Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako môžeme definovať Bibliu?

54
reakcií
1524
prečítaní
Tému 3. decembra 2017, 01:04 založil pozorovateľ.

podobné témy:1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   3. 12. 2017, 01:04 avatar
Biblia je písané Slovo Jehovu Boha určené ľudstvu. Na napísanie Biblie použil Boh v priebehu 16 storočí asi 40 ľudských tajomníkov, pričom jej písanie aktívne riadil svojím duchom. Takže je inšpirovaná Bohom. Veľkú časť správy tvoria priamo Jehovove vyhlásenia, ako aj podrobnosti z učenia a činnosti Božieho Syna, Ježiša Krista. V týchto správach nachádzame vyjadrenia o požiadavkách, ktoré Boh kladie na svojich služobníkov, a o tom, čo Boh urobí, aby dovŕšil svoje podivuhodné predsavzatie so zemou. Na prehĺbenie nášho ocenenia pre tieto veci Jehova zachoval v Biblii aj správy, ktoré ukazujú, čo sa stane, keď jednotlivci a národy Boha počúvajú a konajú v súlade s jeho predsavzatím, ako aj následky toho, ak idú vlastnou cestou. Jehova nás pomocou tohto spoľahlivého historického záznamu informuje, ako zaobchádza s ľudstvom, a tým nás zoznamuje aj so svojou podivuhodnou osobnosťou.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:13 avatar
1,....jednoducho aj tak,....že je to........"pre človeka"!
Ak sa ho drží,....jeho život je šťastný a hlavne bude dlhý!/večný život/


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 01:09 avatar
Biblia sa dá jednoducho definovať ako zväzok kníh, delí sa na 2 časti: Starý a Nový zákon.

Starý zákon je súbor príbehov, rozprávok, esejí, myšlienok, pravidiel, príkazov atď. prevzatých od židov.

Nový zákon nadväzuje príbehom, že židovský záchranca už prišiel.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:18 avatar
2,....tak by som ja definoval komunistický manifest.  


18.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2017, 14:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 01:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

pozorovateľ
   3. 12. 2017, 04:12 avatar
A ako by is definoval konštitúciu SR?


5.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 08:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 12. 2017, 08:11 avatar
Zasa nerozumieš? 


9.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 08:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:17 avatar
7,....Jarno má Alzhiemera,.....tak prosím o trochu empatie! 


6.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 12. 2017, 08:11 avatar
Ešte to prelož. Ja rozumiem len po slovensky, česky a trochu russky.


8.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 08:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2017, 08:55 avatar
No ved presne toto by mala dobrá detektívka obsahovať, takže treba len bibliu dať do správneho žánru...  


11.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   3. 12. 2017, 09:32 avatar
Hanibal Lecter


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2017, 11:19 avatar
Niektoré fotky jednoducho nemajú chybu. forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Fantastika a horory. 


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:15 avatar
10,......poučná,.....historická,.......prorocká.
------------------------------------------------------
Náboženský žáner! 


13.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 12. 2017, 12:19 avatar
Použijem svoj starší príspevok...
Nie som naslovovzatý znalec Biblie, biblista, alebo niečo podobné, napriek tomu si dovolím pár poznámok. Biblia je vzácna, historická /v zmysle svojho vzniku/ kniha, v mnohom poučná, rozširujúca naše znalosti všeobecne, nielen o dobách dávno minulých, ale vypovedá o človeku ako takom ... Nie je však písaná Bohom, možno jej autori boli ním inšpirovaní /ja tomu neverím - som neveriaci pes/... Nie je knihou prírodopisnou, ani objektívno-historickou, či vedeckou v nejakom inom význame. Rieši otázky vzťahov človeka k človeku, vzťahov človeka a Boha, otázky morálky, etiky ... Nie je knihou jedného autora, je kompiláciou „kníh“, príbehov viacerých autorov... Hoci jej prvá kanonizácia prebehla až po babylonskom zajatí, prvé časti sú oveľa staršie, napísané podľa ešte starších ústnych podaní. Jej autori /i prepisovatelia/ boli ľudia danej doby a písali /prepisovali/ ich pre ľudí danej doby a to s istým konkrétnym zámerom, riešiac tak problémy danej doby. Preto ak chceme hodnotiť, poučiť sa, je jedno či sme veriaci, alebo ateisti, treba ju chápať v kontexte uvedeného. To neznamená, že v nej nemožno nájsť poučenia, podobne ako aj v iných starých knihách, či už gréckych, indických, perzských ... ktoré sú aktuálnymi i dnes. Dokonca aktuálne použiť jej symboliku, analógie ...
Čo však robia mnohí kresťania? Prekrucujú. Dokrútia ju tak, že pre premýšľajúceho človeka /ako napísal rastos/ vlastne Boha zabijú, vyrábajú ateistov. Možno je správne pre kresťana, keď šíri evanjelium, ale ako to mnohí robia? Napríklad vyrábajú z Biblie vedecké učebnice... objektívno-historické i prírodovedecké... ak by nepatrilo k bežnému poznaniu (tak, ako to nepatrilo k bežnému poznaniu minulosti.... ), že Zem obieha okolo Slnka, ktoré nie je jedinou hviezdou.... doteraz by verili, presviedčali o tom, že je plochá božími piliermi ukotvená vo vodách, ktoré sú pod oblohou, priepusťami oddelené od tých nad oblohou ... lebo tak je to napísané v Biblii... v princípe konajú rovnako.... doteraz im nedošlo, že Písmo nie je vedeckým pojednaním o prírode, histórii... ak je aj Božím Slovom, je Slovom, ktoré v istom zmysle „stojí nad vedou“, či už vedou o prírode, alebo histórii, tak ako „je nad vedou“ etika, morálka...


