hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ako pracuje magnet.

príspevkov
12
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 17.10.2013 21:21 elemír
posledná zmena 19.10.2013 02:07
1
17.10.2013, 21:21
Nagooglujte si wikipediu permanentný magnet. Je tam odfotený magnet, ktorý je posypaný železnými pilinami, ale ak sa podrobne zahľadíte na piliny, ktoré znázorňujú siločiary, zistíte, že v rovníkovej oblasti magnetu sa siločiara N a S nestretajú, ako sa pôvodne predpokladá, že siločiary idú z jedného pólu na druhý.
Ak priložíte magnety k sebe rovnakými pólmi, tak sa odpudzujú, ak opačnými, tak sa priťahujú, ale železo priťahujú na oboch póloch rovnako. V čom je rozdiel ?
Ak by som uvažoval, že siločiary magnetu tvoria tečúce elektróny, tak sa nedá vymyslieť nič, ako aj doteraz nikto nič nevymyslel.
Ak ale začnem uvažovať, že železné piliny na magnete sa usporiadali siločiarami, ktoré tvorí tečúce elektrické médium, tak ako vo vodiči tok prúdu nie je tok elektrónov , ale tok elektrického média, ktoré si v skratke nazvem elmed, potom sa riešenie nájde. Teda aspoň v moje fantázii.
Elmed je podobný pri presune tekutine, ako napríklad voda, ibaže má K násobne menšiu hustotu. Každý prúd vody, či elektriky sa pri určitom množstve a rýchlosti musí točiť doprava, pravidlo palca pravej ruky.
Takže do oboch pólov magnetu vteká elmed , ktorý tým, že silno tečie , musí sa aj točiť podľa pravidla pravej ruky. Ak teda dáme pravú ruku na S pol magnetu točí sa prúd siločiar doprava, ak na J pol, tiež sa točí doprava, ale oproti sebe sa točí prúd siločiar opačne.
Zatiaľ dúfam jednoduché aj pre duševne chorých. Čo na to hovoríš zatiaľ, Frajer ?
Železo priťahujú oba póly rovnako, pretože siločiary magnetu pôsobia na jednotlivé molekuly a atómy železa rovnako, lebo tieto nie sú usporiadané podľa magnetického poľa. Siločiary jednotlivých atómov železa neusporiadaných pri tuhnutí tavby do jedného smeru magnetického poľa, sa nesčítajú, ako pri magnete a tak sa magnetom dajú priťahovať na oboch póloch rovnako.
Paradox ale nastane, ak priložíme k sebe póly dvoch magnetov. Priťahujú sa iba póly, kde sa tok prúdu siločiar točí opačne. Kde sa tok prúdu siločiar točí v rovnakom smere, tam sa magnety odpudzujú. Prečo ?
Ak siločiary priťahujú železo na oboch póloch rovnako potom na póloch do magnetu iba vtekajú smerom do stredu magnetu. A čo sa robí v strede magnetu ?
Lenže, pozor, toto je zatiaľ v ploche, dokonca aj obrázok pilín na magnete je v ploche a to sme sa nechali škaredo oklamať. Tento pokus by bolo treba urobiť priestorový, to znamená dať viacej vrstiev nad seba, najlepšie sklíčkami, lebo
Teraz jeden osobný zážitok.
Kedysi dávno sa poprašovalo z lietadiel a dokonca ja som raz bol prekvapený, že som raz uvidel, že robil postrek vrtulník. Išiel som na aute a okamžite som zastavil, aby to nepustil na mňa. Ale nakoniec bolo jasné, že pilot ma zbadal, lebo cesta išla vedľa pola, ktoré postrekoval, lebo zastavil vo vzduchu a zastavil aj postrek. Vyšiel som z auta, bol som od toho poľa neviem či 5O, či 100 metrov a zrejme to pilot uvidel a znova pustil postrek a začal letieť smerom ku mne na koniec poľa. Ten postrek nemohol byť jedovatý a mám dojem, že to iba skúšali s vodou. Ale akonáhle znova pustil postrek a začal letieť smerom ku mne, bolo jasné, že vrtulníkom asi nie je možné, alebo dosť rozumné postrekovať. Náhoda ako blbec bola ešte v tom, že som toto videl proti slnku. V momente, ako pustil postrek, okolo vrtulníka sa vytvoril nádherný toroid. Vertikálny stred toroidu bol v strede vrtule, ale na koncoch vrtule som uvidel na oboch stranách dva kruhy teda priečne rezaný toroid. Koniec veľkej vrtule presne v strede. A vtedy som pochopil, že vrtulník ženie prúd vzduchu pod seba, ale nie do hĺbky, ten vzduch sa hneď na vonkajšej strane toroidu v kruhovom pohybe vracal hore a potom ho vrtula tlačila zase dole. A vlastne vrtulník sa drží vo vzduchu tým, že točí vzduch v tvare toroidu vnútornou stranou toroidu dole a vonkajšou hore.
Teraz si predstavte, že by boli vo vzduchu dva vrtulníky, teda helikoptery, vrtulník je kratšie.
Ak by sa im točila vrtuľa rovnakým smerom, vytvorili by dva rovnaké toroidy, ale ak by jeden bol presne nad druhým, a by sa začali k sebe približovať, teda pomaly by sa približovali k sebe toroidy, ktoré ich držia vo vzduchu. Ak by sa začali oba rovnaké toroidy dotýkať, potom by sa dotýkali vrchným a spodným toroidom a prúdenie vzduchu by bolo opačné, prúdenie by sa zrušilo a akoby s navzájom pritiahli, teda vrchný vrtulník by spadol na spodného. Ak by jeden mal opačný smer točenia vrtule, potom by sa toroidy dotkli v súhlasnom prúdení a vzájomne by sa odpudzovali, teda nemohli by sa k sebe priblížiť. A ten spodný by niesol aj toho vrchného.
A z toho vyvodzujem, že je to podobné aj s prúdením siločiar magnetu, pretože je podobné ak s dvomi toroidmi vrtulníklov. Ale iba pri styku dvoch toroidov, pretože ak študujeme siločiary magnetu podľa pilín a toho, čo zobrazil obrázok v ploche, všetky siločiary idú do stredu pólu a nie do stredu magnetu, čo je podstatný rozdiel. Dôkaz toho je , že siločiary v rovníkovej oblasti magnetu sa krížia, idú si po svojom a nestretajú sa , teda ešte raz , siločiary magnetu vôbec neprechádzajú z jedného pólu na druhý ale všetky idú do stredu póla. Čo teda znamená, že v rovníkovej oblasti magnetu je neutrálne pole magnetu nie preto, že by sa tam sa siločiary rušili, ale preto, že priťahujú predmet na obe strany rovnako.
A z tohto dôvodu, nemôžeme porovnávať siločiaru magnetu so siločiarami čiernej diery.
Takže siločiary sa na každom póle stretajú v jednom mieste a kde potom idú ? Predpokladám, že v strede vytvoria veľmi úzky zväzok a ten pokračuje smerom do stredu magnetu, kde sa oba prúdy čelne zrazia. Každý z tých prúdov sa pri strete točí opačne a teda energia siločiar sa rozletí v tenučkej ploche rovníkovej oblasti radiálne kolmo na os magnetu pravidelne na všetky strany a práve toto by mal potvrdiť nasledovný pokus:
odkaz
Teda magnet s roztočí len vtedy, ak privedieme prúd do jeho rovníkovej oblasti a ešte prúd média siločiar musí byť totožný s elektrickým prúdom a magnet roztočí podľa pravidla pravej ruky.
none
11

