Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ateizmus je bicyklovanie s pomocnými kolieskami

176
reakcií
932
prečítaní
Tému 9. októbra 2012, 21:46 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 10. 2012, 21:46 avatar
Viete aký je rozdiel medzi veriacim v Boha a ateistom? Ateista jazdí na bicykli s pomocnými kolieskami a veriaci na bicykli bez pomocných koliesok, lebo dosiahol schopnosť udržať rovnováhu, ale ateista nie.


64.
označiť príspevok

nrbatas muž
   10. 10. 2012, 11:26 avatar
Lea Pragmatická, podľa toho, čo píšeš, si ateistka. Lebo ak by si bola v rovnováhe, necítila by si potrebu neustále sa navážať do ľudí, ktorí sú do Teba chudobnejší tým, že nepoznajú Boha. A ak chceš ateistom pomôcť, celkom isto ich takýmto spôsobom k viere neprivedieš, skôr naopak. Takýmito svojimi príspevkami robíš niečo, čo nevedie k cieľu, ktorý chceš dosiahnuť. Lea, veď Ty vôbec nie si pragmatická!!!


150.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:38 avatar
Nrbatas skoro si sa strafil. Presnejsie povedanie som anti-ateistka. Niekedy som chcela pomoct ateistom, aby pochopili co vie kazdy kto uziva zdravy rozum, logiku, ze verit v Boha je spravodlive a je to prejav normalnosti cloveka a jeho podstaty. Teraz uz v ziadnom pripade nemam v umysle im pomahat, aby pochopili co chape vacsina ludi, a zacali verit v Boha, lebo je to prirodzene. Normalne je verit v Boha.


161.
označiť príspevok

nabzlo muž
   10. 10. 2012, 21:39 avatar
ja ti chcem tiež pomôcť,spravým ti protekciu na psychiatrii,si chorá na hlavu,mali by ťa hospitalizovať,si nebezpečná pre spoločnosť,tupé sfanatizované teľa patrí na psycho....


163.
označiť príspevok

Kaies muž
   11. 10. 2012, 16:59 avatar
Ach Lea Pragmatická... Skutočne veriaci ľudia obyčajne vyžarujú okolo seba pokoj. Je to možno tým, že ten pokoj majú vo svojej duši. Nemyslím si však, že väčšina ľudí chápe, čo znamená naozaj veriť.
Dokonca si myslím, že skutočne veriacich ľudí je málo. Ak by ich bolo viac, tento svet by bol určite iný. Myslím si, že mnohí z tých, ktorí sa považujú za veriacich, sa veriacimi len snažia byť, a to z rôznych dôvodov. Stačí siahnuť po nejakej slovenskej klasike (kniha, film...), kde v dedinskom prostredí hrá veľkú úlohu tlak prostredia, ľudia pravidelne chodia do kostola a neustále sa prežehnávajú a modlia - to im však nebráni kedykoľvek páchať hriechy a preukazovať závisť a nenávisť k blížnemu. Niektorí sa vierou oháňajú tak, ako iní straníckou legitimáciou, vysokoškolským diplomom alebo vplyvným známym. Iní sú "veriacimi", lebo si tak zvykli, ďalší preto, že sa to "nosí" a niektorí len "pre istotu" ("Radšej veriť, ako sa sklamať". Je to však viera?
Čo sa týka toho, či je veriť v Boha normálne - neviem. Asi áno. Ale neveriť v Boha ťažko môžem označiť za nenormálne. Ide o to, ako chápeme význam pojmu "normálny".
To, že sa v druhej polovici 20. storočia tak rozmohol ateizmus, je spôsobené nejakým vývojom. Možno nezdravým vývojom. Ale čo s tým môže robiť jednotlivec? Viera v Boha nie je vecou rozhodnutia! Je daná osobnými dispozíciami, sociálnym učením. A najmä skúsenosťou. To sa nedá kúpiť ani vytvoriť. Ako sa z ateistu môže stať veriaci? Je na to recept? Čo má robiť ateista, ak sa chce stať veriacim? Podľa mňa len jedno - snažiť sa byť otvoreným. Ale to ostatné už, podľa mňa, nezávisí od neho. Od koho? Možno od Boha...

Lea, mám podozrenie, že Ty nie si naozaj veriaca. Podľa mňa máš nejaký vážny problém a Tvoje oháňanie sa vierou je snahou niečo zakryť alebo sa pred niečím brániť. To čo tu predvádzaš nemá s vierou nič spoločné. Ani s pragmatickosťou.
Podľa mňa ideš nesprávnou cestou. Rád by som Ti pomohol, ale neviem ako. Drž sa!


127.
označiť príspevok

dorota
   10. 10. 2012, 15:06 avatar
a co su tie pomocne kolieska?


130.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2012, 15:49 avatar
...no ateista musí mať v hlave minimálne o dve kolieska viac!  Blbosť, nie je medzi nimi žiadny rozdiel. Je to dôsledok slobodného uvažovania.
Súhlasí rose.madder


135.
označiť príspevok

dorota
   10. 10. 2012, 16:32 avatar
:-D pride mi to ako blbot tato tema sa divim ze je tolko nakecaneho . ale som bola zvedava kade sa ubera leina uvaha  


136.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:35 avatar
Veď aj ja som sa prišiel pozrieť či sú nejaké stopy zlepšenia stavu........ 


140.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2012, 16:38 avatar
...a papáš dosť vitamínov? 
Súhlasí Lea Pragmatická


144.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:40 avatar
Jasné, celú abecedu........ 


151.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:42 avatar
Dorota vysvetlila som prispevku cislo 3.


167.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 10. 2012, 18:41 avatar
1/ opäť si vypotila peknú hlúposť a týmto začínaš ďalšiu nezmyselnú diskusiu, obávam sa , že ju ani nedočítam.


168.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 10. 2012, 19:07 avatar
Mysou, ale dočítaš a aj pochopíš.


169.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 10. 2012, 19:56 avatar
Lea , miliardy ľudí veria v nejakého Boha, a v miestach kde žijú, stal sa svet okolo nich krajší?! vyzerá to tam ako v raji? - To rozhodne nie! Deje sa presný opak. Väčšina veriacich skutočne neverí, alebo klamú sami seba, páchajú zlo, porušujú božie prikázania a správajú sa ako hlupáci, ale pritom sa alibisticky povyšujú nad ostatných a myslia si, že sú lepší ako ateisti. Cirkev pácha dlhodobo na ľuďoch psychologicko-ideologickú manipuláciu, a zarážajúce je, že na väčšine ľudí je páchaná už od útleho detstva. Veriacich je mi skutočne ľúto, pretože nechcú chápať svet taký aký skutočne je, ale robia si barličky vo forme náboženstva a sebaklamu. A ako takí by mi ani nevadili, pokiaľ by agresívne neútočili na ateistov. Ja mám dobrých ľudí rád, nerozlišujem ich podľa farby pleti, ani "farby" náboženstva, ale predovšetkým podľa ich charakteru...


