Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Aká je pravda o zmŕtvychvstaní Ježiša Krista? – reakcia na reakcie

54
reakcií
4829
prečítaní
Tému 20. júla 2008, 14:49 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   20. 7. 2008, 14:49 avatar
Nastala doba, v ktorej už ľudia jednoducho nemôžu naďalej zotrvávať v krásnych, hrejivých, ale nesprávnych a nereálnych predstavách, medzi ktoré patrí aj viera vo vzkriesenie tela, odporujúca dokonalým Zákonom Božím.

Všetky zázraky, opísané v starom Zákone i zázraky, učinené Pánom Ježišom, sa udiali v rámci týchto Zákonov, ktoré sú dokonalé a preto nemenné. Ľudia môžu o spomínaných skutočnostiach uvažovať tak nesprávne, ako doposiaľ uvažovali iba preto, že absolútne nie sú schopní pochopiť pojem – DOKONALOSŤ.

Predstavme si nejakého cestovateľa, ktorý by prišiel s puškou, fotoaparátom, ďalekohľadom a inými výdobytkami modernej techniky medzi domorodcov v amazonských pralesoch, ktorí sa ešte nedostali do styku s našou civilizáciou. Pre týchto ľudí sa budú činy, vykonané „bielym človekom“ s jeho pomôckami, rovnať zázrakom. My však vieme, že o žiadne zázraky nejde.

No a podobne je to aj so zázrakmi, opísanými v Biblii. Ľudia ich vnímali, ako zázraky práve preto, že nepoznali a ani doteraz ešte nepoznajú Zákony stvorenia, jeho základnú stavbu a taktiež nevedia absolútne nič o jestvovaní a schopnostiach malých a veľkých prírodných bytostí – bytostných síl prírody.

No a navyše si je treba ešte zvlášť uvedomiť, že v osobe Ježiša Krista išlo o výnimočné vtelenie bezbytostnej podstaty vše vládneho Boha do tela pozemského človeka, čo umožňovalo robiť naozaj neuveriteľné a obdivuhodné veci, ktoré by obyčajný, ľudský duch, nebol schopný vykonať. Preto teda mohol Kristus darovať zrak slepému od narodenia, vyliečiť chromého, atď.

Avšak všetky tieto zázraky sa diali vždy iba v rámci DOKONALÝCH Zákonov Tvorcu univerza, pretože nič iného v jeho stvorení ani nie je vôbec možné. Ale všetko má zároveň aj svoje medze, pevne stanovené tými istými DOKONALÝMI Zákonmi Najvyššieho.

No a práve preto je jednou zo základných povinností každého človeka, žijúceho vo stvorení, poznávať svoju domovinu, poznávať Zákony, ktoré v nej vládnu a naučiť sa ich aj uplatňovať vo svojom živote. Tak sa potom stane postupne schopným neomylne rozpoznávať všetko, čo je v ich rámci ešte možné a naopak i všetko, čo je už nezdravým výmyslom, naivnou fantáziou, alebo škodlivým bludom.

Podľa doteraz všeobecne zaužívaného názoru vstal teda Pán Ježiš telesne z mŕtvych a ak to domyslíme do konca, vo svojom hmotnom tele žije stále až doteraz, to znamená, už 2000 rokov. No a na základe tejto viery dúfajú i všetci kresťania vo vzkriesenie svojho pozemského tela a večný život v hmotnom tele.

Ak sa nad tým skutočne samostatne a neovplyvnene zamyslíme, musí nám niečo nesúhlasiť a zároveň musíme zapochybovať, či je to vôbec možné.

A teraz teda ku konkrétnym slovám z Lukášovho evanjelia, kde Pán Ježiš hovorí učeníkom, že nie je nijaký duch, ale má telo a kosti.

Pozemský človek pozostáva z troch základných častí, alebo úrovní. Z hrubohmotnej – to je jeho fyzické telo, z jemnohmotnej – to je jeho duševné telo a z duchovnej – to je zase jeho duchovné telo.

