Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ak ti duch svätý pretiahne tvoju ženu nie je to znásilnenie ???

38
reakcií
2084
prečítaní
Tému 22. marca 2016, 06:19 založil Peťo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Peťo muž
   22. 3. 2016, 06:19 avatar
Ak ti duch svätý pretiahne tvoju ženu nie je to znásilnenie ???
Ak nie ,tak mi muži diskutéri dajte svoje adresy a prídem vám pretiahnuť vašu ženu .
Veď vám to vadiť nebude .....ak uznávate znásilnenú Máriu tak vám to nebude vadiť ,blbci .


2.
označiť príspevok

bystrik muž
   22. 3. 2016, 06:36 avatar
Niekto asi rozmýšľa penisom, a potom to takto dopadne!


3.
označiť príspevok

Peťo muž
   22. 3. 2016, 07:09 avatar
Neviem ako si to myslel ,ale je to znásilnenie a môžeš sa aj hádzať o zem .


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 3. 2016, 15:46 avatar
3,....tak aj doktori znásilňujú,ked sa usilujú o umelé oplodnenie? Peťo,.....tebe tá alergia sa šíri aj smerom nahor. Viem si predstaviť,ako to skončí?! Týmto postojom si len zhoršíš tvoju súčasnú situáciu,a samozrejme aj budúcu. "Bohu sa nemožno vysmievať",....to robia len hlupáci!


30.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 3. 2016, 02:05 avatar
K 22 Shagara .
.....tak aj doktori znásilňujú,ked sa usilujú o umelé oplodnenie....
Prečo píšeš takú hlúposť ?
Veď žena je vtedy pri plnom vedomí !


5.
označiť príspevok

Karola žena
   22. 3. 2016, 09:12 avatar
samozrejme je to len biblické podobensvto..ktorému bohužiaľ uverilo enormne veľa veriacich že je také niečo "možné´"...každý vie, že z biologického hľadiska to nie je možné..a nakoniec pravdu, kto je biologickým otcom Ježiša sa nikdy nedozvieme.

celé nešťastie náboženstiev je hlavne v tom, že svojich veriacich udržujú v sladkej nevedomosti.., ale k to mu stačí mať len zdravú, dogmou nezaťaženú myseľ a bolo by každému všetko jasné..napr. aj to že P.Mária nemohla byť Panna keď porodila, ale pannami sa oslovovali ženy cnostné..

ja nepopieram že duchovný svet neexistuje, existuje niečo medzi nebom a zemou, osvietenie duchom svätým je treba chápať v inej duchovnej rovine ..
Súhlasí Peťo


11.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 3. 2016, 11:17 avatar
Ano z biologickeho hladiska je to nemozne... ALe Bohu nie je nic nemozne.
Ako mohol byt Kristus s prebodnutym srdcom vzkrieseny a v tomto tele s tymito ranami zije???


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 3. 2016, 14:29 avatar
Biologickym otcom Jezisa je David a Abraham, vid zaciatok matusovho evanjelia, Mat 1,1. Tento fakt zaroven popiera bystikove tvrdenie, ze "Mária počala ako každá iná žena, ... " v 10. Keby pocala ako kazada ina zena, musela byt mat nieco s Davidom a Abrahamom, aby platil Mat 1,1. Ak maria pocala z ducha sveteho, potom ten sa postaral o to, ze vnikla spermia, ktora ma v sebe davidove a abrahamove geny. Neviem ci je to mozne, nie som lekar, ale asi ano.

Mat 1,1: Kniha rodu Ježiša Krista, syna Dávidovho, syna Abrahámovho. ....

Inak suhlasim s tym, ze Maria nebola pannou, ked porodila, pred porodom bola, po porode nebola.


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 3. 2016, 14:30 avatar
oprava 14: .... bol david a abraham ...


15.
označiť príspevok

Peťo muž
   22. 3. 2016, 14:51 avatar
Ale duch svätý je duch .
Videl si duch so spermiami ?
Ja nie !


