Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Ako sa to dá všetko upratať,

78
reakcií
1771
prečítaní
Tému 1. decembra 2022, 11:55 založil kntsz.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 12. 2022, 11:55 avatar
Východisko je jednoduché a oznámil nám ho najskorej Kristus pred 2000 rokmi vetou: „Nehrešte proti Duchu svätému, lebo to sa vám nedá odpustiť....“ a potom o hodne neskorej všeobecne relevantnými vedcami uznaný filozof rakúskeho pôvodu Karl Raimund Popper. Ten túto vetu už zadefinoval exaktnejšie t.j. zrozumiteľne a preukázateľne nasmerovaním k možnosti falzifikácie poznaného. Žiaľ aj tieto slová mnohí nepochopili a zostávajú v omyle, lebo si často myslia, že všetko poznanie musí byť falzifikované. Nie nemusí byť, ale musí byť formulované tak, aby mohlo byť falzifikované a tá falzifikovateľnosť musí byť beztrestne umožnená.
Zjednodušene Popperom povedané:
a. Konečná pravda o našom súcne nie je pre nás poznateľná, ale môžeme sa k nej neustále približovať.
b. Základom približovania sa ku konečnej pravde na prekvapenie, nie verifikovanie poznávaného, ale možnosť falzifikácie poznávaného.
Na prvé prečítanie to znie divne, ale je to tvrdá realita, ktorú história ľudstva neustále potvrdzuje a dokonca je potvrdzovaná dnes a denne aj na tomto DF.
Čo je na tom takým zázračným???
Poviem na príklade ako som už sľúbil, na ideológii komunistov, ktorá sa rozsypala ako domček z karát práve na zákaze jej falzifikácie.......a nielen komunistickej ideológie, ale všetkých totalitných názorov a dokonca na krachu všetkých, ktorí nemajú úctu pred možnosťou falzifikácie akéhokoľvek poznania.
Takou je napr. aj kresba evolučného vývoja embrya stavovcov na všeobecne známom obrázku Haeckela.
Ešte dnes sa tento obrázok vyskytuje v niektorých učebniciach a pritom už sa vie, že nevznikol zo skutočného poznania, ale vznikol spätne preto, že veď Darwinova teória je platná........
Každý totalitný systém – končiac všeobecne každým totalitným názorom t.j. systémom aj len názorom, ktorý sa považuje za pravdivý a hlavne, ktorého „pravdivosť“ je chránená akýmkoľvek spôsobom, aby nemohla byť falzifikovaná, nakoniec končí v trápnom a neodpustiteľnom krachu.....
Ak by sme abstrahovali od vlády komunistov a od ich rezidua až do súčasnosti, tak tuná máme mečiarizmus (veľkú „pravdu“) pre ktorý bola zapálená možno polovica voličov, potom realitou vynútený Dzurindizmus v dvoch volebných obdobiach a následný ficizmus s hlasosmerom, pre ktorý je opäť zapálená takmer väčšina voličov. To sú všetko totalitné názory, ktoré sú ich vodcami podávané ako nefalzifikovateľné „pravdy“ a zmagorenci leniví pre vlastné poznávanie, znovu tomu veria.
Čo sa týka politiky, tak pravda je obyčajne tam, kde je masovo pokúšané o jej falzifikáciu ako napr. dnes o postup ťažko skúšanej vládnej menšinovej koalícii.
Vrátim sa však späť k jadru správneho poznávania:
Kristus to rieši tak, aby sa každý človek vo svojom svedomí riadil pravdivosťou, lebo Duch svätý nie je nič iné ako človek osvietený pravdivým poznávaním. Človek ktorý sa nesnaží cez svoje svedomie o pravdivosť poznávania, tak hreší proti duchu pravdy a to sa nedá odpustiť. Život vo vedomej lži, nedokáže odpustiť ani sám Boh, lebo to nie je život.......
V každodennej praxi života sa asi ťažko dokážeme zorientovať vo všetkom okolo nás či je, alebo nie je to pravda, ale vieme podľa Poppera – mali by sme vedieť - aspoň zhodnotiť, či informácia je nám podávaná tak, že ju môžeme falzifikovať t.j. nahradiť ju informáciou lepšou – pravdivejšou. Ak nám to nie je umožnené ako napr. v socializme zákazom, či vo Ficizme účelovým prehlušovaním národa médiami oligarchov, tak je to jasným dôkazom smerovania ku klamstvu - ku krachu.
Záverom pre toto DF:
Každý, papierovo bývalý komunista, aj každý názorovo súčasný komunista, ak si dodnes nie je schopný priznať svoju vedomú účasť na klamstve, resp. vedomú účasť na zákaze falzifikácie toho klamstva, či zákaze hľadania lepšej pravdy, je aj dnes obyčajný zmagorený a vedomý klamár a podvodník.
Totality ako Rusko, Severná Kórea, ale aj Čína, Irán, Kuba......smerujú do krachu, lebo hľadanie pravdy so zákazom slobodného poznávania – bez možnosti slobodnej falzifikácie poznávaného, vždy vedie ku krachu a často až k fatálnemu tragickému krachu.
Súhlasí Fotón, Scarlette


2.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 12. 2022, 12:32 avatar
Dobre. Ale Fico tvrdí, že práve táto vláda okliešťuje ľudské práva a vedie nás k totalite. Napríklad, že prenasleduje poslanca Blahu za jeho internetové videá, že chce pozatvárať opozíciu na základe vykonštruovaných obvinení, ktoré sú vraj založené len na svedectvách kajúcnikov, ktorí sú zločinci, ale spolupracujú a vymýšľajú si udania, len preto, aby sa vyhli trestu. Aký máš na to názor kntsz?


