Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Aktuálnosť udalostí z Fatimy

105
reakcií
2677
prečítaní
Tému 5. apríla 2016, 01:40 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
09. 03. 2018
14
24. 11. 2016
27
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 01:40 avatar
Atentát na pápeža Jána Pavla II. sa stal 13. mája 1981 v deň 64. výročia prvého zjavenia Panny Márie vo Fatime. Historici a odborníci na fatimské zjavenia tvrdia, že dokonca hodina i minúta boli rovnaké. Išlo o kritické chvíle a pápež bojoval v nemocnici o život. Práve vo Fatime pár desaťročí dozadu zaznelo proroctvo o atentáte na pápeža a o skutočnosti, že bude veľmi trpieť. Po uzdravení požiadal o fatimské doklady a rýchlo pochopil, že výzva Panny Márie vo Fatime na pokánie, obrátenie a modlitbu sa nestretla s takou odozvou ako mala. Neboli splnené ani ďalšie požiadavky o zavedení prvých sobôt a o zasvätení Ruska jej Nepoškvrnenému Srdcu.

Svätý Otec tak spustil lavínu udalostí a už v auguste 1981 začal pobožnosti prvých sobôt, posúril proces blahorečenia dvoch fatimských detí Hyacinty a Františka a v deň ročného výročia atentátu prišiel ako pútnik do Fatimy a zasvätil svet Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Vtedy povedal: „Tie dva dátumy (13. 5. 1917 a 13. 5. 1981) sa stretli takým spôsobom, že som pochopil, že som sem osobitne pozvaný. A tak som dnes prišiel. Prichádzam preto, aby som na tomto mieste poďakoval Božej prozreteľnosti. Svätý Otec vtedy pripomenul, že prišiel do Fatimy preto, aby si ešte raz v mene celej Cirkvi vypočul posolstvo, ktoré pred rokmi zaznelo z úst Panny Márie, našej Matky, ustarostenej o osud svojich detí.

Je dobre si pripomenúť, že iba Portugalsko prijalo výzvu Panny Márie na zasvätenie sa Jej Nepoškvrnenému Srdcu. Biskupi Portugalska zasvätili v rokoch 1931 a 1938 Portugalsko jej Nepoškvrnenému Srdcu. Tým, že urobili tento akt, Portugalsko ako jediná krajina Európy bola uchránená od hrôzy druhej svetovej vojny a aj od krvilačnej občianskej vojny šíriacej sa zo Španielska. Toto je len vecou zázraku. Tu vidno, aký zásah malo toto zasvätenie a čoho všetkého sme mohli byť aj my ušetrení, keby sa slová Panny Márie brali vážne.

Aj akt zasvätenia z roku 1981, ktorý vykonal Svätý Otec Ján Pavol II. vo Fatime, nebol úplný, pretože sa k nemu nepripojili biskupi celého sveta, ako si to Panna Mária žiadala. Preto tento akt zasvätenia zopakoval Svätý Otec v roku 1984 na námestí sv. Petra v Ríme v spojení so všetkými biskupmi sveta.

A čo povedať o troch portugalských deťoch z Fatimy, ktoré zrazu, pár mesiacov pred začiatkom Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie v Rusku, ktorá v roku 1917 otvorila dvere šíreniu komunizmu do celého sveta počuli slová: „Rusko sa obráti“ a „Nakoniec moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí“? Tieto predpovede si nemohli sami vymyslieť. Nepoznali dejiny ani zemepis a ešte menej sa vedeli orientovať vo vývoji ideológií. A predsa sa udialo presne to, čo dopredu ohlásili.

Deň zasvätenia Ruska Panne Márii v roku 1984 sa stal prelomovým v dejinách ľudstva. V krátkom čase zanikol Sovietsky zväz, historicky prvé ateistické impérium zla, ktoré chcelo za každú cenu zničiť kresťanstvo. Ďalšie udalosti v roku 1989 priniesli tak v Sovietskom zväze, ako aj v mnohých krajinách východnej Európy zánik komunistických režimov, ktoré šírili ateizmus. Avšak útoky na Cirkev a kresťanov a ich utrpenie v iných častiach sveta tým neustali. Preto výzva na obrátenie, pokánie a modlitbu si aj dnes naďalej zachováva svoju aktuálnosť.


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 06:46 avatar
To kto povedal, že sa vo Fatime zjavila Panenka Mária, keď deti o tom nikdy nehovorili, nikdy nepovedali, že sa im zjavila Panenka Mária?

A na tie ostatne bludy je zbytočné už čokoľvek písať...žiadny atentát na pápeža, žiadne zasvätenie Rusku...nič také nebolo, to si len niekto vymyslel a následne to tvrdil, že také a také bolo zjavenie od Panenky Márie vraj. Dokonca ani Lucia už nebola ta pravá, čo už bolo aj dokázané. Keď nájdem tu stránku, kde je to pekne podané, tak ju sem šupnem, aby sa videlo, že ako pracuje temno v cirkvách!
Súhlasí  ×


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 06:55 avatar
Tak tu to je: www.ragauian.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 09:30 avatar
To by som si mal dat niekam do bookmarksov...


5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 09:29 avatar
Detom sa "zjavila" Maria, ale klerus im o tom zakazal hovorit, by ma docela zaujimalo, ci to co teraz davaju ako posolstva, pochadza od Marie, alebo s fantazie deti, alebo vypocitavosti klera...


8.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 12:58 avatar
Keby som bol prostestant zavrhol by som vsetky zjavenia a podobne tzv. javy nakolko by som nevedel rozlisit ci ide o vymysel, diablov trik alebo pravdu... Avsak pismo nam okrem falosnych prorokov buducich cias hovori ze vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. Taktiez nas nabada aby sme sa neruhali duchovnym bytostiam...
Co ked zjavenia apostola Jana boli vymyslom chorej takmer storocnej hlavy a Pavol sa po pade z kona udrel do hlavy a odrazu mu preplo.. Na zaklade coho si uveril ze tito mali prave zjavenie a tieto deti falosne...

Od toho je tu cirkev aby rozslisovala, nakolko vzdy tu bude diabol ktory sa za kazdu cenu bude snazit vniest do srdc veriacich zmatok, vzdy tu budu ludia ktori si toho navymyslaju len aby uputali pozornost a budu tu aj prave zjavenia ktore mnohi hodia za hlavu lebo tak vela falosneho sa uz udialo ze za vymysel nakoniec povazuju vsetko...
CIrkev detom zakazala hovorit dokym sa cely pripad nevysetril. Cirkev bola vo veciach tzv. zazrakov vzdy nesmierne opatrna a uznala ich z tisicok pripadov len velmi malo. Az ked cirkev uvidela ovocie tohto zjavenia, teda obratenie nespocet ludi na vieru v Krista, uvidela ludi ciniacich pokanie za svoje hriechy, ked sa predpovedane proroctva do detailu naplnili, ked sa predpovedany zazrak aby vsetci uverili presne v ten den udial, a navyse tieto proroctva o buducich casoch nijakym sposobom neboli proti katolickej viere, prave naopak podporovali ju a toto zjavenie uznali i pravoslavni, cirkev nemohla pred pravdou zavriet oci a celu

Keby toto zjavenie bol diablov trik a prezliekol by sa za anjela svetla, nikdy by sa detom nezjavil ako anjel ktory ich povolal cinit pokanie za ostatnych ludi slovami modlitby : Moj Boze verim v teba, klaniam sa ti, dufam v teba a milujem ta, prosim ta za odpustenie pre tych ktori v teba neveria, tebe sa neklanaju, v teba nedufaju a teba nemiluju...
Diabol moze napodobnit hocico ale nikdy nie pokoru...

Keby toto zjavenie bolo vymyslom tak by nebolo mozne vysvetlenie ako mohli na opacnej strane Europy, male negramotne deti vo veku 8 az 10 rokov povedat ze Rusko coskoro do sveta rozsiri strasne bludy a odrazu doslo k atentatu na cársku rodinu, bol zavedeny socializmus a prvy krat v historii od prenasledovania krestanov v prvych storociach boli nicene chramy, klastory atd...


