hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  šport  /  téma

Ako funguje doping ?

príspevkov
13
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 12.2.2018 12:46 majko1
posledná zmena 13.2.2018 12:28
1
12.02.2018, 12:46
By ma zaujímalo ako funguje doping napr. u štvorbobu, lebo aj tam boli diskvalifikácie........
none
2
12.02.2018, 12:48
Tiež by ma zaujímalo či astmatici môžu byť špičkoví športovci.......lebo ich je nejako ako maku......teda v šachu to beriem, ale inde ?.......
none
3
12.02.2018, 17:20
Mňa to zaujíma, ja som za spravodlivý prístup ku všetkým . Inak je všetko akútne nedôveryhodné......
none
4
12.02.2018, 20:05
majko1 doping a jeho miera sa stále vyvíja . Dopovali snáď športovci všetkých krajín . Ale iba jediná krajina na svete mala štatom riadený doping a tou je rusko .
Ono keď v moči nájdeš trojo DNA len nie DNA športovca a štát rusko následne zlikviduje všetky vzorky je ten meter asi jasný
none
5
12.02.2018, 20:09
Nepýtal som sa ťa, ale ako je potom možné že je momentálne niekolko desiatok športovcov z Ruska v Korei a nemali doping hoci bol štátom riadený ako píšeš.......čo je to štátom riadený ? Akože existuje uznesenie vlády RF že majú všetci športovci dopovať ?
none
6
12.02.2018, 20:14
majko1 je to možné tak , že nedopovali . Ktorí však dopovali tých štát Rusko miesto toho aby ich označil za dopujúcich úmyselne kryl .

