Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Aký je účel pohlavnej sily?

14
reakcií
1147
prečítaní
Tému 13. februára 2012, 19:14 založil milan.s..

podobné témy:



1.
označiť príspevok

milan.s.
   13. 2. 2012, 19:14 avatar
Aký je účel pohlavnej sily?

Je samozrejme úplne iný, než si ľudia myslia. To, čo sa dnes v nevedomosti robí s touto silou je iba jej plytvaním a mrhaním v pohlavnom pude. Je to zneužitie veľkej hodnoty, ktorú každý z nás dostal a o ktorej takmer nikto nevie, k čomu má slúžiť.

Túto silu sme dostali k pozdvihnutiu a povzneseniu svojej osobnosti! K znovuobnoveniu vlastnej vnútornej hodnoty! K nájdeniu spojenia so svojim najvnútornejším „ja“. Ale to všetko iba za predpokladu, že táto sila v nás zostane čistou!

Ak sa vrátime do obdobia dospievania a pokúsime sa rozpomenúť, čo sme cítili vtedy, keď sa v nás prebúdzala pohlavná sila, išlo vždy o silný prvotný impulz k vysokému, čistému a ideálnemu, ktorý bol spojený s poznaním falošnosti, skazenosti, pokrivenosti a pokrytectva života okolo nás. U mladých ľudí sa v tomto období prebúdza túžba po krajšom a lepšom živote na zemi. Túžia urobiť svet ideálnym a sami smerovať k ideálom. Prebudenie pohlavnej sily býva často spojené s revoltou mládeže, ktorá jasne cíti, že svet dospelých nie je v poriadku a preto sa voči nemu búri a túži ho zmeniť.

Pohlavná sila vo svojom prvotnom a čistom impulze dáva vždy podnet k rozmachu ducha! K prebudeniu toho najlepšieho, najčistejšieho a najideálnejšieho v človeku! Ak by človek dokázal onú nesmiernu silu, ktorá je pre neho bránou k dospelosti a zodpovednosti udržať čistou, mohol by sa prostredníctvom nej ako na krídlach vzniesť do výšin. Presne tak, ako po tom túži každý mladý, ešte neskazený človek. V správnom využití tejto sily môžeme totiž od seba odvrhnúť všetko zlé, čo nás dovtedy zaťažovalo, nájsť svoju vlastnú ľudskú hodnotu a začať v živote smerovať k tomu najvyššiemu, najčistejšiemu a najideálnejšiemu, čo vôbec jestvuje.

Žiaľ, toto prvotné cítenie si však po celý život dokážu udržať iba nemnohí. Čo by sme však mohli dosiahnuť a čím by sme sa ako ľudské osobnosti mohli stať, ak by sa nám to podarilo, to tuší iba málokto.

Vo svojej nevedomosti o skutočnom účele a zmysle pohlavnej sily žiaľ veľmi rýchlo podliehame rôznym nástrahám sveta, ktorých je obrovské množstvo a túto silu postupne premrhávame na falošných cestách. Pod vplyvom internetu, filmov, kníh, časopisov, zlých kamarátov a skazených názorov ju odvádzame do nečistého riečišťa nesmierne preexponovaného pohlavného pudu.

Pohlavný pud patrí samozrejme medzi prirodzené potreby človeka, tak ako jedenie, pitie a podobne. Ak však budeme nadmerne jesť, poškodíme si svoj organizmus. Ak sa dáme na popíjanie, zdegradujeme vlastnú osobnosť a poškodíme si i telo. No a to platí aj pri uspokojovaní pohlavného pudu. Jeho realizácia by mala byť predovšetkým prirodzenou potrebu zdravého tela, ktorá neprichádza na človeka príliš často.

V súčasnej dobe je však pohlavná sila až neuveriteľným spôsobom a to doslova na každom kroku strhávaná do pudovosti. Do prepiatej pudovosti, ktorá je neprirodzenou a nenormálnou. A to nie iba čisto fyzicky, ale i duševne a to prostredníctvom nečistých citov a myšlienok. Aj takto sa dá degradovať vlastná osobnosť a zneužívať pohlavná sila. Aj takto sa dá premrhávať na zlé a nesprávne. Premrhávať úplne na nič v porovnaní s tým, čo veľkého, čistého a vznešeného by sme prostredníctvom nej mohli dosiahnuť. Človek vo svojej neznalosti a vo svojom sklone k nečistému vymenil zlato za bezcenné, trblietavé farebné sklíčka. Rozlet k veľkosti vlastného človečenstva zamenil za kalný močiar zmyselnosti a nečistoty. Či už fyzickej, alebo duševnej!

