Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako dlho sa budeme inkarnovať?

32
reakcií
1898
prečítaní
Tému 21. novembra 2010, 15:11 založil pusinka_a.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 08. 2011
17
13. 05. 2013
89
16. 04. 2017
5
 
 


1.
označiť príspevok

pusinka_a žena
   21. 11. 2010, 15:11 avatar
Inkarnovať sa budeme tak dlho, kým si nevysporiadame všetky záležitosti a kým nesplníme všetky úlohy. Na Zemi môžeme stráviť tisíce životov a budeme tu krúžiť, kým nám nedôjde, prečo sme tu a čo všetko musíme urobiť.
Nemusíme sa inkarnovať len na Zem. Je veľa iných svetov, dimenzií a planét, na ktorých môžeme žiť, avšak život na Zemi je jeden z najťažších. Ale ak absolvujeme jeden život tu, na Zemi, akoby sme si prežili niekoľko životov v nejakom jednoduchšom svete.
Súhlasí Roman274, Scarlett, pomocnik


3.
označiť príspevok

Roman274 muž
   21. 11. 2010, 15:18 avatar
Bravooo pusa. Ale aj ta s tym orgasmom bola super  
Súhlasí rains


4.
označiť príspevok

Roman274 muž
   21. 11. 2010, 15:26 avatar
Mnoo tak takuto filozofiu zastavam aj ja. Dokazy o reinkarnacii.... a naco? Zmeni sa tvoj postoj k zivotu?


9.
označiť príspevok

pusinka_a žena
   21. 11. 2010, 15:54 avatar
áno zmení - teším sa na smrť a hlavne na ten život po smrti


14.
označiť príspevok

winry žena
   21. 11. 2010, 19:29 avatar
ja este nemozem zomriet, hanbila by som sa...sluby sa maju plnit,najma tie, ktore som dala sebe...


10.
označiť príspevok

piskotka žena
   21. 11. 2010, 16:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

pomocnik muž
   22. 11. 2010, 10:40 avatar
Je to zaujímavý názor. Skutočne, tým, že musíme prekonávať tak mnohé ťažkosti na Zemi, musíme silne "chcieť" aby sa nám darilo - môžeme vnútorne silnieť a na to sú na Zemi skutočne ti najlepšie podmienky. I keď si myslím, že ten, kto by skutočne využil svoj život na Zemi naplno, dokázal by sa zušľachtiť, vnútorne rozplameniť tak, že by sa už nemusel znovu vrátiť na Zem. Stačil by teda pre nehpo tento jediný život, pretože po smrti by ho to mohlo vyniesť do nádhernejších a krajších svetov, kde by pokračoval vo svojom vývoji (t.j. vnútorne by sa ďalej stále viac rozplameňoval) už len v radosti, v silnom chcení iným pomáhať, medzi podobne ušľachtilými a dobrými ľuďmi - a v prežívaní podobného od iných.

Na to, aby sa človek inkarnoval na Zemi, je potrebné, aby boli splnené určité predpoklady rovnorodosti s rodičmi alebo ľuďmi s ich najbližšieho okolia, pretože len "rovnaké" môže pritiahnúť rovnaké. Je tým zabezpečené, že dieťa dostane rodičov s rovnakými povahovými "chybami", akú má samotná dušička, čím musí na sebe prežívať len vlastné nedostatky, aby tak v nej mohla vzniknúť túžba v tom niečom konkrétnom nikdy "nebyť takou" ako rodičia a mohla sa od toho čo najlepšie očistiť. A taktiež - ak je dobrosrdečná a pekná, dostane pekných a dobrosrdečných rodičov, čím sa jej tiež len vráti čo kedysi "rozsievala". Ľudia toto nevedia, najmä mladé mamičky si neuvedomujú, aké nesmierne dôležité je dbať na to, čím sa najmä v prvej polovičke tehotenstva, kým dušička ešte nie je pevne viazaná na telíčko, a teda stále sa určuje "kto príde" - t.j. do jeho prvých pohybov v brušku - aké nesmierne dôležité je vtedy dbať na to, čím sa vnútorne zaoberajú, v akej spoločnosti sa pohybujú! A pre manželov zase - aké je dôležité je, aby práve vtedy mamičku obzvlášť chránili a vytvorili jej čo najkrajšie podmienky, najväčšie bezpečie a "teplo", aby jej myšlienky a city v tom čase nemohlo rušiť nič nepekné. Neuvedomujú si, aký obrovský vplyv môžu mať na to, akého "hosťa" si tým pritiahnu na celý život.

