Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ateizmus a satan – podobnosť čisto náhodná?

181
reakcií
2258
prečítaní
Tému 9. januára 2013, 10:51 založil Lea Pragmatická.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 10:51 avatar
Všimla som si, že v diskuskusiách prudko až s panickou hrôzou odmietajú ateisti, humanisti, agnostici a iné ich odnože Boha, vieru a nenávidia všetkých veriacich. Hovoria, že Boha nikto nevidel, nedá sa dokázať, že je to výmysel či bájka. Hovoria, že Boh je zlý, že je sadista, vrah a iné málo lichotivé a úctivé prívlastky. Nadávajú a bojujú proti Bohu a všetkým veriacim ako platení žoldáci. O to viac je zaražajúce, že často používajú a argumentujú diablom alebo satanom. To im vyhovuje a bez mihnutia alebo nejakej pochybnosti veria v satana. Ako je možné, že veria v satana a v Boha nie? Nie je to zváštné? Kto neverí v Boha, nemôže veriť ani v diabla – to je logické. Tak som sa nad tým zamyslela a pozrela na slovo satan. A pochopila som medzi ateizmom a satanom je až nápadne veľa podobností. A s vysokou pravdepodobnosťou ide o jedno a to isté. Je možné, že sa môžem mýliť a pripúšťam aj iné výklady ako väčšina vysoko inteligentných a vedeckou vedou podkutých veriacich. Dám konkrétne vysvetlenie.
- Z abstraktnejšieho hľadiska je to v kresťanstve v Starom, Novom zákone a v iných textoch zlý démon na čele síl zla, hlavný protivník Boha, zdroj všetkých nešťastí ľudstva, nepriateľ spásy ľudstva. Človeka zvádza k nevere, hriechu atď, aby ho mohol zničiť – toľko presná citácia z Wikipédie.

Ateista je práve tu na Zemi najviditeľnejším protivníkom Boha, snaží sa neustálym, nutkavým pochybovaním a diabolským posmievaním odradiť veriacich od viery, a tým ho zaradiť k sebe, zabrániť mu v spáse jeho duše. Všimnite si ateistu a šírenie jeho ateistickej agendy – tiež podporujú konkubináty, homosexualitu, eutanáziu, prostitúciu, nenamietajú a podporujú legalizáciu drôg, podporujú interrupcie, hormonálnu antikoncepciu a všetko čo je proti prirodzenosti, človeku, rodine a spoločnosti. Ateizmus je všetko čo je proti ľudskej prirodzenosti, proti šťastnému životu a proti Bohu. Mne nevadia ateisti, oni sú len obeťami , urobili chybnú voľbu, ale vždy sú to ľudia. Ja len nemôžem a nebudem podporovať ateistickú agendu a ateizmus.

zdroj:
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí milosko


112.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   9. 1. 2013, 23:34 avatar
1 Že vraj Satan je hlavný protivník Boha? Čo je to za volovinu. Ako môže mať všemohúci protivníka. Veď mu stačí lusknúť prstami a je po protivníkovi. Leda, že by ten všemohúci bol totálny debil, úplne blbý, a potom si múdrejší Satan môže s tým chudákom robiť čo chce. Ale podľa písma to tak nie je. Takže autor, ktorý čosi také napísal do wikipédii nemá v tom sám jasno.Ozrejmiť to trocha môže moja téma na DF-ku: Satan je Pánov kamarát. Hospodin nie je podľa Písma vôbec taký, ako ho cirkev a niektorí veriaci vykresľuju. Tu je príklad: Citujem zz Genezis 2/16 a 17: "Pán Boh však takto prikázal človekovi: ,Zo všetkých stromov raja môžeš jesť. Zo stromu poznania dobra a zla nejedz! Lebo v ďeň, kedy by si z neho jedol, istotne zomrieš., No a Eva s Adamom jedli a nezomreli. Adam sa dožil viac ak 900 rokov. Eva sa tiež dožila požehnaného veku. Ale čo je zarážajúce nezomreli naraz v jeden deň. Čo z toho vyplýva? Že pán Boh oklamal už prvých ľudí. A čo z toho ešte vyplýva? Že Hospodin prvým ľuďomm bnedal žiadny rozum ako tvrdí cirkev. Rozum si ukradli a tak potom poznali, čo je dobré a čo zlé. A keď sa poctivo prekúšete biblickým textom a nbudete vymýšľať a uverejňovať nzmysly, dozviete sa, že Eva bola aj spasená. A to bez krdtu. Mám vlastnú skúsenosť s príspevkom do Wikipédie: Písal som tam tému, keď som ja npísal riadok, vdel som ako ktosi predchádzajúci riadok vymazava. A určite to nebol žiadny ateista, humanista, či agnostik.
Súhlasí ruwolf


113.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 23:38 avatar
To čo za spleť bludov si napísal? Možno nejaký dogmatický ateista si to prečíta, ale aj rozumný neveriaci nad tými ateistickými drístami len mávne rukou.


124.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   10. 1. 2013, 15:29 avatar
113. Klameš dobre, ba ešte lepšie ako Boh. Jeho klamstvá mali aspoň nejaký účel. Ako napríklad to, že zastaví slnko, a to bude svietit ešte nejaký čas, kedy už malo byť tapadnuté. Tým jeho ľud porazil nepriateľov. Vtip je však v tom, že slnko sa nedá zastaviť pretože stojí. Striedanie dňa s nocou spôsobuje pohyb Zeme okoklo stojaceho slnka. Takže tu je príklad ďalšieho Pánovho klamstva. Uveriť mu však môžu len tí, čo sa v pohybe nebských telies nevyznajú, a potom hlásajú bludy. To o zastavení slnka sa nachádfza v Biblii. Nie je to žiadny výmyseľ.


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 1. 2013, 15:47 avatar
slnko nestoji obieha okolo stredu galaxie


127.
označiť príspevok

Ranexill muž
   10. 1. 2013, 15:57 avatar
Ak by som si dal namahu, tak vytvorím matematicky a funkcny model, kde by cely vesmir obiehal okolo zeme.


132.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   11. 1. 2013, 02:23 avatar
Netáraj a hovor o predmete. Nepochopila si ani, že Boh zastavením slnka sľúbil predľžiť deň. A to nemá s galaxiou nič spoločné. Nuž ale takí ste vy svätuškári. Keď na niečo neviete odpovedať, lebo je to pravda, strelíte capa a snažíte sa to zhodiť. Lenže ani kresťania nie sú všetci rovnako sprostí.


169.
označiť príspevok

Lukáš3 muž
   13. 1. 2013, 17:02 avatar
Antidogmatik, múdro píšeš, že Adam s Evou nezomreli, ba dokonca žili ešt eveľmi dlho. No kto povedal, že pôjde o fyzickú smrť? Adam s Evou stratili niečo vzácnejšie ako život. Stratili osobný vzťah s Bohom. Museli byť vyhnaní z raja. List Židom, Rimanom... tam je o tom písané. Smrťou Pána Ježiša Krista sme získali nielen večný život, ale tiež možnosť prichádzať k Bohu osobne. Zatiaľ čo v SZ bol svätostánok a kňazi, ktorí prichádzali k Bohu, smrť Ježiša Krista spôsobila zmierenie s Bohom a každý jeden človek má prichádzať k Bohu - osobný vzťah. Mat 7, 21-23. Poznať znamená osobne poznať, mať vzťah. Tu nejde o formalizmus, ale o vzťah. Boh nie je klamár. Biblia nie je životopis, ani vedecký dokument, ktorý ti podorobne do detailov opíše každú situáciu. Ale ako kresťania veríme, že je to Bohom inšpirované Božie slovo.
A ešte mám otázku. Prečo by Boh nemal protivníka?
Inak Lea, súhlasím s tebou, čo si písala. Ateizmus je tiež náboženstvo. Len v tomto náboženstve som bohom "ja". Moje ego- malý sebec.


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 10:55 avatar
nenávidia všetkých veriacich - klamstvo jak hora sinaj
Hovoria, že Boh je zlý - nie, iba taký boh, ktorého popisuje biblia, aký je boh ak existuje nik nevie
Súhlasí ruwolf, clear1, sta2rky, servis


7.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 11:49 avatar
Nadja ja viem, že nie všetkých, okrem tých veriaich, ktorých si ľudsky obľúbia. Ja rozumiem. Je azda rodič, ktorým odmeňuje dobré správanie napr. pochvalou a trestá zlé správanie napr. napomínaním alebo trebárs nejakým trestom napr. zákazom pozerať televízor zlým rodičom?


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 12:00 avatar
LEuš, ty máš aký vzťah k tým, ktorí nevyznávajú tvoju vieru a ktorých si si ľudsky neobľúbila? nenávidíš ich?
trest boha nie je spravodlivý, vyhubil celé mestá aj s deťmu, a zvieratami, káže aj zabíjať malé deti, ved to je des, to je peklo, to nie je trest
Súhlasí sta2rky


14.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 12:26 avatar
Nadja prepáč. Niečo sa mi deje s klávesnicou. Dnes mi už skoro 6 až 7 krát vypadla, musela som urobiť reštart. Alebo píšem odpoveď, vypadne mi - zabliká a prestane komunikovať s počítačom a už len pozerám ako mi kurzom nekontrolovateľne beží v okienku, kde píšem odpoveď.


