Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Aj toto je pravá tvár ľudi z Progresivneho Slovenska

60
reakcií
446
prečítaní
Tému 16. júna 2019, 11:55 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 11:55 avatar
Aj toto je pravá tvár ľudi z Progresivneho Slovenska

Keď sa najväčší "bojovníci" proti korupcii a netransparentnosti - ultraliberáli z Progresívneho Slovenska, sami spolupodieľajú na praktikách, proti ktorým "bojujú". Aj toto je pravý obraz týchto "pokrokárov" z PS-ka. V týchto dňoch sa totiž opäť potvrdilo, žefirmy, ktorých spolumajiteľom je aj bývalý líder Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko, páchali mnohé podvody a okrádali štát o veľké čiastky peňazí. Po tom, čo sa ešte začiatkom februára prevalilo, že aj Štefunkova spoločnosť Monogram Technologies vyhrávala prostredníctvom zmanipulovaných tendrov zákazky na dodávku vedeckých zariadení a príslušenstva pre Žilinskú univerzitu, ktoré boli extrémne predražené, vyšlo v týchto dňoch na svetlo sveta, že daná firma zarobila aj na ďalšom tendri, v ktorom dokonca súťažila sama so sebou a prostredníctvom ktorého dodávala hardware a iné špeciálne zariadenia pre Vysokú školu výtvarných umení za vyše pol milióna euro. A mnohé dodané tovary boli až niekoľkonásobne predražené (monitory HP - 1 800 euro, skener - 4000 euro či projektory Panasonic - 3 500 euro, Adobe Creative suite - 2640 euro atď).

Aj toto je teda obraz tých najväčších a najtransparentnejších protikorupčných "bojovníkov" z Progresívneho Slovenska, ktoré si hovorí pokrokové a slušné, ktoré "bojuje" so "zlom" a ktoré chce na Slovensku urobiť liberálnu "revolúciu". Boh ochraňuj Slovensko pred takýmito ľuďmi, najmä pred ich ultraliberálnou zhubnou ideológiou, ktorú chcú importovať aj na Slovensko. Pretože ich príchod do parlamentu či prípadné zloženie vlády s inými liberálne zmýšľajúcimi stranami by pre SR znamenalo nielen vládu rovnakých nenažrancov a skorumpovancov, akí nám vládnu aj dnes, ale aj likvidáciu všetkých tradičných hodnôt, na ktorých je súčasná slovenská spoločnosť založená! A to je veľmi nebezpečné!

PS: Obrázok nižšie ľudí z PS-ka dokresľuje dokonale. Okrem Štefunka je na ňom vyobrazená aj ďalšia jeho členka, resp. podpredsedníčka Progresívneho Slovenska a niekdajšia členka redakčnej rady Denníka N Zora Jaurová, ktorá je len tak mimochodom dcérou niekdajšieho šéfa Matice slovenskej - Jozefa Markuša, ktorý dvadsať rokov vládol Matici ako kráľ a svojvoľne rozhodoval o nakladaní s matičným majetkom. A ten tak aj dopadol a za jeho šéfovania z Matice nenávratne zmizlo okolo 350 000 euro (plus ešte trištvrte milióna euro, ktoré sa nenávratne stratili počas investičných operácií Nadácie Matice slovenskej). A ešte jedna "čerešnička na torte" - Jaurovej manžel je riaditeľom súkromného prominentného bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa z Bratislavy, na ktorom nielenže vyučuje aj bývalý arcibiskup Bezák, ale študuje aj známy "slniečkár" Emil Hodál, ktorý chcel po prezidentských voľbách strieľať národne orientovaných ľudí a slovenská štátnosť by mala podľa neho „skapať“. Aj toto je pravá tvár ultraliberálnych "slušákov" z PS-ka a na nich prepojených ľudí...

