Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako môže BOH toto dopustiť ...? ! ! !

74
reakcií
2086
prečítaní
Tému 11. júna 2011, 09:51 založil Ónya.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 6. 2011, 09:51 avatar
Včera som videla krátky záznam ako v Sýrii drasticky umučili na smrť 16 ročného chlapca...ktorý musel isto pomaly zomierať v ukrutných bolestiach. Je to jedna z tisíce krutých tragédií , ktoré sa dejú vo svete. Prišlo mi zle, bolo mi hrozne smutno z toho že koľko hrozných tragédií, veľkej bolesti a utrpenia ľudia na svete prežívajú. Ako môže niekto MUČIŤ až umučiť ešte dieťa na smrť ? Nikdy nepochopím surovosť a sadizmus , nepochopím kde sa v ľuďoch berie toľko nevysloveného zla..
Včera som pozorovala chvíľu nočný mesiac, boli veľké mraky, ktoré na mesiaci vytvárali rôzne obrazce a dávali mesiacu iný vzhľad, iný tvar, pri troške fantázie si človek mohol predstavovať všetko možné..
V tejto súvislosti ma napadlo položiť si otázku " kde je tam hore BOH...kde sa skrýva ?..nie je náhodou dolu, pod zemou, prečo by mal byť hore ? ..nežije na dne oceánu ? ...Tak KDE JE BOH ? ..čo vidí - ak vidí a má tú MOC "zachrániť" svet od zla ...aby nebolo toľko krutej ľudskej bolesti !
K tomu moja krátka úvaha, ktorou sa odkláňam od teologickej filozofie o Bohu :
ano, Ježiš si preveľmi odtrpel , znášal preveľkú bolesť a poníženie, Boh - Ježišov otec miloval vôbec svojho syna ? Veď ak je Boh taký láskavý a milujúci , nezniesol by sa pozerať na to ako jeho syn veľmi trpí. Čo Boh dokázal ? ..Tak ako nechal svojho syna umučiť, tak necháva ľudské bytosti od veky vekov umierať mučením, hladom, chorobami, trápením ...atp,..Koľko rokov uplynulo od Kristovej smrti ? ..a Boh sa stále zbabelo skrýva, ..Už tu bolo niekoľko otázok či je Boh ľudský , či je človek , ..potvrdzuje sa mi , že Boh je vykonštruovaná bytosť , monštrum, či zviera ? domnienky .. či len ľudská predstava, fantázia toho tajomného vesmíru ktorému sa hovorí v náboženstve BOH ? .. kto určil náboženstvo a jeho zákony ? predsa ľudia a nie Boh, ktorý sa nikdy nikomu neukázal, s nikým sa nerozprával a nič nenapísal , on neurčoval náboženské zákony .. Vesmír otvára priestor veľa otázkam ...aj to božské Svetlo , cez ktoré ľudia vnímajú Boha, je len hrou vesmírnych zákonitostí a prírodných javov.
...Slovo Boh je len symbol ...aká je skrytá šifra v iniciáloch ktoré vytvára slovo B.O.H. ..aké sú skryté šifry v Biblii ? doposiaľ ostáva nevylúštením tajomstvom...odkrývajú sa nové a nové jasnejšie veci, vždy len prispôsobené dobe ?

Pridám vám k tomu niečo zaujímavé:
sacmystery.tripod.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

file:///C:/Documents%20and%20Settings/PC/Desktop/Skuto%C4%8Dn%C3%BD%20%C5%BDivot%20v%20Bohu%20%20Biblick%C3%BD%20k%C3%B3d.htm
Súhlasí mamaleone, havran


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 6. 2011, 13:25 avatar
Ónya: Ako môže BOH toto dopustiť ...? ! ! !

Ak by taká mytologická bytosť aj existovala, možno by ti aj vedela odpovedať.  


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 6. 2011, 13:42 avatar
Vlado..práve preto je to "výzva ..nižšie je úvaha a moje zamyslenie sa práve k tej mytologickej bytosti.


