Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako sa modliť, aké musia byť splnené podmienky, aby bola modlitba vyslyšaná, za koho sa modliť a iné

51
reakcií
2935
prečítaní
Tému 23. januára 2016, 12:05 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 1. 2016, 12:05 avatar
Predmet modlitby
„Veru, veru hovorím vám: Ak budete o nieco prosit Otca v mojom mene, dá vám to" (Jn 16:23). Jezis Kristus teda slúbil, ze vsetko, o co budeme prosit Otca v jeho mene, nám Otec dá. Vzdy sa vsak predpokladá, aby nasa modlitba mala nálezité vlastnosti. Ako hovorí sv. Jakub, mnohí sa modlia a nic nedostanú, pretoze sa modlia zle: „Prosíte, a nedostávate, lebo zle prosíte" (Jak 4:3). Sv. Bazil apostolove slová vysvetluje takto: „Niekedy sa stane, ze prosís, a nic nedostanes, pretoze si prosil nesprávne, totiz s malou vierou a dôverou alebo s nepatrnou túzbou po milosti alebo si prestal v modlitbe a nevytrval." Sv. Tomás preto udáva styri podmienky, kedy prinesie modlitba úzitok. Clovek sa totiz musí modlit za seba, o veci potrebné k spáse, zbozne a vytrvalo.

Môzeme sa úcinne modlit za inych?

Prvou poziadavkou je, aby sa clovek modlil za seba. Anjelsky ucitel tvrdí, ze nikto nemôze z titulu spravodlivosti inym vyprosit vecny zivot, a preto ani nie milosti potrebné k ich spáse. Lebo Boh slúbil úcinnost len modlitbe v prospech tych, ktorí sa modlia a nie v prospech inych. „Dá vám" (Jn 16:23). Napriek tomu mnohí teológovia zastávajú opacnú mienku. Opierajú sa o autoritu sv. Bazila, ktory ucí, ze modlitba prinása pre Bozie zaslúbenie neomylny uzitok aj inym, ak len nekladú priamo prekázky. Títo ucenci sa odvolávajú na sv. Písmo: „Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo vela zmôze naliehavá modlitba spravodlivého" (Jak 5:16). A inde: „Zehnajte tym, co vás preklínajú, a modlite sa za tych, co vás potupujú!" (Lk 6:28). Este lepsie to hovorí sv. Ján: „Ked niekto vidí, ze jeho brat pácha hriech, ktory nevedie k smrti, nech prosí a Boh mu dá zivot" (1Jn 5:16). Slová: brat pácha hriech, ktory nevedie k smrti," sv. Augustín, sv. Beda, sv. Ambróz a iní vysvetlujú takto: Len ked hriesnik nechce ostat v zatvrdlivosti az do smrti, lebo taky by potreboval celkom mimoriadnu milost. Pokial ide o inych hriesnikov, u ktorych nie je tak velká zloba, apostol slubuje ich obrátenie, ked sa za nich niekto modlí: „Nech prosí a dá sa mu zivot."

Máme sa modlit za hriesnikov?

