Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ako vznika slniečkár

22
reakcií
194
prečítaní
Tému 13. januára 2020, 09:47 založil panoramix.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 01. 2020
7
20. 10. 2015
51
08. 04. 2018
8
 
 


1.
označiť príspevok

panoramix muž
   13. 1. 2020, 09:47 avatar
Slniečkar je človek, ktorý čerpá informacie z masmedialneho zdroja, ktorý prevzal na seba prirovnanie "slušnosť, pravda, overený zdroj..)

Dnes delime 2 kategorie informovania :
1. Hlavne, oficialne, overené - Markiza, JoJ, TA3, denniky N, Sme, Pravda, atd....

2.Konšpiračné - Zem a Vek, Infovojna, Hlavné Spravy, Picus Capital....
Jeho názor nechce patriť k menšinovému názoru. Tento trend vidieť aj na vysokých školách kde sa nesmie pochybovať nad učivom, lebo človek sa prišiel vzdelávať.
Súhlasí Boris


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2020, 13:24 avatar
Slniečkar vzniká veľmi jednoducho. Rotáciou Zeme vidí ráno z východu vychádzať slniečko a večer vidí slniečko zapadať na západe. Celý deň ten človek svieti ako slniečko.
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2020, 13:26 avatar
Slniečkar má krásne ružové líčka. Je taký film, Ostrov dr. Moreaua, v ktorom hlavný protagonista, ten doktor, trpí zvláštnou chorobou, že neznáša slnečné svetlo, a preto sa pred ním ukrýva. Takí ľudia, s takými morálnymi vlastnosťami, aké má dr. Moreau, sa zasa nazývajú mesiačkari.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:24 avatar
Uvedenie do reality

Správa o činnosti SIS za rok 2018
Bratislava, jún 2019

www.sis.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ochrana kyberpriestoru

V súvislosti s ochranou kyberpriestoru SIS v roku 2018 upozornila externých príjemcov zo zákona na viaceré IP adresy registrované v SR, ktoré mohli byť zneužité na kybernetické útoky. Ich prostredníctvom mohlo prichádzať k úniku dát z informačných systémov niektorých orgánov štátnej správy alebo ku skenovaniu zraniteľností informačných systémov, ktoré by mohli byť využité pri iných kybernetických útokoch v SR.

Niektoré hackerské kampane orientované na používané informačné systémy v SR vzbudzovali podozrenie, že sú podporované zo strany spravodajských služieb cudzej moci.

SIS pokračovala v monitorovaní vývoja na ruskej vnútropolitickej scéne a procesov prebiehajúcich v ruskej spoločnosti najmä v súvislosti so zahraničnopolitickými aktivitami, orientovanými smerom k euroatlantickému spoločenstvu, ktoré Rusko naďalej považovalo za svojho hlavného geopolitického rivala a za hrozbu pre svoju bezpečnosť a stabilitu.

Služba sa sústredila na prezidentské voľby z 18. 3. 2018, ktoré sa aj vďaka masívnemu zapojeniu štátnych inštitúcií, vrátane cielenej motivačnej kampane zameranej na vybrané skupiny voličov (príslušníci silových zložiek, pracovníci verejnej a štátnej správy a pod.), skončili presvedčivým víťazstvom doterajšieho prezidenta Vladimíra Putina. Súčasný vládnuci režim tak získal na obdobie ďalších šesť rokov silný politický mandát pokračovať v realizácii už nastolenej vnútornej a zahraničnej politiky. Tendenciu ku kontinuite potvrdilo aj vymenovanie novej vlády, ktorá si do značnej miery zachovala štruktúru i personálne obsadenie svojej predchodkyne.

Ďalšou významnou vnútropolitickou udalosťou boli regionálne a komunálne voľby v septembri 2018. Kým v Moskve skončili podľa očakávania víťazstvom Putinovho blízkeho spolupracovníka a úradujúceho primátora Sergeja Sobjanina, na vidieku, predovšetkým v ázijskej časti Ruska, ich ovplyvnila nepopulárna reforma dôchodkového systému. Výsledky volieb potvrdili trend poklesu preferencií vládnej strany Jednotné Rusko, ktorá okrem iného stratila tri gubernátorské posty, čo v podmienkach RF nemá precedens.

Zahraničná politika Ruskej federácie bola prioritne orientovaná na potvrdenie veľmocenského statusu, posilňovanie vplyvu na Blízkom východe a v severnej Afrike a kládla dôraz na budovanie aliancií a spojenectiev s aktérmi (najmä štáty BRICS), ktorí by mohli prispieť k budovaniu nového multipolárneho medzinárodného poriadku.