Martin Bago

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí havran


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 12:39 avatar
To skôr poukazuje na nečinnosť orgánov činných v trestnom konaní, alebo si si to vôbec nepreveril, či už konajú. Padlo už obvinenie? Lebo tvoja propaganda je o ničom, ak orgány činné v trestnom konaní nekonajú, neskúmajú, či nejaký Bago hovorí pravdu.
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 6. 2019, 13:37 avatar
samé hovná


11.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   16. 6. 2019, 13:56 avatar
3/ Ze progresivne Slovensko dokaze hovno??? Kolko rokov ich musime trpiet az nato prideme???))


4.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 13:45 avatar
A Danku Bobekovu v tom chcete nechat samu ? Uplne sracky hrdinovia
Prečo sú všetci kandidáti na prezidenta a sudcov Ústavného súdu pochcaní a posraní hovoriť o zločineckých gauneroch z konkurznej sudcovskej mafie, konkurznej mafie okolo Zoroslava Kollára, ako aj o bielych koňoch vytvorených zločineckými gaunermi z ponovembrových vlád a parlamentov?
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

vk.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prečo? Prečo? Prečo? A tieto zbabelé hovná sa nás snažia presvedčiť, že práve oni budú tou zárukou demokracie, zákonnosti, spravodlivosti....? Ani pol slova o tom, s výnimkou Štefana Harabina, ktorý čo to občas verejne povie o tom, že cez vykrádanie zdravotníctva tu predčasne zomierajú nevinní ľudia. Vy mlčiace zbabelé hovná, Vám to neprekáža, že svojim mlčaním nielen podporujete týchto masových vrahov, ale ste aj v úlohe spolupáchateľov? VY CHCETE BYŤ PREZIDENTMI A ÚSTAVNÝMI SUDCAMI? Ale kvôli objektivite treba povedať, že doteraz z toho, čo som napísal v nadpise, boli a sú pochcaní a posraní všetci doterajší prezidenti, premiéri, predsedovia parlamentov, ministri vnútra a spravodlivosti, generálni prokurátori a riaditelia SIS. Máte Vy vôbec právo byť zárukou zákonnosti, spravodlivosti, nestrannosti, demokracie, dodržiavanie ľudských, občianskych a ústavných práv našich občanov? Pýtam sa, načo ste vlastne podpisovali ústavný sľub? Či na to, aby ste tu realizovali najzvrhlejšie ekonomické, politické, morálne zločiny, ako aj zločiny proti ľudskosti?

Za posledných 29 rokov ste Slovensko doviedli do štádia, že táto krajina nutne potrebuje obdobu Norimberského tribunálu, súbežne nielen so zavedením trestu smrti či doživotných väzení, ale aj zabavenie rozkradnutého majetku, vrátane aj toho, ktorý ste prepísali na svojich rodinných príslušníkov, aj s retroaktívnou legalizáciou.

Vo Vašom mene sa za posledných 29 rokov napáchali aj ďalšie zločiny proti ľudskosti. Napríklad taká likvidácia ženskosti cez ekonomiku, so snahou zlikvidovať u nich práve to, čo dostali od Boha či prírody, ako ľudské bytosti, ktoré privádzajú na svet nové potomstvo. Z Vašej snahy tu vyplýva nasledovné, že cez likvidáciu ženskosti sa likviduje nielen rodina, kde záverečným bodom je postupná likvidácia národa. Drvivú väčšinu detí ste okradli o detstvo, dôchodcom ste zobrali právo na dôstojnú starobu, teda, dôstojné prežitie jesene svojho života, lebo práve oni tu vybudovali to, čo Vy ste stačili rozkradnúť, ba dokonca sa ešte o to podeliť s cudzinou a urobiť si z toho osobný blahobyt.

V realite ste dokázali od roku 1990 to, čo sa, obrazne povedané, nepodarilo za niekoľko storočí Tatárom, Turkom a Maďarom, ba dokonca vo vojnovom období ani nemeckému nacizmu.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 13:46 avatar
Nie je predsa sama, ty si s ňou. To vari nestačí?