26.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 12. 2022, 23:06 avatar
2-
Starý chren ako veriaci v Boha musíš poznať v rôznych obmenách Kristov výrok: "Po ovocí poznáte ich." alebo "Dobrý strom dáva dobré ovocie a zlý strom zle."
V tom je tá krása.
Je to len a len na tvojom svedomí, aby si dokázal posúdiť ,kde je väčšia pravda. Nie kde je úplnná pravda, taká neexistuje - človek je tvor nedokonalý a často aj nevedomky hriešny.
Už len keď budeš porovnávať dokázané zlodejstvá a žiaľ aj vraždy za vlády Fica a Peleho, s dokázanými zlodejstvami za tejto vlády (vraždy chvála Bohu nemá), musíš sa vedieť zorientovať. Ak to nedokážeš, tak je to len a len tvoj problém, za ktorý nesieš zodpovednosť.......


60.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 18:20 avatar
kntsz aké ty môžeš dávať ovocie? Si starý prehnitý a spráchnivelý peň Tak to aj vyzerá tvoje ovocie. Je zachvátené hnilobou , ktorú tu šíriš. Si tu len taký kvázi inteligent a máš záchvat nepríčetnosti. Teraz som rozpakoch či si sa nakazil od Ondriša, alebo ty jeho.


61.
označiť príspevok

qwert
   5. 12. 2022, 07:00 avatar
sudruhu nestastný, ty cervene lajno...nehanbíš sa?... ako som povedal si tu vlastne sam so svojim nazorom...a poskakuješ ako take teliatko. Ja jediny tu použivam voci tebe invektivy a vieš preco ?....lebo citim sudruha na kilometer a robí sa mi spatne. Kntsz so mnou suhlasia ty si potom nepríčetný. Chod uz niekam ku putinovi ťy somaru starý....vykrucas sa ako možeš, ale nič nepomaha sudruhu....komunistický smrad sa ukryt proste nedá......choj studovat javy spolocenske za ural...a studuj tam mongolov.....a posuny v spolocnosti, zalozene na dialektickom princípe....ltvoj sprostacik ondrejko...pa pa    
Súhlasí kntsz


62.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 14:20 avatar
64-
myslím, že lepšie sa to nedalo napísať.
Naozaj, z každej jeho vety je cítiť bolševíka a komunistu.
Ja byť v jeho koži, tak už dávno som v nejakej zemlianke za Uralom a užívam si krásnu ruskú prírodu.
Život tuná mu len pripomína jeho komunizmom zasvinenú minulosť.....


67.
označiť príspevok

Scarlette žena
   5. 12. 2022, 17:25 avatar
64. a ty by si tiez mohol prestat robit z tohto fora augiášov chliev  


66.
označiť príspevok

Scarlette žena
   5. 12. 2022, 17:21 avatar
63. havranko prisiel si sa iba vygrckat ?   nevidim nic konstruktivne k teme , len tupy utok .


11.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:25 avatar
Pravá tvár komunizmu vyplávala na povrch zrovna v dnešnej dobe. V podobe týchto tvárí:
g.denik.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
g.denik.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Komunizmus = vraždenie, atentáty, krádeže, klamstvá, mučenie, prenasledovanie za názor. Zla menom komunizmus sa musí svet rázne rýchlo a navždy zbaviť. Inak na ňom nebude kľud.
Súhlasí rarasko68, kntsz


3.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 12. 2022, 12:36 avatar
Starý chren, je možné falzifikovať tvrdenia, ktoré prezentuje kntsz, fotón, Ondrej?  


4.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 12. 2022, 12:42 avatar
Tull. Chceš na tú otázku moju odpoveď, alebo je to iba básnická otázka?
Súhlasí qwert


5.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:01 avatar
Čo ty tu chceš prosímťa falzifikovať. 
Súhlasí qwert, kntsz


6.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:04 avatar
Snáď asi Ruskú agresiu na Ukrajine. Ku tomu ale potrebuješ zdvihnúť zadok zo stoličky a ísť navštíviť minimálne Bachmut.
Súhlasí qwert, kntsz


28.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 12. 2022, 23:45 avatar
ktoré moje tvrdenia túžiš falzifikovať súdruhu?
Zver sa, pomôžem ti a ani ťa neudám straníckej centrále.......ako ste to robili vy.
Súhlasí qwert


7.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 12. 2022, 13:11 avatar
Starý chren, ako chceš... nesprávam sa práve korektne, keďže reagujem k diskutérom, na ktorých príspevky priamo nereagujem... často skĺzavam k reakciám cez druhú osobu /je to iné, keď vidím súhlas pod niektorým z ich príspevkov.../, čo je, uznávam, nesprávne... aj preto stále viac uvažujem, že odídem z tohto fóra, nie pre nadávky, až neskutočné falošné urážlivé vymýšľance o osobe oponenta, ale pre nemyslenie nositeľov jedinej nefalzifikovateľnej pravdy a zopakujem, moje skĺzavanie /naivne si mysliac, že to čomusi pomôže.../ ... 