20.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 12. 2017, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 21:19 avatar
13
Ako len radi mnohí znižujú autoritu Biblie tým, čo v Biblii ani nie je napísané. Hovoria - aha vidíte v Biblii je zem plochá a ona je guľatá a teda Biblia je teda nedôveryhodná. No v Biblii nie je nič o tom, že zem je plochá, to tvrdilo náboženstvo a nie Biblia. Ani sa neunúvajú si to zistiť a to kliknutím prstom na myš. Biblia opisuje jasne: Job 26:7 Rozťahuje sever nad prázdnom; zavesil zem na ničom.
No a v Biblii zmieňovaný okruh Zeme, tak to predsa nie je opis nejakej plochej zeme. Predsa je len bližšia predstava keď guľa visí na ničom, ako keď placka visí na ničom, že. To, že si to náboženstvo vysvetľovalo po svojom je už iná vec, no Biblia hovorí jasne.

Často sa stretávam ako spochybňujú knihu Genesis a tým chcú spochybniť celú Bibliu a to tým, že vesmír ,zem má miliardy rokov a v Biblii je opísané stvorenie Bohom za šesť dní.

No nejako si nikto z nich nevšima prvú vetu Biblie.

1 Moj 1Na počiatku stvoril Bôh nebesia a zem.

Je predsa jasné, že počiatok spomínaný v Biblii sa javí ako neurčito dlhý, lebo to nezačalo ránom a končilo večerom, ale počiatkom, keď nebesia a zem už boli stvorené na počiatku, no zem ešte bola ako sa píše neladná a pustá. A až tak od slova - A bol večer, a bolo ráno, prvý deň a to spätne od oddelenia svetla od tmy mohol uplynúť neurčito dlhý čas, ktorý len môžeme odhadovať – teda nemerateľný počiatok.
Súhlasí Slušný človek


51.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 12. 2017, 15:08 avatar
RealitaABC, v Biblii sa síce nikde presne nepíše, že Zem je plochá, tak ako sa ani nepíše, že je guľatá... z mnohých veršov však plochosť vyplýva:
Izaiáš 40:22
On je to, ktorý sedí nad kruhom zeme a jej obyvatelia sú jako kobylky; on rozprestrel nebesia ako tenké tkanivo a roztiahol ich ako stánok na bývanie...
Prvá kniha Samuelova 2:8
...Hospodinove sú totiž základy zeme, na ne položil svet.
Druhá kniha Samuelova 22:16
Objavili sa morské dná, obnažili sa základy sveta, lebo si pohrozil, Hospodin, a zadul svojím rozhnevaným dychom.
Kniha Jobova 38
4. Kde si bol, keď som kládol základy zeme? Povedz, ak niečo rozumné o tom vieš! 5 Kto určil jej rozmery? — Veď to vieš! — Kto nad ňou natiahol meraciu šnúru? 6 Do čoho sú zapustené jej podstavce, kto položil jej uholný kameň... 13 aby uchopila zem za okraje a boli z nej vytrasení zločinci?
Amos 9:6
Ten, kto na nebesiach stavia svoje siene a základy svojej klenbe položil na zem, ten, kto privoláva morské vody a vylieva ich na povrch zeme, sa volá Hospodin!
Žalmy 24:2
Veď on sám položil jeho základy na moriach a upevnil ho na vodách.