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 13:47 avatar
Kto stojí za vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?
Skupina bývalého siskára odhaľuje pozadie mocenského boja oligarchie vygenerovanej zamatovým podvodom v novembri 1989.

Preberie sa konečne zbabelý a ľahostajný slovenský národ alebo tieto závažné skutočnosti odignoruje ako odignoroval svedectvo o konkurznej mafii a "vzorci" Zoroslava Kollára a ďalšie kauzy publikované už roky na necenzurovaných stránkach ?

V každom právnom a demokratickom štáte by odvysielanie týchto informácii vyvolalo politické zemetrasenie. Na Slovensku však zbabelo mlčia všetky politické strany vrátane Kotlebovej ĽS NS.

Informačná vojna 29.3.2019 Téma: Vraždy Hostia: Pavol Forish a Stanislav Žiaran
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Forisch: Za vraždou Kuciaka je šéf Penty Haščák. Cieľom bol štátny prevrat, zmarenie vyšetrovania Gorily a s podporou USA dosadenie pravicovej vlády
V relácií Informačná Vojna s Norbertom Lichtnerom, ktorú 29. marca odvysielalo internetové rádio InfoVojna, boli hosťami bývalí príslušníci tajnej služby Stanislav Žiaran a Pavol Forisch, ktorí sa počas svojho pôsobenia v SIS venovali ekonomickej kriminalite. Boli zároveň tými osobami, ktoré zavraždenému novinárovi poskytli dôležité informácie ohľadne Mariana Kočnera, kauzy Mecom a finančnej skupiny Penta. Český portál investigace.cz zverejnil 27. marca správu od Jána Kuciaka, ktorú poslal svojej kamarátke a kolegyni. Vysvetľuje v nej, že krátko po rokovaní v budove Penty, kde sídli aj firma Mecom, na začiatku septembra 2017, mu zatelefonoval Marian Kočner. Ide o známy telefonát, v ktorom sa Kočner Kuciakovi vyhrážal. Kuciak bol v Pente hovoriť o kauze Mecom, na ktorej intenzívne pracoval. Pokračovanie na www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V relácii sa spomínajú aktéri sprisahania rozkladu štátu, Haščák, Kočner, Zoroslav Kollár, Kiska, Lipšič, Penta -Eset a ďalší, zahraničné tajné služby a mnoho ďalších. Kto stojí na čele organizovaných vrážd? Témy- daňové miiardové podvody, kunkurzná mafia, krádež nemocníc a ďalšie...
http://www.youtube.com/watch?v=k0R-BjO9RtI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 13:53 avatar
PartOFgod - to ti naozaj treba vysvetľovať? Je to stará známa finta a masívnme je používal Hitler a v súčASNOSTI AJ aMíCI V PERSKOM ZáLIVE.
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 13:57 avatar
Ano potrebujem to vysvetlit aka finta ja na finty nie som zvedavy a obyctu ajny ludia tiez chcem piznat cistu pravdu


15.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 14:03 avatar
PartOFgod - svet je už taký zašpinený fintami kapitálu , že sa doň čistá pravda nezmestí. Asi si bedeš musieť zájsť po kosák a kladivo a tú pravdu z politikov vymlátiť. 
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 14:10 avatar
Ja nehovorim o svete a neodbacajte od podstaty Danka Bobekova Martin Bavolar Eduard Hakl Ziaran Pavlik zdokumentovali a maju dokazy na statnu mafiu. Mne je to smiesne jaka statna mafia okamzite to pozatvarajte co vam drbe


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 13:49 avatar
Tychto statocnych cestnych a spravodlivych v tom chcete nechat samych ? Hrdinovia


8.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 13:50 avatar
Lemmy,Osvietený- takže je to jasné, vaši môžu všetko a bocvh chráň im to vyčítať a Osavietený ide ečte ďalej , vraj samé hopvná. No to bude za pár rokov tu vyzerať , keď na začiatku sú to len "same hovna" Svetielkujúce hovädo, čo to máš za morálku ? Tomu sa ani nehovorí dvojaký meter, ale "postrihaný meter" podľa potreby. Boh - ten váš- nech nás ochraňuje. No žiaľ , pri moci naňho rýchlo zabudnete.
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 13:55 avatar
Jakej moci uz domocili teplosi