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 15:59 avatar
Taktiez Jezis povedal v podobenstve o bohacovi a Lazarovi, ze Abraham neposle mrtveho Lazara za bohacovimi bratmi, aby zmenili svoj zivot, pretoze maju prikazania od Mojzisa..

My mame prikazania od Jezis.. tolko k tomu..
Este by som mohol pridat ako si sam nacal
13 Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi.
14 A nečudo, veď sám satan sa
15 Nie je teda divné, keď sa aj jeho služobníci vydávajú za služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude taký, aké sú ich skutky.

6 Čudujem sa, že od toho, ktorý vás povolal v Kristovej milosti, tak rýchlo prebiehate k inému evanjeliu.
7 Ono ani nie je iné, ibaže sú niektorí, čo vás mätú a chcú prekrútiť Kristovo evanjelium.
8 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!
9 Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!

A to je presne to co sa deje, ak to bolo naozaj zjavenie, tak to urcite nebola Maria, pretoze toto zjavenie, ktore taha ludi od Boha a Jezisa Krista k Marii, a to by Maria iste nerobila...
Staci sa pozriet kolko je Marianskych putnickych miest...

"Keby toto zjavenie bol diablov trik a prezliekol by sa za anjela svetla, nikdy by sa detom nezjavil ako anjel ktory ich povolal cinit pokanie za ostatnych ludi slovami modlitby : Moj Boze verim v teba, klaniam sa ti, dufam v teba a milujem ta, prosim ta za odpustenie pre tych ktori v teba neveria, tebe sa neklanaju, v teba nedufaju a teba nemiluju...
Diabol moze napodobnit hocico ale nikdy nie pokoru..." >> Ty porovnavas inteligenciu diabla s ludskou inteligenciou...
Toto je presne to, ze tvari sa, ze chce pokoru, ale pritom nenapadne odputava pozornost od Boha k Marii...
A dari sa mu to perfektne...
Diabol sa neprezlieka za anjela svetla len tym, ze VYZERA ako anjel svetla, ale tym, ze sa tak aj NAOKO chova, lenze ma uplne ine skryte zle umysly... nemyslis, ze by ho inak kazdy HNED prekukol?

"vysvetlenie ako mohli na opacnej strane Europy, male negramotne deti vo veku 8 az 10 rokov povedat ze Rusko coskoro do sveta rozsiri strasne bludy a odrazu doslo k atentatu na cársku rodinu, bol zavedeny socializmus " >> ked si vsimnes, tak som v 5 okrem diabla poukazal na 3 moznosti..

"Detom sa "zjavila" Maria, ale klerus im o tom zakazal hovorit, by ma docela zaujimalo, ci to co teraz davaju ako posolstva, pochadza od Marie, alebo s fantazie deti, alebo vypocitavosti klera..." >> takze vypocitavost klera?
Cirkvy sa nepamati montovali do politiky (a to ako katolicke tak aj mnohe protestantske)

Je zaujimave, ze Maria nic nespomenula o Islamskom State, ale stale sa vsetko toci len okolo Ruska

"V roku 1916 sa im znova zjavil anjel ako pekný mladík a prihovoril sa im, aby sa modlili, lebo Boh má s nimi veľké plány. Naučil ich modlitbu: „Ó môj Bože, verím v teba, klaniam sa ti a milujem ťa. Odpusť tým, ktorí neveria v teba, nemilujú ťa, neklaňajú sa ti a nedúfajú v teba.“" >> Mk 16,16 Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený.

Takze vobec tu nemame nove evanjelium

 


2.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 4. 2016, 05:02 avatar
Má to ale ešte pokračovanie, sestra lucia naprik snahe Jana pavla mu povedla, že zasvätenie nebolo uznané, lebo jej to povedala Matka božia, s ktorou bola ešte v kontakte. Prečo ???? Toby sme sa dozvedeli iba vtedy, ak by sa našli znova dialogy s deťmi, ktoré neboli upravené poľa dogiem a učení svätých otcov, toto je najpotrebnejší a najdôležitejší dokument dnešných čias, ktorý ak nájdeme, tak zachránime svet. Určite niekde sú a určite ich JanPavol niekde odložil, lebo ani on a ani iní pápeži nedokázali prekonať silu dogiem a učení svätých otcov,nedokázali zbaviť cirkev týchto satanových klieští. Stretnutie Františka s patriarchom na kube, dávba veľké nádeje práve Fatime, lebo práve pravoslávna cirkev sa tiež odlúčila od pápežského stolca kvôli nesúhlasu z dogmami a v tomto prípade to bola dogma o neomylnosťi pápeža.
Modlime sa za Františka, aby mu boh dal ešte väčšiu silu v boji proti satanovi, ktorý častokrát porebýva v tých, o ktorých si myslíme, že to sú tí najsvätejší spomedzi nás.
Keď sa vysypali kvety zo zástere rolníka v Guadaluipe, biskup padol na kolená a odprosoval Máriu, aby mu odpusila, že jej neveril.
Biskupovi v Harare v afrike sa zjavil ježiš a premenil meč na ruženec a povedal mu: toto je tvoja zbraň.
Blíži sa storočnica od zjavenia vo Fatime a ja si myslím, že nielen biskupi, ale my všetci s nimi a všetci tí, čo pochybujú o nej v iných cirkvách, by sme mali tiež spolu padnúť na kolená a odprosiť ju, že sme jej neverili a prevzali si od Ježiša ruženec ako zbraň proti zlobám tohoto sveta.
Súhlasí lea_pragmaticka1


7.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 4. 2016, 12:54 avatar
Wolfe 5, toto by som aj ja chcel podrobnejšie preddiskutovať,lebo podľa cirkevných predpisov údajneo týchto veciach ropzhoduje biskup a príslušnýá potrugalský biskup vraj rozhodol, že sa to nedostalo z portugalska adokonca až niekeedy v Ii svetovej vojne prišlo niečo do ríma, myslím, že klein tu písal v inej teme, že portudgalsko bolo preto mimo II. svetovej vojny a je obrovská nádej a zodpovednosť dotyčného biskupa, ak sa mohlo zabrániť II, sv,vojne vôbec na svete. Levbo práve tieto hierarchické veci cirkvi, sú velmi podozrivé a zrejme to má zmysel rozpptýliť zodpopvednosť na väčšinu, lenže púred takým bohom ako je náš, možno iba trestu hodné.
Mňa však v poslednej dobe prekvapila jedna zaujímavá vec.
Totiž, templári, dávali na discoveri niečo o nich že žili ako originál spolok len asi sto rokov a potom boli rozprášení, kvôli ich predpokladanému bohatstvu a to čo sa dalo potajme dokopy a možno až dodnes, úž nemá tu svätosť, ako tí prví, čo boli potom pop väčšine povraždení, dokonca sa tam vraj vyskytujú njaklé vraždy a to je so svätosťou koniec a stáva sa zločineckou organizáciou.
čo ma však najviac prekvapilo je to, že boli presne ako ja, zástancami čistého evanjelia, boli proti dogmám a božiu Matku nazývali Naša Pani, presne ako vo Fatime. A táto spojitosť mi odvtedy nedá spávať,


9.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 13:02 avatar
Panna Mária Lucii povedala, že Hyacintku a Františka si zoberie veľmi skoro, ale ona na určitý čas ostane na tomto svete. Pán Ježiš si ňou chce poslúžiť, aby dala spoznať a milovať Pannu Máriu. "Pán Ježiš chce ustanoviť vo svete úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Kto ju prijme, tomu sľubujem spásu a tieto duše budú drahé Bohu, budú ako kvety, ktorými ja sama okrášlim Jeho trón." "A to zostanem sama?" Panna Mária jej hovorí: "Nie, nebudeš sama, moje Nepoškvrnené Srdce bude tvojím útočišťom a istou ochranou, ktorá ťa privedie k Bohu."

