Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako prežiť spojenie so Svetlom

15
reakcií
975
prečítaní
Tému 31. decembra 2013, 18:19 založil markus.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 01. 2012
28
19. 01. 2016
15
27. 07. 2013
7
27. 02. 2015
115
 
 


1.
označiť príspevok

markus muž
   31. 12. 2013, 18:19 avatar
Prežitie spojenia so Svetlom je najmocnejším a najzásadnejším prežitím, ktorého sa môže človeku tu na zemi dostať. Má schopnosť od základov zmeniť celý jeho doterajší život. Existencia Boha, ktorá bola dovtedy vecou viery sa totiž na základe osobného prežitia stáva vecou presvedčenia, pretože potom už človek neverí že je to tak, ale vie, že to je tak!

Niet slov, ktorými by sa dal adekvátne vyjadriť a popísať moment dotyku duše človeka s nádherou vyžarovania Svetla vševládneho Boha. O Bohu samotnom tu reč nie je a ani byť nemôže! On totiž tróni v človeku nikdy nedosiahnuteľných výšinách. A z Jeho súcnosti žiari Svetlo, z ktorého všetko vzniklo a všetko je ním udržiavané.

Spojenie môže človek nadviazať jedine s odleskom žiary tohto Svetla. Môže ju zavnímať, zakúsiť a zažiť. A keby to malo trvať hoci len zlomok sekundy, ťažko opísateľná veľkoleposť tohto prežitia sa stáva podnetom k zásadnej premene jeho života.

No a my si teraz skúsme niečo povedať o dvoch spôsoboch, ktorými sa je možné k takémuto prežitiu dopracovať.

Prvý spôsob môžeme nazvať spôsobom šokovým, alebo revolučným a druhý spôsob spôsobom evolučným, čiže cestou postupného vývoja.

K tomu prvému dochádza v hraničných situáciách a v zlomových životných momentoch. Typickým príkladom je autonehoda, alebo iný ťažký úraz, prostredníctvom ktorého sa človek ocitá v stave klinickej smrti a v ňom prežíva spojenie so Svetlom. Prežíva určitý druh spojenia s primerane odstupňovanou silou vyžarovania Svetla. Vidí rôzne svetlé bytosti, zhovára sa s nimi, nazývajúc ich podľa druhu svojho vierovyznania rôznymi menami, avšak dôsledok takejto skúsenosti býva vo väčšine prípadov vždy ten istý. Po opätovnom návrate do fyzického tela nastáva v jeho živote absolútny hodnotový obrat. Zásadný obrat k hodnotám, akými sú ústretovosť a ohľaduplnosť voči ostatným, ušľachtilosť, čestnosť, spravodlivosť a dobro. Človek totiž spoznáva, že práve v tomto spočíva pravá cena jeho bytia a že hodnoty, ktorým ľudia holdujú dnes nemajú z vyššieho hľadiska takmer nijakú cenu. Že majetky, peniaze, moc, sláva, pôžitky a radovánky, ktorým mnohí tu na zemi obetujú všetko svoje snaženie sú hodnotami druhoradými. Spoznáva, že skutočnými a pravými, naše fyzické bytie presahujúcimi hodnotami je ľudskosť, spravodlivosť, čestnosť, ušľachtilosť a dobro.

Nie teda mať, ale byť! Nie teda mať, vlastniť a užívať si, ale byť dobrým, spravodlivým a ušľachtilým človekom! Jedine v tomto spočíva skutočná hodnota, ktorú si hlboko uvedomuje človek na základe svojho osobného prežitia spojenia so Svetlom.

S tým Svetlom, v ktorého žiare sa raz ocitne každá ľudská duša, aby sa pred ním zodpovedala zo všetkých svojich činov. A nie len zo svojich činov, ale i zo svojich slov a myšlienok. V hrôze, údese a úľaku bude potom stáť človek pred žiarou Svetla, vedomý si toho, že prežil svoj život v honbe za hodnotami, ktoré v živej a mocnej realite tohto Svetla nič neznamenajú.