Hybridné hrozby

SIS venovala pozornosť tzv. hybridným hrozbám – nevojenským nepriateľským aktivitám vedeným štátnymi a neštátnymi aktérmi. Euroatlantické spoločenstvo bolo cieľom primárne vplyvových a propagandistických aktivít, ktorých zámerom bolo oslabenie súdržnosti EÚ a NATO a ovplyvňovanie vnútornej politiky a nálad verejnosti členských štátov týchto organizácií. Propagandistické kampane boli realizované najmä prostredníctvom tzv. alternatívnych médií a zameriavali sa na šírenie nepravdivých správ alebo dezinformácií s cieľom zdiskreditovať EÚ a NATO ako nedôveryhodné organizácie a členstvo v nich ako poškodzujúce záujmy národných štátov – ich členov. Kampane sa snažili prehlbovať nedôveru verejnosti voči štátnym inštitúciám a politickému zriadeniu ako takému a prehlbovať existujúce rozdiely medzi rôznymi socioekonomickými, etnickými alebo náboženskými skupinami, čo vytvára podmienky na to, aby boli neskôr ľahšie manipulovateľné a znížila sa tak odolnosť štátu voči vonkajšiemu zasahovaniu.

SR doteraz nebola predmetom intenzívnejšej, špecificky zameranej hybridnej kampane niektorého zo štátnych alebo neštátnych aktérov a nebolo proti nej zaznamenané ani použitie agresívnejších prostriedkov ako sú rozsiahle kyberútoky zamerané na znefunkčnenie infraštruktúry, priama podpora extrémistov, či masívna snaha získavať citlivé informácie (napr. mailovú komunikáciu politicky činných osôb), ktoré môžu byť manipulované a využiteľné pri diskreditácii a oslabení politických síl, ktoré nevyhovujú záujmom útočníkov.

V SR Ruská federácia vyvíjala aktivity, ktoré boli primárne zamerané na udržiavanie sympatií slovenskej verejnosti voči Rusku, jeho kultúre a politike a na oslabenie síl otvorene skeptických či kritických voči Rusku. Ruská strana sa tiež usilovala vyvolať dojem pred vlastným domácim a aj zahraničným publikom, že SR je blízkym spojencom Ruska, ktorý ako člen NATO a EÚ rešpektuje a chápe ruské záujmy.

Záujem o ovplyvňovanie verejnej a odbornej mienky vo svoj prospech v štátoch EÚ prejavovala aj Čína. Čínska vláda plánovala vytvorenie globálne zameraných think tankov, ktorých úlohou by bola prezentácia čínskeho pohľadu na aktuálne medzinárodné otázky, formovanie verejnej mienky a zber informácií.

SIS pri riešení problematiky hybridných hrozieb intenzívne spolupracovala s partnerskými spravodajskými službami a najmä so spravodajskými štruktúrami EÚ a NATO, ktorým odstupovala informácie, na základe ktorých bola vyhodnocovaná situácia v oblasti hybridných hrozieb na úrovni celej EÚ a formované opatrenia v oblasti boja proti týmto hrozbám.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2020, 14:11 avatar
A ako vzniká mesiačkar: forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 14:14 avatar
Ako sa zo slova demokrat stáva nadávka

Od talibancov a slniečkarov sme sa posunuli, už neriešime len čiastkové problémy, ale premiérovo rovno systém.

Rad radom: v parlamente máme sociálnych demokratov, ktorí nie sú sociálnymi demokratmi, a liberálov, ktorí sú liberálmi tak rôzne.

Tri strany, ktoré to do rôznej miery chcú nejako inak, a národniarov, ktorí vedia, že dnes už nemajú mať aký program, tak si na štyri roky vystačia so štyrmi floskulami.

Občiansku stranu, ktorá nie je občianskou stranou, a ďalšiu, ktorá takmer prestala existovať ešte predtým, ako sa dostala do vlády. Prieskumy ukazujú, že nikto nie je spokojný s výsledkami ani koalíciou, ale všetci by volili rovnako.

A stále máme pocit, že sa nič nedeje – počkáme štyri roky, ľudia budú voliť inak. To naozaj?

Vidieť to aj v lexikálnej rovine, slová už neznamenajú to čo predtým. Zo všetkého je zrazu nadávka.

Kaviareň bola kedysi príjemným miestom, dnes znamená, že dotyčný hovorí niečo, s čím nesúhlasím, a ja si ho potrebujem priradiť k ostatným, s ktorými nesúhlasím presne rovnako. Ľuďom sa ľahšie nadáva, keď ich najprv nahádžeme na kopu.

