Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ateista Richard Dawkins: “Islam je najhoršie náboženstvo na svete. Kresťanstvo nás mohlo chrániť, ale došlo do úpadku.”

16
reakcií
1276
prečítaní
Tému 23. júna 2017, 21:58 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 6. 2017, 21:58 avatar
Profesionálny ateista Richard Dawkins tento týždeň povedal, že islam je “najhoršie náboženstvo na svete”, a preto musíme proti nemu bojovať

Napriek tomu, že je proti všetkým náboženstvám, britský evolučný biológ a autor knihy Boží blud (The God Delusion) prehodnocuje svoje pozície a trvá na tom, že je potrebné urobiť určité rozdiely medzi istými náboženstvami.

V rozhovore na Cheltenham Science Festival Dawkins povedal, že hoci je lákavé povedať, že všetky náboženstvá sú zlé, “ešte lákavejšie je povedať, že všetky náboženstvá sú rovnako zlé, pretože nie sú.”

“Ak sa pozriete na skutočný vplyv rôznych náboženstiev na svet, je celkom zrejmé, že v súčasnosti je najhorším náboženstvom na svete islam,” povedal. Tvárou v tvárou rastúceho islamského teroru Dawkins bezpochyby pripustil, že kresťanstvo môže byť skutočnou obranou spoločnosti voči aberantným formám náboženstva, ktoré ohrozujú svet.

“Podľa môjho názoru neexistujú žiadni kresťania, ktorí by vyhadzovali do vzduchu budovy,” povedal Dawkins v texte, ktorý sa šíri sociálnymi sieťami. “Nie som si vedomý žiadnych kresťanských samovražedných atentátnikov. Nie som si vedomý žiadnej významnej kresťanskej denominácie, ktorá by verila, že spravodlivým trestom za zmenu viery je smrť.”

Napriek svojej nepriateľskej pozícii voči kresťanstvu Dawkins uznal, že učenie Ježiša Krista nevedie k terorizmu, zatiaľčo nasledovníci radikálneho islamu páchajú samé krutosti. Tvárou v tvár realite sa Dawkins nahlas pýtal, či kresťanstvo môže skutočne ponúknuť protilátku na ochranu západnej civilizácie pred džihádom.

“Mám zmiešané pocity o úpadku kresťanstva, keďže kresťanstvo by mohlo byť ochranou pred niečím horším,” povedal.

Dawkins vo svojej odpovedi minulú nedeľu rýchlo ubezpečil svojich poslucháčov, že jeho hodnotenie islamu nie je odsúdením všetkých moslimov. “Samozrejme, to neznamená, že všetci moslimovia sú zlí. Jednotlivci moslimovia trpia islamom viac než ktokoľvek iný,” povedal.

“Trpia homofóbiou, mizogýniou a neradostnosťou, ktorú hlása extrémny islam, ISIS a iránsky režim,” povedal. Dawkins sa zároveň snažil dištancovať od amerického prezidenta Donalda Trumpa pri hľadaní nápravy situácie.

“Je to veľké zlo, proti ktorému musíme bojovať, ale nerobme to, čo urobil Trump, keď povedal, že všetci moslimovia by mali byť vyhostení z krajiny,” povedal. “Je to drakonické, je to nelibrálne, neľudské a zlé. Som proti islamu v neposlednom rade kvôli nepríjemným účinkom na životy moslimov, “dodal.

Vracajúc sa k predchádzajúcim vyhláseniam, v ktorých povedal, že náboženské vzdelanie detí je formou “zneužívania detí”, Dawkins priznal, že verí, že britskí školáci by mali mať náboženské vzdelanie a mali by byť oboznámení s kresťanskou Bibliou.

“Myslím si, že je dôležitou súčasťou našej kultúry vedieť o Biblii. Koniec koncov, tak veľa literatúry v anglickom jazyku naráža na Bibliu, ak sa pozriete do Oxfordského anglického slovníka, nájdete rovnaké množstvo citátov z Biblie ako od Shakespeara,” povedal.