13.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 13:58 avatar
História praxou dokázala , že pri moci na Boha rýchle zabúdajú tí , ktorí ho najviac vzývajú.
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 14:00 avatar
V roku 1989 sme neboli nikomu nic dlzny kde kurva zmizlo 12.000.000.000.000 ? A pokial to ma na svadomi nejakych par blbeckov co sa tu hraju na mafianov tak okamzite to pozatvarajte


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:45 avatar
PartOFidiot: V roku 1989 sme neboli nikomu nic dlzny kde kurva zmizlo 12.000.000.000.000 ?

Žeby do tvojho vrecka? Na tvoj účet na Bahamách?


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:57 avatar
Ondrej Halama hovorí, že slovenská prokuratúra je pozostatok totality. Mal by si sa s ním spojiť. Viac hláv, viac rozumu.

Kde nie je žalobca, nie sú ani obvinení. Buď žalobcom, nevyhováraj sa na druhých. Nečakaj, že tvoj problém za teba vyrieši niekto druhý.


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:58 avatar
Odkaz, pozri: ondrejhalama.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 14:04 avatar
(8) Havran,
oni sa opäť dočkajú spravodlivého hnevu nového Mojžiša, ktorý im opäť po návrate z hory Sinaj na prach rozdrví všetky modly Zlatého teľaťa a následne ich "spacifikuje"...
Súhlasí PartOFgod, havran


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   16. 6. 2019, 14:09 avatar
je dobre, že mudri ľudia skoncovali s komunizmom......ktorý sa snažia oprdení dedkovia za pocitačmi oživiť.....


22.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 14:36 avatar
ondrej61- debilko. Komunizmus tu zatiaľ nikdy nebol a možno ani nebude. Demokratická spoločnosť však musí mať iné základy ako je krvavý kapitalizmus opierajuci sa o noc nenažranej menšiny. Neopakuj tú svoju priblblú mantru . Ty nechápeš o čom je tu reč? Asi sedíš v prehriatej detskej izbe.
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:43 avatar
Bol. Socializmus je prvé štádium komunizmu. Tak to celý čas hlásali komunisti.


31.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 14:57 avatar
Lemmy - netáraj už nesnaž sa obhajovať teórie, ktorým nerozumieš. Materilaistická filozófia jasne hovorí, že hlavným kritériom každej teórie je prax. Niekde asi to ti komunisti "posrali", ale to nie je dôkaz, že to čo hlásali nie je nemožné. Kapitalizmus potreboval 500 rokov na to, kým prišiel MARX a dal im tóriu Kapitálu. Jeho ekonomické kapitalisti používajú s úplnou samozrejmosťou. A že v 70+-tke teória komunnizmu sa nepresadila? Asi bude musieť spoločnosť hľadať novú reálnu cestu. No viem ti povedať s určitosťou, že neolibrelizmus to nebude, lebo už dokázal, že je to posledná etapa na ceste k fašizmu, ktorý nakoniec vždy stvoril kapitalizmus. POCHOPIL SI KOKOTKO?
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:59 avatar
Netáram, tvoje pletky sú dôkazom toho, že si stratil pamäť, keď si nepamätáš, čo hlásali komunisti. A navyše si vulgárny, takže by bola naďalej škoda s tebou strácať čas. Isté je, že nepoznáš komunistickú ideológiu, ktorá tu bola od roku 1948 do 1989.