170.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 10. 2012, 20:09 avatar
Mysou nepochopil si. A celý tvoj príspevok je len urážanie veriacich. Toto si nechaj pre seba.


171.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 10. 2012, 20:20 avatar
Nie Lea, to ty nechápeš. Túto tému si začala hlúpym tvrdením, je to ďalší x-tý útok na ateistov, už ma nebaví čítať dookola tie tvoje fabulácie a strawman-ov ktorých produkuješ. Ale vrátim sa k úvodu, tvrdíš, že ateisti nevedia nájsť rovnováhu, to je tvoja ďalšia nezmyselná vyfabulovaná účelná lož, nezakladajúca sa na pravde. Ja osobne som našiel skutočnú harmóniu v živote až po tom, keď som prestal veriť v Boha, a uvedomil som si, o čom je život a existencia v časopriestore, ale to Ty asi ťažko pochopíš.


172.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 10. 2012, 20:25 avatar
Mysou skús čítať témy a príspevky ateistov. O čom sú? Samé urážky veriacich. Píšeš klamstvo, že väčšina veriacich pácha zlo a podobné klamstvá z ateistických článkov a kníh.


173.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 10. 2012, 21:04 avatar
172/ OK, teraz ťa chytím za slovo, ak ja píšem klamstvo, tak Ty potom píšeš čo? Megablbiny?! či ako by sa to dalo nazvať? Takmer každá tvoja téma je plná zavádzajúcich tvrdení, straw-manov, fabulácii , prekrúcania faktov, atd... nechce sa mi to už ani menovať a ani na to reagovať. Provokuješ len preto , aby si zaujala, ale čoraz viac strácaš pozornosť tých, ktorí ťa už prekukli. Ak si niečo chcela dosiahnuť, dosiahla si pravý opak. Lea , náboženstvo, resp. viera v Boha dokáže traumatizovaným ľudom dať vieru a silu žiť, ale je to len ilúzia. Ak si v núdzi a hľadáš "barličky" a duševnú harmóniu pre lepší život a psychickú pohodu, v dnešnej dobe veľmi pomôže aj kvalitná psychologicko-filozofická literatúra, alebo dobrý psychológ.


174.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   17. 10. 2012, 21:08 avatar
Mysou. Uz zase? Zacnes utokom na moju osobu a potom vzdy aspon 1/3 je utok na nabozenstvo. Utoc si kolko chces a nadavaj na nabozenstvo a Boha kolko chces, ja som anti-ateistka. A este na margo tych veriacich, ti psychologovia su plne obsadeni uvedomelymi ateistami, takze veriaci sa uz nezmestia na poradovnik.


175.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   17. 10. 2012, 22:09 avatar
174/ To nie je útok na tvoju osobu, súcitím s tebou a s tvojím trápením, a chcem Ti nejako pomôcť aby si otvorila oči. Z tvojich neustálych útokov a skresleného jednostranného subjektívneho vnímania ateistov mám pocit, že tým zakrývaš nejakú traumu na svojej duši. Už aj niekto iný Ti to tu raz napísal, len si teraz nespomeniem na jeho nick. Som však rád, že aspoň v niečom sa zhodneme, ateistom robí psychoterapiu (čiže liečbu slovom) psychológ, a teistom farár v spovedelnici, každého si pekne vypočuje a dá mu nejaké rady. No ak mám posúdiť kvalitu týchto dvoch spôsobov psychoterapie, určite by som uprednostnil v prípade problémov psychológa, ako farára, ktorý mi na všetko bude radiť recitáciu desatora alebo otčenáša. Preto som Ti v dobrom duchu spomenul toho psychológa. A výklad slovného spojenia "v dobrom duchu" v podaní ateistu znamená, že to bolo myslené v dobrom. -to len tak na margo uvádzam, aby si ma opäť nechytala za slovo, že ateista nemá dušu. želám Ti pekný večer Leuška.


176.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   18. 10. 2012, 21:09 avatar
Mysou mne nezáleží na ateistoch. Nemôžem vám pomôcť. Dobrý večer aj tebe Mysou. Prečo máš taký ťažký nick a ešte k tomu anglický?


177.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   18. 10. 2012, 21:39 avatar
Ako správnemu kresťanovi by Ti malo záležať na každom človeku, bez ohľadu na to akého Boha (Alaha, Budhu...) ako barličku na chápanie tohto sveta a svojej existencie si zvolil. Samozrejme sme obmedzení energiou, a preto nemôžeme pomôcť všetkým, to chápem. Nick je nick, som slobodný (vnútorne), keď počúvam dobrú hudbu, moja duša lieta, z toho vznikol môj nick. Dušu majú skoro všetci, nie je dôležité či veríš alebo neveríš v drakov. Je to v nás. Je to o inom ako o fiktívnych božstvách. To vymyslela cirkev ktorá chcela ovládať masy, v skutočnosti však dominuje hmota, priestor, energia a čas, a je to v každom z nás.


2.
označiť príspevok

clear1 muž
   9. 10. 2012, 21:52 avatar
Teista udržuje rovnováhu tým, že prenecháva udržovanie rovnováhy (možno) imaginárnej bytosti  


3.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 10. 2012, 21:59 avatar
Viera je prejav uzivania zdraveho rozumu a zdravej logiky. Absencia zdraveho rozumu a zdravej logiky vedie k ateizmu. Preto ani jeden ateista nema rovnovahu a nutne potrebuje pomocne kolieska. Tymi kolieskami su urazanie, utoky na mudrych, logickych veriacich, lebo ked uz nic ateisti nemaju, ani ten zdravy rozum, tak si aspon kopnu a zanadavaju ako opilci v krcme. Co uz s nimi?


4.
označiť príspevok

clear1 muž
   9. 10. 2012, 22:05 avatar
"mudrych, logickych veriacich"

Leuš naštuduj si vo významovom slovníku slovo po slove čo si práve napísala..  

