Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Anjeli a archanjeli. Archanjel Michael.

26
reakcií
7411
prečítaní
Tému 19. júna 2011, 11:05 založil postoy-lea.

podobné témy:1.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 11:05 avatar
Archanjel Michael
Advertisements

(hebr.Micha'el, lat. Michael, arab. Mika'il, Mikal, sv. Michal)

„Kto je taký ako Boh“

Čakra : Hrdlová čakra
Farba : Belaso – modrá
Chrám : Banff, Kanada

V čom pomáha:

ochrana
získanie odvahy, sebavedomia
spravodlivosť, pravdivosť
navedenie na správnu cestu
autorita
získanie energie a vitality
vyslobodenie
dôvera v Boha a v božiu jednotu
získanie motivácie
vyčistenie priestorov

Archanjel Michael je vodcom archanjelov. Je neobyčajne vysoký a pekný, nosí meč, aby nás oslobodil od nástrah strachu. Je najbližšie stojaci k Bohu, zároveň najbližšie stojaci k ľuďom. Je predstavovaný ako bojovník proti negatívnym silám a ochranca. Veľmi často je vyobrazovaný s modrým ohnivým mečom, štítom, helmou alebo kopiou. ( Bol to práve on, kto vyhnal z kráľovstva archanjela Satanaela, ktorý sa vzbúril proti Bohu, pretože nechcel pomáhať ľuďom. Zdalo sa mu to povrchné. Meno tohto padlého archanjela a vládcu temných anjelov, ktorému bola odňatá koncovka el, čo v preklade znamená „Božie svetlo“, zostalo dobre známe Satan, alebo ešte označovaný ako Lucifer. Je považovaný za symbol zla a všetkého, čo nás ohrozuje. Satan bol tým najkrajším anjelom a mal čestnú úlohu: niesť svetlo. Jeho osud nám pripomína, aká nebezpečná je pýcha, a učí nás, že ak nechceme padnúť, potrebujeme neustále na sebe pracovať).

Archanjel Michael reprezentuje prvú osobu najsvätejšej Trojice –OTCA. Dary Ducha svätého Prvého lúča – vieru v Božiu Vôľu. Je anjelskou multidimenziálnou bytosťou, ktorá zachováva rovnováhu medzi pólmi a reguluje hru síl v prípade, že sa začína odkláňať od najvyššieho plánu. Jeho ohnivá energia je jasná, silne očistná, koncentrujúca, zároveň ochraňujúca, zahaľujúca a posilňujúca, keď je vo vašej blízkosti, začnete sa potiť. Nie je naplnená hnevom alebo bojom v ľudskom ponímaní, ale je to sila vychádzajúca z energie lásky a svetla. Keď je nablízku, môžete vidieť iskry, alebo záblesky svetlomodrého, poprípade nafialovelého svetla.

Vedie rád anjelov, ktorý je známy ako „Cnosti“, dozerá na život nositeľov svetla. Vedie nás k poznaniu, aby sme dodržovali určité pravidlá a vesmírne zákony, pretože inak opúšťame Božiu jednotu. Ľudia, ktorí si zaistia jeho spoluprácu sa nazývajú „nositelia svetla,“ títo by sa mali zaoberať duchovným vyučovaním alebo liečbou. Oslobodzuje od závislosti na hmotnom majetku, na sláve, moci. Jeho vyžarovanie mení vedomie moci a autority na láskyplné vedomie naladené na Božiu jednotu. Chráni pred nečasom a bleskami. Pomáha pri boji s drogovými a ostatnými závislosťami. Ochraňuje deti, dáva im pocit bezpečia. Je dobré, keď sa máme možnosť vyplakať zo svojich bolestí, zo svojich krívd a trápení. Zmyslom Michaelovej pomoci oddávna je, aby sa ľudia dostali do styku so svojim vyšším JA. Toto je totiž zdrojom nášho vnútorného pokoja. Dodáva nám odvahu a smelosť v malých, ale aj veľkých skúškach, pri vážnych rozhodnutiach, zúfalstve a strachu. Jeho zásah do našich životov nemusí byť niekedy z nášho ľudského hľadiska najláskavejší, no určite je najrýchlejší a najúčinnejší. Tie ľudské srdcia, ktoré sa mu bezpodmienečne otvoria, naplní tvorivou silou dobra, túžbou preniknúť k podstate pravdy, sebaobetavosťou, rozvahou, múdrosťou a všeobjímajúcou láskou.

