Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako protestant nenávidel pápeža v chcel ho zavraždiť a ako to dopadlo. Preto protestantizmus je zlý, lebo šíri nenávisť a robí z ľudí nebezpečných.

70
reakcií
2144
prečítaní
Tému 10. septembra 2016, 16:34 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 9. 2016, 16:34 avatar
Pohnutý život Bruna Cornacchioliho

Hlavná postava zjavení v tre Fontane, Bruno Cornacchiola, bol 34-ročný otec troch detí, keď sa mu zjavila Panna Mária. Pochádzal z chudobnej rodiny, mal iba základné vzdelanie a veľmi málo náboženskej výchovy. Keď skončil vojenskú službu, oženil sa a aby zarobil nejaké peniaze, odišiel do Španielska, kde vtedy prebiehala občianska vojna. Tam bojoval na strane Francových nacionalistov, hoci zmýšľaním bol viac naklonený ku komunistom. V Španielsku sa dostal pod vplyv istého nemeckého protestanta, ktorý ho presvedčil, že pápežstvo je vlastne zdroj všetkého zla na svete.

Zriekol sa preto katolíckej viery, stal sa protestantom a neskoršie prestúpil k sekte Adventistov siedmeho dňa. Zahorel nenávisťou voči Cirkvi a pápežovi a rozhodol sa, že zabije pápeža. V Španielsku si dokonca kúpil aj dýku, na ktorú si dal vyryť slová: smrť pápežovi.

Bruno Cornacchiola

Bruno Cornacchiola s rodinou

Kaplnka Panny Márie Tre Fontane

Prvé zjavenie 12. apríla 1947

V sobotu po veľkonočnej nedeli, 12. apríla 1947, Bruno vzal svoje tri deti Isolu, Carla a Gianfranca na výlet k Tre Fontane, neďaleko Ríma. Bol nádherný jarný deň. Bruno si sadol na trávu v malom eukalyptovom hájiku a pripravoval si reč, v ktorej chcel zosmiešniť Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Z myšlienok ho vyrušila jeho dcérka, ktorá ho prišla požiadať, aby jej pomohol nájsť stratenú loptu, ktorá sa deťom zakotúľala do blízkej jaskyne.

Keď sa približoval, videl, že najmladšie dieťa kľačí pri vchode do jaskyne. Detská tvár žiarila radosťou a oči boli upreté do jaskyne. Pritom stále opakovalo: „Prekrásna pani, prekrásna pani...“

Bruno sa zahľadel do jaskyne, ale nevidel nič. Chcel odísť, ale spozoroval, že aj ďaľšie dve deti kľačia a ich oči sú tiež obrátené na nejaký objekt v jaskyni. Zachvátil ho strach. Rýchlo chopil deti a začal ich ťahať von z jaskyne. Zistil však, že nemôže nimi ani pohnúť. A vtedy aj on zacítil prenikavú vôňu kvetov a videl mladú ženu oblečenú v dlhom bielom obleku s ružovým pásom. Jej čiernovlasú hlavu pokrýval zelený plášť, ktorý padal dolu až na jej bosé nohy. V ruke mala knihu tmavošedej farby, ktorú držala blízko k srdcu. Kniha bola posledná kniha Biblie, Apokalypsa – kniha zjavenia sv. Jána. Prihovorila sa Brunovi: „Ja som tá od Najsvätejšej Trojice. Som dcéra Otca, matka Syna, nevesta a Chrám ducha Svätého... Som Panna Apokalypsy“.

Je pozoruhodné, že Panna Mária sa zjavuje človekovi, ktorý opustil Katolícku cirkev, opovrhoval mariánskou úctou a mal úmysel zavraždiť pápeža.

To je ďaľší príklad, kde vidíme, aké nevyspytateľné sú cesty Božie. Boh si vyberá často tie najnemožnejšie osoby, aby na nich ukázal svoju moc. Vybral si prenasledovateľa Cirkvi Šavla, ktorý – ako čítame v Skutkoch apoštolov – dychtil po hrozbách a zabíjaní Pánových učeníkov – Sk 9, 1. Bruno tiež zakúsil dobrodenia tohto stretnutia s Pannou Máriou. Kým žasol nad tým, čo sa okolo neho deje, počul nežný Máriin hlas: „Som Panna Apokalypsy..., ty ma však prenasleduješ. Už toho bolo dosť. Vráť sa späť do svätého stáda, do nebeského dvora tu na zemi“. A potom akoby na vysvetlenie dodala: „Od záhuby ťa zachránila novéna deviatich prvých piatkov, ktorú si si vykonal skôr, než si upadol do svojich bludov... Musíš byť ako kvety, ktoré tu nazbierala tvoja dcéra Isola. Tie neprotestujú, nerebelujú, ale sú tiché a pokojné.

