Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Anketa: Koho budú voliť v druhom kole prezidentských volieb?

29
reakcií
689
prečítaní
Tému 25. marca 2019, 00:51 založil Lemmy.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 00:51 avatar
Všetci v tejto ankete odpovedali, že budú voliť Zuzanu Čaputovú.

www.krestandnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarletta


4.
označiť príspevok

Krištof
   25. 3. 2019, 10:01 avatar
Vieme, že pred prvým kolom sa predstavitelia niektorých cirkví stretli so Šefčovičom, akoby mu naznačili podporu. Pred druhým kolom zas gréckokatolícky biskup Milan Chautur na sociálnej sieti upozorňuje v súvislosti s liberalizmom. Podľa neho je potrebné poukázať na krajiny západu, kde už majú skúsenosť aj s liberalizmom.
“Tak napríklad za tradičnú rodinu sa považuje iba otec, mama a dieťa, no v liberálnej spoločnosti to nemusí byť pravda, ako nemusia byť pravdou ani ďalšie kresťanské zásady.”
Samotní kandidáti sa podľa neho dosť priamo vyjadrujú k týmto skutočnostiam, takže každý má možnosť vo svedomí a slobodne voliť. “Ak kresťan vie, čo považuje jeho náboženstvo za rodinu, a čo mu dáva jeho viera, potom jeho rozhodnutie nemôže ísť proti tej viere, ktorá mu dáva zmysel života, lebo tým ju zrádza aj bez formálneho vystúpenia z cirkvi.”
“Preto je dôležité povedať, že práve kresťania, ktorých je štatisticky na Slovensku najviac, rozhodnú o tom, či chcú vidieť ešte kresťanskú budúcnosť detí, alebo im už na tom nezáleží. Pritom nech sa nezabudnú pozrieť na krajiny západne od nás a dajú si vo svedomí odpoveď na to, čo je pre ich život najcennejšie.”
“Len pripomínam, že s osobou kandidáta si volíme aj jeho postoj k životu a jeho životnú filozofiu, ktorá každého z nás bude reprezentovať vo svete.”
“A to je už veľká zodpovednosť za budúcnosť vlastných detí, pred ktorou sa nedá ujsť tým, že nepôjdem voliť, alebo do hlasovacej urny vhodím prázdny lístok,”
“A to je už veľká zodpovednosť za budúcnosť vlastných detí, pred ktorou sa nedá ujsť tým...” bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Varuje potom aj v súvislosti s liberálne zameranými teológmi: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Za zamyslenie stojí napr. i tento text autora z konzervatívneho denníka:
"Z. Čaputová vystupuje ako mimoriadne tolerantná a nekonfliktná osoba. Možno až prepiato. Ťažko povedať, nakoľko je to jej prirodzenosť a nakoľko marketingová stratégia. Avšak prostredie, z ktorého pochádza, také vôbec nie je. Naopak, je veľmi militantné a netolerantné. Prejavuje sa tak po celom Západe. ...
Predpokladám, že jej [Čaputovej] taktika pred druhým kolom bude všetky kontroverzné názory, ktoré by jej mohli ubrať percentá, zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. ... Šefčovič je z ideologického hľadiska menej nebezpečný pretože je konformista. Čaputová je liberálna fundamentalistka, ktorá svoje názory nemení, maximálne ich môže posunúť do úzadia. Nie je až taká úprimná ako sa zdá byť. Podľa mňa si veľa vecí, o ktorých tuší, že by jej mohli poškodiť v kampani, necháva pre seba."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:11 avatar
Hrozba LGBTI momentálne na Slovensku, je asi taký istý strašiak ako 200000 Harabínových migrantov......
Súhlasí Lemmy