V roku 1918 František ochorel. V Portugalsku vtedy zúrila chrípková epidémia a on na chrípku zomiera. Takisto aj Hyacintka ochorela. V roku 1919 má ešte zjavenie a Panna Mária jej v tomto zjavení presne povie dátum, kedy zomrie a povie jej ešte niečo, o čom sa tak málo hovorí v dnešných časoch a je to veľmi aktuálne na túto dobu:

"Keby ľudia vedeli, čo je večnosť, urobili by všetko možné, aby zmenili svoj život. Prídu módy, ktoré budú urážať Pána Ježiša. Osoby, ktoré slúžia Bohu, nemôžu byť otrokmi módy. V Cirkvi nieto miesta pre módu. Pán Boh je vždy ten istý. Hriechy, ktoré privádzajú do pekla toľké duše, sú to hriechy nečistoty. Lekári nemajú svetla, aby uzdravili chorých, lebo nemajú Božiu lásku. Kňazi musia byť čistí. Veľmi čistí. Neposlušnosť kňazov a rehoľníkov voči vlastným predstaveným a voči sv. Otcovi sa veľmi nepáči Pánu Ježišovi."
Určite nie náhodou počula Hyacintka od Panny Márie tieto slová, dnes sú zvlášť aktuálne, lebo vidíme, aká móda vládne svetom. Tí, ktorí sa obliekajú neslušne, dávajú podnet k hriechu, sú zodpovední nielen za vlastné hriechy, ale aj za hriechy iných, ktoré zapríčinili. Neslušná móda je diablovým úskokom a vidíme, že svet ju poslúcha, akoby to bol zákon. Do tejto siete diabol loví mnohé duše. Naše odevy musia chrániť oči a srdcia, aby sme sa nedali strhnúť pokušeniam tela a sveta.
František zomrel 4.4.1919, Hyacintka 20.2.1920 a Lucia zostáva sama. Ale tak ako jej to Panna Mária sľúbila, Jej Nepoškvrnené Srdce bude jej útočiskom a istou cestou, ktorá ju dovedie k Bohu.


10.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 13:13 avatar
To nebola skutočná Mária, ale diabol prezlečený v šatách ženy!


11.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 13:14 avatar
A ešte by som rád vedel, že ako vyzerá nepoškvrnené srdce?


12.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 13:21 avatar
jedneho dna uvidime kto mal pravdu, ja nejdem nikoho presviedcat o svojej viere len aby si nebol prekvapeny ked predstupis pred Krista a on ti ukaze ze jeho milovanu matku ktoru nam on poslal a chcel aby sme si ju ctili a milovali ty si ju nazval samotnym diablom... Ale niet sa co divit ked aj samotnemu Jezisovi v minulosti povedali ze mocou kniezata zlych duchov vyhana demonov...


13.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 13:25 avatar
Pozor, ja nenazývam pozemskú matku Ježiša diablom, ale to, čo tu propaguje Klein!

A predstúpite priamo pred Ježiša? Sklamanie bude veru veľké...

A to nie jedného dňa, ale už veľmi skoro sa uvidí, že kto veril Pravde a Bohu, a kto bludom a diablovi.
Súhlasí Wolfe


14.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 13:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 13:34 avatar
to tvrdis ty nie ja ani katolicka cirkev...

je rozdiel medzi klanat sa a ctit si niekoho
je rozdiel medzi modlitbou a prosbou o modlitbu
je rozdiel medzi spasitelom a tymi ktori nam ku spase dopomahaju...

To ze nasledovnici Krista miluju a maju v ucte aj tu ktora ho tomuto svetu porodila neznamena ze ju davaju na rovnaku uroven ako je on.. Ona bude navzdy stvorenie a on stvoritel... Avsak vy verite ze jej uoha sa porodenim Krista skoncila, my verime ze v tzv. ekonomii spasy svati aj anjeli nadalej posobia skrze svoje modlitby za nas... V nebi nie je necinnost...


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 13:39 avatar
Na Golgote ľudstvo dovŕšilo voju skazu, malo 2000 rokov na nápravu, žiaľ využil ju len málokto, väčšina si už dávno ani nevšimla, že je v slepej uličku, na konci ktorej je gilotína!


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 13:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 13:47 avatar
Neuniká, lebo pozemské tu bolo zanechané, tak nepotrebné pre kráľovstvo, kde je Ježiš Kráľom!

A znovuzrodiť? Prebudiť v sebe ducha, to živé ja, Božím Slovom!


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 06:13 avatar
Áno bolo, lebo Ježiš túto pozemskú stránku, vo svojom Božskom Kráľovstve nepotrebuje. Opýtam sa takto, že ako sem Ježiš prišiel, vtelil sa, v akom tele, do tela pozemskej matky? Prečo sem Ježiš neprišiel už rovno v pozemskom tele, v dospelom pozemskom tele, aby mohol už rovno tu pôsobiť, ale musel si prejsť všetkým, ako každý iný?

A aké telo mal Ježiš pred tým, dokiaľ sem prišiel, keď je zaznamenané: Že prv ako bol Abrahám, ja som bol! Aké telo majú Archanjeli, anjeli, no odpovedzte?

Vidno, že väčšina veriacich a sektárov, nemá šajnu o úrovniach a svetoch na touto častou Stvorenia, dokonca ani o tejto, im stačí pomenovanie nebo, a už to majú odbité.... 


44.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 08:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 12:43 avatar
Tie dristy a omáčky nech s nechá pre tu svoju sektu, preto sa ešte raz opýtam, že v akom tele prišiel Ježiš, vtelil sa, do lona pozemskej matky???

Tak nech sa páči, nech nám povie v4, niečo o tých úrovnicah, postupne, zhora nadol, čakám???


47.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 12:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 12:56 avatar
A v akom tele sa pýtam? Je vidno, kto nemá o niečo ani šajnu, len dogmu a blud dookola šíri! A že vraj Duch Svätý, vidno, že ani páru nemá o tom, že kto je Duch Svätý!!!

Veru neverím, lebo Mária počala, tak ako každá iná žena, akurát v tom bol rozdiel, že toho detského pozemského telíčka sa nevtelil bežný ľudský duch, ani nejaký vyšší, ale časť Božej Lásky, ktorá je Ježišom! Prv ako Abrahám bol, ja som bol...


50.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 13:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 13:41 avatar
Ale bola, a to vás všetkých sektárov a cirkevníkov žere...že nebolo to tak, ako to niekto pre ženy pozemského pôvodu!


55.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 13:42 avatar
Ale bola, a to vás všetkých sektárov a cirkevníkov žere...že nebolo to tak, ako to niekto prekrútil zámerne, ale bežne, ako pre ženy pozemského pôvodu!
?


57.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 13:44 avatar
Takže ešte raz sa pýtam, že aké telo mal Ježiš, keď sa vtelil do lona pozemskej matky? A neviem, že kto tu šaškuje a tára dve na tri potom?


60.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 13:51 avatar
Veď vidím, lebo nerozumie sám tomu, čo mu hovorím, preto sa ešte raz opýtam, že v akom tele sa vtelil Syn Boží Ježiš do lona pozemskej matky?


62.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 13:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 4. 2016, 06:38 avatar
Tio je napádanie, keď sa pýtam, že v akom tele sa vtelil Ježiš do lona pozemskej matky? No toto... 


56.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 13:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 13:46 avatar
Už som napísal, ale niekto asi nevie čítať, že áno?


63.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 14:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 4. 2016, 06:42 avatar
Normálne, ako každá iná pozemská žena, teda s pozemským mužom, do ktorého sa zaľúbila...to ostatne už som písal...


81.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2016, 12:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 4. 2016, 13:18 avatar
Z Jozefom...áno, ale až potom a neraz, až keď bol Ježiš už na tomto svete...A do plodu sa vtelilo nie ľudský duch, ale časť Boha, ktorá je Božou Láskou - Ježiš! Ale pochybujem, že sektár také niečo aj pochopí. Teda nech si ide za tým svojim, čomu on verí, že je to pravda, hoci ide o ďalšiu veľkú lož!