Mne z týchto veršov jednoznačne vyplýva, že „starí“ Izraelci (Hebreji) verili v plochú Zem uloženú na stĺpoch ukotvených v mori, verili, že nebesia sa rozprestierajú nad ňou ako stan a sú podobne podopreté stĺpmi... mali podobné predstavy, aké panovali v tých dobách aj v ostatných vtedajších civilizáciách...
Kniha Job, z ktorej si uviedol verš, ktorý jediný hovorí o tom, že je Zem zavesená na ničom a nie položená na základoch, v terajšej podobe vznikla asi v 3. storočí pred Kristom... aj keď pôvod tohto príbehu je oveľa starší, jeho „redakcia“ vznikla v „helénskom“ období, keď už myšlienka „zavesenej Zeme“ bola známa, nielen v Grécku, ale aj vo všetkých štátoch, ktoré si Gréci podmanili nielen politicky, ale aj vzdelanosťou... ...napríklad už Anaximandros (610 pred Kr. – asi 546 pred Kr.) tvrdil:
„Zem má tvar valca, ktorý je zavesený v strede vesmíru.“
V knihe Job nešlo autorom, nech aj inšpirovaných Bohom, o to, aby podali správu o „zavesenej Zemi“, ale riešenie otázky, zjednodušene, „prečo trpia spravodliví?“, ktorú si v tej dobe kládli aj Gréci... tak je to aj pri ostatných veršoch, ktorých „úlohou“ nie je vysvetliť či je Zem guľatá, plochá, či visí, alebo obieha... vysvetľovať fungovanie vesmíru, ale podať správu, že On je Stvoriteľom, že v Jeho moci je celý vesmír... Písmo sa prihovára človeku v priebehu histórie a vždy sa prihovára spôsobom, ktorý zodpovedá úrovni poznania tej ktorej historickej epochy.... to vôbec neznamená, že nemá čo povedať i dnešnému človeku, a už vôbec nie, že je nedôveryhodné...


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2017, 16:22 avatar
51,....Biblia nie je vedecká kniha,....ale z jej tvrdení sa dá vyčítať,že ju musel písať NIEKTO kto má neobmedzenú schopnosť a predvídavosť,....teda dokáže tisícročia dopredu predpovedať budúcnosť!
A dané fakty/zem je guľatá-okruh zeme,....visí na ničom,....kolobeh vody,....karanténa,....a iné zdravotné predpisy,......morálne zákony,....presne splnené proroctvá, /a aj tie ,ktoré sa ešte majú splniť/to všetko poukazuje na nadprirodzený zdroj.


54.
označiť príspevok

Fotooon muž
   4. 12. 2017, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2017, 15:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 12. 2017, 16:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2017, 20:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 19:47 avatar
19,.....že ,kto je schizofrenik? Niekto je až tak "preosvietený",.....že mu to narúša schopnosť jasne uvažovať .