21.
označiť príspevok

mysak123
   12. 6. 2011, 22:06 avatar
Chápu Tvé pochybnosti o Bohu, když vidíš, jak někteří lidé musí strašně trpět a dokonce i děti. Člověka přirozeně napadá, že Bůh, který člověka miluje, může toto dopustit. Pokusím se Ti teď a všem, kteří o Bohu pochybují odpovědět tak, aby to bylo co nejvíce jasné. Předně bych Ti chtěl říct, že Bůh dává každému člověku svobodnou vůli, konat dobro či zlo. Nestvořil nás, jako nějaké roboty naprogramované jen ke konání dobra. V tom je ta velikost Boha, zda jej budeme milovat, či ne. Každý člověk má tedy možnost se rozhodnout, zda bude konat dobro anebo zlo. Bohu nelze přičítat, když nějaký strašně zlý člověk páchá zvěrstva na druhých. Je to jen lidská vůle konat zlo. Kdyby lidé žili podle božích přikázání a Boha milovali nidky by k takovýmto hrůzným činům nemohlo dohcázet. JELIKOŽ SE ČLOVĚK ODVRÁTIL OD BOHA aníž by si to uvědomil v tomto okamžiku jej začíná ovládat satan. Pak se nelze divit, že se dějí takováto zvěrstvá. Jsou jen dvě cesty. Jedna vede do božího království, kde trvá věčná radost a druhá do věčeného zatracení, kde trvá nekonečné utrpení, zoufalství a nesmírná bolest na věčné věky. (peklo). Bohužel spousta lidí si toto vůbec neuvědomuje a nevidomky kráčí po té druhé cestě vedoucí do pekel. Tato cesta je samozřejmě pohodlná a na první pohled lákavá. Ovšem, když se podíváme pravdě do očí s hrůzou zjistíme, že ztrácíme to nejdůležitější co máme a to - VLASTNÍ DUŠI a to NAVĚKY.
BůH JE LÁSKA stojí v bibli. On miluje každého člověka. To jen lidi, kteří jsou satanem spoutání a vedeni, páchají takovéto strašné činy. Né Bůh, ale lidé žijící bez Boha jsou zlí.


68.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 6. 2011, 22:06 avatar
Vlado máš pekný avatar "))....príď "fabulovať...chýba to tu   


72.
označiť príspevok

milosko muž
   14. 6. 2011, 16:32 avatar
ahoj ónya je len tolko, že keby Ježič Kristus a jeho Otec neboli Láska a ľudský tak potom prečo hriešnemu človeku ktorí visel s ním na golgotea ktorý v Neho uveril povedal "Veru hovorím Ti ešte dnes budeš so mnou v raji"
Súhlasí ivan_


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 6. 2011, 09:56 avatar
Oprava témy - na čitateľno ))
..........................

Včera som videla krátky záznam ako v Sýrii drasticky umučili na smrť 16 ročného chlapca...
ktorý musel isto pomaly zomierať v ukrutných bolestiach. Je to jedna z tisíce krutých tragédií ,
ktoré sa dejú vo svete. Prišlo mi zle, bolo mi hrozne smutno z toho že koľko hrozných tragédií,
veľkej bolesti a utrpenia ľudia na svete prežívajú. Ako môže niekto MUČIŤ až umučiť ešte dieťa na smrť ?
Nikdy nepochopím surovosť a sadizmus , nepochopím kde sa v ľuďoch berie toľko nevysloveného zla..
Včera som pozorovala chvíľu nočný mesiac, boli veľké mraky, ktoré na mesiaci vytvárali rôzne obrazce
a dávali mesiacu iný vzhľad, iný tvar, pri troške fantázie si človek mohol predstavovať všetko možné..
V tejto súvislosti ma napadlo položiť si otázku " kde je tam hore BOH...kde sa skrýva ?..nie je náhodou dolu,
pod zemou, prečo by mal byť hore ? ..nežije na dne oceánu ? ...Tak KDE JE BOH ? ..
čo vidí - ak vidí a má tú MOC "zachrániť" svet od zla ...aby nebolo toľko krutej ľudskej bolesti !
K tomu moja krátka úvaha, ktorou sa odkláňam od teologickej filozofie o Bohu :
ano, Ježiš si preveľmi odtrpel , znášal preveľkú bolesť a poníženie, Boh - Ježišov otec miloval vôbec svojho syna ?
Veď ak je Boh taký láskavý a milujúci , nezniesol by sa pozerať na to ako jeho syn veľmi trpí. Čo Boh dokázal ? ..Tak ako nechal svojho syna umučiť, tak necháva ľudské bytosti od veky vekov umierať mučením, hladom, chorobami, trápením ...atp,..Koľko rokov uplynulo od Kristovej smrti ? ..a Boh sa stále zbabelo skrýva, ..Už tu bolo niekoľko otázok či
je Boh ľudský , či je človek , ..potvrdzuje sa mi , že Boh je vykonštruovaná bytosť , monštrum, či zviera ? domnienky
.. či len ľudská predstava, fantázia toho tajomného vesmíru ktorému sa hovorí v náboženstve BOH ? ..
kto určil náboženstvo a jeho zákony ? predsa ľudia a nie Boh, ktorý sa nikdy nikomu neukázal, s nikým sa nerozprával a nič nenapísal , on neurčoval náboženské zákony .. Vesmír otvára priestor veľa otázkam ...aj to božské Svetlo , cez ktoré ľudia vnímajú Boha, je len hrou vesmírnych zákonitostí a prírodných javov.
...Slovo Boh je len symbol ...aká je skrytá šifra v iniciáloch ktoré vytvára slovo B.O.H. ..aké sú skryté šifry v Biblii ?
doposiaľ ostáva nevylúštením tajomstvom...odkrývajú sa nové a nové jasnejšie veci, vždy len prispôsobené dobe ?