Môj koment k tomu: Múdri človek je človek ktorý VIE. Veriaci človek je človek ktorý VERÍ, čiže to niečo čomu verí NEVIE naisto, len si myslí že je to tak. Z toho jasne vyplýva, že veriaci človek je opakom múdreho človeka..  
Súhlasí zajomato, mysoulflies


5.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 10. 2012, 22:10 avatar
Clear. Nie. Pociatok vsetkej mudrosti je bazen pred Bohom. To je vysvetlenie. Preto len veriaci vie a chape, ale ateista zo svojej pozicie ateistu nema sancu chapat, rozumiet.


6.
označiť príspevok

clear1 muž
   9. 10. 2012, 22:17 avatar
To sú nič nehovoriace reči a vysvetlenie ktoré stačí veriacemu. Múdry človek hľadá lepšie vysvetlenia  
Súhlasí zajomato, mysoulflies


7.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 10. 2012, 22:21 avatar
No ved mudry hlada a najde. Hlupy nehlada a tvrdi, ze hlada, ale mylne sa domnieva, ze tym, ze bude nadavat na mudreho, ze tym sam zmudrie. Ale to nie je hladanie, ale prasproste urazanie a posmievanie.


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   9. 10. 2012, 22:27 avatar
No veď to. Veriaci väčšinou už nehľadá, je presvedčený o tom že už cestu (Boha) našiel..
Súhlasí zajomato, mysoulflies


9.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 10. 2012, 22:30 avatar
NIe. To ateista nehlada, hoci stale si navrava a presviedca aj ostatnych, ze hlada poznanie ci vysvetlenie sveta alebo zmyslu zivota cloveka. Lebo to co robi ateista je nadavanie na veriacich, ktori hladali a nasli a dokazu to len ti co maju zdravy rozum, logiku a riadia sa aj poznatkami vedy.


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   9. 10. 2012, 22:51 avatar
Toto sú strašné nálože..
Súhlasí mysoulflies


10.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 10. 2012, 22:37 avatar
see you later, dovidenia na stretnuti ateistov priatelia
Súhlasí rastos


12.
označiť príspevok

Skellington muž
   10. 10. 2012, 08:09 avatar
Lea nič v zlom.. nemám nič proti veriacim (ak nezasahujú do života ateistom, ako napr. cirkev), nech si každý verí v čo chce... ale to čo si tu predviedla je až trápne.. píšeš že ateisti útočia na veriacich, ale ty tu na df dosť často utocis na ateistov.. k akému náboženstvu sa hlásiš ked zlo oplácaš zlom?? a k dalšej veci.. myslím že logika nemá nič spoločné s vierou  
Súhlasí zajomato, mysoulflies


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 08:27 avatar
a čo keď iba nastavuje niektorým zrkadlo...?
Súhlasí rastos


14.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 08:46 avatar
"oko za oko, zub za zub - Mt 5, 38"


17.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 10:20 avatar
znie to akosi pomstychtivo..nečítaj Bibliu ako dogmu... 


18.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:22 avatar
Ja niesom zastanca viery, ani nabozenstiev Mojka.
len poukazujem, aka "mierumilovna" je viera
nehladiac na nespocet protireceni si a totalnej ignoracii skutocnosti.
Súhlasí mysoulflies


19.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:22 avatar
To nie je primárne o pomste, ale o spravodlivosti.


21.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:24 avatar
super.. ak by veriaci dokazal pouizit stipku logiky, tak pochopi, ze to nevedie k spravodlivosti, ale k nikdy nekonciacemu konfliktu..
Ozaj ako je to u vas s trestom smrti? zastavate tuto formu trestu?
Súhlasí mysoulflies


27.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:36 avatar
Nejde o to, k čomu to môže viesť, ale o správne pomenovanie kategórií.

Veď to napokon ani Kristus netvrdí, že podľa toho sa má postupovať. Nabáda k inému - ale to sa už nevolá spravodlivosť, ale "milosť".


29.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:40 avatar
nejde o to, k comu to moze viest? Takze nejde o to, ze smrt nejakeho cloveka moze sposobit dajme tomu svetovu vojnu..Alebo nekonecne ozobracovanie moze viest k chorobam, nevzdelaniu a opak k vojne??? ide o kategoriu...   ach boze.. vidis to??????????????!!!!!!!!!!!!!! tak sa necuduj, ze ti seriem na hlavu...
Súhlasí mysoulflies


33.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:45 avatar
Hmm... ako keby si si prečítal len polku prvej vety toho, čo som napísal...
Súhlasí Lea Pragmatická


37.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:52 avatar
cital som tvoj prispevok cely rastos.


38.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:55 avatar
Potom nerozumiem, prečo si to doviedol do katastrofickým dôsledkom, keď veriaci sú nabádaní nie odplácať "spravodlivo", ale konať "milostivo".
Súhlasí Lea Pragmatická


40.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:01 avatar
ale nekonaju tak rastos. a to je to, co veriacim chyba ako sol!! triezvy pohlad na skutocnost.
tvarit sa vie kazdy.. Pekny priklad tuna slusny cloveka, vzdy sameho seba patricne vo vsetkom obhaji ako spravodliveho a mierumilovneho veriaceho, ale svinstvo ktore sa deje na svete neodsudi, naopak hlada pren ospravedlnenia.. pritom ja som bibliu cital!! nie raz som prisiel k citaciam, ktore tvrdo odmietaju nenazranost, nespravodlivost, bojachtivost a toto vsetko prekypuje v nasom svete.


23.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 10:26 avatar
no ako sa to rastos vezme...  


152.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:51 avatar
Skeli ja mozem. Som anti-ateistka. Takze sa nabozenstvom na mna nechod. Neplati to mna.


