Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Arogancia materializmu

5
reakcií
149
prečítaní
Tému 12. októbra 2019, 12:33 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 03. 2009
8
24. 07. 2011
191
25. 03. 2010
34
11. 05. 2012
12
18. 09. 2011
84
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 10. 2019, 12:33 avatar
Nahradíme človeka číslom?

Prečo som spolu s takými významnými osobnosťami ako Eva Kristinová či Július Binder podpísal otvorený list ministerke vnútra proti zavádzaniu identifikátorov fyzických osôb? Či nie je jedno, či máme rodné číslo alebo identifikátor BIFO? Či nie je pozitívne, že sa zjednocujú európske systémy?

List som podpísal, aby som verejnosti odhalil podvod: Nový identifikátor nenahrádza naše rodné čísla iným číslom.

Identifikátor nahrádza naše meno a priezvisko číslom!

Rodné číslo je dnes doplňujúci identifikačný údaj. To, že sa začalo v informačných systémoch používať ako prioritný prvok identifikácie, to je iná vec, eticky neúnosná a právne spochybniteľná. Eticky je pre človeka ponižujúce, ak ho neidentifikujú podľa mena a priezviska, čo sú historické atribúty ľudskej spoločnosti, pričom priezvisko je naším rodovým znakom a meno nám s láskou vyberajú rodičia. Informačné systémy by mali akceptovať obvyklý ľudský úzus identifikácie podľa mena a priezviska.

Civilizovaný štát nesmie cez elektronické systémy na občanov vykrikovať: „Hej, 5402136527, poď sem! Ani výzva: „Dobý deň, pani 6953267296, čo si želáte?“ nie je úctivý prístup k človeku. My, slovenskí občania, sme nikomu nedali mandát takto nedôstojne s nami komunikovať. Žiadna politická strana to nemala vo volebnom programe.

Napriek tomu ministerstvo vnútra plánuje túto ľudsky ponižujúcu neokrôchanosť zakotviť do zákona, podľa ktorého sa máme zmeniť LEN na ČÍSLA. Veď číslo, ktoré nám chcú priradiť, sa nazýva bezvýznamový identifikátor fyzickej osoby – BIFO. Čiže ide o identifikátor! Len nám zahmlievajú zrak, že ide o zmenu rodných čísiel. Nie! Prvým identifikačným označením našej osoby namiesto mena má byť číslo! Naše meno a priezvisko, ostanú v tieni tohto identifikátora a nikoho nebudú zaujímať. Veď ani v hitlerovských koncentračných táboroch nikoho nezaujímalo, ako sa ten ktorý väzeň volá. Vtedajší štátny systém zaujímalo len číslo, ktorým väzňa označili. A s nami by sa malo zaobchádzať rovnako?

Tieto obavy som vyjadril svojím podpisom pod otvorený list ministerke vnútra. Dúfal som, že sa dostane do obrazu, že zapremýšľa – veď aj ministrov, ich deti a vnúčence taká legislatíva zmení na čísla. Je pozitívne, že vláda 9. októbra zákon stiahla, i keď len z dôvodu vysokej finančnej a technickej náročnosti. Je však varovné, že sa ministri nezamýšľa nad podstatou – nad nahrádzaním človeka číslom.

Predstavitelia štátu sa mali s poradným hlasom od občanov zamyslieť, či chceme podstúpiť tento krok, či chceme našu ľudskú identifikáciu mena a priezviska zameniť za čísla. Veď ak by aj Brusel vytváral tlak týmto smerom, Slovensko je stále svojprávny štát a môže si hľadať svoju cestu.

A ak Brusel ignoruje, že norimberský proces odsúdil číslovanie ľudí a postavil ho tým mimo zákon, Slovenská republika tento rozsudok ignorovať nesmie.

