hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  kultúra  /  téma

Ako sa dnes mám a čo ma teší 45

príspevkov
6
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 31.8.2021 20:38 Nikto a nič
posledná zmena 31.8.2021 21:50
1
31.08.2021, 20:38
Ako sa dnes mám a čo ma teší 45


Ahoj

Píšem, bo mohli nastať u mňa životné zmeny, ale (ne)nastali tak. Dnes Som mal ísť na pohovor ale už po večierke včera Som si to rozmyslel. V pondelok mi volali z agentúri, že majú pre mňa robotu v Hlohovci. Jednalo sa o dcérsku spoločnosť v Hlohovci GPV v Dánsku, ktorá vyrába, osádza, čistí, lakuje... Plošné spoje. Moja náplň práce a pozícia bola tak obsluhovanie počítača, ktorý riadi stroj a ten osádza komponenty na plošný spoj.

Základný plat tak predstavoval vyše 900€ na dve zmeny. Prečo Som si to rozmyslel? Mám dva dvôvody + ďalšie (ne)príjemnosti. Prvým bolo vstávanie na 3/4 štvrtú hodinu ráno. Jelikož sa kŕmim tabletkami, ktoré mi obmedzujú svieže ráno a doobedie, tak preto. Na pracovisku by potom celé doobedie (ne)bola so mnou reč. Druhý dôvod: jedna smena by ma tak vyšla na 11 hod/na deň spolu s cestovným. Čo znamená, že by mi popri osem hodinovému spánku ostalo na deň 5 hodín času, z ktorého by Som musel ukrojiť dve hodky na vedenie domácnosti, nákupy... A tak by mi na seba ostalo len tri hodky.

Ďalšie dôvovdy, vybavovanie lekárskej priehladky, ktorá by sa mohla predĺžiť aj na päť dní, či zaočkovanie sa.

Takéto pokusy pracovať mám zriedkavé, vždy si to v noci a ráno (roz)myslím. Najradšej by mi vyhovoala flexibilná práca na štyri hodky denne, či ranné vstavanie na ôsmu. Ale, kde takú nájsť? Tak hľadám, tak ako hľadám, teda zriedkavo. (ne)pracoval Som od roku 2007, čo prišla finančná kríza.

Na tento pohovor, čo mal by dnes, zo skúseností Som sa pripravoaval pol dňa a prd z toho, keď Som to zrusšil.

Želám a prajem veľa zdravia a veľa úspechov v práci. S pozdravom:

Nikto a nič
Dušan Fajnor 31. 8. 2021 20:28
none
2
31.08.2021, 20:58
1
aspon si zistil, ze na takyto druh práce nie si psychicky pripraveny, naviac casovo obmedzujuce,
skusaj hladat, za to nic nedas, aspon brigady.
none
3
31.08.2021, 21:08
Ja sa tesim ze je zajtra volno,
volno v stredu by mohlo byt kazdý týzden

ale tolko rokov doma ako ty, si neviem predstavit, z coho zijes?
none
4
31.08.2021, 21:28
z dôchodku a priživníctva
none
5

4. Nikto a nič 31.08.2021, 21:28

z dôchodku a priživníctva

31.08.2021, 21:38
5

mas kamarátov?
none
6
31.08.2021, 21:50
mám

tých naj, len dvoch a nevidel som ich roky, iba si píšeme, či sa stretávame raz do roka
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 95 672 B vygenerované za : 0.193 s unikátne zobrazenia tém : 50 101 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Ak niekto verí nikomu, raz niekomu veril až príliš.