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PS: Na to som upozorňovala už dávno, najprv si ateisti v kresťanskej krajinách podpíli konár pod sebou, teraz tu budú mať islám a ten už im nedovolí to čo im dovolilo a chránilo kresťanstvo.
Súhlasí gabriel pb


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 6. 2017, 22:04 avatar
Jediná taká férovosť na Dawkinsonovi napr. oproti mnohým ateistom aj tú na fóre je, že je skutočným ateistom, že mu vadia náboženstva, a že označil ozaj najhoršie náboženstvo to, ktoré ním je. Na df aj inde sú ľudia čo si hovoria, že sú ateisti, ale vadí im len kresťastvo, de facto sú to len anti kresťania či anti Kristovci a nie ateisti. Ateista, ktorý píše proti kresťanstvo nie je ateista.Skutočný ateista a to som už tiež dávno písala, je proti všetkým náboženstva a nebojí sa označiť najhoršie náboženstvo.
Súhlasí Scarlet666, gabriel pb


3.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 6. 2017, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 6. 2017, 22:08 avatar
Scarlet, ale teraz už geografia či negeografia, už tu máme nielen kresťanov, ale aj moslimov, aj sektárov aj iné náboženstva.
Súhlasí gabriel pb


4.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   23. 6. 2017, 22:06 avatar
Ze profesionalny ateista    
Súhlasí -era-, Wolfe


6.
označiť príspevok

Aranjes žena
   23. 6. 2017, 23:36 avatar
..to je skoro jak analytik )
..ináč konečne niečo od Dawkinsa, s čím súhlasím


7.
označiť príspevok

asmodei muž
   24. 6. 2017, 08:34 avatar
Co je to "profesionalny" ateista?
Dawkinsova averzia voci islamu (co ja kvitujem) je znama uz hadam 25 rokov.


8.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 6. 2017, 18:48 avatar
niekedy mám dojem, že američani chcú mať za každú cenu aj top vedca medzi sebou a tak si nafúkli trošku jeho bublinu.
Nie, že by som bol proti nemu, napríklad zo začiatku som veľmi rád vyhľadával jeho príspevky, ale v poslednej dobe ma vôbec neohúril, ako som čakal. Je napríklad veľa vecí v evanjeliu, v genezise a vôbec možno aj sedliackej logike, ku ktorým sa nevyjadruje a zrejme ani nemôže kvôli jeho predchádzajúcim vyhláseniam.
Napríklad čierna diera, my vidíme v strede čierna, ale nie preto, že je tam tma, ale preto, že je tam svetlo väčších vlnových dlžok a menšej frekvencie, ktoré je mimo naše spektrálne videnie a naš zrak ho nemôže vidieť.
Ak by toto bola pravda, potom by mohli existovať napríklad slnečné obry, ktorých svetenlé vlny nemôžeme vbidieť, lebo sú podobné svetlu v strede čiernej diery. Vedci vraj tvrdia, že na pozadí vesmíru je tma a čo ak opak je pravda, že je to svetlo vyšších parametrov.
Einstein tvrdil, že rýchlosť svetla je konštantná, ale už farebné odtiene spektra sa líšia zmenou veľkosti a frekvencie vlny.
Dostal za to nobelovu cenu a čo ak prišiel na to, že to má za blbosť ?
Aby nechal odkaz ďalším generáciám, napísal vzorec v ktorom povýšil c na C na druhú to je vlastne vzorec štvrtého rozmeru, o ktorom prvý na svete hovorí Ježiš: Pred tým, než bol tento svet, já som už bol. Teda prišiel k nám a žije vo vyššom plusovom rozmere na osi štvrtého rozmeru.
Takže pán Howkins nech sa radšej venuje vede a vieru nech nechá na pokoji a ja sa budem tiež venovať viere a vedu nechám na pokoji.
Samozrejme, že ak by všetci vedeli to, čo vie veda, už by sme tu asi dávno neboli, stačilo zverejniť na internete, ako si vyrobiť bombu aj z prdu a kolko ľudí za to zplatilo životom a utrpením,.


11.
označiť príspevok

asmodei muž
   25. 6. 2017, 08:35 avatar
(8.) Dawkins je Anglican...