Niet pochyb o tom, ze modlitby druhych velmi osozia hriesnikom a sú Bohu velmi príjemné. Boh sa dokonca stazuje na tych svojich sluzobníkov, ktorí mu neodporúcajú hriesnikov. Tak napríklad riekol raz sv. Márii Magdaléne de Pazzi: „Pozri, dcéra moja, ako sú krestania v diablovych rukách"; keby ich moji vyvolení nevyslobodili svojimi modlitbami, boli by (títo krestania) zatratení." Zvlástnym spôsobom túto modlitbu ziada od knazov a reholníkov. Spomenutá sestra hovorievala svojm sestrám: „Sestry, Boh nás nevytrhol zo sveta len preto, aby sme cinili dobre sebe, ale aj preto, aby sme ho uzmierovali za hriesnikov." To isté riekol raz Pán samej svätej: „Dal som vám, moje vyvolené snúbenice, mesto azylu, (totiz utrpenie Jezisa Krista), aby ste sa mali kam obracat o pomoc pre moje úbohé tvory. Preto sa k nemu casto uchylujte, poskytujte odtial pomoc hynúcim tvorom a obetujte za ne svoj zivot." Preto svätá, hovoriac so svätym nadsením, za hriesnikov obetovala Bohu pätdesiatkrát za den Vykupitelovu krv. Túzba po ich obrátení ju celú spalovala. Hovorievala: „Ako ma bolí, Pane, ked vidím, ze by som mohla pomôct tolkym dusiam, keby som za ne obetovala zivot, - a nemôzem tak urobit." Hriesnikov pri kazdej poboznosti odporúcala Bohu. Casto vstávala aj o polnoci a chodila modlit sa za nich pred najsvätejsiu Sviatost oltárnu. A predsa ju raz nasli, ako zalostne plakala a na otázku, preco place, odpovedala: „Pretoze sa mi zdá, ze nerobím nic za spásu hriesnikov." Za ich obrátenie sa dokonca ponúkala do pekelnych múk, s vyhradou, ze by nemala v nenávisti Boha. Boh ju pre spásu hriesnikov castejsie navstívil ukrutnymi bolestami a tazkymi chorobami. Svätá sa modlievala predovsetkym za knazov. Vedela, ze ich dobry zivot je tak prícinou spasenia inych, ako ich zly zivot je mnohym na skazu. Preto prosievala Boha, aby ich previnenia potrestal na nej. Hovorievala mu: „Pane, nech tolkokrát umriem a zas ozijem, az uciním zadost tvojej spravodlivosti." V jej zivotopise sa hovorí, ze svojimi modlitbami naozaj vyslobodila mnoho dusí zo satanovych rúk.

Zmienil som sa trochu obsírnejsie o horlivosti tejto svätej. No vsetky duse, ktoré naozaj milujú Boha, sa ustavicne modlia za úbohych hriesnikov. Ked dusa milujúca Boha vidí jeho lásku k dusiam, ked vidí, co urobil a vytrpel pre ich spásu Jezis Kristus a ked vidí Spasitelovu túzbu, aby sme sa modlili za hriesnikov, ako by sa mohla lahostajne pozerat na tolko úbohych dusí, ktoré zijú bez Boha v otroctve diabla? Ako by sa nenadchla k usilovnej a castej modlitbe, aby Boh dal tymto nestastnym svetlo a silu, aby sa zobudili zo smrtelného spánku a zachránili sa pred záhubou? Pravda, Boh nám neslúbil vypocutie, ked kladú priame prekázky obrátenia tí, za ktorych sa modlíme. Boh vsak zo svojej dobroty uz mnohokrát rácil uviest skrz modlitby svojich sluzobníkov, na cestu spásy najzaslepenejsích a najzatvrdlivejsích hriesnikov. Z tohoto dôvodu odporúcajme Bohu úbohych hriesnikov vzdy, ked sme na svätej omsi, alebo ju sami slúzime, ked rozjímame alebo sme na návsteve Najsvätejsej sviatosti. Isty uceny spisovatel hovorí, ze kto sa modlí za druhych, ten bude vypocuty ovela skôr, ako tí, co sa modlia za seba. To len mimochodom. Vrátme sa k ostatnym podmienkam úcinnej modlitby, ako ich ziada sv. Tomás.

Musíme prosit o milosti potrebné ku spáse

Druhá podmienka, ktorú ziada sväty je, aby sme prosili o milosti potrebné k spáse. Boh totiz neslúbil, ze vypocuje modlitbu o veci casné, ktoré nie sú potrebné pre spásu duse. Sv. Augustín vysvetluje Kristove slová „v mene mojom" a hovorí, ze neprosíme v Kristovom mene, ked prosíme o nieco, co prekáza nasej spáse."