Aj v biblii sa píše o "nepoškvrnenom počatí" - čo však neznamená, že by mamička bola "panou", ako sa to bežne vysvetľuje a boli by tak porušené prírodné zákony - ale naopak, znamená to, že počatie prebehlo v tej najčistejšej, pravej láske medzi dvoma ľuďmi - následkom čoho mohol prísť tak vznešený, "čistý" duch, ktorý dokázal k iným prechovávať tiež len tú najčistejšiu, pravú lásku.

Tým, že ľudia nepoznajú tieto zákonitosti a vládne v "láske" absolútna neviazanosť, keď určovateľom nie je čistota lásky ale len príťažlivosť pozemského tela - ktorá tam je tam predsa vždy, bez ohľadu na to či sa dve duše spolu hodia alebo nie - tak na svet môžu prichádzať v mnohých prípadoch veľmi temné duše, ktoré by medzi nás za normálnych okolností neprišli - dokonca na Zem ani nepatria. Tieto duše, ak dospejú, zase pritiahnu len im podobné či znovu o stupienok "horšie", čo pokračuje a pokračuje z generácie na generáciu. Aj preto to ide s morálnym úpadkom dnešnej spoločnosti "dolu vodou" takým závratným tempom. Môžeme si to najlepšie všimnúť tak, že porovnávame čo bolo "bežné" u našich rodičov a čo je teraz: vidíme, ako sa hranice toho, čo je normálne a čo "nemorálne" neustále posúvajú. Dokonca to, čo pred tým bolo neakceptovateľné, sa masovo propaguje ako "prirodzené" či "moderné", čo len musí "otravovať" aj ešte ako-tak normálnych. Nedá sa čudovať, že dnešní ľudia na Zemi už len ťažko môžu spoznať, aká nádherná môže byť pravá, najčistejšia, "rytierska" láska medzi dvoma ľuďmi - "na celý život". Takže ani nevedia, k čomu majú usilovať.

Našťastie je tu proces, kedy morálny úpadok nemôže pokračovať donekonečna, ale musí raz "naraziť", spôsobiť náhly zánik takej civilizácie. Poznáme mnoho prípadov, keď vysoko rozvinutá civilizácia nále zanikla, a vieme aj, že v čase krátko pred zánikom tam bol zvlášť silný morálny úpadok. Je to preto, aby sa aspoň niektorí z týchto civilizácií v úpadku mohli nabudúce inkarnovať do čistejšieho prostredia, a nehrozilo by, že by boli strhnutí. Tak aj naša civilizácia sa niekam rúti, čo sa začína na prírodnom a spoločenskom dianí stále viac prejavovať.

Teda, je to preto, aby sa nabudúce mohli inkarnovať do nového, očisteného prostredia. Lenže... Je tu niekoľko zádrheľov:

1. Tým prvým je, že si nesmieme planétu zničiť, t.j. vyvolať očistné dianie tak silné, že by ďalší život na Zemi už nebol možný. Viem, že na Zemi existuje pomerne veľké množstvo ľudí s poznaním alebo tušením o týchto súvislostiach, ktorí poľavili v úsilí lebo si myslia, že to nemá zmysel, lebo sa to "samo" očistí a oni už len po smrti prídu do "lepšieho". Zabúdajú však - že sa už nemusia mať kam inkarnovať.