15.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 12:33 avatar
Nadja niekedy som sa hnevala. Teraz už som len z toho smutná, zo svojej bezmocnosti, je mi ľúto, že krivdia sebe a svojej duši. Hnev našťastie už nepociťujem len súcitím a snažím sa pochopiť, že je to ich nie pravé rovná cesta a výber. Ale čo vlastne chcem? Vždy boli, sú aj budú neveriaci. Je to niečo ako, kéď matka sa trápi a vie čo bude nasledovať, keď dieťa kladie ruku na žeravú žehličku. Ale vždy verím, že je možné sa poučiť a zmeniť, ak človek chce a prebudí sa v ňom pokora pred životom a Bohom. Veď môže a aj je mnoho veriacich, majú vzdelanie, tituly, sú vedcami, v živote sú racionalisti a logici - tak pracujú v zamestnaní, riadia si domácnosť aj členov, ale v čase, keď sú sami, uvažujú nad sebou, životom - sú veriaci v Boha a nič im to neberie z inteligenicie, rozumu či logiky - naopak to posiľuje.


18.
označiť príspevok

trin i ty muž
   9. 1. 2013, 12:39 avatar
15.

nie je neveriaci clovek v tom zmysle, ako si on mysli, ze je neveriaci.. len este nevie o svojej pokore..
Súhlasí Lea Pragmatická


20.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 12:43 avatar
Trin presne, tá pokora pre životom a Bohom je zatláčená do kúta, lebo majú ten názor, že ich rozum je viac ako uznať si slabosť, nedokonalosť a viac menej aj bezmocnosť v tomto svete. A pokora pritom prináša silu, radosť aj život je veselší a zmysluplnejší.
Súhlasí brumo, rose.madder


133.
označiť príspevok

servis žena
   11. 1. 2013, 06:54 avatar
Leuš, takto si mala svoju vieru prezentovať. S týmto môžem len súhlasiť. V živote človeka príde chvíľa, situácia, ktorá ho donúti hlbšie sa zamyslieť a hľadať v sebe. A aj keď zrovna neobjaví boha v tomto vnútornom pohľade, navždy zmení jeho názor na vieru. Je to len o nás a akými ľuďmi chceme byť.
Súhlasí Lea Pragmatická


134.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 1. 2013, 12:32 avatar
Servis konečne. Konečne som sa dočkala uznania aj od teba.


3.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 11:02 avatar
boh starého zákona nie je ani spravodlivý, ani láska, skôr mániektoré atributy diablové....
Súhlasí sta2rky


16.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 12:37 avatar
To je prvoplánové čo človeku príde na um, keď to číta. Ale okrem rozumu tam treba nasadiť a uvažovať aj obrazne - nebrať všetko doslovne. Rozum povie, fúj Boh je vrah, pridá sa k tomu veriace srdce a vníma text inak - je trestajúci zlo a krivdu, tak ako to robí aj rodič, ktorý má právo aj povinnosť vychovávať detí aj ich usmerňovať, prípadne dávať sankcie za zlé správanie a konanie.


24.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:07 avatar
chapem, čo chceš povedať, ale to nie je prípad SZ, boh tam zabíja aby vyrovnal chodníky ,,vyvoleným", a čo ostatné jeho deti-stvorenia. Zlo a krivda sa tam tresta veľmi pofiderne. Boh je vzťahovačný, nabubrely a to bezdôvodne....


29.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 13:16 avatar
No nič sa nedá robiť, tak to vnímaš a vysvetľuješ si. Tu už ja nič robiť nemôžem.


4.
označiť príspevok

Chuck Norris muž
   9. 1. 2013, 11:15 avatar
Lea ty sa daj liecit. Co tym sledujes?


13.
označiť príspevok

trin i ty muž
   9. 1. 2013, 12:25 avatar
4.

prave reakcie takych ako ty.. ad absurdum
Súhlasí Lea Pragmatická


19.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 12:39 avatar
Trin vidíš ako neracionálne a mimo tému niektorí reagujú? Je to ich vizitka.
Súhlasí trin i ty


17.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 12:38 avatar
Chuck liečím sa mám choré priedušky aj pľúca, preto sedím aj pri pc teraz doma.


5.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 11:40 avatar
Z Biblie:
Ak si muž vezme ženu a manželsky s ňou žije a potom sa mu znepáči, lebo nájde na nej niečo odporného, nech jej napíše prepúšťací list, dá jej ho do ruky a pošle ju preč zo svojho domu; ak vyjde z jeho domu, odíde a vydá sa za iného muža, a ak aj druhý muž ju znenávidí a napíše jej prepúšťací list, dá jej ho do ruky a pošle ju preč zo svojho domu, alebo ak zomrie ten druhý muž, ktorý si ju vzal za ženu, nesmie si ju prvý muž ktorý ju predtým poslal preč, znovu vziať za ženu, keďže sa stala nečistou, lebo je to ohavnosťou pred Hospodinom.

takže muž môže poslať žienku do kelu, žena muža nie, on si potom môže zobrať druhú, to biblia nespomína ako ohavnosť, zato žena sa stáva nečistou, a toto sa nazýva spravodlivosť

takýchto pasáží ja tam vidím spustu, prečo to veriaci nevidia? ja to naozaj nechápem...
Súhlasí clear1, Kasafran


8.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 11:50 avatar
no vidis..biblia kaze poslat zstaru do hajzlu ked jej ma muz plne zuby, ale fararko kaze ostat v manzelstve.. nejak pomylene nie?
Súhlasí trin i ty


9.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 11:51 avatar
mimo to, ani tuna prdko veriaca lea nevidi v biblii pisane, ze ma hovorit iba doma a iba vtedy, ked ju jej manzel vyzve..ked uz ona taka pravoverna porusuje bozie nariadenia, tak sa netreba nicoho drzat.
Vodu kaze, vino pije..pche


12.
označiť príspevok

trin i ty muž
   9. 1. 2013, 12:20 avatar
9.

ide o to, ze vas zivot je vzdy v rukach zeny.. a podvedome ste z toho nervozni, lebo ked sa zena rozhodne, tak zabije svoje decko muzskeho rodu este pred narodenim a mozete sa aj pototo, neprezijete..

tak preto za zivota MATE POTREBU ovladat zeny, ponizovat ich a spravat sa de facto ako kokoti..

a vo tom to je.. a zidovske nabozenstvo to myslim ako jedine oficialne uznane chape a akceptuje..
Súhlasí Lea Pragmatická


95.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 14:52 avatar
no a? sak nech si ho zabije. Stejne je to ona kto ho vynosi.
mozno su z vas nervozni len ti, co sa potrebuju silou mocou ozenit, aby sa mal kto o nich starat.
alebo ste nervozne same zo seba ked vam zacne jebat z hormonov.


115.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 09:52 avatar
Rain ty sa tu vždy hráš na hrdinu, ktorý má svoj život aj smrť vo svojom vrecku a baví sa na tých čo majú starostí o budúcnosť, riešia vzťahy. Nie si ty taký silák a dokonalý, tu sa len Df tak hráš.


114.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 09:49 avatar
Trin, len z toho čo mám načítané, mám taký poznatok, že jedine judaizmus si váži a uctieva ženu. Nezabúdajme, že kresťanstvo vyšlo z judaizmu.


22.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 12:56 avatar
Tento text v prvom rade hovorí o tom, že ak vtedy muž zo svojho rozhodnutia prepustil ženu a tá žila s iným, nemohol pôvodný muž zmeniť rozhodnutie a vziať si ju. Čiže tu je to skôr nariadenie pre toho muža, resp. obmedzenie pre neho.

Ale iné som chcel. JK k týmto pasážam dodáva, že to pre "tvrdosť ich srdca" umožnil Mojžiš rozvod s prepúšťacím listom, ale "od počiatku to nebolo tak", teda Boží zámer bol iný. A JK ho aj obnovuje a upresňuje, kedy je rozvod možný - a to v prípade nevery.


25.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 13:09 avatar
Nadja myslíš, že som to nevidela? Nebola zaskočená aj nahnevaná? Bola. Myslíš, že som nepísala proti cirkvi a náboženstve? Hlavne nespravodlivé postavenie ženy napr. v katolicizme, že nemôže byť kňaz? Myslíš, že má nehnevalo, že som videla ženu opísanú a branú ako človeka druhej kategórie oproti mužom? Myslíš, že som sa nehnevala a nečudovala ženám, že načo chodia do kostola, keď sú branné ako menejcenné? Čudovala som sa inteligentným a sčítaným ženám, ktoré prečítali ozajstnú a nielen detskú Bibliu, že si neuvedomujú svoju silu a možnosť? Veď keby všetky ženy ako veriace alebo ako mníšky, katechétky vystúpili dajme tomu z katolíckej cirkvi - tak razom spadne ako domček z kariet. A netreba ani ateistickú agendu. Pritom kostoly a cirkev žije prevažne z veriacich žien, z ich milodarov, je viac mníšok a mníchov. Okrem toho od ženy záleží či prinesie nových veriacich do kostola - svoje deti aj manžela presvedčí, cez lásku a iné telesné ženské zbrane - čo si budeme navrávať. Myslíš, že ma netrápilo, že z celej Biblie je len pár žien chválených a uznávaných, aj to len v Starom Zákone - Sára, Rút, Judita, Ester? Čo myslíš, prečo som sa venovala feminizmu, študovala o tom odoborné knihy a písala? Prečo som študovala aj judaistické náboženske texty(aj, keď ich texty sú viac svetské ako duchovné), načo som študovala Korán? A k čomu som došla? Zvažujúc názory jedného aj druhého tábora?