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 3. 2016, 15:55 avatar
14,....preboha Milky,a na to si ako prišiel? Otcom Ježiša Krista je Boh Jahve. Samozrejme,duchovný/nie biologický/,ale je úplne zrejme,že aj duchovné bytosti v sebe majú niečo,ako "DNA",génom,čo ich definuje ako jedinečnú,duchovnú bytosť.
Ak by bol otcom Abrahám,Dávid,....tak by ním nemohol byť Boh! A Biblia niečo takéto nepodporuje.
Ak bol Ježiš skutočne tri dni mŕtvy/čo aj bol/,ako ho mohol Boh vzkriesiť,keby nepoznal/nemal vo svojej univerzálnej pamäti daný kód,aby opätovne mohol priviesť k životu Ježiša Krista? Detaily nemusíme vedieť,Biblia nie je vedecká kniha,....ale v danej téme sa vyjadruje jasne!
A Mat.1:1 len opisuje líniu ,rodostrom narodenia Ježiša Krista. A tam boli aj zmienené a i iné osoby! To,prečo sú menované hlavne tieto osoby,by malo byť každému kresťanovi jasné!?


22.
označiť príspevok

milky945 muž
   23. 3. 2016, 01:38 avatar
Shagara, nepovedal si dohromady nič podstatené, čo by ma presvedčilo o opaku, že nemám pravdu. Dávidovi aj Abrahamovi boli dané prisľubenia, že ich potomok, podotýkam priamy potomok, bude kraľovať na dávidovom tróne, teda bude kráľom Izraela. Prislúbenia dávidovi som našiel, viď ďalej, prisľúbenia abrahámovi ešte nie, snáď zajtra. Dokonca myslím, že to bolo zmluvne ustanovené.

Žalm 132,11: JeHoVaH prisahal Dávidovi a vravel pravdu, od ktorej sa nevráti: Z plodu tvojho života posadím ti na tvoj trón.

2.Samuel 7,8-16: .... 8Teraz povieš môjmu služobníkovi Dávidovi: ..... 12Keď nadíde tvoj čas a ty (Dávid) sa pripojíš k tvojim otcom, vzbudím ti potomka (Ježiš Kristus), čo vzíde z teba, a upevním jeho kráľovskú moc. On postaví dom na počesť môjho mena a ja natrvalo upevním jeho kráľovský trón....16.. tvoj trón bude navždy pevný.

Lukáš 1,31-33: ... a hľa, počneš v živote a porodíš syna a nazovieš jeho meno Ježiš. Ten bude veľký a bude sa volať Synom Najvyššieho. A JeHoVaH Bôh mu dá trón Dávida, jeho otca, 33a bude kraľovať nad domom Jakobovým až na veky, a jeho kráľovstvu nebude konca


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2016, 23:22 avatar
27,...vidím,odpovedal si,....ale tie texty len potvrdzujú to,čo som napísal. Tu ide Milky o istú líniu predkov Ježiša,ved si pozri jeho rodokmene z Písma,a tam to je. A určite by som našiel aj texty,kde sa píše v tom duchu,že dané texty len poukazujú na jeho rodovú líniu. A keby som sa mal držať toho,čo píšeš,argumentuješ,...tak potom by sme tam mali začleniť aj gény iných.
Nielen Dávida a Abraháma. Ale i Izáka,Jakoba,Júdu,Salamúna,....atd.
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 00:59 avatar
30 ... no dobre Shagara, texty ako "Z plodu tvojho života" ..... "vzbudím ti potomka, čo vzíde z teba" .... "Bôh mu dá trón Dávida, jeho otca" ..... a Mat 1,1 určite hovoria len o línii predkov. Nie je tam ani náznak priameho vzťahu / priameho potomka / otcovstva Dávida k Ježišovi. To bolo myslené ironicky.
Tvoja reakcia v 23 vyznela pohoršujúco v zmysle, čo som si to dovolil napísať. Pritom som (myslím že podľa Písma) odpovedal Karole a bystríkovi, ktorý mal divné reči. Počatie z ducha svätého, ktoré sa stalo Márii, sa preceňuje. Preceňuje sa v tom zmysle, že sa k tomu pridávajú nezmysly ako ostala panna po narodení Ježiša, počala a porodila Boha. A to je tá správna otázka. Koho počala? Syna človeka alebo syna božieho? Aj k tomu som sa chcel tak nejako dostať v ďalšej diskusii, ale nie je záujem.