2. AK by aj život na Zemi bol zachovaný a došlo by k očisteniu, musíme byť samy natoľko "čistí", aby sme mohli byť pritiahnutí na základe zákona príťažlivosti rovnorodého k"čistejším" - t.j. aby sme sa v novej spoločnosti mohli inkarnovať. Teda, tí čo si myslia, že znovu prídu a tak nemusia práve teraz napnúť všetky sily - môže sa stať, že sa nebudú môcť AKO na očistenej Zemi zachytiť.

Preto má veľký zmysel nečakať na možnosť ďalšej inkarnácie, ale snažiť sa využiť život teraz čo najviac, pre vnútorné zušľachtenie, "polepšenie" - vo vzťahoch k iným - a dávať tak svetlý vzor tiež pre iných, čím im najlepšie môžeme pomôcť.

Myšlienka o "vesmírnych flotilách", ktoré ľudí v poslednej chvíli zachránia - je rovnako škodlivá a nepravdivá - sleduje rovnaký cieľ - poľaviť v bdelosti, uspať príjemným pocitom. Podobný vplyv majú aj všetky myšlienky o tom, že po smrti "všetko skončí" alebo o tom, že v roku 2012 Zem aj tak zanikne a tak je to už "jedno" aký život budeme v terajšom okamžiku žiť. Bolestivé je "prebudenie" tých, čo po smrti zistia, že sa mýlili.
Súhlasí Boris


28.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 11. 2010, 11:08 avatar
mna by len zaujimalo mily pomocnik, ci sa demoralizacia spolocnosti deje cielene, alebo je to prirodzeny vyvoj/jav.
ja si osobne myslim, ze su tu iste entity, ktore sa tomu znacne snazia celu dobu napomahat.


29.
označiť príspevok

pomocnik muž
   22. 11. 2010, 13:11 avatar
Je pravdou, že mnohé subjekty sa snažia medzi ľuďmi rozširovať "demoralizačné vplyvy", pretože sa tým snažia získať vplyv nad nimi, či už ide o moc, alebo aj to že ich "uznávajú", alebo - čo vidíme najzreteľnejšie, aby si kupovali ich výrobky. Ich cieľom však nie je to, aby demoralizovali, ale aby sa títo ľudia stali na nich závislými, a mali teda z toho ľahko dosiahnuteľný prospech.

Vo väčšine prípadov si títo ľudia dokonca ani neuvedomujú, čo spôsobujú. Dokonca to čo robia pokladajú za "morálne". Často si myslia, že tým ľuďom niečo dávajú, uspokojujú ich potreby (už si neuvedomia, že tieto potreby pred tým sami mohli vyvolať a kam to všetko vedie). Takým ľahko viditeľným príkladom sú úmysly Napoleona, keď ten sa len snažil podľa svojho názoru podmaniť si cudzie národy aby priniesol pokrok, alebo Hitlera a pod. Každý človek si hľadá ospravedlnenie a zdôvodnenie toho, čo robí, nech je to akékoľvek - a to si aj nájde.

To však platí nielen u vodcov a manažérov veľkých firiem, ale na všetkých úrovniach, aj v najbežnejších vzťahoch, keď napr. klameme aby sme si niekoho "získali", alebo robíme čokoľvek pre uspokojenie svojich vlastných potrieb a ani si nemusíme uvedomiť, že tým spôsobujeme iným nespravodlivú bolesť, že mu tým dlhodobo škodíme.

Preto nie sú dobré všetky tzv "sprisahanecké teórie", ktoré tvrdia, že sú tu skupiny vplyvných "vodcov", ktorí všetko riadia zámerne zlým smerom - všetky tieto teórie slúžia na to, aby odpútali pozornosť jednotlivca od toho, aby začal predovšetkým od seba a nehľadal chyby na niekom inom. Pretože aj vodcovia, ktorí robia také veci - sú len odrazom, korunou toho, akí sú najbežnejší jednotlivci - aj tu platí určitý zákon príťažlivosti rovnorodého, aj to, že rovnaké plodí rovnaké. Napríklad - nemuseli by sme kupovať výrobky tých, čo poškodzujú životné prostredie , ak by sme sa len viac zaujímali čo tým podporujú, a nechceli by sme to tiež podporiť. Väčšine ľudí to je však jedno - hlavne že aj oni majú čo najväčší prospech tým, že je výrobok čo najlacnejší, alebo pre to urobia všetko, aby ho kúpili, pretože ten výrobok je zameraný len na uspokojovanie ich vlastnej slabosti.

