Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Aj Čaputka chodí so Sorośom

19
reakcií
912
prečítaní
Tému 1. marca 2019, 22:14 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:14 avatar
Vo výročnej správe via iuris, kde Čaputová vyrástla je uvedená Sorošova nadácia Open Society, ako najštedrejší darca.

Dva krát by som nepovedal, že aj druhá štedrá nadácia je Sorošova, ale neviem sa dopátrať k zoznamu jeho "detí", možno neskôr priložím.
Open Society je však definitívne Sorošova stajňa.

viaiuris.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takže niéééé, nás neplatí Soroš...

A niééé Čaputka nieje ďalší Kiskoid ... kdežééé.

Mrkva v zime.

 
Súhlasí Mil@níčko


9.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   1. 3. 2019, 22:32 avatar
jebú spolú ?      
Súhlasí Boris


15.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:42 avatar
Je to ťažko predstaviteľné, radšej sa o to nepokúšam ,ale teda vyzerá to tak... minimálne v tom záujmovom zmysle.  
Súhlasí Mil@níčko


17.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 11:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2019, 11:59 avatar
O tom niet pochýb  
Súhlasí Kreacionista


19.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 12:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 3. 2019, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:16 avatar
len si pekne skrolni dole dole na stranu 25 a pozri PRÍJMY V ROKU 2016 ......


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 3. 2019, 22:19 avatar
Odhalil si to                 

A to ešte nevieš že je scientologička           

Hovnáááááááááááááááááááááááááááááááá saméééééééééééééééééééé lacné hovná        
Súhlasí Scarllete


4.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:20 avatar
Čas na lieky Edko  
Súhlasí Mil@níčko


7.
označiť príspevok

ondrej muž
   1. 3. 2019, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 3. 2019, 22:25 avatar
Tak neváhaj a ber

a potom pokračuj a ser    

Hovnomety čakajú                       

Duj ho všetky ruské dezinformačné stránky sú už plne hovien okolo deda sorosa

Hlavne správa Kremľa píšu    
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

slobodný vysierač ruských hovien píše    
slobodnyvysielac.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zem a vek pritvrdzuje      

zemavek.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Duj hoooooooooooooooooooooooooooo Borat odhal to kruci


8.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:27 avatar
Vôbec sa nečudujem, že slniečkári upadajú, ako nepolievaná kvetinka, keď tak čítam tie tvoje príspevky... vy ste ako kloni, jeden jak druhý. Jediné čo viete, je byť trápny a oplzlý  
Súhlasí Mil@níčko


6.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:25 avatar
Vie mi niekto pomôcť prosím? Neviem nájsť žiadny zoznam Sorošových nadácií a mimovládnych organizácií? Je to vôbec možné? Veď jeho Open Society má primárny program transparentnosť           


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 3. 2019, 22:32 avatar
Ojoj Borate to sa nahladáš lebo ich ma po svete strašidelne vela

Napríklad Transparency International.

   

Soros je angažovaným filantropom od roku 1979, kedy začal podporovať černošských študentov, aby mohli študovať na Kapskej univerzite (University of Cape Town) v Juhoafrickej republike, vtedy trpiacej pod apartheidom. Podporuje i zmeny a vznik demokracie v bývalých krajinách sovietskych satelitov, ako napríklad i v Gruzínsku, na Ukrajine a inde. V Spojených štátoch je jedným z významných prispievateľov liberálnych organizácií. Sorosova podpora zmien k slobode a demokracii v strednej a východnej Európe je, mimo podpory priamej, záležitosťou miestnych organizácií – Open Society Institute a Sorosových nadácií (Soros Foundation). Podporuje tiež Transparency International. Taktiež založil a finančne podporuje nadáciu Stredoeurópskej univerzity (Central European University - CEU).

Sorosova činnosť bola ocenená doktorátmi honoris causa – v roku 1980 od New School for Social Research v New Yorku, Oxfordskej univerzity (University of Oxford), v roku 1991 od ekonomickej školy v Budapešti (Budapest University of Economics) a Yalovej univerzity (Yale University).