Uvedomme si to, pochopme to, prehliadnime to a spamätajme sa! Využime vlastnú pohlavnú silu k tomu, k čomu nám mala vždy slúžiť - k nášmu pozdvihnutiu a povzneseniu! Usmernime ju nahor svojou túžbou a snahou po tom najvznešenejšom, najvyššom a najušľachtilešom, čo vôbec možno dosiahnuť! Túžbou a snahou po dobrom, ideálnom a čistom! Nekompromisne od seba odvrhnime všetky nástrahy a pokušenia, ktorých cieľom nie je nič iného, ako odčerpanie našej pohlavnej energie nesprávnym smerom. Či už sú to spomínané nevhodné filmy, knihy, časopisy, reči, zlí kamaráti, zlé názory a podobne.

Vyvarujme sa ich! Staňme sa v tomto smere vedomými a bdelými! Staňme sa tými, ktorí sa dokážu zbaviť všetkej nedôstojnej záťaže, ktorá ich ťahá a tlačí dolu. Odhoďme ju a vzlietnime do Výšin, kde vládne iba šťastie, radosť, mier a naplnenie. Vznesme sa tam ako na krídlach v správnom využití vlastnej pohlavnej sily, ktorú by sme mali svojou snahou o čistotu vnútra pretvoriť lásku. V čistú, nezištnú, nesebeckú a pravú lásku k našim blížnym. Tento počin nás potom silou orkánu vytrhne z akéhokoľvek bahna, v ktorom sa nachádzame a povznesie nesmierne vysoko. Nesmierne vysoko, až do blízkosti Toho, ktorý sám je Láskou! Láskou čistou, vznešenou, ušľachtilou a dávajúcou, ku ktorej však nemá prístup absolútne nič, čo je iného druhu.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí dubák


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 2. 2012, 19:20 avatar
otázka: Aký je účel pohlavnej sily?
tento účel plní svoje poslanie.
Súhlasí Vlado


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   13. 2. 2012, 19:24 avatar
Vyčerpávajúca odpoveď.  


4.
označiť príspevok

winry žena
   13. 2. 2012, 19:24 avatar
Nasobit a delit..nemam rada matematiku
Súhlasí Vlado


5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 2. 2012, 19:26 avatar
Zas si sa chcel dostat k kundalíny, lenze krestanstvo je zmatocne nabozenstvo plne iba nevedomosti tak si to zaobalil do mnoho fraz nic nehovoriacich o veci.


6.
označiť príspevok

dubák muž
   13. 2. 2012, 19:36 avatar
kresťanstvo je skôr náboženstvom súcitu, ako nevedomosti, tá stojí predovšetkým za zneužívaním kresťanstva, ale pravdou je aj fakt, že súcit stojí v protiklade k tonickým hnutiam, ktoré zvyšujú energiu vitálnych pocitov. pôsobí na človeka depresívne, človek stráca silu, keď pociťuje súcit, a súcit robí utrpenie dokonca nákazlivým (za určitých okolností môže viesť k celkovej strate života a životnej energie) pamätám si, ešte z detstva, keď sme chodievali "k babke", a ona už na starobu stonala, hoci celý život bola vitálna a rada pracovala na záhrade, ako jej môj otec vždy hovorieval: "no pojméé, mama! hor sa, ideme na záhradu! tam, kosci už zišli z tretej lúky a vy tu takto, v posteli!" - a snažil sa ju takto povzbudzovať, namiesto toho, aby si k nej napr. sadol, chytil ju za ruku, modlil sa s ňou a ponáhľal sa ju odprevádzať na "druhý svet" .. (bola veriaca)


7.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 2. 2012, 19:39 avatar
dubak niekedy píses tak pekne, ze by sa ta dalo i pocuvat.
Súhlasí dubák


8.
označiť príspevok

dubák muž
   13. 2. 2012, 19:41 avatar
som rodený politik, predsa a nikto ti nemôže dať to, čo ti ja sľúbim
Súhlasí winry


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 2. 2012, 19:55 avatar
Intelekt je jedom, ktorý ta zozerie zvnutra. Ak sa tak stane potom sa ozvi a ja ti pomozem.