Pri zostavovaní varovného listu sa zišli osobnosti z rôzneho spektra od technikov, právnikov, novinárov, spisovateľov až po reprezentantov cirkvi. Vďaka širokému spektru tvorcov sa do listu dostali aj ďalšie podrobnosti, ktoré nájdete na:

Spomeniem z nich aspoň varovanie, že číslo nemá ostať len na elektronickom doklade, ale výhľadovo bezprostredne na človeku či v človeku. Už sú vyvinuté nielen mikročipy vpichované pod kožu, ale aj tetovania, ktoré vrastajú do kože, neviditeľné laserové označenia a nanočipy, ktoré sa môžu dostať do tela rôznymi cestami a môžu ich riadiť 5G siete.

Petícia občanov SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom BIFO

CHYSTÁ SA NA SLOVENSKU ČIPOVANIE ĽUDÍ?

Vládna koalícia v závere súčasného volebného obdobia pripravuje do parlamentu na schválenie zákon o nahradení rodného čísla Identifikátorom fyzických osôb. Skupina slovenských osobností zaslala ministerke vnútra SR i ďalším našim predstaviteľom otvorený list, ktorý uverejňujeme v plnom zmení.

Otvorený list proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom

My občania Slovenskej republiky, ktorej ústava sa odvoláva na cyrilo-metodské duchovné dedičstvo

Laserové označovanie na čelo začali používať tento rok v Rusku pri fotografovaní na biometrický pas. Najďalej pokročila Čína. Elektronicky sleduje občanov, boduje ich správanie a podľa počtu bodov im sprístupňuje alebo zakazuje využívanie niektorých služieb.

Technika môže byť dobrý sluha ale zlý pán. Technický pokrok, áno – ale v ľudských hraniciach a len na pomoc človeku, nie na jeho ovládanie. Po elektronickom koncentračnom tábore naozaj nikto z nás netúži. A predsa nás do neho ženú…

I to je ďalší dôkaz, že nám našu vlasť, našu domovinu ukradli. Oplocujú ju, naťahujú na ňu ostnatý drôt – hoci zatiaľ len v technickej, elektronicko-identifikačnej rovine, zatiaľ len v štádiu zámeru či pokusu. Ale ak budeme dnes mlčky súhlasiť s týmto ľudsky ponižujúcim plánom, môže sa stať, že sa skutočne staneme len číslami a štát voči nám nebude preukazovať väčšiu úctu ako k nacisti k vtedajším väzňom.

Štefan Harabin

stefanharabin.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   12. 10. 2019, 14:52 avatar
Náhodou, to je skvelé, to čipovanie. Prídeš do obchodu, prejdeš cez rám a ideš rovno k pokladni, pretože predavačky už medzitým pripravili tvoj tovar. Alebo prídeš do baru a barman už nalieva tvoj obľúbený nápoj, bez toho, aby si niečo povedal. Len nesmieš ísť do gay baru, pretože tam ťa hneď zbijú, keď zistia, že si homofób.  
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

meaculpa muž
   12. 10. 2019, 13:44 avatar
Zaujimave, o tomto by sa malo viac hovorit
Súhlasí Boris


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 10. 2019, 19:44 avatar
Je nás mnoho na to, aby sme mali jediničné nezameniteľné meno. Preto sa zavádza spôsob vzájomného odlíšenia osôb taký, ktorý vylúči možnosť zámeny ľudí. Budeme mať každý jediničné číslo. A to je dobre.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 10. 2019, 23:56 avatar
Štefan Harabin a jeho 11 000 migrantov

Niektorí politici a weby šíria hoax o čipovaní ľudí. 4 fakty, ako je to naozaj

Biometrické pasy štát vydáva už viac ako 10 rokov. Prvé pridával snímky tváre.

„Onedlho máme byť všetci očipovaní“, šíri nepravdu známa stránka s „alternatívnymi informáciami“ Hlavné správy. Súčasne tvrdí, že slovenskí poslanci z toho „ostali v nemom úžase“, čo je značne nafúknuté – opiera sa o slová dvoch zo siedmich prítomných členov výboru, Mariana Kotlebu a Milana Krajniaka. Na očividne prekrútené výroky upozornil člen občianskeho združenia Slovensko.Digital Ján Suchal.