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 3. 2019, 22:36 avatar
Len zriedkakedy dostáva finančník či filantrop od bežných ľudí toľko pozornosti ako George Soros. Teda toľko povrchnej pozornosti. O azda najčastejšom objekte konšpiračných teórií maďarsko-židovského pôvodu sa napísalo už takmer všetko: od toho, že spolupracoval s nacistami, cez to, že platil nedávne slovenské protikorupčné pochody, až po to, že je mimozemšťan – reptilián tajne ovládajúci svet.

Čo je to otvorená spoločnosť

Napríklad jeho hlavný ideologický zápal: takzvaná otvorenú spoločnosť, po ktorej sú pomenované Sorosove nadácie po celom svete. Tento termín prebral od rakúskeho filozofa Karla Poppera, ktorého finančník osobne spoznal počas štúdií v Londýne. K. Popper videl hlavných nepriateľov otvorenej spoločnosti vo fašizme a v komunizme. Ako otvorenú spoločnosť chápal systém, schopný a ochotný reflektovať meniace sa názory voličov. A tiež taký, čo nevyčleňuje jednu časť spoločnosti nad druhú.

„Slovensko ovládli kandidáti […], ktorých niektorí označujú ako ľudí blízkych hodnotám miliardára Sorosa,“

G. Soros jej nepriateľov vidí aj inde: v takzvaných trhových fundamentalistoch, teda v neregulovanom kapitalizme, a v nacionalizme. Svoje myšlienky rozvinul do tlačenej podoby v niekoľkých knihách. „Potrebujeme inštitúcie, ktoré si uvedomujú svoju omylnosť a poskytujú mechanizmus na opravu svojich chýb. Tí, ktorí tvrdia, že poznajú všetky odpovede, by vytvorili uzavretú spoločnosť,“ napísal v knihe Otvorená spoločnosť – reformovanie globálneho kapitalizmu v roku 2000.

Proti tyranii väčšiny

Na akom základe má takáto ideálna spoločnosť fungovať? „Morálka môže mať dva zdroje: kmeňovú príslušnosť a univerzálny ľudský údel. Otvorená spoločnosť musí byť založená na tom druhom,“ píše G. Soros. Ide o myšlienku základných ľudských, občianskych práv a tolerancie, ktoré sú nevyhnutné pre mierové spolunažívanie. „Tyrania väčšiny nevytvára otvorenú spoločnosť. Volebná demokracia [preto] nestačí; musí ju dopĺňať ústavná ochrana práv menšín,“ hovorí o liberálnej demokracii, ktorá je aj dnes v mnohých krajinách v ohrození.

Prvú Nadáciu otvorenej spoločnosti (NOS) založil ešte v roku 1979, keď podporoval práva černošského obyvateľstva v rasovo segregovanej Juhoafrickej republike. V osemdesiatych rokoch potom G. Soros podporoval aj disidentov v Poľsku, Československu a Maďarsku. Pobočka NOS v Budapešti vznikla už v roku 1985.
Proti globálnemu štátu i NATO

Otvorená spoločnosť nie je limitovaná len na štát. Globalizovaný svet potrebuje aj medzinárodné pravidlá. „Spoločnosť bez spoločenských hodnôt nemôže prežiť a globálna spoločnosť potrebuje univerzálne hodnoty, ktoré by ju udržali pohromade,“ píše finančník a filantrop. Takými hodnotami sú napríklad predchádzanie vojnám, ochrana životného prostredia či udržiavanie svetových finančných a obchodných systémov.

No zároveň uznáva, že globálny štát by túto ideu priviedol priďaleko, a preto stačí, ak je národná suverenita len čiastočne podriadená medzinárodnému verejnému blahu. Napríklad tak, ako to funguje v Európskej únii.