86.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2016, 13:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 4. 2016, 07:07 avatar
No bola, lebo počala pozemský po prvýkrát a jej materské orgány boli panenské, teda ešte žiadne pred tým dieťa nevynosili.

A rovnaký názor nemáme, čo som už napísal neraz, ani omylom.

A už som napísal, ale niekto nedokáže sa povzniesť na ďalšiu lož, ktorá sa traduje už pekne dlho.

A to, že v akom tele sa vtelil Ježiš do lona matky, nato mi žiadny cirkevník a či sektár neodpovie...a prečo? Lebo by sa im zrútil ďalší domček s karát s názvom: ďalšia lož ohľadom počatia Ježiša!


97.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 09:54 avatar
109 Aha, Maria mala dieta s Jozefom, a preto ju chcel Jozef prepustit a nie preto, ze si myslel, ze ma dieta s niekym inym... hmm to da rozum, to ma logiku


101.
označiť príspevok

bystrik muž
   11. 4. 2016, 09:58 avatar
Mala dieťa s Jozefom, Ježiša? To povedal teraz Wolf a nie ja.


105.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 10:07 avatar
129 - tak si precitaj 109 a okolo, kto tu co tvrdi


71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2016, 14:59 avatar
Jasne bystrik ty oblubujes jednu jedinu pravdu.. jedinu, pretoze je to cisto len tvoja pravda..


82.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2016, 12:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 4. 2016, 13:20 avatar
Áno, obľubujem, tu jedinú, Pravdu od Boha, nie od cirkvi a siekt!


87.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 4. 2016, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.90.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 4. 2016, 07:02 avatar
Áno, mýlia sa, tak za tým si stojím!


100.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 09:57 avatar
111 To znamena, ze ty si Boh?
Lebo tu pravdu mas pravdepodobne od seba...


103.
označiť príspevok

bystrik muž
   11. 4. 2016, 10:03 avatar
Od seba, naozaj, to odkiaľ nabral? Myslí si, že všetko to, čo je v Biblii je pravda, po nejednej úprave? Nech sa už zobudí z toho sna a preberie z toho klamu!


106.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 10:10 avatar
131 - ok tak daj zdroj, odkial cerpas informacie.. Biblia to nie je, cirkev to nie je, ty a tvoje nazory to nie su...


52.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2016, 14:50 avatar
Bystrik ty si proste ezoterik, to ti ma teraz vymenovat urovne od fyzickej az cez budhicku, atmicku, anupadaka az po adi?


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2016, 14:51 avatar
vlastne pardon, ty si to chcel od hora dole, tak potom naopak, od adi po fyzicku?  


84.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 4. 2016, 13:19 avatar
Ezoterik, a to ako prišiel na túto hlúposť?


98.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 09:54 avatar
Tak o akych urovniach to hovoris?
Vysvetli, nikto ti nevidi do hlavy
Súhlasí veriaci-4


33.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 17:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

bystrik muž
   6. 4. 2016, 12:58 avatar
Pozemské na duchovné, tak takú blbosť som ešte fakt nepočul!  

Aké telá sa premenia, tie čo hnijú v zemi, tie čo boli spálené na prach, ie čo zožral lev a krokodíl? Ach jaj, toľko hlúposti a nevedomosti a nič viac!!!


64.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 14:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 14:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 16:13 avatar
35 Presne, je to len taky alibizmus..
Len by ma zaujimalo to uctievanie Marie, hufne chodenie na marianske pute.. Ved to ani kvoli Jezisovi alebo Bohu nerobia..
Ale Jezis je vacsi  
Súhlasí Shagara


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 4. 2016, 22:40 avatar
34,....k Márií sa katolíci modlia,a nie že "prosia o modlitbu"!
Máriu katolíci uctievajú, a toto slovo je aj v súvislosti s Máriou v mnohých publikáciách,liturgií.filmoch.súčasnych dokumentoch,...atd.
A na nete sú Mariánske stránky,ktoré už používajú slovo."Vykupiteľka" a je len otázkou času,kedy to títo ctitelia Márie presadia aj do praxe. Všetky dogmy šli postupne a RKC sa podvolila tlaku "vládcu tohto sveta" a masy nevedomých ovečiek!
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Teda.....piata dogma o Márií je na obzore! Pán Press v časopise Fakty šiel ešte dalej. Ten videl MKáriu v "samom strede svätej trojice"! Mária už podla neho riadila aj Boha a ten bol pod papučou! 
Súhlasí Wolfe


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 13:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 13:43 avatar
tak to bolo od diabla krasne ze sa zjavil detom ako anjel sklonil celo k zemi a povedal Moj Boze verim v teba, klaniam sa ti, dufam v teba a milujem ta, prosim ta za odpustenie pre tych ktori v teba neveria, tebe sa neklanaju, v teba nedufaju a teba nemiluju...

bolo to od diabla krasne ze nas prisiel varovat pred velkym prenasledovanim krestanov ktore malo coskoro nastat...

bolo krasne ze otec lzi hovoril tento raz neustale len pravdu...

bolo krasne ze nas diabol prisiel napomenut k pokaniu za svoje hriechy a k modlitbe tak ako v minulosti Kristus...

Bolo krasne ze k diablovi sa neskor pridal dalsi demon a zjavila sa detom nie len Maria ale aj Jezis...

A o eucharistickych zazrakoch si asi nikdy nepocul ze?


22.
označiť príspevok

bystrik muž
   5. 4. 2016, 13:45 avatar
Ani Ježiš a ani Mária sa deťom nezjavili, to deti nikdy netvrdili, nikdy! Prv si niečo zistím o tom, aj mimo kruhu RKC a Vatikánu, a potom tu niečo vypisujem!


24.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 13:48 avatar
co si cital nejake humanisticke clanky kde bol pisany presny opak toho co hlasa cirkev?


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2016, 13:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 4. 2016, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 13:54 avatar
Kristus povie na chllieb a vino toto je moje telo, toto je moja krv.. kto nebude jest moje telo a pit moju krv nebude mat v sebe zivot.. cely krestansky svet tomu veri a o 1800 rokov pride niekto iny co zacne hovorit ze to comu ste doteraz vsetci verili je blud... ver comu chces ja verim viere svojich otcov prechovavanej od apostolskych cias...


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 16:21 avatar
Taktiez povedal, toto cinte na moju pamiatku..ale to radi odignorujete

a to "a pit moju krv" radsej ani nespominaj.. Preco farar proste nezje jednu oplatku za cely zbor, tak ako to robi s vinom?
Este ze Cirkev vymyslela prijimanie pod jednym sposobom:

"Až v 15. storočí z prijímania kalicha urobili nepriateľské skupiny symbol odporu voči Cirkvi. Začali učiť, že prijímanie z kalicha je ku spáse nevyhnutné (utrakvisti), čo však Kostnický koncil odsúdil. Tridentský koncil ponechal na voľné uváženie pápežovi, aby povolil kalich, kde by to uznal za užitočné. Vyhlásil tiež, že prijímanie pod obidvoma spôsobmi nie je na spásu nevyhnutné, že nejestvuje priamy Boží príkaz prijímať pod obidvoma spôsobmi a že konkrétne nariadenia o svätom prijímaní prináležia Cirkvi. Táto disciplína trvala až do Druhého vatikánskeho koncilu. Aj Kódex z roku 1917 výslovne nariaďoval: „Najsvätejšiu sviatosť možno podávať len pod spôsobom chleba“ (CIC 852)."

A mame tu nove evanjelium.. RKC robi nove evanjelia ako na pase...


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 16:08 avatar
Aby si ty nebol prekvapeny, ako si spadol do osidiel diabla..

Nikto nehovori, ze Maria je diabol, ale ten co sa za nu vydava je..
Nikde v biblii Jezis nehovori, aby uctievali jeho matku..

Sam povedal, ze kazdy kto vykonava Boziu volu je zarovno, ba vyssie ako jeho matka..