15.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2012, 09:25 avatar
...alebo inak, lea ..ateista bicykľuje po zemi ...tiež vidí veľa krás a môže byť spokojný a šťastný ...občas zahromží do neba, ak mu bicykel nadskočí na kameni a je to samozrejme ....Božia vina ; ) ...ale
...veriaci lieta v balóne ...pláva oblohou a vie, že jeho cesta neskončí, len zmení formu ...ak balon doslúži, narastú mu krídla a bude lietať sám ...
...bicyklista neverí, že sa premení na bicykel, jeho život skončí s jeho bicyklom...
...smutné
Súhlasí Lea Pragmatická


16.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 09:49 avatar
vesele a prospesne.
Ak by boli teisti uprimni sami k sebe, tak by si museli pripustit fakt, ze podla ich viery skoncia v pekle, pretoze sa do radu podialaju na neskutocnych zverstvach, vrazdeni, znasilnovani, sikanovani, vykoristovani...
Nieje vobec dolezite, ci sa toho ucastia osobne, ale suhlasia s tym, nic proti tomu nepodnikaju, ba co viac, ich predstavitelia, teda zastupcovia cirkve sa podielaju na ospravedlnovani vsetkych tych zverstiev a uz sam Jezis povedal, ze vinni su aj ti, ktori sa na zlo necinne prizeraju.
Takze teisti sa mozu len triast pred smrtou, pretoze ich caka len peklo, vecne utrpenie za svoju falosnu vieru, za svoju nenazranost a agresiu voci inym ludom... okrem ineho aj ateistov.
Naopak ateista sa nemusi pbavat nicoho.. svoj zivot si prezije bez strachu pred peklom.. nech uz ho zije akokolvek aj ked castejsie cnostnejsie a mierumilovnejsie, ako veriaci farizeji ako je tu napr. Lejka, ktora pravidelne porusuje prikazania.
Falos a slepost veriacich je nezmeratelna, ale pochopitelne, ze ju niesu schopni vidiet,. pretoze kto veri, ten nepremysla... len veri.. to je jeho dogmat, jeho "pravda" nehladiac na skutocnost  
Súhlasí mysoulflies


20.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 10:23 avatar
chýba mi tu slovíčko "bigotný" a to vo viacerých vetách..nehádž každého veriaceho do jedného vreca... 


22.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:25 avatar
ale ano, budem ich tam hadzat vsetkych, pretoze su vsetci rovnaki vsetci veria )


24.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 10:27 avatar
rob Boris, ako myslíš..ja v tomto s tebou nesúhlasím...!
Súhlasí Boris_I.


26.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:36 avatar
respektujem Mojka.


25.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:30 avatar
A všetci, pretože veria, automaticky nepremýšľajú, hej?
Súhlasí Boris_I.


28.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:37 avatar
presne tak, viera brani premyslat, pretoze si mozes jedine vybrat medzi tym, comu veris a medzi tym, co je.
Súhlasí mysoulflies


32.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:43 avatar
To je extrémne zjednodušený obraz, a tak v konečnom dôsledku nesprávny.

To, čo je, máme všetci dané. Ale každý na tom buduje nejakú svoju "vieru", "filozofiu", skrátka nejaké vysvetľovanie toho, čo je. Aj ty niečomu "len" veríš. Ale nedovolil by som si ťa kvôli tomu označiť za človeka, ktorý nepremýšľa.
Súhlasí rose.madder


35.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:50 avatar
comu verim????? nevymyslaj si.. nepchaj svoje dogmaticke myslenie do hlav druhych, to je tvoja barla.
A nieje to ziadny extremne zjednoduseny pohlad.. To prave viera je extremne zjednoduseny pohlad.. veri v nic na zaklade nicoho. aK MAM VYCHADZAT NA ZAKLADE COHO VERIA VERIACI VO SVOJHO BOHA, TAK BY SOM MUSEL BRAT DO UVAHY AJ DRAKOV, ZAZRACNYCH SKRIATKOV, VILY, ROZPRAVAJUCE KAMENE, SAURONA, MINGA, SKELETONA A CO JA VIEM CO ESTE.. VSETKO TO BY MUSELO BYT TIEZ HODNE VIERY.. PARDON caps.
viera nieje ani z daleka nutna k zivotu prave naopak, znekvalitnuje ho, ponara do falosnych predstav a strachov.. co by som este bral, ak by splnala svoj ucel a ludia by boli spravodlivi, mierumilovni.. ale niesu.. ani veriaci ani neveriaci, vsetci su rovnaki.. len veriaci maju este tu drzost robit zo seba nieco uslachtilejsie, pritom sa podielaju rovnako na vsetkom tom, co robi aj neveriaci.
Súhlasí mysoulflies


39.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 10:58 avatar
Ok Boris, nechcem ti kaziť deň. Uži si ho radšej krajšie bez mojich komentárov.
Súhlasí rose.madder


42.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:03 avatar
Ja mam fajn den. Nenechaj sa pomylit mojim vasnivym prejavom rastos. Taktiez vedz, ze nic co napisem, nieje myslene, ako nenavistny utok. Snazim sa argumetovat a pouzivam aj tvrdsie slova a vsetko to robim len za dobromyselnym ucelom.. tak to chapem, preto to tak prezentujem.. az ma niekto dokaze presvedcit ze je to inak, tak prosim. Ale moj rozum odmieta pomyslene argumenty.. riadim sa tym, co mozem vidiet, co je dokazatelne realne a dotyka sa tohoto sveta aj mojho zivota, zivotov ludi aj zivota celej planety.


62.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 11:23 avatar
Boris samozrejme môžeš mať svoj názor, ale napísať, že veriaci automaticky nepremýšľa a po správnej Mojkinej korektúre ("nie všetci" to ešte zadupľovať tým, že úplne každý - to je jednoducho hrubá neznalosť reality. Osobne sa mi nechce veriť, že by ti za Tvoj hocako krátky život osud neprivial do cesty ani jediného veriaceho so známkami premýšľania.

Je to podobné, ako keby som ja napísal, že všetci ateisti sú zvery, lebo nemajú nad sebou žiadny morálny zákon... (nemyslím si to)


65.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:26 avatar
verit, znamena oddat sa svojej viere nehladiac na skutocnost. to je proste fakt.
Stale je statisticky na svete viac veriacich, ako neveriacich, ale nevidim, ze by to bol pre svet prinos, prave naopak.


129.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 15:45 avatar
Prepáč ale tvrdíš absolútne nepravdy. Kde si vzal že ateisti nemajú nejaký morálny zákon ? To by ma zaujímalo ako si na toto prišiel.......Mne u veriacich vadí, že pripisujú dianiu božský vplyv, hoci všetko čo sa deje sa môže diať , lebo to má svoju pravdepodobnosť, alebo povedzme zjednodušene deje sa to náhodou. No a veriaci nevedia nijako preukázať že veci sa dejú pričinením ich viery, lebo slovko neviem asi nepoznajú, všetko neviem je Boh......U mňa je neviem neviem, nič viac a nič menej.
Súhlasí Scarlett X


131.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2012, 16:14 avatar
...neviem, teda som? 