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 6. 2017, 02:06 avatar
Ježiš Kristus nezaložil žiadne náboženstvo, ale zbudoval cirkev a to z tých, v srdciach ktorých im Otec na nebesiach zjavil Ježiša ako Krista - Syna živého Boha. Jedine vtedy sa im Kristus stáva skalou spasenia a oni ho aj vyznávajú v pravde a svojím novým životom oslavujú Boha s istotou spasenia v Kristu. Pravé kresťanstvo nie je náboženstvo. To len tak na upresnenie.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 6. 2017, 08:27 avatar
ježiš založil cirkev tým, že ustanovil petra, ako skalu, na ktorej bude existovať jeho cirkev. A už ten samotný fakt, že peter hneď po jeho smrti robil veci, ktoré by on nerobil, robí obraz o cirkvi, ktorú založil. ježiš sa tri krát pýtal petra: Miluješ ma ?, lebo vedel, čoho sa dopustí peter ako hriešny človek, ale vedel aj to, že peter zachráni jeho cirkev v tom najkritickejšom okamžiku, keď sa ako prvý postavil pred národ a začne hlásať evanjeliu a budú mu rozumieť všetky národy, všetkých jazykov.
Ak by som mal zobrať príklad z dnešnej doby, je to ako keď všetci vieme, čo je to korupcia, mečiarove amnestie a kauza gorila, či iný humus, všetci vieme o tom toľko ako sme sa dozvedeli zo správ, ale len dvaja mladí, ktorí toho vedia o tom všetkom ešte menej ako priemer, sa postavili a strhli na seba mnohých, aby proti tomuto zlu začali bojovať. Tu nejde o tom, že ich aktivity končia , alebo začínajú na nejakom podradnom novinárovi, ktorý potreboval pol roka na to, aby ich znemožnil ako maturantov, ktorých si postavil pred seba, tu ide o to, že podrobne je spis založený tam, kde treba a pokial sa vyšetrovanie neukončí, nikto o tom nebude všetko vedieť, ale práve tým by sa nemali nechať sfúknuť z nastúpenej cesty.

Takm isto v prvých dňoch po ježišovej smrti, bolo veľa ľudí, čo mali v hlave zakodované ježišove hlásanie evanjelia, tisíce ľudí ho neustále nasledovali, ale potrebovali iba prekonať strach, strach z obludy, ktorá bola velká, ale na hlinených nohách. A prvý, kto prekonal tento strach bol peter. Prvý sa postavil na námestí a bol šokovaný, ako ho ľudia prijali a ako prijali ježišove evanjelium. Veď peter nebol žiadna výnimočná spločensky a vedeká osobnosť, ale v ľuďoch bola nabitá energia, ktorá potrebovala iba iskru.

A tak je to aj dnes s tými našími mladými. Ja si ešte pamätám 68. rok, ktorý nebol iba v Československu, študenti celého sveta vtedy zmenili svet tak, že to to dokážeme oceniť až dnes. A tiež to boli študenti a vždy to budú študenti a inteligenti, ktorí nezostali ľahostajní proti zlu, ktoré tu spôsobuje najširšia vrstva národa, ktorá sa nechá ľahúčko manipulovať strojcami zla systémom obchodnej reklamy a iných trikov podprahových frekvencii a špecialnych vôni, Ich úkolom nie je študovať podrobnosti špinavosti, ich uklolom nech je študovať, ako na to upozorniť čo najviac ľudí, ako týchto ľudí spojiť za dobrú vec.
Na študovanie toho, čo je kauza gorila, bačternák tu predsa máme platených ľudí, právnický vzdelaných, tých si mala pani novinárky poostaviť pred seba, aby maturovali z týchto káuz,.
Pre nás su tieto kauzy špina a pretože tu máme dostatok ľudí, ktorí sa tým majú zaoberať a riešiť to a títo ľudia nič nerobia, práve tu je šanca pre naších mladých, nestrácať energiu na tých, čo hádžu polená pod nohy, ale držať sa svojho začatého diela a ísť dopredu.
V evanjeliu hovorí ježiš: Ak sa držíš pluha, tak sa neobracaj. .... aby si nebol ohúrený tým, čo si už urobil a zabudol na to, čo ťa ešte len čaká.