Podobné sa udialo aj slniečkarom, na druhej strane sa to nie tak dávno priam hemžilo klérofašistami a katotalibancami, čo je zhruba rovnako hlúpe. Slovensko však posledné roky nemá pokoja, rieši veci také zásadné a tak dlho, až zabudlo, čo by potrebovali vyriešiť jeho občania.

A všetko je to folklór, trápny, ale folklór, kaviareň tu a taliban tam. Viac hovorí o odosielateľovi ako adresátovi, ale stále sa na ňom možno zabaviť. Tieto výrazy totiž vznikli ako bočný produkt čiastkových problémov – referenda, utečencov a podobne. Sú v rámci medzí. Nenapádajú podstatu.

a-static.projektn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pred asi šiestimi rokmi som na dnes už neexistujúce Humno.sk napísal článok o kotlebovcoch. Ešte sa vtedy len vynárali zo Sásovej, skúšali, čo sa dá dosiahnuť v takých Rudňanoch, ale v celoštátnom meradle boli na smiech. Ich maximom bol výlet do Bratislavy, na ktorom ich zatkli.

V tom článku som napísal, že ak to takto pôjde ďalej, onedlho sa dostanú do parlamentu. Mnoho kritiky sa mi vtedy zaň dostalo – od toho, že trepem, až po to, že zbytočne vyvolávam poplach, lenže čo čert nechcel, ďalej to išlo presne takto a kotlebovci sú dnes vo výboroch pre ľudské práva.

Presne podľa rovnakej nemilosrdnej logiky ide vývoj ďalej aj v lexikálnej rovine. Od talibancov a slniečkarov sme sa posunuli, už neriešime len čiastkové problémy, ale premiérovo rovno systém. Dostávame sa k podstate, prvýkrát je nadávkou už aj slovo demokrat, aspoň podľa Mariána Magáta, ktorý za kotlebovcov kandidoval síce neúspešne, ale zas z 88. miesta.

Demokracia je v jeho očiach trápna, dobrá len ako nástroj na získanie moci; demokrati sú akísi trápni ľudia, ktorými opovrhuje. Neviem, či si dostatočne uvedomujeme, do akej miery je dôležité rámcovanie každej témy – ak dovolíme, aby ľudia ako Magát demokraciu zarámcovali ako trápnu, veľmi ťažko ju budeme brániť.

Demokracia totiž síce nie je vonkoncom dokonalá a v našich karpatských končinách sa s ňou ešte stále musíme naučiť narábať, ale na nič lepšie ešte nikto neprišiel. V momente, keď z nej urobíme nadávku, prvýkrát napadneme nie jeden konkrétny problém, ale celé zriadenie.

Práve tam však pomaly, veľmi pomaly smerujeme, predstavujem si, že presne takýmto spochybňovaním sa to začína. Neviem, či chcem vedieť, koľko Slovákov – nie nevyhnutne s dvoma osmičkami v hlave – sa s ním stotožňuje. Píšem to teraz, lebo aj kotlebovci v parlamente zneli pred šiestimi rokmi ako zlý vtip.

Stále máme pocit, že sa nič nedeje?


2.
označiť príspevok

panoramix muž
   13. 1. 2020, 09:51 avatar
Clovek ktory je slobodný v myslení predsa vidí, ze toto nema nic spoločne s demokraciou. To je novodoby lov na bosorky oveľa sofistikovanejší.
Súhlasí Boris


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   13. 1. 2020, 09:51 avatar
ako vzniká modrá temnota v mori


4.
označiť príspevok

panoramix muž
   13. 1. 2020, 09:54 avatar
Neprenika tam svetlo


5.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 1. 2020, 09:56 avatar
Kúsok preniká a potom zaniká


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   13. 1. 2020, 09:57 avatar
a prečo máš zvieratko na avatari, jazdíš na miliónových autách, si človek, lebo vieš písať a na avatare máš žraloka, ktorý nemá ruky


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   13. 1. 2020, 11:18 avatar
Keď jej prišiel pondelok,
jaj mamička bolí bok.
Keď jej prišiel utorok,
jaj mamička druhý bok.
Keď jej prišla streda,
jaj mamička beda.
Keď jej prišiel štvrtok,
spravila si maškrtok.
Keď jej prišiel piatok,
spravila si sviatok.
Keď jej prišla sobota,
smrdela jej robota.
Keď jej prišla nedeľa,
hneď do tanca letela.