Ak človek pozemsky zomrie, automaticky prechádza do jemnejšej úrovne a ocitá sa vo svojom jemnejšom, duševnom, alebo jemnohmotnom tele. V ňom potom žije v tejto úrovni, ktorá je však preňho rovnako pevná a „hmotná“, ako pre fyzické telo hmotné prostredie.

Duša má teda taktiež svoje telo a pohybuje sa v prostredí, v ktorom sú rovnako, ako na zemi, krajiny, stavby, príroda, stromy, zvieratá i ľudia. Toto prostredie je teda pre ľudskú dušu rovnako hmotné, ako je pre nás naše prostredie na zemi. Iba že je samozrejme iného, jemnohmotnejšieho druhu.

Pán Ježiš po svojej smrti definitívne opustil svoje fyzické, pozemské telo a učeníkom a zjavoval vo svojom duševnom, jemnohmotnom tele. Prostredníctvom osobného, citového naviazania, vnútornej čistoty a intenzívneho duchovného rastu sa totiž stali učeníci schopnými vnímať túto jemnejšiu realitu a stretnutie s Pánom, bez toho, že by o tom oni sami vôbec niečo vedeli, vnímali práve na tejto jemnejšej úrovni.

Preto teda učeníkom Pán mohol povedať, že má telo a kosti, to znamená, že nie je nijaký duch, čiže prelud. Mal totiž celkom reálne a hmatateľné telo, iba že jemnohmotného druhu.

A práve, ako už bolo povedané, v tejto jemnejšej úrovni sa uskutočnilo celé, spomínané stretnutie i vzájomná komunikácia, čo následne učeníci, ešte neznalí jednotlivých úrovní stvorenia, stotožnili s úrovňou hmotnou, ako nám o tom píše Lukáš.

Zostáva totiž napríklad otázkou prečo, ak Pán Ježiš vstal telesne z mŕtvych, sa neukázal Pilátovi, židovskej veľrade, či ostatnému ľudu. Jednoducho preto, že sa tak nestalo, že to z hľadiska jemnohmotnej podstaty jeho tela už nebolo možné. Túto jemnejšiu podstatu, alebo úroveň, boli schopní vnímať iba jeho najbližší, citovo a duchovne naňho naviazaní, ktorí dokázali na základe dlhodobej duchovnej prípravy vnímať jemnejšiu realitu presne tak, ako vnímali realitu pozemskú.

Nádej vo vzkriesenie tela je teda chiméra, ktorá sa nikdy nemôže naplniť a ľudia v dnešnej dobe by už naozaj nemali veriť v neuskutočniteľné preludy a chiméry.

Lebo v dobe veľkých premien, ktoré sa nezadržateľne blížia, bude každý z nás potrebovať naozaj pevnú oporu, aby vôbec dokázal obstáť. A tou jedinou pravou a pevnou oporou sa nám môže a má stať znalosť a poctivá snaha o každodenné žitie podľa DOKONALÝCH Zákonov Tvorcu univerza, v ktorých sa po celé veky a bezo zmeny napĺňa jeho neotrasiteľná Spravodlivosť a nevyčerpateľná Láska.

A na záver ešte odpoveď na priamu otázku, prečo našla Mária Magdaléna prázdny hrob, keď Pán Ježiš nevstal telesne z mŕtvych. Preto, že na pranie matky Márie najvernejší z učeníkov tajne vzali jeho telo a pochovali ho na inom, ľudskej nízkosti vzdialenom mieste.

M.Š.
priaznivec stránky : www.ao-institut.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

slon v lese
   20. 7. 2008, 14:56 avatar
Milujem Ľudí, Ktorí Sa Z Akýchsi Im Známych Pohnútok Snažia Dodať Svojim Blábolom Váhu Tým, Že Píšú Niektoré Otrepané Slová A Frázy S Veľkými Začiatočnými Písmenami.


