Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ako Albert Einstein dokázal, že gravitácia neexistuje

3
reakcií
366
prečítaní
Tému 22. júna 2019, 01:01 založil the X.

podobné témy:1.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 01:01 avatar
Vedeli ste, že jeden z najväčších géniov všetkých čias vlastne spochybnil existenciu gravitácie?

Bol to prototyp neupraveného, strapatého a roztržitého génia, ktorý však od základov zmenil svet a naše vnímanie reality. Už asi tušíte, že v dnešnej Historickej revue sme sa v internetovom Dobrom rádiu rozprávali o Albertovi Einsteinovi. Práve 20. marca 1916 totiž po prvý raz publikoval svoju všeobecnú teóriu relativity. Odvtedy sa konštatovanie „je to relatívne“ stalo bežnou súčasťou nášho slovníka.

Práve slovíčko relativita je v tomto prípade kľúčové. Einstein totiž spochybnil a nakoniec aj vyvrátil odvekú predstavu, že priestor a čas sú všade rovnaké a že sa nemôžu meniť v závislosti o tej-ktorej polohy vo vesmíre. Inými slovami, to, čo platí tu a teraz na našej Zemi, nemusí platiť niekde vo vzdialených hĺbkach vesmíru. Einstein tak vlastne popisuje vzájomné pôsobenie priestoru a času na jednej strane a hmoty na strane druhej.

Hoci Einstein publikoval túto svoju teóriu už v roku 1916, odmietal ešte uznať jej platnosť pred vykonaním minimálne troch skúšok správnosti, či pozorovaní, ktoré ju napokon s odstupom niekoľkých rokov aj potvrdili. Klasickým príkladom bolo pozorovanie zatmenia Slnka na ostrove Principe pri brehoch západnej Afriky 29. mája 1919. Fotografické snímky dokázali zakrivenie dopadu svetla zo Slnka síce o nepatrný stupeň, no z pohľadu Einsteina to bol zásadný rozdiel. Toto zakrivenie vysvetľoval gravitačným poľom Mesiaca. Iným slovami, svetlo či fotóny ktoré k nám zo Slnka putujú po rovnej čiare, sa v okolí Mesiaca zakrivia a jemne zmenia dráhy. V našich blízkych podmienkach takmer nepozorovateľný jav, v obrovských vzdialenostiach vesmíru však zásadný. Čo je jednou z podstát tejto teórie, je fakt, že Einstein nevysvetľuje toto zakrivenie gravitáciou, ale niečím celkom iným. V podstate spochybnil gravitáciu ako takú.

Gravitácia podľa Einsteina neplatí

S tým súvisí časopriestorová relativita. Podľa Einsteina každé hmotné teleso deformuje vo svojom okolí časopriestor – to, čo vyzerá, že padá na zem, je len najkratší možný pohyb vpred v zdeformovanom časopriestore. Dokázalo to práve pozorovanie pri zatmení Slnka. Fotón ako nehmotné teleso, teda len vlnová dĺžka, by sa nemal prečo vychýliť z priamočiarej dráhy. Stal sa však pravý opak a to nie preto, že by ho niečo priťahovalo, ale jednoducho preto, že prechádzal trochu iným časopriestorom, ktorý práve zdeformoval Mesiac. Nuž a takýchto príkladov by sme vo vesmíre našli podstatne viac a v podstatne viditeľnejšej podobe – napríklad čierne diery, v ktorých by naše vnímanie reality asi vôbec neobstálo.

Trpel autizmom, žil chaoticky, no aj tak získal Nobelovu cenu

Albert Einstein by nedávno – konkrétne 14. marca – oslávil 140 narodeniny. Aký to bol vlastne človek? A čo ho predurčilo na do úlohy génia?

Boli to zrejme tak trochu jeho mentálne deformácie, neskôr sa zistilo, že trpel dyslexiou a miernou formou autizmu, tzv. Aspergerovým syndrómom. Učil sa pomaly, bol nedisciplinovaný a pôsobil chaoticky a ani jeho život nesvedčil o dobrých zabehnutých zvyklostiach. Avšak dokázal veci vo svojich úvahách spojiť do nevídaných súvislostí, dokázal sa pozerať na veci inak a nachádzal v nich skryté súvislosti. Začalo to už v detstve, keď mu otec ukázal kompas a malého chlapca fascinoval pohyb strelky, ktorú v bezprostrednom okolí nič neovplyvňovalo a bolo preto potrebné uvažovať o hlbších súvislostiach.