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 01:50 avatar
31,...nepochopil som presne ,čo si napísal. Ale ak bol Ježiš "syn Dávidov",...to je známe slovné spojenie a nikdy ho nemôžeš chápať doslovne. Salamún bol syn Dávidov, a on predobrazoval Krista. A jeho pokojná éra poukazovala,predobrazovala raj.
Aj Izaiáš,Izák ,atd , predobrazujú Ježiša, a keby sme tak pristupovali k Písmu ,ako ty,.......tak by mal asi mnoho otcov,...atd.
Tu ide len Milky o isté rečnícke,predobrazné zvraty,....nesmieš to chápať doslovne!
A ja som netvrdil,že Ježiš je syn Dávida doslovne. Jeho Otcom je Boh Jehova. To uistenie je v Biblii mnohokrát!
Mária počala syna človeka z biologickej stránky. Ale pôvodom bol Ježiš Boží syn, a to mu jasne zostalo,aj ked mal telesnú prirodzenosť. Inak aj Adam bol Boží syn. A obaja /Adam?ježiš/ boli dokonalí!


33.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 02:50 avatar
No neviem shagara, ale snáď píšem dosť jasne. Ty sa vyjadruješ dosť nejednoznačne a neurčito, viď posledný odstavec. Jedna veta za všetky: "Ale pôvodom bol ... a to mu jasne zostalo". To ma akože aký význam táto veta?

Ja nespochybňujem to, že bol syn boží. Ale zároveň bol syn človeka a o tom tu celý čas píšem. Ako človek mal DNA od biologickej matky / Márie a od biologického otca. Ale gény z otcovej strany nevysvetlíš tým, že bol syn boží. To, že bol syn boží, nemalo vplyv nato, aké mal gény. Alebo myslíš, že áno?


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 20:33 avatar
38,....pýtal si sa čo bol Ježiš? Bol dokonalý človek,....ale pôvodom/lebo zostúpil z neba/ bol synom Boha,teda Boží syn! Cˇo je tu nejednoznačné?
A tiež som už písal,že Ježiš je z "druhej strany", synom Jehovu! On prostredníctvom svojho ducha ,vsadil génom/gény/ svojho syna do "Máriinho lona".
To je všeobecne jasný fakt pre všetkých kresťanov. A tak sa čudujem tvojej rétorike!


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 3. 2016, 15:40 avatar
6,......neviem Karola,, čo vlastne nie je z "biologického hladiska možné"?
A ako si na to prišla? To,čo sa udialo pri narodení Ježiša skrze Máriu,nebolo až také výnimočné,hlavne ak dnes vieme niečo o umelom oplodnení, a podobne. Samozrejme ,chápem,.....ľudia môžu všetko,ale náš Stvoritel nemôže vedieť nič!?
Za druhé,vieš čo znamená v Písme "byť pannou"? Mária do pôrodu Ježiša nemala pohlavný styk so žiadnym mužom!
To sa stalo až po pôrode,ked normálne,telesne žila so vojim mužom,Jozefom a mala daľšie det!
A máš pravdu--------sú dve "duchovné roviny". Za jednou je Stvoriteľ vesmíru,Boh,a Otec Ježiša Krista,.....a za druhou stojí Boží odporca,vládca tohto deformovaného sveta,satan.
A nakoniec,.....v "sladkej nevedomosti" ,žijú tí,čo veria, že vesmír sa úrobil sám,bez pomoci inteligence. Potom sa už ani nečudujem ,k akým záverom ľudia dochádzajú.
Mám zato,že ked si úplne zplundrujeme celú zem,ked budeme žiť všetci v strachu a nenávidieť sa, a kochať sa v zvrhlej morálke,.....tak stále budeme obdivovať veľkosť človeka, a hovoriť si,akí sme úžasne slobodní,šťastní a chytrí!?
Nič na tom,že každý už budeme vtedy na antidepresívach a usmievať sa kyslím, úsmevom,navodeným chemickými preparátmi!


6.
označiť príspevok

brumo muž
   22. 3. 2016, 09:33 avatar
vystriedaj si ruku aby si ju nepresilil....
Súhlasí milky945


21.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 3. 2016, 16:17 avatar
Zda sa, ze mas v tom zmatok, hlavne to mas uplne zle napisane..
Pozeras sa na to z oci muza, ale hovoris o tom, ze keby aj tvoja zena mala sex, tak ide o znasilnenie..

Po dalsie, nebol to ziaden fyzicky pohlavny styk..
Anjel to Marii povedal, nebolo to, ze "duch svaty ju za rohom zvalil na zem a znasilnil"

A mimochodom, Anjel to vysvetlil aj Jozefovi a ten Mariu potom ochranoval..

Ide ti o pravdu, alebo len o flame.. potrebujes si na niekom vybit svoju frustraciu?