3.
označiť príspevok

BetonFist muž
   20. 7. 2008, 15:11 avatar
Vsetko to je zaujimavo nezaujimave, a nepochopitelne nepotrebne v dnesnom zivote.Cloveku robi dobre ze pozna akoze pravdu, ze bude zit vecne v nebi alebo pekle,lebo inac by zil v neistote z nepoznaneho a to si nechce pripustit...


4.
označiť príspevok

senzana
   20. 7. 2008, 15:14 avatar
po smrti nastane raj - žiadna bolesť a žiadne stresy


16.
označiť príspevok

Mojka žena
   21. 7. 2008, 02:03 avatar
..kde je ten raj senzana ?


5.
označiť príspevok

senzana
   20. 7. 2008, 15:24 avatar
tú pravdu nik nepozná - existujú iba domnienky


6.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 7. 2008, 15:27 avatar
milan.s. ... zaujímalo by ma ako také duševné, jemnohmotné telo dokáže jesť rybu?;-)


8.
označiť príspevok

janyjany
   20. 7. 2008, 15:30 avatar
výstižná otázka


15.
označiť príspevok

Mojka žena
   21. 7. 2008, 02:00 avatar
..J.Tull, ty ešte stále poctivo čítaš, čo Milan píše ? Máš moje uznanie za to  


7.
označiť príspevok

BetonFist muž
   20. 7. 2008, 15:30 avatar
Pravda neexistuje, pravda je relativna.


10.
označiť príspevok

senzana
   20. 7. 2008, 15:33 avatar
ale, existuje, ale iba pri čestných ľuďoch


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   21. 7. 2008, 01:54 avatar
..pravda existuje, len každý má svoju pravdu a preto je relatívna  


9.
označiť príspevok

BetonFist muž
   20. 7. 2008, 15:33 avatar
Ak hladate pravdu prestante sa zaoberat bajkami...


11.
označiť príspevok

janyjany
   20. 7. 2008, 15:49 avatar
Pravda je skutočnosť. To, čo je.


12.
označiť príspevok

BetonFist muž
   20. 7. 2008, 15:50 avatar
Ale pohlad na skutocnost ma kazdy iny takze moze byt nejaka definicia naozaj pravdiva?


14.
označiť príspevok

Mojka žena
   21. 7. 2008, 01:57 avatar
..ja nepoznám definiciu na pravdu, možno janyjany, ako ho poznám, určite ju vie  


17.
označiť príspevok

janyjany
   21. 7. 2008, 06:39 avatar
skutočnosť je taká, aká je


18.
označiť príspevok

Mojka žena
   21. 7. 2008, 09:15 avatar
..janyjany, je vela skutočnosti a s pravou nemajú nič spoločného. To, že teraz sedím za počítačom a píšem ti, to je skutočnoť ! Podla anaty, som vraj Pohodka. Tak čo je pravda ?


19.
označiť príspevok

janyjany
   21. 7. 2008, 17:36 avatar
Mojka - Tu by sme už išli ďaleko - čo je pravá skutočnosť. Pravou skutočnosťou je podstata vecí.


20.
označiť príspevok

senzana
   21. 7. 2008, 17:43 avatar
Mojka - podľa teba som anata, tak, čo je pravda ?


21.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   24. 7. 2008, 15:25 avatar
aká je to pravda? taká, že Ježiš za nás zomrel, to znamená, že prestal žiť, ale na tretí deň vstal z mŕtvych, jeho Otec ho vzkriesil, a Ježiš je teraz Živý


22.
označiť príspevok

Rati321
   25. 7. 2008, 07:13 avatar
knihomol a to je aká pravda? jedna jediná... podľa mňa to je len chabý výmysel na manipuláciu... ale v pohode ver si čomu ty chceš.


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 07:28 avatar
knihomol Ježisa sa tak skoro nedockate.Boh 6 dni tvoril vesmír a Ježis na 3 dni zostupil-no myslím si že este prejde vela dní a ludia v marnost dufaju.to je ludsky Boh-MARNOST!