36.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 15:08 avatar
Lemmy - keď niekto niečo hlása, to automaticky nie je dôkaz. Veriacim hlása pán farár a pre nich je to dôkaz? Nie debilko, je to len slepá viera. Hovorím, nekecaj do toho , čomu nerozumieš. Ty tak môžeš štekať svoje naučené hovadiny o komunistoch, No viera v komunizmus však je trochu bližšie k realite, ako viera v Boha. Socializmus vytvoríš, no Boha nestvoríš, lebo toho ľudia stvorili už dávno vo svoj prospech. Boh je otec kapitálu, ktorý zatiaľ spoločnosť nevie nahradiť , lebo zatiaľ platí zákon hodnoty v rozdeľovaní a pokusy ako napr. v severských krajinách, ešte nie sú reálne. Vo svete musí vzniknúť vysoká efektívnosť VTR , ktorá umožni žiť aj tým menej schopným a nebudú sa musieť používať na sociálne nepokoje. To napríklad ale asi predbieham.
Súhlasí Kasafran


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 15:14 avatar
Ty si tak otrasný táraj, až to bolí. Ži si vo svojej falošnej bubline.


40.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 15:19 avatar
Lemmy- vidím, že ti už došli argumenty i reč. Hovoril som ti nemiešaj sa medzi dospelých. Si len pomaľovaný pako a nemáš na to, aby si sa slušne opýtal, keď nerozumieš. Tak spusť ešte nejaké nadávky. Minule si sa tu vystatoval ako ty kultúrne komunikuješ. No ako vidíš ja to dokážem, ale keď poprosíš, prejdem aj na tvojú úroveň, keď sa priznáš, že nerozumieš tomu čo tu hovoríme ani "zbla".      
Súhlasí Kasafran


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 20:20 avatar
Podľa toho, ako primitívne o socializme hovoríš, sa zdá, že si sa narodil po roku, dajme tomu 1986, takže si ešte nemal rozum na pochopenie učenia marxizmu-leninizmu. Toto sa vtedy hlásalo: Teda, v prvej fáze komunistickej spoločnosti, ktorú obyčajne nazývajú komunisti socializmom. Vzdelávaj sa, cicvor: www.marxists.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nič nevieš, len táraniny z komunistických straníckych schôdzí, kde ti neustále vyplachujú mozog.


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 20:33 avatar
Havran, navrhujem ti vrátiť sa do školských lavíc, lebo tvoja nevzdelanosť uráža pracujúci ľud.

Socializmus je spoločenské zriadenie bez vykorisťovateľských tried, v ktorom rozhodujúcu moc mala robotnícka trieda spolu s pracujúcim roľníctvom, pričom sú výrobné prostriedky spoločným vlastníctvom a platí zásada: každý podľa svojich schopností, každému podľa jeho zásluh; prvá fáza komunizmu,alebo inak povedané socializmus je politická a ekonomická teória obhajujúca spoločné vlastníctvo, kontrolu celej výroby, distribúcie a výmeny ako spravodlivý spôsob účasti na národnom bohatstve.

To sa učia na: Stredná odborná škola automobilová, Moldavská cesta 2, 041 99 Košice

Pozri: www.sosake.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 20:34 avatar
Kasafran, nedávaj mu súhlasy, lebo budeš aj ty za hlupáka.


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 20:35 avatar
Kasafran, ale pokojne mu dávaj súhlasy, ak ti nevadí, aký budeš hlupák. Za čo ti dal súdruh Hrdlička čestný diplom, keď neovládaš ani základy komunistickej ideológie?


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:44 avatar
H: Demokratická spoločnosť však musí mať iné základy ako je…

Bude mať také základy, o akých rozhodnú voliči, občania. Na to máme slobodné voľby. Prečo o také názory, aké máš ty, väčšina občanov nestojí? Keby stála, tak by išli voliť, a volebnými hlasmi by zmenili základy.
Súhlasí -era-


41.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 6. 2019, 15:24 avatar
Žijeme v oligarchickom systéme, tí ovládajú médiá, mimovládky, politické strany a tým majú aj moc nad jednoduchými manipulovateľnými masami.
Súhlasí havran, Kasafran