1. muž aj ženy sú si rovnocenní v tom, že sú ľudské bytostí
2. muž má však iné úlohy ako žena, to treba rešpektovať a nehnevať sa za to na mužov, a muži by nemali zase vyčítať ženám, keď rozmýšľajú a konajú ako ženy
3. muž vládne tomu svetu - má moc, peniaze, zdroje - ak sa to deje u žien je to skôr výnimka a malá menšina, tak to bolo celé stáročia
4. múdra žena ak chce a môže nechce sa len furt sťažovať musí pristáť na prirodzený poriadok sveta a pokiaľ má ambície, musí ich zrealizovať cez muža (platí to pre väčšinu žien, výnimky pripúšťam)
Súhlasí brumo


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:11 avatar
nesuhlasim s bodom 3


30.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 13:17 avatar
Prečo?


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:18 avatar
lebo to nie je pravda


33.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 13:21 avatar
Odpovedaj konkrétne, aby to malo aj zmysel a výpovednú hodnotu.


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:40 avatar
konkretne som odpovedal : nesuhlasim s bodom 3 lebo nie je to pravda... co mam este dodat?


35.
označiť príspevok

nabzlo muž
   9. 1. 2013, 13:24 avatar
kokotiny ....


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:28 avatar
leuš ale ty to predsa nazývaš božou spravodlivosťou, nie?


49.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 13:40 avatar
Usporiadanie a poriadok sveta? Postavenie muža a ženy? Beriem to tak ako je, hoci ja nie som typická žena - ani myslením ani životom - duševný hermafrodit napol zmýšľanie ženy a napol zmýšľanie muža. Tak to funguje a pretrváva a čítaním posvätných textov zisťujem, že je to funkčné pekných pár storočí? Kto alebo čo som ja? Jedna slabá ľudská bytosť. Poviem podobenstvo - múdre dieťa počúva svojho rodiča a podieľa sa budovaní a pomoci v domácnosti, lebo vie, že je to pre neho to najlepšie. A múdry dospelý človek berie a rešpektuje poriadok sveta, ktorý určil Stvoriteľ. Nemusíme všetko vedieť a rozumieť, stačí to rozumne akceptovať a vybrať to dobré a ľudské.
Súhlasí rastos


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:54 avatar
dobre, lenže ja nemám boha a pre mňa stále zostáva nespravodlivosť nespravodlivosťou, trčí tam a kričí na mňa, a ked sa začnem pýtať, prečo tam je nespravodlivosť, tak odpovieš, že je to spravodlivosť a bodka, lebo to je od boha, no ja sa s niečím takým neviem zmieriť, ja ženy nepovažujem za menejcenné nech si boh káže čo chce. a takýc vecí ja v biblii vidím vela, muži si so ženou môžu robiť čo chcú, žena nesmie nič, tak je to asi boh mužov
Súhlasí Sóley, clear1


72.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:01 avatar
Tá spoločnosť však bola patriarchálna, asi sa tak vyvinie prirodzene tam, kde je na prežitie dôležitá fyzická sila. Ale postupne v dejinách vidno posun, JK ženy rehabilituje, v evanjeliách tým pohoršuje svoje okolie.
Súhlasí Nadja


78.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 14:07 avatar
mne z toho ale stále vyplýva jedno... aká je spoločnosť, taký je boh, naopak by to bolo dosť čudné, keby boh kázal diskriminovať ženy a nazýval diskrimináciu spravodlivosťou... a kto sa odváži pochybovať, toho stihne večné utrpenie...
Súhlasí ruwolf, clear1


81.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:11 avatar
Boh môže meniť svoj prístup podľa toho, koho má pred sebou. Napr. aj my zohľadňujeme, keď riešime niečo s dieťaťom (a ešte odstupňovane, podľa veku). Alebo keď jednám s neprispôsobivými občanmi, tiež používam v niečom iné postupy, ako voči bežným občanom.
Súhlasí rose.madder


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:14 avatar
preco robis rozdiely medzi ludmi ?
Súhlasí ruwolf


86.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:18 avatar
To robí aj naša legislatíva. Napr. inak súdi maloletých.


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:18 avatar
nespravodlivost


88.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:19 avatar
lebo plati : ohybaj ma mamko kym som este janko


94.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 14:45 avatar
Ľudia v staroveku neboli hlúpejší ako dnes.


75.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 14:05 avatar
..nadja, som kedysi rovnako rozmýšľala : )) ...ale je to inak, neberte sväté písmo doslovne, sú to SYMBOLY A PODOBENSTVÁ ...a občas cielene prehnané ...Boh od nás nechce, aby sme hádzali chlebom po tých,čo do nás kameňom, ani nechce,a by sme milovali svojich nepriateľov ....ani aby žena bola niečo podradné voči mužovi ...


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:06 avatar
jasne podla toho jak komu vyhovuje alebo ako si to vysvetli


83.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 14:15 avatar
...občas aj to, ale pravda je len jedna : )


85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:16 avatar
a nik ju nikdy nevidel


6.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 11:48 avatar
lea preco sa nespravas ako spravna krestanka, ci moslimka ci co to vzyvas?


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 12:05 avatar
ja tu asi začnem zverejňovať časti biblie, lebo im nijako neviem porozumieť...


23.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:05 avatar
Kvôli porozumeniu je lepšie pozrieť sa do biblických komentárov alebo výkladových slovníkov.
Súhlasí rose.madder


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:31 avatar
no nič také nemám, ale ako si vysvetlíš, že nejaký mlynček je hoden života a nesmie sa brať do zálohy, napríklad?


42.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:33 avatar
Napríklad tým, že vtedy to bol veľmi dôležitý nástroj, lebo sa ním mlelo obilie a tak pripravoval chlieb, potrebný na každodenné prežitie...
Súhlasí Nadja


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:41 avatar
môže byť... no vidíš, môžeme tu trošku poprevracať bibliu, nech jej lepšie rozumieme,.


58.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:48 avatar
Môže to mať zmysel, ale len vtedy, ak si nepovieme pri prvom či druhom nepochopení niečoho, že "to teda musí byť blbosť"...

apropo, v niektorých veciach sa bez biblických slovníkov nepohneš, najmä v SZ, lebo samotným čítaním Biblie nemáš šancu porozumieť kontextu života ľudí tej doby spred 4 či 6.000 rokov...
Súhlasí rose.madder, Nadja


96.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 14:54 avatar
hlavne vykladovych slovnikov..to svedci o vsetkom..si bibliu kazdy vyklada ako sa mu hodi..lol ach vy kristuskari
Súhlasí ruwolf


21.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 1. 2013, 12:44 avatar
V prvom rade si treba uvedomiť, áe je to Boh a kto netuší, čo to Boh jr, nech si radšej neoptiera o neho zobák. Ak si ti niečo vytrvoríš, napríklad podarí sa tipostaviť dom, stávaša sa neobmedzeným vládcom na d tým to domom a kedy koľvek, ho môžeš komplet zničiť, opraviť, vylôepšiť a nenecháš si od nokoho do toho kecať, aby ti radil, čo s tým domom môžeš, alebo nemôžeš urobiť. Cítiš sa nad tým domom zvrchovaným pánom a čím si ako pán inteligentnejší, tým je ten dom krajší a účelnejší a dom je tvojím obrazom. Vysádzaš okolo neho okrasné rastliny a čokolvek sa ti nepáči jeednoducho vythneš, presadíš, alebo zahodíš, lebo sa cítiš vládcom nad svojím dielom. My ľudia sme v poslednej dobe prevrátli v niektorých sférach rebríček hodnôt, napríklad v minulosti sa zvierací svet odlišoval podstatne viac od ľudského, pretože zver bola zdrojom pracovnej sily a potravy. Zviera zdochlo a krava sa otelila, kuriarko sa vyliahlo. Dnes už aj zvieratá zomierajú, teliatka sa rodia a všeko sa rodí, aj keď to vôbec nemá rodidlá, proste sa tu presadzuje n ejaký magorizmus a nezdravo prehnaná láska ku zvieratám. príčina bude asi niekde v ateizme ešte viacej vystupňovať nenávisť k Bohu a aby miesto inteligencie a zodpovednosti mohli naňho zavesiť obraz mbrutálneho masového vraha. lenže je to márny pokuis, lebo jeho mkoc je aj nad nimi, akokoľvek by z neho robili niečo príšerné, vôbec im to nepomôže, naopak takmer určite sa to obráti proti ním, pretože namjú šajnu o tom, s akou mocnosťou si zahrávajú. Zatiaľ majú iba istotu reťaze, ktorá drží rozzúreného psa v bezpečnej vzdualenosti. Lenže ak pes neustálym mykaním reťaze v blate reťaz raz nakoniec tak zoderie, že sa pretrhne aj to namocnejšie očko, dostanú sa takýto naivisti raz aj pred Boha a nebude tam už bariera neba a zeme , ale budú sa naňho pozerať zoči voči a ocitnú sa v jeho plnej moci, aj napriek tomu, že boli hlboko presvedčení, že Boh nenexistuje, predsa budú musieť vydať zápočet zo svojho šafárenia, aký sa bude pýtať od každého. A v tomto je naivita a idiotizmus nevercov, že v boha neveríme púreto, že by bol láska sama o sebe, alebo ho neveríme, že by bol masiňvý vrah, v Boha veríme preto, že ten deň, keď sa modlím a nemodlím je iný, že život d boho a bez neho je iný a to je treba tu a teraz využiť vo svoj prospech a to, či je boh takový, alebo makový, je vedľajšie, hlavné je to, že nám jasne dáva na javo, že náe počul, keď sme sa modlili. Ak by neexistovala táto odozva na naše modlitby, boli by sme ešte väčší idioti ako neveriací, ktorí túto možnosť majú k dispozícii ako my a nevedia ju využiť vo svoj prospech. Lebo práve v tomto je väčší idiotizmus, nevyžiť zlepšenie života tu na zemi za tak málo. A nielen že nevyužiť,ale ešte aj bojovať proti vlastnému dobru. Doporučujem najprv vyskúšať a potm sa k tomu vyjadrovať, lebo ak vám to bude fungovať, práve potom si buchnete hlavu o stenu za každý premárnený deň, keď ste chodili okolo toho a nezdvihli ste zo zeme poklad.