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:26 avatar
SIS nenašla po Sorosovi ani stopy, zato Ruskom sa to v jej správe nečakane hemží

„V SR Ruská federácia vyvíjala aktivity, ktoré boli primárne zamerané na udržiavanie sympatií slovenskej verejnosti voči Rusku, jeho kultúre a politike a na oslabenie síl otvorene skeptických či kritických voči Rusku. Ruská strana sa tiež usilovala vyvolať dojem pred vlastným domácim a aj zahraničným publikom, že SR je blízkym spojencom Ruska, ktorý ako člen NATO a EÚ rešpektuje a chápe ruské záujmy.“
Čo to znamená

Podľa SIS sa Putinov režim snaží na Slovensku získavať agentov medzi politikmi, úradníkmi aj v armáde. Dôkazom je okrem tejto správy aj vyhostenie ruského diplomata v novembri 2018.

Druhá pasáž zas hovorí o tom, že aj voči Slovensku Rusko vedie hybridnú vojnu, hoci SIS tvrdí, že nie až takú intenzívnu ako proti iným krajinám EÚ a NATO.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:30 avatar
Poďme teda na tie alternatívne médiá

Začnem krátkým videom z juna v Nitre .

Rostas oznamuje verejnosti , že Slovensko bude mať ďalšie nové alternatívne medium . Uplne nezávislé a Slovenské .

Aj idiot však z jeho slov chápe že k 160 ruským hovnometom pribudne další .    

Takto vznik NEZAVISLEHO popísal Rostas

30. jún, Nitra.Tibor Roštáš vyzýva na vytvorenie ďalšieho "nezávislého" média, ktoré by mal riadiť. Hovorí, že je v záujme Rusov, aby vzniklo a konzultovať to bude so Sergejom Lavrovom.
Samozrejme, úplne nezávislé od Putinovej diktatúry, ktorú nám sem táto skupinka chce pretlačiť.
Ak nás náhodou čítajú nejaké agentúry zodpovedné za bezpečnosť štátu - toto sa tu skutočne deje.
Chráňte prosím našu demokraciu.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                 


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:32 avatar
Rostás (ZEM A VEK) žiada ruského veľvyslanca o podporu na médium a politiku. Za peniaze slubuje šírenie dezinformácií podľa objednávky Ruskej federácie

Účastníci: Rostás, Budzák, Kuznecov.
Záznam si vyhotovili sami redaktori ZaV.
Nahrávka pochádza z www.ulozto.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-...
Stretnutie sa konalo 26. mája 2014 a jeho výsledkom bola aj Rostásova návšteva v Moskve.
Ilustračné zábery - snímky obsahu časopisu ZEM A VEK a súvisiace facebookové stránky.

V uvode debaty Kuznecov sam od seba hovori, ako bolo zakladom zahranicnej politiky ZSSR medzinarodna podpora idei komunizmu, socializmu, soc. sposobu zivota. Hovori ako nosili lidrom soc stran a nositelom tejto retoriky kufre plne dolarov (toto hovori ruský velvyslanec!). Takze kontext naznacuje vselico. Takto debatu zaramcoval velvyslanec z vlastnej vole, na to sa ho Rostas a Budzak vobec nepytali.
Velvyslanec Kuznecov v prvych desiatich minutach hovori: "V principe som presvedceny ze na Slovensku je dobra baza, a podpora medzi ludmi takychto idei (ako je Zem a Vek, podpora SK RUS vzajomnosti etc), organizacii, hnuti ktore prispievaju k budovaniu silnejsich vztahov medzi Ruskom a Slovenskom. Prirodzene, podporujeme a budeme podporovat takehto hnutia a organizacie ktore podporuju posilnovanie spoluprace a vztahov s Ruskom."
Dalej uvadza, ze sa tato podpora bude v blizkom case vyrazne zvysovat, a to na rozvoj medii a aj podporu politickych sil kt. reprezentuju Rus zaujmy v SR. Na konci rozhovoru chvali Fica a Lajcaka za realizaciu krokov a ich retoriku v kontexte konfliktu na Ukrajine.

http://www.youtube.com/watch?v=0t2yAax3_2s Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:38 avatar
ZEM A VEK

alternatívne médium bez reklamy“,ktorý bol spolu s jeho šéfredaktorom Tiborom Rostásom opakovane kritizovaný pre šírenie konšpiračných teórií, ruskej propagandy, faktografické zavádzanie, nekorektné narábanie so zdrojmi, ale aj podprahové nabádanie k nenávisti voči menšinám.