24.
označiť príspevok

fajer
   3. 12. 2017, 20:24 avatar
Táto kniha brzdila a hatila pokrok ľudskej rasy. Táto kniha otrávila studne vzdelanosti a zviedla na nesprávnu cestu energiu človeka.
Táto kniha je nepriateľom slobody a oporou otroctva. Táto kniha zasievala semená nenávisti v rodinách a národoch, živila plamene vojny a zbedačovala svet. Táto kniha je obľúbeným dielom kráľov a tyranov, zotročovateľov žien a detí. Táto kniha korumpovala parlamenty a súdne dvory. Táto kniha urobila z vysokých škôl a univerzít sídla šírenia nepravdy a nenávisti k vede. Táto kniha naplnila kresťanstvo nenávistnými, krutými, ignorantskými a bojujúcimi sektami. Táto kniha naučila ľudí vraždiť svojich blížnych kvôli náboženstvu. Táto kniha založila inkvizíciu, vynašla nástroje mučenia, postavila väznice, v ktorých hynuli dobrí a láskaví, kula reťaze, ktoré sa im zarezávali do tela, stavala popraviská, na ktorých umierali. Táto kniha kládla a zapaľovala hranice okolo nôh spravodlivých. Táto kniha pripravila o rozum milióny hláv a napĺňala ústavy bláznami.
Táto kniha spôsobila, že otcovia a matky prelievali krv svojich nemluvniat. Táto kniha bola aukčným pódiom, na ktorom stála matka-otrokyňa, keď ju predávali od jej dieťaťa. Táto kniha napĺňala lode obchodníkov s otrokmi a robila z ľudského tela tovar. Táto kniha zapaľovala ohne, ktoré spaľovali "čarodejnice" a "bosorky". Táto kniha napĺňala tmu upírmi a duchmi, a telá mužov a žien diablami. Táto kniha pošpinila duše ľudí hanebnou dogmou večnej bolesti. Táto kniha urobila z ľahkovernosti najväčšiu cnosť, a z kritického skúmania najväčší zločin. Táto kniha naplnila národy pustovníkmi, mníchmi a mníškami – zbožnými a neužitočnými ľuďmi. Táto kniha povýšila nevedomého a špinavého svätca nad filozofa a filantropa. Táto kniha učila ľudí opovrhovať radosťami tohto života, aby boli šťastní v živote inom – učila ich premárniť život na tomto svete kvôli svetu druhému.
Kritizujem túto knihu preto, lebo je nepriateľom ľudskej slobody – najväčšou prekážkou na diaľnici ľudského pokroku.
Dovoľte mi položiť kňazom jednu otázku: Ako môžete byť takí zvrhlí, že hájite túto knihu
Súhlasí Jarno666, Osvietený


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2017, 21:03 avatar
Bibliu tak, ako čokoľvek iné, si každý použije k tomu účelu, aký chce dosiahnúť... teda ak chce brzdiť pokrok, tak ho Bibliou brzdí, ale ak chce slúžiť vede a rozvoju, dokáže to pomocou Biblie tiež... neraz boli mnísi zdrojom vedomostí.
Ak chce byť morálny, alebo obetovať sa v službe ľuďom, má v Biblii príklad a oporu, ak chce spôsobiť peklo na zemi, tiež mu poslúži Biblia, to tiež už historia napovedá a dokazuje.
Súhlasí Osvietený


28.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 22:02 avatar
24

Fajer
V tejto knihe je napísané desatoro od Boha. Tak mi teda povedz, čo je na tých prikázaniach od Boha zlé? Boh povedal - nezabiješ! Čo je na tom zlé? Odpovedz! Boh povedal - nepokradneš! Čo je na tom zlé? Atd. No tak argumentuj a nehádž špinu na niečo čo je Sväté.

Boh povedal miluj svojho Boha nado všetko a to toho Boha, ktorý povedal miluj svojho blížneho ako seba samého a dokonca miluj aj svojho nepriateľa.

Tak mi teda povedz, čo je na týchto prikázaniach zlé? Argumentuj a ukáž svoju tvár.

Ak dopravný predpis hovorí nechoď na červenú a mnohí idú a spôsobujú tragédie, tak na vine je ten, kto tento predpis zadal, alebo tí, ktorí ho porušujú? No a ty argumentuješ práve týmto! Poukážeš na tých, ktorí ho porušujú, aby si pošpinil toho, ktorý tento predpis zadal a chce aby sa predišlo tragédiám. To je tá tvoja zvrátená argumentácia!

V tejto Knihe - Biblii je napísané Slovo Božie a je tam napísaná tá najradostnejšia správa od Boha, ktorú kedy človek mohol počas celej svojej existencie počuť - je to evanjelium Ježiša Krista. Je to radostná zvesť o hotovom spasení vybojovanom samotným Bohom, ktoré prijímame vierou v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma. Je to radostná správa o večnosti s Bohom a na oslavu jedine Boha.

Táto kniha bola 1200 rokov ukrytá pred zrakmi ľudí a to práve náboženstvom, ktoré bolo jej úhlavným nepriateľom a to práve toho, čo tam bolo napísané.

No a nehovor o nejakej ľudskej slobode , ktorá slobodou nie je, ale je otroctvom zvrátených túžob hriechom skazeného ľudského srdca. Tak to je.

Človek je skrz naskrz skazený a len taký jeden príklad tej vašej bezbožnosti a nerešpektovania Božieho prikázania - nezabiješ! Tá tvoja sloboda v zabíjaní nenarodených deti spôsobuje denne okolo 45 miliónov obetí za rok. To je tá vaša bezbožnosť, ktorá to spôsobuje, ktorej hovoríte sloboda. A to nehovorím o všetkej bezbožnosti a jej obetí. Kto ich spočíta? No pred Božím súdom neuniknú.