132.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:24 avatar
Ano, neviem , teda som reálna bytosť........je čudné niečo nevedieť ? Musí Boh vyskakovať z každého kríka ? 
Súhlasí Petrana


133.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2012, 16:28 avatar
...ja viem, pre ateistov je to nepochopiteľné, toľko zbytočnej námahy... 
Božstvo je všeobjímajúce a dookola všetkého sa rozprestierajúce. Božstvo je obsiahnuté vo všetkých veciach tak, že všetky sú v Božstve."


134.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:31 avatar
Keď neprestaneš, dám ti otázku...... 


137.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2012, 16:36 avatar
...ale z kvantovej fyziky prosííím...  Vieš, že kto získal teraz Nobelovu cenu za fyziku?


139.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:38 avatar
Niečo som začul, ale pri čistení orechov , svine sú v šupkách, mi to veľmi nepomôže......... 


145.
označiť príspevok

Petrana žena
   10. 10. 2012, 16:45 avatar


148.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:56 avatar
Aj ostatné ceny sú zaujímavé .......To zase bude mať cirkev priestor pre sprdávanie vedcov......... 


138.
označiť príspevok

falko žena
   10. 10. 2012, 16:37 avatar
Kto chce môže ho hľadať v dobrom kamarátovi,či v prírode,robením dobrých veci a vtedy sám ho aj postupne nájde.Cez tieto možnosti sa každému prihovára,len musí mať otvorené oči aj uši.Bez rozdielu či je to kresťan,alebo ateista.Má každého rovnako rád a dáva mu možnosť spoznávať ho


142.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 16:39 avatar
No ja som si myslel že manželka, ale ty to vylučuješ, tak neviem......... 


156.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:59 avatar
Petrana super. Velmi dobre si to napisala.


141.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   10. 10. 2012, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.143.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 16:40 avatar
tvrde, ale trefne. este by som povedal, ze aj zufalec ju este moze zobrat vazne, ked uz nevie kam so svvojimi myslienkami-.
Súhlasí mysoulflies


30.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 10:41 avatar
už len malý dodatok..čítal si Boris v inej téme odyseu elemíra, ja áno..jeho viera drží ho nad vodou..chceš aby padol až na samé dno...? ..to by neurobil žiadny dobrý človek, či už veriaci..alebo ateista ( môj názor   )
Súhlasí rose.madder


31.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:42 avatar
chyba v mysleni.. vsetko sa da spravit spravnym pristupom.
viera nieje riesenie, je to utek pred riesenim.


34.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 10:46 avatar
neodpovedal si, či si čítal životnú spoveď elemíra...?


36.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 10:51 avatar
neviem Mojka, mozno. Tu na fore som cital viacero spovedi, ktore boli smutne a ako jedine vychodisko videli vieru. V ziadnom pripade to nepokladam za mudre ani prospesne. Je to utek.


41.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:01 avatar
ja na tvojom mieste nebola by som Boris, až taká istá..už veľa ateistov počula som prosiť Boha, aby ukončil jeho utrpenie..len mi nepovedz, že aj to je útekom, trebárs zo života..pud seba záchovy je u človeka najsilnejšie vyvinutý... 
Súhlasí rose.madder


44.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:08 avatar
Mojka, castejsie som pocul o vylieceni sa zo smrtelnych chorob tym, ze sa clovek zacal zaujimat o to, co mu je a ako sa tomu branit.. nez tym, ze veril v zazrak. Naopak dost casto som pocuval aj o viere a dufani naklonnosti bozej vole, ale tam som videl zvacsa len este vacsi upadok, ale clovek s tym nic nerobil, pretoze stale proste len veril... a tak to nieje len u jednotlivcov, ale tak je to aj u celych narodov.. kolke narody uz boli vtiahnute do vojen a utrpenia len preto, ze to tak udajne boh chcel? Ja s tymto proste nesuhlasim a vidim preco.. Naopak nevidim, preco by som s tym suhlasit mal.  


45.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:11 avatar
rešpektujem tvoj nesúhlas a evidujem ho... 
Súhlasí Boris_I.


51.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:17 avatar
dakujem a vazim si to Mojka


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:11 avatar
Mojkuš, jasné, že vieme, čo myslíš a ako to myslíš.
Otázne je, prečo človek nedokáže veriť (stále je to viera) svojmu telu a jeho neuveriteľným schopnostiam viac, ako niečomu, čo nikdy v živote nevidel a nepočul...
Súhlasí Boris_I.


55.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:19 avatar
na to ti Nadi, odpoviem..až prestanem veriť..aLe, keď zlýha medicína..na rad príde viera, aj to sa stáva a nie málo... 


58.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:20 avatar
Viera je určená pre topiacich sa ? Teda sme národ utopencov potom....... 


66.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:27 avatar
Keď však porozmýšľaš o tom, čo sa vlastne vtedy stane, vidíš, že je to nezmysel... človek pre nedostatok pokory sa začne hlásiť k viere, ktorá hlása pokoru...


147.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   10. 10. 2012, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:53 avatar
Mojka presne.


50.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2012, 11:15 avatar
...ja som veriaca, nikoho som nezabila, nespôsobila som žiadne zverstvo, nikoho som neznásilnila, nešikanovala, nevykorisťovala ....teda, ak som to nerobila a všetci tesisti to robia ...čiže ....neexistujem? ; ))
( boris, len ma presviedčaš o tom, čo si o tebe myslím od začiatku ...opakovať to nebudem )
Súhlasí Lea Pragmatická


53.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:18 avatar
podielas sa na tom rovnako. Falos
Mysliet si mozes co len chces, mas na to plne pravo.. ba budem sa bit za to, aby si to mohla slobodne vyslovit, aj ked to bud moje osobne ponizenie, na tom mi vobec nezalezi


57.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2012, 11:20 avatar
..na čom presne sa podieľam? ...akosi mi ušla pointa ......


59.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:21 avatar
na farizejstve, na zlobe ludskeho spravania a ospravedlnovania si ho.