42.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 15:26 avatar
Lemmy - ty si tu už popredvádzal ako rozumieš demokracii. Tvoja predstava o nej je chabá a myslíš si , že stačí o nej drístať. Ako to robíš. Žiaľ To robili aj niektorí APARáTNICI KSS,KSć.A ako to dopadlo? Aby demokracia fungovala vo vyspelej modernej spoločnosti nestačí viesť neustále vojn ako Amíci a vykrikovať o demokracii. Prečo nenechajú žiť národy svojím prirodzeným spôsobom a vývojom svojho vedomia? Nafta a prírodné bohatstvo je však lákadlo, ktorému sa nedá odolať. Však ty cicvor?
Súhlasí Kasafran


61.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2019, 16:46 avatar
Havran, a ty s Kasafranom prečo nedáte pokoj voličom, ako volia, volia slobodne, tak ako chcú.


34.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 15:06 avatar
18. Ondrej, si na omyle. S komunizmom vôbec nie je možné skoncovať. Akurát sa behom dôb menia jeho formy.


43.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 15:30 avatar
Poznám vysokopostavených cirkevných činiteľov, ktorí v súkromí vyslovili názor, že Kristu bol prvým tvorcom komunistických myšlienok. Tá cesta však bude veľmi dlhá a nestačí zodrať pár sandál za pár storočí.


44.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 15:34 avatar
Ak majú na mysli to, že družina okolo Ježiša mala spoločnú pokladničku, tak treba povedať aj to, že ju mal na starosti Judáš a kradol z nej pre seba


46.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 16:18 avatar
(44) Era,
skús s položiť si otázku: Prečo vševedúci, všadeprítomný a... Boh-otec neupozornil svojho "syna" Ježiša, že je okrádaný Judášom? A prečo vlastne boží "syn" Ježiš na to neprišiel sám...?


47.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 16:22 avatar
46. Kasafran, tvoja otázka ma trochu zmiatla. Ty si vari nemyslíš, že Ježiš o tom všetkom nevedel?

Neboj nič, vedel všetko. A dokonca vopred.


49.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 17:07 avatar
(47) Era,
chlapče môj - ja mám, ako hovoria naši bratia Česi, "pro strach udéláno", a preto sa nebojím dávať otázky ani "Bohu-otcovi", ani "Bohu-synovi" a dokonca ani "Bohu-duchu svätému"...
Fí - až teraz mi napadla myšlienka, že prečo z katolíckej "božej trojice" je svätým len tretí člen "Duch" - otec a syn ešte len na vysvätenie čakajú...?
Nože pouvažuj, prečo vševedúci, všadeprítomný a všemohúci Boh so svojím kresťanským Duchom nezakázali Ježišovi.synovi, aby sa dal verejne podvádzať, okrádať a prezrádzať svojím učeníkom Judášom...?
Ako neznalý danej problematiky a jej vzťahov sa teším, že mi ju bližšie vysvetlíš...


52.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 18:08 avatar
Kasafran, starý môj
Nuž, ide o to, že na tom vôbec nezáležalo, že nejaký Judáš vykráda pokladničku. A že ho zradil - niekto to byť musel. Bez toho to nešlo. Každý má svoje miesto v tomto kolotoči

Ale o to predsa v tejto debate nejde. Ide o to, že komunizmus je a bude stále podkopávaný ľudmi, ktorí sa túžia osobne obohatiť.
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:42 avatar
Zdá sa z tvojich rečí, že ty nie si ateista. Ty si ako väčšina komunistov katolík alebo evanjelik, jedna mater. Len to hráš na ostatných, ale neviem prečo. Práve Hraničář opísal takých komunistov ako ty slovami: „…s ohledem na to veliké množství katolíků v KSČ.“ Odkaz: www.osacr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 14:06 avatar
Kasafran- máš pravdu, len nepochopia kto je ten Možiš.    