Casto prosíme o niektoré casné milosti a Boh nás nevypocuje. To preto, ako hovorí ten isty sv. ucitel, ze nás miluje a chce nám byt milosrdny: „Kto Boha prosí o veci potrebné k casnému zivotu, niekedy je z milosrdenstva vypocutí a niekedy je z milosrdenstva nevypocuty. Co je chorému osoznejsie vie lepsie lekár, nez chory." Lekár, ktory má rád chorého, nedovolí mu veci, ktoré by mu skodili. Mnohí ludia, keby boli chorí alebo chudobní, neupadli by do hriechov, ktorych sa dopústajú, ked sú zdraví a bohatí. Preto Boh odmieta vypocut mnohych, ktorí ho prosia o zdravie tela alebo o majetok. Vie, ze keby boli vypocuty, stratili by jeho milost alebo by aspon zvlazneli v duchovnom zivote. Pravda, tym nechcem tvrdit, ze by bolo chybou prosit o veci potrebné k casnému zivotu, pokial nie sú prekázkou vecnej spásy. Ved mudrc vo svätom Písme sa modlí takto: „Nedávaj mi ani chudobu, ani bohatstvo, udel mi (vzdy iba tolko, kolko) potrebujem na zivobytie" (Prís 30:8). Nie je ani chybou, ako ucí sv. Tomás, primerane sa starat o casny majetok. Chybou by bolo ziadat a vyhladávat casny majetok ako hlavnú vec a starat sa on nezriadene, ako by bol nasím jedinym dobrom. Preto, ked prosíme Boha o tieto casné veci, vzdy musíme o ne prosit odovzdane a s podmienkou, ze osozia nasej dusi. A ked nám ich Boh odoprie, budme presvedcení, ze nám ich odopiera z lásky, pretoze vie, ze by ohrozili nase duchovné blaho.

Casto prosíme Boha, aby nás oslobodil od nejakého pokusenia a Boh nás nevypocuje ani vtedy. Dopústa, aby nás pokusenie suzovalo dalej. Budme si istí, ze i v takom prípade to Boh dopústa pre nase dobro. Od Boha nás nevzdaluje pokusenie a zlé myslienky, ale súhlas so zlom. Ked sa dusa v pokusení odporúca Bohu a s jeho pomocou mu odporuje, postupuje v dokonalosti a vrúcne sa zjednocuje s Bohom. Preto takú prosbu Boh nevypocuje. Sv. Pavol velmi prosil o vyslobodenie z necistych pokusení: „Bol mi dany do tela osten, satanov posol, ktory ma bije po tvári, aby som sa nevyvysoval. Preto som tri razy prosil Pána, aby odstúpil odo mna" (2 Kor 12:7-8). Pán mu vsak odpovedal: „Stací ti moja milost." I v pokuseniach musíme prosit Boha s odovzdanostou do jeho vôle asi takto: Pane, zbav ma tohoto súzenia, ak to osozí mojej dusi. Ked nie, daj mi aspon silu k odporu. V takom prípade sa osvedcuje slovo sv. Bernarda: „Ked sa modlíme o nejakú milost, udelí nám Boh ziadanú vec alebo inú lepsiu." Boh nás nechá casto trpiet v búrke, aby skúsil nasu vernost. Robí tak pre nase väcsie duchovné blaho. V takych chvílach sa zdá, ze je hluchy k nasím modlitbám. Budme si vsak istí, ze Boh nás pocuje, tajne nám pomáha a posilnuje nás svojou milostou, aby sme odrazili kazdy nepriatelsky útok. Sám nás o tom uistuje slovami zalmistu: „V súzení si ma vzyval a vyslobodil som ta, za clonou búrky som ta vypocul, vyskúsal som ta" (Zalm 81:8).

Iné podmienky modlitby

Konecne podla sv. Tomása modlit sa máme zbozne a vytrvalo. Zbozne znamená pokorne a dôverne, vytrvalo znamená bez prestania az do smrti. O kazdej z tychto najpotrebnejsích podmienok je potrebné pouvazovat zvlást.
redemptoristi.kske.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 1. 2016, 12:46 avatar
Samí kopír, čo tak už konečné aspoň jedná téma s mojím podaním...Je to len cudzie perie...


12.
označiť príspevok

piskotka žena
   24. 1. 2016, 10:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 1. 2016, 10:26 avatar
Presne tak, citom, ktorý pozemské slová ani nepotrebuje, aby niečo vyjadril... 


14.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   24. 1. 2016, 10:28 avatar
Neprecítená modlitba je len prázdnym zvukom!


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 1. 2016, 10:45 avatar
Najlepšie je pri modlení rezať nožíkom do kože, alebo pichať ihlu do prsta. Vtedy modlitbu precítiš.


29.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2016, 19:04 avatar
Neprecítená modlitba je ako rádio, ktoré máme pustené v robote.
Súhlasí Wolfe


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 13:51 avatar
Dobry opis..

Ja som to opisoval ako kniha, na ktorej stranky sa pozerame, ale necitame ich, ale to s tym radiom je to lepsie


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 1. 2016, 12:57 avatar
LP: Ako sa modliť, aké musia byť splnené podmienky, aby bola modlitba vyslyšaná?

