Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Akú najväčšiu blbosť som v živote spravil?

21
reakcií
2698
prečítaní
Tému 9. novembra 2008, 10:28 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 11. 2008, 10:28 avatar
Ja osobne môžem povedať ,že žiadnu.I keď ich bolo neurekom a keby ich nebolo ,nebol by som to ja ,tu a teraz ,kto si položil takuto otázku,ale nejaký alternatívny ranexil a možno ani on nie.A čo vy ?


2.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 10:43 avatar
Ťažko povedať, čo je skutočne blbosť, že sme v živote urobili... Pred 17 rokmi som dala výpoveď v práci, čo som s odstupom času veľakrát oľutovala... Na druhej strane si uvedomujem, že by som sa nestretla s takými skvelými ľuďmi a nerobila by som to, čo mi naozaj prinieslo uspokojenie. Ale ťažko povedať, na ktorej ceste by som bola viac spokojná, keďže som cestu, z kt. som zišla, neprežila... Ale ináč som v živote nič neľutovala. Práve naopak. Všetko smerovalo k tomu, ako žijem. A žijem spokojne a šťastne.


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 11. 2008, 10:59 avatar
Takže kyvadlo je možné,že ta blbost,bola darom z neba i keď sa tak nezdala prave vtedy ,ked prisli prve plody.A tie dalsie? tie ti len ukázali,že existuješ aj vdaka chybam čo sa stali.Ide mi o to,že si je treba uvedomit ak si spokojna,že žiadnej chyby v minulosti nebolo a ani blbosti.Kto si to uvedomí,nema najmensí dovod chodit na spoved ,alebo niekam inam,lebo je to len institut spionaze duchovnych síl cirkvi,ktora vdaka takym informaciam ovlada svet.A nase vlastne životne prehry používa proti nam v skrytosti duch.síl.(ALebo pomaha a skvalitnuje život?)-Inač s tou spovedou sa ta to priamo netýka,ale nenapadol ma iný príklad.AJ preto,že je to tajomstvo,ale ked povies toto som mohla urobit lepsie,ktosi iný,kto bude stat red nejakým bodom rozhodnutia v prítomnosti sa rozhodne inač.V tom je prínos aj životnych blbostí.


4.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 11:06 avatar
Rozumiem Ti, aj s tou spoveďou. Je to v širšom zmysle. Preto sa mi páči spoveď evanjelikov. Je spoločná. Každý sa v danej chvíli zamyslí sám nad sebou a nad svojimi činmi. Normálni ľudia asi nerobia veci, ktoré by zásadne ľutovali. A vždy ich všetko niekam posunie... Ale čo tí, ktorí napr. zabili?... Aký je vyšší dôvod, že niekto kruto príde o život a niketo bol použitý, aby zabil?


5.
označiť príspevok

janyjany
   9. 11. 2008, 11:15 avatar
Podnety k vražde sú obsiahnuté vo vnútri toho, kto je zabíjaný.


6.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 11:21 avatar
janyjany, viem, že sa na to asi obaja "podujali" ešte pred tým, ako sem prišli. Ale aj tak tomu nerozumiem. Myslím, že to, čo prežijeme, si prinesieme tam hore. Ale k čomu je taká skúsenosť, byť zavraždený? a k čomu je taký šrám, siahnuť niekomu na život?


8.
označiť príspevok

janyjany
   9. 11. 2008, 11:28 avatar
kyvadlo - ak niekto niekoho zabije, tak vytvorí príslušnú karmu, ktorá sa musí vybiť. Postavil tým niečo reálne do sveta. To neznamená, že musí byť v budúcnosti aj on sám zabitý, aby prežil sám na sebe, aké to je a znenávidel takéto konanie, ale pôsobí i Božia Milosť, ak dotyčný niečo v sebe zmení. Nenesieme následky za to, čo sme v minulosti učinili, ale za to, čím v prítomnosti sme.


9.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 11:31 avatar
Ale aký to má zmysel?


10.
označiť príspevok

janyjany
   9. 11. 2008, 11:35 avatar
keď je človek v pozícii utláčateľa, tak mnohý nie je schopný pochopiť aké to je byť v roli obete. Ako inak by si mohol takýto človek uvedomiť nesprávnosť svojho konania a vzdať sa ho? Zákon karmy má výchovnú funkciu.