Ďalej - platí tu, že jeden jediný človek, ktorí by bol morálne silný, spravodlivý - dokázal by inšpirovať, pritiahnuť k sebe mnoho ľudí, ktorí by ho však radi nasledovali, tvoril by veci, ktoré skutočne ľuďom pomáhajú - by mohol mať ďaleko väčší vplyv, ako celá armáda tých "nemorálnych". Pretože by im obnovil stratené nádeje, viedol by k skutočnému šťastiu - na rozdiel od iných, čo sa priklonia k nesprávnemu princípu - a musia byť preto nešťastní. Darilo by sa mu za každého režimu - aj v tomto - tak ako sa muselo dariť nap. Tomášovi Baťovi len preto, že myslel na úžitok svojich zamestnancov a klientov minimálne rovnako ako na svoj vlastný.

Skutočne teda platí, že za všetkým nesprávnym, čo vedie k skaze, sa skrýva len vplyv niekoho, kto tento princíp vedome využíva a tým sa ho snaží čo najviac rozšíriť. Aj tí to však robia len kvôli vlastným slabostiam a sú preto len hračkou v rukách zase ďalšieho, "mocnejšieho" kto tak využíva ich. Nezáleží na tom, či sa to ovládanie deje z tohoto sveta alebo z "inej dimenzie". A tak to môže ísť ďalej a ďalej, až by sme dospeli k niečomu, kto je "kráľom" alebo stelesnením všetkého zla.

Podobne to však platí aj u "dobrého", kde tak isto sú entity, čo sa to "dobré" snažia vedome rozširovať. I keď, žiaľ, v "tomto" svete sú to len veľmi zriedkavé snahy a nie dostatočne silné, lebo inakšie by ovocie ich snáh muselo byť doďaleka viditeľné tak, ako to poznáme u ojedinelých osobností z histórie. Napriek tomu, že to "dobré" je ďaleko silnejšie - ako "zlé", ktoré navyše vedie k samozániku.

každý z nás má slobodnú vôľu rozhodnúť sa, ktorému princípu sa prikloní, a koho "snahy" teda podporí.A má aj dostatok schopností aby to bezpečne rozlíšil - predpokladá to len aby sa s dostatočným úsilím tomu venoval.


2.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   21. 11. 2010, 15:15 avatar
aky mas dokaz o tom, ze k reinkarnacii skutocne dochadza? To je uplny blud, ktorym sa hinduisti a budhisti snazia vyrovnat so smrtou.
Súhlasí Mojka


5.
označiť príspevok

pusinka_a žena
   21. 11. 2010, 15:28 avatar
a máš dôkazy o opaku ?


6.
označiť príspevok

fajer
   21. 11. 2010, 15:35 avatar
mám ešte nikomu sa to nepodarilo...


7.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   21. 11. 2010, 15:41 avatar
no napriklad fakt, ze dusa neexistuje. Samozrejme, ze nie je za normalnych okolnosti mozne dokazat neexistenciu niecoho. Iba ak by to bolo v spore s realitou. Ohladom smrti sa zatial taketo informacie trosku hlupo budu dokazovat. Ale existuje jeden zakladny princip, ako pristupovat k budovaniu znalosti. A to, ze dokym sa nieco neprejavuje ako existujuce, tak to povazujeme za neexistujuce. Zivot a smrt dokazeme velmi dobre vysvetlit bez reinkarnacie a defacto to, co vieme o fungovani ludskeho tela vcelku dobrym sposobom vyvracia existenciu duse. Co je zaklad pre reinkarnaciu.