10.
označiť príspevok

Krištof
   25. 3. 2019, 10:21 avatar
S týmto sú však reálne skúsenosti z iných krajín, ktoré boli predtým tiež podobne konzervatívne či kresťanské a teraz tam majú "manželstvá" homosexuálov, ich adopcie detí, gender, liberalizmus a pod. Názory mnohých ľudí v spoločnosti sa totiž môžu postupne meniť aj vplyvom politikov a ich politiky, zavádzaním iných "poriadkov", iným svetonázorom a pod. (Čaputová, Progresívne Slovenkso...)
Na rozdiel od týchto kresťanských hodnôt, ktoré sú pre kresťanov dôležité, má viac-menej subjektívne vnímaný politický pragmatizmus a kalkul len sekundárny význam. Hoci inak pokial viem práve liberáli aj sudcov môžu menovať sebe bližších čiže liberálov a tí potom rozhodujú (v daných prípadoch) viac podľa "liberalizmu". Preto aj tu je lepší prezident čo menuje i konzervatívnych sudcov, a takých pravdepodobne skôr bude menovať nie liberálny, lež konzervatívny


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:28 avatar
Názory mnohých ľudí v spoločnosti sa totiž môžu postupne meniť aj vplyvom politikov a ich politiky v iných krajinách....
Súhlasí Lemmy


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 10:29 avatar
Výhovorky. Ty poukazuješ na iné krajiny? S tým nemá nič Čaputová.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 10:13 avatar
Čaputová nemá vo svojom programe témy o homosexuáloch, ani o ich adopciách. Jasne to pripomenula aj v rádiu v Sobotných dialógoch. Ide o falošnú ohováračskú antikampaň, uškodiť jej.
Súhlasí ondrej61


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 10:15 avatar
Povedala jasne, že také témy musia prejsť spoločenskou diskusiou, a zatiaľ nedošlo ku konsenzu. Ako prezidentka by nemala ani takú právomoc, aby do procesu zasahovala. Ide o silne pomýlené názory oponentov.
Súhlasí ondrej61


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:17 avatar
O takých veciach rozhodne národ a nie Čaputová.....Teraz sa treba zamerať na to, aby sa vyčistil ten chliev vo vláde.....
Súhlasí Lemmy


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 10:18 avatar
Presne tak!


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:21 avatar
Ked som písal 8 sedem som ešte nevidel   ...ale myslime stejne v tejto veci


14.
označiť príspevok

Krištof
   25. 3. 2019, 10:32 avatar
Čaputová má zrejme zhodné etické postoje ako politická strana z ktorej vyšla, ktorej bola podpredsedníčkou a zostáva jej členkou. Táto strana Progresívne Slovensko má vo svojich prioritách napr. „prijatie legislatívy, ktorá umožňuje uzákonenie životných partnerstiev párov rovnakého pohlavia“. blog.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Citujem z novín podľa jej vyjadrení:
"Čaputová by bola za registrované partnerstvá aj za adopciu detí pármi rovnakého pohlavia"
domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"Zuzana Čaputová sa zúčastnila diskusie denníka SME...:
“Určite som za to, aby páry rovnakého pohlavia mali upravený rozsah práv, väčšiu právnu istotu a môže sa to nazývať aj registrovaným partnerstvom, takže áno.”
Potraty. Čaputová: “Som za zachovanie status quo, lebo si myslím, že má byť to rozhodnutie zodpovednosťou ženy. Ja si myslím, že máme ženám dôverovať,” vyhlásila Čaputová.
Tento “argument” je však zvrátený. Predsa nie je možné, aby žena, alebo ktokoľvek iný rozhodoval o tom či svoje dieťa zavraždí, alebo nie. V slovenskej ústave sa jasne píše, že život človeka je potrebné chrániť aj pred jeho narodením.
Istanbulský dohovor, Čaputová odpovedala jasne: “Ja ten dohovor považujem za dohovor o právach žien na ochranu pred násilím a je to záujem viacerých krajín, aby sa harmonizovala právna úprava na ochranu žien."
Aká je však skutočnosť? Istanbulský dohovor je “trójskym koňom” liberálov. Pod rúškom ochrany žien pred týraním sa tam totiž zavádzajú pojmy, ktoré legitimizujú zvrátenú Gender ideológiu."
www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Možno však teraz zatĺka:
"Predpokladám, že jej [Čaputovej] taktika pred druhým kolom bude všetky kontroverzné názory, ktoré by jej mohli ubrať percentá, zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. ... Šefčovič je z ideologického hľadiska menej nebezpečný pretože je konformista. Čaputová je liberálna fundamentalistka, ktorá svoje názory nemení, maximálne ich môže posunúť do úzadia. Nie je až taká úprimná ako sa zdá byť. Podľa mňa si veľa vecí, o ktorých tuší, že by jej mohli poškodiť v kampani, necháva pre seba."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 3. 2019, 10:35 avatar
To je v poriadku, že má zhodný názor ako strana. Len ide o to, že ako prezidentka by bola neutrálna, lebo o tom má rozhodnúť verejnosť. Podsúvaš jej hypotetickú falošnú aktivitu, že bude konať nejakú nadprácu.
Súhlasí ondrej61