Pridám vám k tomu niečo zaujímavé:
sacmystery.tripod.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

pekaraul.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

daja2 žena
   11. 6. 2011, 10:09 avatar
POdla mna si za násilie môžu ľudia sami .. keby každý chcel žiť tak že si váži ľudský život , zdravie .. proste si váži toho druhého!.. na svete by nebolo násilie... máme slobodnú vôľu môžme sa rozhodnúť či budeme dobrý budeme si navzájom pomáhaťa šíriť dobro alebo prestný opak.. boh nám dal slobodnú vôľu predsa.. s chorobami je to iné... tiež by nemuseli byť.. A možno v biblií je naozaj niečo zakódované ... ale neverím že tam niekde je napísaný alebo zakódovaný dátum konca sveta..
Súhlasí Ónya


6.
označiť príspevok

ruwolf muž
   11. 6. 2011, 10:41 avatar
(Tzv. "slobodná vôľa" je zrejme len mam, klam, zdanie...)
Súhlasí postoy-lea


10.
označiť príspevok

Krištof
   11. 6. 2011, 13:50 avatar
Ruwolf, akurátže si napísal len svoj názor bez argumentov. Samozrejme máš na to slobodu, neberiem ti to, len konštatujem.


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 6. 2011, 10:18 avatar
koniec sveta isto nie ale nejaká premena postupne príde .., zlo vytvára viera, zákon tej či onej krajiny,.. kultúra a mentalita národa je tiež o morálke , ..smutné, že tam kde sú "boje" a nepokoje zavládne nevýslovná krutosť..


5.
označiť príspevok

daja2 žena
   11. 6. 2011, 10:25 avatar
Kedľudia bojujú a robia zlo strácajú svedomie ktoré im hovorí o ľudskej morálke,. keĎ stratie svedomie stávajú sa z nich monštrá ktoré nevedia kedy dosť.. je to smutné ked brat zabíja vlastného brrtaa.. človek človeka.. je to hrozné ...
Súhlasí Ónya


7.
označiť príspevok

starec muž
   11. 6. 2011, 11:25 avatar
V prírode si vodca svorky vyhradzuje právo na najlepšie sústo a najlepšiu samicu.Tým sú jeho požiadavky naplnené a viac mu netreba.Silnejší ľudia však majú až príliš veľa lákadiel,ktoré chcú mať.Skoro sa dá povedať,že všetky sú nesplniteľné,ale oni sa snažia brať maximum.Predbiehajú sa,kto má drahšie auto,jachtu,alebo dom.Keby sa dalo lietať na Mars,prípadne ovládnuť a podriadiť si inú mimozemskú civilizáciu,chceli by to a predbiehali by sa,kto má viac.Najsmutnejšie na tom je to,že to robia bez ohľadu na iných.Zaujíma ich len vlastné JA.Bohatým je nie dobré dávať možnosti na niečo nové drahšie,lebo to budú chcieť a chudáci to budú musieť platiť.


