Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Admin už neváhaj, sme vo vojnovom stave.

72
reakcií
4558
prečítaní
Tému 26. februára 2022, 19:55 založil kntsz.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 08. 2016
7
28. 03. 2020
14
14. 05. 2007
14
18. 09. 2013
24
 
 


1.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 2. 2022, 19:55 avatar
Žiadam administrátora, aby neodkladne zablokoval diskutujúcich, ktorí tuná preukázateľne šíria pro Ruskú propagandu a zámerne dezinformujú Slovenských občanov:
Boris
Kasafran - ktorý sem naviac práve pricapil link na Ruský dezinformačný web.
Mil@ničko
havran
Treba pozornejšie sledovať príspevky aj iných, momentálne sa javiacich ako "užitoční" idioti.

Onedlho bude schválený zákon a budeme povinný týchto ruských agentov nahlasovať orgánom činným v trestnom konaní.
Súhlasí  ×, ondrej61, Čeka


2.
označiť príspevok

havran
   26. 2. 2022, 20:03 avatar
kntsz to musíš preukázať, tvrdíš to jednoducho z nenávisti je to nositeľ neoliberálnych spôsobov , ktoré smerujú k fašizmu.
Súhlasí  ×,  ×


3.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 2. 2022, 20:05 avatar
3-
žiadna nenávisť,
len už sa nemôžem nečinne pozerať na utrpenie Ukrajinského národa.
Súhlasí Čeka


71.
označiť príspevok

Čeka muž
   1. 3. 2022, 18:00 avatar
sudruh Havran nič nemusí
Súhlasí kntsz


4.
označiť príspevok

havran
   26. 2. 2022, 20:11 avatar
WinAPI - to tu budú rozhodovať exekútori ktorí sa pasujú za demokratov ? Kto tu vlasne rozpútava nenávisť a nie je schopný obhajovať svoje názory. Už si ma raz exekvoval len za to , že som súhlasil s časťou názorov Kasafrana. Je preč moja 11 ročná historia. Pritom si prosím prejdi spôsoby vyjadrovania a osobné napádanie napríklad Ondreja. Chápem význam slova demokracia a aj to "kratos" no nemal by v tom byť chaos a prosím ťa o to , aby si nesklzol na cestu so samozvanými exekútormi. ĎAKUJEM
Súhlasí  ×,  ×


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   26. 2. 2022, 20:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 13:19 avatar
ondrej61 kntsz mali by ste sa vy dvaja stretnúť a v spoločnom objatí vyhlásiť stredovekú svätú vojnu.  rozum vás isto nebolí a ani vám to nehrozí. Však viete prečo?
Súhlasí  ×


39.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 13:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 13:33 avatar
53. ako tvoj idol kntzs ked ma dat stanovisko k nezmyslu v nazve jeho temy??
Súhlasí  ×


44.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 13:39 avatar
ondrej61 asi nevieš čítať, keď sa tu každý vyjadril nesúhlasom k tomu čo sa deje na Ukrajine. Nie každý však ovláda tvoj primitívny slovník, tak nám prepáč. 
Súhlasí  ×


45.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 13:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 14:11 avatar
ondrej61 toto mi je škoda komentovať A čo tie jahniatka zo Západu , čo sa pasú po svete? Nebuď jednostranný . Pochop , že na každú vojnu treby dvoch. Tak mi povedz ako Dzurinda a Mikloš s Benderovcami pomáhal Ukrajine 4 roky? Hoax..čo? Počúval si Miklošové komentáre a úvahy a rozumel si tomu?
Súhlasí  ×


54.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 14:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 16:52 avatar
ondrej61 už si zabudol? Tak sa opýtaj Bidena , on to opakuje do nekonečna a nič....
Súhlasí  ×


6.
označiť príspevok

Astax1 muž
   26. 2. 2022, 20:50 avatar
Kto je normou, aby mohol rozhodovať čo je propaganda a čo nie? Kto je tou normou, aby mohol označiť niekoho názor za hoax? Z môjho pohľadu sú tu jednoznačne snahy o potláčanie slobody prejavu. Osobne nestojím na žiadnej strane, politika sveta ma nezaujíma, ja bojujem iný boj, ale nedajú sa mi prehliadnuť až doslova hysterické komentáre zväčša tých, ktorí stoja na strane západu. Paradoxne sú tu miernejší tí, čo stoja na opačnej strane názorového spektra.