21.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   16. 6. 2019, 14:12 avatar
Pochopia bude kandidovat na prezidenta SR v buducich volbach


19.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 14:10 avatar
(9) Havran,
tú fintu používajú sionfašisti nielen v Perzskom zálive, ale dôsledne a neprestajne v nej pokračujú hneď po skončení II. svetovej vojny až doteraz...!
Súhlasí havran


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:39 avatar
Len či hovoríš pravdu. Skôr sa zdá, že si jediný komunista, ktorý toto hlása. Zrejme sú ostatní komunisti hlúpi, keď tomu neveria, keď o tom nehovoria, keď s tebou nesúhlasia. Ktorá komunistická strana má také nevšedné názory ako ty? Žiadna.


28.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 14:47 avatar
Je zvláštne , ako sa ľudia nechajú zmagoriť. Do nekonečná to však fungovať nebude a táto doba má niečo do seba. Na prvý pohľad je to chaos. No preštuduj si teóriu o chaose , ktorá hovorí a v praxi to aj potvrdzuje, že nakoniec z toho chaosu vnikne objektívne zameraná sila, ktorá umožní nájsť vývojovým procesom správny smer.
Súhlasí Kasafran


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 14:49 avatar
Akurát, že máš mylný dojem, že teraz nie je správny smer. Voliči majú opačný názor ako ty.


35.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 15:08 avatar
(28) Havran,
vieš čo ma teší? Nuž to je to, že doba/interval spamätávania sa ľudstva zo svojich "zákonitých" vývojových spoločenských omylov sa neprestajne skracuje a ľudstvo sa stáva stále viac slobodnejším...!
Súhlasí havran


37.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 15:12 avatar
35. Kasafran, tak ty si myslíš, že ľudstvo sa stáva stále viac slobodnejším? WOW.

Ja si zas myslím, že ľudstvu je prirodzeným vývojom dávaná sloboda ale väčšina jednotlivcov sa stále viac dobrovoľne zväzuje a upisuje neslobode, lebo sa vlastnej voľnosti desia.


39.
označiť príspevok

havran
   16. 6. 2019, 15:14 avatar
Kasafran - máš pravdu a je to zákonitý proces vývinu spoločnosti. Spoločnosť hľadá "kľudné vody" a snaží sa zbaviť toho neurotického štádia, ktoré ju vedie búrlivou cestou. Toto však ti štekajúci chudáci nepochopia ani náhodou, lebo oni potrebujú svoje krvavé oči a nenávisť a nie pochopenie pre synergiu spoločnosti.
Súhlasí Kasafran


45.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 6. 2019, 15:41 avatar
(37) Era,
už zrejme vieš, že som prístupný uvažovať o rôznych argumentoch bytia i nebytia prírodného (nie božského) tvora homo sapiens sapiens, a preto sa rád a so skutočným záujmom oboznámim s Tvojím popisom/poznaním ľudských jedincov, ktorí sa vlastnej slobody/voľnosti desia...


48.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 16:26 avatar
Kasafran - no ved sa upisujú rôznych "izmom" rôznym politickým stranám, rôznym náboženským cirkvám - len aby ich niekto viedol za ručičku. Stále sa pýtajú: Kde je istota? Kto nám niečo garantuje? Zvolia Čaputovú a myslia si, že preto im už bude dobre, Zvolia si Putina a myslia, že preto im už bude dobre. Zvolia Trumpa a myslia, že preto im už bude dobre..... ATĎ


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 6. 2019, 17:20 avatar
E: Zvolia Čaputovú a myslia si, že preto im už bude dobre.

O tom pochybujem. Bola zvolená, pretože jej voliči dali najviac hlasov v rámci volieb. Možno by tvoj názor platil na nevoličov, ktorí si môžu myslieť, že keď bude prezidentom Šefčovič alebo prezidentkou Čaputová, že im nebude dobre.

Ale tí, ktorí jej dali hlas, takto nerozmýšľali, že keď bude Čaputová prezidentkou, tak bude dobre. Bude len lepšie, ako keby bol prezidentom iný kandidát. To je všetko. Ale to, či bude lepšie aj samotným občanom, ukáže až čas.
Súhlasí BlairWitch


51.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 6. 2019, 18:03 avatar
Tvoj názor.