Potom mu Panna Mária vyjavila aj ďaľšie veci a napokon mu naznačila kňaza, na ktorého sa má obrátiť. Povedala mu: „Zakaždým, keď stretneš kňaza, v kostole alebo na ulici, prihovor sa mu týmito slovami: Otče, ja sa musím s vami rozprávať. Ak ti odpovie: Ave Maria! Syn môj, čo chceš? To bude ten vyvolený, ktorého som ti určila. Povedz mu všetko, čo ti srdce diktuje a poslúchal ho. On ťa potom usmení, aby si sa dosal k Svätému Otcovi, najvyššiemu pastierovi kresťanov, ktorému osobne odovzdáš moje posolstvo... Viacerí ľudia, ktorým o tomto zjavení budeš hovoriť, ti neuveria, ale to nech ťa nijako nezarmúti.“

Po týchto slovách sa táto vznešená postava otočila a pomaly sa od neho vzďaľovala smerom k Svätopeterskej bazilike. Bruno bol akoby v extáze a niekoľko minút sa vôbec nehýbal z miesta.

Keď sa spamätal, spolu s deťmi vyčiistili jaskyňu nakoľko sa len dalo, a na jej stenu napísali dátum zjavenia. Bruno použil pritom kľúče od domu, ktoré mal so sebou a nmi označil miesto, kde Panna Mária stála.

Zjavenie trvalo asi pol druhej hodiny. Svätá Panna hovorila len k Brunovi a medziiným mu zverila tajomstvo, ktoré mal odovzdať Svätému Otcovi. Deti Jej hlas nepočuli, ale videli, ako pohybuje perami. V ruke držala malú šedú knihu. Na konci zjavenia k nim pristúpila bližšie, uklonila sa, obrátila a zmizla.

Otec sa detí hneď vypytoval, čo videli. Ich výpovede súhlasili s jeho vlastným videním.

Bruno: "Ihneď som sa s deťmi vrátil domov. Bol som úplne zmätený a otrasený. A tak sa z nepriateľa Cirkvi stal jej vášnivý zástanca. (O pravdivosti zjavenia ho presvedčilo aj to, že našiel kňaza podľa znamenia, o ktorom sa v jaskyni zmienila svätá Panna.)

Začal som zapisovať posolstvá Matky Božej do zošita. Potom som o tom informoval kňaza v našej farnosti a neskôr tiež kardinálov vo Vatikáne. Mal som ešte niekoľko ďalších zjavení.

Bruno Cornacchiola s najbližšími

Púť v Tre Fontane

Cesta k jaskyni

Stretnutia Bruna s pápežmi Piom XII., Pavlom VI. a Jánom Pavlom II.

Cirkevné kruhy sa stavali voči tomuto zjaveniu veľmi zdržanlivo a opatrne. Bola ustanovená vyšetrovacia komisia, Bruno, jeho žena i deti boli podrobené dôkladným výsluchom – najprv spoločným, neskôr s každým oddelene – ktoré trvali viac ako šesť mesiacov. Sväté ofícium potom konštatovalo, že nejde o podvod a že obsah posolstiev sa v ničom neprotiví evanjeliu. A keď sa zjaveniam priznal nadprirodzený charakter, cirkevná vrchnosť dovolila, aby sa tu vybudovala mariánska svätyňa pod duchovným vedením františkánov - konvektuálov, ktorých na Slovensku poznáme pod menom minoriti. Oni sa starali aj o pútnkov, ktorí sem prichádzali v čoraz väčšom množstve.

Sväté ofícium potom konštatovalo, že nejde o podvod a že posolstvá zodpovedajú Evanjeliu.

Obrátenie Bruna Cornacchiolu, ktorý sa z nepriateľa Cirkvi stal jej horlivým bojovníkom, bolo prvým zázrakom tohto zjavenia. Bruno mal aj neskôr viaceré videnia. Dňa 9. decembra 1949 sa stretol so Svätým Otcom Piom XII. vo Vatikáne. Pri tejto príležitosti mu odovzdal posolstvo, ktoré mu preňho zverila Matka Božia Panna Mária. Vyznal sa mu, že mal v úmysle ho zabiť dýkou. Na to mu Svätý Otec povedal: „Keby si ma bol zabil, daroval by si Cirkvi ďalšieho mučeníka“. Údajne Pius XII. potom osobne navštívil svätyňu v Tre Fontane a požehnal tam sochu Panny Márie. Bruno sa neskôr stretol aj s pápežom Jánom XXIII a Pavlom VI. a odovzdal posolstvá aj Jánovi Pavlovi II. V roku 1997 Svätý Otec Ján Pavol II. dal súhlas, aby sa miesto zjavenia nazývalo Panna Mária tretieho tisícročiach pi Troch Fontánach.

