Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ateisti postavili sochu svojmu bohu - diablovi

53
reakcií
1317
prečítaní
Tému 9. septembra 2015, 08:11 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 9. 2015, 08:11 avatar
Je ateizmus náboženstvo?
Skeptik Jiří Grygar na otázku, prečo sa v Česku rozmáhajú povery a z najateistickejšej krajiny sa stáva krajina najpoverčivejšia, odpovedal, že ľudia zahadzujúci náboženstvo sa vrhajú na povery a že je to jednoducho prirodzený jav. Ateizmus ako taký teda neexistuje, je len medztistupňom k hlúposti.
Ján Parada na svojom portále zverejnil reportáž zo slávnosti odhalenia sochy diabla, bytosti, ktorá zosobňuje lož, nenávisť, zabíjanie, neúctu k ženám, opovrhovanie cťou. Satanizmus je tak negáciou kresťanstva - podobne ako ateizmus. Prečo ale tejto ...ehm...náboženskej akcii venuje pozornosť práve ateista Parada? A na mienkotvornom portále Humanisti.sk?

Citujem z článku:
„Satanský chrám považuje za základný predpoklad uznanie, že nezaslúžené utrpenie je zlé a že to, čo zmierňuje utrpenie, je dobré. Neveríme na symbolického diabla.“
Skupina však nehlása ani vieru v osobného Satana. Podľa ich logiky je Satan abstrakcia alebo literárna postava, ale iste nie božstvo. Reprezentuje racionalizmus, skepticizmus a pravdovravnosť voči moci aj na veľký osobný úkor.

Takže si zapamätajme ďaľšiu mutáciu ateizmu. Už to nie je len sekulárny humanizmus, ale aj satanizmus.

No a to ste ma kedysi zvozili, že ateisti nemajú svoje rituály, svätých, obrady a cirkvi. Veru majú - a už majú aj sochu svojho boha. A budú aj púte, opäť citujem z článku: Satanský chrám možno naplánuje pre túto príležitosť obdobu púte, cestný výlet.

Netuším, prečo by naďalej mali byť zakázané symboly ako hákový kríž či kosák a kladivo, alebo by mali byť zakázané stavať sochy Hitlerovi či Ďurčanskému - veď socha diabla toto zlo v sebe zahŕňa a zhmotňuje.


2.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 9. 2015, 08:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 18:43 avatar
že pravdivosť biblie, totálna hlúposť, ..................


37.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 9. 2015, 09:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 9. 2015, 09:02 avatar
Islanďané se již mohou rouhat: Parlament zrušil zákon z roku 1940

Za urážku něčí víry nebo duchovního postoje dosud na Islandu hrozila pokuta a až tři měsíce vězení. Místní parlament ale nyní rouhačství zlegalizoval.

Ten, kdo se veřejně vysmívá, ponižuje či kritizuje náboženství, mohl být podle doposud platného islandského trestního zákoníku odsouzen až ke třem měsícům odnětí svobody, nebo k peněžité pokutě. Čtvrt století starý zákon nyní islandský parlament zrušil. Podnět ke zrušení zákona inciovala islandská Pirátská strana v reakci na lednový útok na francouzský satirický magazín Charlie Hebdo. Podle islandských pirátů je důležitější svoboda vyjadřování bez strachu z trestu.


5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 9. 2015, 09:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

bystrik muž
   9. 9. 2015, 10:28 avatar
na základe čoho bolo zrušené...Jedú blejt vašnosti... 


7.
označiť príspevok

bystrik muž
   9. 9. 2015, 10:34 avatar
No obelisk môžete vidieť na mnohých miestach, aj vo Vatikáne, k pocte satanovi:

Obelisk Praha: upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Obelisk Vatikán: www.smashinglists.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Obelisk Washington: loveforlife.com.au Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 9. 2015, 15:49 avatar
Téma obelisku bola kedysi veľmi obľúbená, tak som sa jej venoval. Obelisk nie je poctou satanovi.
Viac tu: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 9. 2015, 16:22 avatar
Vatikánsky obelisk má satanské symboly..