Musíš mať platný občiansky preukaz. Ideálne je mať aj platný vodičský preukaz. Ak máš aj preukaz ZŤP-S a preukaz diabetika, či ďalší preukaz, tak je vysoký predpoklad, že tvoja modlitba bude vyslyšaná.


8.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 1. 2016, 17:48 avatar
Diabetici maju ZŤP.. "preukaz diabetika".. to maju len taku knizocku pre lekara, kam zapisuju glykemie...


4.
označiť príspevok

fajer
   23. 1. 2016, 14:56 avatar
Lea aby sa tvoja modlitba bola vyslyšaná, musíš sa modliť pri ošťatej stene...
Súhlasí panoramix


5.
označiť príspevok

sta2rky muž
   23. 1. 2016, 16:05 avatar
1. Lea robíš vynikajúcu prácu. Mnoho veriacich, hlavne katolíkov sa pridalo na našu stranu, k nám nevercom. Zľakli sa toho množstva modlitieb a všeličoho možného čo by mali robiť aby sa im v živote darilo a dostali sa do katolíckeho neba. Ďakujem.


6.
označiť príspevok

panoramix muž
   23. 1. 2016, 16:20 avatar
LEA....je v náboženstve taká dobrá ako Wayne Gretzky v hokeji......proste taký fanatik je vysoko nad všetkými.


7.
označiť príspevok

panoramix muž
   23. 1. 2016, 16:26 avatar
Nech je moja duša očistená.......abraka dabra......už len dať do zvončka 10 euro, zožrať sušienku a som čistý.......Lea naozaj si myslíš, že takto primitívne vesmír funguje?


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 1. 2016, 17:48 avatar
Ooo ty expert na vesmir...


30.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2016, 19:09 avatar
panorama 7
Takto primitívne to funguje u každého, kto to nechápe, komu to nebolo dané, aby pochopil.


10.
označiť príspevok

dodo...best muž
   23. 1. 2016, 20:37 avatar
...lea bude mat pr0bleeem...k0piruje bez aut0rskeh0 prava...!!!


11.
označiť príspevok

nula11 žena
   23. 1. 2016, 20:54 avatar
Modlitba so samými podmienkami... pekne pomýlené.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2016, 15:19 avatar
No, ak pristupujes k modlitbe ako bla bla bla, tak je to nanic..


28.
označiť príspevok

nula11 žena
   29. 1. 2016, 19:00 avatar
No určite k nej nepristupujem, ako k niečomu na čo mám nalinkovaný postup a povinné formulácie. Modlita je niečo, ako súkromný rozhovor s Bohom a preto je debata o tom, čo v nej mám, nemám robiť a ako ju môžem robiť, dosť mimo.
Súhlasí Wolfe


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 13:50 avatar
Skor som mal na mysli, nieco v style "Mam to v paži"
Inak s 28 uplny suhlas. + (Otce nas, ten nas predsa len ucil Pan )


37.
označiť príspevok

Rachael
   31. 1. 2016, 13:51 avatar
Nehnevaj sa...


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 1. 2016, 13:52 avatar
Nerozkazuj


41.
označiť príspevok

Rachael
   31. 1. 2016, 13:53 avatar
Vykonám


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 13:53 avatar
To bolo mne? Lebo som nepochopil, na co by som sa mohol hnevat...


42.
označiť príspevok

Rachael
   31. 1. 2016, 13:55 avatar
To len ak by si sa chcel, tak sa nie, kvôli kľudu a tak...


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 13:56 avatar
Ahaaa uz som pochopil..
Moj problem je.. robim to cely zivot, ze ked nieco popisujem, tak to popisujem z pohladu druhej osoby.. Potom sa niekedy neda rozoznat, ci to vazne hovorim o tej osobe, alebo len nieco opisujem


44.
označiť príspevok

Rachael
   31. 1. 2016, 13:59 avatar
Nerozumiem uplne, ale to nevadí, len aby dobre bolo...


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 14:02 avatar
Proste niekedy namieto tretej (on, oni) alebo dokonca prvej (ja) osoby pouzijem druhu osobu (ty)
Vysvetlim to tak blbo..
Napriklad niekedy som hral nejaku hru a hovoril som, ze som tam musel spravit toto a tamto..
Tak som nehovoril Musel som.. ale .. A musis tam preskocit a potom sa musis chytit..