To Einstein dokázal aj v ďalších rokoch, keď napriek svojim zjavným osobnostným vadám – ako nestálosť, komplikované vzťahy so ženami a z toho prameniace nemanželské deti – dokázal prísť s niekoľkými fyzikálnymi objavmi a vedeckými vysvetleniami, za ktoré okrem iného dostal aj Nobelovu cenu za fyziku.

V každom prípade po Einsteinovom vstupe na vedeckú scénu už nič nebolo ako predtým. Staré predstavy o newtonovskej fyzike a Galileovej kozmológii padli a dodnes sme v novom relatívnom Einsteinovom svete tak trochu stratení.

www.dobrenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

the X žena
   22. 6. 2019, 01:12 avatar
newton povedal ze gravitacia je skutočnou silou, ktora posobi ako pritazlivost medzi dvomi telesami . einstein však uz ukázal ze to nie je pravda, ze gravitácia je jav ktory vznika zo skutočnosti , ze hmota ohyba priestor a zakrivenie priestoru nuti objekty "na cestu" , ktora vytvára ilúziu akoby sa objekty navzájom pritahovali . samozrejme einstein , stale akceptoval hmotu ako základny fyzikálny jav .


3.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 6. 2019, 08:26 avatar
Zase riešiš, čomu nerozumieš?
Tam si choď kúpiť nejaké lodičky......


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   22. 6. 2019, 08:35 avatar
Tomuto by mala rozumiet
Neuveriteľné parazitovanie na zavraždenom novinárovi Kuciakovi zo strany politikov, štátnych orgánov, mimovládok, tretieho sektora, ľudsko-právnych organizácií, na odpútanie pozornosti od skutočných politických a ekonomických zločinov, ako aj zločinov proti ľudskosti
Na úvod chcem zdôrazniť, že nemienim ani znevažovať ani spochybňovať písanie zavraždeného novinára Kuciaka. Aj keď som ho nepoznal osobne, pokiaľ žil, nič som si od neho neprečítal, vlastne ma na neho upozornila Danka Bobeková, ktorá ho nazvala romantikom túžiacim po pravde a spravodlivosti práve na základe toho, čo si od neho ešte počas jeho života prečítala. Za svoju osobu môžem skonštatovať, že s touto jej charakteristikou na neho som sa taktiež stotožnil, veď vlastne všetci traja sme prakticky robili to isté, len v inom množstve a iným spôsobom. Pričom si dovolím skonštatovať, pokiaľ porovnám to čo uverejnil počas života Ján Kuciak a porovnám to s tým, čo uverejnila Danka Bobeková na www.necenzurovane.net, Tento odkaz smeruje mimo DF.skktoré jediné mali odvahu toto uverejniť, lebo doposiaľ v žiadnom štáte EÚ nebolo tak podrobne zdokumentované prepojenie politikov a vysokých štátnych úradníkov so špičkami mafie rôznych druhov na vrchole pyramídy, ako to zdokumentovala ona samotná. Pri porovnaní toho všetkého a toho čo opublikoval Ján Kuciak, tak z jeho strany sa jednalo len o úbohé 2-3 percentá.

Aký to paradox, keď všetci tí, ktorých spomínam v nadpise, nenašiel sa ani jeden jediný kus z tejto čeľade, vrátane samozvaných investigatívnych novinárov, ktorý by bol Danku Bobekovú verejne podporil. Jediná podpora ktorá tu nasledovala, BOLO SPOJENIE ARCIZLOČINECKÝCH VYVRHEĽOV Z VYSOKEJ POLITIKY, ZLOČINECKÝCH MAFIÍ S GAUNERMI RIADIACIMI POLÍCIU, PROKURATÚRU A SÚDY, týchto prevetrávačov pohlavných orgánov v pracovnej dobe, NA EKONOMICKÚ LIKVIDÁCIU JEJ RODINY. A netreba zabudnúť na extra vyvrheľov zo zločineckej a štátno-teroristickej organizácie – SLOVENSKÁ INFORMAČNÁ SLUŽBA, lebo prioritou tejto bandy vyvrheľov bolo napr. zakrývanie trestnej činnosti gaunera, zlodeja a podvodníka Ladislava Bašternáka, ako aj prenasledovanie a vyhrážanie tým, ktorí písali o jeho trestnej činnosti. PRIČOM, PARADOXNE, PREVETRÁVAČOM POHLAVNÝCH ORGÁNOV Z MV SR A GP SR, TO NEPREKÁŽALO.