V októbri 2019 bol T. Rostás obžalovaný zo šírenia extrémistickych materiálov v súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti

Bol však publikovaný rozhovor, medzi Rostásom a Kuznecovom (veľvyslanec Ruska na Slovensku), kde rokovali o financovaní výmenou za šírenie klamstva a riuskej propagandy

Je zaradený medzi konšpiračné médiá

Časopis spolu so šéfredaktorom bol opakovane kritizovaný za šírenie konšpiračných teórií, faktografické zavádzanie, nekorektné narábanie so zdrojmi ale aj podprahové nabádanie k nenávisti voči menšinám

Záznam zo stretnutia predstaviteľov časopisu na ruskom veľvyslanectve 26. mája 2014 rozšíril podozrenia ohľadom nezávislosti, relevantnosti deklarovaného spôsobu financovania a možného šírenia ruskej propagandy.

V júni 2017 bolo zverejnené začatie trestného stíhania pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti pre formulácie v článku „Klin židov medzi Slovanmi“, ktorý vyšiel v májovom čísle časopisu. Hovorkyňa špeciálnej prokuratúry uviedla, že „podľa prokurátora uvedené historické citáty doposiaľ nezistený páchateľ vystupujúci pod menom Tibor Eliot Rostás využil tak, že čitateľovi predkladá tvrdenia, že aj v súčasnosti sú pôvodom zlej spoločenskej situácie zásahy židovskej komunity, ktorá rozvracia súčasnú spoločnosť a uvedenými tvrdeniami vyvoláva nenávisť a potrebu zásahu voči židovskej komunite na Slovensku. Neznámy páchateľ vyššie popísaným konaním a zverejnením tohto článku v publikovanom kontexte v ňom uvedených vyjadrení verejne hanobí židovský národ, židovskú národnosť a židovské náboženstvo a podnecuje k nenávisti voči tomuto národu a národnosti“

17. októbra 2019 podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na šéfredaktora časopisu obžalobu za extrémistické trestné činy.16. decembra 2019 súd uznal Rostása zatiaľ neprávoplatne vinného zo šírenia extrémistických materiálov a z hanobenia rasy, národa. Rostás dostal peňažnú pokutu 4 000 eur. „Obžalovaný sám potvrdil, že písal článok tendenčne, lebo poznal aj pozitívne stránky Židov, ale úmyselne ich nenapísal,“ dodal sudca Špeciálneho súdu k rozsudku.

Počas prezidentských volieb 2019 použil Zem & Vek v niekoľkých článkoch fotografiu kandidátky Zuzany Čaputovej digitálne upravenú podľa antisemitských stereotypov - so zakriveným nosom a zväčšenými perami.

Rostas vo svojom stanovisku reagoval, že „Nikto z nás nepozná profil tváre pani Čaputovej, preto sa mohlo poľahky stať, že bola zverejnená takáto fotografia“.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:42 avatar
HLAVNÉ SPRAVY

Hlavné správy sú internetový denník. Je zaradený medzi konšpiračné médiá.

Šéfredaktorom je Róbert Sopko. Hlavné správy spolupracujú s občianskym združením Slovensko-ruská spoločnosť Jána Čarnogurského.

Hlavné správy sú kritizované za poskytovanie priestoru na šírenie konšpiračných teórií, zaujaté spravodajstvo, dezinformácie,vojnovú a prokremeľskú propagandu.

Denník šíri aj dezinformácie ohľadom slovanskej kultúry, napr. že je staršia ako v skutočnosti alebo lepšia ako ostatné kultúry. Táto forma ovplyvňovania prostredníctvom kultúrnej identity je súčasťou ruskej informačnej vojny

V roku 2016 napríklad recyklovali hoax, že „Putin vytláča dolár zlatým rubľom“, pričom tvrdili, že Rusko ako odvetu za západné sankcie prestane robiť obchody v dolároch, čím zasadí tvrdý úder Američanom. Tento hoax šíril už dva roky predtým dezinformačný Aeronet.cz a bol medzitým vyvrátený. Hlavné správy článok po pár dňoch stiahli.

Hlavné správy šírili lživú správu, že pozorovatelia OBSE potvrdili na Ukrajine nelegálne transplantačné stanice; článok po kritike vymazali (podozrenia vyvrátila aj ruská agentúra RIA), avšak opravu nikdy neuverejnili

Z českých médií prebrali správu, že cudzinci v Plzni zabili správcu ubytovne, avšak zamlčali v tom čase známu informáciu, že útočník podľa polície pochádzal z Lotyšska. Namiesto toho článok podfarbili fotkou, na ktorej policajti odvádzajú arabsky vyzerajúceho muža.

V apríli 2017 šírili dezinformácie ohľadom chemických útokov v Sýrii. Tvrdili že útok bol nafingovaný organizáciou "Biele Prilby", aby vytvorili zámienku pre medzinárodnú intervenciu západnej koalície pod vedením USA. Opierali sa o tvrdenia predstavenej katolíckych rehoľníčok napriek tomu že BBC s nimi nesúhlasí.