126.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2012, 14:46 avatar
...už som ani nechcela reagovať ...stokrát som tu už totiž napísala, že aj medzi veriacimi, aj medzi neveriacimi je prítomné zlo i dobro ..može veriť, či neveriť v čokoľvek, žiadny človek nie je dokonalý a v každom dobrákovi drieme aj to zlo a v každom zlosynovi aj to dobro ...ani všetky ženy nie sú mrchy, tak ako všetci chlapi nie sú svine, platí to všeobecne na celé ľudstvo ..
....preto tvoje konštatovania sú detské, naivné, nezrelé a hlúpe, boris ...ak je niekto veriaci, nie je automaticky farizej, tak ako ani žiadny ateista nie je automaticky "zlý", v tomto nesúhlasím ani s leou a ona to vie ...a neverím, že si to naozaj myslíš, pretože podľa mna hlúpy nie si ...
...nemá problém vynakladať energiu na niečo, čo má zmysel ....debaty s tebou však v drvivej väčšine zmysel nemajú ...myslím, že len provokuješ, chceš, aby ti to niekto vyvrátil a potvrdil ti opak, ale napríklad ja osobne nemám chuť stále dookola vysvetľovať to isté s snažiť sa ťa ťahať zo zatrpknutosti a pesimizmu ...nie si iný ...mne osobne zapadáš do davu ...
...len kritika totiž nikdy nič nevyriešila . nič nie je ľahšie ako všetko skritizovať a nevidieť na ničom nič dobré..
bodka.


128.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 15:08 avatar
no jo a kazdy tvrdi, ze on je ten dobry  
ked nemas chut, tak naco mi pises? ved ja o to neprosim, ale rad diskutujem.. ze ludia neznasaju opacne nazory som si zvykol. .. ak nevies argumentovat na moje pripomienky, tak proste neodpisuj.. ak ta to uraza, tak mnou pohrdaj, je mi to v podstate fuk.
Ostavam na svojom, ze viera je vseobecne zla. Preco som uz tiez vysvetlil, ale dockavam sa len ufnukanych ospravedlneni, ze to ja nie to ti druhi a to pre mna nieje vobec podstatne..
bodka


146.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   10. 10. 2012, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.149.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 17:11 avatar
konečne múdre slová, a tým končím debatu na tuto tému.


155.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:56 avatar
Rose tesim sa, ze mas taku vytrvalost a ochotu vysvetlovat.


160.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2012, 21:04 avatar
...lea, to je deformácia z práce ; ))
Súhlasí Lea Pragmatická


153.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 19:52 avatar
Rose madder, vidis ty si nasla este krajsie podobenstvo a vysvetlenie. Paci sa mi to.


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:06 avatar
Rastos, len jednu otázku:
Naozaj sa ti to, čo tu robí Lea, zdá spravodlivé a múdre???


47.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:14 avatar
keď už padla otázka, tak dovoľ aj mne...naozaj sa ti to, čo tu robí nabzlo ( či už ml. alebo st. )..zdá spravodlivé a múdre...?


49.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:15 avatar
je to mudre. nehladiac na formu.


52.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2012, 11:17 avatar
..žiadny extrém, žiadna jednostrannosť, žiadne čierno -biele videnie sveta nie je správne... a ani zdravé ; )
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:18 avatar
Mojka nie, ale je som mu to už aj viac raz a nie len jemu napísala ))
Nedelím ľudí na veriacich a neveriacich, podľa mňa je to desná hovadina
Súhlasí Mojka


61.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:23 avatar
ani ja nedelím, neškatuľkujem ľudí a možno ani Leuš..len klin klinom vybíja, ale to je len môj názor... 


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:25 avatar
Hmmm... naozaj vybíja? Výsledkom nie je vybitý klin, ale len zatlčených veľa klinov...
Súhlasí ether


69.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:29 avatar
možno máš pravdu Nadi, ale tú ozajstnú pozná len Leuš... 


56.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:19 avatar
Ozaj a čo tu robí ten dotyčný ?


60.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 11:22 avatar
informuje o spinavostiach nabozenskych predstavenych, ale aj ich nasledovnikov.
Súhlasí majomajo


70.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 11:30 avatar
Lea sa nikde neprofilovala ako jednoznačná nasledovníčka Krista. Ja sám neviem, čo ona presne je.

Ale k jej konaniu som sa už viackrát vyjadril - podľa mňa nemá žiadnu výhradu voči ateizmu. Jednoducho kritizuje namyslenosť. Teda tých, ktorí sa snažia odôvodňovať svoju ideológiu či filozofiu vedou a logikou, hoci tá automaticky nepotvrdzuje ich závery. A ak niekto z takejto pozície kritizuje ostatných ako nevedeckých a nelogických, jeho názory sa stávajú Leiným terčom.
Súhlasí Lea Pragmatická


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:32 avatar
Ok, ale na otázku si mi neodpovedal ))


77.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 11:38 avatar
Odpoveď by bola "neviem".

Uvedomujem si, že asi nemá na to (čas alebo možno schopnosti, ako väčšina z nás) púšťať sa do siahodlhých odborných diskusií, ale niečo vníma ako nesprávne, tak si pre kritiku toho zvolila metódu akejsi jazykovej hry.
Súhlasí Lea Pragmatická


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:47 avatar
Ona ale vlastne robí to, čo kritizuje, a to mi na tom vadí. Nie je k sebe úprimná.
Veď čo vedie "nabzlo" k takýmto témam?
Neprávosti jednotlivých veriacich.
Ani jeden z nich nevidí, že nie viera či ateizmus je dôvodom, pre ktorý ľudia konajú pomýlene, ale morálne presvedčenie.


83.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 11:53 avatar
Len ja si (zatiaľ) myslím, že Lei ateizmus sám osebe (to, že niekto neverí v Boha) neprekáža...
Súhlasí Lea Pragmatická


85.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:59 avatar
Zjavne jej nevadí ani to, ak veriaci v Boha podvádzajú, zabíjajú a klamú, lebo toho sa kritikou ani nedotkýna...


86.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:01 avatar
ale veď vieš, že jej kritika sa vždy dotýka len jednej jedinej strany, ja naozaj ani nechápem prečo to tu riešite
Súhlasí Nadja


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:03 avatar
Pretože som presvedčená, že jej "náprava" zla len zlo rozsieva, chcem, aby bola objektívnejšia...
Vieš, že si vždy zoberie nejakú zámienku, jej nejde asi o kritiku a nápravu, ale o boj... možno.


88.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:06 avatar
áno, presne len o boj, tak čo riešiť, mne sa biť nechce, komu áno, tak sa vyjadrí
Súhlasí Nadja


89.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:08 avatar
No dooobre... jak ide škola?  


91.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:09 avatar
...ale samozrejme, my ostatní môžme polemizovať o príčinách etc.
zle, musím ísť poznámkovať sociológiu a nechce sa mi ani trošku...