Prosim ta najdi mi v biblii, kde Jezis hovori, aby sme si uctievali Mariu...
Len mi prosim ta nedavaj, ked hovori Marii a Janovi aby sa o seba navzajom postarali...

"Ale niet sa co divit ked aj samotnemu Jezisovi v minulosti povedali ze mocou kniezata zlych duchov vyhana demonov..." >> Niet sa co divit, ved v minulosti si postavili zlate tela, teraz stavaju stovky..


34.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 18:16 avatar
Ty nedokazes pochopit ze prvi krestania este pred vznikom biblie mali k Marii hlboku uctu zachovanu v literature aj umeleckych dielach? Ze cirkev uz aj z uctou k Marii ktoru prevzala od apostolov neskor bibliu zalozila? Mucenik sv. Justin zil v Efeze a bol to priamy ucenik apostola Jana, ktory v efeze podla tradicie zil aj s Mariou po Kristovom nanebovstupeni. Z roku 160 su jasne zachovane listy v ktorych obranuje uctu k Marii a nazyva ju nova Eva a archa novej zmluvy...

List hebrejom opisuje starozakonny svatostanok a jeho obrady ako tien nebeskej skutocnosti a zakon ako tien buducich dobier. Peter zasa poznamenava ze Noe a jeho rodina sa zachranili z vody a ze to je predobraz krstu ktory teraz nas zachranuje. Apostol Pavol zasa opisal Adama ako predobraz Jezisa. Vies co je to predobraz? Je to skutocna osoba, miesto alebo vec v starom zakone ktora naznacuje nieco vacsie v novom zakone. Stary zakon jasne hovori o nebi, cirkvi, apostoloch. eucharistii, miestach kde sa Jezis narodil a zomrel a aj o Jezisovej matke.
Od prvych krestanov sa dozvedame ze jeruzalemsky chram bol predobrazom nebeskeho pribytku svatych v slave, ze Izrael bol predobrazom cirkvi, ze dvanast starozakonnych patriarchov bolo predzvestou dvanastich apostolov a ze archa zmluvy bola predobrazom Blahoslavenej Panny Marie.
Napr. uloha svateho Jozefa pri dospievani Jezisa jasne kopiruje ulohu patriarchu Jozefa pri dospievani izraela, obidvaja muzi maju rovnake meno a o oboch sa pise ako o spravodlivych, obaja prijali zjavenie v sne a obaja sa ocitli vo vyhnanatve v Egypte...

V Káne na svadbe Maria upozornila Jezisa ze svadobcanom doslo vino. Zda sa ze Jezis neprimerane reaguje na jej slova Co mna a teba do toho zena? Zaujimave je ze ked ju chcel napomenut preco v zapati vodu na vino premenil. Jezis Mariu neoslovil matka ale zena. Oslovil ju tak aj ked zomieral na krizi a vtedy istotne na vycitku nemyslel. Nazval ju rovnako ako Adam nazval prvu zenu... Prvi krestania Jezisa a Mariu povazovali za opakovanie prveho stvorenia.. Prave zena zviedla v zahrade Adama k prvemu hriechu,. Práve zena naviedla noveho Adama na prve slavne dielo.. Skrze slova zlého anjela zene prisiel na svet hriech, skrze slova anjela Gabriela zene prisiel na svet Kristus teda odpustenie a zivot...

Postava Evy sa neskor v novom zakone znovu objavuje v knihe zjavenia, ktora sa takisto pripisuje evanjelistovi Janovi. V dvanstej kapitole vidime zenu odetu slnkom ktora stoji zoci voci staremu hadovi ktory sa vola diabol. Tieto obrazy vychadzaju z genezis kde eva stoji zoci voci diablovi v zahrade eden a kde bol ustanovil nepriatelstvo medzi diablom a zenou s potomstvom. Obrazy zjavenia predstavuju aj akusi novu evu ktora porodila syna a ten ma panovat nad vsetkymi narodmi. Tym dietatom nemoze byt nik iny ako Jezis a zenou nemoze byt nik iny ako jeho matka. V zjaveni had napada novu evu lebo si velmi dore pamata na proroctvo z genezis. Nova Eva sa vsak objavuje ako vitaz nad zlom, nie ako jej predchodkyna v zahrade eden.

Toto je dovod zjaveni Marie v celej historii cirkvi. Jediny vykupitel je Kristus avsak Maria spolupracuje s nim na tomto diele vykupenia pre jej nepriatelstvo voci diablovi. Ked Martin Luther zacal zo svojou cinnostou a zviedol na svoju stranu desattice ludi, v tom istom roku sa Maria zjavila v Mexiku v Guadalupe a na katolicku vieru sa obratili miliony aztekov. Rovnake udalosti sa stali vo Fatime ci nedavno v Syrii v Damasku kde Maria varovala pred bliziacim sa prenasledovanim krestanov a par rokov na to Syriu a Irak obsadil Islamsky stat a zacal krestanov i inych likvidovat.
Nik nepride k Otcovi len cez Krista. Avsak Kristus si zela aby jeho nasledovnici mali i Mariu jeho matku v ucte pretoze i nas urobil jej potomstvom.


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 18:40 avatar
Ano prvi krestania potrebovali nahradit zensku zlozku, ktoru mali predtym v podobe bohyne, ci bohyn, a tak si ju nasli v Marii..

Presne tak ako svatych, kazdy svaty patron niecoho tak ako niekedy rozni bozikovia niecoho...
Uz prvi apostoli hovorili o falosnom evanjeliu a hovorili ze sa tak stane uz v ich obdobi..takze to mas jedno ci to bolo v prvych rokoch, sto, dvesto rokov neskor...

Viem co su to predobrazy, problem je, ked sa predobrazy vyfantaziruju, ako ked niekto v oblakoch vidi baranky..

"V Káne na svadbe Maria upozornila Jezisa ze svadobcanom doslo vino. Zda sa ze Jezis neprimerane reaguje na jej slova Co mna a teba do toho zena? Zaujimave je ze ked ju chcel napomenut preco v zapati vodu na vino premenil." >> Ale ja som nepoukazoval na to oslovenie, ale ked uz tak moc chces, tak aj cudzoloznicu oslovil zena...
Mimochodom spravil to, samozrejme, ved bol dobry a slusny syn...
Ale taktiez ju napomenul "Co mna a teba do toho?" (mimochodom takto povedal tusim dvakrat Petrovi "Co teba do toho?" a "este nenasiel moj cas"...

Hej mnoho ludi v koloniach bolo obratenych silou... napr. aj Indovia portugalskymi "misionarmi"

"Nik nepride k Otcovi len cez Krista. Avsak Kristus si zela aby jeho nasledovnici mali i Mariu jeho matku v ucte pretoze i nas urobil jej potomstvom." >> Keby to tak bolo, preco by to tam proste nepridal? Preco sa v celom novom zakone o tom tak nevyjadril, prave naopak...
Kazdy mu bol prednejsi, kto dodrzoval bozi zakon, nez jeho Matka a jeho bratia...


36.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 18:51 avatar
Krestania blahoslavia Mariu pre tie velke veci ktore jej vykonal Boh.
Pretoze ju Duch Svaty skrze Alzbetu nazval najpozehnanejsou zo vsetkych zien a Alzbeta sa citila nehodna ze matka jej Pana ju prisla navstivit.
Pretoze trpela spolu so synom ked jej dusu prenikol mec bolesti aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc,
Pretoze ju Kristus urobil nasou matkou aby sme aj my boli jej potomstvom. Tak ako Eva bola nazyvana matkou vsetkych zijucich, zo zjavenia apostola Jana je Maria matkou tych ktori pocuvaju Bozie slovo a maju Jezisovo svedectvo. Z aramejciny vyraz odvtedy si ju ucenik vzal k sebe v preklade doslova znamena prijal ju do seba, do svojho vnutra...