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:33 avatar
ja si neobtieram zobák, ja tomu naozaj nerozumiem, nechcem nikoho ponižovať... tak prečo sa takto vyjadruješ?


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:36 avatar
objavil v sebe pokoru
Súhlasí clear1


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:43 avatar
ešte že ťa tu majú veriaci a aj rasťa a veriaceho, lebo inak by to vyzeralo, že im je tá biblia tak iba na smiech


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:45 avatar
nuz neviem co by bez nas robili ))


93.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 14:44 avatar
Ty si riadny mega-chuj.
Ak je niekto aj mocný, neznamená, to, že všetko, čo robí, je dobré.


97.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 14:56 avatar
"napríklad podarí sa tipostaviť dom, stávaša sa neobmedzeným vládcom na d tým to domom a kedy koľvek, ho môžeš komplet zničiť, opraviť, vylôepšiť a nenecháš si od nokoho do toho kecať, aby ti radil, čo s tým domom môžeš, alebo nemôžeš urobiť."
- psotavim mrakodrap, nastahuju sa tam obyvatelia a potom ho dam s nimi odstrelit lebo je to moj dom a oni ho len obyvaju a mam na to plne pravo a nik mi nic nemoze.

Teba by mali v takom ubytovat a odpalit
Súhlasí ruwolf


98.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 15:13 avatar
Vďaka Ti, rains, pekný príklad, mňa takíto chuji vždy tak rozčúlia, že ma niečo také nenapadne.


99.
označiť príspevok

rains
   9. 1. 2013, 15:30 avatar
Ruwo,
np.
ale na co sa rozculovat. Kasli na to..on tam ma takych peral dost co by sa dalo este vyzdvihnut


100.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 15:33 avatar
Keď to ja taký des, typický riťolez diktátorov...
Súhlasí rains


27.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:13 avatar
Boha rešpektujem ako aninneviem čo , ale neverím že je taký ako v SZ. Sú to židovské skazky, podporujúce boha-strašného a židov-preferujucého. Bola chyba, že cirkev tieto spisy bez vyhrady prijala za svoje....


37.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 13:28 avatar
Brumo takže tebe je srdcu bližšia Nová Zmluva? V poriadku, riaď sa svojím srdcom.


47.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:40 avatar
ano máme čo robiť, abysme chápali NZ a konali podľa neho.A netreba liať nové víno do starých mechov ani šiť novu záplatu na stare šaty...


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:41 avatar
to je neprakticke co ak nemam peniaze na nove saty?


43.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 13:33 avatar
..pýtala som sa na to nedávno človeka povolaného, ktorý má vyštudovanú teológiu ..tiež mi starý zákon nesedí ...je podľa mna priam v protiklade s Novým, ktorý plne rešpektujem ...odpovedal mi, že tak ako sa ľudstvo menilo, menil sa aj Boh ...že kedysi ľudom nestačilo dohovoriť, museli byť potrestaní, inak by si určité veci neuvedomili, kedže boli na inej rozumovej i citovej úrovni ako teraz ....
..tak neviem ....hm
Súhlasí Nadja


45.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:37 avatar
Niečo na tom môže byť. Aj vykladači SZ udávajú hrubosť morálky starozákonného človeka, rozumovú i citovú nevyvinutosť. Mojžiš napríklad dovolil rozvod práve kvôli zatvrdilosti srdca, pretože muži „mučili“ a ponižovali svoje ženy, ktoré prestali milovať. Preto Mojžiš dopustil menšie zlo, kvôli tomu, aby sa vyhol väčšiemu zlu...
Súhlasí rose.madder


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:39 avatar
ja si myslim ze v tomto prispevku je vyjadrene vsetko Mojzis dopustil... nie Boh


59.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:49 avatar
Niečo podobné veď hovorí aj JK...


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:51 avatar
v nicom sa to nelisi... povedal to JK ... nie Boh...


52.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:43 avatar
to sú take málovysvetľujúce vysvetlenia, aby sa boh menil podľa správania sa ľudí...


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:45 avatar
lenže ak je sz prekonaný, prečo to cirkev neuzná?
Súhlasí brumo


63.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 13:53 avatar
..nemôže neuznať súčasť niečoho, na čom v podstate fungujú ...vieš si predstaviť, čomu všetkému by museli čeliť? ..
..ale mohli by to vysvetliť, mohlo by vzniknúť niečo oficiálne cirkevné, čo by vysvetlilo bežným ľudom podobenstvá celého svätého písma ...aby všetci zistili, že hoci na prvý pohľad sa zdá nelogické, nejasné, ak pochopia podstatu ....tá jednoznačná pravda a múdrosť priam človeka ohromí ...


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:55 avatar
cela legislativa funguje na principe oko za oko... na starom zakone... ak by fungovala na novom tak by museli vrahov za ich ciny odmenovat alebo poskytovat im obete zadarmo (sta druhe lice)
Súhlasí Nadja, clear1


77.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:07 avatar
NZ je až pre tých, ktorých "vychovala" SZ - teda tí, ktorí uznávajú oprávnenosť trestu a vedia si vážiť, čo je to milosť.


84.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:16 avatar
cize ak uznavam trest a vazim milost tak su mi odpustene hriechy?


89.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:20 avatar
Zjednodušene sa dá takto popísať princíp odpustenia hriechov.


90.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:21 avatar
a milion slov trebalo napisat aby sme sa dostali k tak jednoduchej vete,.,,


91.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:25 avatar
Vezmi si len isté etnikum, žijúce na Slovensku. Tiež potrebuješ milión všetkého možného, kým ich naučíš inak jednoduché veci.

Výchova je zložitá vec...
Súhlasí rose.madder


64.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:54 avatar
Cirkev veď uznáva, že v niečom je prekonaný resp. stráca zmysel, a niektoré univerzálne princípy zostávajú.


68.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 13:57 avatar
..SZ tak ostáva zbraňou voči viere v rukách ateistov ...celkom účinnou, pretože aj rozmýšľajúci veriaci aj vďaka nemu pochybujú ...ale Nový zákon, nová zmluva medzi človekom a Bohom, tá je podstatná a smerodajná ...
Súhlasí brumo


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 14:01 avatar
nie neuznáva, ja som kvoli tomuto odišla z cirkvi. farár bol neoblomný, že boh tam káže len dobré veci. no ak je dobré zabíjať, tak potom ježiš pravdu nemal a boh ho preto nechal ukrižovať... ja zabíjať nebudem, lebo som lepšia, ako boh. toto mi z toho vyplýva, pri všetkej mojej skromnosti.
Súhlasí clear1


80.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 14:09 avatar
..ach, farári ....radšej sa zdržím komentára, veľa chýb narobili ...a občas mám pocit, že ani oni sami nechápu sväté písmo ...o dodržiavaní ani nehovoriac ...
Súhlasí Lea Pragmatická


119.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 10:36 avatar
Nadja nie si sama čo prestala chodiť do kostola, lebo mnohé veci sa nezlučovali s jej presvedčením a boli evidetne nie veľmi dobré. Inak si dospelá a nie malé dieťa, môže si kňaz hovoriť čo chce, aj byť neetickým. Ty si sama za seba. Koniec koncom to môže znamenať toľko, že prestaneš chodiť do kostola. To nevadí, je to len oficiálne zhromaždisko veriacich. Ide o to, že viera v Boha - nie je vierou v cirkev alebo v kňazov či papéža. Ale, keď to pre teba znamená to isté alebo pri iných veriacich, potom sa nečudujem, že máte taký názor a prestanete veriť. Lebo vy ste neverili v Boha, ale v cirkev a v náboženstvo.
Súhlasí rose.madder


120.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 1. 2013, 13:37 avatar
..lea, skvelo si to napísala ...


121.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 13:39 avatar
Rose ďakujem. Idem teraz odpočívať do postele. Som chorá, aby som mala silu na večerný obohacujúci dialóg s diskutérmi.
Súhlasí rose.madder, Mojka1


122.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 1. 2013, 13:42 avatar
..len, aby ti to nevzalo priveľa pozitívnej energie, ktorú potrebuješ na uzdravenie ; ) ...tak prajem veľa mrtvych bacilov, spánok pomôže ; )


123.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 13:48 avatar
Rose, ďakujem za povzbudivé slová.  


126.
označiť príspevok

Mojka1
   10. 1. 2013, 15:54 avatar
len neviem Leuš, čo si sľubuješ od večerného "obohacujuceho" dialógu s diskutérmi..nechám sa prekvapiť.
Súhlasí Lea Pragmatická


28.
označiť príspevok

nabzlo muž
   9. 1. 2013, 13:14 avatar
boh sa nedá dokázať ani vyvrátiť,tak že neexistuje,ale diabol je zastúpený v každej dedine či meste,stáčí ak tam sídli fara a farár,ak chcete vidieť ich šéfa tak to musíte ísť do Vatikánu,tam sídli diabol a jeho verný toho uvidíte je z mäsa a kosti...