Ak ťa to však zaujíma je množstvo člankov

odkaz

Chronológia dopingovej aféry v ruskom športe

3. novembra 2014 – Nemecká televízia ARD obvinila vo svojom dokumente Rusko zo systematického dopingu, korupcie a vydierania. Autori upozornili aj na následné zakrývanie pozitívnych testov a neochotu ich vyšetrovania zo strany funkcionárov.
December 2014 – V súvislosti s obvinením z dopingu odstúpil šéf Ruskej atletickej federácie Valentin Balachničev z funkcie pokladníka medzinárodnej federácie IAAF. Funkcií v IAAF sa vzdali aj šéf lekárskeho a antidopingového oddelenia atletickej federácie Gabriel Doll a marketingový poradca Papa Massata Diack, syn vtedajšieho šéfa federácie Laminea Diacka. Na čelo trojčlennej komisie, ktorá sa mala zaoberať dopingom v Rusku, vymenovali bývalého šéfa Svetovej antidopingovej agentúry WADA Richarda Pounda. WADA si v rámci vyšetrovania odviezla z Moskvy vyše 3000 vzoriek.
Február 2015 – Predseda Ruskej atletickej federácie Valentin Balachničev kvôli sérii dopingových škandálov po takmer štvrť storočí rezignoval.
November 2015 – Francúzske úrady začali vyšetrovanie bývalého šéfa IAAF Laminea Diacka v súvislosti s korupciou a praním špinavých peňazí. WADA odobrala pre podozrenie zo systematického dopingu ruským atlétom akreditáciu moskovskému laboratóriu. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) pozastavil čestné členstvo bývalému šéfovi IAAF Diackovi a vyzval federáciu, aby začala disciplinárne konanie s ruskými atlétmi obvinenými z dopingu.
13. novembra 2015 – IAAF na návrh WADA pozastavila členstvo ruskému zväzu, čo znamenalo zákaz štartu v medzinárodných súťažiach. O niekoľko dní neskôr ustanovila IAAF nezávislý inšpekčný tím, ktorý má dohliadať na reformy v ruskej atletike. WADA následne suspendovala ruskú antidopingovú agentúru RUSADA, ktorej fungovanie označila za nevyhovujúce.
Jún 2016 – WADA zverejnila, že za pol roka pristihli ruských športovcov vo viac ako 50 prípadoch pristihnutí pri dopingu, ešte viac sa ich kontrolám vyhlo. S tým im mala pomáhať aj ruská tajná služba a ďalšie štátne zložky.
21. júna 2016 – MOV uviedol, že rešpektuje rozhodnutie IAAF o potrestaní ruských atlétov.
25. júna 2016 – Ruskí atléti sa proti rozhodnutiu IAAF hromadne odvolali na Športový arbitrážny súd (CAS).
21. júla 2016 – CAS zamietol odvolanie ruských atlétov proti trestu od IAAF.
24. júla 2016 – MOV nevylúčil Rusko z OH v Riu de Janeiro. Rozhodnutie o účasti športovcov na olympiáde ponechal na federácie jednotlivých športov. Rusi nesmeli nominovať žiadneho športovca, ktorý v minulosti dostali trest za doping. Z pôvodnej ruskej nominácie vypadlo kvôli dopingovému škandálu celkom 116 olympionikov, niektorí však neskôr uspeli s odvolaním na CAS.
7. augusta 2016 – Medzinárodný paralympijský výbor (IPC) vylúčil kvôli štátom organizovanému dopingu celú ruskú výpravu z paralympijských hier v Riu de Janeiro.
24. októbra 2016 – Zástupcu ministra športu Jurija Nagornycha, jednu z hlavných postáv obrieho dopingového škandálu, prepustili. Už skôr vo funkcii ministra športu skončil Vitalij Mutko, toho však povýšili do funkcie podpredsedu vlády pre šport, turistiku a výchovu mládeže.
3. novembra 2016 – Ruský parlament schválil zákon, ktorý zavádza nové tresty za doping vrátane väzenia pre trénerov a športových funkcionárov navádzajúcich športovcov na užívaniu zakázaných preparátov. Zavedenie moderného antidopingového systému neskôr schválil aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý však dopingový škandál odmietol s tým, že ho považuje za súčasť protiruskej kampane.
7. decembra 2016 – MOV predĺžil predbežné opatrenia voči Rusku.
9. decembra 2016 – WADA zverejnila druhú časť správy o dopingových praktikách v Rusku. Vyplýva z nej, že medzi rokmi 2011 a 2015 profitovalo zo systematického dopingu viac ako tisíc ruských športovcov. MOV v reakcii na to oznámil, že nechá znovu otestovať všetky ruskej vzorky z OH v Londýne aj v Soči. Spätné testovanie vzoriek zatiaľ viedlo k diskvalifikácii 27 ruských športovcov z Hier v Pekingu 2008 a Londýne 2012.
13. decembra 2016 – Kvôli rozsiahlemu dopingovému škandálu v ruskom športe prišlo Soči o usporiadanie februárových majstrovstiev sveta v jazde na boboch a skeletone. Neskôr stretol rovnaký osud aj Svetový pohár a juniorský svetový šampionát v biatlone, SP v rýchlokorčuľovaní aj finále SP v behu na lyžiach.
23. decembra 2016 – MOV začal disciplinárne konanie s 28 ruskými športovcami, ktorí sú podozriví z manipulácie so vzorkami na OH v Soči.
28. decembra 2016 – Rusko prvýkrát priznalo, že v krajine existoval štátom riadený dopingový program. Uviedla to riaditeľka národnej antidopingovej agentúry Anna Anceliovičová.


odkaz
none
7
12.02.2018, 20:17
Počúvaj nehraj sa na poučovatela o nič ťa nežiadam, ja tvoje info vôbec nepotrebujem . Čo ma v tej súvislosti zaujíma som jasne napísal, na to si neodpovedal . Mimochodom ak je niečo štátom riadené ako je možné že časť dopovala a časť nedopovala ?
none
8
12.02.2018, 20:23
majko1 nevim čo si ty predstavuješ pod štatom riadeným dopingom . Ak to že Putin nariadil že všetci musia podvádzať tak to s istotou nefunguje . Viac ti nemám čo vysvetlovať máš google ak nebudeš čítať sputniky a hlavne spravy dozvieš sa prečo ako kedy a tak
none
9