29.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   25. 7. 2008, 11:20 avatar
fakt sa nedočkáme? Ježiš bol presne taký istý človek ako my cca 33 rokov, nie 3 dni....bol taký istý človek ako my, až na hriech


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 11:54 avatar
knihomol-je to o case.Jeden den boží ktovie aj aký je dlhy.....


48.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   25. 7. 2008, 22:46 avatar
fakt? ale tak tuším letopočet sa datuje od roku 0, a to je vtedy, keď sa narodil Ježiš...a rok má 365 dní, a keď Ježiš zomrel na kríži približne v roku 33 nášho letopočtu...a keď som sa narodila v roku 1994 a mám teraz 14 rokov, tak o 19 rokov budem mať toľko, koľko mál asi Ježiš, keď ho ukrižovali


24.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2008, 09:07 avatar
že zomrel,to ešte neznamená že žil


25.
označiť príspevok

Labuť
   25. 7. 2008, 09:11 avatar
keby nežil, tak by nemohol ani zomrieť  


26.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 09:18 avatar
A len ten kto sa rodí umiera,takže pokial si pamatam spravne,kdesi boh o sebe povedal,že je nezrodený,takže naozaj neznašam taraniny o tom že je bohom ježis.


33.
označiť príspevok

Labuť
   25. 7. 2008, 16:48 avatar
Bohom je Ježišov otec  


34.
označiť príspevok

Mojka žena
   25. 7. 2008, 17:16 avatar
..aj teraz sa opakuješ, ako obohratý flašinet..  


35.
označiť príspevok

senzana
   25. 7. 2008, 17:24 avatar
a ty ako starý gramofon  


45.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2008, 18:47 avatar
Ježiš nie je bohom. Kristus je bohom. Ježiš sa narodil. Kristus nie.


27.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2008, 09:22 avatar
maš nejaký dôkaz,že žil,ja o žiadnom neviem.


28.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 09:25 avatar
No ked nežil,tak sa ani narodit nemohol a tým je nezrodený z coho dalej plynie,že je bohom,čo ty na to fajer?Boh alebo clovek ktory sa narodil.


32.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2008, 16:38 avatar
bohovia a bozstva ziju tak dlho, ako ludia ktori v nich veria,pozri sa do historie kolko bohov je uz mrtvych.


44.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2008, 18:46 avatar
fajer - existencia nejakej bytosti je závislá na niekoho vieru v ňu? Buď jestvuje alebo nejestvuje. Ak jestvuje, bude jestvovať, aj keď celý svet o nej nič nebude vedieť.


46.
označiť príspevok

fajer
   25. 7. 2008, 20:23 avatar
tak uz tomu rozumiem,boh nemusi existovat,staci len ,ze v neho verime.


47.
označiť príspevok

janyjany
   25. 7. 2008, 20:42 avatar
fajer - skús si prečítať, čo som napísal.
V hlbinách oceánu možno predpokladať, že žije tvor, ktorého ešte nepoznáme. Ak o ňom nič nevieme, prestáva existovať? A ak nejaký tvor nejestvuje, tak nezačne existovať len preto, že niekto v jeho existenciu verí.


49.
označiť príspevok

fajer
   26. 7. 2008, 06:03 avatar
ty si poprel vlastné slova,ktoré si napísal o 18.46......


50.
označiť príspevok

janyjany
   26. 7. 2008, 09:53 avatar
fajer - napísal som - existencia nejakej bytosti je závislá na niekoho vieru v ňu? Buď jestvuje alebo nejestvuje. Ak jestvuje, bude jestvovať, aj keď celý svet o nej nič nebude vedieť.
Kde tu popieram svoje slová?


36.
označiť príspevok

dorota
   25. 7. 2008, 17:42 avatar
"...a tým je nezrodený z coho dalej plynie,že je bohom" .. schmaaarja józef!! ty przdnitel logiky   


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 17:43 avatar
Čo povies dobrý som v demagogii?