Stretol som sa tiež s Jánom XXIII. Keď sme sa stretli, objal ma a pozval, aby som mu rozprával o posolstvách. Niekoľko dní pred otvorením konkláve, ktoré zvolilo Pavla VI., Matka Božia mu povedala, že bude pápežom. Poznal som ho už skôr, pretože zastával funkciu štátneho sekretára. Vymenili sme si veľa listov.

Pápežovi Jánovi Pavlovi II. som odovzdal v obálkach rôzne posolstvá, ktoré som dostal pri posledných zjaveniach.

V posolstvách sa Panna Mária prejavuje ako starostlivá Matka. Nabáda ma, aby som všetkým ľuďom povedal, že sa musia stať lepšími a nesmú byť takí egoistickí. Hovorí tiež o vojnách a katastrofách. Hovorí, že to sú rany, ktoré nepochádzajú od Boha, ale zo skazených a tvrdých ľudských sŕdc.

Socha Panny Márie

Posolstvá Panny Márie
V posolstvách sa Panna Mária prejavuje ako starostlivá Matka. Nabáda ma, aby som všetkým ľuďom povedal, že sa musia stať lepšími a nesmú byť takí egoistickí. Hovorí tiež o vojnách a katastrofách. Hovorí, že to sú rany, ktoré nepochádzajú od Boha, ale zo skazených a tvrdých ľudských sŕdc.

Brunovi, ktorý žije dodnes, sa svätá Panna zjavila nielen v jaskyni, ale neskôr i v súkromí. Tak mal Bruno asi 30 zjavení, prevažne tajných posolstiev pápežom, s ktorým je v kontakte dodnes.

Pápež Pius XII. navštívil Tri pramene už v roku 1949 a posvätil tam sochu Panny Márie.

Opis jedného z videní

Môžem uviesť jedno z videní: Matka Božia ma zaviedla na Benátske námestie v Ríme. Námestie bolo plné ľudí, ktorí kričali: "Popraviť, popraviť!" Matka Božia mi vysvetlila, že tu práve prebieha revolúcia. Potom sa zo zástupu ozval výkrik: "Poďme všetci na Peterské námestie!" Odobrali sme sa tam a videli sme tam stáť pápeža i kardinálov a iných hodnostárov. Všetci plakali. Opakovane volali: "Zmiluj sa nad nami, zmiluj sa nad nami!" Povedala mi, že vzhľadom na to, čo sa deje vo svete, Cirkev bude veľmi trpieť a že ľudstvo ide v ústrety vojnám a veľkým nebezpečenstvám.

viac tu:

www.zivcakova.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 9. 2016, 16:38 avatar
svojím spôsobom je protestantizmus podobný miliatnými ateistom alebo islamu - tam je tiež nenávisť a navádzanie na zabíjanie u protestantov minimálne by chceli zabiť pápeža, ateisti by povraždili rovnako ateisti aj kňazov a zbúrali by kostoly


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 9. 2016, 16:39 avatar
oprava: moslimovia aj ateisti by najradšej povraždili kňazov aj zničili kostoly


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 9. 2016, 20:26 avatar
Heh najprv by si si mala pozriet historiu RKC.
To katolici preberali protestantom kostoly, palili ich knihy a biblie..

Ty ani nevytahujes spinu, pretoze nemas moc co, ale obvinujes len cisto z tvojich domnienok..


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 20:38 avatar
Ludwig: Ateisti chcú povraždiť kňazov? Takého ateistu som ešte nestretol.

Napríklad Fajer. Nechce sa mi vyhľadávať jeho reči. Aj keď si myslím, že má len provokačné reči.


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 20:43 avatar
Ludwig: a dosť horlivým, členom hnutia Prométheus

Zrejme preto si tam nevydržal, lebo si bol horlivý. V normálnej spoločnosti nemajú miesto fanatici.


9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 9. 2016, 20:44 avatar
Tu sa aspon poukazuje na to, kto je Lea..