Na pozadí všetkého má byť Kristova láska, láska ku každému, dokonca aj k nepriateľovi.
Súhlasí  ×,  ×, Petrosko, J.Tull


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   26. 2. 2022, 20:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 2. 2022, 21:01 avatar
Astax -
choď to rozprávať na našu hranicu s Ukrajinou plačúcim mamičkám s batolaľatmi na rukách.
To čo tuná momentálne produkuješ je rezignácia pred zlom satana.
To, že nestojíš na žiadnej strane (ani na strane dobra a ani na strane zla), je tvoj osobný problém, ktorý nám vysvetľovať nemusíš..... 
Súhlasí ondrej61


16.
označiť príspevok

Astax1 muž
   26. 2. 2022, 21:31 avatar
kntsz
Ja sa nepozerám na veci čierno-bielo ako ty. Snažím sa pochopiť aj druhú stranu. Neschvaľujem krok Putina, myslím si, že to mal nechať tak aj v prípade, že by Ukrajina vstúpila do NATO a doviezla tam jadrové zbrane. V takom prípade, ak by začala vojna, zhorel by celý svet. Putin nechcel byť ale odkázaný na túto (ne)možnosť, síce to znie paradoxne ale chcel tomu zabrániť tým spôsobom, že rovno zamedzí prístup Ukrajine vstúpiť do NATO a to aj takýmto radikálnym spôsobom. V januári sa snažili o predloženie obojstranných dohôd, ktoré by situáciu zmierňovali a poskytovali určité záruky. Tieto dohody boli však zamietnuté. Ani Putin nie je hlúpy a musí vidieť dlhodobú anti-ruskú politiku Ameriky, ktorá odstupuje od mnohých bezpečnostných dohôd, ktoré boli dovtedy v platnosti, čo samozrejme zvyšuje riziko vojny. Takto by bol z pohľadu Ruska nepriateľ na skok od ich krajiny, čo mu dáva strategickú výhodu. Je samozrejmé, že v takomto prípade bude Rusko hájiť svoje záujmy a riešiť svoju bezpečnosť. Vy to ale nechcete vidieť, lebo glorifikujete USA akoby to bola zasľúbená zem. A ver mi, že nie som nijako v mojich názoroch na túto situáciu ovplyvnený Ruskom. To skôr vo vás drieme akási zášť voči Rusku spôsobená okupáciou našej krajiny USSR. Problém je veľmi komplexný a siaha až k studenej vojne ale vy na to máte jasnú odpoveď "zlé Rusko, dobré USA a západ".

Zaujímavé je, že ste istotne neboli takto horlivo zapálení proti Amerike, keď napadla Irak. Každá veľmoc si jednoducho robí svoju politiku. Chýba mi teda vo vašich názoroch kritické myslenie a nestranný pohľad, aký má napríklad J.Tull.

Pred zlom som nerezignoval, ale vidím trošku ďalej ako ty, skrze vieru vidím dokonca až za "oponu" ľudských dejín, viem ako musí skončiť tento svet, veď nám to predsa hovorí Písmo. Na čo by som ti vysvetľoval, že tu je nepriateľ, ktorý drví Cirkev, že vedie svet do "perverzného konca". Vy ste takí slepí, že ani nevidíte ten duchovný boj, šíriace zlo, ktorému podliehajú mnohí. A skutočne to vidieť nemôžete, pretože to sa nedá pozorovať telesnými očami, lež duchom. Ale na to, aby som nazeral duchom, musím byť duchovný ale vy nie ste duchovní, inak by ste videli väčšie veci a nad takýmito vecami ako tu píšeš, by ste sa neznepokojovali.
Súhlasí  ×, havran,  ×


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   26. 2. 2022, 21:53 avatar
18-
krásne odkrývaš svoje zmýšľanie - to je v pohode.
Tvoj problém však nastáva v okamihu, keď si sám pred sebou ideš zdôvodňovať svoje počínanie.
Česi majú na to pekný výraz: Ochočuješ si vlastné svedomie.
No a ešte väčšiu tragédiu vidím v tom, že na takéto ochočovanie svedomia zneužívaš Kristovu pravdu a cestu......
Nebol si náhodou v Pacem in terris a nekolaboroval si s komunistami ? (len sa pýtam)