16.
označiť príspevok

enemy unknown
   21. 11. 2010, 23:23 avatar
ja k tomu len podotknem - aj keď reinkarnáciu neriešim -, že pri hinduizme a buddhizme nemôžme hovoriť o duši. To je čisto judaisticko-kresťanský koncept. Keď by si to spomenul buddhistovi, tak by na teba pozeral ako puk. Nebudem tu rozoberať princíp dharmačakry, pre západniara to nie je moc pochopiteľné.


18.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 11. 2010, 23:40 avatar
enemy tu si dovolim poznamenat, ze som cital jeden preklad bhagavadgity - Sri Srimad AA.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada k slovam krisnu ponuka vysvetlivky. Tam krisna casto spominal a opisoval dusu a jej vlastnosti, podstatu, dokonca velkost ))) oznacil ju ako najmensiu casticu z ktorej sa sklada hmota mensiu ako svetlo mensiu ako (nejaky nazov a preklad bol atom co je samozrejme asi domyslene ale moze byt..)
hinduizmus ako vieme poklada bhagavadgitu za jednu z najsvatejsich knih


20.
označiť príspevok

enemy unknown
   21. 11. 2010, 23:42 avatar
omg to je harekrišňácky preklad, on používa pojem duša tu na západe, aby tomu ľudia rozumeli.


21.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 11. 2010, 23:43 avatar
no a co to znamena potom? ved si mohol uz aj nejake info hodit nebut skupy prosim


22.
označiť príspevok

enemy unknown
   21. 11. 2010, 23:47 avatar
dnes nie, lebo je to na dlhšie a chcem ešte čítať trošku Foucaultovo kyvadlo. Zajtra sem môžem rozpracovať dharmačakru.
Súhlasí Boris


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 11. 2010, 00:10 avatar
pojmu dusa skor vyhovuje pojem lingašaríra..ona suvisí s casom, ale tam zas by asi niekto mohol s neicím tak silnym nakladat ako si to myslia krestania...ze dam si nieco do pekla. A vlastne ja skryte za slovo atma, tak s tým duplom nejaka kravina nepohne. Co sa tyka duse ide o tu cast, tkroá podlieha opetovnemu rodeniu a smrti no a tá časť je skor pojem duchovne telo- co je dusa, skor myslím nejake astralne telo, alebo emocionalne. Vobec sa to neda rozoberat lebo prenasledovat sa daju iba tela ale vlastne ja , ktoré obyva, akukolvek existenciu je len tak velmi prenasledovatelné, ako velmi si z nejakym telom vytvorí puto- a vlasdtne znasa trest pre nejake telo. Tieto nabozentva su dost mimo v trestaní, kedze nevedia coby trestali. Chcu trestat cloveka zato co robí, ako telesnost a kvakaju o dusi ze pojde niekam za odmenu.. ,a lebo za trest. Nase ja je vzdy len obetou poslania nic viac nevidím.


26.
označiť príspevok

enemy unknown
   22. 11. 2010, 10:38 avatar
celkom dobre si nadviazal aspoň na to, že ako chápu východné náboženstvá osobnosť. Podľa východných neortodoxných smerov sme vrstvené telá, pričom "hrubohmotné" zložky (fyzické telo) sa nazývajú sthúlašaríra a jemnohmotné (éterické alebo astrálne) lingašaríra. Naviazať uvedomelé spojenie medzi týmito zložkami je možné jógou, čím môže dojsť k zlepšeniu fyzickej alebo psychickej kondícii. Najzákladnejšia substancia ktorá je zároveň nositeľom života je prána. Znamená "životný dych". V jóge je na to samostatný stupeň, nazýva sa pránajáma. A teda jemnohmotné zložky sú hlavným dodávateľom prány pre hmotné telo. A prána pôsobí v energetických centrách zvaných čakry. Ak sa človek vraj nevenuje jóge alebo iným duchovným činnostiam,tak čakry a ich priechody (nádí) sú uzavreté.