1. elemír 17.10.2013, 21:21

Nagooglujte si wikipediu permanentný magnet. Je tam odfotený magnet, ktorý je posypaný železnými pilinami, ale ak sa podrobne zahľadíte na piliny, ktoré znázorňujú siločiary, zistíte, že v rovníkovej oblasti magnetu sa siločiara N a S nestretajú, ako sa pôvodne predpokladá, že siločiary idú z jedného pólu na druhý.
Ak priložíte magnety k sebe rovnakými pólmi, tak sa odpudzujú, ak opačnými, tak sa priťahujú, ale železo priťahujú na oboch póloch rovnako. V čom je rozdiel ?
Ak by som uvažo...

19.10.2013, 01:44
Začni Maxwelovými rovniciami, aby si to všetko správne pochopil. To čo tu píšeš je pohľad laika z ulice na mag. pole.
none
2
17.10.2013, 22:22
lebo sú nabité plusom
none
3
17.10.2013, 22:36
Elemír, keby som ja pilotoval ten vrtulník tak tiež zastanem a prídem sa pozrieť na exota ako si ty.......
none
4
18.10.2013, 00:56
elemir, nepredstavuj si magneticke pole ako ciarky, tie len znazornuju smer magnetickeho pola

mimochodom, magnet netaha len zelezo, ale vsetko ty expert, zelezo je len pritahovane ovela viac preto sa magnet prilepi, na zelezo sa pripoji pre to oboma stranami, lebo ho zmagnetizuje vzdy na opacnu, vysvetlim ti to aby si to pochopil, prilozis plus, zelezo bude minus, prilozis minus, zelezo bude plus, spolu vytvoria jeden magnet, netaha ho do stredu ako nejaky vodny vyr

magnet nema stred v ktorom sa akumuluje energia, chcel si to v 3D?
odkaz

elemir, ked si budes vymyslat tiez nevymyslis nic lebo to bude fungovat len v tvojej hlave

k videu, magnet je potiahnuty vodivou vrstvou, magnet sa prisaje na skrutku ktoru zmagnetizuje, skrutka a magnet tvoria vlastne jeden magnet s dvomi polmi, potom prilozis kladny pol magneto skrutky k zapornemu baterky, problem tvojej teorie je v tom ze zabudas ze ten vodic ktory je prilozeny k magnetu aj baterke je pod prudom magnet sam o sebe, ked ho prilozis v pravom uhle na okruhli magnet tak to funguje ako ked voda pada priamo na kladky vodneho mlynu