Komentár od Danky Bobekovej, ktorý je súčasťou tohto článku, nech je mementom pre všetky tie ponížené hoviadka slovenské, ktorým bolo vsugerované, že sú hrdým a svojbytným národom.
Vladimír Pavlík

KAPITÁLOTVORNÍ ZLOČINCI, KONKURZNÁ A JUSTIČNÁ MAFIA A MLČANIE ZBABELÝCH
Danka Bobekova – facebook 14. mája 2018
Našu krajinu začali rabovať vyvolení kapitálotvorní vraj, teda ZLODEJI, lebo kapitál mali len tí, čo šlohli občanom po nežnopripravenej šaráde. Tú pripravili ešte pred tým novembrom, dokumentov je dostatok a dá sa to zistiť aj na foafe a finstate, kedy zakladali firmy zo štátnych peňazí a kto ich zlikvidoval na svoje zväčša účty. Dám jeden príklad za všetky. Popísala som ho podrobne a FAKTOGRAFICKY. DONAR, toť memento pre mňa. Vladimír Mečiar označil Fedora Flašíka za parazita na jeho vláde. Ponecháme stranou otázku, prečo sa tatko národa nezbavil parazitov, keď mal pod palcom krajinu.

DONAR popísali podaktorí vraj investigatívci ako práčku štátnych peňazí. A bodka. Pritom mnohí vedeli, že DONAR nekúpil Jaromír Kopera, ale bol to nainštalovaný biely kôň insolventný. To nenapísal nikdy NIKTO. Donar čistila konkurzná mafia. V takom zložení ale pôsobila v mnohých podnikoch v KONKURZOCH, to nebola náhoda, ale know how rabovačky krajiny cez konkurzy. Doložila som dokumenty, ako bianco doklady podpísané koňom, použili bossovia. Aj čísla účtov. Doložila som aj to, ako vyšetrovatelia v začiatkoch rokov deväťdesiatych vyšetrovali túto aj podobné kauzy. Ale mnohé boli POZAMETANÉ. Doložila som aj to, akým spôsobom na vyšetrovateľov KYDALI mafiáni so svojimi koňmi, poznám aj príbuzného obete, čo sa spojil s mafošom.
A tu je pointa. Mafia nakydala na vyšetrovateľov práve tak, ako revolučné sily a infiltrovaní trollovia mafie na mňa a Vlada Pavlíka. On totiž ako jediný mal odvahu to zverejniť. Tu prebieha roky jediný boj. Proti všetkým svedkom ponovembrových zločinov. Koľkí sú tu dnes za tých sedem rokov mojej faktografie? Našťastie do desať vie rátať asi každý.

Ak chce niekto meniť krajinu, musí poznať know how, ako ju položili zradcovia na kolená. Zradcovia dnes ale majú kapitál. A veľa prisluhovačov slintajúcich za misku hrachu. Pre Slovensko je príznačná ZRADA a pre svedkov zločinov platilo a platiť bude

- A NAKONIEC MA VŠETCI ZRADILI. Slovíčko všetci je v tej vete PODSTATNÉ. Ja som až takú smolu zatiaľ nemala. To bude tým, že som sa veľmi rýchlo zbavila zvratkozradcov...

Poznámka:

Bohužiaľ nikto z tých, ktorí chcú tzv. „Slušné Slovensko“ nechce vedieť nič o know kow, ktorým zradcovia položili Slovensko na kolená, rovnako ich nezaujímajú ekonomické zločiny, ktorými bola ukradnutá budúcnosť slovenských detí. Všetci z tzv. štandardných politických strán majú jedno spoločné s Kotlebom, Harabinom a ďalšími spasiteľmi, ak ide o konkurznú a justičnú mafia – všetci zbabelo držia hubu!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 523 bytes in 0,982 seconds)