Tak ako je ucta a laska k mojim bliznym na zemi samozrejma pretoze je vysledkom mojej viery v Krista a tato ucta nijak nespochybnuje Jezisovo vykupitelske dielo ani neporusuje prve prikazanie lebo ja ineho Boha okrem neho nemam, Tak aj moja ucta k Marii i ostatnym bratom a sestram ktori uz su v Bozej slave neohrozuje moju vieru ale je vysledkom viery v Krista lebo sme sucastou jeho tajomneho tela ktorym je cirkev. Ja sa svatym neklaniam ani ich neprosim o odpustenie hriechov a ani im nedakujem za zivot ved to je hlupost... vazim si ich pre ich odhodlanie nasledovat Krista az dokonca, vazim si ich pretoze ak Boh da budem s nimi prebyvat po vsetky veky v nebeskom Jeruzaleme a pretoze verim ze vsemohuci Boh nam pomaha skrze modlitby inych ludi. Keby to nebola pravda tak ani apostol Pavol nebude inych ziadat o modlitbu.


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 19:04 avatar
Najpozehnanejsia.. a ktora je vlastne najpozehnanejsia zo zien? Jahel, Justina, ci Maria?

"Z aramejciny vyraz odvtedy si ju ucenik vzal k sebe v preklade doslova znamena prijal ju do seba, do svojho vnutra... " >> Aha takze nemal sa o nu starat a ona sa nemala starat o neho..
Ja som povazoval k sebe ze znamena do svojej rodiny

Nm 18,2 Priber však k sebe aj svojich bratov, tvoj otcovský kmeň, kmeň Léviho! Nech sa pripoja k tebe a nech ti pomáhajú - tebe a tvojim synom - pred stánkom zákona!
Joz 2,18 keď pri našom príchode do krajiny priviažeš tento červený povraz na okno, ktorým si nás spustila, a keď vezmeš k sebe do domu svojho otca, svoju matku, svojich bratov a celú svoju rodinu.
Joz 20,4 Kto utečie do jedného z týchto miest, nech sa zastaví pred vchodom do mestskej brány a starším toho mesta nech rozpovie svoju vec. Potom nech ho pustia k sebe, do mesta, a vykážu mu miesto, aby mohol u nich bývať.

Zda sa, ze ked sa chce tak aj zo psa moze byt kon, a tak aj "k sebe" moze znamenat, co sa komu zachce...


40.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 22:35 avatar
Mozes tomu verit a nemusis, prv ako biblia existovala krestania tvrdii ze Maria nie je moznost ktoru si krestania mozu vybrat, ani nieco co okrasluje evanjelia. Maria je nasou matkou v skutocnom, nezvratnom a duchovnom zmysle. Ak mame Jezisa pokladat za svojho brata, musime spoznat jeho a teda i nasu matku. Bez nej by sme evanielium chapali iba ciastocne. Bez nej by sme nemohli pochopit svoju spasu v rozmere rodiny. Zastavila by sa niekde v starej zmluve kde sa bozie otcovstvo pokladalo za metaforicke a ludske synovstvo pripominalo skor otroctvo... Kto je potom tato zena, tato matka, tato vyvolena nádoba Boha ? Je to historicka osoba a cirkev v biblii a vo forme dogiem starostlivo chrani neomylne a historicke fakty o nej....


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 23:43 avatar
Dochovali sa nejake texty z tej, alebo tesne blizkej doby?


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 23:44 avatar
Mimochodom, ludom chyba zenska zlozka..
Preto aj k Bohu kanaanci prikladali druzku Asherach...
Mimochodom, v biblii sa tiez o nej pise ako o kralovnej nebies...


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2016, 13:39 avatar
62,....inak povedané,Klein píše,že Božie slovo nemôže urobiť človeka plne spôsobilým pre pochopenie pravdy a život! Ale Boh tvrdí úplne niečo iné!
Biblia, ktorá je....... „užitočná na učenie, na karhanie, na nápravu vecí, na ukázňovanie v spravodlivosti, aby bol Boží človek celkom spôsobilý, úplne vyzbrojený pre každé dobré dielo“. (2. Tim. 3:16, 17) Božie Slovo nás robí nielen ‚spôsobilými‘ a ‚vyzbrojenými pre každé dobré dielo‘, ale pomáha nám aj rozoznať čo je pravé,a čo nie! A čo je výplod toho zlého a čo je inšpirované Bohom? A Mária/matka božia/ to nie je! Ona stojí proti Bohu! Myslím toho,kto sa za ňu vydáva! A to v snahe odviesť ľudí od pravdy!
Súhlasí Wolfe


38.
označiť príspevok

Klein muž
   5. 4. 2016, 19:13 avatar
Co mna a teba do toho znie v nasom jazyku drzo a urazlivo...
Za Jezisovych cias to bola bezna zidovska a grecka fraza. Najdes ju na viacerych miestach v starom zakone aj nebibilickych pramenoch.
Znamena to presny opak, vyjadruje uctu ci dokonca podriadenost. Pouvazuj nad versom Lk8, 28 kde ju pouzil clovek posadnuty diablom. Prave tieto slova vlozil diabol do ust posadnuteho a nimi uznava Jezisovu moc nad clovekom i nad sebou. Pokracuje: Prosim ta nemuc ma! cim potvrdzuje ze musi vykonat to co mu Jezis prikazal... V Kane Jezis s matkou suhlasi, hoci mu nerozkazuje. A ona v zapati povie sluhom : Urobte vsetko co vam povie....


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 4. 2016, 19:42 avatar
"Co mna a teba do toho znie v nasom jazyku drzo a urazlivo...
Za Jezisovych cias to bola bezna zidovska a grecka fraza. Najdes ju na viacerych miestach v starom zakone aj nebibilickych pramenoch. " >> ok beriem, ja som to ani nebral, ze by to malo byt urazlive, skor nieco v zmysle, "nie je to nasa starost"

Este by bolo fajn, keby si reagoval na ostatne 57+59


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 09:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2016, 13:44 avatar
56,.....spomínaš Adama,....ale ten podla RKC neexistoval! Tak ako to je? Vieš odpovedať ,alebo to pekne obídeš?
A Mária hrá v Biblii len "epizodnú rolu"/tvrdenie teologov/,....a daná "žena" v Písmach nie je Mária! To už sme preberali.
Mária umrela v 1 storočí,a tak ako ostatní čakala na vzkriesenie v "posledný deň"!
A "Mária" sa dnes zjavuje už hocikomu a hocikde! Satan a démoni to majú dobre premyslené! A nevedomé ovce naletia na hocičo,lebo nepoznajú pravdu a satanové zámery!
Súhlasí Wolfe


73.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 16:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2016, 23:44 avatar
99,....áno,...ale iba pár rokov to tvrdí. Predtým v neho verila,aj v celú správu v Genesis. Teraz je to podla nich len alegoŕia. A je zrejme,že evolúcia nemohla prebiehať ako monogenéza v zmysle jedného páru. Na to by nepristúpili evolucionisti . A RKC sa len podvolila tlaku vedeckej obce a chcela im urobiť radosť a Bohu žial! 
Veriaci,....ale to by si mal vedieť,....je to všeobecne známy fakt už cca desať rokov, aj niečo!
To už "odobril" Ján Pavol II !
„Keďže pre evolúciu existuje veľa vedeckých dôkazov, javí sa ako skutočnosť, ktorú musíme vidieť a ktorá rozširuje naše poznanie života.“ — PÁPEŽ BENEDIKT XVI.
Ja mám doma aj oficiálnu odpoved z........ Misijný portál www.redemptoristi.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk(misijnyportal@gmail.com)
Ale ked som im poslal druhý dotaz,/na ktorý mi nevie nikto odpovedať aj tu na DF a ani nikde inde/,...že z čoho nás prišiel potom Ježiš zachrániť a či Ježiš klamal ,ked sa on a mnohí odvolávali na správu v Genesis ,tak zostalo ticho! Hádaj prečo?
Môžem to citovať aj z tohto zdroja , a mám doma aj iné knihy,katolícke noviny,atd ,...kde sa to píše.
Vedel som ,že raz k tomu príde ,už ked som študoval kozmologické vízie de Chardina! On mal leví podiel na tomto nebiblickom odklone!