porovnavat prudenie vzduchu a magneticke pole len na zaklade vizualnej podobnosti je hlupost
none
5
18.10.2013, 08:37
mal by si začať s fyzikou,pre piaty ročník základky,len sa tu strápňuješ...
none
6
18.10.2013, 08:38
Bojislav, všmni si ten obrázok s tými pilinami, to je skutočnosť, ktorú nemožno oklamať a obrázokktorý uvádzaš je nakreslený práve podľa tých blbostí, čo doteraz vie veda o magnete. A za druhé, je to magnetické pole zeme, ktoré nemožno zrovnávať s pemanentným magnetom kvadratického tvaru. Všimni si dobre tie súradnice v rovníkovej oblasti magnetu, že vôbec nepokračujú tak, ako je to na tom nekreslenom obrázku zeme. Siločiary sa navzájom ignorujú a krížia, zober si na to lupu, ak to nevidíš bez okuliarov. Siločiary kvadratického megnetu vôbec nejdu z jedného pola na druhý, to je debilina, Všetky siločiary idú približne do stredu pólu a nie z póla na pól. Dobre si to ešte raz pozri. Lebo to je,podstatný rozdiel v chápaní teórie magnetu a takých vedeckých nezmyslov tu je na mraky, že stačí na to sedliacky rozum, aby si videl tu kvalitu niektrých tzv vedcov. A ten obrázok z toho labáku vlastne znízorńuje iba nový typ eletromotorov, ktoré sa už v praxi požívajú na veľké výkony a je šanca, že neodým nahradá kotvu nakrátko teslov systém.
none
9

6. elemír 18.10.2013, 08:38

Bojislav, všmni si ten obrázok s tými pilinami, to je skutočnosť, ktorú nemožno oklamať a obrázokktorý uvádzaš je nakreslený práve podľa tých blbostí, čo doteraz vie veda o magnete. A za druhé, je to magnetické pole zeme, ktoré nemožno zrovnávať s pemanentným magnetom kvadratického tvaru. Všimni si dobre tie súradnice v rovníkovej oblasti magnetu, že vôbec nepokračujú tak, ako je to na tom nekreslenom obrázku zeme. Siločiary sa navzájom ignorujú a krížia, zober si na to lupu, ak to nevidíš bez o...

18.10.2013, 10:25
je zaujimave ze si tvoj chory mozog mysli ze ucinil nejaky zasadny objav tym ze sa kukas na piliny

odkaz

elemir, nevidel si nahodou obrazok kde v pohybe kovovym pilinam branil samotny magnet?
none
7
18.10.2013, 08:40
týmto príspevkom si čo chcel povedať,nejako my ušla pointa....
none
8
18.10.2013, 08:55
"Zatiaľ dúfam jednoduché aj pre duševne chorých." ...vôbec to nie je jednoduché,keď neviem čo sú siločiary a ani čierna diera, lebo som v nej nikdy nebola
none
10

8. 18.10.2013, 08:55

"Zatiaľ dúfam jednoduché aj pre duševne chorých." ...vôbec to nie je jednoduché,keď neviem čo sú siločiary a ani čierna diera, lebo som v nej nikdy nebola

18.10.2013, 18:50
ja som bol a narobil som tam biele bodky....
none
12
19.10.2013, 02:07
Škoda, zatiaľ nikto ani neškrtol.

Počkáme ešte???
Ešte stále čakám na niekoho, čo predsa len trochu chápe, čo píšem, pretože to je nádej blízkej budúcnosti, zdroj energie s neodýmových magnetov.
Samozrejme, že aj ja už niečo mám, ale nemám s kým konzultovať a čo je najhoršie nemám ani mizerných pár sto € na zakúpenie magnetov.
Kdesi som počul, že na Slovensku dokonca sa už aj začala výroba a všetko sa muselo zrušiť. Predsa len sa tam našla nejaká chyba. Ak by náhodou niekto z tých ľudí toto čítal, chcel by som sa nakontaktovať, aspom si overiť, či ta chyba nebolo to, načo sa ja teraz spolieham. Chcem sa teraz chcem poklúsiť o nejaký miniatúrmny model a aj tá najmenšia vec stojí čas a hlavne peniaze. Magnety sú nevypytateľná vec a môže to byť vyskúšané aj na modeli a zažne sa seriová výroba a nejde to.
Preto sú strašne dôležité tieto vlastne praktické pokusy.
Teda ak by predsa sa len niekto našiel a bol by ochotný so mnou o týchto veciach hovoriť, prípadne mne osobne niečo napísať, dám tu môj mail.
Toto je hlavný účel, prečo som to tu uverejnil a to video z toho labáku, na tom som uvidel obrovskú možnosť niečo vyskúšať.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 15.4.2024 5:00 ) veľkosť : 110 264 B vygenerované za : 0.140 s unikátne zobrazenia tém : 46 606 unikátne zobrazenia blogov : 752 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.