čítaj:

Jeden takový velmi starý obelisk, který stával u vchodu do starověkého chrámu v Heliopolis, bývalého centra Egyptského pohanství,... nyní stojí uprostřed náměstí sv. Petra a je známý jak "sv. Petrův čtverec " v centru katolické církve ve Vatikánu.

Do Říma ho dovezl císař Caligula. Obelisk je falický symbol, také používaný k uctívání slunce.

Proč a jaké má ve Vatikánu poslání, když dobře víme, jakým způsobem se křesťané „vyrovnali“ s pohanskými národy a jejich „modlami“?

Je to shoda náhod, nebo je to účel?

V bibli se dočítáme, že na příkaz Boha pronásledoval král Jehů všechny uctívače Baala, které vyhubil, pak vstoupil do jeho domu, kde všechny obelisky zničil a spálil.

Kdo byl Baal? Sám Satan!
Ano, obelisk reprezentuje přítomnost slunečního boha, který je v bibli nazýván Satan.

Uprostřed náměstí sv. Petra ve Vatikánu je na zemi zobrazen kruh, který je rozdělen na osm stejných částí, s malým kruhovým „rozbočovačem“ uprostřed.

Když chce Satanista zobrazit ženský pohlavní orgán, obyčejně používá kruh. V tomto případě jde o druh kruhu, který Satanisté opravdu milují, nazývají ho "Osm kroků cestou k osvícení". Každý nováček, který se zavázal Satanovi, musí projít touto cestou osmi sekcí, která mu umožní duchovní osvícení. Osmý a konečný krok je milostný akt. Nutno poznamenat, že centrum tohoto symbolu je velmi malý kruh. Tento symbol reprezentuje ženský pohlavní orgán.

Postavením obelisku dovnitř tohoto kruhu Satanisté zobrazují milostný akt mezi mužem a ženou.

Albert Mackey, zednář 33. stupně, popisuje tuto Satanskou víru: "Bod uvnitř kruhu je zajímavý a důležitý symbol zednářů... Symbol je opravdu krásný, který nás zavádí k starému uctívání slunce, známý mezi starými národy, jako uctívání falusu."

Je velice zajímavé, že instituce která káže celibát pro své kněze, ..má ve svém středu nejslavnější veřejné zobrazení na světě satanského milostného aktu.

www.demiurg.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 9. 2015, 16:45 avatar
Nezdá sa mi dôveryhodný púortál, ktorý rieši mimozemšťanov...


16.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 9. 2015, 17:43 avatar
15, Oponent..keďže si neuviedol zdroj.. neviem posúdiť či tvoja "téma je z dôveryhodného zdroja...a to, čo uvádzam je aj v iných zdrojoch na nete, len sa mi to nechce hľadať,...)


19.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 17:53 avatar
chceš zdroj, Oponentova sprostá hlava....
Súhlasí dodo...best


24.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 18:41 avatar
je určite dôveryhodnejší, ako ten tvoj o kresťanských klamstvách o bohu.....sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 17:52 avatar
každý kríž na stene, je symbol zla a satana....


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 9. 2015, 21:49 avatar
18.....v niečom máš pravdu fajer,....aj kríž je pohanský symbol,a Ježiš určite nebol popravený na kríži. Viac...The Non-Christian Cross (Nekresťanský kríž) od J. D. Parsonsa .....alebo:An Expository Dictionary of New Testament Words (Výkladový slovník slov Nového zákona),
Nedávno vyšla aj knižka /to asi poznáš/ od Andrzeja Niemojewského:"Tajomstvo kríža". Teda,ja osobne by som si nikdy nedal kríž na stenu,aj keby bol skutočne Ježiš popravený na kríži,...čo nebol! Je to modlárstvo,....a za ním stojí náš právom pranierovaný -satan.
Súhlasí milky945