A ešte jedno si zo sebou odnášajú všetci tí, ktorí prežili stretnutie so Svetlom počas klinickej smrti. Prestávajú mať strach zo smrti. Z vlastného prežitia už totiž vedia, že ich tam, na druhom brehu čaká Svetlá žiara, v ústrety ktorej budú môcť radostne kráčať, ak svoj život naplnili hodnotami dobra, cti, ušľachtilosti, spravodlivosti a ľudskosti.

Smeť ísť v ústrety Svetlu! Čoraz bližšie k jasavej nádhere jeho žiary! Pred niečím takýmto bledne akékoľvek bohatstvo a akákoľvek rozkoš tohto sveta. A preto ten, kto niečo takého prežije, napĺňa svoj život už len svetlými hodnotami ušľachtilosti a dobra.

Takýto je teda šokový, alebo revolučný spôsob osobného prežitia spojenia so Svetlom. Z jeho opisu je jasné, že väčšina ľudí nemôže ísť touto cestou a že tento spôsob zostáva riadením osudu vyhradený iba určitému malému percentu populácie.

Väčšina ľudí musí a má kráčať k tomuto prežitiu spôsobom evolučným. Spôsobom postupného vývoja. Je to cesta, spočívajúca v uvedomení si skutočných a pravých hodnôt a v podriadení svojho života týmto hodnotám. Spočíva v úsilí o ľudskosť, ústretovosť, nezištnosť, čestnosť, ušľachtilosť, spravodlivosť a dobro. Spočíva v poznaní, že práve toto sú hodnoty, ktorých získavanie musí byť prvoradé, kým všetko ostatné musí byť až na druhom mieste.

Človek môže usilovať i o majetok, i o peniaze, môže si dopriať radostí a pôžitkov, avšak nikdy ich nesmie dosahovať na úkor poctivosti, čestnosti, ušľachtilosti, ľudskosti a spravodlivosti.

Dodržiavanie tejto zásady musí stáť vždy na prvom meste a až potom môže nasledovať všetko ostatné.

Ak človek takto žije, evolučným spôsobom, čiže cestou postupného duchovného vývoja kráča v ústrety prežitiu spojenia so Svetlom. Človek sa totiž takýmto spôsobom života stáva vnútorne čoraz viacej svetlejším a tým i Svetlu rovnorodejším, až nakoniec, keď vo svojom snažení nepoľaví a bude ho stále rozvíjať k čoraz vyššej dokonalosti, dostane sa mu veľkej odmeny. Už tu na zemi mu bude dovolené zažiť spojenie so žiarou Svetla Najvyššieho! Bude mu dovolené dotknúť sa ho, zavnímať ho, okúsiť ho a vytušiť ho!

Vtedy pochopí, že jeho úsilie o vysoké hodnoty bolo správne a jeho odhodlanie žiť takto aj naďalej ešte vzrastie. Potom, prostredníctvom vlastného prežitia tiež spozná, že Boh naozaj jestvuje a že už len slabý odlesk žiarivého Svetla jeho nádhery dokáže natrvalo naplniť ľudskú dušu blaženosťou. V takomto človeku vzbĺkne túžba slúžiť Svetlu navždy svojim dobrým, spravodlivým a ušľachtilým životom. Túžba kráčať mu v ústrety žitím života naplneného svetlými hodnotami. Túžba radostne kráčať v ústrety žiare Svetla prevelebnej nádhery Stvoriteľa.

Niet väčšieho šťastia, blaženosti a naplnenia! Lebo vskutku, ľudia tejto zeme ani len netušia, čo Boh nachystal pre tých, ktorí ho milujú. Pre tých, ktorých život bol naplnený snahou o vysoké, svetlé a vznešené hodnoty.

Toto je cesta predurčená všetkým ľuďom tejto zeme! Cesta k šťastiu, blaženosti a naplneniu! Na každom z nás zostáva, či sa po nej vydá. Či bude kráčať už tu na zemi a potom automaticky i po odchode z tejto zeme v ústrety Svetlu, alebo prežije svoj život iba v napĺňaní pozemských cieľov a hodnôt, Svetlu vzdialených.