32.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:19 avatar
Fajer ty tak kecaš....


34.
označiť príspevok

nabzlo muž
   9. 1. 2013, 13:22 avatar
ja kecám a čo elemír a lea,to sú sprostosti o ničom...


36.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 1. 2013, 13:24 avatar
..inak, nechápem, nabzlo ...ja by som niečomu, čo pre mna neexistuje toľko energie nevenovala ako ty : )
Súhlasí Lea Pragmatická


39.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:30 avatar
To bude asi v niečom inom. Je možné, že nabzlovi v živote ublížil niekto, kto sa označoval za veriaceho. A asi dosť...


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 13:47 avatar
no hej, ale ak vericemu ublížil ateista, tak sa kvôli tomu pozabíjajú, aj ked sa vzájomne ani nepoznajú, len kvôli viere?


67.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 13:55 avatar
nejak nechápem...


57.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:48 avatar
....Neprišíva sa nová záplata na starý odev.....
.....nenalieva sa nové víno do starých mechov....
...Ježiš postavil múdrosti, učenie, tradície, zákony
starého zákona na hlavu.... Židovska predstava bola: koho boh miloval, tomu dal majetok, moc, zdravie. Chudoba, choroba bola božím trestom.
....Ježiš blahoslavil trpiacich, pokorných, prenasledovaných a potupovaných, čo bolo v tej dobe nepredstaviteľné..
...Židom k spáse stačí prislušnosť k Izraelu a splnenie niekoľko obradných podmienok..
...Ježiš kliesnil cestu morálneho úsilia, zakotveného vo svedomí, v boji proti zlu a v úsilí nadobudnuť cnosti...
....Židia dodržiavali až groteskné hygienické predpisy, podľa nich potrebné k spáse...
...Ježiš hovoril, nič zvonka nemôže pošpiniť človeka, ale iba to, čo vychádza z jeho srdca..
....Nábožnosť u Židov bola iba vecou ritualizmu, starých zvyklosti pred verejnosťou, bez súcitu s chudobnými....
...Ježiš prirovnával vysoko postavených Židov k obieleným hrobom...
....Známa je reč o sobote a mnoho iných príkladov z nového zákona...

Viac na: Ježiš a starý zákon#ixzz2HTwbnfPe
Súhlasí Nadja


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 1. 2013, 14:03 avatar
presne, ved v sz je aj to, že ak niekto bude pracovať v nedelu, majú ho ukameňovať, to je teda sila...


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 14:04 avatar
tak tak boze chran ze by niekto robil zazraky v sobotu ))
Súhlasí clear1


79.
označiť príspevok

rastos muž
   9. 1. 2013, 14:08 avatar
Je to sila, ale zase treba chápať kontext...


92.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 14:40 avatar
Kameňovať za prácu je zlo v každom kontexte.
Súhlasí clear1


60.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:50 avatar
akokeby ani ježiš nebol syn starozakonného boha, a pritom hovoril, žesú jedno.....


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:51 avatar
ked poviem nieco take ja... budes mi verit?


69.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 1. 2013, 13:58 avatar
maš do ježiša ďaleko.....


70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 1. 2013, 13:59 avatar
konkretizuj nech viem na com este zapracovat


101.
označiť príspevok

Style muž
   9. 1. 2013, 16:58 avatar
Nepreháňaj pragmatikcá. Do koho vždy vstúpi diabol? Len do veriaceho nemyslíš?


102.
označiť príspevok

Petrana žena
   9. 1. 2013, 17:00 avatar
...a to též móže byť bohové, bohové, bohové... 


118.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 10:25 avatar
Obávam sa Style, že plačeš na nesprávnom hrobe. V téme neuvádzam, že do koho vždy vstúpi diabol. Skús ešte raz pomaly a pozorne si prečítať tému. Ak niečomu nerozumieš sa opýtaj.


103.
označiť príspevok

Bojislav muž
   9. 1. 2013, 17:03 avatar
tak toto je demagogia ako diva svina :D lea ty si naozaj nikdy nic neodnesies z diskusii? odignorujes alebo aj odpovies ale potom v inej teme si zase hudies len to svoje stale dokola a dokola

lea, tak jedna clovek neochotny celit pravde ktoru uz jeho mysel pozna, no nie je ochotny ju uznat lebo sa nedokaze vzdat svojej iluzie

lea, nevidel som ze by tu na fore dal veriaci nejaky argument pre biblickeho boha ktory by nebol vyvrateny, samozrejme okrem tych nezmyselnych, napriklad boh existuje lebo nevies dokazat opak, co je hlupost lebo podla tej logiky verite vo vsetkych bohov a k tomu aj v jednorozcov a podobne.

proste vy pokial si neviete obhajit argument a znicit proti argument tak bud ho odignorujete alebo odpinknete ze boh je taky aky je a aby si to pochopil musis najskor vsetkemu verit co je samozrejme tiez hlupost
Súhlasí Camileo


117.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 10:21 avatar
Bojislav, keby si čítal text s porozumením a mal aspoň trošku logické myslenie pochopil by si. Domnievam sa, že väčšina(veriaci, neveriaci) z nás si uvedomuje, že Boh sa nedá dokázať. Ide o fanatickú nenávisť a nelogizmus neveriacich, ktorí neexistujúcemu(podľa nich) Bohu pripísujú nelichotivé prívlastky -, že je zlý, krutý, sadista. Nepovažujem za normálne pripisovať neeixistujúcej bytosti vlastnosti a nadávať na ňu. Je to nenormálne konanie. Či azda podľa teba je normálne?


128.
označiť príspevok

Bojislav muž
   10. 1. 2013, 16:44 avatar
ale ano je to normalne, tak ako moze mat vlastnosti literarna postava, neexistujucemu bohu pripisujeme vlastnosti podla existujucej knihy ktora sa pripisuje ako nastroj k poznaniu povahy stvoritela, chces to azda popriet?

ked je podla teba nenormalne pripisovat neexistujucej bytosti vlastnosti tak preco by malo byt normalne budovat a prisposobovat spolocnost podla vole neexistujucej bytosti?


129.
označiť príspevok

Bojislav muž
   10. 1. 2013, 16:50 avatar
lea, ateisti neveria v satana, kde si to zobrala? ci zase len dalsie nepodlozene tvrdenia?

mimo ine tvoj prispevok je plny nezmyslov, napriklad satan podla biblie nie je hlavny nepriatel boha ale ludstva
a ateista nie je nepriatel boha, ateista je nepriatel nabozenstva a sposobu akym boha opisuju, ako moze byt niekto nepriatelom niecoho v co neveri? pred tym ako nieco povies si uvedom ze ateista nevnima ze nabozenstvo a biblia = boh, tak to vnimate vy a pre to vnimate akykolvek utok na myslienky veriaceho, nabozenstvo alebo utok proti biblii za utok voci bohu no je to omyl

po dalsie, konkubinaty, homosexualita, interupcie atd atd nie su ateisticka agenda, dokedy budes sirit tuto loz?


104.
označiť príspevok

viluette muž
   9. 1. 2013, 19:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 20:04 avatar
Preto, že viera nie je racionálna, ale primitívne emocionálna.


106.
označiť príspevok

viluette muž
   9. 1. 2013, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 1. 2013, 22:22 avatar
To som nepovedal.
Len emócie, ktoré vedú k náboženstvu, sú u väčšiny tzv. "veriacich" primitívne.


116.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   10. 1. 2013, 10:15 avatar
Ruwolf u väčšiny? Máš na to dôkazy? Napr. nejaký relevatný prieskum alebo štatistiku? Ak nie, potom sám seba klameš a zavádzaš, ale v tvojom prípade je to je jedno.
Súhlasí rose.madder


131.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 1. 2013, 16:56 avatar
..ruwko, tak teraz si fakt tresol blbosť jak voči ...
Súhlasí viluette


135.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 1. 2013, 16:44 avatar
"Nobody, certainly, will deny that the idea of the existence of an omnipotent, just, and omnibeneficent personal God is able to accord man solace, help, and guidance; also, by virtue of its simplicity it is accessible to the most undeveloped mind. But, on the other hand, there are decisive weaknesses attached to this idea in itself, which have been painfully felt since the beginning of history."
-- Albert Einstein, Science and Religion (1941) Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Albert Einstein Quotes on a Personal God: Einstein Denied Personal Gods, Prayer
(Albert Einstein Regarded Belief in Personal Gods as Fantasy, Childish)

"I cannot imagine a God who rewards and punishes the objects of his creation, whose purposes are modeled after our own -- a God, in short, who is but a reflection of human frailty. Neither can I believe that the individual survives the death of his body, although feeble souls harbor such thoughts through fear or ridiculous egotisms."
-- Albert Einstein, obituary in New York Times, April 19, 1955 Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Albert Einstein Quotes on Life After Death: Einstein Denied an Afterlife
(Albert Einstein Denied Survival of Physical Death, Immortality, and Souls)

Viac tu: Atheism.About.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Albert Einstein on Science, God, Religion: Was Einstein an Atheist?


136.
označiť príspevok

viluette muž
   11. 1. 2013, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.137.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 1. 2013, 20:08 avatar
Nikde nevravím, že aj neveriaci nemajú primitívne emócie.
Vravím len, že 99,9 % kresťanov verí kvôli pirmitívnym emóciám.
Primitívna emócia, ktorá vedie k primitívnemu náboženstvu je strach a samoľúbosť.