Ako je to v skutočnosti? Prinášame oficiálne stanoviská a vysvetlenie k technológiám:
1. Lepšia kontrola hraníc

Čo na vytvorenie falošnej informácie stačilo? Návrh Európskej komisie, ktorý je známy už celý rok a má zaviesť spoločné bezpečnostné normy pre doklady totožnosti. Jeho autori sa odvolávajú na minimálne požiadavky Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo.

Plán hovorí, že z občianskych preukazov sa stanú akési druhé pasy, pretože by sa na ne nahrávali biometrické údaje – konkrétne odtlačky prstov a podoby tváre. Oproti súčasným slovenským e-občianskym ešte ráta s bezkontaktnou technológiou.

Komisia dodáva, že ide iba o modernizáciu a podobný prístup, aký EÚ už uplatnila v prípade ochranných prvkov cestovných pasov.

„Cieľom je čo najviac obmedziť využívanie falošných dokumentov, ku ktorému sa môžu uchyľovať aj teroristi a zločinci pri vstupe do Únie z krajín mimo EÚ,“ informovala inštitúcia minulý rok.

Samotný čip už doklady obsahujú od decembra 2013 a dali by sa naň pridať ďalšie prvky, potvrdil štát už pred rokom. Logikou konšpirátorov tak bolo už k 1. máju „očipovaných“ cez 2,9 milióna Slovákov a niektorí aj dvojnásobne, ak vlastnia pas.

2. Rýchlejšie vybavenie

Dôležitou novinkou v prípade schválenia prezentovanej podoby by bolo práve použitie bezkontaktnej technológie, ktorá je už roky používaná pri pasoch či platobných kartách. Cestujúci preto môžu byť na letiskách oveľa rýchlejšie vybavení a ich pustenie nezáleží od ľudského faktora.

Konšpirátori však až teraz začali ľudí strašiť. Napríklad tým, že si človek z dodávky skenerom na 200 až 500 metrov bude môcť čítať všetky detaily o zdravotnom stave a vytypovať ľudí na odobratie orgánov. Pritom Krajniak bol v rokoch 2010 až 2012 aj poradcom ministra vnútra – vtedy nič podobné nevravel.

Dnes sa zdravotné záznamy na čipe nenachádzajú – nahrávajú sa na servery. Karta je len identifikačným prostriedkom, ktorý cez internet potvrdí totožnosť používateľa pre prístup k elektronickým službám.

„Pokiaľ tam budú nejaké zdravotné údaje, tak len preto, že si to tam chcú dať štáty samotné,“ konštatoval Suchal zo Slovensko.Digital. Okrem toho by štát musel vybudovať technickú infraštruktúru, aby lekári dáta na čip mohli vôbec nahrávať.

Biometrické technológie dodáva aj slovenská firma Innovatrics. „Hoci je možné detegovať čip na karte na vzdialenosť niekoľkých metrov (teda určiť, či karta obsahuje čip), snímať dáta je možné až po otvorení cestovného pasu a strojovom načítaní karty,“ vysvetľuje na webe.

Pre istotu nulovej možnosti načítania sa dnes napríklad pre platobné karty predávajú ľahké obaly z kovu, napríklad hliníka.

Od kedy sa čo vydáva

od 15. januára 2008 štát poskytuje pasy s prvým biometrickým údajom – podobou tváre
od 22. júna 2009 sa vydávajú pasy aj s odtlačkami prstov
od 2. decembra 2013 polícia vydáva občianske preukazy s čipom, ktoré sa dajú využiť pri elektronických službách štátu

3. Celá sada ochranných prvkov

Poďme sa bližšie pozrieť, ako vyzerá ochrana pred falšovaním, modifikáciou či neoprávneným čítaním dokladov. Ministerstvo vnútra upokojuje, že v prípade prijatia nariadenia by bola ochrana bezkontaktných čipov na e-občianskych podobná ako teraz pri pasoch alebo povoleniach na pobyt cudzincov.