Lebo ježiš nezaložil cirkev svätú a nepoškvrnenú, ale založil cirkev, ktorá aj pod vedením hriešnikov pôjde ďalej so vztýčenou hlavou a brány pekelné je nepremôžu. To nie je pokrytectvo, mať vztýčenú hlavu aj vtedy, keď som hriešny, naopak, to je záruka, že nesiem zástavu ďalej vedomý si svojej viny.

Aj peter počítal s tým, že dobro, ktoré, hlása ježiš má veľa nepriateľov a aj on podľa toho, skončí.
A aj skončil, ale cirkev neskončila, lebo cirkev nie je organizácia závislá na diktátorskej moci, cirkev sa stala nevyhnutnou potrebou ľudí, ktorí sa presvedčili sami na sebe, že deň, keď sa modlia, je lepší ako keď sa nemodlia. A tak môže byť pápež aj hriešnik, ako každý iný veriaci, ale ak sa niekto, modlí k ježišovi a jeho život sa podľa toho aj mení, potom je to dôkaz existencie boha a jeho syna s duchom svätým. A cirkev je v prvom rade spoločenstvo ľudí, ktorí sa modlia preto, aby bol ich život iný, ako tých, čo sa nemodlia a teda základ cirkvi je na samotných veriacích, teda uprimne veriacich laikov a aj tých druhých.

A tak ideme ďalej, nesieme zástavu evanjelia, ktoré tento svet nenávidí a nenávidí aj nás. My však vieme, prečo nesieme túto zástavu, aj napriek tom,u, že sme hriešni a tak si dovolím poradiť aj tým naším mladým, nenechajte sa odradiť z vašej cesta len preto, že neviete detailne niečo, o tom, proti čomu idete, vy sa detailne pripravujte na to, čo ešte chcete dosiahnúť.

Ja by som dokonca povedal, že už keby ste teraz skončili, urobili ste dosť, čo sa doteraz podarilo málokomu urobiť, nechjate všetko tak a doprajte si dovolenku, prípadne, ak máte teraz toho času trošku navyše, skúste vrátiť aspom z časti rodine to, čo vám dala ako vás podržala, aby ste mohli urobiť to, čo ste urobili. Nedajte sa odradiť zbytočnými otázkami, ktoré vás chcú zneistiť a novinárom, ktorí vás chcú potopiť odpovedajte proti otázkami.

Vždy to tak bolo a vždy bude, že psi brechajú, ale karavána ide ďalej.
Vždy tu boli tí, čo nesú bremeno a tiež aj tí, , čo čakajú na vhodnú chvíľu a bremeno ukradnuť a vždy tu boli tí, čo chceli niesť čistú zástavu nášho národa a vždy to boli tí, čo ju špinili svojou pahltnosťou.


12.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   25. 6. 2017, 22:02 avatar
10

A to ťa ešte nenapadlo či pápež nie je falošným zástupcom? Potom je všetko ináč. Nemýľ si smilnicu s nevestou Kristovou. No a Kristová cirkev - jeho nevesta je čistá a bez poškvrny. No a tá, čo sa tvári, že je nevesta je smilnica plná nečistoty všetkého druhu.

Vieš mi povedať jeden logický dôvod prečo by Ježiš poveril svojím zastupovaním smrteľného a hriešneho človeka ? Predsa vedel, že Peter zomrie, že. No a cirkev sa má tvoriť počas celého času milosti na Zemi. No a o následníctvu po Petrovi nie je v Písme ani zmienka. Veď ako by mohla, keď Ježiš v žiadnom prípade nepoveril Petra svojím zastupovaním. Je to zo strany KC účelový výklad verša Mat 16 :18

No a ďalší dôvod prečo nemohol poveriť svojím zastupovaním Petra je ten, že zasľúbil pri svojom odchode Ducha Svätého – Tešiteľa – Ducha Pravdy, ktorý je predsa osoba Boha. No a prítomného Boha v osobe Ducha Svätého sa nedá zastupovať, lebo je prítomný, že. Každý logicky uvažujúci to musí uznať.


