Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako človek stvoril boha, je klamstvo, že to bolo naopak.

30
reakcií
2194
prečítaní
Tému 3. marca 2015, 17:23 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   3. 3. 2015, 17:23 avatar
Súhlasí Scarlet666, Karola


4.
označiť príspevok

Aranjes žena
   3. 3. 2015, 18:03 avatar
V článku nie je jediná zmienka o tom ,ako "človek stvoril boha" ,tak ako to uvádzaš v nadpise ,ale pojednáva sa tam o tom ,ako si Izraeliti prispôsobili boha na svoj obraz ...ináč zaujala ma tam táto veta "Biblia príchod Izraelitov zobrazuje ako veľkolepé vojenské ťaženie." ..ja neviem,ale 40 ročné trepanie sa hore dole púšťou by som neoznačila veľkolepým vojenským ťažením
Súhlasí Lemmy


12.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 09:58 avatar
no polopate to mať nebudeš, ..to chce aby si si preštudovala hist.dejiny Starého Egypta....a pochopila kto bol Mojžiš...a kto a ako stvoril= vytvoril Boha.


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 10:08 avatar
Tak povedz, keď si preštudovala dejiny, ako došlo k tomu, že Mojžiš vymyslel boha. Nie je totiž ani isté, či nejaký Mojžiš vôbec žil. Mojžiš = vzatý z vody. Jeho príbeh je prevzatý z predošlých legiend o Sargonovi. Ten sa tiež chválil, že bol kráľovského rodu, ale nájdený v košíku vo vode, v Eufrate.


20.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 10:31 avatar
viď. 13, 17, 19..

Lemmy ste povrchní...dajte si tú námahu.. a ak vás veci okolo vzniku pojmu Boh zaujímajú, že Boha vytvoril človek a nie opačne,.. tak je dosť dostuponých historických materiálov z dejín egyptologie , z poznatkov starých mudrcov a prorokov dávno pred kristom...at ď,..je to náročné štúdium, a je toho moc aby si to človek v hlave chronologicky zoradil.

nezabúdaj že Biblia je mytologia..už ma unavuje to večné yvsvetľovanie , kto sa pevne drží Biblie aj tak nepochopí.  


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 10:13 avatar
Ber do úvahy, že už oddávna (z pohľadu vzniku židovského boha) ľudia verili v mnohých bohov. Takže vznik židovského boha nie je až tak zaujímavý. Skôr ma zaujíma, ako došlo k tomu, že ľudia vôbec vymysleli nejakých bohov.

Ja vidím paralelu v tom, ako dnes ľudia vymysleli mimozemšťanov. Majú rôzne podoby, výrazy tváre, skoro podobní ako ľudia alebo nejakí pozemskí netvori, jednoducho, vymyslení len do tej miery, pokiaľ siaha ľudská tvorivosť,fantázia.


21.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 10:31 avatar
kua čítaj aspoň tie linky a uvažuj !


2.
označiť príspevok

fajer
   3. 3. 2015, 17:24 avatar
Pôvod hebrejskej Biblie (Starého zákona)

Hebrejská biblia (kresťanský Starý zákon mínus niektoré deuterokanonické spisy), nesie mnohé znaky literárneho kompozitu. Obsahuje časté opakovania1, anachronizmy a známky neskorších revízií. Ba čo viac, pasáže hovoriace o tej istej udalosti sú často navzájom nekonzistentné, rôzne pasáže tých istých kníh sú písane odlišným štýlom a používajú odlišnú terminológiu. Tzv. hypotéza dokumentov rozpoznala iba pre päť kníh prisúdených Mojžišovi (Pentateuch) štyri zdroje2 spísané rôznymi autormi, v odlišných regiónoch, z rôznych dôvodov a v rôznom čase, v priebehu azda až pol milénia. Pravda, pôvodná, ortodoxná hypotéza dokumentov je už niekoľko dekád prekonaná. Christine Hayesová, profesorka univerzity v Yale a expertka v odbore histórie a literatúry starovekých Izraelitov, však upozorňuje, že pôvodnejšie písomnosti vo viacerých pasážach spomína samotná hebrejská biblia (napr. Numeri 21,14; taktiež Jozue 2,13; 2 Sam 1,18).


3.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   3. 3. 2015, 17:35 avatar
Biblia má viacej záplat a chýb ako niektoré operačné systémy.


5.
označiť príspevok

vladimir255
   3. 3. 2015, 19:11 avatar
Povedal clovek, ktory Bibliu nikdy necital, hehe. Typicke.


6.
označiť príspevok

fajer
   3. 3. 2015, 19:42 avatar
ale čítal, nenadchla ma, poznám lepšie knihy....
Súhlasí Scarlet666


9.
označiť príspevok

vladimir255
   3. 3. 2015, 22:10 avatar
to je teda nick "666"
Súhlasí anonymný_koník


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 10:10 avatar
O čo je iné 666 voči 255? Sú to len čísla. Inak, 255 je menej ako 666. 