8.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:14 avatar
Za socializmu si sa inak správal. Dobre vieš ako. V dnešnej dobe sa už môžeš len uhýbať. Demokracia zrovna nie je podľa tvojho gusta.
Súhlasí qwert, kntsz


12.
označiť príspevok

qwert
   1. 12. 2022, 13:30 avatar
velmi ma prekvapilo, že nedebati ani s tebou...ved ty diskutuješ jasne strucne bez invektív. To len ukazuje na to, že taký tull pokrytecký reaguje cez druhe osoby len preto, že ma clovek iný nazor....to nie je o urazaní tam sa to da chapat...
Súhlasí Fotón


13.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:37 avatar
Nejak nemám o čom s ním debatiť. Ak tu niečo zaklepe, moju reakciu pod svojim vývratkom si prečíta. To mi stačí. Viac nemá zmysel s ním tratiť čas. To by bolo ako tratiť čas so ZK.
Súhlasí kntsz


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 12. 2022, 23:26 avatar
12-
súdruh tull je v nezávidenia hodnej situácii.
Celý aktívny život zjavne zastával práve tie "pravdy", ktoré boli na večné časy a nikdy inak.
Ako som napísal vyššie, bol to hnoj, bola to mravná spodina, boli to prinajmenšom zmagorení ak nie vedomí klamári a podvodníci, ktorých "pravdu" nebolo možné falzifikovať, lebo by si prinajmenšom došiel o zamestnanie.
Bola a je to životná tragédia týchto ľudí, ktorí dnes naviac nie sú schopní priznať svoj omyl a teda tým priznávaju, že boli priamo nisiteľmi tohto zverstva.
Už som tuná spomínal, že mám min. dvoch dobrých priateľov bývalých komunistov a dokonca jedného predsedu závodnej strany. Títo ľudia brilantne dokázali priznať svoj omyl aj keď práve oni ho priznať nemuseli, lebo sme vedeli ako sa správali a vedeli sme, že prvotne kryli komunistami prenasledovaných.
Mravnosť v človeku sa nedá zahrať tak, ako sa ani nedá zakryť.......
Súhlasí Fotón


34.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 14:56 avatar
kntsz si až prekvapujúco premúdrelý a vidíš každému do konečníka? Riadiš sa len svojimi nenávisťou živenými dohadmi. Však sa len prejavuješ ako nácek a nemáš na to žiadne fakta o jeho osobnosti. Keby si bol schopný viesť normálnu diskúsiu , istostne by si nebol taký červený fašistický pes. Chápem, že sa potrebuješ "odmocniť" ale prečo takou sprostotou? To "brilantné priznanie" spravidlá predvádzali ľudia bez zásad v obave o svoj zadok. MáLO TAKýCH POZNáš. Aj teraz len hľadáš a skúšaš koho by si prevalcoval na základde svojj hlúposti a dokazoval si aký si ty bojovník. No okrem štekania nič iné nevieš. A J.Tull sa tu vždy javil konzistentne a charakterne a to ťa asi serie. Tak len si štekaj. Ty asi by si bol najradšej , keby si tu ostal s Ondríkom, ktorí nedokáže nič iného len ti liezť do análu.


72.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 22:45 avatar
aj by som zareagoval, ale nebudem sa rýpať v tvojich sračkách......
Unavuješ havrane.
Už si na úrovni ožratého "kamzíka", ktorý chvála adminovi vyletel odtiaľto medzi prvými.........


25.
označiť príspevok

havran
   1. 12. 2022, 22:04 avatar
Fotón ako inakšie sa správal J.Tull za socializmu? Je ffaktom , že sa nespráva tak ako traja mušketieri na DF. Kedy zoberieš na vedomie, že náš názor je úplne iný ako tcoj? A to čo tvrdíš o J.Tull je len pokus dehonestovať človeka , ktorý nesúhlasí s tvojim názorom. Dokážeš pochopiť rozdiel medzi osočovaním a diskúsiou? Máš zvláštnu túžbu preukazovať moc svojho ega?
Úplne holú podstatu chorobnosti ukazuje Ondrík a jeho spôsob komunikácie je čisté osočovanie a jemu nestačí ani normálne sa vyjadriť k javom ktoré teraz hýbu celým Západom a Ukrajinou. Požaduje nejakú sprostosť podľa jeho inteligencie. Divím sa , že napriek tvojím slovám , keď si oznámil že tu vládneš toto pripúšťaš. Umlčovanie oponenta to je aká demokracia. Neschopnosť diskutovať vedie len k trápnemu presadzovaniu hlúpeho ega.UVEDOM SI , žE VžDY BUDú MAť ľUDIA TôZNE NáZORY A VIDENIE SVETA. lEN FAšISTI A KOMUNISTI , KTORíí NEVYBUDOVALI KOMUNIZMUS TAK AKO FAšISTI FAšIZMUS SA BOJA ľUDí , KTORí VECI NEVIDIA PODľA ICH žELANIA.


9.
označiť príspevok

qwert
   1. 12. 2022, 13:15 avatar
tvoje mutenie tu nebude chýbať.....ty nevieš otvorene poctivo debatiť...vieš len krutit a mutit...už velmi davno som to nazval pavukom, čo sa zamotava do vlastných sieti......
Súhlasí Fotón, kntsz


10.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:17 avatar
On to o sebe vie. Ale tak je naučený....
Súhlasí qwert, kntsz


14.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 12. 2022, 13:44 avatar
Škoda, že chceš odísť. Mne sa s tebou diskutuje dobre.
Súhlasí J.Tull


15.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 13:47 avatar
On neodíde. Len tu hrá divadlo, ktorým chce na seba upozorňovať.


30.
označiť príspevok

Scarlette žena
   2. 12. 2022, 00:16 avatar
15. pises o jednom nemenovanom diskuterovi ,ktory odchadza regulerne 10 x do mesiaca ?