22.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 18:01 avatar
Albert Einstein napísal(a):
Pod pojmom náboženská pravda si nedokážem predstaviť už vôbec nič pochopiteľné.
Súhlasí Lemmy


38.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 9. 2015, 09:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 9. 2015, 09:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

asmodei muž
   9. 9. 2015, 11:17 avatar
(1.) Česko nie je najateistickejsia krajina, je len sekularizovana plus z historickeho hladiska vela zohrali husitske vojny a upalenie Husa. V cechach je proste historicky mensia dovera v katolicku cirkev a vacsie opovrhovanie nou. Valna vacsina cechov nie su ateisti, su to skor apateisti a ludia ktori svoje nabozenske citenie nespajaju s uradnymi nabozenstvami.

Grygar je skvely astrofyzik a popularizator vedy. Co sa tyka ale jeho pohladu na ateizmus, je bud uplne mimo, alebo ho niekto zle parafrazoval, pretoze tvrdenie, ze ludia, ktori "zahadzuju" nabozenstvo sa vrhaju na povery je hlupe zovseobecnovanie a vobec sa neda aplikovat na vacsinu ateistov. Tvoja nasledna konkluzia ze "Ateizmus ako taký teda neexistuje, je len medztistupňom k hlúposti." je myslienkovy pochod hodny trolla a ukazkova PIDOOMA.
Súhlasí J.Tull


11.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 9. 2015, 15:46 avatar
To, že ČR je najateistickejšou krajinou v EU, som sa dočítal na portále inštitúcie vydávajúcej sa za mienkotvorný hlas českých ateistov - OSACR. www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk , To, kto je ateista, je prakticky nemerateľné. Jedným z postupov je mapovať osobné vyhlásenia na základe prieskumu. Je to však len výsledok získaný na základe osobného prehlásenia, ktoré nemusí (a zväčša ani nie je) zrkadlením skutočných hodnôt a svetonázoru človeka.

Tvoje označenie Grygara tváriace sa ako vyhlásenie autority je len hlasom plebsu. Skutočnosťou ale je, že Česko sa vrhlo na povery a Grygar iba vyslovil svoj názor. podľa mňa trefný. Ateizmus ako taký podľa mňa naozaj neexistuje, lebo je to len termín z teorie filozofie. Rovnako ako v praxi neexistujú primárne farby, čo je zase pojem z teorie farieb..
Ak je pravdou, že Česko je aj najpoverčivejšou krajinou, potom filozofický ateizmus je skutočne - PRE MNOHÝCH - cestou k hlúposti. Hlúposť je totiž dobrovoľné zotrvávanie v omyle a čo iné sú povery ako horoskopy, veštenie či pseudobudhizmus?


13.
označiť príspevok

asmodei muž
   9. 9. 2015, 16:13 avatar
(11.) Mal si citat tento clanok www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk aby si zistil ze z tych 81% vacsinu tvori "seda zona" apateistov. Ja bez problemov prehlasujem o sebe ze som explicitny ateista (new atheism).

A vyhlasenie Grygara nie je vyhlasenie autority? Tuto si precitaj ako to je s percentami, ked mi neveris: en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk jasne vidiet, ze vacsine obyvatelstva je nabozenstvo ukradnute nie kvoli tomu ze su ateisti ,ale ze im to je proste jedno.

Povercivost nema ziadnu kauzualitu s ateizmom a ani to z principu nedava zmysel. Je blbost aby skeptik a racionalne zalozeny clovek bol zaroven aj povercivy... ved je to takmer oxymoron.


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 9. 2015, 13:26 avatar
TvojOponent19, je fajn, že presvedčuješ ľudí, že kresťania nie sú pravdovravní. Iba ak by chceli byť mutáciou ateizmu. 

forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 9. 2015, 15:29 avatar
Tieto vlastnosti si radi privlastňujú ateisti. Doprajme im to.


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 9. 2015, 17:51 avatar
Nie, to ty tvrdíš o ľuďoch, to vyplýva z tvojich názorov.


