Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ateizmus ako dogmatické náboženstvo!

35
reakcií
1121
prečítaní
Tému 15. marca 2017, 00:17 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 3. 2017, 00:17 avatar
Je to čiastočne aj odpoveď na Kasafranovú 162.
----------------------------------------------------------------
Ateizmus často a oprávnene poukazuje na zlyhanie náboženstiev , na bigotnosť a skutočnosti ,ktoré priviedli mnohých ľudí k neviere,...pretože nemohli veriť v Boha,akého im predstavili tieto pokrytecké náboženstvá!
A ateizmus často poukazuje na fakt,že náboženstvo ako také,je jadrom problému tohto sveta! Ak tým myslíme , falošné náboženstvo,...tak s tým by sa dalo aj súhlasiť!
Voltaire, filozof, ktorý žil v 18. storočí, ostro protestoval proti zneužívaniu moci zo strany skazenej cirkvi za jeho čias. No existenciu Najvyššieho považoval za nevyhnutnú, ak má naše mravné cítenie správne fungovať. Neskôr nemecký filozof Friedrich Nietzsche vyhlásil, že Boh je mŕtvy, ale obával sa morálneho vákua a možných negatívnych dôsledkov ateistického zmýšľania. Boli takéto obavy opodstatnené? Určite! A Marxa som spomínal už minule,aj on kritizoval formálne náboženstvo a jeho temnú stránku!
Ale tu chcem poukázať na skutočnosť,že ateizmus je tiež náboženstvo a to v pravom slova zmysle! Teda,...nie je to žiadna nadsádzka! J
Ateizmus je tiež ideológia,ako každá iná a má svoj kult uctievania!
Veľa ateistov zastáva názor, že keďže ich postoj nevyžaduje žiadnu vieru/v Boha/ okrem viery v to, čo je možné pozorovať priamo našimi zmyslami…atď,....a to ich priamo stavia do pozície "veriacich v rozum,...neoverené hypotézy,...atď"!

Dokonca aj veľký ateistický filozof Nietzsche tvrdí, že viera je nevyhnutná, citujem:

“Prísne vzaté neexistuje nič také ako veda bez akýchokoľvek postulátov…filozofia či viera tam musí byť ako prvá, aby z nej veda mohla získavať smer , zmysel , hranice , metódu , a právo existovať….Základom našej viery vo vedu je vždy metafyzická viera.“
A k tomu dodáva i Písmo/Biblia/...."ich bohom je brucho... a ich myseľ smeruje k pozemským veciam.“ (Fil. 3:18, 19) Ako sa môže žalúdok alebo brucho stať pre niekoho bohom? Nuž,deje sa to tak ,keď ignorujeme svoju duchovnú podstatu,duchovné veci a naša myseľ sa upiera k svetu,hmote,materializmu!
Biblia poukazuje ,že takýmto "bohom" môže byť hocičo! /žiadostivosť,chamtivosť,karierizmus,hmotárstvo,mamon,atď/
Môže to byť hocičo, čím by sme nahradili vieru v pravého Boha!
Ateizmus má tiež aj svoje dogmy/neomylné/,....a aj keď sú viac ako nesprávne a nevedecké,aj tak sa ich ateisti držia ,tak ako RKC svojich nebiblických dogiem!
Ateizmus je aj tu ,do značnej miery podobný falošnému náboženstvu,ktoré stojí na ľudských,filozofických náukách.
Ak falošné náboženstvo chcelo dať punc pravosti svojim cirkevným,ľudským náukám, tým že k týmto náukám dodatočne hľadali podporu v Písme,....tak i ateizmus robil presne to isté,aby svojim neovereným hypotézam dal punc vedeckosti,pravosti! A to aj za cenu vlastnej diskreditácie!
Predvčerom bol o tom program v TV v dokumente -"Najväčšie podvody sveta"! Tu sa postupne rozoberali rôzne podvody,a aj podvody evolucionistov!
Bol tu spomenutý príklad Piltdownského človeka. A mnohí vieme ,že Piltdownský muž sa do histórie vryl ako najväčší škandál, aký kedy archeológia zažila. A nebol to len jeden podvrh,...ale ich bolo omnoho viac!
Dlhé desaťročia archeológovia a najčítanejšie dobové médiá prinášali správy o chýbajúcom článku v histórii pôvodu človeka. Nuž a istý pán Charles Dawson v zmysle dopytu a ponuky ,len vyhovel tejto požiadavke, a vyfabrikoval nález ,ktorý tak chýbal a vedecká obec ho prijala bez väčšieho skúmania/lebo chcela tomu veriť/ so slepou vierou.
Čoskoro sa k nálezu začali vyjadrovať aj známe vedecké a filozofické osobnosti ako Arthrur Woodward Smith, Teilhard de Chardin a Arthur Keith, ktorí boli chýbajúcim článkom nájdeným v Anglicku nadšení, a bolo popísaných nesmierne veľa kníh na margo tohto objavu a pritom išlo iba o bohapustý podvod!
Teda,...aj ateisti,evolucionisti umelo vytvárajú isté predpoklady,teórie a mnohým objavom pripisujú niečo ,čo dané veci vôbec nereprezentujú,....ale je to iba ich zbožné želanie,slepá viera. Slepý dogmatizmus na obidvoch stranách/falošné náboženstvo,ateizmus/ takto vytvára monštruózne,nelogické predstavy, aby tak uspokojili svoju sebeckú túžbu a zmyselnosť! A v konečnom dôsledku privádza mnohých ľudí do omylu,trápenia a nakoniec zničenia!
Súhlasí -era-