34.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 3. 2016, 09:13 avatar
K 26 .
Wolfe ,prepáč ,ale opýtam sa ťa .
Berieš drogy ?
V dnešných časoch žiadny človek na vlastné oči anjela nevidel !!!
A ty si videl anjela ?
Odpovedz !
Takže z toho logicky vyplýva ,že aj vtedy niekto niečo bral ....
Napísal si :.....nebol to žiaden fyzicky pohlavný styk.....
Opravím ťa : MUSEL TO BYŤ POHLAVNÝ STYK !!!
Hypoteticky : Ak ti prídem pretiahnuť tvoju ženu a ty nás pri tom nachytáš , ale ja ti poviem ,že som duch svätý ,tak mi uveríš ???


35.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 3. 2016, 12:47 avatar
Lezie to z teba ako z chlpatej deky, keď až v 39 si odkryl karty, čo máš za ho-lubom. To si mal urobiť už v 1 ale neurobil, lebo ti ide len o jedno: šokovať, i keď nezmyselne. Vysvetlím ďalej, prečo nezmyselne.

Sú len dve možnosti:
1. Ak neveríš na anjelov, na ducha svätého, ak veríš tomu, že to musel byť pohlavný styk, s ktorým ona nesúhlasila, tak potom sa nemáme o čom baviť, lebo moje a tvoje predpoklady / okolnosti sú rozne, teda logicky nemôžme urobiť tie isté závery.
2. Ak veríš na anjelov, na ducha svätého, ak veríš tomu, že to nebol pohlavný styk, že s tým súhlasila, viď Lk1,38, tak potom tvoja výčitka v tejto téme je bezpredmetná a sám sebe protirečíš.

Lk 1,38: ... Som služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova. A anjel od nej odišiel.


4.
označiť príspevok

mijki muž
   22. 3. 2016, 09:09 avatar
Hele klucy prominte zhe se wkliniam , powedzte mi kolik w normalnej hospode w Slovensku stoji dobryj obiad ? Da se najist sa 3.5 eura ( jak w Cjesku ) ? Chutna to jidlo przewazhnie tak samo dobre ? A co Pivo je take same dorbe ? Diik .


7.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 3. 2016, 10:19 avatar
Maria povedala anjelovi: nech sa mi stane podla tvojho... Takze urcite to znasilnenie nebolo...


8.
označiť príspevok

bystrik muž
   22. 3. 2016, 10:28 avatar
Mária počala ako každá iná žena, len v polovici tehotenstva sa nevtelil do tohto detského telíčka bežný ľudský duch, ale Boží Syn...Vysvetľovať to tu nemá zmysel, aj tak si každý tu spieva tu svoju pieseň...


14.
označiť príspevok

Peťo muž
   22. 3. 2016, 14:44 avatar
K 9.
Ak žena spí ,je omámená ,v bezvedomí ......tak je to znásilnenie !!!


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 3. 2016, 15:57 avatar
17,....to ,možno bolo iba v tvojom prípade. Už netrep hlúposti a chod sa vyspať!


27.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 3. 2016, 01:42 avatar
K 24 .
Shagara .
Ty ako bežný občan MUSÍŠ ovládať trestný zákonník !!!
To musia všetci občania ovládať ,ta ako bibliu !
Takže netrepte somariny so Sonarom !
Ak žena spí ,je omámená ,v bezvedomí ......tak je to znásilnenie !!!


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 3. 2016, 01:53 avatar
32,...tak potom aj ked doktor operuje pod narkózou,aj vtedy si "znásilnený"! Mária dobrovolne sa poddala na túto úlohu.
Znásilniť môžeš len to,čo sa bráni istému konaniu! A to nebol prípad Márie!


32.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 3. 2016, 02:10 avatar
K 34.
Napísal si :....tak potom aj ked doktor operuje pod narkózou ,aj vtedy si "znásilnený"!
Prepáč ,ale ak som pod narkózou ,tak lekárovi DÁM vedomý súhlas ,že ma smie uspať .
Proti mojej vôli to nesmie robiť .
Ty si ešte nebol na operácií ???
Ja hej a mám pravdu !!!


9.
označiť príspevok

Klein muž
   22. 3. 2016, 10:45 avatar
To co trepes za blbosti. Maria povedala anjelovi ako sa to stane ved ja muza nepoznam... A on jej odpovedal duch sv. Zostupi na teba a moc najvysieho ta zatieni...