V biblii je o ňom písané veľmi často. Bol jedným z tých, ktorí navštívili Abrháma a zadržal mu ruku, keď chcel obetovať svojho syna Izáka. Stál po boku proroka Daniela a vnukol myšlienku Kýrovi, vládcovi Perzie, aby oslobodil Izrael. Ochraňoval a viedol veľkú Juditu, ktorá zoťala hlavu vodcu nepriateľského vojska Holoferna. Panne Márii zvestoval vstúpenie na nebesia. V raji učil Adama, ako sa má starať o rodinu a ako obrábať pôdu. V novších dobách viedol Johanku z Arku, ktorá povedala svojim inkvizí-torom, že to bol práve on, ktorý jej dal impulz a odvahu, aby viedla Francúzsko v storočnej vojne. Zjavil sa z mečom v ruke pápežovi Gregorovi Veľkému, čím vlastne ukončil mor v Ríme. Stal sa predo-brazom rytierov Svätého Grálu. V roku 1950 si ho zvolili za patróna policajtov. Je mu zasvätených veľa kostolov a kaplniek. Najväčším je asi pútnické miesto Mont-Saint-Michel, Hora sv. Michala vo Francúzku. V jednej z kníh starého zákona sa uvádza, že sa opäť zjaví v celej svojej sláve v dobe, keď nás začnú pohlcovať závažné problémy. Pretože je duchom a vládcom času planéty Zem, ktorá sa dostáva do novej epochy, premeny. Stále častejšie sa nám dostávajú jeho posolstvá prostredníctvom otvorených ľudských bytostí. V deň posledného súdu bude viesť anjelské zbory, aby porazil draka symbolizujúceho diabla, s ktorým podľa biblických textov niekoľkokrát bojoval.

Katolícka cirkev si určila Archanjela Michaela za svojho patróna. Jeho sviatočným dňom je 29. August, kedy mu bola zasvätená bazilika sv. Michala pri rímskej ceste Via Salaria. Z ročných období je mu pripisovaná jeseň, kedy je na našej planéte všetko v najväčšej harmónii a rovnováhe. Pod jeho záštitu sa hlásia vojaci, lekárnici, rádiomechanici, sústružníci, krajčíri, maliari, sklári, pekári, výrobcovia váh a meracích prístrojov, kupci, zlievači olova a cínu.

Privolajte si Archanjela Michaela kedykoľvek sa niečoho bojíte. Dodá vám odvahu, zaistí vašu bezpečnosť. Poproste aby zosilnil vašu vieru v Božskú realizáciu, pomohol rozvíjať vašu schopnosť chápania, ktoré vás oslobodzuje od vašich utrpení, problémov a obmedzení. Často sa s ním rozprávajte. Vie byť všade tam, kde ho niekto potrebuje, pretože ho neobmedzuje ani čas ani priestor. Vie súčasne pomáhať viac ľudom naraz. Ak ho potrebujete, tak si stačí naňho pomyslieť alebo ho zavolať. Potom už iba treba povedať, čo od neho potrebujete. Pomáha zbaviť vás všetkých negatívnych spomienok na minulosť. Keď potrebujete poradiť so zmyslom života alebo kariérou, je to práve on, kto vám pomôže. Opakovanými apelmi sa môžete zbaviť zlých zlozvykov v spôsobe myslenia, cítenia, vlastností a sklonov.


2.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 11:08 avatar


3.
označiť príspevok

blueevil
   19. 6. 2011, 11:45 avatar
nazvy to ako chceš, ludia komunikuju aj s roznymi nehmotnymi bytostami, nielen s podvedomim a telepatiou. na to aby to niekto pochopil, musi byt aj na nieakej nielen mentalnej urovni. je jasne že napriklad trubka ktora bude každeho bezdovodne intrigovat, aby si ulavila nemože komunikovat s niečim takym pre istotu, aby to nemohla zneužit. lea, ty s čim by si chcela takto komunikovat s Archanielom Michaelom ?
Súhlasí ranexil, Ariela


4.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 11:50 avatar
Blueevil načo tie urážky? Všetko som robila pre dobro iných ľudí, aj napriek tomu, že na mňa kričia, urážajú a nesúhlasia. To sú ľudia. A prečo by som s ním mala komunikovať, keď ním som?   