8. Osvietený 12.02.2018, 20:23

majko1 nevim čo si ty predstavuješ pod štatom riadeným dopingom . Ak to že Putin nariadil že všetci musia podvádzať tak to s istotou nefunguje . Viac ti nemám čo vysvetlovať máš google ak nebudeš čítať sputniky a hlavne spravy dozvieš sa prečo ako kedy a tak

12.02.2018, 20:26
Ja som sa pýtal čo pod štátom riadený doping patrí aby sa tak mohol volať ......ja na tvoje propagandistické výgrcky nie som zvedavý, ja viem kde je sever a teda ani Rusko nevidím čierno- bielo ako ty......
none
10
12.02.2018, 20:34
majko1 asi sa opakujem a propagandisticky ti napíšem . Len neviem či nemáš nejakú vopred vymyslenu fantaziu ktorej by si chcel veriť

"Krvavá správa“ o ruskom športe: Rusko krylo doping v Soči takmer vo všetkých športoch

WADA: Doping v Rusku riadil štát

Vyšetrovatelia WADA v pondelok priniesli informáciu, že v Rusku existoval dopingový program riadený štátom. Šéf vyšetrovateľov nezávislej komisie WADA Richard McLaren prezentoval 97 stranový dokument, ktorý obsahuje množstvo dôkazov o zapletení štátnych miest do športového podvodu.

V laboratóriách v Moskve a v Soči údajne roky mizli pozitívne vzorky. Manipulácie riadilo a kontrolovalo ministerstvo športu, tvrdí kanadský právnik. Podvody s dopingovými vzorkami sa týkajú zimných olympijských hier v Soči 2014 a majstrovstiev sveta v atletike v Moskve 2013.

Putin: Obvinení funkcionári budú mať zastavenú činnosť

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok uviedol, že všetci funkcionári, ktorých Svetová antidopingová agentúra obvinila zo systematického dopingu riadeného štátom, budú mať v čase vyšetrovania zastavenú činnosť.

"Funkcionári, ktorých mená sa objavili v správe komisie WADA, budú mať zastavenú činnosť až do úplného vyšetrenia prípadu," uviedol v stanovisku Putin, pričom nešpecifikoval mená suspendovaných funkcionárov.

"Konečné rozhodnutie však musia zodpovední spraviť veľmi svedomito. Žiadame komisiu WADA, aby prezentovala komplexnejšiu a objektívnejšiu správu založenú na faktoch, aby sa do prípadu mohli zapojiť aj ruské úrady," dodal Putin.

MOV zároveň začal opätovne testovať všetkých ruských športovcov a prešetrovať trénerov a členov realizačného tímu z ZOH 2014 v ruskom Soči, kde mali falšovať dopingové vzorky a kryť pozitívne nálezy.

MOV otvoril aj disciplinárne konanie voči funkcionárom ruského ministerstva športu, ktorí sú zapletení do systematického dopingu podporovaného štátom.

Prípad bol došetrený a výsledok nie je tajomstvom .
none
11
12.02.2018, 20:38
Vedec, ktorý odhalil štátom riadený doping v Rusku sa bojí, že ho zastrelia
V súčasnosti sa bývalý šéf moskovského antidopingového laboratória skrýva v USA, kde ho zaradili do programu na ochranu svedkov.

Z hrdinu sa stal nepriateľ štátu. Ruský vedec Grigorij Rodčenkov dostal od prezidenta Putina v roku 2014 po skončení ZOH v Soči vyznamenanie, o dva roky neskôr ho šéf Kremľa označil za muža so škandálnou reputáciou.