52.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 12. 2017, 15:36 avatar
fajer, ak je "táto kniha" takým zlom, ako vysvetlíš, že to zlo, ktoré údajne spôsobila, bolo aj v tých častiach sveta, ktoré o nej ani nechyrovali, nemali poznanie o tom, že vôbec niečo podobné existuje a predsa sa človek k človeku správal temer všade v princípe rovnako.... ?
Súhlasí kntsz


27.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 12. 2017, 21:58 avatar
Frajer týmto si napísal základnú definíciu komunizmu a naopak najvyšia životná úroveň sa dosiahla tam, kde prezidenti prisahajú na bibliu.
Takže europa to určite nie je a dlho ani nebude.


29.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:08 avatar
Asi má furt smäd.
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:09 avatar
Neviem, cez net necítiť pach.


33.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:11 avatar
Nieje, potom nevieš, či je samička v ruji.


35.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:13 avatar
Ja tam mám otáčkomer.


37.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:14 avatar
Kokot sa mi točí dokola do piči.    


39.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:16 avatar
Vtákopysk.


41.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:22 avatar
Nie, namiesto vajec mám pysky.


43.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:24 avatar
Nerozumiem ?


45.
označiť príspevok

Jarno666 muž
   3. 12. 2017, 22:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 12. 2017, 22:26 avatar
Sebe.


47.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 12. 2017, 12:56 avatar
No čo, došli argumenty, nastupuje to, čo je vám vlastné.


48.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 12. 2017, 13:19 avatar
1 Ten jehova diktoval len túto jedinú knižku tie ostatné milióny titulov nie? Ako si to zistil?


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 12. 2017, 13:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 12. 2017, 13:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2017, 21:31 avatar
51,.....akor jó. Igen,....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:50,  Myslíš, že sa nechám od Teba učiť, keď v skutočnosti hovoríš o inom evanjeliu, než je...
dnes, 02:48,  No jo, ale ak ide štát proti Bohu, resp. proti ľuďom, je na mieste správať sa rozumne a...
dnes, 01:37,  "Nech sa každý podriaďuje vládnucej moci, lebo všetka moc pochádza od Boha. Tých,...
dnes, 00:33,  Ja nemusím hľadať učiteľov ako ty tých svojich mudrcov z Brooklynu aby som spoznal pravdu....
dnes, 00:29,  Slepá poslušnosť démonovi a vymývanie mozgu démonom podľa teba je ok? "Lebo ty...
dnes, 00:25,  Genocída, vraždy, obety...to je ten tvoj jehova.
dnes, 00:24,  59, ..... oklamaný si ty Teoma! A to hrozne, ..... a aj viem prečo stále meníš svoje...
dnes, 00:23,  Jehova v starom zákone bažil po krvi čo je typická vlastnosť démonov.
dnes, 00:22,  Nie som ateista. Ja verím v Boha. Zmätení? Veď Jehova sa podľa starého zákona správa jak...
dnes, 00:20,  57, .... teda dnes si už ateista? Vieš, sú ľudia ktorí ešte nepoznajú Boha, .... a...
dnes, 00:15,  Zlo spôsobil ten tvoj jehova. Je to taký zločinec ako aj ostatní démoni.
dnes, 00:13,  Potom si na mňa spomeň keď sa toto všetko udeje a nastane na zemi konečne ráj a znova sa...
dnes, 00:10,  Pravda čoskoro víjde na povrch ako sme boli klamaní politicky, nábožensky, historicky....
dnes, 00:10,  djjaro, aj tebe pokojné dni, nech si stále svoj a v slove tiež, paaa...
dnes, 00:10,  54, ..... "Ked hladíme spiatky dlhými vekmi vlády trojice...poznáme ,že málo doktrín...
dnes, 00:09,  A nový zákon je poprekrúcaný.
dnes, 00:08,  Opakujem Jehova je démon. A starý zákon to dokazuje. Jeho chtíč po krvi, zabíjaní...atď.
dnes, 00:07,  Ani sa nepýtaj. *26 Oddýchni si, dobrú nooooooc... *14...
dnes, 00:06,  51, ..... znovu zmena? Teoma, ty každý mesiac v niečo iné veríš! A povedz, je Boh...
dnes, 00:01,  Kiež by bol Jehova len nejaká trojhlavá kreatúra.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 912 bytes in 0,209 seconds)