„Konkrétne ochranné mechanizmy stanovujú medzinárodné normy a štandardy, ktoré musia byť pri takýchto riešeniach dodržané. Protokoly medzi čipom a čítacími zariadeniami, ktoré majú k dispozícii policajné zložky, využívajú – okrem iného – pokročilé metódy kryptografie,“ napísal rezort pre Živé.sk.

V Európskej únii sa navyše používa silnejšie šifrovanie a povinné je aj používanie rozšírenej kontroly prístupu (EAC), ktorá pridáva autentizáciu čipu a čítačky.

„Znamená to, že prečítaný môže byť len čip, ktorý je pravý, pričom čítačka musí byť certifikovaná a schválená na čítanie týchto dát,“ poukazuje Innovatrics. Nemohlo by teda ísť o hocijaký neoverený hardvér z e-shopu.

Spoločnosť ďalej detailne popisuje, že pre identifikáciu sa využíva takzvaná infraštruktúra verejného kľúča, pričom šifrovací kľúč vydáva certifikačná autorita.

Zároveň pre zapísané dáta je vyrátaný ich kontrolný súčet. Pokiaľ by niekto údaje aj pozmenil, hodnoty nebudú sedieť. „Na zabránenie útokov alebo ich odhalenie je možné použiť aj ďalšie nepovinné metódy, napríklad šifrovanie prenosného kanála, zabránenie klonovaniu čipu pomocou súkromného kľúča a podobne,“ dodáva Innovatrics.

Ministerstvo nám už minulý rok potvrdilo, že e-občianske majú ochranu proti prepísaniu dát v čipe a rovnako ich klonovaniu.
4. Termín zavedenia ešte nie je

Nie je známe, kedy má byť nariadenie prijaté. Keby nebola nutná bezkontaktná technológia, na súčasné e-občianske by sa dali pridať biometrické prvky, deklaroval rezort vnútra.

Za spornú dnes považuje účinnosť 24 mesiacov od zverejnenia vo vestníku EÚ. „Dovtedy by sme mali začať vydávať nové eID s logom EÚ a dvomi biometrickými údajmi – biometrickou mapou tváre a odtlačkami prstov – tak ako v pasoch. Požadujeme dlhšie prechodné obdobie na zavedenie novej technológie, ktorá si navyše vyžiada značné finančné náklady,“ konštatovalo pre Živé.sk ministerstvo vnútra.

Oficiálny zápis nie je

Text Hlavných správ obsahuje údajne prepis diskusie na parlamentnom výbore, ktorá bola naplnená nepravdami z úst niektorých opozičných poslancov.

Presná autenticita sa overiť nedá. Zúčastnený poslanec Milan Laurenčík zo strany Sloboda a Solidarita si výroky zbežne pozrel a informácie potvrdil. Podotkol však, že debata prebehla až po hlasovaní zúčastnených o návrhu uznesenia k predstavenému nariadeniu Európskej komisie.

O oficiálny zápis z priebehu schôdze nejde – ten sa nikdy vzhľadom na charakter výboru nevyhotovuje, uviedol pre Živé.sk tajomník Národnej rady SR Vladimír Zíšek.

Zverejnená bola len zjednodušená zápisnica, z ktorej je známy iba výsledok hlasovania a kto z poslancov chýbal.
zive.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 10. 2019, 00:00 avatar
Harabin, hoaxy a konšpirácie

Harabin sa často vystatuje, že hovorí vždy len pravdu a tvrdenia má podložené faktami – je predsa sudca. Mám o tom svoje pochybnosti…
Koza

Možno ste to zachytili: organizácia Človek v ohrození chcela upozorniť verejnosť, že vo svete sú stále krajiny, kde koza dokáže priniesť rodinám obživu či zdoj príjmov. Spolu s osobnosťami preto verejnosť vyzývali, aby počas Vianoc pomohli aj ľuďom v núdzi a Andrej Kiska prijal v prezidentskom paláci ich maskota – kozu Božku.