18.
označiť príspevok

Astax1 muž
   26. 2. 2022, 22:42 avatar
19. Odkrývam svoje zmýšľanie? Ja sa nemusím zatajovať, svoje názory na celú Americko-Ruskú situáciu som tu už prezentoval. Ale keďže moje názory nie sú v súlade s tvojimi, tak automaticky zaujímaš ofenzívny postoj, lebo taký je človek. Už v minulosti som ti písal, že svoje politické vnímanie aplikuješ na posudzovanie ľudí, no často krát ideš ešte ďalej, zasahuješ ním až do poľa viery. Hovorím ti teda, že ty nie si normou pravdy ale správaš sa, akoby si ňou bol. Ale aby som zmiernil tvoju zášť voči mne, odpoviem na tvoju otázku. Nie, nebol som, v skutočnosti s komunizmom nemám vôbec nič spoločné, pretože som sa narodil až po jeho páde. Touto otázkou si mi ale ukázal, že som nebol až tak ďaleko od pravdy, keď som napísal: " To skôr vo vás drieme akási zášť voči Rusku spôsobená okupáciou našej krajiny USSR".

Keďže preferujem dialóg, tak mi prosím ťa skús vysvetliť, ako si svojimi myšlienkovými pochodmi dospel k názoru, že "pre ochočovanie svedomia zneužívam Kristovu pravdu a cestu"?
Súhlasí  ×,  ×, havran


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2022, 13:08 avatar
21- 29-
„Ja sa nepozerám na veci čierno-bielo ako ty.“
Čo ty vieš o tom ako sa ja pozerám na veci?
Ak si myslíš, že ak teraz, t.j. v čase, kedy celému – opakujem celému demokratickému svetu je jasné kto je tuná agresor a kto tu začal vraždenie nevinných ľudí sa budeš snažiť pochopiť agresora a hľadať argumenty, aby si ho mohol vyvinovať – ospravedlňovať jeho činy, že to napĺňaš princíp objektívneho hodnotenia reality, tak to nie je nič iné ako zvrátenosť. Chrlíš tuná hromadu polopravd do neskutočnej až nepolapiteľnej šírky, kde sa argumentačne strácaš.
Z tejto svojej zvrátenosti ešte ideš spochybňovať názor môj a tvrdiť, že sa na to pozerám čierno – bielo ?
„Ale vaša reč nech je áno – áno a nie – nie. Čo je navyše, pochádza od zlého.“
Vedz, že moje tvrdenia nie sú emocionálneho charakteru, ale sú postavené na jednoznačnom poznaní reality aj v kontexte s historickými skúsenosťami. Ak sa ty nevieš zorientovať, tak si hľadaj pravdu, ale neobviňuj a neosočuj mňa, že ju nepoznám.
Gro tvojho príspevku sú citácie otrepaných fráz z proruských konšpirácií a hoaxov, ktoré ja už viem naspamäť a ktoré sú cielene falošné a cielene mätúce.
Opäť ti zacitujem:
„Lebo kto má, tomu sa pridá a bude mať hojne. Ale kto nemá, tomu sa väzme aj to, čo má.“
Zamotal si sa do Ruských bludov a zamotávaš sa viacej a viacej, čim sa ti skutočná pravda bude vzďaľovať.
Kde si urobil chybu?
Urobil si ju min. v momente ak si si nevšimol skutok demokratického a hospodársky a aj vojensky vyspelého západu vrátane USA, že v momente rozpadu Ruska, Rusko nenapadla a nedorazila ho tak, ako teraz Rusko chce doraziť oslabenú Ukrajinu bez zmlúv s NATO – m a reálne osamotenú.
Div sa svete, v tom bode rozpadu Ruska, ten krvilačný západ bažiaci po obsadení Ruska, sa Rusku otvoril, začal s ním obchodovať a poskytovať vyspelé technológie pre naštartovanie hospodárstva.
Ak si si čo iba toto nevšimol, tak nemáš v sebe to základné ............. a teda ti bude zobraté aj to, čo máš.
Aké dôkazy pre nájdenie pravdy ešte hľadáš ??? a vôbec hľadáš ich ??? – to sú otázky, ktoré si teraz kladiem a z týchto otázok mi vyplývajú aj otázky, že akej viere to veríš, lebo takéto správanie v Kristovom Posolstve nenachádzam.
Áno, diablovi ide hlavne o to, aby človek nepoznal celú pravdu...... a správal sa pochybovačne aj vo veciach, kde sa už svieca dávno postavila na stôl. Už nie je čas na pochybovanie, lebo pravda je odhalená. Už vieme kto zabíja nevinných a vyháňa plačúce ženy s deťmi za hranice do bezpečia.
Súhlasí ondrej61