16.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 12. 2022, 14:13 avatar
Odchádzam z tohto fóra pre neustále trepania niektorých diskutérov... Ondrej ma ako pokazená obohraná platne ma nazýva pavúkom, ktorý sa zamotáva do vlastných sietí, že mútim a krútim, ale ani raz svoje tvrdenia argumentačne nepodložil, fotón vie jedno veľké makové o mojom správaní za socíku a trepe o ňom len taký trepot a tie jeho hlúpe reakcie, vytrhávanie z kontextu, neschopnosť racionálne argumentovať hovoria za seba ako napríklad na príspevky:
"protestanti vraždili tam a vtedy, keď boli pri moci ... vraždili inak zmýšľajúcich, komunistov nemohli, pretože ich ešte nebolo..."  Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/maxwellove-rovnice">Maxwellove rovnice#post39
"vedel by si napísať aspoň jednu jedinú krajinu, v ktorej sú protestanti pri moci?"  Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/maxwellove-rovnice">Maxwellove rovnice#post56
reaguje:
"komunistov nemohli, pretože ich ešte nebolo...

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
.....si si istý, že vtedy komunistov ešte nebolo?"  Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/maxwellove-rovnice">Maxwellove rovnice#post61
a žiaľ si hlúposť svojej reakcie asi ani neuvedomuje. To som uviedol len jednu z množstva...

Odchádzam, pretože serióznej, skutočnej diskusie je tu ako šafránu...
 


17.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 12. 2022, 14:22 avatar
Škoda.


18.
označiť príspevok

Fotón
   1. 12. 2022, 14:51 avatar
Veď ty somnou nediskutuješ, tak načo ma stále spomínaš v príspevkoch?
Súhlasí qwert, kntsz


29.
označiť príspevok

Scarlette žena
   2. 12. 2022, 00:14 avatar
18. Fotón ,pretoze si na J.tull -a zbytocne utocil .   nakoniec som to nechala plavat , nevyjadrovala som sa . ale vidim ze to bola chyba .


31.
označiť príspevok

Scarlette žena
   2. 12. 2022, 00:19 avatar
16. J.tull ja som myslela ze si "splachovaci "   co sa tyka, snad sa riadis heslom ze ta moze urazit len inteligent  


19.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   1. 12. 2022, 16:54 avatar
Vážení zúčasntnení, srdečne vás zdravím
Je tu ohromné množstvo názorov od pomerne malej skupiny diskutujúcich. Tak neviem...ľudia (v§čšina z tohto DF) sa mi zdajú ako +- normálneho zmýšľania. Nehovorím o viere ani o veku. Chcem povedať, že by bolo fajn v NAŠEJ BUBLINE skôr komunikovať, ako osočovať sa navzájom. Či?
Prezentujme svoje názory, to je ok. Nech kntsz , aj Starý chren a aj všetci ostatní vrátane mňa napíšu to svoje. Vrátane Teba Fotón. A kľude si vynadajme do kok..ov a p..č. Ale tu aspoň ako taká diskusia na určitej úrovni existuje. Pozrite si iné fóra  
Myslím si osobne, že toto DF je asi TOP
Súhlasí Scarlette


20.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   1. 12. 2022, 17:03 avatar
Mimochodom, mal som od piatku minulého týždňa až do včera dovolenku a užil som si ju 
vo Wien. 3 dni priamo v centre a zvyšok na Slovensku. TaKý wiener schnitzel som si dal jak hovado
Prečo vidíme len to zlé a nie to fajn, čo sa udialo napr.mne? A určite aj iným.
A to nie som žiadny idealista...


21.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   1. 12. 2022, 17:15 avatar
J.Tull
Dúfam, že to ešte zvážiš, ak si si prečítal moje riadky...
Skúsme toto fótum posunúť aspoň o level vyššie, čo vy na to, vážení účastníci


22.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 12. 2022, 17:21 avatar
Raráško súhlasím. Len neviem, kto si. Aký si mal nick v minulosti?


23.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   1. 12. 2022, 18:03 avatar
Stále ten istý, ale nebol som aktívny. Takže som tu nováčik. A som (aspoň si to o sebe myslím) úplne bežný konzument svojho života, mám sa rád a mám rád svojich blízkych. Mám rád svoje pohodlie, milujem raz mesačne so svojou priateľkou na 3 dni navštevovať mestá po Európe-hlavne v DE, ale aj NL, A, CZ, DK. Zarábam pomerne slušne, mám zaopatrených dvoch synov, kúpil som si tento rok Hondu GL 1800 Goldwing a teším sa z toho, že memusím riešiť všetky sračky, ktorých som si už intenzívne užil 


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2022, 12:40 avatar
rarasko, rozumiem ti a cítim z teba dych človečiny,
Vzťahy na tomto DF sú také ako sú a to máš pravdu, že nejaké sú - oproti iným DF.
V otázke levelu diskusie to však je zložitejšie.
Každý medziľudský kontakt má svoju genézu.
Ten začiatok, zvlášť u mladších je plný očakávania, zoznamovania, kedy ľudia o sebe hlavne tie zlé stránky o ktorých v počiatočnom štádiu vedia len oni a hlavne tie horšie si strážia a utajujú.
Niekomu sa to darí dosť dlho, ale sú aj takí - skúšaný životom, čo už nemajú energiu niečo hrať a vybehnú na teba ako na toho najposlednejšieho. Takými vlastnosťami disponuje napr. scarlette. Nič ti nedaruje a schytáš to tak že sa za tebou len zapráši a ujdeš. Aj taký tu bol. Keď vydržíš tak zistíš, že je to osoba priam stvorená pre diskusie. Otvorená duša, žiadne taktizovanie....proste radosť, keď to od nej schytáš. No a potom tuná máš, alebo mal si ľudí typu era - vystupujúci ako intelektuál, len nesmieš prísť na to, že takým nie je.
Atď. atď. ........po 6-8 rokoch ak máš záujem tak vidíš každému až do žalúdka a tam nastávajú aj situácie, že diskusia pokračuje so sebazapretím, alebo sa obmedzuje len na obrazné kopnutie do riti , keď to poniektorí dezolát preháňa.
Každá diskusia má svoj počiatok, nasleduje spoznávanie a keď spoznáš (či správne alebo nie je na tebe) nasleduje spriaznenosť duší alebo záver diskusie, kde už nie je o čom, lebo sa to dostáva do rýpania v sračkách.
   