21.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 17:57 avatar
Je fajn, že racionalizmus, skepticizmus a pravdovravnosť považuješ za ateistické vlastnosti. Asi preto sú cudzie kresťanom, však. Veď ktorý kresťan by chcel byť pravdovravným, teda ateistom?
Súhlasí Lemmy


4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   9. 9. 2015, 09:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 9. 2015, 00:23 avatar
4....pekne povedané v reči "kresťanskej lásky k blížnemu"!
„Ten, ktorý hovorí bezmyšlienkovito, akoby bodal mečom, ale jazyk múdrych je uzdravením.“ (Príslovia 12:18)


40.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 9. 2015, 09:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 9. 2015, 09:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 17:55 avatar


23.
označiť príspevok

fajer
   9. 9. 2015, 18:30 avatar
Skeptik Jiří Grygar na otázku, prečo sa v Česku rozmáhajú povery a z najateistickejšej krajiny sa stáva krajina najpoverčivejšia, odpovedal, že ľudia zahadzujúci náboženstvo sa vrhajú na povery a že je to jednoducho prirodzený jav. Ateizmus ako taký teda neexistuje, je len medztistupňom k hlúposti.
Tak ako je hlúposť, že Grigar je skeptik.....Grigal je kresťanská tlčhuba, nič viac....


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 9. 2015, 20:26 avatar
Grygar je prominent českého klubu skeptikov Sisyfos, ktorý udeľuje anticenu Bludný balvan. www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   10. 9. 2015, 09:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

asmodei muž
   10. 9. 2015, 11:11 avatar
(42.) Ja zase mozem napisat, ze kazdy veriaci je svojim sposobom clovek s dusevnou poruchou prejavujucou sa bludmi a halucinaciami.
Súhlasí fajer


44.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 9. 2015, 12:56 avatar
To môžeš, pubertiaci toho navyvádzajú ...   


45.
označiť príspevok

asmodei muž
   10. 9. 2015, 13:03 avatar
(44.) Nikdy nie viac ako pacienti, ktori su zreli na ustavnu liecbu.


46.
označiť príspevok

omega
   10. 9. 2015, 13:05 avatar
Ale preco sa teda sudruh neliecis?  
Súhlasí TvojOponent19


51.
označiť príspevok

asmodei muž
   10. 9. 2015, 13:21 avatar
(46.) Sudruha si nechaj pre toho co ti rano vytiera zadok.


47.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 9. 2015, 13:06 avatar
Ateisti stavajúci sochy diablom sú zrelí na ústavnú liečbu.


52.
označiť príspevok

asmodei muž
   10. 9. 2015, 13:24 avatar
(47.) Ja rozhodne ziadnej vybajenej osobe nestaviam sochy. Ak mas na mysli tu akciu so sochou bafometa v USA, tak tam ide cisto o recesiu a ukazku nezmyselnosti nabozenstiev ako takych, pretoze kde kto si moze vytvorit vlastne nabozenstvo s vlastnymi predstavami o bohoch a krestania mozu iba drzat hubu a krok.


53.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 9. 2015, 13:32 avatar
Recesia za desaťtisíce dolárov v čase, keď ľudia inde zomierajú od hladu je prejavom hyenizmu.


54.
označiť príspevok

asmodei muž
   10. 9. 2015, 16:19 avatar
(54.) Co to ma spolocne s tym ,ze isl o opravnenu reakciu proti ktorej krestania nic nezmozu? Proste bud tam budu sochy predstavujuce akekolvek nabozenstvo alebo tam nebude ziadna.

Tak isto si mohol rakusky pastafarian dat na hlavu sitko na cestoviny a s nim ako pokryvkou hlavy sa dal odfotit na fotku do vodicaku. Kedze rakuske zakony povoluju zidom fotit sa s tym ich klobucikom, tak nebol ziaden pravny dovod aby pastafarian nemohol nosit sitko. Na tomto priklade mozno nazorne predviest ze prakticky nie je ziaden rozdiel medzi "skutocnym" nabozenstvom a parodiou nan.


