hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ako sa splnilo proroctvo Micheáša 5:5?

príspevkov
17
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 24.10.2017 07:31 pozorovateľ
posledná zmena 24.10.2017 22:32
1
24.10.2017, 07:31
“Pokiaľ ide o Asýrčana, keď príde do našej krajiny a bude šliapať po našich obytných vežiach, budeme musieť proti nemu vzbudiť sedem pastierov, áno, osem vojvodcov z ľudstva.” - Micheáš 5:5. Je to Jehova a Ježiš, ktorí 'vzbudzujú pastierov'!

Proroctvo zapísané v Micheášovi 5:5 nás uisťuje, že v posledných dňoch bude mať Jehovov ľud ‘sedem pastierov’ a ‘osem vojvodcov’ na podporu, čo znamená, že bude mať značný počet schopných mužov, ktorí sa budú ujímať duchovného vedenia pre jeho ľud!

Ako sa toto proctvo už splnilo v dnešných posledných dňoch? Podľa dostupnej štatistiky bolo na celej zemi v roku 1999 viac ako 8 000 pomazaných bratov Krista. Ich počet sa za posledných asi 16 rokov zvýšil na viac ako dvojnásobne, a to na viac ako 18 000!
none
3

1. pozorovateľ 24.10.2017, 07:31

“Pokiaľ ide o Asýrčana, keď príde do našej krajiny a bude šliapať po našich obytných vežiach, budeme musieť proti nemu vzbudiť sedem pastierov, áno, osem vojvodcov z ľudstva.” - Micheáš 5:5. Je to Jehova a Ježiš, ktorí 'vzbudzujú pastierov'!

Proroctvo zapísané v Micheášovi 5:5 nás uisťuje, že v posledných dňoch bude mať Jehovov ľud ‘sedem pastierov’ a ‘osem vojvodcov’ na podporu, čo znamená, že bude mať značný počet schopných mužov, ktorí sa budú ujímať duchovného vedenia pre jeho ľud! ...

24.10.2017, 09:39
nooo toto dopadne rovnako ako s "generaciou". Zacne pocet klesat a zrazu pride nove vysvetlenie a tak dookola dalsie a dalsie
none
4

3. Johny Pravda 24.10.2017, 09:39

nooo toto dopadne rovnako ako s "generaciou". Zacne pocet klesat a zrazu pride nove vysvetlenie a tak dookola dalsie a dalsie

24.10.2017, 09:53
Ale keby si podrobnejšie preštudovali "túto generáciu" v prvom storočí, tak by pochopili...:-)
none
6

4. teolog 24.10.2017, 09:53

Ale keby si podrobnejšie preštudovali "túto generáciu" v prvom storočí, tak by pochopili...:-)

24.10.2017, 10:06
v 1. storoci som este nezil tak som nemal moznost to vtedy prestudovat Ty si si to prestudoval? Lebo "studium" u JS znamena precitat si co na to vase vedenie a to musite prijat a mysliet si ze ste na to prisli sami .. 8 zmien v porozumeni "generacie" hovorí za vsetko
none
8

6. Johny Pravda 24.10.2017, 10:06

v 1. storoci som este nezil tak som nemal moznost to vtedy prestudovat Ty si si to prestudoval? Lebo "studium" u JS znamena precitat si co na to vase vedenie a to musite prijat a mysliet si ze ste na to prisli sami .. 8 zmien v porozumeni "generacie" hovorí za vsetko

24.10.2017, 11:09
Svedkovia nikdy netvrdili, že sú neomylní...:-)
none
2
24.10.2017, 07:37
Ale jehovisti sluzia diablovi....tak ako aj militantni ateisti....
none
5

2. litiliti 24.10.2017, 07:37

Ale jehovisti sluzia diablovi....tak ako aj militantni ateisti....