Hrať nejakú komédiu len preto, aby som diskutoval, už nie je pre dospelých........


24.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   1. 12. 2022, 18:08 avatar
A je mi ľúto, že mnoho ľudí rieši všetky tie sračky sveta namiesto toho, aby riešili svoj život alebo životy svojich blízkych. A ešte viac mi je ľúto, akým spôsobom ich riešia...
Súhlasí Scarlette


32.
označiť príspevok

Scarlette žena
   2. 12. 2022, 00:23 avatar
24. keby sa kazdy staral o seba ( a do seba) , o vsetkych by bolo postarane  
Súhlasí rarasko68


39.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 16:39 avatar
Scarlette neohlúpuj tu ľudí. Spoločenská kontróla je nutná. Ako ty vlastne vnímaš tých novinárov. ktorí bojujú proti Ficovcom , fašistom atď....? Na to doplácame , keď dávame hlavu do piesku. Tvoje táranie je stále extrémne hlúpe. Mudruješ ako baba Vanga. Nie si konzistentná vo svojich vyjadrovaniach , ale občas sa dávaš počuť ako Vasilisa premúdra.


46.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 12. 2022, 13:03 avatar
dúfam, že scarlette na tvoj výgrc ani nezareaguje.

A babu Vangu nechaj na pokoji - bola prvá, keď ešte v 90-tych rokoch predpovedala že najväčšou hrozbou je Rusko, ktoré rozpúta 3-sv, vojnu.
Vtedy som si myslel, že trepe, lebo najväčšou hrozbou sa javil moslimský svet a hľa: Islamské fundamentalistické jadro prescalo v mierumilovnom správaní celé bolševícke imperialistické Rusko........


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 12. 2022, 13:28 avatar
Ale ono to aj tak nie je pravda, (nie len ) ľudia to zistili už v pradávnych časoch, že spolupráca a solidarita je výhodná pre všetkých.


63.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 14:33 avatar
50-
inak rád čítam tvoje príspevky, lebo musím rozmýšľať ako to myslíš.
Len sa v nich niekedy strácam:
- čo nie je pravda ?
- druhá časť vety je pravdivá, ale nenachádzam čo si ňou chcela povedať vo vzťahu k mojej "49"
 


68.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2022, 18:15 avatar
No hej, ja mám svoje myšlienky a na tie odpovedám a nie vždy je asi jasné, že čo myslím.

Tu je to odpoveď vlastne na celé vlákno:

24+33, 40-"Na to doplácame , keď dávame hlavu do piesku", 50 "dúfam, že scarlette ... ani nezareaguje....

A na to odpovedám že to scarletine ale nie je pravda, nesmieme sa starať sebecky len o seba, lebo by o nevládnych postarané nebolo...


73.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 22:55 avatar
scarlette to určite tak nemyslela ako si to pochopila.
24-ke dala súhlas a to chápem tak, že každý by mal v prvom rade robiť to, čomu rozumie a ak ničomu nerozumie, tak by nemal ísť ani k voľbám.
No a keď si bude každý robiť poctivo svoju robotu, tak dosť bude pre všetkých - aj pre nevládnych.
 
Súhlasí Scarlette


75.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 12. 2022, 10:26 avatar
76+77:

Pochopila som to správne, ale cítila som potrebu tú myšlienku skorigovať.
Ak si každý bude robiť svoju robotu, to negarantuje pomoc nevládnym - ani spravodlivé rozdelenie. Napr. otroci makali od rána do večera a nemali ani právo na holý život


79.
označiť príspevok

Scarlette žena
   7. 12. 2022, 19:53 avatar
78. co tak si pozriet z akeho kontextu vychadzala moja reakcia .


74.
označiť príspevok

Scarlette žena
   5. 12. 2022, 23:00 avatar


69.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2022, 18:35 avatar
kntsz na to nemusíš byť baba Vanga, stačilo chápať čo vyvádzal Bača z hôr na jednaniach s Reaganom, keď si pustil jastrabov z Pentagonu na krk. Bolo to osudné narušenie krehkej rovnováhy. Teraz nadišla tá chvíľa " teraz , alebo nikdy". Tak je to teraz a našiel sa blázon , ktorý hraje americkú muziku.


70.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 22:23 avatar
72-
zase až tak čitateľný nemusíš byť, lebo si tým zužuješ svoj typický manévrovací priestor a to aj pre tých, čo ešte nedošli na to čo si za týpka.
Predepokladám, že baču myslíš poľnohospodára Gorbačova.
Tú tvoju rovnováhu si strč za širák.
Akú rovnováhu môže dosahovať štát, ktorého HDP je na úrovni Južnej Kórei?
Môže nanajvíš šalieť s jadrovými zbraňami, ktoré aj tak nemôže použiť, lebo ak by ich použil, tak celé osídlené Rusko bude vymazané z mapy sveta.
Ten tvoj bača bol stratég čo vytiahol Rusko z totálneho krachu a dokázal oklamať západ, že už aj Rusko bude civilizované.
Ak by nemali Gorbačova, tak ten krach čo zažívajú teraz by mali za sebou a nedokázali by vyrobiť ani gumipušku - tobôž nejaké sofistikovanejšie zbrane.
Ešte si treba počkať možno pol roka.
Civilizovaný svet sa už totálne odstrihne od jeho nafty a plynu a Čina si potom v pohode a bez boja zoberie späť všetko od Bajkalu po Sachalin.  
Súhlasí Scarlette


35.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 14:58 avatar
rarasko68 je to pekné , ako hovoríš , ale porozpávaj o tom , ako to v živote robíš. Nepatríš náhodou medzi tých čo by to robili , keby to vedeli?