94.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:14 avatar
Pred dvomi rokmi ti Leuš prorokovala tri zlé roky, tak vydrž    
Ale kvôli nôžke, tá už je v pohode?
Súhlasí Lea Pragmatická


97.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:20 avatar
   už aj na futsalovom turnaji som bol medzi tým a myslím, že sa hodne sekla 
Súhlasí Nadja


99.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:22 avatar
Tak je dobre, vidíš, čo tam po nejakej sociológii, to zvládneš ľavou zadnou ))
Súhlasí Mojka


100.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:25 avatar
ale nenávidím ten predmet 


108.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:33 avatar
Nebudeš ty mať teraz niekedy priam jubileum?
Pre istotu blahoželám ))  


110.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:34 avatar
jubileum nie 


116.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:42 avatar
Kurňa to to letí eh  


101.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 12:25 avatar
 najmä, keď praxuje na df-ku.... 
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


106.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:30 avatar
Nebuď naňho zlá, bo zasa na rok utečie  
Súhlasí Mojka


107.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 12:32 avatar
však už mlčím ako ryba 


117.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:43 avatar
Dnes už ani tie ryby nie sú, čo bývali, furt to kecá jak človek    
Decká letím pa
Súhlasí rastos


112.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:36 avatar
dovoľ Mojka, snažím sa vyležať chrípku a zajtra musím do školy, aj keď chorý, ale musím a do toho sme chytili nepríjemnú vyučujúcu a práve na sociológií, ktorá je celá o ničom...


115.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 12:40 avatar
dovolím ether... ..aj mne sa účtovníctvo protivilo, a nakoniec ma celý život živilo... 
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


92.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:09 avatar
Ale ona si nezvolila kritiku všetkých možných ziel, ale tu (na fóre) prítomnej namyslenosti v konkrétnych príspevkoch...
Súhlasí Lea Pragmatická


93.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 12:11 avatar
No daj nejaký príklad , príspevok,tej namyslenosti......


95.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:17 avatar
Majo, príkladom toho sú všetky príspevky, ktoré súhlasia s tým, že logika, rozum a veda dokazujú pravdivosť ateizmu, a že viera rovná sa automaticky nepremýšľanie.

Vrátane prípadných tvojich v takomto duchu.
Súhlasí Nadja, Lea Pragmatická


98.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:21 avatar
snáď ale keď niekto povie, že evolúcia je žvást a biblia to opisuje presne, tak mám právo mu vyťať bitchslap, či nie?
Súhlasí rastos


103.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:26 avatar
Je to to najlepšie, čo mu pomôže pochopiť omyl?


109.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:34 avatar
v istých prípadoch je to už len taký povzdych


104.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:27 avatar
Máš, podobne ako Lea, keď niekto napíše niečo v duchu ako v 95.
Súhlasí Lea Pragmatická


113.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 12:36 avatar
ale nebudem potom pôsobiť namyslene?


114.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:40 avatar
Pokiaľ to nebude v duchu 95., tak by si nemal


120.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 12:55 avatar
Čiže nevieš uviesť nič konkrétne..........To že viera je nepremýšľanie dokazujú jej dogmy, jej omyly jej ponuky ktoré nie sú nijak zdôvodnené, ale napriek tomu ani ja ľudí podľa viery nerozdeľujem, naopak mám kopec priateľov veriacich, ja im to neberiem, pokial sa rešpektujeme a nesilíme do niečoho tak je to OK. Aj to ukazuje že viera nie je všetko čo očakávame od života, sú aj iné hodnoty. Ja zoberiem akýkolvek fakt od veriaceho pokial bude mať nejakú logiku, súvislosti aj to že Boh existuje, ale zatial sú iba negatívne skúsenosti , nič pozitívne a dôvodné preto aby som nábožensky veril. Možno náboženstvo nie je ani tak o nepremýšlaní ako o podriaďovaní sa , stádovitosti, ja sa cátim ako slobodný človek, bez záväzkov , samozrejme okrem svojej rodiny a povinností voči spoločnosti , nepotrebujem pomocné kolieska, viem si zdôvodniť všetko a aj niesť zodpovednosť sám za seba.......


121.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 13:18 avatar
Ak chceš len pro forma niečo konkrétne, dnes tu Boris písal, že každý veriaci automaticky nepremýšľa...

"To že viera je nepremýšľanie dokazujú jej dogmy..." - toto je taktiež jeden z "namyslených" výrokov.
Predovšetkým každá dogma je niečím zdôvodnená; môžeme diskutovať o tom, či dôvodne alebo nedôvodne, a aj v rámci kresťanstva sa o nich diskutuje a niektoré nie sú prijímané všetkými.


123.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 13:49 avatar
Toto je diskusné fórum, tak diskutujme. Prečo tvrdíš niečo o namyslenosti, argumentuj, to že niečo tvrdím nie je namyslenosť, vyvráť mi moje tvrdenia argumentami a všetko bude tak ako má byť. Ty hneď útočíš na moju osobnosť , alebo zoosobňuješ všeobecné tvrdenia. Možno nepremýšľanie je zlé pomenovanie toho stavu ale ako to máme nazvať podľa teba ak niekto nevie argumentovať ?


165.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 10. 2012, 20:38 avatar
Rastos presne tak. Dakujem za trpezlive tlmocenie mojich myslienok a vysvetlenie. Ozaj je to tak. Dakujem.


166.
označiť príspevok

rastos muž
   11. 10. 2012, 20:43 avatar
Milerád, Lei. Aj ja ďakujem tebe. Máš veľmi zaujímavý dar.


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:17 avatar
V konkrétnych príspevkoch, ale iba ateistov, inde ho nevidí  


102.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:26 avatar
Kresťanskí fundamentalisti, ktorí sem občas niečo pridajú, sú len tapetári a nediskutujú, na tých nereagujem ani ja.


105.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:28 avatar
Rastos, zastávaš sa Ley len pre podobný názor, teda vyznávaš, že účel svätí prostriedky?


111.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:35 avatar
Nerozumiem, v súvislosti s 102...


118.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 12:44 avatar
Nie, tam je to bez súvislosti


119.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 12:48 avatar
Nadji, jeden veriaci, s ktorého komentármi som nesúhlasil, kvôli mne z tohto fóra odišiel... takže asi nie, nevyznávam.
Súhlasí Nadja


164.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 10. 2012, 20:34 avatar
Rastos spravne si to pochopil aj vysvetlil.
Súhlasí rastos


157.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 20:02 avatar
Nadja nie som spravodliva ani objektivna. A to nie je mojim cielom. Okrem ineho spravodlivosti na tomto svete niet, je to naivne si mysliet.