2.
označiť príspevok

fajer
   15. 3. 2017, 06:48 avatar
trepeš piate cez deviate,


4.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2017, 12:36 avatar
Shagara, "ich bohom je brucho... a ich myseľ smeruje k pozemským veciam“ - platí, či neplatí rovnako na ateistov ako aj na veriacich...
Kto prišiel na to, že Piltdownský človek je bohapustý podvod? Evolucionisti, či odporcovia ET?


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 3. 2017, 17:02 avatar
4,,,,Tull,,,,,,,,,formálni veriaci, falošný ctiteľ Boha je v skutočnosti "neverec"! Ak by totiž v skutočnosti veril v Boha ,tak by nesedel pri "stole dvoch bohov"! /pravého Boha a pri stole démonov/ 1 Kor.10:21,. 1 Jána 2:16
Samozrejme,....máš pravdu,....mnohí takíto ctitelia "brucha" sú takzvaní kresťania!
A kto prišiel na to,že trinitárske učenie je bohapustý podvod? Ateisti,alebo praví kresťania?
Skutočnosť ktorú som vyzdvihol je tá, ....že aj ateizmus si vyrába svoje dogmy, a opiera sa tak často o ľudské,nevedecké náuky,....ktoré sa nedajú ničím podložiť! Ani tým, často proklamovaným "rozumom"!


19.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2017, 17:19 avatar
Shagara, podľa Teba pre každého "neverca" je bohom ich brucho... a ich myseľ smeruje k pozemským veciam? K tomuto smeroval môj príspevok...
Nerozumiem, prečo sem ťaháš trinitárov? Pýtal som sa:
"Kto prišiel na to, že Piltdownský človek je bohapustý podvod? Evolucionisti, či odporcovia ET?"
Čo to má spoločné s trinitármi?


3.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 3. 2017, 12:25 avatar
Taras nezmysly a klames. Piltdownsky clovek praveze vedou nikdy uznany nebol pretoze jeho "vyrobca" artefakt neposkytol k podrobnemu preskumaniu, vzdy bolo mozne iba z dialky si prezriiet vystaveny exponat v sklenenej vitrine. A bez ohladu na to, ze tento artefakt je podvrh uz v tej dobe boli k dizpozicii mnohe skutocne fosilie, ktore potvrdzovali evoluciu cloveka. Jeden podvrh nema sancu negovat celu teoriu o evolucii.
Súhlasí J.Tull


5.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   15. 3. 2017, 13:06 avatar
..."uz v tej dobe boli k dizpozicii mnohe skutocne fosilie, ktore potvrdzovali evoluciu cloveka..."
Ja furt hovorím,že ty si nedocenená kapacita.Všetci "vedci" na svete hľadajúnejakú fosíliu,ktorou by mohli začať dokazovať nezmyselnú domnienku zvanú ET a ty tvrdíš,že je dávno k dispozícii.
Kúp si krompáč a lopatu.Už aby si začal.
Apropos všetko je podvrh.Aj ostatné kusy ,nielen Piltdownsky clovek sú len opice.