12.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 11:46 avatar
jany, teraz mi nie je jasné, čo si povedal. Na jednej strane, že utláčateľ nie je schopný pochopiť, aké je to byť utláčaný a na druhej strane, ako ináč by si uvedomoval nesprávnosť svojho chovania. Ale pred tým si mi napísal, že nenesieme následky za to, čo sme v minulosti učinili. T.j. nemusíme sa ocitnúť v úlohe obete. Tak ako je to s výchovnou funkciou karmy?


17.
označiť príspevok

janyjany
   9. 11. 2008, 12:36 avatar
kyvadlo - myslím si, že na to som už odpovedal. Ak sa človek vnútorne zmení, nastupuje zákon Milosti, tak ak by aj potom musel byť človek zabitý, zákon karmy by mal trestajúcu funkciu. Oko za oko, zub za zub. Ak sa človek príslušným spôsobom zmení, už by bolo nezmyselné, aby musel na sebe prežiť minulé svoje pochybenie. Čiže ak sa mu to vráti, môže si za to sám. Ak by sa zmenil, tak by to prežiť nemusel.


18.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 12:43 avatar
Ak tomu teda správne rozumiem, ak sa zmení, príde odpustenie. Ak nie, v budúcom živote si to odpyká...?


19.
označiť príspevok

janyjany
   9. 11. 2008, 12:45 avatar
ano. Nedáva to zmysel?


21.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 12:49 avatar
Dáva. Vrátila som sa k tomu, čo si napísal vyššie. Takže dáva to zmysel.


20.
označiť príspevok

Marquis.De.Carabas
   9. 11. 2008, 12:48 avatar
jany, ja len tak pre pobavenie...opäť ten Fenomén zrkadl. iden. -

Scéna: Svedok vidí ako vrah zabíja obeť.
Výsledok scény: Vrah je obeťou, obeť je vrahom (prípadne aj svedkom) a svedok je samovrah lebo je aj obeť aj vrah 


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 11. 2008, 11:23 avatar
Kyvadlo ja osobne ti nepoviem pravdu,Taka vec ako zabitie sa bezprostredne týka,čohosi čo je najvyssie.Napada ma len analogia-kain a abel.Napriek tomu,že Kain Abela zabil mu dal Boh znamenie ,aby ho nikto nezabil,ak by ho stretol.Dôvod?Abel zabíjal zvierata,bolo ich neurekom a obetoval ich Bohu pričom Bohu -Otcu sa to lubilo.A tak ho asi povolal k sebe,ved nejde o nič.Dusa prežíva telo.A použil na jeho zabitie Kaina,ved biblia su veci tzv.Kalijugy obdobia sporov a su v nej obsiahnute sposoby ako naplnit vek sporu.Ved kríž je symbol Ničitela,ale i stretu dvoch roznych smerov.A silnejsí vítazí.A tak zabitie je len sposob ako realizovat veci kalijugy a presadzovat pravo vacsej sily.Nič ine v tom nevidím.Kto žije týmto vekom,ten sa stavia na odpor.Kto nie ,ujde.


11.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 11:36 avatar
ranexil, neprijímam niekt. veci, hoci o nich Bilblia píše. Nemôžem pripustiť, že obetovanie zvierat, ľudí,... by sa Bohu páčilo. Tak ako nemôžem prijať, že by Boh zoslal na ľudí potopu. Je to ako by vlastná matka zabila svoje deti, lebo neposlúchali. A tak nemôžem ani prijať, že je v súlade s Bohom zabitie.