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 6. 2017, 22:23 avatar
Ak chceš byť biblický musíš dodržiavať Bibliu, Tradíciu, katolícku cirkev na čele s pápežom (prvým a Pánom Ježišom ustanovený bol sv. Peter). Jedine katolíci sú plne biblický. Ak hovoríš, že jedine Biblia, žiadny pápež a že nepotrebuješ katolícku cirkev si nebiblický a nedodržuješ Bibliu. Ak vieš po anglicky super článok tu:
www.ncregister.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 6. 2017, 00:33 avatar
Márne tradície sú často nariadenia ľudí a nie Boha. No a predstav si, čo je v tej Biblii napísané: Mar 7:7 Lež nadarmo ma uctievajú učiac učenia, ktoré sú nariadeniami ľudí.
Márnosť nad márnosť sú tie tradície a často sa nimi opovrhuje prikázaniami Božími

Obraz praktizovania a dbanie na dodržiavanie tradícii a nariadení zákonníkov a farizejova a teda ich vyvyšovanie nad Božie Slovo je presne vidieť aj v KC. Preto tie slová Ježiša Krista padajú aj na predstaviteľov KC.

Mar 7:8 Lebo opustiac prikázanie Božie držíte podanie ľudí ...
Mar 7:13 a tak zbavujete slovo Božie moci svojím podaním, ktoré ste podali, a robíte mnohé tomu podobné veci.

Učenie KC je tak nabalené márnymi tradíciami, vlastnými nariadeniami, že katolík je v podstate ako otrok týchto tradícii a nariadení. No a tie tradície a nariadenia KC Slovo Božie v srdci katolíka spoľahlivo zadusia.


15.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 6. 2017, 14:06 avatar
Realita abs
ta marekova 7, to si mohol citovať celé, čoveku ide až mráz po chrbte, kolko sa z toho praktizuje v RKC. Ježiš hovorí inde: Váš učitel nech je len jeden a RKC má doslova možno aj stovky tzv. učiteľských ústavov a všetko čo ibe od nich do cirkvi sú iba ľudské príkazy.
A to nie je vyjadrenie mareka ako evanjelistu, tu doslova cituje ježiša. Alebo ďalej ježiš hovorí: Šikovne viete zrušiť božie prikázanie, aby ste si zachovali svoje obyčaje.
Je pravda, že toho, čo by sa dalo takto pomenovať podľa tejto marekovej 7 je v RKC veľa a nie je možné s tým pohnúť a najhoršie je, že sa držia yýsledky tridentského koncilu, ako nemeniteľné. Ba dokonca, kto by nechcel tieto ľudské prikázania z koncilu uznávať, je prekliaty. Tuto defacto RKC prekliala sama seba a ešte tvrdí, že s tým sa nedá nič robiť. Dajme si otázku: Komu patria títo ľudia čo to obhajujú, kristovi, alebo satanovi.Komu patrili farizeji, čo ukrižovali Ježiša, bohu, alebo satanovi ?? A bol by niektorý z nich vtedy zapochyboval o tom,že nie je boží. Naopak, každý mal istotu že bojuje proti satanovi a teda musí byť boží a ako to dnes hodnotíte vy po 2 000 rokoch?
Budú zabíjať a budú si myslieť, že patria bohu. Cirkevná hierarchia mnohokrát dala najavo, že ona rozhoduje, kto bude spasený a kto nie. Načo máme potom svätú trojicu ? Že by trojica v dohladnej dobe prišla o robotu ?

Samozreje, že toto sú veci, ktoré trápia každého a každý by sa s tým mal sám vysporiadať, ale väčšina vo svojej skromnosti sa radšej spoľahne na kňazov a tí im nemôžu povedať len to, na čo ježiš upozorňuje v marekovej sedmičke.

A ešte, či ti viem povedať jeden logický dôvod, prečo by ježiš poveri svojím zastupovaním hriešneho človeka.
Logika nelogika, na jednej strane vyčítaš nesprávnu logiku rokv a v mnohom podstatne správne , ale nam logiku si daj pozor aj ty. Al vzhľadom k tomu, že sa mi zdáš nad priemer urovne tohoto DF, tk asi tio najdi v evanjeliu sám, keď ježiš neprišiel liečiť zdravých, ale chorých. A preto a pre iné dôvody v evanjeliu, by som tu mohol npísať, že ježiš nezaložil cirkev , ktorá združuje iba svätých ľudí, naopak, cirkvou chce zachrániť práve hriešnikov. A nástupníctvo petrovo je preto nástupníctvo, lebo premenil petra na skalu. Pter ty si skala a na tejto skale postavím cirkev. Teda ježiš nestavia cirkev na totálnej svätosti petra, ježiš stavia cirkev na človeku obyčajnom ako peter a tá sklala to sú základní vlastnosti každého hriešnika, Skala je obraz hriešnešho človeka a peter aj bol hriešny, blázon, kto si myslí, že je bez hriechu a preto má RKC pápežov z ľudí a nie z neba, niektorí ohúrili svojou svätosťou a niektorí svojou hriešnosťou, ale zástava sa nesie ďalej.