Práve Rodčenkov bol tým, kto spustil kauzu ruský doping a je v nej korunným svedkom. Ako riaditeľ Moskovského antidopingového laboratória prezradil jeho praktiky s Ruskou antidopingovou agentúrou (RUSADA). Obe inštitúcie v spolupráci so štátnou mocou zakrývali doping ruských športovcov na viacerých významných podujatiach vrátane ZOH 2014 v Soči a OH 2016 v Riu de Janeiro. Už 22 ruským športovcom Medzinárodný olympijský výbor vystavil doživotný olympijský dištanc za previnenie sa proti antidopingovým pravidlám.

V súčasnosti sa bývalý šéf moskovského antidopingového laboratória ukrýva v USA, kde ho zaradili do programu na ochranu svedkov. Podľa jeho vlastných slov sa bojí o život. V Rusku si narobil veľa nepriateľov, keď odhalil štátom riadený doping. Moskva to však kategoricky odmieta.

"Nemôžeme sa priznať k niečomu, čo sa zakladá na nesprávnych záveroch," povedal vo štvrtok ruský premiér Dmitrij Medvedev, podľa ktorého verdikt MOV o suspendácii Ruska zo ZOH 2018 v Pjongčangu má politický podtext a súvislosť s marcovými prezidentskými voľbami v krajine.

Už v stredu prezident Putin potvrdil, že Rusko nebude brániť jeho športovcom v účasti na ZOH 2018 pod neutrálnou vlajkou.

„Po zvyšok života budem v strehu," uviedol Rodčenkov v rozhovore pre agentúru Reuters, ktorý vznikol po tom, čo MOV oznámil, že ruskí športovci môžu na ZOH v Južnej Kórei štartovať jedine pod „neutrálnou vlajkou".

Expert na doping vie o čom hovorí. Varovaním je pre neho osud dvoch bývalých riaditeľov RUSADA, ktorí zomreli za záhadných okolností. To bol aj hlavný dôvod, prečo v roku 2015 ušiel do USA. Tvrdí, že jeho ciele nie sú politické, ide mu o pravdu. Obáva sa, že ho zastrelia na objednávku ruskej vlády.

Ruská vládna komisia Rodčenkova obvinila, že v minulosti podával športovcom doping bez toho, že by o tom vedeli jeho nadriadení a často ani samotní športovci. Najostrejšie voči Rodčenkovovi vystúpil Leonid Tjagačev, čestný predseda Ruského olympijského výboru. Podľa neho by mali Rodčenkova zastreliť, lebo „tak by to urobil Stalin".

odkaz
none
12
12.02.2018, 20:39
Počuj ja viem čítať aj kopírovať články, ale to ma tu absolútne nezaujíma. Ak niekto bral doping, nech je potrestaný ale bez výnimiek, ktorých je v športe plno, osobne si myslím že olympijský výbor mohol a mal potrestať funkcionárov - teda dokázaných, ale on potrestal športovcov a to mi vadí . Tí športovci čo nedopovali predsa nemôžu za svoj olympijský výbor či antidopingových funkcionárov .
none
13
13.02.2018, 12:28
Štyridsaťdva z nich sa odvolalo na arbitráž a 28 známy súd v Lausanne oslobodil. Ďalším jedenástim skrátil trest z doživotného len na tohtoročné hry.

Dôkazy vraj neboli dostatočné, aby vinu skutočne preukázali. Preto sú v platnosti aj výsledky, ktoré 28 športovcov pôvodne v Soči dosiahlo.

Tak ako to je s dôkazmi ? Celkom určite nemožno považovať arbitrážny súd za naklonený Rusom.....Je po potvrdenie tendenčnosti posudzovania Rusov a dopingu. MOV by mal celý po tomto rozhodnutí odstúpiť, neviem kto im ešte bude dôverovať......Je to už úplne choré v športe, nie je to súboj športovcov ale súboj komerčných a iných záujmov......
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 119 299 B vygenerované za : 0.138 s unikátne zobrazenia tém : 47 688 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.