16.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:38 avatar
Krištof, toto je vec národa, nie Čaputovej.....naopak, mne sa javí ako demokratka, povedala jasne, že také témy musia prejsť spoločenskou diskusiou.....

Kristof, ty nechceš aby sa hore vyčistil ten chliev?......Na otazky LGBTI máme času dosť.....


17.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 3. 2019, 10:41 avatar
Predstavitelia cirkví by mali doverovať Bohu a nemiesat sa do politiky.. Kristus by koho asi volil?  


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:58 avatar
Myslíš?.....ved kresťan sa ma modliť za vladu, za voľby....ako inštitucia ako trebárs RKC by sa nemala miešať do volieb a vytvoriť si svoju stranu....ale jednotlivec , kresťan ma tiež zodpovednosť za to, v akom zriadení žije.....


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 3. 2019, 11:00 avatar
veriaci človek sa má modliť za skutky, myšlienky a slová hriechu


25.
označiť príspevok

Krištof
   25. 3. 2019, 11:19 avatar
U "vás" v spoločenstve Milosť to chápu asi takto (domnievam sa, že pomerne správne):
"Keď sa modlíme: „Nebeský Otče, nech príde Tvoje kráľovstvo…,“ túžime po tom, aby Božie kráľovstvo uplatnilo svoj vplyv na zemi. Treba si však uvedomiť, že tento vplyv sa uplatňuje cez ľudí. Samozrejme, prvým zo všetkých je človek (a zároveň Boh) Pán Ježiš Kristus. Jemu je zverená všetka moc a vláda na nebi aj na zemi. A zase, Kristus svoju vládu na zemi uplatňuje cez ľudí – v rodine cez otcov, v cirkvi cez povolaných služobníkov, v národoch a štátoch cez politikov. Preto apoštol Pavol vyzýva Timoteja: „Predovšetkým teda žiadam, aby sa konali prosby, modlitby, príhovorné modlitby, vďaky za všetkých ľudí, za kráľov a všetkých vysokopostavených, aby sme mohli žiť nerušeným a pokojným životom vo všetkej zbožnosti a dôstojnosti. Toto je dobré a príjemné pred Bohom, naším Spasiteľom.“ (1Tim 2,1-3)
www.milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Krištof
   25. 3. 2019, 11:14 avatar
Kto bol v starozákonnej dobe kvázi i svetským kráľom, panovníkom, "politikom"? Napr. aj Bohom pomazaný kráľ Dávid. Takže nemusí to byť vždy v protiklade, hoci bolo to za iných okolností a v kresťanstve sa nejaký "cézaropapizmus" neuznáva. Ale inak aj kresťania v biblických časoch, hoci ešte vládli pohania, riadili sa v niektorých veciach i svetskými politickými pravidlami:
"Preto sa jej treba podriadiť nielen pre hnev, ale aj pre svedomie. Aj preto totiž platíte dane, lebo oni sú Boží služobníci a venujú sa práve tejto úlohe. Dávajte každému, čo ste povinní: Komu daň, tomu daň, komu clo, tomu clo, komu bázeň, tomu bázeň, komu česť, tomu česť."
- Rimanom 13:1-7

"A tak teda, kým máme čas, robme dobre všetkým, ale najmä členom rodiny veriacich." - Galaťanom 6,10
O čo skôr teraz môžu prípadne kresťania vstupovať do spoločenských politických vecí a robiť dobre všetkých, keď sa vďaka Bohu v spoločnosti rozšírili a pohania ustúpili


27.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 3. 2019, 13:33 avatar
Krištof, a co napr. Jak. 4,4 , 1.Jána 5,19 / Ján 14,30/ alebo Ján 18,36, 17,16 a pod.


2.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 3. 2019, 01:19 avatar
vyborne
Súhlasí ondrej61


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 09:20 avatar
Pani Čaputovú.