7.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   3. 3. 2015, 21:59 avatar
Ten horror som čítal.


8.
označiť príspevok

vladimir255
   3. 3. 2015, 22:09 avatar
aleco


29.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   6. 3. 2015, 13:21 avatar
Chleba a lečo!


10.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 3. 2015, 00:33 avatar
Operacny system programoval Boh?
Pisal bibliu Boh...
Ja som bol nejak v tom, ze to boli vsetko nedokonali ludia...


30.
označiť príspevok

Spiritual healing muž
   6. 3. 2015, 13:22 avatar
To boli prirovnanie. Samozrejme bibliu písali ľudia.


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   6. 3. 2015, 14:25 avatar
Preto je jasne, ze tam musia byt chyby, nehovoriac, ze akym sposobom sa to predavalo z generacie na generaciu, kto si co pridal, ubral, zle vysvetlil/pochopil, dalej zle preklady atd...


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 3. 2015, 09:50 avatar
Hebrejci a Izraeliti si museli najprv ozaj vymyslieť boha/bohov a potom si ho prispôsobiť tak, aby mohli byť jediným vyvoleným národom. V podstate legendy o bohoch, ich vlastnostiach, pôsobení, trestaní, sú báječné vymysleniny ktoré trvale oslovujú aj veriacich ľudí 21. storočia. Jednoducho sme naivní. A nábožensky veriaci ľudia sú schopní konať a konajú tak, ako keby to ich náboženské učenie malo reálny význam a účinok, hlavne po ich smrti. To ich veľmi oslovuje a vytvára akúsi posmrtnú, aj keď iluzórnu nádej a istotu, že ich náboženská viera nebola márna. Priatelia, treba si uvedomiť, že po smrti definitívne zanikáme. Zmysel má len náš šťastný pobyt na tejto Zemeguli.


22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 3. 2015, 10:34 avatar
Kazdy si zije nejaky iluzionarny zivot  


13.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 10:00 avatar
Samozrejme že Boha vytvorili ľudia..ale to chce preštudovať dôkladne celé historické dejiny , celý hist.náboženský vývoj pred Kristom, ..antropologiu, egyptologiu, helenizmus, ..atď,...aby ľudia, veriaci pochopili, že Bilblia je dokonalo vykonštruovaná pasca ..tak ako je vykonštruovaný samotný Ježiš , ..dokonca spájaný Ježiš = Boh.., ..otázkou ktorá toto popiera je, prečo sa Ježiš modlil k Bohu ??? /ako sa spomína v Biblii/, ak sám by bol Bohom..to nedáva logický zmysel.

Manipulácia Biblie o Božstve Krista a Božskej trojici

4.7.1 a) Božstvo Krista
Biblia neobsahuje žiadne dôkazy o Božstve Krista, práve naopak. Cirkev si to vždy dobre uvedomovala a preto začala konať, začala manipulovať a prekrúcať samotnú Bibliu. Týkalo sa to predovšetkým Gréckej východnej cirkvi, ktorá mala po Ríme hneď druhé najsilnejšie slovo.
Potom prišiel Martin Luther, zohnal sfalšované rukopisy od Grékov, preložil ich a túto Bibliu používajú protestanti dodnes.
Existujú dvojaké základné grécke rukopisy Nového Zákona:
1. -text Alexandrijského typu: je v ňom napísaná Vulgáta, tradične ju používajú katolíci. Ide o starší pôvodnejší a vernejší text
2. -text Byzantského typu, nazýva sa aj Textus Recepus – tradične používajú protestanti. Ide o mladší a na viacerých miestach úmyselne sfalšovaný text, sú tam manipulácie a dodatky, ktoré hovoria o Božstve Krista

1meditacia.wz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí sta2rky


17.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 10:16 avatar
priblíženie zo starovekej historie :

Starý egyptský Symbol Života si privlastnil - prevzal Kresťanský systém.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

V 13. a 14. St. pred Kristom, v Starobylom Egypte, kde bol "Symbol Života" známy, odhaľuje spojenie medzi Symbolom života a radikálnym panovaním Egyptského faraóna - Amenhotepa IV (Achnatona), v tzv. Období Amarna - náboženstvo jediného Boha).

Najvyšší kňaz Amon Ra ustanovil nový náboženský systém - uctievanie Atona,.. jediného Boha, ktorý je všade, dávajúc tak svetlo a teplo Slnku a život ľudským bytostiam a zvieratám.