35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 13:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 13:29 avatar
49. esteze ty bohorovne potvrdis ze slovensko je vo vojnovom stave .  
Súhlasí  ×


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 13:39 avatar
55. tak nech sa nauci vyjadrovat a spravne interpretovat . az potom nech lezie na diskusne forum . alebo nech si overuje info .
pokial viem, dnes som sa dozvedela ze na SK je mimoriadny stav .
Súhlasí  ×


48.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2022, 14:01 avatar
57-
tak tebe chýba k vojne už len krvička?
Aj tá už tu je súdružka - u mojich priateľov...... u tvojich zjavne nie.
Súhlasí ondrej61


50.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 14:05 avatar
kntsz Scarlette a Súdružka? To si sa už načisto ...? Ale je to chytrá baba a to ti vadí?
Súhlasí  ×


60.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2022, 10:45 avatar
62-
Havran, už som sa tuná viacej krát vyjadroval ako chápem pojmy komunista -eštébák - bolševík -súdruh, súdružka, ale aj nacista a fašista........
Chápem, že to je pre teba problém, lebo s týmito pojmami si bytostne spätý - takže noch einmal:
Mal som a mám veľa priateľov bývalých komunistov - súdruhov aj súdružiek - dokonca aj z našej rodiny - spomínal som to tuná. Všetci títo ľudia (pokiaľ už nepomreli) boli a zostali slušnými, demokraticky zmýšľajúcimi ľuďmi a uvedomili si čoho boli súčasťou a museli sa s tým vyrovnať a vyrovnali sa - tam nie je problém.
Problém je dnes, kedy sa objavujú popri takých ako ty a kaso s odpustením pred vymretím (to vymretie sa týka samozrejme aj mňa) a napĺňajú znovu pojmy o ktorých sme si mysleli, že ich pohltila história.
Nepohltila a "vyliezajú z hrobov" a napĺňajú obsah pojmov, pri ktorých vzniku ešte vôbec nemuseli byť na svete.
Takže prepitujem:
Ak niekto tuná bude napĺňať obsah pojmov z minulosti, tak ho budem nazývať týmito pojmami.
Ak by si sa tuná nesprával ako komunista a kaso ako zradca a eštébak, nikdy by ma ani nenapadlo vás týmito pojmami nazývať.....


62.
označiť príspevok

havran
   28. 2. 2022, 13:58 avatar
kntsz tvoj problém je v tom, že nevieš realistický argumentovať názory , ktoré asi nechápeš.Ja som i v socializme dokázal vzdorovať názorom o "ľudskej tvári " a "reálnom socializme" Bol to jednoducho bezmysel , ktorý iba pekne znel v ušiach tých ktorí videli cestu na svoj vrchol , ale však vieš ako to dopadlo. Dehonestovaním názorov iných sa nikdy nič nevyrieši , len to vedie k vojne, pravda keď jedna strana má svoj hospodársky záujem , potom vždy príde vojna. TOTO si ZAPAMETAJ! Pozri komu as míňajú základné suroviny a tí Rusi na druhej strane nevedia čo s nimi a nedokážu ich ťažiť a predávať.