12.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 3. 2017, 16:15 avatar
(5.) Ked ty a tebe podobni psychopati poskytnete na preskumanie vasu teoriu, ktora by nahradila evolucnu teoriu, potom sa mozeme s vami bavit. Dovtedy su vase nareky iba bezvyznamnym stekotom prasivych psov.


13.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 3. 2017, 16:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 3. 2017, 17:08 avatar
12,...teória ..."samo sa to urobilo",...nie je ani teória a ani len hypotéza,/lebo obe musia byť overené a to evolučná teória nie je!/.......ale niečo,čo popiera samotné základy vedy a aj zdravý rozum!


18.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 3. 2017, 17:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

fajer
   15. 3. 2017, 17:31 avatar
Hlavne veriaci sú ako deti, ked im niečo nie je jasné, tak odpovedia boh a majú vystarané...
Súhlasí Scarlet666


22.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 3. 2017, 18:20 avatar
(17.) Jehovisti su znami tym ze pouzivaju tento smiesny argument. Uz tisickrat som tebe a podobnym cudakom vysvetloval ,ze nic taketo evolucna teoria nehovori ale zbytocne. Je to akokeby som hadzal hrach o stenu.


10.
označiť príspevok

Fotooon muž
   15. 3. 2017, 15:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 3. 2017, 17:06 avatar
3,....prečo bolo potom o ňom napísaných okolo 700 kníh /aj vedcami/ a učilo sa to na škole?
A tie "fosílie" svedčili o všetkom,len nie o evolúcií!
Sami evolucionisti tvrdia,že "fosílie vôbec nesvedčia o evolúcií",....aj preto sa mnohí uchýlili k teórií tzv."evolučných skokov"!


34.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2017, 11:12 avatar
(16.)Kde tvrdia vedci, ze fosilie nesvedcia o evolucii?


6.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2017, 13:24 avatar
stefan 5, ...neandertálci boli opice? Tieto pästné kliny: www.livescience.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk* vyrobili opice?


7.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   15. 3. 2017, 14:20 avatar
Ja som niekde písal,že neandertálci boli opice?Ako súvisí tvoj odkaz s neandertálcami?


8.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2017, 14:38 avatar
stefan 5, napísal si
"Apropos všetko je podvrh.Aj ostatné kusy ,nielen Piltdownsky clovek sú len opice"
Z toho mi vyplynulo, že aj "kusy" neandertálcov sú podvrh... ten odkaz nie je na nich, ale na nástroje, ktoré vyrobil človek vzpriamený - homo erectus, ktorý žil približne pred miliónom rokov do doby 250 000 rokov pred n. l. ...


9.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   15. 3. 2017, 15:01 avatar
Takže tebe niečo z niečoho vyplynulo a na základe toho si si myslel,že by bolo dobré vmanipulovať niekam obrázky ,ktoré nemajú nič spoločné s tým,čo ti z niečoho vyplynulo? 
Tull tie manipulačné techniky máš od tých vašich "vedcov".Mimochodom žiadny homo erectus nikdy neexistoval a už vôbecnie žiaden milion rokov.Nie je na to ani len náznak dôkazu.
Sú to všetko hlúposti,venuj sa radšej užitočnejším veciam.


11.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2017, 16:02 avatar
stefan 5, kto a kedy potom vyrobil tie nástroje? ...existovali vôbec aj neandertálci? ...