Jej sa ukazu veci z minulosti, veci z biblie a ona vytahuje veci zo svojej fantazie..
Súhlasí Lemmy, Ludwig


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 20:44 avatar
Ludwig: Lea to však podala tak, akoby väčšina ateistov chcela pozabíjať ich kňazov.

Leu neber vážne. Je postihnutá náboženstvom. Nevidíš, aké témy vytvára?


14.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 20:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 9. 2016, 20:59 avatar
No čo. Aspoň žije život naplno. Vždy lepšie, ako by mu malo byť všetko ľahostajné.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:05 avatar
SČ: ako by mu malo byť všetko ľahostajné

Táraj. Opäť podsúvaš falošný blud o ateistoch? Už si ako Lea.


25.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 9. 2016, 21:14 avatar
To ty si vzťahovačný. Nič také som nenapísal. Neporovnával som ho s nikým konkrétnym. To, že si to tak pochopil je tvoja chyba. Písal som to všeobecne ako reakciu, že išiel z extrému do extrému. Možno ani nebol fanatický ateista a možno ani teraz nie je fanatický veriaci.
Súhlasí Wolfe


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:16 avatar
No dobre, beriem späť. Ale vyznelo to tak, ako keby si hovoril, že byť veriacim znamená, že ti nie je všetko ľahostajné, lebo máš vieru.
Súhlasí Slušný človek


38.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 22:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 22:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 22:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 9. 2016, 08:36 avatar
To, že je extrémista si napísala ty. Reagovala si zrejme na jeho slová, že bol aktívny, keď bol humanista. Teraz je aktívny, ako kresťan. To ale nemusí znamenať, že je fanatik. Tvoje hodnotenie aktívneho človeka, v tom čo momentálne robí a čomu verí som okomentoval slovami, že aspoň žije naplno, teda že to, čomu naozaj momentálne verí, berie naplno a je v tom aktívny.


71.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 10:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:01 avatar
Aj ja to tak vidím. Sú jednoducho ľudia, ktorí k životu potrebujú rozprávky aj v dospelosti.
Súhlasí Scarlet666


17.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   10. 9. 2016, 21:02 avatar
Z rozprávky do rozprávky...........  
Súhlasí Scarlet666


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:04 avatar
Ateizmus ti neponúka žiadne rozprávky. Iba ak si ateista k svojmu svetonázoru pribalí nejaké neateistické rozprávky, myslím také, ktoré neobsahujú bohov, napríklad vieru v UFO, chemtrails, rôzne bludné konšpirácie, politické ideológie. Ale tie majú vplyv ako na ateistov, tak i na teistov. To nie je vec ateizmu.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 20:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 20:50 avatar
Ludwig: Nevydržal som tam z toho prostého dôvodu, že som sa stal veriacim.

To je mi ľúto.

Zaujímavé, že si si zvolil práve kresťanstvo, a nie povedzme islam.


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 20:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:02 avatar
Ludwig: Ako som mohol prijať islam, keď som čítal bibliu?

A netrápi ťa, že si nečítal korán? Ochudobnil si sa o príležitosť ísť do neba. (Podľa moslimskej viery.)


22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:10 avatar
Nedivím sa, chápem, že si podľahol územnej sile. Keby si žil v Saudskej Arábii, bránil by si islam. Ale žiješ medzi kresťanmi, tak si sa pridal na stranu kresťanov. Rozumiem tejto pohodlnej psychologickej slabosti.

Veľa ti napovie kniha.

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc.: Človek alias programovaný biologický stroj a jeho lásky

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:29 avatar
Na tom nezáleží. Dôležité sú tie jeho vety z knihy. Na tie sa zameraj. To je to, o čom som povedal ako o územnej sile. Ešte sa dá hovoriť o generačnej sile, keď otec je katolík, aj dcéra bude katolíčka. Tie zmeny vo svetonázoroch sa až tak jednoducho nemenia. Pre katolíka alebo humanistu by sa Slovensku bol náročný prechod k islamu. V Saudskej Arábii by taký odchod od islamu končil aj smrťou.


30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:38 avatar
Ludwig: Pre väčšinu kresťanov som bludár, a to je horšie ako neveriaci,

O tom pochybujem, že bludára berú horšie ako neveriaceho. Myslím si, že u bludára sa aspoň môžu spoliehať, že verí v boha, a to im často stačí k upokojeniu. Neveriaci sú však hrozbou pre nich, lebo neveria v boha.