11.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 6. 2011, 15:10 avatar
hm Ónya fakt by som chcela vediet ,preco ma clovek v sebe schopnost vrazdit este aj v tejto dobe,co je tomu na vine..nasa DNA vybava,alebo nieco viac napr.pud a ak ,tak preco


12.
označiť príspevok

blueevil
   11. 6. 2011, 16:43 avatar
v minulom živote pravdepodobne ten chlapec ktoreho popisuješ robil podobne zverstva na niekom, karma nepusti, vieš ako sa hovori: všetko sa raz vrati, miluj svojho bližneho ako seba sameho,...su stare mudrosti ktore platia vždy


13.
označiť príspevok

fajer
   11. 6. 2011, 18:12 avatar
väčšiu sprostosť,si už nedokázal napísať????


14.
označiť príspevok

blueevil
   11. 6. 2011, 21:40 avatar
to su platne zakony od kedy vzniklo ludstvo od Annu-naki ! si to šte stale nepochopil ?


15.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 6. 2011, 22:04 avatar
Boh nebude donekonečna pripúšťať toto zlo. Príde čas, keď ukončí zlo a potrestá zlých.
Zjavenie 21:1-4 :A videl som nové nebo a novú zem , lebo predošlé nebo a predošlá zem sa pominuli a mora už niet. Videl som aj sväté mesto, Nový Jeruzalem, zostupujúci od Boha z neba a pripravený ako nevesta ozdobená pre svojho manžela. Nato som počul silný hlas hovoriť z trónu: " Hľa, Boží stan je s ľudstvom a bude bývať s nimi a oni budú jeho ľudom. A sám Boh bude s nimi. A zotrie im každú slzu z očí a smrti už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti. Predošlé veci sa pominuli."
Súhlasí ivan_, mysak123


16.
označiť príspevok

starec muž
   12. 6. 2011, 06:19 avatar
Zjavenie 21:1-4 :A videl som nové nebo a novú zem , lebo predošlé nebo a predošlá zem sa pominuli a mora už niet.
V praxi by to podľa toho písma znamenalo,že nie na tejto zemi,ale len niekde inde na iných základoch sa dá vybudovať nový svet,čiže "čas, keď ukončí zlo a potrestá zlých" nie je možné vzťahovať na zem.Na zemi ,lebo bude zničená potom zahynie všetko.A to nielen zlí,ale aj dobrí.


17.
označiť príspevok

fajer
   12. 6. 2011, 07:38 avatar
platia v tvojej chorej hlavičke...


18.
označiť príspevok

Petrana žena
   12. 6. 2011, 08:51 avatar
...dobre, nevieme všetko a preto nevieme prečo toto Boh dopustil...ale určite vieme, že prečo takéto niečo robia ľudia.


19.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 6. 2011, 09:03 avatar
fungujú určité zákonitosti "spravodlivosti"...vždy vstúpi do "deja" ten správny človek v správnom čase na správnom mieste...aby dokončil nedokončené, aby urovnal a posunul veci ďalej - k tej "spravodlivosti " = odveta.