Dobre tak vrátim sa k tej dharma-čakre. Je to symbol reprezentujúci dharmu. Symbolizuje otáčanie sa kolesa zákona, kolobeh života, proces reinkarnácií, rozhodujúcim faktorom ktorého je karma.
Dharma je základný element skutočnosti, prirodzený zákon, to čo udržuje (najlepšie sa dá preložiť ako "držmo". Kto žije v súlade s dharmou, dosiahne mókšu (oslobodenie od nevedomosti, stav spásy ako vyhasnutie všetkých emócií) alebo nirvánu (vyvanutie sa z kola zákona, oslobodenie sa od reinkarnácií).
Teraz dôležitým pojmom je karma. Je to rozhodujúci faktor dharma-čakry. Dielo, skutky, vplyv vnútorného presvedčenia na ľudské konanie. Človek svojím konaním určuje, kde v akom živote sa opäť narodí. Čiže je to princíp akcie-reakcie v rámci dobrých a zlých činov (patria sem aj myšlienky). Dobré a zlé činy sa vyhodnotia v karmickom súčte. Človek sám za seba rozhoduje o svojom zrodení, nerozhoduje o tom boh.
Súvisí to so spôsobom života v rámci dharmy. Spôsob života v Indii je rozdelený na štyri štádiá podľa manuovho zákonníka: 1. brahmačarja je život študenta. Učí sa držať celibát, pretože nesmie byť ničím rozptylovaný. Celibát platí do svadby. 2. grhastha (hospodár), živí rodinu. V tomto období je najviac prítomná dharma. 3. vánaprastha (vána znamená les, čiže dá sa to preložiť ako ten čo zostane v lese, zálesák :D), Po vychovaní potomstva prejde do štádia učenia duchovných smerov. Doteraz sa Ind staral o život, teraz sa stará o svoju smrť. 3. sanjása, ideálne dospenie a zbavenie sa všetkých svojich majetkov. Žije v askéze, putuje po svete, prípadne vstúpi do nejakého chrámu. Bežný Ind zostane v druhej ašráne (grhastha), štvrtému štádiu dospeje málokto.

Teraz ukážem karmu a sansáru v Buddhizme. Najmä v tibetskom buddhizme sa vyobrazuje ako Bhavačakra (bhava je život, čakra je koleso), kde červená bytosť (Mára-smrť) drží koleso rozdelené na šesť častí: upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Koleso je sansára, kolobeh znovuzrodenia (sansára je roztočená bhavačakra). Slovo sa etymologicky dá odvodiť z dvoch zložení: San - niečo sa deje spoločne, Sára - srať :D
Hlavným znakom sansáry je dukha (utrpenie). Zmyslom buddhizmu je odstránenie utrpenia. Ďaľšími znakmi sansáry sú dočasnosť a bezpodstatnosť.
Rozdelenie kolesa: Sugati (su - dobrý, gati - odísť), sú to dobré stavy. Durgati - zlé stavy.
1. stav je déva lóka (déva - boh, lóka /ako lokácia/ - miesto), čiže miesto bohov
2. stav je asura lóka - svet polobohov, titánov (bojujú s bohmi)
3. stav je manuša lóka - svet ľudí (manuša je človek, takisto ako angličtina má slovo man)
Tieto tri stavy sú dobré, čiže sugati.
4. stav je tiračhana lóka - svet zvierat (je viditeľný aj ľuďom)
5. stav je préta lóka - svet hľadujúcich duchov (majú nafúknuté bruchá a úzke krky), ide o nenažranosť atď.
6. stav je niraja (niraja je bez raja) lóka - peklo
Tieto tri stavy sú zlé, čiže durgati
To bola vonkajšia časť kolesa. Stredná časť je rozdelená na dve časti - zostupná (descendenčná - cesta k horším zrodeniam) a vzostupná (cesta k lepším zrodeniam).
Úplne najmenšie koleso tvoria tri zvieratá (had, kohút a prasa), sú to tri korene zla. Adept nirvány ich musí v sebe vykoreniť. Sú dva typy buddhizmu: 1. karmický, ktorý je zameraný na karmu a usiluje sa o lepšie znovuzrodenie. 2. nirvánický, ktorý sa usiluje o vymanenie z karmy, neznovuzrodiť sa.
Ale čo je dôležité, treba zmeniť pohľad na svet - všetko je stav mysle (aj peklo aj rajský svet).