104.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 10:04 avatar
Tak pekne rovnovazne zacnes pisat "jedneho dna uvidime kto mal pravdu" a zabijes to "len aby si nebol prekvapeny"


102.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 10:02 avatar
"Keby ľudia vedeli, čo je večnosť, urobili by všetko možné, aby zmenili svoj život. Prídu módy, ktoré budú urážať Pána Ježiša. Osoby, ktoré slúžia Bohu, nemôžu byť otrokmi módy. V Cirkvi nieto miesta pre módu. Pán Boh je vždy ten istý. Hriechy, ktoré privádzajú do pekla toľké duše, sú to hriechy nečistoty. Lekári nemajú svetla, aby uzdravili chorých, lebo nemajú Božiu lásku. Kňazi musia byť čistí. Veľmi čistí." >> by som este s prizmurenym okom mohol aj zobrat, ale dalej je to zaklincovane "sv. otcom"..


16.
označiť príspevok

Kaonashi
   5. 4. 2016, 13:32 avatar
Pobavilo. Hľadať zázraky aj tam, kde ich netreba.
Súhlasí Wolfe,  ×, Shagara


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2016, 13:33 avatar
Fatima a jej posolstvá a odkazy pseudoMárie majú nulovú hodnotu. A sú to len veci,ktoré /ak im veríme/ ,ktoré nás môžu pripraviť o Božie schválenie! Odkazy "Márie" sú tak rozporuplné ,nebiblické a nenaplnené,že skutočne si to vyžaduje stratu súdnosti ľudí,.....ktorí im nadalej veria!
Súhlasí Wolfe


66.
označiť príspevok

Peťo muž
   6. 4. 2016, 14:23 avatar
Bola Mária panna Mária aj po pôrode .....
Veriaci 4 , s prepáčením .
1. - Ak by som ti mesiac pred tvojou svadbou "pretiahol" tvoju ženu a narodilo by sa jej dieťa ,uveril by si že OSTALA PANNA ?
2. - Ak by som ti povedal že to dieťa čo sa narodí tvojej žene (samozrejme ,že iba ja by som vedel ,že som ho spolodil ja ) bude nový mesiáš ?
Cca .to nie ja ,to bol boh ?


67.
označiť príspevok

veriaci-4
   6. 4. 2016, 14:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 4. 2016, 14:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 4. 2016, 15:03 avatar
Keby si o tom nieco vedel, tak by si chapal, ze to bol stary zakon..
Súhlasí Shagara


74.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 4. 2016, 23:23 avatar
v tom pripade aj desatoro je stary zakon..a nas kedze niesme zidia sa netyka ja som pan boh tvoj ktory som ta viviedol z egypta z domu otroctva.. neurobis si nijaku podobu atd...
avsak nas krestanov zavazuju Kristove slova milovat budes Pana svojho Boha z celeho srdca atd....


96.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 09:44 avatar
100 Klein
Jezis spravil "vytah" z desiatich prikazani, pricom prve tri dal pod prve prikazanie noveho zakona a prikazania 4 - 10 dal ako druhe prikazanie noveho zakona..

Ale ako iste vies, Jezis niektore prikazania zrusil... Ci este stale chodis obetovat Bohu na oltar z neotesanych kamenov?


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2016, 23:30 avatar
100,.....a čo by to malo byť iné? Ano,desatoro je súčasťou Mojžišovského zákona a kresťania už nie sú pod týmto zákonom!
Desatoro je obsiahnuté v Kristovom zákone v podobe vyšších zásad.
Je isté,že nemusíme svätiť sabat,lebo inak ak by sme ho nesvätili,tak by sme museli byť ukameňovaní. A to platí aj na nedelu. Nemôžme si vziať len polovicu prikázania!


76.
označiť príspevok

Klein muž
   6. 4. 2016, 23:44 avatar
Presne tak ako hovoris avsak aj napriek tomu obvinujete katolikov z modlarstva pre obrazy ktore boli zakazane v starom zakone...
Starozákonný biblický zákaz zobrazovania Boha bol prekonaný vtelením Ježišovým, ktorým sa druhá osoba neviditeľného Boha stala viditeľnou hmotou. Obraz teda nenapodobňuje neviditeľného Boha, ale Boha v podobe, v ktorej na seba prijal telo. Modly na rozdiel od kresťanských obrazov zobrazujú osoby bez podstaty čiže skutočnosti, nie reálne postavy.

Nas krestanov zavazuje len milovat Boha nadovsetko a svojho blizneho ako seba sameho... Obraz mi nebrani v laske k Bohu.. Avsak ak tvrdim ze desatoro uz neplati musim rozlisovat.. ak mam milovat svojho blizneho tak ho nemozem zabit ci podviest ci okradnut.. preto tieto slova z desatora su nadalej platne...


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 4. 2016, 23:54 avatar
102,.....ale druhé prikázanie sa pretavilo aj do NZ,....o tom niet pochyb. A tu niet čo riešiť,....pretože to bolo zrejme už zo SZ ,že je to nadčasová zásada. Je nemysliteľné zobraziť si Boha a "klanať sa dielu rúk pozemského človeka"!
Ak v SZ boli sochy,obrazy...."dielom posmechu,odporné modly,zahnojemé modly,nečistota menštruácie,špina, strašiak v uhorkovom poli, kus stromu alebo kameňa,niečo ...čo nemôže hovoriť,počuť,pomôcť...atd",.........tak si myslíš ,že NZ má pre to iné názvy a pochopenie. Tu nejde ani tak o to,či NZ alebo SZ niečo zakazuje?,.......ale o to ,či si pochopil podstatu,prečo nemôžme si zhotovovať modly a zhmotňovať Boha?!
A Klein,....stále platí,že "Boha nikto nevidel",....aj ked ty tvrdíš niečo iné! Nie je to tak. Ježiš len prišiel v mene svojho Otca,bol jeho zástupcom,synom! Aj keby sme videli Boha/čo je nemožné,"lebo by sme zomreli"/,....aj tak si ho nemôžme zhmotniť. Kresťania uctievajú v "duchu a pravde",...a "chodia duchom ,nie nazeraním"!


89.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 4. 2016, 02:55 avatar
KIaždý zákon s desatora ježiš vysvetlujev evanjeliu podľa jeho nového učenia, všetko tam nájdeš, od prvého po desiate.
Ježiš hovorí jasne, neprišiel som zákon zrušiť, lebo je napísané nezcudzoložíš, ale ja ti hovorím, len sa žiadostivo pozrieš na ženu a už si s ňou v srdci zcudzoložil., alebo Kto ti je blížny ??? atď.
Ježiš nie je boh, za tento krutý omyl katolíckej cirkvi tečie denne nevinná krv a to u takého boha, na ktorého sa spoliehame nemôže prejsť len tak. O tomto tiež bola aj fatima, ale texty dialogov neprešli filtrom dogiem a učení svätých otcov.
Katolícka cirkev funguje po biskupov a potom ? ak chcveprísť pápež na návštevu do niektorého biskpstva, musí si pýátať súhlas biskupa. František zrejme toto vidí ako jednu z hlavných poríčin, prečo nemôže pápežský stolec ovládať cirkev, lebo všetko záleží od biskupov ??????
Aj po stretnutí s patriarchom ruskej cirkvi hovorí: Sme predsa obaja biskupi ! TZáto veta ma zrazila do kolien a je dôkazom toho, že biskupi odmietli poslušnosť tomu, o čom ježiš hovorí: Ty si skala a na tejto skale postavím cirkev a brány pekelné ju nepremôžu. Ján Pavol druhý hovorí o Medžugorí: Keby som nebol pápež, tak tam idem ! Teda osobne, ako veriací človek Medžugorie uznáva, ale ako pápež nesmel ????
Pápež František snáď ako prvý prejavil navonok nespokojnosť s týmto stavom, ale čo ak iba potom, čo on sám sa stal pápežom.??? Ježiš pôovedal jednoznačne: Peter, ty si sklala. Teda ten, na kom postavil svoju cirkev, ten bude za ňu zodpovedný a ten mu bude skladať aj účty a zodpovednosť z toho, ako táto cirkev vyzerá.
Ak som teda uveril na evanjeliu a trvám na jeho plnení, potom nie je možné takto ľahko, obchádzať ježišove príkazy.
Pápežmá všetky tituly a možnosti od cirkvi, ale minimálne právomoce, aby razne a stručne urobil v cirkvi poriadok, presne tak, ako to urobil Ježiš, keď si urobil bič, a hnal bičom z chrámu všetko, čo tam nepatrilo.
Položme si otázku, mohol by toto dnes urobiť František, alebo ktorýkolvek pápež pred ním, určite nie, tak načo sú potom ježišove slová o skale, na ktorej zložil cirkev.?
Kolko tam žije kardinlov a biskupov v prepychu a vozia sa na limuzínach a keď im František povedal. aby sa vysťahovali, nikto ho nebral na vedomie ????
Ako môže v sebe predpokladať taký biskup, že ho zoberie na vedomie Ježiš, ak on nebral na vedomie jeho nástupcu ?????
Má vôbec niekto pre cirkev a krista cenu, ak neberie na vedomie príkazy kristovho zástupcu?
Aj portugalský biskup sa snažil ututlať zjavenia vo Fatime a zakazoval deťom o tom hovoriť. Na ktorej strane je takýto biskup, ak posolstvo z neba. ktoré patrí celému svetu nedovolí svetu uvidieť, dať na vedomie ???