6.
označiť príspevok

Ariela žena
   19. 6. 2011, 11:55 avatar
Lea, niektori ludia o pomoc nestoja. Vo vlastnom ege a pyche su presvedceni, ze vsetko zvladnu sami. Su tak duchovne slabi, ze ked pride tazka skuska, nedokazu ju uniest a stavaju sa z nich trosky.
Súhlasí postoy-lea


7.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 11:57 avatar
Ariela to je pravda. Každý človek si musí vo svojej pokore priznať, že je slabý, nemohúcny a omylný.
Súhlasí Boris


9.
označiť príspevok

Ariela žena
   19. 6. 2011, 12:02 avatar
Takym ludom netreba zelat nic zle. Nech radsej skuske vystaveni nie su, pretoze by sa stali pritazou pre svojich blizkych a ktovie, ti si to mozno nezasluzia. Kazdy ma svoje svedomie, raz bude stat zoci voci nemu a bude musiet zodpovedat na mnohe otazky. Vsetko je tak, ako ma byt.
Súhlasí postoy-lea


11.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 12:13 avatar
Ariela existujú však ľudia, ktorí sa vedia poučiť z chýb iných, pokiaľ im to skúsený človek povie a oni potom nemusia nutne vstúpiť do hovienka. Nie je fajn, ak niekomu tak pomôžeš.


13.
označiť príspevok

Ariela žena
   19. 6. 2011, 12:18 avatar
je ich malo a niektori naozaj nutne potrebuju svoju davku hovna, aby sa spamatali a nesudili inych.


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 12:20 avatar
Ariela aj ja som medzi nich patrila. Kým som nezažila odsudzovala som a vyvyšovala sa. Ale život ma naučil.  Ale zase z príbeho iných ľudí a múdrych kníh (hl. Biblie) som sa naučila veci, ktoré nie je vhodné robiť pre môj život. 
Súhlasí Ariela


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2011, 12:02 avatar
Ano aj najsilnejsie telo padne, casom chradne a slava moci pochadzajucej z fyzickej zdatnosti ci krasy vyprcha. Ake lahke je v mladosti a bujarosti byt pysny na svoje vnady, ci psotavu.
Pokora je iba zalezitost tela. Ducha zlomit je ovela tazsie. Kto je duch v svojej podstate, resp. dusa ziva vedoma si svojho postavenia k Bohu, ten nepoklakne pred nikym z tych co telom su. A ked poklakne, tak len z dovodov trochu inych..


12.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 12:14 avatar
Presne ide o telo.


22.
označiť príspevok

blueevil
   19. 6. 2011, 18:02 avatar
4/ ake uražky ?   teraz neviem či zasa rozpravame o chorych, alebo si sa nepriamo priznala   ty si Archaniel Michael ? vidim, vidime. čo taky A.M. prave pil za borku ? štipe hlava dobre, že ?  


23.
označiť príspevok

Alexander muž
   19. 6. 2011, 20:57 avatar
Jasné, ja som Archaniel Micheal. To bolo myslene obrazne, že tiež som taký bojovník. Ale myslím, že nikto z ľudí z nemôže o sebe myslieť, že je archaniel alebo čo. Ale inak na provokáciu to bolo dobre. 


24.
označiť príspevok

maya...
   19. 6. 2011, 20:58 avatar
Nazdar Lea


25.
označiť príspevok

Alexander muž
   19. 6. 2011, 20:58 avatar
Zdar Maya!


26.
označiť príspevok

blueevil
   19. 6. 2011, 22:05 avatar
raz si lea, potom Archaniel Gabriel a teraz alexander, ved ty si multiplexna   www.slovenskehrady.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2011, 11:50 avatar
Ze Chram Bannf Kanada!        to je des

A co v Bratisleave kostol sv. Michala v Dubravke????  