Ak študujete starovekú históriu, určite nájdete mnoho podobných príbehov ako v histórii Aztékov, Inkov, tak aj u Hinduistov. Achnaton v extáze odhalil pravdu a povedal "Ja cítim Atona (Boha) vo svojom vnútri, ako sa mi prihovára" (ako vyššia inteligencia).

www.researchersoftruth.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tu nadviažem na to, čo s tále tvrdím, že Boh je len pojem, vyššia energia - vyššia inteligencia = UNIVERZUM a jeho zákony.
čiže "Boha" si tvorí človek v sebe ako iluzorne bytie, ..žiadne že Boh je osoba a pod.nezmysly , čo sa tu niekde včera spomínali../ tou osobou ste vy , lebo ste - sme všetci súčasťou vesmírnej energie.


18.
označiť príspevok

sta2rky muž
   4. 3. 2015, 10:23 avatar
Je zaujímavé, že tieto rôzne náboženské spisy Védy, Bhagavadgíta, Biblia, Korán, Baha-u- lláhove spisy atď. majú zjednocujúci účinok pri vytváraní náboženských skupín veľakrát navzájom antagonických. Z tohoto pohľadu sa mi zdá, že nenáboženským ľuďom, ateistom chýba takáto zjednocujúca literatúra. Je obrovské množstvo ateistickej literatúry, množstvo neorganizovaných ateistov, ale netvoria aj cez svetové organizácie ( IHEU ) významnú silu, ktorá by mohla ovplyvniť myslenie náboženských fanatikov, ale aj bežných veriacich.


23.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 10:37 avatar
ja to vidím tak, že sa ani hlbšie nezaujímajú, ..nehľadajú pôvod ako vznik toho, čo im je predostreté, ..nehľadajú základy na ktorých Biblia a celé náboženstvo stojí ,..aby si tak utvorili jasný obraz wo co gou. ) .. nehľadajú skutočnú Pravdu..ale riešia vykonštruovanú Pravdu, ktorá im je cez Bibliu naordinoivaná,..
Súhlasí sta2rky


19.
označiť príspevok

Karola žena
   4. 3. 2015, 10:24 avatar
historia - vytvorenie Boha:

..starozákonný prorok Mojžiš a faraón Achnaton je tá istá osoba.. Achnaton bol na konci 17teho roku vlády vyhnaný z Egypta do vyhnanstva na Sinaji.

A práve tento príbeh sa mal do Biblie dostať ako Mojžišov odchod z Egypta do Zeme zasľúbenej. ..Faraón Achnaton (Mojžiš), ktorého matkou bola kráľovná Teja sa od mladého veku dostával do konfliktu s kňazmi boha Amona. Achnaton preto opustil mesto Téby, a založil nové mesto Amarna, kde uctieval svojho jediného boha Atona.

Faraón Achnaton sa tak stal zástancom novej viery v jediného boha... Keď zomrel Achnatonov otec - Amenhotep III., mladý faraón Achnaton (pôvodne sa volal Amenhotep IV., no sám sa premenoval na Achnatona).. zakázal iné náboženstvá a božstvá, a do popredia dal jediného boha Atona.

Egyptológia tvrdí, že meno vyhnaného faraóna bolo zakázané používať, a preto ho jeho stúpenci nazývali prezývkou - „pravý syn", čo sa po egyptsky povie Mos, po hebrejský Moše - teda Mojžiš.

Achnaton/Mojžiš tak prežil exil medzi kočovníkmi, a po smrti väčšiny svojich nepriateľov v Egypte sa vrátil, a chcel získať naspäť svoju moc.

Kňazi však Achnatona neuznali, a podporili nového faraóna Ramzesa Veľkého (Ramesse II.).

Achnaton/Mojžiš potom odišiel do Zeme zasľúbenej o čom sa píše aj v Biblii.

Achnaton okrem toho, že sa stal zakladateľom nového náboženstva, bol súčasne prvým historicky známym zakladateľom monoteistického náboženstva.

Jeho náboženstvo sa tak od ostatných dobových kultov líšilo, keďže miesto násilia presadzovalo svetlo a lásku, teda podobné myšlienky ako mala neskôr aj postava Ježiša Krista.

Achnaton sa tak odvrátil od svojho národa a priniesol monoteistickú vieru Hebrejom... Tí potom začali uctievať Jahveho ako jediného skutočného Boha... Mojžiš/Achnaton za to Hebrejov vyviedol z otroctva a zbavil ich egyptského útlaku
v 6. storočí pred Kristom.
Mojžiš bol skutočne Egypťanom, veľkňazom na dvore Achnatona, neskôr obaja boli donútení utiecť.

Najvyšší predstavitelia troch najväčších svetových náboženstiev - kresťanstva, islamu a judaizmu majú veľký záujem o to, aby sa papyrusové zvitky z Tutanchamónovej hrobky, o ktorých sa zmieňuje Manfred Dimde navždy stratili v prepadlisku dejín a nikdy sa na verejnosti neobjavili?