57.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 6. 2019, 11:29 avatar
Pre mňa je Progresívne Slovensko jedna velká neznáma so zopár starými tvárami........Nie som si zatial istý, či dokážu racionálne riadiť tento štát, lebo na tom by nám malo záležať a nie na nejakých emotívnych predvolebných prejavoch a sľuboch, ktoré majú jediný účel- dostať sa k moci. Rovnako zatial neviem prečo by som práve PS mal uveriť že nebudú mať korumpovatelných ľudí.......kde tu vidíte záruky ?
Súhlasí Kasafran


58.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 6. 2019, 14:32 avatar
(57) Majko1.
pre mňa PS až takou veľkou neznámou nie je. Ja dôvodne predpokladám, že je jedným z posledných pokusov totálne rozbiť zvyšky našej štátnosti a národnej príslušnosti s tým, aby sme naďalej boli/zostali len tou "tisícročnou" včelou medonoskou...


59.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 6. 2019, 14:43 avatar
Holy kckcot dostanu slovensky do huby a nie nasu statnost chrapuni,


60.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 6. 2019, 14:49 avatar
Veru jednym z poslednych pokusov potom uz ziaden pokus im nebude umozneny paragraf 311 je vlastizrada a plati pre vsetkych ako verejny cinitel trest 2 x tak
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:21,  Slovensko je na kolenách !!!!!! Nám treba pomôcť, lebo sme malý nesebestačný štát...
dnes, 19:18,  Mne osobne sa nepáči správanie Slovenska . Vôbec nikomu v eu sme nepomohli . Dúfam , Korčok...
dnes, 19:16,  80. lemmy izolácia osád by bolo riešením keby v nich večšina obyvatelov ( ale byvajúcich)...
dnes, 19:12,  Lemmy; „Mimochodom, väčšina pozitívnych prišla do osád od 5. do 20. marca, t. j. za...
dnes, 19:11,  Veď to je Juro Jánošík nie Mária . Matovič ešte nemal plačovú konferenciu dnes
dnes, 19:08,  twl to musela vzniknút iná davová psychóza *13
dnes, 19:07,  exhybycyou *39*39*39*39*39*39*39*39
dnes, 19:06,  Aha ho dementa nedonoseneho S.I.S karskeho jak sa certi *11 je nepopieratelny fakt že tam kde sa...
dnes, 19:01,  https://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/dion-celine/that-s-the-way-it-is-24033 pozri Maros,,,
dnes, 18:59,  Táhni oil
dnes, 18:58,  Nevymýšľam si, to je príklad pre štátne zariadenie, pre predstavu, aby bola aká taká...
dnes, 18:57,  Čo si nepochopil na 21.? Rosneft s tým už nemá nič spoločné....
dnes, 18:54,  LITVA POSKYTNE POMOC ŠPANIELSKU A TALIANSKU Litovská vláda poskytne humanitárnu pomoc a...
dnes, 18:52,  Taliansko (pred tým, ako sa na jeho územie preniesol čínsky koronavírus), DAROVALO v dobe...
dnes, 18:50,  29. v tych romskych osadách je toto hotovy luxus, o hygienickych moznostiach ani nevraviac . ja...
dnes, 18:47,  76. lemmy nevymyšlaj si, gabčíkovo slúzi ako prevencia pre ludí ktorí sa vracajú zo...
dnes, 18:43,  Vobec nie Lebo mna posle do pizdy aj svagrina aj brat aj sestra aj svagor aj ja ich a smejeme...
dnes, 18:43,  https://www.mojevideo.sk/video/31db2/panna_maria_sa_zjavila_na_oblohe.html
dnes, 18:41,  Divný humor nemyslíš ? *15*15*15*15*15
dnes, 18:37,  No ved vsetko je divne To je na tom najkrajsie *13 Hladas v tom vsetkom vyznam...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Spoznaním samého seba spoznáš i ostatných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 485 bytes in 0,587 seconds)