20.
označiť príspevok

mysak123
   12. 6. 2011, 22:06 avatar
Chápu Tvé pochybnosti o Bohu, když vidíš, jak někteří lidé musí strašně trpět a dokonce i děti. Člověka přirozeně napadá, že Bůh, který člověka miluje, může toto dopustit. Pokusím se Ti teď a všem, kteří o Bohu pochybují odpovědět tak, aby to bylo co nejvíce jasné. Předně bych Ti chtěl říct, že Bůh dává každému člověku svobodnou vůli, konat dobro či zlo. Nestvořil nás, jako nějaké roboty naprogramované jen ke konání dobra. V tom je ta velikost Boha, zda jej budeme milovat, či ne. Každý člověk má tedy možnost se rozhodnout, zda bude konat dobro anebo zlo. Bohu nelze přičítat, když nějaký strašně zlý člověk páchá zvěrstva na druhých. Je to jen lidská vůle konat zlo. Kdyby lidé žili podle božích přikázání a Boha milovali nidky by k takovýmto hrůzným činům nemohlo dohcázet. JELIKOŽ SE ČLOVĚK ODVRÁTIL OD BOHA aníž by si to uvědomil v tomto okamžiku jej začíná ovládat satan. Pak se nelze divit, že se dějí takováto zvěrstvá. Jsou jen dvě cesty. Jedna vede do božího království, kde trvá věčná radost a druhá do věčeného zatracení, kde trvá nekonečné utrpení, zoufalství a nesmírná bolest na věčné věky. (peklo). Bohužel spousta lidí si toto vůbec neuvědomuje a nevidomky kráčí po té druhé cestě vedoucí do pekel. Tato cesta je samozřejmě pohodlná a na první pohled lákavá. Ovšem, když se podíváme pravdě do očí s hrůzou zjistíme, že ztrácíme to nejdůležitější co máme a to - VLASTNÍ DUŠI a to NAVĚKY.
BůH JE LÁSKA stojí v bibli. On miluje každého člověka. To jen lidi, kteří jsou satanem spoutání a vedeni, páchají takovéto strašné činy. Né Bůh, ale lidé žijící bez Boha jsou zlí.


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 6. 2011, 22:07 avatar
Je to tak, s cccp na vecne casy.


23.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 07:07 avatar
Ak Boh existuje tak evidentne nie je dobrý a nechce dobro ľuďom, existuje preto nespočet dôkazov.


24.
označiť príspevok

mysak123
   13. 6. 2011, 10:01 avatar
Naopak existuje nespočet důkazů že BŮH člověka miluje.Už to že jsme se narodily je velká boží láska.NELZE PŘIČÍTAT ZLO KTERÉ SPÁCHAL ZLÝ ČLOVĚK VEDENÝ SATANEM PÁNU BOHU.Je to zlo vycházející ze zlého srdce ovládaného satanem a né BOHEM.To je strašný omyl lídí že vše přičítají BOHU.Kdyby každý člověk na světě BOHA miloval a zachovával boží přikázání tak by byl na zemi naprostý ráj a každý člověk by byl a šťastný a žil by v pokoji a radosti spojen a veden BOHEM.To co se ve světě děje je jen DŮKAZ TOHO JAK NESMÍRNĚ BOHA PODŘEBUJEME A TO ZCELA VŠICHNI.Bez BOHA není život!!Když člověk neni spojen s BOHEM velmi snadno ho ovládne Satan a pak je člověk schopný všeho.Třeba i zabít vlastní dítě...BŮH JE LÁSKA...
Súhlasí ivan_, Slušný človek


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   13. 6. 2011, 10:19 avatar
Mysak, cize pan Boh ponechal aj Satanovi slobodnu volu. Cim vystavil cloveka jeho vplyvu. Vlastne si postavil konkurenta.
Dalej.., ocakava sa ako to tvrdí kazde nabozenstvo (snad), ze príde Boh osobne v podobe aku si zvoli a znici Satana a jeho poskokov. Ale ja sa skor obavam, ze ked sa vedie vojna nicoia sa len pesiaci, ako v kazdej vojne...takze si jeho zlobu odnesu len tí, ktroých zviedol vdaka bozej lahostajnosti.


27.
označiť príspevok

ivan_ muž
   13. 6. 2011, 11:40 avatar
do bodky a do pismena pravda. teda niezeby niekto boha videl, tomu verim

napr. tu sa vacsinou vyhovaraju, ze za to nemozu: to hviezdy, to karma, to osud


25.
označiť príspevok

ivan_ muž
   13. 6. 2011, 10:16 avatar
ono je priam fascinujuce vidiet, ako ludia, co sposobuju vsetko zlo na svete, neustale obvinuju nevinneho

toho 16 rocneho umucil snad Boh


28.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:43 avatar
Kecy a zase iba kecy......ty teda tvrdíš že váš Boh nie je všemohúci ?


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:44 avatar
vše mohúci od slova môže ... nie od slova musí...


30.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:45 avatar
Aha teda on nechce, veď ja tu už dávno tvrdím , že je škodoradostný......Inak ako vieš čo Boh chce a čo nechce ?