V novembri 2018 sa ukázalo, že od 2015 pre Hlavné správy pod pseudonymom Eugen Rusnák píše Rus Jevgenij Paľcev, ktorý udržiava kontakty s pracovníkmi ruskej mediálnej skupiny Rossija Segodňa (Rusko dnes, kam patrí aj agentúra Sputnik), financovanej Kremľom. Návštevy Sputnika potvrdzujú fotografie Miloša Zverinu z januára 2018, podľa ktorého Paľcev „preberá články z týchto médií“. Európsky parlament pritom agentúru Sputnik označil za jeden z nástrojov, cez ktoré sa Kremeľ snaží „spochybniť demokratické hodnoty, rozdeľovať Európu, získavať domácu podporu a vytvárať dojem zlyhávajúcich štátov vo východnom susedstve EÚ“

To najdôležitejšie na koniec !!!

Fungovanie Hlavných správ nemá žiadnu editorskú spätnú väzbu a žiadne overovanie faktov .

Zdroj sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 1. 2020, 13:45 avatar
Ďakujeme Osvietenému za ďalších čitateľov alternatívnych médií.  


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:48 avatar
AERONET

Aeronet.cz (nebo také AE News) je anonymně provozovaný zpravodajský internetový server publikovaný v českém jazyce.

V jeho obsahu ovšem převažují těžko ověřitelné zprávy a spekulace. Bezpečnostní informační služba označila v roce 2014 ve svých zprávách Aeronet.cz za zdroj nebezpečné ruské propagandy. Ministerstvo vnitra České republiky vede Aeronet.cz na seznamu webových stránek šířících dezinformace. Příspěvky na těchto stránkách jsou většinou nepodepsané a jejich zdroje obvykle anonymní, ale jejich zaměření je většinou jednoznačně proruské. Není zřejmé, kým je tento web financován

v souvislosti s ruskou vojenskou angažovaností na Ukrajině aktivita anonymních proruských portálů financovaných ruskou vládou, která je součástí bezprecedentní informační války. Snahou je šířit informační chaos a ovlivnit veřejné mínění. Součástí této strategie je například také ruská státní televize Russia Today a tištěná proruská média

Kontakt je možný pouze e-mailem s mluvčí webu nebo s anonymním šéfredaktorem, který vystupuje pod zkratkou VK nebo „vedoucí kolotoče“.

zoznam hoaxov aeronetu cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:50 avatar
Sputnik je ruská zpravodajská agentura, internetový portál a rádiový rozhlas provozovaný ruskou státní tiskovou agenturou Rusko dnes. Byla založena jako následovník restrukturalizované stanice Hlas Ruska v roce 2014. Sputnik také provozuje českojazyčnou verzi Sputnik Česká republika.

Dle české kontrarozvědky BIS patří Sputnik vedle Russia Today mezi hlavní zdroje Ruskem rozšiřované státní propagandy v Česku, představující bezpečnostní hrozby pro Česko a Evropskou unii.

Studie Masarykovy Univerzity v roce 2016 zařadila Sputnik mezi hlavní zdroje ruské propagandy v ČR

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 13:51 avatar
Sputnik v Česku

Rusko vypustilo propagandistický Sputnik, nově má i českou verzi

K řadě „nezávislých“ webů, které v České republice šíří zprávy s proruskou propagandou, přibyl nový projekt nesoucí název Sputnik. Web pojmenovaný podle první umělé družice Země je v jednom podstatném ohledu jiný: zcela otevřeně přiznává, že je dílem ruského státního mediálního koncernu.

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 14:05 avatar
Proti prúdu,

Prop alebo Prop.sk je slovenská nacionálne orientovaná webová lokalita obsahujúca prevzaté, preložené a skrátené články tlačových agentúr, komentáre k takýmto článkom, vlastné články a diskusné príspevky. Podstatnú časť stránky tvoria konšpiračné teórie.

Na základe trestného oznámenia poslankyne za SaS Natálie Blahovej z mája 2010 začala polícia trestné stíhanie voči webovej lokalite. Skutok bol kvalifikovaný ako prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Články
Pokrývané témy sa sústreďujú na spoločenské, politické ale aj vedecké témy. Objavujú sa v nej vo veľkej miere názory ostro kritické voči politike USA a Izraela, voči gejom , liberalizmu a globalizácii.

Židia, holokaust, rasizmus
Niektoré príspevky spochybňujú historický fakt holokaustu,

Časť príspevkov kritizuje obmedzovanie slobody slova v otázkach popierania holokaustu, aj keď v množstve iných príspevkov Prop.sk chváli diktátorské režimy so silnou cenzúrou.