36.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   2. 12. 2022, 16:10 avatar
Tak odpovioem postupne...
25: Jasné že sme si s priateľkou užili celú Wien. Vianočné trhy sú tam prakticky na každom väčšom place. Ľudia príjemní, či bežne v meste alebo personál v krčmičkách a baroch. Len to zasrané parkovné... 132 euro za necelé tri dni x 2, lebo sme takí hlúpi, že sme autá neodstavili niekde na záchytnom parkovisku a nevzali si TAXI  Ale prešli sme si celé centrum v kočiari a potom vyhliadkovým autobusom (2 hod) širšie centrum. Vo Viedni som bol asi 50x, ale vždy len buď v METRO alebo synovi na rodičku, nakoľko tam študoval. Prví x som mal možnosť turistiky
  Je to nádherné mesto...
34: Som už hodne dospelý a ľudí okolo seba sa snažím vyberať . Či už na vzťah, priateľstvá, diskusie atd. Samozrejme to vždy nejde - rodina, kolegovia, susedia... Ale nemám potrebu byť iný ako som a už vôbec nie robiť sa lepším. Onedlho budem mať 55 a tak si už môžem dovoliť luxus žiť si ako chcem (finančne do tej miery, ako môžem) a komunikovať s kým chcem (pokiaľ to chce aj druhá strana samozrejme)
33: Veľká pravda Scarlette 
36: Havran, pred dvomi rokmi som urobil jedno závažné rozhodnutie. Vlastne už skôr. Pracoval som ako stavbyvedúci. Mal som na starosť cca 25 zamestnancov, z toho 2/3 Ukrajincov. Oficiálne prihlásených a zamestnaných. Musím povedať, že to boli nadmieru pracovití a svedomití chalani. A prečo som nezamestnával našich ľudí? Pretože neboli...Skús zohnať vodára alebo obkladača alebo murára na Slovensku.
Prišiel Covid a Ukrajincov nepustili cez hranice. Celé zle, samé problémy - hlavne termíny. Ako tak sme to zvládli, ale ostal som unavený a vyhoretý. Rozhodol som sa rozšíriť si vodičak na LKW a zamestnať sa ako vodič niekde v zýahraničí, Tak som to skrátka urobil. Dnes jazdím od pondelka do piatku z Hamburgu do Dánskeho Billundu, ráno vstávam o 3.15 a späť som cca 13.- 13.30. Som v pohode, v aute počúvam audioknihy, máme s dvoma kolegovcami 4-izbový RD, ktorý platí firma, krásny výhľad na Labe, kľud a solídnu mzdu.
Takže takto to robím, Havran. A nebolo to ľahké rozhodnutie. Ale z môjho pohľadu bolo absolútne správne.
Súhlasí havran


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 14:44 avatar
37-
to je dôležité, že nič nemusíš skrývať, lebo potom budú tvoje vyjadrenia konzistentné.......

Len vieš, existujú aj takí týpkovia, ktorí sú tak zažratý do svojich svinstiev, že si ich už ani nie sú schopní uvedomovať.
Typickým bol mečiar, ten tak veril a iste aj verí svojim svinstvám, že to boli tie najmravnejšie rozhodnutia, že dokázal oklamať min. 40% voličov. Dnes tuná máme znovu takých politikov, ktorí sa od neho učili napr. v mládežníckom hnutí HZDS.  


37.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 16:31 avatar
rarasko68 žiješ si svoj pokojný život a to ti prajem, že si udržal jeho opraty v rukách./to je úprimné. Asi to nebolo také ľahké a jednoduché. Ja som Začal hneď v 90-tom podnikať , spočiatku sa mi darilo, že som sa divil ako sa to dá. No Všimli si ma mečiarovci a sprivatizovali ma. 7 rokov som sa súdil , no zatiaľ mi "ušiel vlak" a aj zdravie, ktoré je teraz už v poriadku, ale nebolo to jednoduché. Zachoval som si základné potreby pre rodinu a deti, ktoré vyštudovali a dnes už je to fajn. V podstate som prišiel o všetko , čo mi však nevadí, lebo som rád že som si zachoval svoju cestu normálneho života V mojom veku už človek hodnoty vidí v niečom inom ako v 50-ke. Stačí mi vidieť ako sa darí deťom, vnúčatám i pravnučke. Mám len obavy z toho , čo v mojom veku už vidím jasnejšie a konfrontujem to s realitou a pohybmi na scéne sveta. Je mi ľúto, keď vidím tu slepotu najmä mladých a napeprených ľudí , keď nevidia tie pasce ktoré im nastqavujú politici.


38.
označiť príspevok

qwert
   2. 12. 2022, 16:36 avatar
jarabaku, obhajujes rusku invaziu na Ukrajinu? Odpovedz ty smrad cervený komunistisćký!!!!!!!
ak ano povedz prečo
ak nie povedz preco
dokazeš to ty cervený komunistický smrad?


40.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 16:43 avatar
qwert čo to tu zase táraš? Si spadol z jahody? Tak nevymýšľaj si a ukáž kde? Ty fakt nie si kompletný. Dúfam , že sa pridajú k tebe i tvoji kamaráti z trojky. Vydím , že sa svojou hlupotou až zadúšaš. Choď za psychiatrom , možno ti dá nejakú pilulku.