162.
označiť príspevok

Nadja žena
   11. 10. 2012, 07:44 avatar
No hej, a presne o toto ide: Čo je vlastne tvojím cieľom?


48.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:14 avatar
Mojka, ja často nadávam doboha.....som teda veriaci ?    A o kolkých pacientoch čo sú vďačný svojim lekárom vieš a ako sa o nich dozvieme ?


67.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:27 avatar
majo, trpezlivosti mám za dvoch a tak nikdy nenadávam tu ani v reále..a čo sa týka vďačnosti pacienta lekárom, živým príkladom dnes som tu ja..aLe neviem, čo bude zajtra...?
Súhlasí Lea Pragmatická


71.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:31 avatar
Mi nehovor že si nemala chvíle , keď si zanadávala.......ale to iste nebola pointa môjho príspevku. Ja sa v poslednej dobe dosť často stretávam s vážne chorými a myslím že hrať vtedy s ich strachom zo smrti je nemorálne a neprípustné .......
Súhlasí Mojka


68.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:28 avatar
To čo tu robí Lea je v prvom rade smutné a šialené, mám obavu o jej duševné zdravie . Dokonca si myslím že to deštruktívne pôsobí aj na veriacich, hanbia sa za ňu . Ja to ani už nečítam, lebo to nie je nič na diskusiu, iba vylievanie žlče a hlúpe zovšeobecňovanie.
Súhlasí zajomato


72.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:31 avatar
Ale nie, Majko... to, čo tu robí Lea, je omyl. Čudné na tom je iba to, že človek keď vidí, že jeho konanie nevedie k židanému cieľu, tak ho zmení. Ak nie, má iný cieľ, ako predstiera.


74.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 11:32 avatar
ja na rozdiel od teba majo, o jej duševné zdravie nemám žiadnu obavu..skôr naopak, je až veľmi zdravá...   
Súhlasí Nadja


76.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:35 avatar
No asi budem musieť akceptovať že muži a ženy sú rozdielny aj v takomto hodnotení....... 
Súhlasí ether


158.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 20:05 avatar
Majo ako anti-ateistka to mozem robit v pohode, priam je to povinnost a vyplyva to z naplne prace anti-ateistu.


75.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:34 avatar
Tonemôže mať nijaký ciel......postupne to budú všetci iba ignorovať, je to choré, to čo si napísala je pravda ale iba pre duševne zdravého človeka.........
Súhlasí ether


78.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 11:42 avatar
fakt nerozumiem komukoľvek z vás, čo ste sa vyjadrili k zadaniu témy 
Súhlasí dorota


79.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 10. 2012, 11:43 avatar
S týmto avatarom, nemal by si byť skôr markízom?  


80.
označiť príspevok

ether muž
   10. 10. 2012, 11:44 avatar
ani trochu 
Súhlasí Nadja


82.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 11:50 avatar
K téme, inak bicyklovanie s pomocnými kolečkami je komplikovanejšie ako bez, ja som to deťom hneď vyhodil, lebo vznikali nebezpečné situácie............a naučili sa rýchlejšie bez......    
Súhlasí Boris_I.


84.
označiť príspevok

rastos muž
   10. 10. 2012, 11:56 avatar
Vidíš, podľa 1/ budú tvoje deti zrejme veriace  


122.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   10. 10. 2012, 13:19 avatar
velka pravda tiez som videl skarede urazy s pomocnymi kolieskami. Problem je v klopeni  


159.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 10. 2012, 20:09 avatar
Majo zase pises blbovinu a za kazdu cenu len oponovat musis - popieranie a dristanie(typicke pre ateistu asi nemozes uz inak). Keby som napisala, ze v noci je tma, ty ako ateista napises, ze v noci je svetlo, hoci je to blbovina ako traky.


90.
označiť príspevok

majomajo muž
   10. 10. 2012, 12:09 avatar
Aj ja som veriaci, verím že z bicykla nespadnú....... 


124.
označiť príspevok

zajomato
   10. 10. 2012, 13:52 avatar
ľudia spamätajte sa, lea vám podhadzuje sto krát ohrýzenú kosť a robí jej to veľkú radosť ako sa dohadujete o jej hovne
Súhlasí ether


125.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 10. 2012, 14:16 avatar
ale no zajo, nedá sa to aj inou formou napísať...?..to howno mi tam veľmi smrdí!
Papa, nenechaj sa rušiť...  
Súhlasí rose.madder
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:56,  Taká buď aj ty, Zuzka.
dnes, 00:47,  ..píše o mojom psovi. .. *03 „Pes je velmi neprozřetelný. Nikdy se nestará o to,...
dnes, 00:23,  Som rád, že ešte ostal v tebe aspoň kúsok človeka, ale dúfam, že to budeš takto robiť...
dnes, 00:22,  Som ľudský až nad mieru, pretože upozorňujem ľudí na negativistu Kasafrana.
dnes, 00:19,  Nebuď nehumánny ťa od Boha prosím preboha.
dnes, 00:11,  Nedovoľte negatívnym ľuďom ako je Kasafran prenajímať si priestor vo vašej hlave!...
dnes, 00:10,  Nedovoľte negatívnym ľuďom ako je Kasafran prenajímať si priestor vo vašej hlave!...
dnes, 00:05,  (2) Mil@níčko, čítaj a dozvieš sa všeličo...
dnes, 00:04,  Už ideš spať?
dnes, 00:03,  Som si čítala niečo o mýte.
dnes, 00:02,  Što tam ďalájet etot kakót ?
dnes, 00:00,  Pompeo v Prahe http://casopisargument.cz/?p=30909
včera, 23:47,  Aj dnes som zaplakal neodvážil som sa pozrieť na neho a povedal som buď milostivý mne...
včera, 23:45,  Prečo práve ja musím takto trpieť ? *28*28
včera, 23:44,  Nechcel by si byť ako ten publikán? ale bil sa v prsia a hovoril: Bože, buď milostivý mne...
včera, 23:43,  Kto poznal POKORU Poznal že nad ňou už len egoizmus fičí Všetko čo nieje s pokorneho...
včera, 23:39,  Byt učiteľom je pekná pocta Ale ak vie byť niekto pokorný spôsobuje Bohu radost
včera, 23:38,  Sa moc smeješ, odplašíš sovy. *21
včera, 23:37,  Hihihi..........
včera, 23:36,  Pšššt.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(359 467 bytes in 0,194 seconds)