Vznik totalitných režimov (fašizmus a komunizmus) v 20. storočí majú podľa prekladu článku od Henryho Makowa uverejnenom na webovej stránke Prop.sk na svedomí Židia, ktorí údajne „vytvorili Hitlera preto, aby mohli kontrolovať Stalina a začať s vojnou“

Slovenský štát a panslavizmus
Napriek tomu, že niektorí autori na Prop.sk sa otvorene hlásia k rusofilstvu a volajú po vytvorení jednotného všeslovanského štátu, veľmi pozitívne je vykresľovaný aj vojnový slovenský štát, ktorý však spolu s Nemeckom zaútočil na slovanské Poľsko a Sovietsky zväz. Pri príležitosti 60. výročia od popravy Jozefa Tisa, Prop.sk zverejnil článok o „hanebnej poprave nášho prvého slovenského prezidenta, martýra slovenskej slobody“, spolu s Tisovým politickým vyhlásením pred popravou, kde sa označuje za „protiboľševického“ bojovníka. Napriek úcte k Tisovi sa Prop.sk stavia na iných miestach na stranu komunistických alebo ľavicových diktatúr. Rovnako, napriek panslavizmu sa v článkoch na Prop.sk prejavuje silná averzia voči Česko-Slovensku.

Diktatúry a totalitné režimy
Časť textov zverejnených na tejto webovej stránke sa stavia veľmi pozitívne k súčasnému Rusku, alebo aj k ľavicovým diktatúram Alexandra Lukašenka v Bielorusku, prípadne Huga Cháveza vo Venezuele.

Online knihy

Prop.sk prinášal aj reklamu alebo celé znenie kníh, napríklad online verziu knihy komunistického ex-poslanca Karola Ondriaša „Všeobecné kecy, fakty a nezodpovedané otázky“, ktorá tvrdí, že svet ovláda „koalícia globálnych investorov“ a ako jediné možné riešenie vidí komunizmus.

Kniha „Koniec sveta alebo nový začiatok?“ od autorky Márie Sepešiovej sa zaoberá najmä tajnými spoločnosťami, údajne utajovanými učeniami, hroziacimi celosvetovými krízami a vývojom sveta v budúcnosti.

Autorka sa napríklad snaží presvedčiť o existencii jednotlivcov, „ktorí sú už od útleho veku krátkodobo unášaní inteligentnými bytosťami z UFO“

. Rovnako ako Ondriaš odsudzuje kapitalizmus. Podľa autorky „nič nemôže zabrániť, aby sme sa v budúcnosti“nevrátili ku komunizmu. Autorka tvrdí, že skutočný obraz komunistických režimov je skreslený tým, že utečenci a disidenti ho z vypočítavosti predstavovali v čo najčiernejších farbách, aby získali štatút utečencov alebo veľkorysé finančné podpory.

Partneri a blízke skupiny

Webová stránka Prop.sk mala blízko k združeniu Slovenská pospolitosť (neskôr transformované na politickú stranu, ktorú Najvyšší súd Slovenskej republiky rozpustil, pretože jej politická činnosť bola v rozpore s Ústavou SR) a združeniu Nové slobodné Slovensko. Zverejňovala napríklad pozvánky na akcie organizované týmito organizáciami

Prop.sk zverejnil aj pozvánku na akciu organizovanú nacionalistickou Slovenskou ľudovou stranou a prosbu o „zapálenie svetielka v noci na 18. apríla“ pri príležitosti 60. rokov od popravy Jozefa Tisa.

Prop-u je blízke aj nitrianske nacionálne orientované Slovenské Hnutie Obrody, pričom na svojich stránkach odporúča napríklad blog predsedu tohto hnutia a zároveň uverejňuje množstvo článkov od členov tohto občianskeho združenia.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2020, 14:11 avatar
Podme ďalej Kasafranovo oblubené medium ZVĚDAVEC

Mimo vlastní texty autora Zvědavec zveřejňuje i překlady článků a geopolitických analý z ruštiny a texty příležitostných přispěvatelů. Obsah Zvědavce obvykle kritizuje USA

Způsob kritiky bývá některými oponenty Zvědavce označován za antisemitský

Zvědavec se zabývá častou otázkou svobody slova, zastával se např. Ernsta Zündela a Davida Irvinga, trestně stíhaných za popírání holocaustu. Rovněž zveřejňuje různé konspirační teorie, zejména o snaze sledování lidí pomocí RFID čipů a kamer (tzv. čipová totalita).