63.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2022, 16:19 avatar
80-
áno, máš tendenciu rozmýšľať strategicky.
Tvoj problém však vidím v tom, že okrem tých starých "právd", sú tuná aj pravdy nové a aj pravdy o tom čo bude potom....
Suroviny ako uhlie už skončili.
Nebude trvať ani 5 - 10 rokov a skončí aj plyn a ropa - min. však sa ich potreba zredukuje na max 50%, lebo nastúpi vodík a iné alternatívne zdroje.
Už dnes sa celý západ zaobíde bez ruského plynu a ropy. Amerika totiž už aj na vyše uvedený fakt nebude šetriť vlastné náleziská a uvoľní ich.
Zbav sa predstavy, že civilizovaný svet potrebuje Ruské nerastné zásoby, alebo, že sa bez nich nezaobíde.
Keď budeš vychádzať z tejto strategickej premisy, tak dospeješ k tomu, k čomu dospel aj Putin a zistíš, že okrem rozpínavosti a hrozieb jadrovými či vákuovými bombami mu absolútne nič nezostáva, len tvrdá realita rozvojovej a bez pomoci západu upadajúcej krajiny, kde sa o 10 rokov ocitne. Potom totiž už západ nebude mať žiaden dôvod s Ruskom jednať ako rovný s rovným.......
Kapišto???


52.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 14:11 avatar
67. ty si radsej nabuduce overuj info nez nieco pustis do eteru . Slovensko vyhlasilo mimoriadny stav . tupec
inak ja som byvalu eru neprezila . to ty . s tym sudruhovanim to bude asi projekcia , ze sudruh?
Súhlasí  ×


61.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2022, 10:50 avatar
64-
neprežila si bývalú éru ?????
To mi je novinka.
Podľa tvojho správania sa v poslednej dobe mi to ani na um nedošlo...... 


42.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 13:36 avatar
ondrej61 ver, že hovorím za väčšinu na DF , ktorých udivuješ svojou "hlbokomyseľnosťou" ,"prezieravosťou" a "kultúrou ducha". Pokračuj tak ďalej a sme radi , že ťa tu máme.  Veď bez teba sa tu požerieme navzájom. 
Súhlasí  ×


55.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 14:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 13:30 avatar
kntsz čo to tu splietaš? Áno, diablovi ide hlavne o to, aby človek nepoznal celú pravdu...... a správal sa pochybovačne aj vo veciach, kde sa už svieca dávno postavila na stôl. Už nie je čas na pochybovanie, lebo pravda je odhalená. Už vieme kto zabíja nevinných a vyháňa plačúce ženy s deťmi za hranice do bezpečia. to je citát ktorý si napísal . Myslel si aj na Vietnam ,Chile, Afriku Arabiu... stratil si súdnosť? Nevidíš do podstaty svetového kapitálu a ten sa nedelí na dobrých a zlých. Aj USA do poslednej chvíle obchodovali s Hitlerom a nakoniec pri delení vojnových reparácii dostali 3/4 podielu , ale čo tých 20 milionov Rusov? Pre tých v srdci miesto nemáš?
Súhlasí  ×


46.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2022, 13:51 avatar
51-
zabudol si ešte na koloniálne obdobie a vyvážanie černochov do Ameriky, aby tam robili ako otroci......
Skorej si však myslím, že vedome si nechcel pokračovať ďalej, lebo by si sa chytil do vlastnej pasce.
Ono totiž jeden z potomkov týchto otrokov sa stal prezidentom USA.
   
Bol by si prekvapený aké miesto v srdci mám pre bežných Ruských občanov. Je mi ťažko, keď vidím ako ich odchytávajú a zatvárajú. Tomu totiž tak ľahko koniec nebude, lebo Ruská sibír je veľká a zmestí sa tam ako v minulosti, možno tretina Ruského národa.....
Súhlasí Čeka


47.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 13:59 avatar
kntsz ty do môjho srdca tiež nevidíš, ale to ti nebráni má nálepkovať. Tvoja metóda je nálepkovať a nie seriozne diskutovať , lebo očakávaš , že každý bezvýhradne podporí tvoj "geniálny pohľad".
Súhlasí  ×


51.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2022, 14:09 avatar
64-
čítaj po sebe čo píšeš a čo si písal na moju adresu a potom tuná drístaj, že niekoho nálepkujem.
Cituj ma prosím, kde som ťa v tejto téme nálepkoval.
Aj v úvodnom príspevku som ťa uviedol až na poslednom mieste a ani tam som ťa nenálepkoval, ale som len konštatoval, že tvoje príspevky v týchto pohnutých časoch pomáhajú Ruskej dezinformačnej propagande.
Súhlasí Čeka