10.
označiť príspevok

bystrik muž
   22. 3. 2016, 10:47 avatar
Klein istotne bol pritom, že?
Súhlasí Peťo


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 3. 2016, 15:58 avatar
11,...teda tá ",moc Najvyššieho" bola sila Boha,a nie osoba?  A už sme pri koreni veci!


31.
označiť príspevok

Peťo muž
   25. 3. 2016, 02:07 avatar
K 11.
A včera som bol svedkom, ako suseda povedala susede .........
Tvoje tvrdenie je nepravdivé .


37.
označiť príspevok

Peťo muž
   26. 3. 2016, 13:43 avatar
K 11 .
MÁRIA POVEDALA .... a Elemíra povedala a Jozefa povedala .......
A PRIAMY dôkaz je kde ?


38.
označiť príspevok

Peťo muž
   26. 3. 2016, 13:45 avatar
Vy veriaci v "Kristovi " si do "prdele " neuvedomujete akú chybu robíte ???
Veď vám to naznačujem !


39.
označiť príspevok

Peťo muž
   26. 3. 2016, 13:47 avatar
K 44 .
Prepáč "Wolfe " ja som nemyslel všetkých veriacich .
OK ?


23.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 19:21 avatar
Bolo to znásilnenie aj keď sa postavíte na hlavu .
A doporučujem bežným ľudom si naštudovať "Trestný zákonník" ,aby ste pochopili o čo kráča .
Zlatíčka nevedomé .


24.
označiť príspevok

Peťo muž
   24. 3. 2016, 19:23 avatar
V trestnom zákonníku sa dočítate ČO SI môžete DOVOLIŤ A ČO NIE .
A mimochodom je to povinné pre každého občana !!!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:05,  Tu sa nedokážeme ujednotiť v ničom, iba ak rozdeliť na malé názorové skupinky, ktoré...
dnes, 07:52,  Nechcem tu nikoho školiť, skôr chcem poznať názor spektra ľudí, ktorí sú na tomto fóre...
dnes, 07:46,  Sú ľudia, ktorí na pohľad zdraví končia svoj život . Niekedy ani najbližší nechápu čo...
dnes, 02:01,  Ono sa Tk to Tomáš zdá, že jej nedávate úctu ako Bohu, ale právež ja to vidím v mnohom,...
dnes, 01:53,  Hmm, no, záleží čo myslíš pod pojmom náboženstvo. .. Ehm, určite sa k Bohu nedostaneš...
dnes, 01:42,  Noo, tak ja sa nestarám, že čo máš v srdci, a ani nevidím, ale ono sa nedá furt o tom...
dnes, 01:42,  https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/565375-v-usa-chcu-skrotit-velke-technologicke-kon...
dnes, 01:41,  20, .... aj na "konci vekov" v 1 storočí sa zrazu zjavila Nazaretská sekta, .... a...
dnes, 01:35,  On mal troška iný štýl. .. *21
dnes, 01:26,  V S pravdou von bol ujo s flašinetom. .. aké pekné, rozprávkové. .. Som nevedela, že to v...
dnes, 01:20,  Imo ak máš dôchodok väčší ako 950 € dostaneš naozaj iba 50 € Smer 3 dni pred...
dnes, 01:12,  Jehovisti sa zjavili na scene niekedy v 19 storoči a samozrejme zrazu maju najvatsie...
dnes, 01:05,  23, .... lenže k Bohu vedie len jedna cesta, .... jedno náboženstvo a to máme nájsť ak...
dnes, 01:03,  5, .... a Zuzka veríš, že k Bohu vedú rôzne cestičky, .... rôzne náboženstvá?*40
dnes, 01:02,  7, .... to tvrdia všetci ale o sebe, nielen RKC! A RKC svoje dogmy menila, .... tak ako aj...
dnes, 01:01,  Kasafran tá oprava je ako tvoje zrkadlo . Skopírovať nezmysel je tebe vlastné . Opraviť...
dnes, 00:52,  Blaha nie je ujo ale chujo a súdruh vždy ho treba súdruhom volať
dnes, 00:48,  tomas12345 tento tvoj nápad mi susedov syn prezradil 4 roky dozadu . Ale to mal 4 roky tak som...
dnes, 00:45,  V spodnej časti došlo i na hodinky https://www.putin-itogi.ru/rab-na-galerah/
dnes, 00:45,  protestanti musia napravať chyby, ktore narobila RKC...Ide to pomaly....Len uvedenie krstu na...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(123 238 bytes in 0,214 seconds)