Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako rozmýšľa ateista. Ak existuje Boh, dokážem Vám, že Boh je zlý.

26
reakcií
2888
prečítaní
Tému 5. marca 2017, 22:22 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 22:22 avatar
Ako mnohí nenávidia Boha, ale ani ho nehľadali, ale pre istotu na neho nadávajú a svoje myšlienky a predstavy o ňom predkladajú ako fakty a tvária sa logicky a racionálne. Ale v tomto bode sa mýlia a ich vlastnou logikou im je v tomto videu vysvetlené, že Boh existuje a ich uvažovanie je z logiky veci nesprávne.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí TvojOponent19


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 22:27 avatar
Albert Einstein ako dieťa v škole odpovedá učiteľovi, ktorý chce presvedčiť seba ja iných, že Boh je zlý. Dokonalá odpoveď.


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   6. 3. 2017, 00:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 08:45 avatar
Je to video a jasne, že po jeho smrti. Pointa je myšlienka a potvrdenie, že ateisti vychádzajú z nesprávneho a nelogického názoru.


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 08:59 avatar
Videa proti veriacim dávaš a veríš - všetko čo je proti veriacim a Bohu je pravdivé z tvojho pohľadu. Je to o tvojom výbere.


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   6. 3. 2017, 11:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Drobček1
   5. 3. 2017, 22:49 avatar
čisté výmysly a domnienky...Ty nemôžeš vedieť ako rozmýšľa ateista - každý rozmýšľa ináč....


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   5. 3. 2017, 22:55 avatar
Fakty a toto konkrétne video. Fakty aj rozmýšľanie mnohých ateistov tu na fóre. Pozrel si video?


6.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 3. 2017, 06:33 avatar
(4.) Preco sa utiekas k takymto ubohym klamstvam? Ty nerozumies tomu, ze ta anekdota sa neodohrala? Einstein nikdy nic take nepovedal, on sam podla jeho slov bol agnostik.


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 08:48 avatar
Video a myšlienky v ňom sú podstatné a pravdivé, odpoveď chlapca je excelentná. Prečo ty klameš, že to Einstein nepovedal? Odkiaľ to vieš a môžeš dokázať? Prečo klameš, že bol agnostik? Máš dôkaz, že bol agnostik? Atď.


11.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 3. 2017, 10:10 avatar
(9.) Dokazne remeno je na tebe, pretoze ty tvrdis, ze to povedal Einstein.

Ta odpoved, ktokolvek ju formuloval, sa dopusta logickej chyby znamej ako "zamena mapy za uzemie". Ta anekdota totiz (cez reductio ad absurdum) tvrdi ,ze ak si vyrobim mapu v mierke 1:1 tak potom je taka mapa totozna z nejakym uzemim a obratene, ze uzemie sa da poskladat do vacku ako jeho mapa v mierke 1:1. v konrketnom pripade z anekdoty to znamena ze, vyraz dobro je iba myslienkovy konstrukt, kym vyraz teplo je aj myslienkovy konstrukt aj prejav fyzikalnych vlastnosti latok. Autor danej anekdory si pletie cisto myslienkove konstrukty (dobro) s realnymi vlastnostami telies (teplo) - v tom spociva logicka chyba zamena mapy za uzemie. Je to v podstate iba taka kvazi-intelektualna hra so slovickami a ich vyznamom.

Este inymi slovami, autor v podstate hovori ze neexistuje chudoba, iba nedostatok bohatstva, neexistuju choroby, iba nedostatok zdravia... atd.


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 10:18 avatar
Vedel si o tom, že z vedeckého hľadiska sa dá neexistencia dokázať aj sa vo vedeckej praxi dokazuje? Klišé o obvyklé klamlivý argument ateistov, že neexistencia sa nedokazuje je nepravda,vieš o tom? Príbeh učiteľa a žiaka a ich rozhovor a logická argumentácia je bravúrna a myslím, že väčšina ľudí pochopila. Sú ľudia čo nepochopia, je to normálne. Každý niečo chápe lepšie a niečo menej alebo vôbec, týka sa to každého.


13.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 10:28 avatar
lea_pragmaticka1- máš snahu o dialektické zdôvodnenie. Hovoríš a nie prvý krát o príbehoch , ktorým ty absolútne veríš a veríš tomu čo ti pasuje. Trochu si pletieš úlohu teórie s praxou. Teória je vtedy vedeckou, až keď je potvrdí prax. Dovtedy to nôže byť hypotéza, aj tá sa však musí opierať o historický vývoj poznania. KONTINUITA ti nič nehovorí?!


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 10:33 avatar
Prax potvrdila, preto veda vytvorila teóriu. To je logické. Vedecké poznanie, nakoľko mám aj univerzitné vzdelanie - je o tom, že platí, dovtedy, kým veda časom nedokáže opak alebo iné. A tak sa stáva, že roky veríme niečo čo veda tvrdí a stáva sa aj sa bude stávať, že roky budeme žiť v nepravdivom presvedčení. Preto veda je fajn, ale nestaviam na jej hlinených a neistých nohách. Nedávam vedu na prvé miesto a neklaniam sa, je len prejavom súčasných poznatkov a skúsenosti ľudí, ktoré opäť opakujem sú často mylné.