Od hodnotového systému každého človeka záleží, čo sa s ním stane po smrti. Iba na ňom záleží, či jeho ďalšia cesta bude cestou v ústrety nádhere Svetla, alebo naopak, či v žiare Svetla spozná svoje vlastné odsúdenie. Odsúdenie bytosti, pre ktorú skutočné, svetlé, nadčasové a fyzické bytie vysoko presahujúce hodnoty nič neznamenali. Bytosti, ktorá uznávala hodnoty úplne iného druhu a tým sa sama vzdialila Svetlu a vyniesla nad sebou rozsudok.

Lebo Svetlo nikoho nesúdi a neodsudzuje! Na to je príliš vznešené! Súdi a odsudzuje sa iba človek sám, pretože on sám sa dobrovoľne a na základe svojej slobodnej vôle odvracia od Svetla a prikláňa k temnote, ktorá je jeho opakom.

Zostáva teda iba čisto na nás, čo so svojim pozemským životom i celým svojim bytím urobíme a kam ho nasmerujeme. Zostáva iba na nás, či ho naplníme Svetlom, alebo temnotou.


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 12. 2013, 18:21 avatar
neviem si predstavit ze by ustavicne bolo svetlo... podla mna je dobre ze pride i noc a my si mozeme oddychnut v snickove :-)
Súhlasí Lemmy


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 12. 2013, 18:27 avatar
Na väzňoch sa niekedy používa taká metóda, že väzňovi svietia do očí veľkou (silnou) žiarovkou.

Väzeň je po skončení šťastný, ak sa chvíľu nachádza v tme, aby si odpočinuli oči.
Súhlasí EnaXnaY


4.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 12. 2013, 18:29 avatar
a vraj celkom hrozne je aj ked ti nechaju pomaly kvapkat vodu na celo :-)


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 12. 2013, 18:34 avatar
ale este som si spomenul na jeden zazitok... raz som sedel na stolicke a cigansky vajda mi pod krkom drzal macetu... vtedy som videl svetlo... akoby sa realita zmenila na jedno velke svetlo... akoby niekto zapalil atomovu bombu a ja som bol v epicentre :-) potom ma vzali na psychiatriu :-)


6.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 12. 2013, 20:24 avatar
nezavidim...


7.
označiť príspevok

Blanka žena
   1. 1. 2014, 01:40 avatar
spojenie so svetlom ? strč mokré prsty do zásuvky, možno sa rozsvietite 
prepáčte, však tému som nestihla prečítať, prepáč markus, je to dnes na mňa strašne dlhé.
Súhlasí fajer


8.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 1. 2014, 09:46 avatar
... neháďžte perly sviniam ....


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 09:47 avatar
tak zalez do chlieva :-)


10.
označiť príspevok

Kengura muž
   1. 1. 2014, 09:57 avatar
Drahí veriaci, nie je priskoro hľadať svetelný nebeský poklad ? Každý sa snaží tak žiť, aby sa tu mal dobre a robí všetko pre to aby tomu tak bolo. Bez vlastnej zásluhy vám z neba nepadne ani kus chleba. Pozoruhodné, že sú ľudia, ktorí majú čas a nevedia ho produktívne využiť, lebo moje svetlo je, keď sa mám TU dobre a som spokojný vďaka svojmu úsiliu.


11.
označiť príspevok

fajer
   1. 1. 2014, 11:39 avatar
stačí platiť elektriku a svetlo budeš mať vždy...
Súhlasí EnaXnaY, huranato


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 1. 2014, 11:45 avatar
aj ked take sviecky tiez navodzuju romanticku atmosferu :-)
Súhlasí Fialka3


13.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   1. 1. 2014, 11:48 avatar
12. len sú dnes dosť drahé, ale inak fajn :-)