Chapes?


46.
označiť príspevok

Rachael
   31. 1. 2016, 14:05 avatar
Nie


47.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 14:07 avatar
Aaaaaaargh..
Nie je tu smajlik trhajuci si vlasy  


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 1. 2016, 14:08 avatar
Inak ja to používam tiež, a niekedy to vyznie desne komicky, tak to musím zmeniť  


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 14:13 avatar
Aspon niekto ma chape

magicalharsh.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   31. 1. 2016, 14:17 avatar
Ako to robím? No, to správne vysvetlíš, a chápe to každý... (príklad  )


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 1. 2016, 14:24 avatar
Tak to vysvetli prosim ta aj za mna


49.
označiť príspevok

Rachael
   31. 1. 2016, 14:09 avatar
Netráp sa tým, nemusím všetko vedieť, len nech je kľud.


17.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 1. 2016, 15:37 avatar
Lea , na rádiu Slovensko bola v túto Nedeľu omša a tam farár povedal zhruba takíto príbeh.
- Prišiel raz učeník Kristov k jednej chatrči a tam zbadal ženu .
Povedal jej : " Žena daj mi vody ,lebo som smädný . ! A žena šla po vodu . Keď bola pri dome zavolal na ňu : " A prines mi aj chlieb,posúch ( už si nepamätám čo to bolo za jedlo ) a ona mu odvetila : " Nemôžem ti dať chleba ,posúch ,lebo to mám pre mňa a syna . Keď to zjeme ,potom zomrieme . " Ale on povedal : " Žena sprav posúch najprv pre mňa a náš Hospodin ti to oplatí ........ A odvtedy mala žena aj olej aj múku a NIKDY SA JEJ TO NEMINULO ,čiže jedlo a nezomrela .
Lea ,vysvetli mi čo je to za hlúposť ten príbeh .
Konkrétne mi nejde do hlavy ,že ako môže z ničoho vzniknúť jedlo a ako sa nemôže MINÚŤ ?
A keď boh zachránil od smrti hladom tú ženu s dieťaťom ,tak čo prečo nezachráni aj ostatné deti ?
Čo je pedofil alebo mu jebe ?


18.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 1. 2016, 15:39 avatar
Aby ste pochopili to kázal farár zhromaždeným ľudom .
A mnohý z nich chodia do práce , ale bez surovín výrobok nevyrobia .
Vlastne to nedokáže nikto .


20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 1. 2016, 15:52 avatar
Príde aj čas, keď nebudem vysvetľovať a diskutovať, len napíšem čo je potrebné. A nech si každý hľadá odpovede alebo aj popiera, život nie je peříčko a každý sa musí nájsť sám odpovede a vysvetlenia.


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2016, 16:02 avatar
Nepisala si, ze nikto si nema nic vysvetlovat, ze vsetko vysvetluje katolicka cirkev?


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   25. 1. 2016, 16:06 avatar
Uz aby ten cas bol tu


25.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 1. 2016, 16:26 avatar
Tak asi to bol zazrak..
Tak ako z vody na vino, par ryb a chlebov nasytil cely zastup atd..


31.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2016, 19:16 avatar
Peťko, to je príbeh zo starého zákona, keď samotný boh prišiel k človeku, lenže pokiaľ máš dojem, že bohu jebe a ty si majster sveta, prečítaj si radšej ako išlo vajce na vandrovku. Lebo vieš, možnože nepochopíš ani to.
A ešte, je veľ ľudí, čo ani do roboty nechodia, nevyrábajú zo surovín a perfektne si žijú. Což takhle dát si špenát :::::


19.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 1. 2016, 15:45 avatar
Nevysvetlím ti to.


22.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 1. 2016, 16:02 avatar
Stačilo priznať ,že farár klame a zavádza .
Nikto by sa nehneval ,ale práve pre TAKÉTO KLAMSTVÁ vy veriaci STRÁCATE nových veriacich .
To je celé .


24.
označiť príspevok

fajer
   25. 1. 2016, 16:13 avatar
farár dáva príklady ako malým deťom v škôlke, fakt také sprostosti počúvať každú nedeľu, mňa by jeblo....