41.
označiť príspevok

qwert
   2. 12. 2022, 16:47 avatar
super odpoved sudruhu......to si odpovedal na 39?.....a schalne si nedal potvrdenie?....aj tak še da sudruhu zmotaný


44.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 22:58 avatar
qwert ty si fakt moták. Tebe ak by som čokoľvek povedal z toho tebe vyjde len tvoja nekonečná hlúposť. Vieš naozaj je strašné žiť s takou zmagorenou hlavou ako máš ty. Darmo sa prehlasuješ za demokrata , veď ty ani nevieš čoto je byť demokrat.


42.
označiť príspevok

rarasko68 muž
   2. 12. 2022, 19:59 avatar
Odpovedal som na dané dotazy. Neviem, čo je medzi vami (Havran a qwert) a v podstate ma to nezaujíma. Qwert, má odpoveď 38 nejaký súvis s obhajobou RU invázie na UA?
No, možno posledná veta okolo pascí od politikov. Ale nie je to zmienená obhajoba.
Havran, som naozaj rád, že sa tešíš zo svojej rodiny a to je dôležité. Naozaj. Ale POLITICI skrátka musia byť a budú. Bez ohľadu na systém a štátne zriadenie. Každý má možnosť zvoliť si (v demokracii) svojho politika. Viem, nie je to ideálne, ale lepsí spôsob nepoznám
Súhlasí havran


43.
označiť príspevok

havran
   2. 12. 2022, 22:48 avatar
rarasko68 Iste pozmáš ten nesmrteľný výrok Churchila a ten ti dáva za pravdu a ja s ním súhlasím tiež. No problém u takých ľudí ako je qwert je v tom, že oni poznajú demokraciu len tú jednu a to svoju. Z takých ľudí sa nakoniec stávajú fašisti a v histórii ľudstva to má vždy tragické následky. Toto však niektorí "zapálení za svoju pravdu" nikdy nepochopia , pretože nemaju pre demokraciu gény .


45.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 12. 2022, 12:50 avatar
44-
toto je sen.......
človek, ktorý sa celý aktívny život ako komunistický aparátčik správal nedemokraticky, pchal sa do análu ruskému bolševíkovi,
tuná a teraz ide dávať lekcie o demokracii........   

Žiaľ takto dnes vyzerá aj naša politická scéna s jadrom smeráckych, či hlaso-smeráckych komunistických epigonov, dotovaná a bytostne živená oligarchami, ktorým ide o všetko nakradnuté vrátane pobytu na slobode.
Súhlasí qwert


48.
označiť príspevok

qwert
   4. 12. 2022, 13:39 avatar
bohužial to nie je sen, ale cervený budovatel nas uci, čo je demokracia....Riesi to lopata a sudruh je sfleku za Uralom..a tam nech skuma javy a rozne pohyby v spolocnosti
Súhlasí kntsz


50.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 14:26 avatar
qwert si trápny hlupáčik , oligarchov si vychovali za tých 30 rokov takí ťuplasi ako si ty , tak nevrieskaj a utri si sopeľ pod nosom blbečku.


52.
označiť príspevok

qwert
   4. 12. 2022, 14:39 avatar
blbeckom si a blbeckom budeš sudruhu....vol fica a oligarchovia budu sarapatit dalej.....Ludi, ktorí maju potencial zatocit s oligarchiou...neznasaš, lebo si sprostý ako kýbel gitu....
Súhlasí kntsz


53.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 14:44 avatar
qwert by si sa divil koho ja budem voliť , nebude to ani Fico , ani Matovič. To , že ma tu hodnotí taký duševný chudák ako si ty, ver , že ma to vôbec nevyrušuje .


54.
označiť príspevok

qwert
   4. 12. 2022, 14:47 avatar
si tu so svojim nazorom vlastne sam na tomto fore....ja ti od ostatných akurát stavnato nadavam....


55.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 15:12 avatar
qwert to že sú šťavnaté nadávky? To je len úbohé a primitívne štekanie debila na ktoré si aj hrdý. A na čo vlastne nadávaš? Dozviem sa od teba čo vraj budem voliť a potom štekáš. Si fakt vygumovaný. A nje sú tu všetci takí čiernobiely somári ako si ty.


56.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 12. 2022, 15:53 avatar
Iba tak rozmýšľam. Ktoré sú lepšie nadávky, šťavnaté, alebo suché? Mali by sme si dať súťaž, že kto vysloví najšťanvetejšie nadávky. V tomto by som asi prehral. 
Súhlasí qwert


58.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 17:56 avatar
Starý chrenpozri náš IQ "génius" už aj začal. No možno sa iba zahrieva  ešte je to slabé


57.
označiť príspevok

qwert
   4. 12. 2022, 16:20 avatar
a co ta mam škrabať za usami ty komunistický kotrmelec?   


71.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 22:31 avatar
53-
zase až takým blbcom sa nemusíš robiť.
Napíšeš mi sem jediného oligarchu, ktorý nebol komunistický eštébácky privatizér, alebo ich utajený ako Pór a potom tu môžeš robiť výklad o tom, kto koho vychoval......blbečku    


49.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 14:23 avatar
kntsz stále melieš svoje hlúposti nikdy so nebol "celý život" komunistický aparátčik a nepchalsom sa nikomu do riti, to len ty si o tok škemraš s otvorenou riťou. Si tak hlboko klesol . že viac už nemáš kam. Oardon - ešte môžeš do Ondrejkovej.