24.10.2017, 09:54
Každý z nás občas slúži diablovi. A teraz akože čo?
none
7
24.10.2017, 11:07
Mimochodom, ak by ste tvrdili ze : " Ako sa MOŽNO splnilo proroctvo Micheáša 5:5 " tak by to bolo pokornejsie ako tvrdit, ze takto sa splnilo.. Kedze doteraz ste tvrdili ze sa to týka schopných muzov resp. "len" starsich , a teraz znovu ine vysvetlenie ze sa to týka pomazaných .. a teda uz sme na ceste nekonecných zmien ako v pripade generacie, a iných nauk, ktore sa stale menili a stale sa tvrdilo ze teraz tomu spravne rozumiete..a kto by nebodaj tvrdil nieco ine bol by oznacený za odpadlika , diabla a neviem ako este a po case ak by sa ukazalo ze ten mal pravdu a vase vedienie nie , tak uz by sa mu nikto neospravedlnil Preto by tam stale malo byt slovo MOŽNO
none
9

7. Johny Pravda 24.10.2017, 11:07

Mimochodom, ak by ste tvrdili ze : " Ako sa MOŽNO splnilo proroctvo Micheáša 5:5 " tak by to bolo pokornejsie ako tvrdit, ze takto sa splnilo.. Kedze doteraz ste tvrdili ze sa to týka schopných muzov resp. "len" starsich , a teraz znovu ine vysvetlenie ze sa to týka pomazaných .. a teda uz sme na ceste nekonecných zmien ako v pripade generacie, a iných nauk, ktore sa stale menili a stale sa tvrdilo ze teraz tomu spravne rozumiete..a kto by nebodaj tvrdil nieco ine bol by oznacený za odpadlika ,...

24.10.2017, 11:15
možno si aj ty bol svedkom...?
none
10

9. teolog 24.10.2017, 11:15

možno si aj ty bol svedkom...?

24.10.2017, 11:19
Mozno este je
none
11

9. teolog 24.10.2017, 11:15

možno si aj ty bol svedkom...?

24.10.2017, 11:20
uz som tu tu pisal asi 100x ale este raz ma nezabije.. Nie nebol, ale takmer 90% z rodiny su alebo boli JS, dokonca niektorí boli v odbockach v BA alebo Prahe aj v USA tak mam podrobne info aj zo zakulisia , rozne dokumenty atd o ktorých bezný JS nema ani tusenia
none
12

11. Johny Pravda 24.10.2017, 11:20

uz som tu tu pisal asi 100x ale este raz ma nezabije.. Nie nebol, ale takmer 90% z rodiny su alebo boli JS, dokonca niektorí boli v odbockach v BA alebo Prahe aj v USA tak mam podrobne info aj zo zakulisia , rozne dokumenty atd o ktorých bezný JS nema ani tusenia

24.10.2017, 11:24
Zameriavaš sa negatívne veci! História sa opakuje! Ako bolo v izraelskom národe, tak je to aj dnes! Proroci v Izraeli predobrazujú dnešných pomazaných...
none
13

12. teolog 24.10.2017, 11:24

Zameriavaš sa negatívne veci! História sa opakuje! Ako bolo v izraelskom národe, tak je to aj dnes! Proroci v Izraeli predobrazujú dnešných pomazaných...

24.10.2017, 11:27
Ale to mu nemusime verit....a aj tak to ma v rodine
none
17

13. litiliti 24.10.2017, 11:27

Ale to mu nemusime verit....a aj tak to ma v rodine

24.10.2017, 22:32
18,....nie nemusíš. Ale doporučujem skúmať všetko/preosievať/ skrze Bibliu. A prosiť Boha. Dnes pravé náboženstvo je jasne viditeľné,.....a nie je to náboženstvo rituálov,ani náboženstvo z obyvačky!
none
14

12. teolog 24.10.2017, 11:24

Zameriavaš sa negatívne veci! História sa opakuje! Ako bolo v izraelskom národe, tak je to aj dnes! Proroci v Izraeli predobrazujú dnešných pomazaných...