20.
označiť príspevok

J.Tull
   15. 3. 2017, 17:22 avatar
stefan 5, skôr než budem pokračovať v tejto diskusii, prilepím svoj príspevok, ktorý som písal milkymu945...
„Podľa môjho názoru, spory ohľadne ET vyplývajú z toho, že mnohí ateisti, tak i mnohí veriaci si myslia, stručne vyjadrené: „Buď existuje Boh a potom neexistuje evolúcia“, alebo naopak, „ak je evolúcia, tak nie je Boh“. Viera v Boha nie je vierou v „niečo“, ale je pre mnohých zmyslom života, bez ktorého by pre nich život nemal význam... nechcem isť proti takejto viere... preto som váhal reagovať, keď si napísal: „môžem aj naďalej pokojne spávať, aspoň čo sa tohoto týka“. Na druhej strane niektorí kritici ET (vedel by som uviesť konkrétnych... ) používajú, veľmi jemne povedané, nekorektnú kritiku a čo je ešte horšie, niektorí považujú prívržencov ET, stručne vyjadrené, za podvodníkov, sprisahancov... za služobníkov diabla...
Rád by som Ťa presvedčil, že ET nie sú „proti Bohu“. Je množstvo úprimne v Boha veriacich evolucionistov, ktorí vidia v evolúcii „Božie prsty“. Vidia za evolúciou „Inteligenciu“. Boh stvoril hmotu, v ktorej prirodzenosti je dospieť k človeku a človekom k Nemu. Boh stvoril hmotu tak, že v jej prirodzenosti je „nástroj“, „technológia“ – evolúcia, nepretržitá zmena, ktorou sa hmota slobodne vyvíja k stanovenému cieľu... evolúcia je aj odpoveďou na existenciu zla... písal som to vlastnými slovami, ale myslím si, že som podstatu vystihol. Podobných teórií je viac. Asi najznámejšou je teória kňaza Pierra Teilharda de Chardin (zároveň bol vedcom - paleontológom, geológom, antropológom)... mnohým, ktorí čítajú Bibliu uniká, že čítajú „báseň“... tak ako nemožno brať doslovne báseň, tak nemožno brať doslovne ani Bibliu a tak ako je možné básňou vyjadriť hlbšie pravdy, ktoré v „bežnej reči“ len veľmi obtiažne sa dajú obsiahnúť, ak vôbec, tak je to aj s Písmom – „básňou Boha“, ktorou sa prihovára prostredníctvom „historického človeka“ aj k človeku dneška... aby sme si rozumeli, neverím v Boha... ale nemám protiargumenty voči takto poňatému chápaniu evolúcie, Písma... kým voči doslovnému chápaniu Biblie, či „kreacionistickým argumentom“ je ich dostatočne...
Nech je to ako chce... z hľadiska veriaceho, podľa mňa, by nemalo byť podstatné, či uznáva, alebo neuznáva ET – nie je podstatné riešiť, hľadať odpovede na tieto otázky (nemôže byť predsa každý odborníkom... ) oveľa dôležitejšie je milovať Boha, človeka... než pátrať potom ako Boh stvoril svet, človeka... tým nechcem povedať, že sa „nesmie pátrať“... tvrdím, že toto „pátranie“, odpovede na tieto otázky, nie sú v prospech, či v neprospech viery, či neviery... prívrženec ET, veriaci, ktorý sa daným problémom nezaoberá, nie je tým o nič menej kresťanom, ako tí, ktorí ET odmietajú... Noe a boh ?#r1585496


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 3. 2017, 07:27 avatar
20,....sám fabrikuješ isté frázy,poúčky! Evolúcia by mohla byť realitou,keby vyplývala z Písma a z istých vedeckých faktov!
Ale ani Písmo,a ani vedecké dôkazy ju nepodporujú! A to je fakt, ktorý prijímajú aj niektorí evolucionisti! Aj keď je to zarážajúce! Je to ako s náukou o trojjedinom bohu. Mnohí trinitári poukazujú,že to nie je zjavená pravda, a že sa nedá rozumom pochopiť a že Biblia tvrdí presný opak/že Boh je jeden,jediný/,....a predsa veria títo "skeptici" v trojicu!
A Písmo hovorí: "Kto je verný v malom,je verný v mnohom"! Ak nepoznáme a nekonáme podla menších biblických pravd,tak nepoznáme nekonáme ani podľa väčších pravd! A tak celé naše snaženie je zbytočné!
Na príklade židov to pekne vidieť! Stačilo len veľmi málo a už boli Bohu neprijateľní! Stále platí zásada/ktorú ty na celej čiare ignoruješ/,že,..."trochu kvasu nakvasí celé cesto"!
A zapamätaj si ,že "láska k blížnemu"/biblická,zásadová láska-agapé/ ,nie je niečo , s čím sa rodíme/svetská etika/,ale je to ovocie ducha svätého. A tu sú isté podmienky,aby sme ho dostali a tak aby v nás pôsobil a vytváral "ovocie ducha"!


35.
označiť príspevok

asmodei muž
   16. 3. 2017, 11:16 avatar
(32.) Nejaka primitivna zbierka zdrapov papiera, ktoru pisali pastieri koz z doby bronzovej by mala urcovat co su a co nie su fakty?! Uz sa zobud, idiot, jehovisticko-kreacionisticke sracky su vedcom len na smiech! Niet seriozneho vedeckeho institutu, ktory by popieral teoriu evolucie a pracoval s bajkou o stvoreni. Kludne si masturbuj nad bibliou, ale vedu do toho netahaj.