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 9. 2016, 21:42 avatar
Mám jednu skúsenosť z vedeckej prednášky, kde sa jeden poslucháč ozval do diskusie, a medzi iným o Einsteinovi vyhlásil niečo kritické, ale vzápätí dodal, že Einstein tiež veril v boha, a to ho upokojilo. Predstava, že by Einstein neveril v boha by ho dovádzala do zúfalstva. Jemu bolo jasné, že neveril kresťanstvu, ale stačilo mu veriť, že Einstein veril v boha, bez toho, aby sa zaoberal, o akého boha ide, keď kresťanstvo je monoteistické, a poslucháč bol kresťan.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 22:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 21:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 22:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 23:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 23:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 9. 2016, 23:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 9. 2016, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 9. 2016, 00:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 9. 2016, 00:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 9. 2016, 00:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2016, 00:23 avatar
Scarlet, budeš prekvapená, ale Paul Kurtz kladie humanistickú morálku na vyššiu úroveň ako majú nábožní.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666


58.
označiť príspevok

Ludwig muž
   11. 9. 2016, 00:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2016, 00:27 avatar
Veď to je z tej knihy.


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 00:33 avatar
Mno, Scarletka, keby ti niekto nadaval do risskych, dalej uz vies coho, tak by si asi tiez nevyskakovala od radosti..  


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 00:13 avatar
Jo, to niektori veriaci tu su na extremne vysokej duchovnej urovni  


53.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 9. 2016, 00:24 avatar
Scarlet, veď toto je diskusné fórum. Aj tak si myslím, že do diskusií sa zapája málo ľudí.


61.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 00:33 avatar
Presne aku si mala ty, ked som sa bavil s Leou..


65.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 00:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 01:03 avatar
Lebo s tebou sa bavili vsetci  


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 01:04 avatar
No nic, necham ta tebe, aspon uz nemas do koho podrypovat  


68.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   11. 9. 2016, 01:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 9. 2016, 08:19 avatar
Skor mas mentalne problemy ty..

Vycitas nieco a pritom to sama robis..


57.
označiť príspevok

dodo...best muž
   11. 9. 2016, 00:25 avatar
...sektari,prepina vam...???
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:50,  10, .... to môžeš tvrdiť, ale nemáš pravdu. Príklad: ..... O trojici...... nesmrteľnej...
dnes, 17:41,  https://www.facebook.com/100008169888627/videos/2836069460008689
dnes, 17:41,  32, ...... tá ohavnosť spustoší tých, ktorí nemajú Božie schválenie! A môžeš tam ty...
dnes, 17:36,  Dnes ešte existujú " komunisti " ?
dnes, 17:35,  31, ..... dotýkalo sa to aj židov a aj kresťanov. A pri prvom spĺňaní , samozrejme ten...
dnes, 17:25,  Konkrétne tento článok ich vzrušuje: Rakovina, astma, ekosystémy: Ako rúška ohrozujú...
dnes, 17:21,  28, .... nie, ..... OSN bude chcieť zničiť všetky náboženstvá, teda aj svedkov, .........
dnes, 17:15,  2, ..... ale skús opísať ty to "veľké nič" čo stvorilo život a inteligenciu a...
dnes, 16:57,  Vysvetlenia tu nie sú potrebné. Robíš skrátka to, čo uznáš za správne.
dnes, 16:49,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/128348471_379983609999542_9171258497236631915_n.jpg...
dnes, 16:47,  -era-, ešte dodám na vysvetlenie - hoci som to už písal - akú vzburu mám na mysli... je to...
dnes, 16:30,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/128260825_3791283414224358_2966227202537647514_o.jp...
dnes, 16:22,  Predpokladám, že mu tie optimistické predpovede zase raz nevyjdú.
dnes, 14:43,  A este nech rozpreda macicky na bazosi, ako ty foto vercajg a rychlo aj dom so zahradou, aby mu...
dnes, 14:41,  Tuto> https://slovakforum.slovakforum.net ;) Ale ani tam SOM ju nevidel ;)
dnes, 14:39,  Fotón znovuzrodil akurát tak svoje fórum slovak forum ;)
dnes, 14:39,  Tak, to je vazne. Asi prebieha proces znovuzrodenia. :-)) Dufam, ze nie pod taktovkou fotona....
dnes, 14:35,  Myslim, ze jeden druheho by vyhnal. :-))))))))))
dnes, 14:34,  Aj facebook si zrušila ;)
dnes, 14:33,  Ktovie....a mozno.....;-))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(178 848 bytes in 11,593 seconds)