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:46 avatar
som nehovoril o Bohu ale o slove vsemohuci...


33.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:47 avatar
OK teda môže ak by chcel, prečo nechce ?


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:49 avatar
to sa treba opytat jeho ja nie som Boh


32.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:47 avatar
Čo tak opustiť rozprávky, barličky nenávisti a žiť so svojim svedomím ?


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:48 avatar
no mozno je to tak ze niektori ludia nato aby pocuvali svoje svedomie potrebuju verit "rozpravkam"


36.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:50 avatar
No veď ja im zadara porozprávam nejakú, prípadne nech si to samy platia tak ako keď ja idem do kina na rozprávku...... 


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:51 avatar
no... zmysel to ma urobit na tom biznis len ci to nepojde proti tvojmu svedomiu


40.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:53 avatar
Doteraz som ešte nepočul že by biznis bol v rozpore s nejakým svedomím.......   


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:54 avatar
proti mojmu urcite


37.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:51 avatar
EnaXnaY, ktovie či sa len nepretvaruješ a nebojíš že dostaneš po hube.......no ale veď je tu spústa expertov, tak čakám na vysvetlenie.....  


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:52 avatar
to mi vysvetli... v com sa mam pretvarovat? hovorim co si myslim


41.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:53 avatar
No pretvaruješ sa že nie si Boh....... 


43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:54 avatar
ja a Boh? tak to si ma rozosmial ))) ja som len obycajny pesiak ))


44.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:57 avatar
No veď kolko ľudí žije z rozprávania rozprávok a nemajú s tám žiaden problém.......


45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 11:59 avatar
je to ich vec ked ti ludia skocia do studne... znamena to ze to za nimi treba opakovat?


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:00 avatar
vies jak by sa im dal naliat rozum do hlavy? ja ani len netusim... takze co uz s nimi?


51.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 12:03 avatar
Na začiatok by stačilo ak štát ktorí si tvdí že je neideologický prestane podporovať cirkev, nielen priamo ale aj daňami. Po ďalšie treba zaviesť cirkevnú daň, po ďalšie treba zakázať ovplyvňovanie detí od malička na náboženské ideoléogie, je to duševné týranie detí......No hneď sa ukáže kolko rozprávkarov je naozaj.....


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:04 avatar
to je tiez na urovni rozpravky hlavne pri ucasti KDH rozpravkarov vo vlade


54.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 12:06 avatar
To preto že ústava je pre politikov iba zdrap papiera......


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:08 avatar
ked si robia co chcu... nemozes sa cudovat neexistuje ziadna ucinna kontrola ich cinnosti su tym padom neobmedzeni pani...


47.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 12:00 avatar
Rozprávky ubližujú ako skok do studne ?


48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:01 avatar
ak zoberies mec do ruky a zacnes tie rozpravky sirit nasilne po celom svete a ze jedine tie tvoje rozpravky su tie jedine spravne a ze ked ich neprijmes tak zomries... tak aj ano


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:02 avatar
rozpravky sami o sebe nie su zle ak si z nich clovek dokaze zobrat ponaucenie


50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:02 avatar
zalezi na tom jak sa k tym rozpravkam clovek postavi


57.
označiť príspevok

havran
   13. 6. 2011, 12:13 avatar
a nezabudnúť pri tom , že už nie si malý hlupáčik


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:15 avatar
existuju aj rozpravky pre dospelych havran


53.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 12:05 avatar
Počúvať rozprávky je vyslovene dobrovolné.........no podľa mňa sa k rozprávkam dá postaviť iba tak, že sú to rozprávky, predsa im nikto nebude tvrdiť že je to pravda pravdúca, je to proste iba rozprávka......


55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:07 avatar
ale v mnohych rozpravkach sa nachadzaju mudrosti zozbierane ludmi pocas vekov... napriklad taka sol nad zlato rozpravky citame na to aby sme na vlastnej kozi nemuseli testovat to na co prisli nasi predkovia uz davno pred nami a nemuseli opakovat ich chyby


60.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 12:19 avatar
Ano, ibaže z tej rozprávky vieš iba to, že soľ je dôležitá, hádam neveríš v tú zazračnú solničku....