Čo na to JUDr. konšpirátor?

Tu je originál, neskrátený záznam. Doktor Harabin najskôr priznáva, že koza je obyčajné hospodárske zviera, živiteľ rodiny.

Potom však začne konšpirovať – ľahko to spoznáte podľa frázy nechcem konšpirovať, ale… Najskôr len tak opatrne – keby narazil na odpor – môže … môže … za určitých okolností … niektorí to tak môžu vnímať – ako symbol diabla.
Keďže však na žiadny odpor nenaráža, je v bezpečí Slobodného vysielača a nikto sa ho nespýta, čo za matroš šnupe, ba dokonca mu poslucháč pritakáva, pritvrdí: tieto symboly sú tu vysielané podprahovo, aby sa stierali rozdiely medzi dobrom a zlom a rozkladala sa morálka. Koniec už je úplný hardcore: bolo to urobené vysoko sofistikovane a zámerne.

Takže koza je symbol satana! Nuž technicky vzaté to je pravda (áno aj). Akurát mi skúste vysvetliť, že ktoré z týchto kôz sú „dobré“ a ktoré vysoko sofistikovane a zámerne rozkladajú vašu-našu morálku.

(A čo taký ex-minister HZDS, Sergej Kozlík??)

Nemôžem si pomôcť, ale ja na týchto obrázkoch vidím ľudí a kozy. A hoci niektorých vnímam dosť negatívne, žiadny nie je satanista. A ak dokáže JUDr. konšpirátor z charitatívnej akcie spraviť symbol satanizmu, asi sa len snaží stierať rozdiel medzi dobrom a zlom a rozkladať morálku.

Len tak na okraj: Koza v pentagrame sa volá bafomet. Netušil som, ale teraz už budem vedieť.
Ihly na benzínkach

Harabin sa často vystatuje, že hovorí vždy len pravdu a tvrdenia má podložené faktami – je predsa sudca. V skutočnosti mu však nerobí problém zdieľať absolútne hlúposti. Vrchol hanby je, keď vás na to musí upozorniť osoba typu Martin Daňo.

A najlepšia na tom je Harabinova obrana: Ak je to pravda, polícia mala dávno konať. A ak to nie je pravda, niekto tu šíri klamstvá a polícia mala dávno konať. Myslíte, že pánovi doktorovi niekedy dôjde, že ten niekto je Štefan Harabin?

Katastrofa – už v júli 2018

1. júla 2018 Slovensko zničia mimozemšťania!!!
A ak nie, tak to určite preto, že som na to upozornil.
A ešte to neznamená, že neprídu v septembri, alebo októbri.

Ale to snáď nie. Takúto hlúposť by predsa pán Harabin určite nezdieľal, či?

No… namiesto „zničia mimozemšťania“ si dosaďte „privezú nám 11,000 Afričanov, ktorým budeme platiť 800 eur mesačne“. Toto pán sudca predpovedal. Slovenská polícia aj ministerstvo zahraničných vecí to dôrazne popreli a označili za falošnú správu – hoax. Dokonca aj taký týpek ako Ľuboš Blaha na FB vysvetľoval, že je to absolútna hlúposť (proste, celé je to fejk) a tak o tom informovali aj dezinformačné Hlavné správy.

Samozrejme, 1. júla nikoho nepriviezli. V debate na TA3 však Harabin s plnou vážnosťou tvrdil, že polícia vylúčila iba dátum 1. júla. A kde máte záruku, že k 1. septembru nie? Alebo k 1. októbru? pýta sa pán doktor. Rok 2018 skončil a stále nikde nikto (ja viem – kde mám záruku, že k 1. februáru nie?). Medzitým Slovensko za celý rok 2018 udelilo 3x (slovom trikrát) azyl a 14x občianstvo.