26.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 1. 2016, 16:41 avatar
Ale veď nezaškodí si vypočuť aj druhú stranu ,aspoň sa príde na veci ,ktoré nie sú logicky možné .
A veriaci ma vyprovokovali ,tak som si stiahol Starý zákon .... ,ale poviem ti ,že miestami mi to pripadá ,ako keby ten text písal sám Satan - to znamená navádzanie na vraždy ,okrádanie Egypťanov.....


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 1. 2016, 07:50 avatar
Stiahni si Novy zakon, hlavne to co hlasa Jezis...


32.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 1. 2016, 19:35 avatar
Niektorí neveriací sú múdry, ako hlisty v riti, vykukne von a Jééjee, aká nádhera a ocinko prečo my žijeme v tejto riti ????
No pretože tu ste celebrity, teda cele v riti. lebo tu nie je nikto múdrejší, ako vy, tu nie je nikto krajší, ako vy, tu ste len vy a vy a nikto iný než vy a to všetko patrí vám, iba vám, tu je všetko vaše a nič tu nie je od vás krajšie.


33.
označiť príspevok

Karola žena
   29. 1. 2016, 19:53 avatar
ono je to tak elemír..cca zo 100 veriaciah je možno 80 veriacich vo svojom vnútri ateistami, či takými neveriacimi len aby sa nepovedalo,.sa tvária ako veriaici len z "rodinnej povinnosti". .:D
Súhlasí fajer


34.
označiť príspevok

milicano
   29. 1. 2016, 19:59 avatar
ozval sa ten pravý..ty si ako hovno na polici


35.
označiť príspevok

fajer
   29. 1. 2016, 20:05 avatar
už píšeš nezmysli ako Akvinsky, to sa tiež nedá čítať....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:15,  Na sociálnych sieťach sa koncom novembra šírila informácia, podľa ktorej mali amerického...
dnes, 13:07,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/128903463_1337718803229467_5390980494559036402_n....
dnes, 13:05,  Lukašenko odmietol masku so štítom a rukavice. No a potom v obyčajnom rúšku vtipkoval s...
dnes, 13:03,  O tom, že Rusko na šírenie dezinformácií a propagandy zneužíva neregulované sociálne...
dnes, 13:02,  Vo facebookových prokremeľských skupinách, ako to už býva zvykom, vieme naďabiť na...
dnes, 13:01,  Kasafran, ako to, keď žijeme v dobe bezprecedentnej cenzúry je možné šíriť nezmysly akým...
dnes, 12:59,  Mediazóna odhalila, že ruské úrady falšujú počty obetí koronavírusu. Obetí je 2 krát...
dnes, 12:57,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/128872665_2853120391613826_7133896183767434143_n....
dnes, 12:55,  Buď na Eliota niekto kýchol na proteste alebo už oslavuje Mikuláša o pár dní skôr!!!!!!...
dnes, 12:54,  "Bohatstvo najbohatších Rusov presiahlo veľkosť rozpočtu krajiny" Celkový...
dnes, 12:53,  Europoslanec Fideszu rezignoval po orgiích s 24 muži. Doma hájil „tradiční rodinu“...
dnes, 12:52,  To si jeden tradične hodnotový, rodinne založený maďarský konzervatívec nemôže ani...
dnes, 12:49,  Ujo Igor nikdy nič také nepovedal . Tak to iba prezentovali dezinformačné stránky ....
dnes, 12:43,  Vlastne všetko Ninke zodpovedal kntsz . Ja len dodam , že eštebak Lotos je známa bábka...
dnes, 12:29,  Strach je cestou k temnej stránke SILY ;)
dnes, 12:28,  Patrick91, " Maj odvahu mlčať. Alebo keď na teba šteká pes, začneš aj ty na neho...
dnes, 12:17,  Inkvizícia, krížiacke výpravy ti nič nehovorí? asi nie. Trocha sa dovzdelávaj. Aj to akí...
dnes, 12:17,  To nie je odpoveď na to, na čo som sa pýtal.
dnes, 12:16,  Humanitárny bombardér... mám tomu rozumieť tak, že keď tu dávaš Augustína a jeho...
dnes, 12:15,  Ja len tvrdím že rkc vykazyje znaky sekty. A to tvoje bla bla. Samotný Ján Pavol druhý sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy buď k ľudom slušný, keď kráčaš nahor. Mohol by si ich stretnúť pri ceste nadol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(159 242 bytes in 0,223 seconds)