138.
označiť príspevok

viluette muž
   11. 1. 2013, 20:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.140.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 1. 2013, 20:14 avatar
Primitívne na nich je to, že bez ich ovládania rozumom vedú k zlým záverom.


154.
označiť príspevok

viluette muž
   12. 1. 2013, 23:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

Ranexill muž
   11. 1. 2013, 20:12 avatar
ale ty si samoluby
Súhlasí ruwolf


141.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 1. 2013, 20:16 avatar
A kto vraví, že ja nie som primitív?  


142.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 1. 2013, 22:13 avatar
ruwolf, zle sa vyjadrujes, primitivne su pudy, emocie su dost zlozite no su nestabilne, stale sa meniace, zavadzajuce v mnohych pripadoch

keby ludia kladli emocie nad rozum tak este stale lovime zver po lesoch, ide o to ze viera ma emotivny zaklad, veskera logicka viera ktorou sa tu na fore ohanaju neexistuje, pretoze oni najskor verili a uverili z emocnych pricin a logicke priciny zacali priamo hladat a pasovat na svoju vieru, a v tom tkvie cely problem


143.
označiť príspevok

rose.madder žena
   11. 1. 2013, 22:22 avatar
..je priam neskutočné, ako vy, neveriaci dokonalo poznáte všetkých veriacich ( dokonca, že 99,9% ; )), poznáte dokonalo ich myslenie, pohnútky, logiku, emócie ...čo tak spoznávať radšej samých seba, svoje pohnútky ku kritike veriacich a náboženstva? ...lebo na háku to zjavne nemáte, ale iritujú vás ....prečo? ; )


144.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   11. 1. 2013, 22:25 avatar
Ateista je latentný veriaci, ale pśst, nikomu nehovorme.  


146.
označiť príspevok

zarra muž
   11. 1. 2013, 23:24 avatar
lebo ich zivot nema zmysel


174.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 1. 2013, 19:06 avatar
Lebo náboženstvo je nebezpečné.

„S náboženstvom, alebo bez neho dobrí ľudia môžu konať dobré skutky a zlí ľudia páchať zlo, ale aby dobrý človek páchal zlo, na to treba náboženstvo.“
— Steven Weinberg


145.
označiť príspevok

zarra muž
   11. 1. 2013, 23:20 avatar
Bojislav keby si nieco vedel napr. o uceni Katolickej cirkvi, tak by si vedel, ze Boh sa spoznava rozumom.

Nie vzdelanim, Boh je pristupny aj sedliakom a preto sa hovori "zdravy sedliacky rozum".
Kazdy kto ma rozum spoznava Boha, ked fosilia dokazuje na evoluciu, cely vesmir dokazuje na Boha.
Pozriet sa okolo seba, alebo na seba, kazdy si uvedomuje aspon sam seba a povedat: vsetko, aj ja, vzniklo "z nicoho a nahodou" je uplne proti logike


148.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 1. 2013, 13:39 avatar
144. a veriaci tu na fore su latentny neveriaci a celou svojou krcovou obhajobou viery v boha sa snazia presvedcit seba aj okolie ze veria

ale teraz vazne

zarra, co tak menej neurcitych superlativnych tvrdeni ? zdravy sedlaicky rozum je obmedzeny svojou pouzitelnostou

rozumom myslis ze velkost vesmiru a sveta je taka orhomujuca ze clovek v basni mysli na boha,

tvoj nazor prameni z omylu ze veda hovori ze vsetko to vzniklo nahodou, to je hlupost, vesmir nie je o nahodach

evolucia je fakt, ani sa nepokusaj argumentovat tym ze sa tomu hovori teoria, hovorime aj o teorii gravitacie no nevsimol som si ze by ludia skakali z budov a poletovali okolo, cely vesmir ukazuje na to ze je ovela starsi ako ludstvo, len v nasej galacii su miliardy hviezd a vo vesmire su miliardy galaxii, myslis ze to vsetko je len urobene ako prechodny svet na skusku pre malu rasu polohlupakov na jednej malickej planete v jednej relativne nevelkej galaxii? k tomu si prisla logicky?

pokial sa boh spoznava rozumom ako vravis ( a hovoris opak toho co hovoria iny veriaci tu na fore) tak potom vies boha rozumom dokazat, nie poukazovanim aky je ten svet uzasny ze musi mat uzasneho kreatora, to nie je rozumny dokaz, to je superlativny emotivny opis zalozeny na pocite malickosti ked si uvedomis ze si len mravec a ty to nevies prijat tak pre istotu sme po bohu druha najvyzsia rasa pre ktoru to vsetko stvoril

je zaujimave ze zahadzujes evoluciu o ktorej skoro nic nevies, len na zaklade ze sa nezhoduje s tvojou vierou, a zahadzujes poznatky ludi ktory studovali roky pre to aby mohli cele desatrocia skumat, overovat a podavat dokazy, pre to ze sa to nezhoduje s jednou knizockou zo stredneho vychodu, je to plne proti logike?

alebo je logicke ked veriaci ako alternativu vedia podat argument ako nebesky hodinar alebo niektory dokonca veria the hovind theory, z dielne kenta hovinda ktory studoval tu

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

alebo ludia ktory si myslia ze ludia jazdili na dinosauroch ktore podla nich zili zarovno s ludmi, co je absolutne smiesne


150.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 1. 2013, 13:47 avatar
zarra, pokial uz naozaj nejdes proti zdravemu rozumu tak urcite neveris ze zem je stara 6000 rokov, potom ma napada jeden prejav christophera hitchensa

pan boh sa tisice rokov diva ako sa kmene lovcov medzi sebou vyvrazduju, ako ludia nemaju bozie moralne principy, ako chodia polonahy, deti masivne umieraju, dlzka zivota je minimalna, a potom len v obdobi 3000 rokov pred nasim letopoctom si nebesia povedia, takto to dalej nejde, musime nieco urobit, ale len pre jeden kmen primitivnych pustnych pastierov zo stredneho vychodu a len ak si odrezu kus z pipika a budu spalovat a podrezavat zvierata pre moje potesenie

velmi logicke


156.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 1. 2013, 13:32 avatar
Strach pred smrťou je pud.
Súhlasí Bojislav


108.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 1. 2013, 23:12 avatar
Lea Pragmatická,
uvedomuješ si, že Tvoja kritika/nenávisť voči ateizmu a ateistom sa stáva patologickou - ba priam neosatanistickou?
Ako ateista sa už musím obrátiť k Tvojmu najvyššiemu s prosbou - "Bože, odpusť jej, lebo už nevie čo robí!".


109.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 23:16 avatar
Kritika ateizmu ti prekáža? Rovnako ti prekáža aj kritika viery? Ako veriaca sa obraciam k tvojmu rozumu, nech začne tvoj mozog racionálne uvažovať, lebo zatiaľ to nerobil.


110.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 1. 2013, 23:30 avatar
Lea Pragmatická,
mne žiadna konštruktívna kritika čohokoľvek/kohokoľvek nikdy neprekážala, neprekáža mi ani teraz a prekážať mi ani nebude. Prekáža mi však akýkoľvek druh iracionálneho fanatizmu...
Ty, ako "veriaca" skutočne veríš, alebo si presvedčená, že môj mozog doteraz racionálne nepracoval? Ak je to tak, potom mi poraď, blížna/sestra moja, akým spôsobom ho môžem zracionálniť...


111.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   9. 1. 2013, 23:34 avatar
Ako vidno prekáža. Málokto je tak odvážny a inovatívny čo sa týka kritiky svetonázorov(alebo fenoménov, javov), ktoré nie sú štandarne verejnosťou kritizované ako tu robím ja, ale nielen ja - je tu viacero inteligentných ľudí. Nielen sami zadubenec či v rytme módy kritizuje náboženstvo, lebo je to in. Nevieš sa s tým zmieriť? Ty ako "ateista" sa spoliehaš na svoj "rozum", ale zdá sa, že nie je veľmi spoľahlivý a racionálny ako by si rád navrával.


130.
označiť príspevok

Bojislav muž
   10. 1. 2013, 16:53 avatar
lea, ako by mu mohla prekazat tvoja konstruktivna kritika ateizmu ked si ziadnu zatial neponukla? je to zmes nepodlozenych tvrdeni, tvojich dojmov a ohovarania, pricom spajas ateizmus so satanizmom a robis z ateizmu nepriatela ludstva,

vies lea, niekto sa nemzoe zmierit s tym ze je na svete tolko hlupakov ktory vo svojej arogancii podliehaju iluzii ze su inteligentny
Súhlasí Kasafran


147.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 1. 2013, 00:31 avatar
Lea Pragmatická,
dopočul som sa z božích prameňov, že keď Tvoj Boh videl a počul, ako inovatívne a inteligentne obhajuješ jeho existenciu voči útokom ateistov vraj bôľne zaplakal a začal uvažovať o svojom nebytí...


158.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   13. 1. 2013, 14:22 avatar
Kasafran buď na kľude. Viera, Boh, náboženstvo sú zlé, a preto ma to nezaujíma. Neviera je dobrá a prospešná vo všetkých smeroch. Čiže, keď veríš nejakým božím prameňom alebo náboženstvu, to už je tvoj problém.


159.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 1. 2013, 14:27 avatar
Viera má pozitívne aj negatívne účinky,
žiaľ, tie záporné sú väčšie ako kladné.
Súhlasí Bojislav


160.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   13. 1. 2013, 14:33 avatar
Viera je blbosť.