V medzinárodných vzťahoch G. Soros, podobne ako mnohí konšpirátori, pociťuje zásadný problém, keď krajiny sledujú len svoje vlastné úzke záujmy, napríklad keď Spojené štáty vojensky zasahujú na vlastnú päsť, teda bez oprávnenia Bezpečnostnej rady OSN. Ešte pred zásahmi v Afganistane, Iraku, Líbyi či Sýrii napísal, že USA sa stali „najväčšou prekážkou na ceste k vláde práva v medzinárodných záležitostiach“. Efektívnejšie je podľa neho podporovať vzdelávanie, občiansku spoločnosť a vládu zákona. Soros bol svojho času tiež proti rozširovaniu NATO na východ Európy, ktoré, ako predpokladal, vyvolalo protireakciu a oslabilo otvorenú spoločnosť v Bielorusku a Rusku.
Migranti už nechodia, stále je tu Soros

V protiklade s vlastnými aktivitami finančník a filantrop tiež často kritizuje mimovládne organizácie, ktoré sa podľa neho pričasto stávajú len obhajcami záujmových skupín. Tak ako aj tie jeho: napríklad v Maďarsku. Magazín Foreign Policy tam aktivity Viktora Orbána zamerané proti mimovládnym organizáciám v krajine opísal ako hľadanie politického triedneho nepriateľa, ktoré má vláde pomôcť v jarných parlamentných voľbách.

„Musia si vymyslieť nejakého nafúknutého strašiaka. [...] Zistili, že Soros je na to ideálnym kandidátom,“ povedal magazínu rumunský aktivista Gabriel Petrescu z Nadácie Serendinno. Najviac Orbánovo brojenie proti Sorosovi vidno v otázke migrácie, v ktorej finančník obhajuje najmä humanitárny aspekt, kým V. Orbán tvrdý bezpečnostný prístup. Migranti už dnes do Maďarska neprúdia, no živiť ich domnelú hrozbu sa tamojšiemu premiérovi stále vypláca.

A tak ulice Budapešti a ďalších miest zaplnili plagáty s tvárou G. Sorosa pripomínajúce antisemitskú propagandu. Do schránok ľuďom vláda zasa zasiela letáky „národnej konzultácie“, v ktorej ľudí straší vymysleným Sorosovým plánom menej trestať kriminalitu migrantov, vyplácať im milióny forintov či potláčať národnú kultúru a maďarský jazyk. Bez ohľadu na to, či sú tieto tvrdenia o finančníkovi úplne vymyslené, alebo sa týkajú len jeho prekrútených vyjadrení z minulosti. O utečeneckej kríze pritom nerozhoduje George Soros, ale vlády členských štátov Európskej únie.
Dobré a zlé neziskovky

Iste, Soros sa aj v tejto téme snaží ovplyvňovať verejnú mienku, čo aj otvorene priznáva. „Iní biznismeni za zatvorenými dverami lobujú za zmeny v regulácii, ktoré majú oveľa väčší dosah […], ale keď k politickým názorom pridáme finančné špekulácie a židovský pôvod, získame ten správny konšpiračný kokteil,“ napísal o jeho aktivitách český investičný analytik Aleš Tůma.

Je však potom rozdiel, ak sa verejnú mienku snaží spoza hraníc ovplyvňovať George, a keď to robí ruská vláda? Podľa politológa Pavla Hardoša z Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského nie: „Soros dáva peniaze na hodnoty, s ktorými nemôže mať principiálny problém nikto. Sú to hodnoty demokratickej, občianskej, slobodnej spoločnosti,“ myslí si. Prekážajú len ľuďom, ktorí odmietajú liberálnu demokraciu. Činnosť stredo- a východoeurópskych NOS Soros už ani priamo nefinancuje. Od roku 2012 musia podobne ako iné neziskovky o svoje financie súťažiť v rôznych grantových výzvach iných donorov. Slovenská pobočka nadácie vlani podľa svojej výročnej správy dostala najviac zdrojov od úradu vlády a z takzvaných nórskych fondov. Míňala ich na projekty ako napríklad vzdelávanie o ľudských právach, slobode a prístupe k spravodlivosti či boj proti nenávistným prejavom a hoaxom.