38.
označiť príspevok

dorota
   25. 7. 2008, 17:48 avatar
este zapracuj na konci, musisi viac emocii do toho dat a zaklincovat to niecim ako: a to je pravda s velkym Pé!! chces snad popriet slovo Bozie?! ..chapes?  studuj.


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 17:53 avatar
Jaj a trafil som pri tých numero-ved vies čo?


40.
označiť príspevok

dorota
   25. 7. 2008, 17:56 avatar
LOL, kazdopadne ma nejako zamrazilo, lebo som si na to co si napisal nasla ...hm...podobnost v zivote. ale ked zvavzim kolko prorockych tvrdeni v zivote cloveku nevide,...tak je to iba nahoda (-:


41.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 18:07 avatar
dor-neexistuje nahoda,su veci ktore nie si ale musís byt a robia to cisla .A su udalosti ktore cislami zamavaju,ale na to treba toho kto to vie.A okrem toho pre tieto veci neexistuje vzdialenost i ked ty sa snažís pre to comu hovorís logika pochovat iste aspekty tvojej osonosti ,ktore ta vminulosti viedli životom,čo take sa ti stalo?


42.
označiť príspevok

dorota
   25. 7. 2008, 18:08 avatar
nooo, uz ti to ide..o 42% si lepsi ...manipulator ;-)


43.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 7. 2008, 18:16 avatar
No to bol hlas takej pusti vzdialenej, v podvecer.


30.
označiť príspevok

knihomol5 žena
   25. 7. 2008, 11:21 avatar
áno, teba mám za ten dôkaz


51.
označiť príspevok

milan.s.
   27. 7. 2008, 12:58 avatar
Zaujala ma priama otázka, položená v diskusii: Ako môže jesť jemnohmotmé telo rybu?“

Odpoviem protiotázkou: Ako môže prejsť hmotné telo cez múr, alebo zatvorené dvere? Ak podľa Vás môže, skúste to.


54.
označiť príspevok

miro50
   27. 7. 2008, 16:43 avatar
Milan.s., pamatam si, ze este ako student gymnazia som si cital v stredovekej scholastike.
Vtedajsich filozofov zaujimalo, kolko anjelov sa zmesti na hrot krajcirskej ihly...
alebo, akeho pohlavia su anjeli...
Myslim si, ze jemnohmotne telo versus pojedanie ryb je otazka -pre mna ako
cloveka 21. storocia- uplne nezmyselna.
Snazim sa ta pochopit, ale myslim si, ze patris tak trochu do minulosti....myslim tymito tvojimi uvahami.


55.
označiť príspevok

miro50
   27. 7. 2008, 16:54 avatar
Milan.s., tym, ze pises tak strasne rozvlacne, zdlhavo, zosiroka a zdaleka, riskujes, ze si ludia precitaju z tvojich uvah iba minimum. To je aj moj pripad. Myslim si, ze som reagoval povodne dost unahlene. Mas zaujimave uvahy resp. zaujimaju ta
hranicne javy, ktore sa snazis vysvetlovat sebe i inym.
Tak trochu mi to pripomina New Age. Urcite nikomu neublizujes a snazist sa duchovne rast.
A to je v dnesnej ekonomicko-pravnickej spolocnosti chvalihodne.
Prepac, ze som tak unahlene zo zaciatku zareagoval.


52.
označiť príspevok

milan.s.
   27. 7. 2008, 12:59 avatar
Nechcem však odpovedať iba takýmto spôsobom, hoci všetko je vysvetlené v mojom texte a kto chce, nájde v ňom odpoveď aj na túto otázku.

Stretnutie učeníkov s Pánom Ježišom, ktorý naozaj vstal z mŕtvych, avšak nie v takom zmysle, ako to tvrdia cirkvi, toto stretnutie prebehlo na jemnohmotnej úrovni. Kristovo telo bolo totiž po jeho pozemskej smrti práve takejto podstaty a učeníkom sa zase vo chvíľach stretnutia s Ním otvoril jemnohmotný zrak, takže túto inú, jemnejšiu realitu vnímali presne rovnako, ako realitu pozemskú. A to všetko bez toho, že by o týchto skutočnostiach niečo vedeli a práve preto im obe reality akoby splynuli dohromady.