18.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 3. 2017, 14:57 avatar
(17.) Niet lepsiej metody na poznavanie novych veci nez je veda zalozena na metodologickom naturalizme.
Súhlasí havran


20.
označiť príspevok

havran
   6. 3. 2017, 16:48 avatar
lea_pragmaticka1-skrátka pre teba je najdôverihodnejší zdroj viera , lebo veda je nedokonalá? Je však nekonečne dokonalajšia než genesis a táranie o plochej Zemi. Toto ti ešte veda nevyvrátila, lebo ty si veriaca a nie vediaca. Aby bolo celkom jasné aú to máš univerzitu?


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 3. 2017, 07:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

asmodei muž
   6. 3. 2017, 14:53 avatar
(15.) Neexistencia sa vo vede dokazuje, ale iba zriadka a vzdy cez dokaz sporom, cize nie priamym dokazom, ale nepriamym.
Dokazne bremeno lezi stale na tebe.

Ta anekdota vychadza z logickej chyby, to je proste fakt... leda ze by si suhlasila s tym, ze choroby neexistuju a su iba prejavom nedostatku zdravia. Mimochodom v biblii o sebe boh hovori, ze on tvori zlo, cize nie je pravda, ze zlo je absenciou dobra z tohoto uhla pohladu.


15.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   6. 3. 2017, 11:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   6. 3. 2017, 09:01 avatar
Ty vieš či môžem či nemôžem vedieť? Nerozmýšľa každý ináč, ľudia majú aj zhodné názory a celé skupiny. Také nevieš a nechápeš? A inak páči sa ti takto rozprávať a útočiť? Páči sa ti, ak ti niekto odpovedá v tvojom štýle?


19.
označiť príspevok

omega
   6. 3. 2017, 16:17 avatar
Lea admini nekomunikuju, nikto nevie co bude s forom zajtra, seriozni diskuteri sem uz moc nepisu.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2017, 22:23 avatar
Lea.....nnier je to celkom pravda! Ateisti sú ľudia ,ktorí sa stali neveriacimi v dôsledku takých náboženstiev,ako je hlavne RKC. Pretože tu je najväčší rozpor medzi učením Písma a tým ako to praktizujú samotní veriaci,katolíci!
Biblia predpovedá túto skutočnosť,že práve "nasledovníci Krista"/falošní/ prinesú pohanu na Boha a na jeho Slovo!

Náboženský fanatizmus,bigotnosť,pokrytectvo má teda za následok i to,že mnohí prestali veriť v takého Boha,akého im predstavovali svojim učením,ale hlavne správaní bigotní kresťania! A tak sa mnohí stali ateisti! Aj preto čítame v katechizme RKC,že "ateizmus sa zrodil v lone katolíckej cirkvi"./to som už citoval/
Príklad: Kto by už chcel veriť v katolíckeho Boha,ktorý trestá vo večnom pekle?
Trojjediný boh RKC je niečo ,čo nemôže osloviť duchovne zmýšľajúceho človeka ,ktorý navyše ctí isté hodnoty!


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 3. 2017, 22:31 avatar
To píšu v Strážnej veži? Každý tvoj príspevok je útok a nenávisť voči katolíkom a pápežovi - o tom je učenie jehovistov. Ale čo už, toto ti vyhovuje.
Súhlasí TvojOponent19


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2017, 22:54 avatar
29,...to je konštatovanie. Sú popísané o tom celé knihy o "úpádku viery",....o "zrode ateizmu" a podobne. A sú tu rozobraté príčiny tohto stavu. To nie je teda útok!
Je iróniou, že jednou z hlavných príčin ateizmu je náboženstvo.
Historik Alister McGrath vysvetľuje:...... „Čo vedie ľudí k ateizmu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“ Ľudia často vnímajú náboženstvo ako jednu z príčin, ktoré stoja za vojnami a násilím. Ateista a filozof Michel Onfray sa zamýšľa nad tým, ako je možné, že tá istá náboženská kniha jedného človeka „podnecuje k zbožnosti“, kým druhého „k neľudskej krutosti“ — k terorizmu.
A históriu hádam poznáme.......nedávno sme sa bavili o "Jasenovaci" a aj v TV šiel o tom dokument a veľa naznačilo aj video na DF! Nechcel by som byť taký "kresťan" ako sa tu prezentujú!