Viacerí historici si myslia, že áno... Veď ako by sa katolíckym veriacim, moslimom a židom vysvetľovalo, ..že egyptský faraón Achnaton je zakladateľ monoteistického náboženstva a jeho boh Aton bol totožný s kresťanským Bohom, Alahom a Jahvem?

Opis Ježišovho úteku pred Herodesom sa pozoruhodne zhoduje so židovským rozprávaním o záchrane Mojžiša z rúk faraóna. Mojžiš sa podobne ako Ježiš vracia z Egypta.

magazin.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

pátrač muž
   4. 3. 2015, 19:17 avatar
bojíte sa o svoje životy, že tu tieto texty riešite?


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 3. 2015, 19:20 avatar
Do istej miery je riziko, že teisti (kresťania, moslimovia…) pripravia ľudí o život, ale ak budeme robiť osvetu, tak možno tie chúťky na zabíjanie sa nám v nich podarí potlačiť.


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   5. 3. 2015, 00:50 avatar
Krestania zabijaju ludia jedna radost...
Argumentum ad absurdum...
Súhlasí passio


28.
označiť príspevok

milky945 muž
   5. 3. 2015, 01:07 avatar
25: Lemmy, ja som teista a mám tak veľké chúťky niekoho zabiť, že sa to už nedá vydržať. Idem to spraviť. ..... Lemmy ty si ešte väčší hlupák, ako som si myslel.


26.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 3. 2015, 22:03 avatar
Aj moslimovia si porobia poriadok a chúťky na zabíjanie,to si kde na to prišiel ? V evanjeliumsa zkazuje nie že zabíjať, ale nesmie sa ani človeku ublížiť, ale vy, vrahovia a zabijáci ?????

kto tu má potom obrátený rebrík ????? To je výplod toho vašeho racinálneho myslenia a zdravého rozumu ?????
Najprv by si si to mal aspom raz prečítať,kde sa v evanjeliu káže ubližovať a vraždiť, nie je to síce nejaká nádej, ale raz možno aj motyka strelí.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:19,  “Sám Jehova sa stal kráľom! Je odiaty vznešenosťou; Jehova je odiaty – silou sa...
dnes, 09:08,  Tak u nás na Vianoce sneh nebol, ani nepamatám. Ale je isté, že sneh a mráz určite bude,...
dnes, 09:02,  Kasafran, jedno je isté: V demokratickom štáte už revolúcie robit netreba, lebo ak existuje...
dnes, 08:38,  *11 super
dnes, 08:17,  60. No veď vydali, ale nenazývam to zradou, lebo oni od začiatku kašlali na nejaké...
dnes, 08:14,  https://youtu.be/fgloknLRMGE
dnes, 08:12,  41. Ja nepopieram, že Božie meno je JHVH, len hovorím, že nie v gréčtine ale v starom...
dnes, 08:05,  30. Ako napísal jeden básnik: "Zostarni so mnou! To najlepšie ešte príde"
dnes, 05:37,  “Dávajte pozor a bdejte, lebo neviete, kedy príde určený čas. Je to tak, ako keď človek...
dnes, 04:03,  Trest? Že ich z toho priestoru vytlačili Rusi, lebo tam nemali čo robiť. Ako záleží na...
dnes, 04:01,  Pozorovateľ, veď ty si odpadlík, ovca vo vlčom rúchu, pretože si opustil jehovistov.
dnes, 02:45,  17 - citujem tvoje slová: "teda načase je aby si si vyčistil ten tvoj jazyk." Ja sa...
dnes, 02:38,  3 - presne ako píšeš, citujem: "aby si dali pozor na odpadlíkov, .... na ovce vo vlčom...
dnes, 02:22,  veru Shagara, nie je nadarmo napísané...litera zabija ale Duch oživuje....ktovie prečo....ty...
dnes, 01:53,  1, .... Slovensko /Shagara/ bude spinkať!*06*06*06*06*28*28*28*28*28 *39*39*39*13*13*13*57
dnes, 01:51,  22, .... však som človek, .... a nie anjel!*39 Ach tá tvoja "litera", ....... a čo...
dnes, 01:47,  12, ...... dnes mnohí vidia všade len iluminátov, slobodomurárov a UFO, a podobne. Dá sa to...
dnes, 01:46,  23, .... to sa týka pomazaných , .... a to ty a ani ja nie sme. Nenamýšľaj si, že si...
dnes, 01:40,  21, .... a tu sa aj ukazuje, že ten ktorý má problém v srdci,mysli, .... tak ten nepochopí...
dnes, 01:19,  smutné a zaroveň nebezpečne je, že sa už jedna vlastne o anarchiu....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 424 bytes in 0,405 seconds)