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 6. 2011, 12:22 avatar
sol v tej rozpravke bola (len) symbolom...


59.
označiť príspevok

havran
   13. 6. 2011, 12:19 avatar
Ónya , božia morálka je zvrátená , asi preto ju niektorí veriaci /nechcem sa zaoberať ich inteligenciou , lebo to je aj o emapatii , /EQ/ zbožňujú ako drogu a korenie , lebo pri tuposti života je to jediné , čo ich trochu hýbe. Celá kresťanská filozófia je vyprodukovaná pre potreby oblbovania a vymývania mozgu. Niektorým sa to náramne hodí. Však mať pokojné stádo . čo sa pokorne pasie a bez reptania čaká , kým na ovečku príde rad na ceste do neba cez bytúnok života - to je ono.


66.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 6. 2011, 21:24 avatar
havranko, len ona tá "viera" má silné generačné prepojenie a vplyv na ostatných ,..kresťansvto je ešte ako tak,. ale ostatné náboženstvá ako to islamské či moslimské, je dast ist hrúza, ..ide z toho strach.


62.
označiť príspevok

mysak123
   13. 6. 2011, 18:42 avatar
Majomajo,ano Bůh je opravdu všemohoucí.To ale neznamená že nám může vzít naši svobodnou vůli.Máš možnost milovat ,a máš možnost nenávidět.Máš možnost milovat BOHA a máš možnost Boha NAPROSTO ignorovat či dokonce nenávidět.Pak ale tvé srdce snadno ovládne Satan který dokáže zcela otupit a oslepit lidské svědomí.A to tak že pak člověk páchá zlo na bližních nejrůznějším způsobem a myslí si že jedná správně.Chápeš již zcela co tím myslím že máš absolutně svobodnou vůli a to ve všem??To je opravdová láska která nechává svobodu!!Bůh si přeje abychom Ho milovali samy a ze svobodné vůle.Nechtěl abychom byli jako nějaké stroje naprogramované konat jen dobro a JEHO milovat.Jenže pochop především že bez BOHA člověk žít správně nedokáže,a hlavně vystavuje svou duši věčnému zatracení.Každý člověk se bude za své skutky zodpovídat před BOHEM na posledním soudu.Tam vyjde vše najevo.Bůh je spravedlivý a nesmírně každého člověka miluje.Čeká pokorně kdy si jej pozveme do svého života.Nikomu se nevnucuje.Mohu ti však zcela zodpovědně říci že pokud člověk odmítá zcela vědomě Boha nemůže sám dosáhnout spásy duše.
Súhlasí Slušný človek


63.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 20:36 avatar
mysak123, Ak je Boh všemohúci ale napriek tomu má s našim konaním problém, tak je buď škodoradostný, alebo nie je všemohúci......Zbytok tam máš naučené kecy, zrejme si kňaz......


65.
označiť príspevok

mysak123
   13. 6. 2011, 21:21 avatar
S tím knězem jsi mně vcelku pobavil.To opravdu nejsem.Jsem jen prostý křesťan.Bůh rozhodně není škodolibý.On nás všechny velice miluje...To bezbožní lidé mají problém se svým jednáním.Když člověk uvěří Bohu a Jeho nekonečné lásce pak Bůh bude skrze něj jednat.Potom tákovýto člověk vedený LÁSKOU bude jednat vždy správně.Satan ti našeptává že Bůh je škodolibý.Nevěř mu.Jde mu jen o to aby tvoje duše žila održena od Boha.
Súhlasí Slušný človek


67.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 21:25 avatar
Odkial vieš aký je Boh ? Sa ti spovedá ? Zbytok sú kecy......