14.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 1. 2014, 00:59 avatar
To ešte neznamená, že pokiaľ ste sa nekúpali v mori,l že more neexistuje, len preto, že ste ho nikdy nevideli a vaše argumenty sú silnejšie ako tých, čo už pri tom mori boli.
Veď vám nikto nič nenanucuje, my iba vyprávame svoje nádherné zážitky.
Ale je to podobné napríklad, keď som bol na vojne a neboli sme rok a pol doma, a potom keď zrazu prišiel niekto z dovolenky a začal podrobne vykkládať, ako si doma s frajerkou zakefoval, Tak sme ho hnali z cimry osratou metlou, lebo sme zúrili, že sme si nemohli my.
Ono byť kúrevsky o niečom presvedčený ešte neznamená, že je to pravda.A vás to svetlo, pokiaľ sa budete držať toho, čo teraz, určite neprekvapí.
To jednoducho s človekom, čo neznesie poradiť, ani inak nejde. Od takých je najlepšie utekať, ale kde to mal zverejniť, ak toto je kolonka Náboženstvo ??? Má podľa vás vôbec právo niečo tak=é uverejniť ,alebo si dokonca od vás pýtať na to súhlas ??????
Silu vaším argumentom dodáva iba vaša drzosť nebyť schopný akceptovať názor iného, to by ste mohli nad tým trošku pouvažovať, aspom tí inteligentnejší spomedzi vás.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2014, 16:04 avatar
"pokiaľ ste sa nekúpali v mori,l že more neexistuje," >>> ti ludia ti ukaz fotky, je tho plno na nete, mozes si pozriet satelitne snimky ..

"Ono byť kúrevsky o niečom presvedčený ešte neznamená, že je to pravda." >> vzdy ked nieco pises, tak rozmyslaj, ci sa to neda pouzit aj opacne..

"To jednoducho s človekom, čo neznesie poradiť, ani inak nejde." >> Ty si nechas poradit opacnym sposobom? Napriklad, keby ti niekto povedal, ze to co pocitujes ti sposobuje tvoja psychika, uveril by si?
Skus sa na to pozriet aj z opacneho konca ...


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 1. 2014, 01:07 avatar
No ono to az tak velmi nemusi zaposobit na cloveka, ktorý vie o co ide, ale veriaceho to opanta.
Toto plynutie cireho svetla, je len jednym z prvych krokov, cosi ako ze mas pred sebou 500 km a ty si este len vliezol na cestu. Ale ako spravny veriaci, dalej sa ani nepohnes, staci ti tento zazitok :D
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:54,  Samozrejme , ak by halucinacie pokracovali aj po skonceni zivota pacienta , stalo by toto za...
dnes, 08:50,  Zoberme , ze v roku 1500 az 1570 zil nejaky rolnik . Teraz je napriklad v nebi , OK :-) Ale co...
dnes, 08:47,  V tomto hodnotení týchto "halucinácií" je táto "hmotná" teória niekedy...
dnes, 08:45,  Aj tie halucinacie , alebo psychicke poruchy , to vsetko existuje iba v mantineloch fungovania...
dnes, 08:42,  Je to krásna teória, ktorá odpovedá na množstvo otázok. Ale množstvo iných otázok...
dnes, 08:38,  Sme hmota Hmota , ktora je sformovana sposobom , umoznujucim nam zit . Preco nevidime cez...
dnes, 08:24,  tíško..
dnes, 07:48,  22/ Ked spojis ciernu a bielu vznikne stredne seda vo fotografii sa hovori ze cierna je 25 krat...
dnes, 07:36,  Čierne s bielym - Spoj
dnes, 07:20,  10. Legitímnosť podľa čoho? Je to pako, keď si myslí, že môže len tak bez všetkého...
dnes, 06:51,  4/ Kasafran ale v jednom ma pravdu ze svetovou obchodnou menou je dolar!!!:)))
dnes, 05:49,  sme spotení, ľudia čo mi ubližujú, budú žiť na južnom póle
dnes, 00:07,  Pekná rozprávka, niektoré scény dobre emočne nahrali. ..
dnes, 00:04,  https://www.sdetmi.com/assets/Uploads/2016/10/25/_resampled/ResizedImage764317-TRL-sq200-s16-8-pu...
dnes, 00:01,  Môžeš aj za mňaa. ..*38
včera, 23:59,  Elf nás ešte pozabáva :)
včera, 23:59,  Edo takto ? :) -...
včera, 23:57,  ha-ha-ha. .. *21 idem už spať dneska, bye.. *21
včera, 23:56,  S politologičkou Žúborovou ? :)
včera, 23:56,  https://www.velkoobchod-novtex.sk/fotky10815/fotos/_vyr_1193osuska-TROLOVIA.jpg
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 509 bytes in 0,186 seconds)