161.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2013, 14:51 avatar
Náboženské viery a zvlášť to vidieť v Staro a Novom zákone sa prispôsobujú novým podmienkam vývoja spoločnosti , no ich reakčný konzervativizmus je badateľný. Cirkev by najradšej zastavila vývoj spoločnosti, avšak na to nemá. To , že cirkev je spiatočnícka má svoju logiku v tom , že ona nepotrebuje nič nové , čo rúca jej moc. Len samotné poznatky vedcov , astronómov jej už v minulosti narobili veľké problémy. Je Obrovskou brzdou spoločnosti. Preto stále viac sa stáva len užšou vierou pre babky , pre ktoré nemaju ani páru o moderných poznatkoch vedy. Samozrejme aj dnes je ešte dosť "vedátorov" , ktorí ak narazia na problém pre nich nepochppiteľný , začnú hovoriť o "božom " pláne a naraz majú všetko jasné.


162.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   13. 1. 2013, 14:59 avatar
Veď cirkev vývoj spoločnosti zastavovala a zastavila vývoj aj teraz. Čo od cirkvi čakáš? To, že sa vzdá moci? To vie každý, že upálila vedcov aj neveriacich, križiacké výpravy by ti mali niečo hovoriť. Len babky čo im ubývajú mozgové kapacity a kognitívne schopnosti veria v Boha a chodia do kostola a ešte pár málo vyvinutých a rozumných jedincov, čo sú negramotní. Nepoznám jedného veriaceho, čo by mal strednú školu s maturitou, prípadne vysokú školu a vedca, nenájdeš medzi tmárskými veriacim v Boha.


165.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 1. 2013, 16:18 avatar
lea, naozaj si myslis ze si prva kto objavil caro sarkazmu a reverznej psychologie? naozaj si myslis ze taketo nieco zaberie?
naozaj si myslis ze toto co teraz predvadzas je nieco viac ako len divadlo urazeneho decka?


167.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   13. 1. 2013, 16:23 avatar
Čo by malo zabrať Boji? Viera aj veriaci ma asi tak zaujímajú ako napadaný čerstvý sneh na horách. Prečo sa nazdávaš by mi malo záležať na nickoch na DF? Veď ja vás nepoznám. Ste mi doslova a do písmenká ukradnutí, či z vás dnes niekto aj ochorie alebo umrie, je mi to jedno. To je chyba, že si z DF robíme ako keby reálnych priateľov a rodinu, to je chyba.


173.
označiť príspevok

Bojislav muž
   14. 1. 2013, 14:50 avatar
trepes od veci


175.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 1. 2013, 01:13 avatar
LeaPragmatická,
TvojOponent Ťa, zrejme, bude musieť verejne upozorniť, že Tvoje neIQ rúhanie už prekročilo hranicu viery v nevieru...


149.
označiť príspevok

majomajo muž
   12. 1. 2013, 13:42 avatar
Mne by sa jazda na dinosauroch celkom páčila........... 


151.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 1. 2013, 13:48 avatar
len mna by zaujimalo ako im isla polovacka v lese ak tam behal taky tyranosaurus


152.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 1. 2013, 19:52 avatar
Sú určité zákonitosti tohoto sveta, či už princípov duchovných, lebo materiálnych, koré nezmeníme tým, že ich budemem bagatelizovať, alebo dokonca zosmiešňovať. treba sa konečne zmieriť s tým, že nebo nepotrebuje viac ako 20% a biblia je presne tak napísaná, aby 80% ľudí, ktorí ju prečítajú, videli v Bohu masového vraha a najväčšieho idiota na zemi a iba 20% nájde v biblii a v NZ Boha ako záchrancu z tohoto svinstva temnoty hmoty. A tak sú ľudia, čo sú veriací a slúžia Bohu a sú ľudia čo sú neveriací a kydajú na cirkev a na boha, lebo sa automaticky stali sluhami toho druhého. A tak je to kruté pre neveriacich a spása pre veriacích. Je na slobodnom rozhodnutí každého z nás na ktorú stranu sa postaví. Nepoznám na svete väčšieho demokrata, ako bol Ježiš. Kto ma chce nalôeovať, nech vezme svoj kríž a ide za mnou ! Jasne hovorí, že kto chce ! V nebi nepotrebujú ľudí, ktorých tam niekto dokopal na silu. Načo ??? Keď nechcete, tak nechcete, ale načo tie kydy okolo toho. Keď mi manželka obráti peňaženku na ruby, to mi nevadí, ale tie reči okolo toho mi idú na nervy.Nespočetne veľa som napísal, že verím preto, lebo dni, keď sa modlím, sú lepšie, ako keď sa nemodlím. Čo ešte viacej vám treba povedať ? Ak si dáte do opravy auto, bude vás zaujímať, či opravár je buzerant, alebo neger, alebo skrachovaný farár, alebo vás bude zaujímať, ako vám opraví auto ??? Nedokážete rozlíšiť podstatu od nepodstaty a zahrabete sa v maličkostiach, ktoré o ničom nerozhodujú. Chceli by ste o tom debatovať do nekonečna, ale ani raz vyskúšať, čo som vám tu napísal hádam aj tristo razy. Ak ste zaradení medzi tých 80%, tak sa s tým musíte zmieriť, ak nechcete preto niečo urobiť. Lebo sa automaticky stávate sluhami toho druhého, ktorý vás núti kydať na boha a cirkev. Veď aj v evanjeliu je napísané: Kto sa špiní, nech sa špiní ďalej a kto sa posväcuje, nech sa posväcije ďalej! Ani tu vás nikto na silu nepresviedča. Lenže samozrejme, ak si spravíte z boha masového vraha a čo ja viem, čo ešte, potom je ťažké zopnúť ruky na modlitbu a veriť, že vás bude počuť. Ak uveríte v Ježiša, nebudete súdení, ale ak ho neveríte, už ste ssa odsúdili sami. On je jediný, cez ktporého je možné sa dostať k jeho otcovi a potom do života ducha svätého, ale ak nemáte záujem, nič sa predsa nedeje, svet sa na konci sveta zrúti tak, či tak a zrúti sa aj s tými, čo tu zostali a nemali záujem sa z tohoto svinstva dostať. To je celé a také jednoduché a predsa je tu niekto, v koho ani neveríte, a ten vás drží vo svojom otroctve takým spôsobom, že neviete posúdiť, že sloboda je dostat sa od tiaľto preč, ale vy naopak, máte jeho otroctvo za slobodu. Tak si to užívajte pokiaľ je čas.


153.
označiť príspevok

Bojislav muž
   12. 1. 2013, 21:47 avatar
elemir, prosim ta, vyhladaj pomoc


155.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 1. 2013, 13:22 avatar
Bojislav, ja som v tom, že práve ja by som mohol tebe pomôcť. ja som invalidný dúchodca a musel som pravidelne navštevovať psychloga a aj psychiatra, inak by mi zastavili vyplácanie, ale kedy si bol ty naposledy u psychlóga, alebo pychiatra,? Vieš vôbec načo sú psychologovia a psychiatri dobrí pre človeka ? Lebo práve títo ľudia v blázincoch sú prave tí, čo túto pomoc ingnorovali a nevyhľadali včas. Aj keď ja by som možno urobil to isté, ak by nebola nadomnou hrozba, že mi zastavia vyplácanie dôchodku, ale nebanujem, že som to absolvoval, ale ľudia, ktorí si o sebe vedú príliš vysokú agendu, obyčajne majú za idiotov aj psdychologov a psychiatrov.


157.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 1. 2013, 13:37 avatar
elemir, ja neoporvrhujem psychiatrami ani psychologmi, podla mojho nazoru robia velmi zasluznu pracu, tvoj problem je ze uz takmer nepoznas hranicu medzi realitou a vlastnou fantaziou cim sa mozes stat nebezpecnym pre seba alebo svoje okolie, ta ista fantazia ti mzoe povedat ze bojislavovi pomozes len tak ze ho zabijes a ukazes mu tak boha, ano, je to velmi velky extrem ale moze sa stat aj to


163.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 1. 2013, 16:06 avatar
Bojisla, toto nie. Na osočovanie som ako kresťan zvaknutý, to mi nevadí, ale ak by chcel zo mňa robiť nejakú krvilačnú šelmu, potom naozaj netušíš, kto to je Kristus a čoho sú schopní kresťania. To mi pripadá ako krčmové kydy človeka, ktorý sa cíti pritlačený k múru, ale o to tu vôbec nejde. My cítime spkojnosť vo svojom živote len keď pomáhame a dopustiť sa takéhoto hriechu by bolo koniec všetkým nádejám a tie si pre takúto blbosť nenechám vytrhnúť z ruky. to si zase šlapol vedľa ty.


164.
označiť príspevok

elemír muž
   13. 1. 2013, 16:08 avatar
Až takýto klam ste schopný statanovi zožrať ????? To mi vás je naozaj strašne ľúto.


166.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 1. 2013, 16:22 avatar
elemir, naozaj uz strasne trepes, nechcel som ta osocovat, elemir, hovoris ze nie si ochotny vzdat sa nadeji, a v tom je cely problem, ty sa bojis ist aj k tomu psychiatrovi zo strachu ze ti ukaze ako daleko si od reality, ty sa krvopotne drzis viery pre to ze si prilis slaby aby si prijal realitu a preto sa krcovitu drzis nadeji aj ked to znamena ze sa musis vzdat reality a racionalneho myslenia a odovzdat sa do ruk fantazii aby ti to vsetko sedelo a ty aby si mohol dalej dufat v nejaky uzasny posmrtny zivot a aby si si ho zajistil tak trepes dve na tri strasne hovadiny a no nie si ochotny si to priznat, radsej sa hnet vyhovaras ze je to satanov klam a pod.