Napriek tomu je však aj slovenská pobočka NOS tŕňom v oku mnohých ľudí i politikov. „Ujalo sa delenie mimovládnych organizácií na ,dobré‘, ktoré pôsobia v oblastiach nezasahujúcich do diania v politike, a ,šmejdov‘ či ,ľudskoprávnych svätuškárov‘, ktorí sa politikom dívajú na prsty. Problém je ten, že ,dobrá mimovládka‘ sa stane šmejdovou, ihneď ako [...] začne tlačiť napríklad na zmenu legislatívy,“ vysvetľuje pozíciu šéf nadácie Ján Orlovský.
Konšpiračné teórie ľahko neporazíme

G. Soros je podľa neho len stelesnením hodnotovej orientácie, ktorú oponenti vnímajú ako mŕtvu či nevhodnú pre spoločnosť. Kombinácia jeho pôvodu a povolania spolu s osobným presvedčením robia z jeho osoby ideálneho nepriateľa.

No ako potom bojovať s bludnými konšpiračnými teóriami, ktoré sa okolo G. Sorosa neustále krútia? „Medzi mojimi pravicovými priateľmi v Spojených štátoch sa mi vyplatilo poukázať na symetrickú obsesiu, ktorá existuje na politickej ľavici, pokiaľ ide o ,temné peniaze‘ bratov Kochovcov, ktoré vraj korumpujú americkú politiku a verejnú diskusiu [smerom k pravici]. Ak si nemyslíme, že Kochovci sú problém, tak je ťažké vidieť ako problém Sorosa,“ hovorí pre TREND ekonóm Dalibor Roháč.

Ten v článku pre washingtonský The Hill nedávno argumentuje, že v spore liberála Sorosa a neliberála Orbána by aj konzervatívci mali podporovať finančníka maďarského pôvodu. Pretože prednejšia by im nemala byť politická ideológia ľavice či pravice, ale demokracia a právny štát, ktoré sú jej základom.

Pavol Hardoš si myslí, že proti konšpiračným teóriám sa nedá bojovať priamo, lebo tie dokážu byť imúnne voči dôkazom. Proti každému faktickému tvrdeniu sa dá vždy namietať, či je naozaj skutočné či spoľahlivé: napokon, teoretická vyvrátiteľnosť hypotéz je základom všetkého vedeckého poznania, tvrdil už spomínaný filozof Karl Popper. „Možno pomôže len prevencia – čo je najmä úloha poctivej novinárskej práce. Nefabulovať, nerobiť skratky, nezjednodušovať a neporovnávať neporovnateľné,“ odkazuje žurnalistom P. Hardoš.?

George Soros (87)

je americký finančník a filantrop maďarského a židovského pôvodu. Po druhej svetovej vojne emigroval najprv do Spojeného kráľovstva, kde vyštudoval filozofiu. Pracoval v investičných bankách a tiež ako správca vlastných hedžových fondov. Je liberál a podporuje takzvanú otvorenú spoločnosť prostredníctvom svojich nadácií po celom svete. Za celý život na filantropické účely vrátane založenia Stredoeurópskej univerzity v Budapešti (CEU) venoval až 12 miliárd dolárov.


12.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:36 avatar
Takže tak vážení...
Máte dobrú pamať? Dokážete byť k sebe natoľko úprimní?
Potom si iste dobre spomínate na to, ako aktéri progresívneho slovenska, ako aj aktéri protestov, ako aj médiá tvrdili, že Sorošove financovanie politickej agendy je konšpirácia.

Dokedy chcete byť za hlupákov?


13.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 3. 2019, 22:40 avatar
A tiež by vás mohlo napadnúť, prečo Edko okamžite zasiera všetky témy, ktoré sa dotknú skutočností tými istými linkami. Prečo tu denne aj s druhým nickom Havranie zakladá maximálny počet s tým istým nudným obsahom..

Lebo toto je tiež informačné médium a tu sa tiež môže človek čo to dozvedieť.


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 3. 2019, 22:41 avatar
O nadácii

Vyznávame liberálnu demokraciu, osobnú slobodu a dôstojnosť každého jednotlivca.

Vytvárame príležitosti na skvalitňovanie občianskej spoločnosti smerom k jej väčšej otvorenosti, transparentnosti a presadzovaniu rovnosti šancí a ochrany menšín a slabých.