8.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 11:58 avatar
prídem neskôr   


15.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 6. 2011, 12:46 avatar
rozpravky. k comu to je leus? Aby sme odvracali tvare od skutocnosti a nechali sa uspavat bachorkami?


16.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 12:58 avatar
Ja mám úprimne rada aj rozprávky, bájky, príslovia aj vieru v Boha aj vieru v anjelov. Mne to pomáha a dáva silu. Vidím aj realitu neboj sa, ale ja verím na veci medzi nebom a zemou.


17.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 6. 2011, 13:03 avatar
Mat rad rozpravky je len dobre..aj ja ich milujem. Sluzia na obohacovanie naseho vnutorneho sveta.. nosievaju posolstva moralky, ale mozu posdobit aj manipulativne.. vzdy je dolezite to, ako su podane.. Ak su podane ako cast skutocnosti, tak je zle. Len apelujem na to, aby sa nemiesali s realitou. Bo som to urobil aj ja a skaredo sa mi to vypomstilo, pretoze som tym padom automaticky prestal byt vnimavy voci tomu, co skutocne je.
Súhlasí postoy-lea


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 6. 2011, 13:05 avatar
Neapeloval si na nic, napadol si jej rozpravku)


20.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 6. 2011, 13:09 avatar
ano pretoze tam nieje napisane, ze sa jedna o rozpravku.


19.
označiť príspevok

postoy-lea
   19. 6. 2011, 13:06 avatar
Ale no chlapci, ako som povedala, nebudem sa zúčastňovať sporov ani za ani proti nijakému nicku, lebo všetci sme len omylní ľudia.   


21.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 6. 2011, 13:11 avatar
ano presne tak, sme omylni ludia. Ale je jedna vec v ktorej sa mylit nemusime a to je to, co nevieme.


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 8. 2013, 10:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:36,  Osvietený, trpíš závisťou. Závidíš mu jeho podnikateľské úspechy. Posmievaš sa z...
dnes, 00:32,  ževraj nosíš bačkory, inakšie. .. *21 *45
dnes, 00:26,  Ja som Peťa pochopila. .. *21Teba už ne. *221
dnes, 00:22,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/120058551_627809377884030_67895689668462...
dnes, 00:21,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/119897662_628554877809480_7636677381413575535_n.j...
dnes, 00:14,  ja som reagoval na tieto slova no, ale operácie rukami asi nerobí. .. Ide o prácu s...
dnes, 00:12,  Ja som to ešte nekukala, ani nekuknem, viem ako to znie. .. *04
dnes, 00:11,  Takže je aj bystrozraký. .. *21
dnes, 00:10,  ... čo ty vieš... *21 ... Až teraz čítam, že bol kardiochirurg, som nevedela, či aj...
dnes, 00:07,  Faktom je že ma šokoval ako toho ducha svateho v humne chytal s holým bratom a tie jazyky...
dnes, 00:05,  na Gabčaa, áno, aj na teba...*21 *21 Čau. .. =D
dnes, 00:04,  Zuzka u vás sa operuje nohami ?
dnes, 00:03,  no, ale operácie rukami asi nerobí. .. Ide o prácu s rukami, o tej hovorím. ..
dnes, 00:01,  Vždy si potom spomeň na ten smiech, keď ho bolo počuť aj v tíšku. . .pá Dobrú nôcku...
včera, 23:58,  Tak to si teda nemyslím že by sa práve Krajčí nedokázal uživiť . To nie je Miňo Mazurek...
včera, 23:58,  (6) Jasnýmyseľ, viem, že si taký, ale pokús sa, aspoň sem-tam napísať/povedať z...
včera, 23:56,  Ooon, nevyzerá na to, ale idem čítať list Petra, to si ešte nevidel, on lovil ryby. .. *21...
včera, 23:55,  Predpovedať čo bude je naozaj dosť ťažké. Ale vieme logicky posudiť že ak budeme robiť...
včera, 23:51,  Zuzka znamená to že Ruské operácie, ktoré sa snažia destabilizovať Európu, vykonáva...
včera, 23:51,  Edo, samozrejme, že sa nakazí každý a aj poniektorí umrú, nie síce primárne na kovid,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 671 bytes in 0,197 seconds)