168.
označiť príspevok

zajomato
   13. 1. 2013, 16:34 avatar
bijislav, prečo okrádaš iných o ilúzie, všetci žijeme v ilúzii vlastnej dokonalosti


170.
označiť príspevok

Bojislav muž
   13. 1. 2013, 17:06 avatar
verim ze ked clovek akceptuje realitu, akokolvek krutu tak mu to umoznuje zmierit sa zo skutocnostami a pohnut sa dalej,

ta iluzia o ktorej hovoris je velmi silna, no snazim sa pripominat si ze som prilis nedokonali na to aby som v dokonalost mohol co i len dufat, stale je co zlepsovat, stale je co sa ucit


171.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 1. 2013, 06:47 avatar
nechápem,kde na mne vidíš strach a nejaké blbosti, čo tam píšeš, veď ja si to užívam a som šťastný v tomto a to, čo ty teraz obhajuješ, som ja obhajoval oveľa intenzívnejšie, ako ty tu a teraz, keď som bol ešte väčší ateista, ako si ty tu a teraz. Toto mám už chválabohu dávno za sebou, pochop, že som na rozdiel od teba urobil krok do predu, ktorý si ty neurobil,alebo ak si urobil, si urobil a nesprávne a nie si ochotný ďalej hľadať. Ale na tebe akoby som stále niečo cítil, že si trochu iný, ako ostatní ateisti. Vôbec by som sa nedivil, ak by ťa postihol osud Pvla apoštola.


172.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 07:09 avatar
elemír - teraz si už veriaci? Asi si prežil hroznú tragédiu nad možnosti tvojho chápania , takže neargumentuj svojím bývalým ateizmom. Zjavne to nemáš v poriadku a nechápeš , že fanatizmus môže postihnúť kohokoľvek . Chceš dopadnúť ako Lea vraj pragmatická?


179.
označiť príspevok

ruwolf muž
   16. 1. 2013, 15:19 avatar
Neverím, že si bol rozumný ateista.
Prečo si bol ateista, aké si mal dôvody?


176.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 1. 2013, 21:20 avatar
Nechápem, ako môžeš vidieť fanatizmus v tom, že keď boha o niečo poprosíš, tak ti to dá. Prečo toto nechceš vyskúšať, lebo už ste niektorí zašli tak ďaleko, že začínate mať z neho strach ? Držíte sa vášho zdravého rozumu a čo keď sa predsa len ukáže, že ste sa mýlili ? Že nie vy, ale veriaci mali zdravý rozum. To nie je iba otázka názoru, alebo diskusie, ako si to myslíte vy neveriaci. my veriaci máme dôkaz, že máme s ním kontakt, že s nami komunikuje tak, že to nemôže byť výplod ľudskej fantázie. jaké robil Kristus zázraky, bolo takí, čo ho uverili a boli takí, čo z neho urobili šarlatána a kúzelníka. Nie každému je to dané pochopiť a uveriť. Prečo si myslíš a s takou obrovskou istotou, že práve ty nie si fanatik a všetko máš v obrovskom poriadku ? Nie je ti tá tvoja superdokonalosť aspom trochu podozrivá ?? Vyčítate neveriacím, že nepripustia iný názor, ale čo robíte vy, prečítaj si to ešte raz. My veriaci máme aspom to, že ten boh a to nebo, teda tá druhá strana s nami komunikuje, vy nemáte ani to !! Ale hlôavne, že ste super dokonalý ? Keď svätý Štefan mal argumenty, ktoré židia nevedeli vyvrátiť, tak zobrali kamene a zabili ho ! Nie je to náhodou aj trošku podobné s tou vašou zúrivosťou, čo tu predvádzate ?? Toto je kolonka náboženstvo, ale veriacích tu nie je viac ako 5. Myslíte si, že židia, ak zabili Štefana, že zrušili tým nebo a peklo, rozmlátili mu hlavu kameňmi a čo tým dosiahli ? Uspokojenie, že im konečne nepoôje na nervy ?? Ale čo je to potom za inteligencia ? Veď ja tu nediskutujem preto, že by som vás chcel tlačiť k múru, veď mne je absolútne jedno, čo si každý urobí so svojim životom, ja mám starosť o svoj a keby som sa staral o druhých zlé skutky, ktoré sa ma ani nijako bezprostredne nedotýkajú, tak by som sa zbytočne oberal o svoj čas, ktorý môžem lepšie využiť. Je to kruté, ale nemúmu decku ani vlastná mať nerozumie. Musíte sa konečne zmieriť s tým, že to nemáte dané a nezávidieť tým, ktorým to bolo dané. veď ak si 99.9999999% ľudí bude myslieť, že Boh neexistuje, alebo boha zakážu, ako komunisti, myslíte si, že sa rozhodne o tom, o čom bolo rozhodnuté pred časom, o ktorom nemáme potuchy, lebo Ježiš k nám prišiel zo sveta, ktorý už bol pred tým, než bol tento náš svet. Včera som sa zúčastnil na diskusii o kruhoch v obilí. Bola tam poznámka, že kruhy v obilí sú zaznamenané už 17. storočí. To ste schopná uveriť, že tu s nami niekto paralelne žije, lebo kruhy sú dôkaz, ktorý v sedemnástom storočí mohli urobiť len mimozemšťania . A určite boli už aj pred tým a sú neporovnateľna vyššia inteligencia, ako sme my a pritom poukazujú na Boha ako universum, ktorý všetko svoril a ovláda. A dôkazy sú presne dodržanie predpovedí. Možno by si mohol niekto myslieť, že ak už niekto ani takýto dôkaz nepovažuje za existenciu boha, tak potom už čo ? Ale ak chceme uveriť boha, nehľadajme ani takéto rukolapné dôkazy vo svete, Hľadajme v sebe. Aj neveriací Tomáš neuveril, pokiaľ si Ježiša ohmatal, ale Ježiš mu poveda, že blahoslavení tí, čo nevideli a uverili. A my sme tiež nevideli, ale veríme preto, že s ním komunikujeme a komunikovať môže len a len veriací, ostatní nemajú šajnu, o čo v tom ide.


177.
označiť príspevok

Bojislav muž
   15. 1. 2013, 21:27 avatar
elemir, dokedy budes trepat take sprostosti?


178.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 15:07 avatar
Takúto odpoveď beriem ako plusový bod, máš moje sympatie.


180.
označiť príspevok

Bojislav muž
   16. 1. 2013, 15:52 avatar
vidis ten moj novy obrazok? tak vyzeram ked citam tvoje prispevky, taka blbost sa neda vyjadrit slovami

to je proste facepalm, :
http://www.youtube.com/watch?v=XZxzJGgox_E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


181.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 1. 2013, 18:29 avatar
Je to super, obrovký, pokrok oproti tým vyvaleným bulvám na tej plechovej gebuli.. Si stále lepší. Vidno, že na sebe pracuješ.
Ten príspevok to je naopzaj také krátke, alebo sa mi zase poondial Flashplayer ? O čom to je, radšej napíš, ako takýto príspevok, aby sa mi zase niečo nepooooo na počítači.


182.
označiť príspevok

Bojislav muž
   16. 1. 2013, 20:43 avatar
video, nic dolezite
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:15,  Ojój, no som ja teda. Jasné, že poznám. Len, tu som ju na tejto fotke voľajako nespoznala, a...
dnes, 16:08,  To je v poriadku, vyhovieš mi nabudúce. *18 *55 *04
dnes, 16:05,  Dosť bolo Trampa.
dnes, 16:05,  (2) Dosvietený, to si skutočne až natoľko aj dedične sprzneným a zdeformovaným...
dnes, 16:02,  Zuzka. Tešíš sa, že si dáš beztrestne Marišku?*39
dnes, 16:00,  Kasafran. A občania na vyššej úrovni poznania čo o nej hovoria?
dnes, 15:46,  Takže tá koalícia nie je až tak pozadu, ako som si myslela, oni zrejme dva mesiace dozadu...
dnes, 15:40,  CBD (kanabidiol) nepsychotropná látka vyskytujúca sa v marihuane bude v SR legalizovaná....
dnes, 15:40,  Na každú otázku existuje jednoduchá nesprávna odpoveď :)
dnes, 15:27,  Samozrejme.
dnes, 15:12,  Takáto správa SIS môže "očariť" len občanov SR na nižšej úrovni poznania....
dnes, 15:03,  Tieto konšpiračné weby, on nooou
dnes, 15:03,  Nemyslím si, že toto je najlepšia baliaca hláška na začiatok :D
dnes, 15:02,  Každý máme niečo na tričku, za čo sa môžeme hanbiť a každý máme hanbu. Však...
dnes, 14:58,  Kasafran, pravdu povediac len veľmi málo navštevujem internetové weby, stránky,...
dnes, 14:57,  Trump sa len nevie zmieriť s tým, že prehral a vinu hádže na všetkých okolo
dnes, 14:53,  už sa na to teším
dnes, 14:52,  Veľmi pekná myšlienka
dnes, 14:40,  kasafran veď minule si písal že covid 19 neexistuje a dnes o jeho prekonaní ???
dnes, 14:36,  prvnízpravy odnož ruskeho hovnometu hlavnespravy . Tuviánec Šojgu by sa mal deda opýtať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(387 750 bytes in 0,301 seconds)