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 3. 2017, 23:29 avatar
Príčinou ateizmus nie je náboženstvo. Príčinou ateizmu je buď nevedomosť alebo slobodné rozhodnutie byť bez a proti Bohu. Ak je niekto ateistom z nevedomosti alebo je na ceste hľadania pravdy a lásky je to v poriadku. Ak je niekto ateistom z rozhodnutia je to preto,že sa mu nechce rozmýšľať, chce sa mu len popierať a kydať na všetky náboženstvá. Je to jednoduchá cesta bez námahy a zodpovednosti. Ateizmus priťahuje len pohodlných ľudí, ktorým sa nechce myslieť a hľadať pravdu, okrem toho je o skrytej alebo zjavnej nenávisti voči ľuďom, pričom ateizmus je legálnou cestou ako dať prechod svojím zlým sklonom a útokom na ľudí. Ateizmus je obrana pred sektami, ktoré sa rozbehli ako huby po daždi, na Slovensku sú to predovšetkým jehovisti, ktorí ničia jedincov a rozvracajú aj celé rodiny. Učenie jehovistov pochádza z časopisu Strážna veža a je výsostne namieraný na vymývanie mozgov a ničenie ľudských vzťahov a rodín.


26.
označiť príspevok

asmodei muž
   8. 3. 2017, 07:11 avatar
(31.) Pricinou ateizmu je len a len nabozenstvo. Je to dokonaly priklad priciny a nasledku. Hned ako sa na svete objavil prvy saman, objavil sa aj prvy ateista, teda ten, kto pochyboval o jeho halucinaciach.


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 3. 2017, 21:06 avatar
31,...Lea, zo svojej dlhoročnej skúsenosti viem,že ateisti majú častokrát lepšie poznanie Písma ,ako katolíci!
A ak hovoríš o "premýšľaní",....tak ty si najsilnejší dôkaz o tom,že nikdy si ešte nepremýšľala!
Nepoznáš ani históriu a ani súčasnosť! Lebo by si potom vedela, kto to vlastne "rozbíja rodiny"!
Zober si štatistiku v katolíckych krajinách a budeš zhrozená! A to sa týka aj iných skutkov./potraty,násilie,vojny,atď/
Pýtam sa prečo potom Katolícka encyklopédia nepíše ,že RKC je najlepšia/najlepšie správajúca/ náboženská skupina? Prečo táto encyklopédia to tvrdí o Jehovových svedkoch?
Sami kňazi a katolícki historici obviňujú katolicizmus ,že postráda hlavnú zásadu,vlastnosť kresťanov-"lásku"!
A ty si nikdy "nehľadala" pravdu,....ty si ju nanajvýš hľadala iba v priestore svojho pomýleného a historicky znemožneného náboženstva! Ty si ju "zdedila"! Nič viac! Ale nie pravdu,....ale pohanskú predstavu odpadlíckych kresťanov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:15,  Zavolal som si taxík, ten údajne najlacnejší, ktorý som našiel, ktorý mal v popise...
dnes, 11:37,  kntsz, kde vidíš moju kritiku v 2?...akurat konštatujem, že to najviac pohoršuje krestanov....
dnes, 11:25,  4 kntsz Pri poslednom súde bude len vpravo a vľavo a zrno a plevy, teda tam nebude nikoho...
dnes, 10:39,  Pokrašovanie 3 alemír. Takže príde ta duchovná smrť, lebo sme neuverili, že huba, ktorá...
dnes, 10:26,  1- myslím, že som pochopil čo si chcel zvestovať. Napriek tomu nie celkom s tebou...
dnes, 10:08,  keby systém nerobil tak by to nefungovalo ani 3 dni
dnes, 09:54,  Ale havrane......už konečne pribrzdi. Je to stále a len o svedomí a mravnosti. Ja sem...
dnes, 07:41,  "Podnikáme kádrové a inštitucionálne kroky na rôznych úrovniach v oblasti obrany a...
dnes, 01:55,  quert -prečítal som to najmenej 20x, doslova. Je to ako keď hubér zbiera huby Pozná...
dnes, 00:01,  Liberalizmus môže ísť proti záujmom spoločnosti. Treba správne vyvažovať, múdro a...
včera, 21:46,  Jadrovú elektráren má aj Slovensko... je snád Slovensko atomovou veľmocou ? A vedeli by sme...
včera, 21:21,  kntsz snažím sa ti pomoct, lebo mi ťa je lúto.
včera, 20:23,  154. 155- *13*13*13*57*13*13*13 Nechci odo mňa, aby som ťa ľutoval a komunikoval s tebou len...
včera, 20:13,  155. get life! *57
včera, 20:05,  153. hej *39
včera, 19:48,  povedz kntsz, kedy si ty alebo skarlett na tomto fore pri nejakej diskusii s oponentom priznali...
včera, 19:46,  kntsz, skúšal si sa niekedy zamyslieť nad tým, že nie vždy musí byť chyba v oponentovi,...
včera, 19:45,  151- je ťažké komunikovať s takýmto človekom, že ? Ak som v živote - v práci narazil...
včera, 19:45,  Ked padol Krym, zaobstarávali si jednotlive krajiny atomove zbrane ? Po druhé, aj keby,...
včera, 19:32,  13-odpusť, ale akokoľvek múdro vyznieva tento tvoj príspevok, vôbec som nepochopil čo si...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 024 bytes in 0,196 seconds)