31.
označiť príspevok

stehlo muž
   13. 2. 2011, 13:39 avatar
> jemnohmotné (éterické alebo astrálne) lingašaríra

Jemnohmotné telo (Súkšmašaríra / Prána) nie je éterické (alebo astrálne) telo. Tam je rozdiel roviny vedomia.


33.
označiť príspevok

stehlo muž
   13. 2. 2011, 14:16 avatar
> omg to je harekrišňácky preklad, on používa pojem duša tu na západe, aby tomu ľudia rozumeli.

To je náhodou celkom dobre, že sa dohodne na terminológii, inak nebudeme vedieť, o čom je reč.

@enemy_unknown: Vieš aký termín je takto preložený?


32.
označiť príspevok

stehlo muž
   13. 2. 2011, 13:54 avatar
> pri hinduizme a buddhizme nemôžme hovoriť o duši

Si si istý? Ako si na to prišiel?

> Keď by si to spomenul buddhistovi, tak by na teba pozeral ako puk.

To je dosť možné, pretože Budha odprezentoval stav vecí len po piatu rovinu vedomia, zatiaľ čo "duša" je na siedmej. Nie, že by Budha (ako Boho-vedomý) nebol na siedmej rovine vedomia... Avšak jeho vonkajšia prezentácia bola úmyselne z piatej roviny (toto sa obvykle stáva kvôli prispôsobeniu sa ľudstvu, ktorému sa daná Avatárická inkarnácia venuje).

To však neznamená, že budhisti (na rozdiel of Budhu) vedia všetko.


8.
označiť príspevok

carybdeida
   21. 11. 2010, 15:52 avatar
kým si nepustím toto...jo, tému zamorujem celkom úmyselne.

http://www.youtube.com/watch?v=bng3agUOYiI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   21. 11. 2010, 16:37 avatar
a pusinka kde je ten jednoduchší svet ? ..čo je vlastne ten jednoduchší svet. ..?


12.
označiť príspevok

dorota
   21. 11. 2010, 17:37 avatar
fail


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 11. 2010, 19:06 avatar
Nie tak dlho sa budes , ako dlho nebudes vediet ze je mozne sa neinkarnovat. Staci razne bozskej spravcovskej veci povedat, ze už nikdy viac, ze radsej zomres aj dusevne, duchovne, akoby si lieztol zas do toho lajna zvaneho zivot a je po probleme. Ved ked nadobudnes nejake znalůosti o tom ako funguje svet ludi, ako funguju nabozenstva ako sa ku tomu stavia boh(alebo druhym menom ignorant) tak sa ti tak zhnusí jeho kreovanie sveta a duchovneho bytia zeto navzdy odmietnes. A tvojmu NIE nemoze ani z pozicie Boha povedat neakceptujem. Preto po celel generacie starsili peklom tych ludí, ktorí sa rozhodli zabit, kedze navzdy o nich prisli -ukazali svetu a Bohu fakera. Bez ludí niet Boha.


15.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 11. 2010, 23:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   22. 11. 2010, 19:14 avatar
Bezduche dodrziavanie pravidiel nie je cesta. Cesta je zivot sam. Ak existuje Boh, tak toto od nas neocakava. Keby som bol Boh, chcel by som aby moje "deti" rastli prostrednictvom spoznavania, zazivania, precitovania, ... Najvacsiu radost by mi takto robili prave deti, krasne vo svojej nevinnosti, spontanosti, zvedavosi, ocakavania novych zazitkov, schopnosti prezivat kazdy okamzik. Ti ktori pozorovali male deti, si to u nich iste vsimli. Toto by som od svojich "deti" chcel, keby som bol Boh. Deti maju este sancu. Mi dospeli sme vymenili schopnost precitovat a zazivat za zrucnost premyslat, hodnotit, skumat myslenim a zmyslamy.
Hlavny poziadavok ktory by mnou stvorene vysie sily vyzadovali by bol zivot sam s sulade so zivotom samym. A kedze ja som Boh a teda aj zivot, tak sa to da lahko prelozit.
A hlavnym dovodom zivotnych chorob alebo tazkosit by nebolo znicit niekoho, resp. potrestat ho, ale upozornit ho, kam smeruje svojimi myslienkami a cinmi a dat mu tak prilezitost na napravu. A kto vie, mozno to tak nejako aj funguje. A ked nie, tak nech si to funguje este lepsie, vsak vzdy je co vylepsovat...