24.10.2017, 13:00
Ze sa zameriavam na negativne veci? Ked aj tu na DF niekto povie nepravdu o JS tak na to upozornujem.. Aaaale k tvojej namietke: preco teda aj JS tak casto aj tu na DF vytahuju kadejake veci na ine nabozenstva a pisete ze toto a toto zle vysvetluju, zle tomu veria, take a take nauky maju , zle a nebiblicky sa spravaju.. a takto sa zameriavate len na negativne veci v iných nabozenstvach, ale ked nieco dobre urobia a ucia tak to uz nevytahujete? Tu uz neplati zlate pravidlo??
none
15

12. teolog 24.10.2017, 11:24

Zameriavaš sa negatívne veci! História sa opakuje! Ako bolo v izraelskom národe, tak je to aj dnes! Proroci v Izraeli predobrazujú dnešných pomazaných...

24.10.2017, 13:05
História sa síce opakuje, ale stále sú to iní ľudia, v ktorých sa opakuje, dokonca iné národy...
none
16

11. Johny Pravda 24.10.2017, 11:20

uz som tu tu pisal asi 100x ale este raz ma nezabije.. Nie nebol, ale takmer 90% z rodiny su alebo boli JS, dokonca niektorí boli v odbockach v BA alebo Prahe aj v USA tak mam podrobne info aj zo zakulisia , rozne dokumenty atd o ktorých bezný JS nema ani tusenia

24.10.2017, 22:30
15,......ďalší neomylný a všeznalý. JS ,a to takmer všetci majú lepšie poznanie ako ty. A tie akože "dokumenty,info zo zákulisia",.......sú pre teba len naozaj informácie,....ale nie poznanie pravdy. Sú ľudia ,čo vedia aj celú Bibliu naspamäť,poznajú históriu, a majú aj intelektuálne vlohy a predsa z biblickej pravdy nepoznajú nič.
A práve v tom je jedinečná Biblia, že žiadny namyslený jedninec,s nesprávnymi pohnútkami,zlý človek nikdy nespozná Biblickú pravdu.
------------------------
"A zlí budú istotne konať zlé a žiadni zlí neporozumejú; ale tí, čo majú pochopenie, porozumejú.“ (Daniel 12:4, 10)

Uisťujem ťa,že aj náboženskí vodcovia v Izraeli v 1 storočí mali jasné "dôkazy",....."podrobné info zo zákulisia,rôzne dokumenty", .....ale pomohlo im to akurát k vražde vlastného mesiáša a k prenasledovaniu kresťanov.
Je zrejme,že tiež asi mali inštitúcie na skúmanie siekt, a hlavne tej Nazaretskej sekty!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skutky 24:5......:"Zistili sme totiž, že tento muž/Pavol/ je ako mor a vyvoláva vzbury medzi všetkými Židmi po celej obývanej zemi, a je náčelníkom sekty Nazaretských".
Samozrejme,....takáto situácia sa už nemôže opakovať. Alebo že by áno? Jedno je isté,ľudia sú nepoučiteľní.
Alebo možno máš pravdu ty, a tvoja rodina, tých 90% sa mýli.
To,že JS sú ajo jediné náboženstvo na svete jednotní,......žijú v láske,........hlásajú po celom svete dobré posolstvo,....sú oddelení od sveta,...a podobne-to je pre mnohých vedľajšie. Aj keď je to neopakovateľné a jedinečné,....ale aj tak pôjdeme hlavou proti múru. Tradičné cirkvi zavrhujeme pre svoju históriu/ale aj súčasnosť/,....ale my si urobíme "Kristovu cirkev bez denominácie", a naďalej si budeme "štekliť uši" Ono-dobre sa to počúva,......a nemusíte nič robiť/zapierať sa,evanjelizovať,namáhať/......však toho Boha nejak obkecáme?!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 125 767 B vygenerované za : 0.186 s unikátne zobrazenia tém : 47 535 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si sa niekedy zamýšľal, ako bude vyzerať ten Nový Jeruzalem, nebeské kráľovstvo, ktoré má zostúpiť, podľa proroctva 😉 Nuž, asi ťa sklamem trochu, ale nejedná sa o klasické mesto...

citát dňa :

Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.