10.
označiť príspevok

kqietok28 žena
   13. 2. 2012, 21:53 avatar
"jeho realizácia by mala byť predovšetkým prirodzenou potrebu zdravého tela, ktorá neprichádza na človeka príliš často."

Čo je to "príliš často"?


11.
označiť príspevok

Evina žena
   13. 2. 2012, 22:03 avatar
Keď myšlienka zobudí energiu v rovnakom čase a aj keď nie na rovnakom mieste /funguje to aj na diaľku/ vzduch je priam hmatateľný. A to sa naozaj nedeje príliš často. Všetko ostatné sú len libidom prebudené pudy.


12.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 2. 2012, 22:13 avatar
"ako v nebi,tak i na Zemi".....niekto tu udava blby smer..


13.
označiť príspevok

feex8 muž
   13. 2. 2012, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



14.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 2. 2012, 22:27 avatar
milan.s ,nikto ti neposlal ani jednu skladbu z df,vsak ?
http://www.youtube.com/watch?v=rYEDA3JcQqw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

svet by bol iny,keby bol clovek iny
Adam zabil drogami z lasky zenu tiez s nadhernym hlasom a tento rok vdaka Adamovi umrie 7 znamych zien..z lasky..zaciatok apokalypsy sa uz zacal..


15.
označiť príspevok

TheMEMBER
   18. 2. 2012, 11:21 avatar
Ja sa len cudujem preco nanho stale reagujete, ved je to je jasny spamer a propagator nejakej stranky. Toto robi na viacerych miestach, kde sa o tie miesta nestaraju. Urcite ked sem na buduce nieco da, budete zas reagovat .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:37,  Hojdajú mňa. *38
dnes, 17:36,  Chi-chi. .. Miňo sa neviee hojdaať. Chichi.
dnes, 17:34,  Ak je baba pekná a sprostá, tak by sa mala venovať len jednému povolaniu, tomu najstaršiemu,...
dnes, 17:33,  Nee, taká pekná bola, a všeličo porozprávala, sranda s ňou. =D
dnes, 17:25,  Inteligent stavia hrad z piesku a nie sa hojdá 45 minút !!!!!!!!!!!!!!!!!!*13*13*13
dnes, 17:24,  Ee, ona bola inteligentná štvorročná. .. *21
dnes, 17:24,  Aby tam nechodili rybári a ostalo viac pre môjho kolegu. *04
dnes, 17:24,  Prečo si napísal, že tam nie sú ryby? .. *29 *29
dnes, 17:23,  Len dement sa hojdá štyridsaťpäť minút. *13*13
dnes, 17:22,  Napiť sa. .. Ale z krútenia ju bolí hlava, hovorila. ..
dnes, 17:19,  80/ Gautama Buddha dosiahol osvietenie ked zazrel hviezdu ktora sa stala obsahom jeho mysle!!!:)))
dnes, 17:18,  Utekala za mobilom, alebo zvracať ? *19*20
dnes, 17:17,  V poho, ešte mi porozprávala kopec vecí popri hojdaní. .. a potom v pohode zišla dolu a...
dnes, 17:12,  V miere krádeží áut dominujú západné krajiny....
dnes, 17:11,  Porážky, ktoré Rusi uštedrili agresívnym západným krajinám, ked vojská Varjagov Rusi...
dnes, 17:08,  Trištvrte hodinu vkuse sa hojdať znamená, že to dieťa má psychickú poruchu, lebo toľko...
dnes, 17:05,  Z Garmin mám celkom fajn hodinky. Instinct Optic, kúpil som ich v zľave 20% -...
dnes, 17:05,  A dnuka nie sú tie ryby? .. Ja som dneska bola vonku s deťmi na prelieskách, jedna malá...
dnes, 16:52,  A pritom je to tvrdá realita. *04
dnes, 16:52,  Radšej pomlč a kochaj sa obrázkom. *14*14*12
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 872 bytes in 0,222 seconds)