69.
označiť príspevok

mysak123
   14. 6. 2011, 00:24 avatar
Co jsem napsal vím z vlastní zkušenosti.Žádné naučené fráze.Boha znám osobně protože se s Ním osobně setkávám na modlidbách.Právě na modlidbách kdy se osobně setkávám s Bohem a jsem s Ním ve spojení se mi dává osobně poznávat.Nedovedeš si ani představit kolik pokoje vlévá Bůh do srdce tomu kdo Ho miluje.Kolik nevýslovné radosti,naděje a síly mi Bůh na modlidbách dává.Tuto osobní zkušenost s Bohem má nespočet věřících po celém světě.Nejsem sám kdo ti může osobně dosvědčit že BŮH je Láska.ŠKoda že se na Boha díváš pořád podezíravě.Četl jsi někdy bibli?Pokud ne tak to prosím udělej kvůli sobě.V této nejstarší knize na světě je spousta svědectví o boží lásce a Jeho působení.Píše se v ní např. o Ježíši Kristu božím synu,který přišel na zemi aby svět spasil skrz svoji obět.Ježíš za naše hříchy převelice trpěl abychom mohli být spaseni.To je obrovský důkaz boží lásky.Je nespočet jiných svědectví kromě spousty o nichž se píše v bibli že Bůh člověka velice miluje.Zkus více otevřít své srdce pravdě.Neboj se podívat jí do očí.Věř však tomu že je zde Satan , a ten nemá absolutně žádný zájem na tom aby jsi Boha osobně poznat.Neboť ví ,že jak by se tak stalo ,tak by jsi se mu vytrhl z jeho působení.Pak by tě již nemohl oslepovat a stále ti našeptávat jen negativní věci o Bohu aby jsi v Něj neuvěřil a nebyl spasen.Pochop prosím že satan svádí boj o každou duši!Majomajo já byl do 18let nevěřící.Mohu ti proto potvrdit že i mně Satan všelicos našeptával jen aby mou duši odvedl od Boha který dává spásu.
Víš ty co.Mám takový nápad.Zkus si udělat chvilku k úpřimnému poznání Boha.Chceš opravdu poznat jaký Bůh je a nebojíš se poznat pravdu???Pokud ano tak až budeš mít chvíli čas a budeš vědět, že Tě nikdo nebude rušit, zkus říct pánu Bohu toto: Bože, jestli jsi, dej se mi poznat a dej mi dar víry, abych v Tebe uvěřil. Ukaž mi prosím svojí lásku a naplň mě svým pokojem. Amen. Je však jisté, že satan se bude snažit Tě od této modlidby odvést a bude Tě naplňovat strachem ze setkání s Bohem. Vím to z vlastní zkušenosti. Buď statečný, tomu, kdo do svého života příjme Boha, satan nic provést nemůže.
Súhlasí Slušný človek


70.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 6. 2011, 00:35 avatar
jesus maria..vy češi ste tak trošku ukecaný nie ? ..zajtra si kuknem čo píšeš ,..  


71.
označiť príspevok

mysak123
   14. 6. 2011, 13:45 avatar
ani né. :-) Je to dost zásadní téma a je dobré ho rozvést.
Súhlasí Slušný človek


73.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 6. 2011, 17:20 avatar
Majomajo, nechápem , čo myslíš pod výrazom naučené kecy. Všetky "kecy" sú naučené. Aj tvoje názory na život si sa ty niekde "naučil". Nežil si vo vzduchoprázdne a tvoj mozog prijímal názory, triedil ich a čo si považoval podľa teba za správne, tomu teraz veríš a to prezentuješ. Tak to robí každý, či je kňaz, alebo ateista, veriaci alebo agnostik. Alebo sa mýlim?


75.
označiť príspevok

majomajo muž
   15. 6. 2011, 09:50 avatar
Ja tu nerecitujem z nejakej čítanky a hovorím vlastné názory vlastnými slovami , takže preto kecy....


64.
označiť príspevok

Ónya žena
   13. 6. 2011, 21:19 avatar
ďakujem,..že ste si v tejto téme aspom vy trochu normálne podiskutovali.. 


74.
označiť príspevok

majomajo muž
   15. 6. 2011, 09:47 avatar
Mysak , konečne niekto kto má kontakt na Boha ....Tak sa ho nabližšie spýtaj prečo cunami nedávno yabila 18000 ľudí, prečo denne umierajú deti od hladu, prečo pred pár rokmi zabil v autobuse na východnom Slovensku ľudí ktorí sa ako ty boli modliť.... a budem ďalšie otázky....Inak to čo si napísal by si nedovolil povedať ani pápež.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(183 312 bytes in 0,285 seconds)