Výhovorka, že veď priznal, že podľa neoverených informácií, je asi taká dobrá, ako že 1. júla Slovensko zničia mimozemšťania… podľa neoverených informácií. Harabin sa predsa sám vystatuje, že má tvrdenia podložené faktami – tak aké neoverené informácie?

Čo je však ešte horšie je absolútne klamstvo o 800 eurách, ktoré vraj budeme vyplácať každému. V rozhovore pre Denník N to už bolo 800-1200 eur, k tomu vzdelanie a byt zadarmo. Radosť byť migrantom… Vlastne počkať… veď aj ja som bol migrantom – prečo som nič nedostal? Aha, možno myslel utečencov, žiadateľov o azyl, ktorým išlo o život a tak nedobrovoľne utekajú zo svojej krajiny. Tí však dostávajú vreckové 40 centov na deň a jedlo v hodnote asi 3.50 eura na deň, tzn. 12 eur mesačne + stravu. Čo na to Harabin? – To preto, že som na to upozornil. Inak by dostávali 800 eur.

To nevymyslíš.

Epilóg: V rozhovore pre Denník N de facto priznal, že azylanti dostanú 40 centov na deň (pretože na to upozornil). Výborne, pán Harabin je charakter, vie si priznať chybu. Takže blud o 800 eurách sme vyvrátili, už ho nebude šíriť, že? Ani náhodou. V rozhovore pre Parlamentní listy, ktorý vyšiel len o 4 dni neskôr už znovu ľapoce o 800-1200 eurách. Trefne to zhodnotil Juraj Javorský: „Neprekáža mu, keď jeho partner v debate odhaľuje jeho klamstvá. Vie, že viete, že klame, ale je mu úplne jedno, čo si o ňom myslíte, pokojne vám klame ďalej. Ignoruje konverzačné normy, kašle na morálku. Súperiť s ním je ako hrať proti futbalistovi, čo dostane po faule červenú kartu, ale neodíde z ihriska a fauluje ďalej.“ Takýto človek by nemal byť prezident ani sudca.
Harabin a jeho „komisia 30 akreditovaných právnikov pri Európskej Únii“

Harabin tvrdí, že Krym je ruský a referendum bolo legálne. Paprčiť sa môže, koľko chce, faktom však je, že väčšina štátov anexiu Krymu odsudzuje – viď rezolúciu OSN A/RES/68/262 o Územnej zvrchovanosti Ukrajiny schválenú v pomere 100 krajín ZA, 11 PROTI. Navyše USA a EÚ uvalili na Rusko za anexiu Krymu sankcie.
O jasnej nelegálnosti referenda som písal v predchádzajúcej časti. Potvrdzuje to tiež stanovisko Ústavného súdu SR a Benátskej komisie (poradný orgán Rady Európy). Štefan Harabin však kontruje a odvoláva sa pritom na akési stanovisko komisie 30 akreditovaných právnikov pri EÚ, ktoré dokazuje jeho (ruskú) verziu.

Presnejšie, ide o organizáciu AALEP (Asociácia akreditovaných právnikov pre styk s orgánmi verejnej moci EÚ), čo vytvára dojem, že my sami, Európska únia a jej inštitúcie, referendum schvaľujeme. Tento hoax sa šíril na dezinformačných weboch (napríklad pre Hlavné správy o tom písal ruský propagandista Jevgenij Paľcev alias Eugen Rusnák). Ale tak to nie je.