14.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 3. 2017, 16:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

asmodei muž
   15. 3. 2017, 18:46 avatar
(14.) Tvrdit, ze ateizmus je nabozenstvom, je ako tvrdit, ze plesatost je typom ucesu, ci nezbieranie znamok konickom.
Súhlasí fajer


27.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2017, 19:02 avatar
asmodei- preto je asi zbytočné seriózne diskutovať o nezmysloch.


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 3. 2017, 07:10 avatar
14,......Písma vysvetľujú,že "bohom" môže byť všetko,čo dávame na prvé/bohatstvo,túžba po moci,sex,karierizmus,atď/ miesto v živote a stáva sa to tak modlou pre nás!
Opakujem sa.....nie je to nadsádzka,že ateizmus je tiež náboženstvo v plnom zmysle slova ,ale fakt! Širšia definícia nezahŕňa len vieru v nadprirodzeno,ale akúkoľvek vieru ,na základe ktorej máme k niečomu/niekomu/ vzťah,....alebo si k tomu postupne vytvárame tento vzťah!
Správna je biblická definícia a nie ateistická,ktorá sa z tohto kultu vyprostila ,akoby sa to jej netýkalo.
Na druhej strane ,viera v evolúciu je niečo,čo presahuje aj naprirodzeno,pretože táto viera nepotrebuje ani inteligentný objekt,ale slepo verí v niečo,čo je aj pre akékoľvek náboženstvo nepredstaviteľné,nehovoriac už o pravej vede.
Skutočná veda a opieranie sa o rozum nemôže narábať s pojmami ako -"slepé sily,náhoda, nejako sa to urobilo,múdra príroda,žiadny zmysel a účel,atď"!
Súhlasí gabriel pb


30.
označiť príspevok

gabriel pb
   16. 3. 2017, 07:12 avatar
keby ste nemali pravdu a lásku a prostredníka, inak by vyzeral svet


24.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2017, 18:48 avatar
Stále tu hovoríte o ateizme! Jeho postavenie a úloha je byť proti teizmu. Akúste však hovoriť o materializme, t.j. o materiálnej jednote a chápaní sveta. Nezabúdajte, že materializmus hovorí o dialektickom materializme a historickom materializme. Kým dialektický materializmus sa zaoberá o jednote materiálnej podstaty sveta a javov v ňom, materializmus historický vysvetľuje dejiny vývoja ľudskej spoločnosti a jej sociálnej stránky .


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 3. 2017, 07:28 avatar
24,...Was ist das "materiálna jednota"? 


25.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2017, 18:54 avatar
Pokiaľ nepristupíte k takému pohľadu na filozófiu , všetko je iba motanie pojmov ktoré v skutočnosti len zamotávajú podstatu diskúsie v ktorej potom nachádzajú podporovatelia idealistických filozófií a náboženstvá svoju oporu.


26.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2017, 18:59 avatar
Smutnou tragédiou pre mladých ľudí je skutočnosť, že dnes im nalievajú do hláv len deformovaný chaos. Veď ale o to ide, aby stratila spoločnosť shopnosť dešifrovať podstatu toho čo sa okolo nich deje.


28.
označiť príspevok

havran
   15. 3. 2017, 19:04 avatar
Tí, čo majú v rukách vládu a moc, nepotrebujú , aby ľudia rozumeli ich konaniu. Stačí keď ich budú počúvať.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 3. 2017, 07:16 avatar
Havran,...všetko sú to prekonané ,komunistické poúčky! A v skutočnosti im ani poriadne nerozumiem,....a asi ani nikto iný!
ET,...je nihilistická teória/aj keď ňou nemôže byť,lebo nespĺňa definíciu ktorú jej dali sami evolucionisti/, a nutne vedie ľudstvo ako také k demoralizácií a ku konečnému kolapsu!


36.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2017, 11:22 avatar
Evolučná teória má svoje miesto v našom živote. Ešte aj embryo pri vývoji opakuje svojimi formami v istom zmysle fázy vývoja. Evolučnú teóriu nemožno zmietnuť zo stola. Treba jej len dať správne miesto.
A to sa, nepochybujem, raz vedecky naozaj udeje.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(113 561 bytes in 0,506 seconds)