Ernst Christof Friedrich Zündel (* 24. dubna 1939, Bad Wildbad – 6. srpna 2017, Bad Wildbad), neonacistický publicista a prodejce nacistických předmětů[1], byl odsouzený 15. února 2007 za popírání holokaustu v Manhaimu k maximálnímu možnému trestu pěti let vězení, propuštěn byl 1. března 2010.

Byl několikrát vězněn za šíření nenávistné literatury. Jím založené nakladatelství vydalo knihy a pamflety jako například Hitler, jehož jsme milovali a proč (Zündelovo autorství tohoto titulu však nebylo prokázáno) a Zemřelo skutečně šest miliónů? (autorem je Brit Richard Verrall). Mnoho svých názorů publikoval pod pseudonymem Christof Friedrich. V roce 2005 byl deportován z Kanady do rodného Německa.
cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

David John Cawdel Irving (* 24. března 1938, Hutton) je kontroverzní britský spisovatel a amatérský historik,[1][2] se zaměřením na literaturu faktu[zdroj?] o období druhé světové války a nacistického Německa, známý rasista, antisemita a popírač holocaustu.

Je autorem zhruba 30 knih, mezi jinými Zkáza Drážďan (1963), Hitlerova válka (1977), Churchillova válka (1987), Rommel - liška pouště (1999). Většinu knih napsal v angličtině, některé v němčině.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Z pravicově-konzervativních pozic Zvědavec odsuzuje pozitivní diskriminaci, registrované partnerství či tzv. politickou korektnost.

Vladimír Stwora

Vladimír Stwora je zakladatelem, šéfredaktorem a vlastníkem[21] webzinu Zvědavec. Emigroval a od roku 1986 žije v kanadském Torontu, kde také přijal své současné křestní jméno Walter.[22][23]

Kromě Zvědavce[24] publikuje i na několika dalších webech.[25] Ve svých článcích se vyjadřuje zejména proti nadměrné státní kontrole (totalitě) zejména ze strany USA a proti sionismu.

Jeho postoj k holocaustu bývá jeho odpůrci označován za antisemitismus.[8] V září 2011 byl pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody za to, že na Zvědavci v roce 2007 zveřejnil článek jiného autora zpochybňující existenci koncentračních táborů i plynových komor[18].

V srpnu 2007 na svém webu kritizoval encyklopedii Wikipedie za článek o jeho osobě, jehož tehdejší českou verzi vnímal jako pomlouvačnou.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:49,  Lemmy, ako je mozne , ze si takto dopadol.....tvoje prirovnaia su hodne primitiva.....absolutne...
dnes, 07:43,  Fakira, ved ty sa hlasis ku krestanstvu....podla tohto si zlocinka.....
dnes, 05:57,  Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!..:-)
dnes, 05:57,  Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam...:-)
dnes, 05:40,  Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť...:-)
dnes, 05:12,  Život je obchod. Obchod je súťaž...a v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží...a kto...
dnes, 05:02,  Mimochodom, kritika je jednoduchá, umenie zložité...:-)
dnes, 05:01,  Tak to musia byť tí, ktorých nenávidí človek bezzákonia, syn zničenia...:-)
dnes, 04:55,  Ale kto je jeho protiobrazom dnes?
dnes, 04:19,  “Nato sa z neba ozval hlas: 'Toto je môj milovaný Syn (Ježiš Kristus), z ktorého mám...
dnes, 02:48,  “Raduj sa, mladý muž, zo svojej mladosti a nech sa tvoje srdce teší, kým si mladý. Choď,...
dnes, 01:02,  42, .... vymyslený je rozprávkový príbeh o domestikovaných opiciach čo zliezli zo stromov...
dnes, 00:55,  19, ..... ale kvôli viere sa aj zabíjalo! Teda, iba pravá viera pomáha! A tú dnes skoro...
dnes, 00:50,  62, .... lenže to "nasilu" bol ľudský a krajne nebiblický pohľad. Boh nikoho...
dnes, 00:43,  13, ..... Ježiš svoje telo "obetoval" ..... "vzdal sa ho za hriechy sveta"!...
dnes, 00:34,  23, ...... Ježiš mal vyliať svoju krv, .... teda obetovať svoj život za nás. A krv v Písme...
dnes, 00:18,  8, ..... Lemmy zrejme pozná K.H.Deschnera ktorý napísal desať zväzkové dielo:...
dnes, 00:10,  A ešte, ..... viete ako často sa zaviedol celibát, .... potom zrušil, .....a znovu zaviedol a...
dnes, 00:08,  1, .... je pravdou že Pavol preferoval celibát , ale on si uvedomoval, že nie každý to...
včera, 23:57,  7- tak to si pekne prepálil. To zaváňa porušovaním základných ľudských práv -...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(125 710 bytes in 0,975 seconds)