Ja som tu už mnohokrát písal, prečo som katolík a j napriek týmto negatívam cirkvi, alebo rovno povedané špíne na cirkvi.
Sú základné veci v evanjeliu, ktoré praktizuje RKC napriek všetkému tak, že tieto veci nie sú v žiadnej inej cirkvi. Väčšinqa z nich napríklad neuverila slová ježiša z poslednej večere. Lebo šomrali ako apoštoli, ktorí chodili s ježišom potiaľ až nepovedal, kto neje moje telo a nepije moju krv, nebude mať život večný. Toto mum neuverili jeho apoštoli, ktoby to počúval, ako nám tento chce dať jesť svoje telo ? A odišli od neho, ale tí, čo vytvárali nové cirkvi a toto si nezobrali, lebo to asi zhora bolo dané, že to nebudú mať, odišli od krista tak isto, ako, jeho učeníci. A divia sa ako môže miektop uveriť toto, že oblátka je ježišovo telo a majú dokonca toto za modlu, za ktorú my, čo, plníme slová ježiša z poslednej večere budeme trestaní ???????
Samopzrejme, že nemôžeme tvrdiť, že naRKC nie je žiadne zlo, žiadna špína. Ale komu toto zlo patrí ??? Ježiš má v rujke čisté evanjelium bez dogiem a učenia učiteľskýcgh ústavov a podľa tohoto najsvätejšieho zákona, nesmie byť na cirkvi žiadne zlo, ale ak tam je, určite nepatrí ježišovi, lebo on má v ruke svoje evanjelium a toto vylučuje všetko iné, čo nie je v evanjeliu, ako zlo. Samozrejme, že väčšina členov RKC sa pridrža tohoto zla avôbec nepripúšťajú, že by to mohlo byť zlo, ale ako hovorí ježiš v marekovej sedmičke: Nadarmo si ma ctia, lebo náuky čo učia, sú ľudské príkazy.

A mnohí iní veriací z iných cirkvi nechápu veci, ktoré prežívajú katolíci pri modlení ruženca, pozdvihovaní, svätej spovedi, toto všetko im niekto premenil na bludy. Ja neviem, či preto, že odišli od ježiša, teda od tej skaly, na ktorej založil ježiš svoju cirkev, to jy tu vôbec nevyriešim a ani nechcem riešiť, lebo aj tak má každý svoj rozum a už a tieto moje riadky mu riadne zdvihli žlč, Ale ja sa modlím a deň , keď sa nemodlím, je horší, neporovnateľne horší a týáždeň, ak nejdem na omšu tiež je horšía život bez spovede to ani nehovorím. A pritom sú to jednoduché veci, stačí vyskúšať, tjne vo svojej najväčej intimite, či to aspom s tou modlitbou nefunguje a ak tak treba ísť ďfalej za tým, ale ak tu máme položené vedľa sena niečo dobré a nevime to zdvihnúť a použiť a vyskúšať len preto, že sme uverili nesprávnemu človeku, potom je to jedine naša zodpovednosť za náš život. Ježiš chodí aklope na každé dvere a vedľa každého je toho a prespektov do supermarketov, stačí iba vziať a skúsiť. Ježiš nikoho nenúti a nezabíja, kto nechce ísť za ním, lebo hovorí: ten, kto ma chce nasledovať, opakujem chce nasledovať, nech zoberie svoj kríž na seba a nech ide za mnou. Nikto nebude sklamaný, lebo jeho evanjeliu je čisté a to je záruka, že nebudete sklamaní. Ten humus je mimo evanjelia a sú mnohí, ktorí neuverili, že sú to len ľudské príkazy.