18.
označiť príspevok

Krištof
   25. 3. 2019, 10:43 avatar
"Pani Čaputová" je však so svojím manželom, Ivanom Čaputom, podľa ktorého má to priezvisko - vlastne bývalým manželom rozvedená. Žije s iným partnerom, ktorý by bol asi "prvou dámou", keby vyhrala voľby. Ona by sa zatiaľ volala ďalej pani Čaputová a partner má pravdaže iné meno... liberalizmus
Súhlasí ondrej61


19.
označiť príspevok

kesha1
   25. 3. 2019, 10:47 avatar
Krištof, veru tak. To napríklad taký pán prezident Tiso, ten mal všetko na poriadku. Zato transporty do plynu chodili veselo.........


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 10:54 avatar
budeme ju volat ono Čaputová....nech sa sama rozhodne ako to príjme, či ako žena, alebo chlap   


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2019, 11:13 avatar
Liberálna fanatička čaputová ide čistiť chliev. Liberáli vypúšťajú výgrcky.


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   25. 3. 2019, 11:21 avatar
naš vygrcek je tady...... 
Súhlasí Lemmy


28.
označiť príspevok

Krištof
   26. 3. 2019, 15:02 avatar
Mimochodom čo sa týka údajnej falošnosti, tak ku falošnosti sa ktosi vyjadril, že aj Bezák a Halík ako kňazi slúbili vernosť Cirkvi... a potom verejne podporili kandidátku so značne inými názormi. Ohľadom liberálnych kňazov či teológov v tomto zmysle varuje na sociálnej sieti aj gréckokatolícky biskup Milan Chautur: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 3. 2019, 15:05 avatar
V cirkvi máš rôzne názory. Neviem, prečo si namýšľaš, že Bezák alebo Halík nie sú verní cirkvi?


30.
označiť príspevok

Krištof
   26. 3. 2019, 15:13 avatar
Omylom som to dal sem, patrí to "vedľa" df.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:47,  https://sk.wikipedia.org/wiki/Gaussova_krivka ;)
dnes, 16:46,  doktor gay zomiera Peace and Long Life -- Live Long and Prosper
dnes, 16:46,  Daj štatistiku :)
dnes, 16:45,  Sa tším, že ste boli, vždy ste si dobre rozumenky, a už niekedy tu aj napíš, Miňoloo......
dnes, 16:43,  gabčooo, fakt pomoooc, to som sa ako nasmiala, toto mi vždy daj, keď mi bude smutno clivo,...
dnes, 16:42,  Hladné oči je pekná. A ja mám aké oči, čo? Asi si večer pustím Hriešny tanec a budem...
dnes, 16:40,  Pýtal si sa ako viem, že ich je dosť ;) Tak tento predmet na vysokej škole ti to vysvetlí ;)
dnes, 16:40,  Milaan. Boli ste včera s gabčom na pivko, že? Aj ste si štrgli na zdravíčko? :D Sme vás so...
dnes, 16:39,  Už som aj pohár vyliala, všetky náčrtníky mokré, ponožky, no šeckooo. . .oceánia,...
dnes, 16:38,  Na to sa nepýtam :)
dnes, 16:38,  Ja sa tak smejem, že nevládzem........... *13*39*38*21 Milanko, vidíš to? Smejes sa so mnou,...
dnes, 16:34,  To je predmet, ktorý sa učí na vysokej škole ;)
dnes, 16:34,  Kde je o tom štatistika ? :)
dnes, 16:33,  Štatistika a pravdepodobnosť ;)
dnes, 16:33,  Ako vieš, že ich je dosť ? :)
dnes, 16:31,  Zažívaš to každú noc, keď sa ti práve nesníva ;)
dnes, 16:31,  Logika hovorí, že stav bezvedomia je ako keď ťa vypne a potom zapne ;)
dnes, 16:30,  Logika by hovorila skôr o opaku.
dnes, 16:29,  0svietený- prepáč, ale isto vieš, že to je pozdrav tomu chchu*39
dnes, 16:29,  Záver tej práce ani nie je nijako zvlášť prekvapujúci alebo prevratný, ale v prvej...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(104 419 bytes in 0,214 seconds)