Pri otváraní spoločenských tém, ktoré ovplyvňujú kvalitu života občanov a ich vzájomné vzťahy v spoločnom priestore, sa opierame a presadzujeme tieto hodnoty:

Otvorenosť
Transparentnosť
Slobodná voľba
Zodpovednosť
Tolerancia
Vzájomný rešpekt
Akceptácia
Dialóg
Nekonfliktnosť
Aktivita

Realizáciou vlastných projektov a prostredníctvom grantových programov určených mimovládnym organizáciám stotožňujúcim sa s našimi hodnotami pomáhame rozvoju otvorenej spoločnosti, vzdelávaniu, posilňujeme ľudské práva a rovnosť príležitostí znevýhodnených občanov s prihliadnutím na špecifické potreby Rómov

Patríme k zakladateľom Fóra donorov, pravidelne pripomienkujeme legislatívne procesy, sme aktívni pri tvorbe rôznych politík a pôsobíme v mnohých poradných výboroch a komisiách.

Sme na Slovensku dobre etablovanou, nezávislou organizáciou, ktorá sa v roku 2013 osamostatnila od zakladajúcej organizácie. V rámci medzinárodnej siete nadácií otvorenej spoločnosti už dnes teda nemáme status členskej organizácie. Financie pre svoju činnosť získavame v čoraz väčšej miere z domácich a európskych zdrojov.

Etické zásady, ktorými sa v nadácii riadime, určuje náš Etický kódex.

História:

Nadácia vznikla v novembri 1992 ako nezávislý grantovo-operačný slovenský právny subjekt z prostriedkov Open Society Institute so sídlom v New Yorku. Finančné prostriedky boli určené na granty pre vznikajúce slovenské mimovládne organizácie a vlastné nadačné programy.

Stala sa súčasťou rodiny nadácií známych ako Open Society Foundations, pôsobiacich vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Ich zakladateľom je filantrop a finančník George Soros, ktorému patrí osobité miesto v demokratickej transformácii a modernizácii krajín strednej a východnej Európy.

Z viacerých programových platforiem nadácie vznikli samostatné a finančne nezávislé mimovládne organizácie – Nadácia Centrum súčasného umenia, Nadácia Škola dokorán, Otvorený klub lekárskej spoločnosti, Plán B, n. o., Slovenská debatná asociácia a Slovensko-český ženský fond.

V roku 2013 sa Nadácia otvorenej spoločnosti osamostatnila od zakladajúcej organizácie a v rámci medzinárodnej siete nadácií otvorenej spoločnosti dnes už nemáme status členskej organizácie. Financie pre svoju činnosť získavame v čoraz väčšej miere z domácich a európskych zdrojov.

Ľudia:

Založením Open Society Fund v Bratislave poveril George Soros mladú, dynamickú Američanku Rachel Tritt. Okrem nej v nadácii pracovala ako programová koordinátorka Jana Hažírová a od roku 1993 Alena Páníková. Nadácia začínala s dvoma pracovníkmi a rozvojom programovej činnosti rozširovala počet zamestnancov. Dnes pracuje v nadácii 16 ľudí. Na jej čele stála do decembra 2013 Alena Pániková. Vo funkcii ju vystriedal Marek Kapusta, ktorý viedol nadáciu do konca marca 2015. Od júna 2015 nadáciu vedie Ján Orlovský.

Prečítajte si viac o našej histórii v publikácii 20 rokov činnosti NOS-OSF.
www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 3. 2019, 22:50 avatar
Osobnosťou roka je podľa Financial Times miliardár Soros
Britský denník ho označil za jedného z najväčších filantropov sveta.

Amerického miliardára a filantropa Georgea Sorosa vymenoval britský denník Financial Times za Osobnosť roka 2018. Uviedla to v stredu tlačová agentúra AFP.

Výber vplyvných ľudí do kategórie "Osobnosť roka" vo Financial Times (FT) je podľa AFP zvyčajne odrazom úspechov týchto ľudí. V prípade Sorosa v roku 2018 bol výber určený aj hodnotami, ktoré tento známy miliardár predstavuje.