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   9. 11. 2008, 11:54 avatar
Cele to stojí na fakte o podstate cloveka.Ak je tvoje vlastne Ja telom poklada sa za telo,ak je duchovne ma sa za dusu nezavislu na tele.A Božske veci su o tom pohlade na vlastne Ja mktore poklada telo len za prejav hmotnej prírody ,v ktorú vstupuje aby realizovalo telom ,cosi ako my to robíme s vecami,ktore vlastníme.Dosluži a berieme dalsiu.Asi nemas vycitky ked odhodís staru vec.A tak to robí aj dusa.Ale vstupom v hmotny nastroj zacne preživat vnimanie reality sprostredkovane prave cez hmotne zmysly a telo si nepamata to co si ty ako dusa prezila.Tak prijímas impulzy z hmotneho bytia smerom ku sebe a vidís len co telo prežilo.Ale otoč to ,obrat to,zacni vnímat duchovne impulzy z duchovneho tela a coskoro zistís ze si to co vnimas.Ale ako take Je Ja nezničitelné a sebareflexiu dosahuje iba sprostredkovane skrz cosi za tým ucelom vytvorene -a ku tomu patri aj duch.telo nielen hmotné.Vlastne JA ma svoju existenciu nezavislu na tele aj na duchu a spoíva v comsi co sa vola ....,ani neviem ako,lebo nateraz aj slovo Boh by bolo nedostatočné.


14.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 12:05 avatar
ranexil, myslím, že cez hmotné telo sa obohacuje aj naše duchovné (aj v pozitívnom, aj v negatívnom). Keď vidím krásu, duchovné telo zapisuje skúsenosť. Keď prežívam strach, bolesť... tiež to zapisuje. To je podľa mňa to, čo je možné si zobrať so sebou po smrti domov. Takže by som to od seba neoddeľovala, lebo to so sebou úzko súvisí.


15.
označiť príspevok

janyjany
   9. 11. 2008, 12:14 avatar
v tom je skrytý dôvod, prečo sme na tejto Zemi. Získavať skrz zážitky na tejto hmotnej Zemi to, čo by sme nemohli získať v duchovnom svete.


16.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   9. 11. 2008, 12:30 avatar
jany, neodpovedal si mi na otázku 11:46 Myslím, že si si dosť protirečil, ak som to samozrejme správne pochopila...


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   14. 11. 2008, 10:23 avatar
No najvačšiu blbost aku môže človek spravit je narodit sa v nevhodný cas.Ale,že zato nemôže?Tak tu blbost urobili rodicia a my dalej pokracujeme v blbostiach.. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 22:49,  Tak na to zabudni. *04
včera, 22:49,  (20) Mil@níčko, nie, neboj sa, nezabudol som zabudnúť, že nezabúdaš...
včera, 22:42,  Si už zabudol, že ja nezabúdam ? *04
včera, 22:41,  (14) Mil@níčko, nezabúdaj, že to svoje "profíctvo" deklaruje aj takými...
včera, 22:34,  Keby ste zobrali to najlepšie zo Zuzany Pičaputovej, dostali by ste protislovenskú piču...
včera, 22:32,  Keby ste zobrali to najlepšie z Andreja Danka a slečny Troškovej dostali by ste Rossianu...
včera, 22:31,  Naša vakcína je na bylinnom základe liečivých rastlín z tôní sibirských lesov!!!!!!...
včera, 22:24,  Prečo sa pýšiš cudzími pamäťovkami ? *10*10*10*10
včera, 22:22,  Zlodej si vždy myslí že všetko čo má sa dalo nadobudnuť kradežou. Preto sem tie kradnute...
včera, 22:21,  Hrnko asi neprišiel na to že je po voľbách a tak svoju rusku ulohu sudruha hra až dodnes na...
včera, 22:18,  „Hanba, bratři Češi, že jste to dopustili!“ Hrnko popsal masakr vlasovců na Slovensku...
včera, 22:17,  A aj tie jelene čo tu jebe furt. *06
včera, 22:16,  Odtial pochadzaju najmä makro fotky.
včera, 22:15,  Vie veľa, lebo má wiki a denník en, je to profík. *13*13
včera, 22:14,  A co ty o tom vies? Ved ako tak precitas akurat napis na obchode. :-)))))))))) Viac ta mati...
včera, 22:09,  Ondriaš keď začne ako o Katyňskom masakre sovieti nič nevedeli a iné zaujímavé príbehy...
včera, 22:09,  Z ukradnutej pamäťovky ? *06*06
včera, 22:08,  Ale mohol by nam napisat, ako "fotil" vlky v kotercoch. :-))))))))))))
včera, 22:07,  Proste hajzel chlap !!!!!!!!
včera, 22:07,  politik nosil iné plienky ako my, politik vie naše meno, neviem meno politika, on chce mená a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 386 bytes in 0,218 seconds)