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   21. 11. 2010, 23:34 avatar
V tomto si zlata, aj ked tie recicky tam su o nicom, lebo si mi velmi pomohla prinesením tohto bezvyznamneho clanku, kde je vyznamná jedina vec a ta mi dala smer..


19.
označiť príspevok

Scarlett žena
   21. 11. 2010, 23:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Well75 muž
   22. 11. 2010, 02:55 avatar
Mna vazne drbne z takychto tem!
Viete premyslat aj m niecom inom a v zdravom rozume?
Tie desive keci aj by som zacal hovorit synovi co ma 3 roky,asi by mu to k spravnenu vyvinu nepomohlo!


25.
označiť príspevok

pusinka_a žena
   22. 11. 2010, 06:22 avatar
tak ich nečítaj  
Súhlasí Boris
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:10,  Testujeme, čo na to ľudstvo povie.
dnes, 11:09,  Posúvame hranice toho, čo je "normálne"...
dnes, 11:01,  To je škodaaaa, že to LGBT je s takým dobrým novodobým image-om, lebo to potom mladých...
dnes, 10:51,  Vyšla knižka pre deti, ktorá reprodukuje klasické rozprávky, avšak okoreňuje ich LGBT...
dnes, 10:51,  Prečo máš v Avatare znak pripomínajúci hakovy kríž ? Prosím ťa zmaz to. A je to tiež...
dnes, 10:45,  Ale keď si vezmeme len to, čo prináša kresťanská kniha nový zákon, tak o milovaní...
dnes, 10:40,  Potom je kresťanské aj jedenie s príborom. Lebo i ateisti jedia s príborom. Teda, niektorí...
dnes, 10:38,  špatné...Ježiš bol u Boha vždy....to bolo to slovo. Na svet prisiel v tele v urcitom...
dnes, 10:31,  De iure áno. Len pripomeniem, že môj pohľad, ktorý som definoval v "6", je...
dnes, 10:30,  Teda ak je vôbec pravdivá tá interpretácia tej ich zástery, že symbolizuje práve to. Lebo...
dnes, 10:28,  Aj nacisti boli kresťania. Jedno s druhým ide dokopy. Cez deň hajlovať, a v nedeľu cupitať...
dnes, 10:28,  K prvej otázke, ja som v tvojom blogu nikde nenašiel odpovede na moje otázky, ktoré som tu...
dnes, 10:18,  To ty mi podsúvaš, čo tvrdíš. Len som sa opýtal tunajších diskutujúcich, či ich...
dnes, 10:10,  3) Ževraj RKC nevykonávala tieto sadisticke činy, a totiž nebolo oficiálnou naukou Cirkvi...
dnes, 10:09,  Nikto z tých, ktorí veria, že ježiš je boh, nechápu, čo znamená slovo boh. To predsa nie...
dnes, 10:04,  Na jánovom prologu si väčšina všíma začiatok, Je to pekné a ľahké na pochopenie. Ale...
dnes, 09:59,  Tak uved nejaký prípad spred roku počas prvých 11 storočí, kedy údajne malo dochádzať k...
dnes, 09:54,  133. kntsz/ helca Keď si ma už spomenul, tak sa k tomu vyjadrím aj ja. Nemyslím si, že...
dnes, 09:47,  10. Nemyslel som kresťanský čin v zmysle "modliť sa", ale milovať blížneho...
dnes, 09:46,  Mimochodom, nie, ty sa v "1" nepýtaš, či to schvaľujú, že sú aj zlí kresťania....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(125 822 bytes in 0,269 seconds)