Soros (88) je denníkom opísaný ako "otec odvetvia hedžových fondov", ale aj ako "vlajkonosič liberálnej demokracie a otvorenej spoločnosti", ktorý "využil svoju filantropickú činnosť na boj proti autoritárstvu, rasizmu a neznášanlivosti".

Soros má úzke kontakty s predstaviteľmi Európskej únie. V máji tohto roku v Bruseli upozornil, že Európa je v "existenčnej kríze", a predstavil trojbodový záchranný plán pre Európu, ktorý má zabrániť tomu, aby sa EÚ rozpadla pod tlakom migračnej krízy, brexitu a vzájomnými hospodárskych súbojov vyvolaných úspornými opatreniami.

Denník FT nezabudol pripomenúť, že Soros, ktorý má židovský pôvod a pochádza z Maďarska, je hlavným terčom zástancov konšpiračných teórií. Finančník preslávený svojím špekulatívnym útokom na britskú libru v roku 1992, sa stal "obetným baránkom" nacionalistov a priaznivcov konšpiračných teórií v Európe i v Spojených štátoch, ktorí ho obviňujú napríklad z podpory nelegálneho prisťahovalectva.

Britský denník pripomenul, že Nadácia otvorenej spoločnosti toho roku presťahovala svoje sídlo z Budapešti do Berlína, čo je dôsledkom zákona na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva, ktorý Maďarsko označuje ako zákon Stop Sorosovi.

Budapešť opustí aj Stredoeurópska škola (CEU), ktorú financuje americký miliardár. Nové sídlo univerzity bude vo Viedni.

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:38,  marketingovú firmu vlastnia finančníci z portugalska a finančníci z českej republiky !!!!!!
dnes, 20:36,  Rambo: First Blood - Motorcycle Full Scene [HD]. Sylvester Stallone on a Yamaha XT250 Motorcycle.
dnes, 20:34,  Mne sa občas nahromadia SMS-ky, že strávim aj hodinu, kým všetky nedôležité vymažem....
dnes, 20:34,  2, .... aj na to je biblická odpoveď! A ja tu na DF mám aj o tom tému. Nuž ale, ako taký...
dnes, 20:33,  Však to je dobre, ušetríš si námahu s vymazávaním. Buď rád, že to niekto druhý za teba...
dnes, 20:32,  Pomenovanie Hollywood vzniklo takto: Raz tam v tej oblasti žil jeden Slovák, ktorý bol...
dnes, 20:30,  nejaký heker nám vymazáva sms-ky z mobilu do 10 -tich sekúnd od prijatia !!!! nemôžeme...
dnes, 20:29,  Najskôr cez aplikáciu musíš zaplatiť až potom môžeš použiť kolobežku a po...
dnes, 20:28,  8, .... ASTAX, ale prečo potom RKC tak dlho učila ľudí o "doslovných , telesných...
dnes, 20:26,  máš nešťastie, už je neskoro, nezablokoval som Ti diskusné fórum osobne ja !!!
dnes, 20:24,  nejaký zbohatlík nám kopíruje tie isté odkazy
dnes, 20:24,  https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002020226426
dnes, 20:23,  https://www.vmd-drogerie.cz/heart-home-bily-caj-a-eukalyptus-sojova-vonna-svicka-elipsa-4-knoty-h...
dnes, 20:21,  Ako to, že ju nemôžu ukradnúť. Má dnuka čip? =DD Alebo má nejaký špecifický vzhľad?
dnes, 20:16,  7, .... len potom prečo mnohí "svätí" mali videnie pekla a videli doslovné miesto?...
dnes, 20:14,  Zuzka tú kolobežku môžeš odstaviť kdekoľvek v BA a ktokoľvek kto ide okolo si ju môže...
dnes, 20:13,  skor tu budes stále spamovať
dnes, 20:13,  akí bezdomovci ? El. kolobežky sa požičiavajú bežne v mnohých mestách na svete aj v pre...
dnes, 20:12,  1, .... ani žiadna dimenzia "trinitálneho Boha" neexistuje! Taký Boh v Písme nie...
dnes, 20:12,  Teraz som si spomenula, že aj v Gaderskej doline ich požičiavajú. ... Je to turistické...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 868 bytes in 0,216 seconds)