Na vysvetlenie pridám jednu osobnú skúsenosť: Ako dieťa som mal veľmi živý sen, v ktorom som bol niekým obdarovaný a síce tak, že mi vtlačil malý darček do dlane. Ja som dlaň pevne stisol v päsť a tak som sa ráno i zobudil. Hneď som ju nedočkavo roztvoril a moje sklamanie bolo obrovské, pretože dlaň bola prázdna. Avšak zároveň som bol stopercentne presvedčený, že ten darček som naozaj dostal.

Týmto príkladom nechcem povedať, že by snáď aj učeníci snívali. Chcem iba poukázať na to, ako sa môžu navzájom prelínať dve reality. Učeníci samozrejme nesnívali. Avšak podobným, nesmierne živým a intenzívnym spôsobom prežívali spomínanú, jemnohmotnú skutočnosť tak, ako by to bola hmotná realita. No a v rámci tejto, inej skutočnosti, prebehol i akt prijímania potravy, ktorý bol samozrejme, vo vzťahu k realite pozemskej, úplne inej kvality. Učeníci však, ako už bolo povedané, obe reality stotožnili v jednu.


53.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 7. 2008, 13:49 avatar
Milan s oni nas pokladaju za svet mrtvych už by si to mohol vediet.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:26,  Zuzka8 s tým ja nemám problém a nie som si istý, že chcú pochopiť podstatu preblému.
dnes, 21:21,  Nadja ako vidíš, súhlasí s tebou Osvietený a to by ťa malo varovať.Tá spoločenská...
dnes, 21:19,  Ja som si myslela, že každý hľadá nádej. .. no tak to potom nič, keď nehľadajú. .. lebo...
dnes, 21:16,  Vetrolamy sú čo? .. prosím. xD Mne to tak prirovnávali. .. =)
dnes, 21:14,  Zuzka , predsa nebudem fušovať do remesla osborníkom z Biblie. To čo oni dokážu sľúbiť...
dnes, 21:13,  Myslím však, že to nepovedal o vašej cirkvi :)
dnes, 21:13,  37. Lenže keď neuznávaš hybné sily, ktoré reálne skryto pôsobia vo vývoji ľudstva,...
dnes, 21:12,  Boh povedal : ........ „Ten, kto sa dotýka vás, dotýka sa môjho oka.“ ?(Zech. 2:8)...
dnes, 21:11,  Osvietený nesnaž sa predvídať a pochopiť moje úvahy. Pre teba je to nemmožné. Ta si...
dnes, 21:10,  thomas 79 Váš učiteľ nech je len jeden a váš otec, nech je len jeden, veď to je jasný...
dnes, 21:09,  Mladé rastlinky však nerodia, a vetrolamy nespravíš z nedospelých výhonkov :)
dnes, 21:07,  Rimska demokracia platila len pre vyššie vrstvy...
dnes, 21:06,  No, mne bola mladosť vždy prirovnávaná ku rastúcej rastlinke, že nazačiatku sa dá...
dnes, 21:05,  O to intenzívnejšie ľudia umierajú ľudia na základné choroby. Vieš koľko? Vygugli si to.
dnes, 21:05,  zase 2000 rokov nie je taká mladosť
dnes, 21:04,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127269277_10220488620898579_1382201814754241908_n.j...
dnes, 21:04,  Našťastie komunizmus voccu nemá preto na tých paličkách nosia súdruhov masových vrahov a...
dnes, 21:04,  Havranko, ty snívaš o revolucii, že? Myslíš, že postupne vylepšovať systém sa nedá?...
dnes, 21:02,  Osvietený, dobre bude , keď to bude trvať ešte stáročia.Kapitalizmus musí mať svojho...
dnes, 21:01,  Do karantény išiel v realite hovno kto ! O nakazených nemal info vôbec nikto ! Kto im robil...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 282 bytes in 1,030 seconds)