My sme laici, ktorí nemajú do toho čo kecať, ale dá sa byť ticho, ak človek toto vidí ??? Ako to môže ísť dopredu ak človek vidí, že vlak je na ceste a auto na železnici, ak človek vidí obrovské rozpory medzi tým, čo robia a medzi tým, čo je v evanjeliu?

Vy sa tu potíte na nepodstatných veciach o modlách , Ježišovom narodení a jeho telesnej matke, ale čo s týmto ???
Ak niekto dehonestuje pápežský stolec, dehonestuje evanjelium priamo ježišové slová o ustanovení cirkvi. To buď evanjelium beriem, alebo nie, to nie že zahrabeme pod koberfec tým, že povieme, niečo treba brať vážne viacej a niečo menej ??? to určite nie !!!!! To by som ja mal strach pred Ježišom, že mi tiež povie, vieš, robil si dosť vecí,ktoré boli pre mňa podstatné, ale tvoje spasenie nepovažujem za podstatné. Ako chcete, aby vám bolo odpustené, ak vy neviete odpuistiť a ako chcete aby som vás bral na vedomie ako hriešnikov, ak vy neberiete na vedomie môjho zástupcu na zemi, napriek tomu, že je to v evanjeliu. ????
Nemožno sa spoliehať na evanjelium ako časť, alebo iba na časti, ktoré sa hodia pre naše potreby.


93.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 21:47 avatar
117,....áno,ale to neznamená ,že sme pod zákonom Mojžiša! Inak by som ťa za prácu v sobotu mohol ukameňovať!
SZ sa v NZ naplnil,.....a Kristov zákon funguje na zásadách,zapísaných v srdci!
Písmo samo vraví,že ak sa snažíme žiž podla SZ,tak "sme oddelený od Krista",....."a Kristus je nám nanič". Kristus daný zákon "pribil na kríž"/kôl/!
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


94.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 4. 2016, 22:53 avatar
shagara 121, kde si mi tam vyčítal, že píšem, že sme pod zákonom mojžiša ? Kristov zákon funguje v prvom rade v evanjeliu a to že povedal, neprišiel som zákon zrušiť, ale naplniť, to povedal on, ja som si to nevymyslel a ja s ním, ak,o zo všetkým jeho evanjeliu súhlasím, lebo sa vôbec necítim múdrejší ako on, aby som mu podčiarkol, čo je podstatné a čo nie a čo sa myslelo iba tak a čo vážne..
Ano starému zákonu sme odumreli, ale Ježiš predsa desatoro priniesol do nového zákona s jeho vysvetleniami a podobenstvami. Ježiš tým ale nezavrhol ani Mojžiša a ani eliaša, naopak, stretáva sa s nimi na vrchu tábor pred svojími učeníkmi, ježiš cituje mnohokrát izaiáša,ale vždy nám to vysvetluje podobenstvami, ako môžeš tresknúť takú hovadinu, že kristus je nám nanič ??!!!! Kde si na to prišiel ???? a prečo potom píšeš, že Kristov zákon funguje na zádsadách zapísaných v našom srdci ? To máš nejako popletené.
Toto si nejako nerozumieme.


95.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 4. 2016, 23:10 avatar
122,....nebolo to mienené na teba,len som to upresnil. A práve ,Ježiš aj Pavol ,zdôraznili,že ak lipneme na zákone,tak sme odlúčení od Krista!
Skús si prečítať 5 kapitolu Galaťanom,...a potom aj 3.4 a 6 kapitolu Galaťanom. Tam to všetko nájdeš.
A čo je Kristov zákon,ak nie zákon zásad zapísaných v našom srdci? Už to nie je o "príkazoch a zákazoch!" V tomto bol zákon Mojžiša "nedostatočný,slabý"!
Súhlasí elemír


88.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 4. 2016, 14:27 avatar
Aktuálna je iba vaša blbosť že riešite také hovadiny, namiesto reálnych problémov..........


99.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 4. 2016, 09:56 avatar
Ano, realne problemy sa vyriesia na DFku  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:46,  Ez 11,19 A dám im jedno srdce a nového ducha dám do vášho vnútra, odstránim kamenné...
dnes, 06:12,  Takže neplatí potom ?----------Levitikus 20:8; Ezechiel 37:28)----------*10*10*10*10 Ćo si...
dnes, 05:51,  Ulohu dravych vlkov teraz vykonava ucenie jehovistov. Tym ucenim si žozratý aj ty Shagara*07*07*07
dnes, 00:30,  2, ..... Lenže ten istý Boh tvrdí vo svojom Slove ( zákone) niečo iné. Boh nepríde sem na...
dnes, 00:16,  Čo by ste urobili, keby k vám do vašeho domu prišiel niekto, a ponúkal by vám váš...
dnes, 00:03,  7, ..... tak prečo si sa nechal nimi zožrať?*39 Slabo si dával pozor. *10 Nuž, čo už,...
včera, 23:59,  6, ..... Lebo ak budem citovať JS, tak to odmietneš. A na tom videu sú rukolapné, aj...
včera, 17:46,  Kľudne vytvor novú verziu a zdieľaj ;)
včera, 17:45,  no nie su tam všetké ale zaujimave ja mam tiež zaujimavý postreh...
včera, 17:40,  Je to možné, nehádam sa ;)
včera, 17:37,  YAHWEH-M'KADDESH: „Pán, ktorý posväcuje, robí svätým" (Levitikus 20:8; Ezechiel...
včera, 17:23,  Hľa, čo SOM objavil na pintereste ;)...
včera, 17:20,  Každý má priority ináč nastavené ;)
včera, 17:20,  BOH je všadeprítomný ;) Ide len o to, či sa ti ozve, keď ho zavoláš ;)
včera, 17:06,  Clovek by si mal položiť otazku, čo je pre neho najdôležitejsie v živote.Podla mňa je pre...
včera, 17:01,  Boh sa neskrýva v človeku, ktorý ho nehlada. On príde až ked človek suhlasí
včera, 16:59,  To už JA neriešim, každý nech si rieši sám ;)
včera, 16:57,  ale treba vysvetlit naliehavosť, nič dôležitejšie nie je pre človeka
včera, 16:54,  Však aj na lipke nediskutuje poriadne, prihlási sa sem tam, šplechne nejakú hovadinu a zas je...
včera, 16:53,  No vypada, že si tu nespokojný akurát ty, ostatným zrejme diskutovanie nechýba
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(262 917 bytes in 0,216 seconds)