26.
označiť príspevok

Peťo muž
   9. 9. 2015, 20:13 avatar
Polož si otázku : Je ateizmus sa rovná fyzika náboženstvo ?
Nekomentujem !


49.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 9. 2015, 13:07 avatar
To máš z gúgle prekladača?    
Súhlasí Nadja


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 9. 2015, 13:10 avatar
Tiež nerozumiem otázke..
Súhlasí TvojOponent19


28.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 9. 2015, 20:47 avatar
ateista sa ozeni pravdepodobne iba s ateistkou
judaista iba s judaistkou
ale krestan aj s moslimkou
a moslim s krestankou
to znamena,ze sa bude uctievat kto
Satan ?


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 9. 2015, 20:50 avatar
To nie je tak, ateista nemá problém oženiť sa s kresťankou. Problém môže mať akurát kresťanka, ak bude trvať na svadbe v kostole, a kostolníci budú klásť nejaké prekážky pre toho ateistu. Občianske sobáše nemajú také problémy.


34.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 9. 2015, 23:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

omega
   10. 9. 2015, 00:06 avatar
to nie je o benevolencii, moja vydrziavana

zli chcu patrir k dobrym, ale dobri si nevezmu zleho. strucne receno


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 9. 2015, 20:53 avatar
Poznáš prípady, keď sa kresťan oženil s moslimkou? Nebude to skôr ojedinelé?


31.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 9. 2015, 20:56 avatar
ja len,ze sa budu este viac miesat rasy medzi sebou a ani vierovyznania nebudu mat ziadny zmysel akychsu virtuálnych hranic
co podla mna znamena vstup novej nebezpecnej civilizacnej choroby,ktora bude viest nielen Europu do pandemie


32.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 9. 2015, 20:58 avatar
je tu zaciatok uhynu vacsieho mnozstva homo sapiens sapiens
vsak


48.
označiť príspevok

omega
   10. 9. 2015, 13:06 avatar
ved nastastie
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:40,  Lebo tym padom by slobodna vola cloveka vobec neexistovala A nazdavam sa ze ani neexistuje ale...
dnes, 18:40,  Ako si ju vykreslíš, taká pre teba bude :)
dnes, 18:39,  Mohli by sme však byť múdre ovce. Ten potenciál je v nás :)
dnes, 18:39,  54Ja ti to prajem od srdca Zuzanka -ale ja tam nechcem byt
dnes, 18:38,  No ved ja som uz sklamany ze som o5 v tejto diere nazvanej ZEM
dnes, 18:38,  Prečo nie? :)
dnes, 18:38,  Potom sme len sproste ovce
dnes, 18:38,  Poznal som veľa ľudí, ktorí si mysleli, že stačí, ak človek vie, čo nechce.... A potom...
dnes, 18:38,  Raz žiť, raz umrieť a potom večnosť. .. hmm .. smrťou sa to nekončí, len ja by som chcela...
dnes, 18:38,  Ak vsetko JEMU sluzi tak nie
dnes, 18:37,  Našťastie, skutočnosť je taká, aký obsah jej dáme my! :)
dnes, 18:37,  No isteze ak nevies co chces je to trapne
dnes, 18:36,  Co som sa s konom zrazil? Ja viem ze som tu dlho uz vela krat som tu na zemi v tejto diere...
dnes, 18:36,  Bububu. .. *45 *33
dnes, 18:36,  Potom by mal enaxnay pravdu ze vsetci sme len ako hmotny PROGRAM
dnes, 18:35,  Je nám dané raz žiť a potom umrieť. .. veríš tomu? ...
dnes, 18:35,  Ja si myslím, že to je to najpodstatnejšie v živote ľudskom - vedieť, čo človek chce.
dnes, 18:35,  potom sme vsetci oje one *13
dnes, 18:34,  A čo keď neexistuje vôbec žiaden život? Čo potom? :)
dnes, 18:34,  41 No ved ja viem co chcem -era-
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(142 734 bytes in 0,364 seconds)