51.
označiť príspevok

qwert
   4. 12. 2022, 14:35 avatar
sudruhu cervený zmagorený, ved so svojim politickým postojom si tu na tomto fore už sám....zamysli sa sudrhu...a skus budovat teraz svoj charakter


65.
označiť príspevok

kntsz muž
   5. 12. 2022, 15:02 avatar
52-
vieš havrane - ja som sa tuná už vyslovil, že mám u riti celú vašu éru "socialistického" zriadenia.
Najlepšie by bolo, ak by sa to zaviezlo všetko hnojom a nasadila kukurica.
Problémom už nie je minulosť, problémom je súčasnosť, v ktorej vyliezajú z hrobov vaši potomkovia či epigoni (nasledovníci) a takí ako si ty, sa v tom vyžívate a lebedíte si, že máte pokračovateľov, ktorí svojim súčasným nemravným správaním prakticky ospravedlňujú vašu zasvinenú minulosť ..... a smerujú k jej zopakovaniu si.


76.
označiť príspevok

havran
   6. 12. 2022, 13:00 avatar
kntsz si fakt magor a asi nevieš čítať. Celý život som sa venoval investíciam do technológie, najmä do regulačných systémov výrobných liniek. Ta kde v tom vidíš činnosť komunistického aparátčika. Ty asi budeš riadny magor. Komunistivký aparátčici takých ľudí ako som ja si držali pod drobnohľadom. To že som pracoval v takých oblastiech rozvoja priemyslu , to bola zrada néroda, ty chuju scvrknutý, Tieto slová však patria najmä tomu úchylnému blbcovi qwqer-Ondríškovi. No a teraz môžeš ďalej púšťať svoje nepríčetné drísty.


77.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 12. 2022, 22:37 avatar
79-
havrane neboj, ja veľmi dobre viem ako to fungovalo.
To, že si mohol byť dobrý vo svojej profesii, ti nikto neupiera.
Ty však nazatajíš, že si bol v strane a straníci všetci a tí vzdelanejší o to viacej, mali výhradná stranícke schôdze. Naviac, ak si mal vyššie vedúce postavenie vo výrobe, čo podľa teba si zrejme mal, tak si bol v centre, kde sa robila stranícka politika a kádrovali ľudia. Každý člen strany mal podstatne vyššie postavenie aj s platom ako akokoľvek vzdelanejší a pracovitejší nestraník so zastropovaným pracovným a aj platovým postupom.
Tak mi tuná netrep, že si nebol aparátčik t,j, striktne presadzujúci líniu strany.
Ak by si ním nebol, tak skončíš ako môj otec t.j. ako pravicový oportunista........   


78.
označiť príspevok

qwert
   7. 12. 2022, 08:45 avatar
chcel by som vidiet nasho sudruha, čo robil v roku 89....či bol na namesti v dave, alebo zadnými vchodmi vynasal rozne kompromitujuce materialy z bolsevických budov...
Súhlasí kntsz


59.
označiť príspevok

havran
   4. 12. 2022, 18:04 avatar
qwert neštekaj tu ako ratlík. Buduj ty svoj , alebo s tvojím je to beznádejné? Asi sa na teba vykašlem nemáš žiadnu invenciu. Darmo magor si a magor aj ostaneš. Tak čau daj si oddych. Daj o sebe vedieť na 3 kráľoch. Zatiaľ niečo buduj na sebe aby si tu nezamoroval.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:12,  Takže neplatí potom ?----------Levitikus 20:8; Ezechiel 37:28)----------*10*10*10*10 Ćo si...
dnes, 05:51,  Ulohu dravych vlkov teraz vykonava ucenie jehovistov. Tym ucenim si žozratý aj ty Shagara*07*07*07
dnes, 00:30,  2, ..... Lenže ten istý Boh tvrdí vo svojom Slove ( zákone) niečo iné. Boh nepríde sem na...
dnes, 00:16,  Čo by ste urobili, keby k vám do vašeho domu prišiel niekto, a ponúkal by vám váš...
dnes, 00:03,  7, ..... tak prečo si sa nechal nimi zožrať?*39 Slabo si dával pozor. *10 Nuž, čo už,...
včera, 23:59,  6, ..... Lebo ak budem citovať JS, tak to odmietneš. A na tom videu sú rukolapné, aj...
včera, 17:46,  Kľudne vytvor novú verziu a zdieľaj ;)
včera, 17:45,  no nie su tam všetké ale zaujimave ja mam tiež zaujimavý postreh...
včera, 17:40,  Je to možné, nehádam sa ;)
včera, 17:37,  YAHWEH-M'KADDESH: „Pán, ktorý posväcuje, robí svätým" (Levitikus 20:8; Ezechiel...
včera, 17:23,  Hľa, čo SOM objavil na pintereste ;)...
včera, 17:20,  Každý má priority ináč nastavené ;)
včera, 17:20,  BOH je všadeprítomný ;) Ide len o to, či sa ti ozve, keď ho zavoláš ;)
včera, 17:06,  Clovek by si mal položiť otazku, čo je pre neho najdôležitejsie v živote.Podla mňa je pre...
včera, 17:01,  Boh sa neskrýva v človeku, ktorý ho nehlada. On príde až ked človek suhlasí
včera, 16:59,  To už JA neriešim, každý nech si rieši sám ;)
včera, 16:57,  ale treba vysvetlit naliehavosť, nič dôležitejšie nie je pre človeka
včera, 16:54,  Však aj na lipke nediskutuje poriadne, prihlási sa sem tam, šplechne nejakú hovadinu a zas je...
včera, 16:53,  No vypada, že si tu nespokojný akurát ty, ostatným zrejme diskutovanie nechýba
včera, 16:51,  12. Zmyslom života je nájsť BOHA. Toho, ktorý sa skrýva v nás ;)
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(199 929 bytes in 0,155 seconds)