Evanjelium, evanjelium a nič iné, len evanjelium lebo iba toto je ježiš, jeho čisté evanjelium.


16.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   27. 6. 2017, 22:28 avatar
15

Elemír

1Pet2 6Preto je aj napísané v Písme: Hľa, kladiem na Sione uholný kameň vyvolený, drahocenný, a ten, kto verí naň, nebude zahanbený. 7Tedy vám veriacim česť, ale neposlušným kameň, ktorý zavrhli stavitelia, práve ten sa stal uholnou hlavou a kameňom úrazu a skalou pohoršenia,

Môžeš si odpovedať:

Kto to je ten kameň, ktorý zavrhli stavitelia? Určite to vieš.

No a v týchto hore uvedených veršoch je ešte niečo dôležité, ktoré nám napovedá, ako to Ježiš myslel vo verši Met 16:18

Práve ten kameň čo zavrhli stavitelia sa stal - a teraz spozorní: "uholnou hlavou a kameňom úrazu a skalou pohoršenia"

Môžeš si odpovedať, čo to znamená ak sa niekomu stal Ježiš kameňom úrazu?

Čo to znamená, ak sa niekomu stal Ježiš skalou pohoršenia?

No a čo to znamená, ak sa niekomu stal Ježiš zjavením od Otca skalou spasenia?

Z toho sa dá usúdiť čo sa myslí pod pojmom - skala a aj zmysel verša Mat16:18. Židia tento pojem - skala veľmi dobre chápali. To len KC si ho účelovo vyložila, aby sa legitimizoval úrad pápeža.

No a pojem skala sa v starom zákone spája v súvislosti s Bohom. Aj v Novom Zákone je to potvrdené:1Kor 10:4 a všetci pili ten istý duchovný nápoj, lebo pili z duchovnej skaly, ktorá išla za nimi, a tou skalou bol Kristus.


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 6. 2017, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:19,  Teraz zacne zas to svoje..."ako môže Boh zomrieť." atd...ukazuje tým len ako to...
dnes, 11:09,  Shagara Chýba ti dobrá vôľa uveriť, stále si v zajatí svojich predstáv a chybných...
dnes, 10:58,  Napríklad pravda: Zem obieha okolo Slnka. A všetci rozumní tomu rozumejú.
dnes, 10:57,  Mali by byť pripravení na to, aby neobťažovali ľudí.
dnes, 10:51,  Ja a Otec sme jedno.“ 31 Židia znova zdvihli kamene, aby ho kameňovali. 32 Ježiš im...
dnes, 10:37,  Posmievaš sa z Ježišových slov, a to nem dobré.....*10*10*10*10*10
dnes, 10:34,  Co tým chcel basnik povedať?......nejako zle si sa reinkarnoval synu......
dnes, 10:16,  A teraz v kacírskej forme: 1 „Nech sa vám srdce neznepokojuje! Verte v Boha, verte aj v...
dnes, 10:07,  Na čo by mali byť svedkovia Jehovoví pripravení?...
dnes, 09:44,  Ježiš — cesta, pravda a život 1 „Nech sa vám srdce neznepokojuje! Verte v Boha, verte...
dnes, 09:37,  Súhlasím, ale nie je to také jednoduché. Pretože pravdu hovoria mnohí a napriek tomu im nie...
dnes, 09:20,  Čistý jazyk jednoducho znamená hovoriť pravdu...:-)
dnes, 09:06,  Ale veď oni si snoria navzájom. Jeden druhému , druhý tretiemu, tretí štvrtému a t d. :)
dnes, 08:56,  Pokoj bude, keď Američania nebudú snoriť v ruských vodách.
dnes, 08:51,  Garantom mieru a pokoja je rovnováha a rozvážnosť.
dnes, 08:21,  Skusaju co si mozu dovoli a pokazde zistia ze vobec nic. *11 a tak je to spravne garantom...
dnes, 08:11,  Nič nepomôže, Liam propaguje klamstvo....
dnes, 08:08,  Žiadne rušenie sa nekoná. Propaguješ klamstvo....
dnes, 08:05,  Nič si nenapísal, len si položil otázku.
dnes, 08:04,  Klameš.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 512 bytes in 0,229 seconds)