Neviem odkiaľ vzal Harabin 30 právnikov – pod stanoviskom AALEPu je podpísaný jeden jediný človek – Christian de Fouloy (Harabin mu občas skomolí meno na Frederik).
AALEP nie je európska inštitúcia, nemá s EÚ nič spoločné. Je to obyčajné združenie právnikov a lobistov – v Európe je podobných asociácií veľa. Fouloy bol zaregistrovaný ako (jediný) lobista AALEPu. V marci 2016 o akreditáciu prišiel. Cez Olega Rumyantseva (ktorý pôsobil v ruskej dume, na MGIMO a bol ocenený ruským prezidentom) je tento spolok prepojený na Kremeľ (čo samozrejme ešte nemusí nič dokazovať).
Ale hlavne: Argumenty v samotnom stanovisku sú úplne scestné. To, že referendum odporovalo článkom 2 a 73 ústavy Fouloy odpísal jednou jedinou vetou: ústava vraj až tak neplatila – lebo vraj bol prevrat. Absurdné. Čiže podľa Fouloya tá časť ústavy, ktorá hovorí o autonómnosti Krymu a o miestnych referendách – tá platí. Ale tá, čo hovorí o nedeliteľnosti Ukrajiny a potrebe celoštátneho referenda, tá neplatí. Nuž takto viem dokázať hocičo: Čo sa mi hodí, to platí, čo sa nehodí, neplatí. Lebo špecifické podmienky. Rezolúciu OSN tiež odbil jedinou vetou – vraj ju prijali „v zhone“, „bez právnej analýzy“. Ako na toto prišiel, neuvádza. Nuž ďakujem pekne za takúto „právnu analýzu“.

Aby som to zhrnul: Je to taká polopravda a zavádzanie. Nikto nehovorí, že stanovisko AALEPu neexistuje. Tvrdím však, že stanovisko AALEP nie je stanovisko 30 právnikov EÚ; je to názor jedného náhodného lobistu z náhodnej organizácie prepojenej na Kremeľ, v ktorom sú popísané úplné hlúposti (čo neznie až tak sexy). A prečo dáva Harabin prednosť tomuto pred oficiálnym stanoviskom Benátskej komisie a Ústavného súdu SR – to nechám na vás.

Viac o bludoch od pána Harabina

v prvej časti, v tretej časti,
tu na Facebooku,
alebo tu na Youtube.
dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:52,  vyhľadáva určuje ciele
dnes, 15:49,  122/ To aj statny odznak na golieri zakazu???:)))
dnes, 15:34,  97. Čo znamená "ramovať" stranu?
dnes, 15:33,  124. Ja som síce písal, že chcú spájať, ale nepísal som, že by tak úplne chceli...
dnes, 15:27,  ondrej tento zlý človek stále len klame nenávidí všetko slovenské, slúži cudzím...
dnes, 15:25,  Národné vlajky sú zakázané
dnes, 15:25,  Putinov potkan...alias mufko Nadáva na všetko Slovenske, nadáva na svojho...
dnes, 15:23,  djjaro prečo troluješ ? era písal, že liberáli chcú spájať jeho som sa pýtal.
dnes, 15:21,  Rastislav Rogel – 2× odsúdený za ublíženie na zdraví; vytetovaný hákový kríž...
dnes, 15:19,  Ondrej Ďurica – hajlujúci hovorca podľa rozsudku Okresného súdu môžeme Ďuricu...
dnes, 15:02,  Vsade vidim ludi roznych nazorov ,
dnes, 14:58,  Všade. Veď si čítal Borisov príspevok o tom, ako pobrali poslancom národné vlajočky a...
dnes, 14:57,  Kto chce volit nech voli koho chce
dnes, 14:56,  Kto chce psa biť, palicu si nájde.
dnes, 14:56,  Kde vidis snahy Lsns spojit ludi ?
dnes, 14:55,  Kde vidíš snahy liberálov zjednotiť tých čo odmietajú liberalizmus pod liberálnu vlajku ?
dnes, 14:55,  Nemuseli sa tak nazyvat ked boli
dnes, 14:54,  Nacisti sa sami nikdy nenazývali fašistami. To Rusi (Stalin, komunisti) ich tak nazývali a...
dnes, 14:52,  109 - len je tu podstatný rozdiel: Nacisti kedysi ľudí rozdeľovali na skupiny a zlé skupiny...
dnes, 14:52,  Ja nerozdelujem ako ty , Uz sa to nauc ,, ved uz mas po 40 tke uz si muz,,,
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 875 bytes in 0,444 seconds)