49.
označiť príspevok

havran
   27. 2. 2022, 14:02 avatar
kntsz -len mi vysvetlí, čo si tým chcel povedať? Myslíš ,že som zabudol vymenovať tých 169 vojen ktoré viedli USA na východnej pologuli za posledných 70 rokov? Tak to urob ty.
Súhlasí  ×


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2022, 14:43 avatar
69-
je veľmi jednoduché pochopiť čo som chcel povedať.
USA je demokratický štát, kde je reálne politika pod kontrolou médií a Vietnam, ktorý si spomenul bol zastavený hlavne americkými médiami. Niečo také bolo nevídané za vašej totalitnej vlády a je ešte nevídanejšie v súčasnej Ruskej realite.
Vo všetkom čo robíme sú z dôvodov našej nedokonalosti chyby.
Podstatné je, aby sme sa z týchto chýb poučili a smerovali k vyššej sociokultúrnej úrovni a hlavne tie chyby neopakovali.
To je cesta demokratických krajín západného typu.
Rusko preto, že je to stále totalitná krajina, jej správanie sa nemá čo korigovať a preto nemá problém skočiť aj 75 rokov do histórie a zopakovať si ju.
Tvoja "bohatá" argumentácia históriou teda v prípade USA je falošná, čo sa nedá povedať pri argumentácii históriou u totalitných režimoch, akým Rusko jednoznačne je.
Súhlasí Čeka


73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 3. 2022, 11:29 avatar
Astax1 ukrajina nepodala dodnes prihlášu do našej obrannej aliancie . Ukrajina nemá a nebude mať jadrové zbrane . Tie naváža Putin do Bieloruska . Na to si zabudol ?


57.
označiť príspevok

Petrosko muž
   27. 2. 2022, 16:27 avatar
7. Podobne to bolo vo všetkých totalitných a diktátorských politických systémoch od staroveku až po dnes. Ale ktovie, možno to ešte nebude až také zlé, hoci náznaky cenzúry sa už prejavujú. Uvidíme. Niektoré veci vyrieši napokon asi až Boží súd, lebo tie svetské súdy v určitých politických režimoch slúžia im... Možno sa z toho ešte o nejaký čas dostaneme... i keď asi nie bez nejakých obetí


59.
označiť príspevok

Petrosko muž
   27. 2. 2022, 18:21 avatar
"Mnoho stránok bolo zmazaných a ďalšie weby cenzúra ešte len čaká
To všetko pod priehľadnou zámienkou – tieto weby údajne dezinformujú o Ukrajine. Avšak na zozname webov na mazanie sú aj také, ktoré o Ukrajine informujú len veľmi okrajovo a ich hlavná téma je iná či dokonca informujú plne v súlade s mainstreamom! Tu už oficiálna verzia vlády absolútne neobstojí.
Avšak v iných otázkach už sa napríklad od mainstreamu značne odchyľujú. Preto je jasné, že musia byť scenzurované iba a len preto, že ide o weby antisystémové a k vláde kritické. A tiež o weby hojne čítané, ktoré išli práve preto „na rad“ medzi prvými. ...
Avšak práve fakt, že sú na zozname aj weby, ktorých informácie sa sústreďujú skôr na iné témy, než na tému vojny na Ukrajine, ale sú konzervatívne, pravicové alebo inak antisystémové, ukazuje, že tu zrejme prebieha postupná plošná cenzúra a je len otázkou času, než prídu na rad aj ďalšie stránky len preto, že mnohé názory nie sú v súlade s oficiálnymi názormi „strany a vlády“. Je hanba, ak sa niekto nazýva demokratom, ale dnes a denne ukazuje, že nevie, čo slovo „demokracia“ znamená."
www.podtatransky-kurier.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí  ×


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2022, 16:35 avatar
75-
ešte si mal vo svojom "fundovanom" rozbore naznačiť, že niekde okolo 75% prinotvých médií (nechce sa mi to teraz vyhľadávať), vlastnia oligarchovia a ich poskokovia, ktorí sú epigónmi bývalého proruského totalitného režimu so stálou ilegálnou naviazanosťou na Rusko.
No a oni sa iste postarajú o vyváženosť tvojej "ideálnej" predstavy.  
Súhlasí Čeka


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2022, 21:03 avatar
Ja som proti blokovaniu, ale zle sa to číta, to je fakt. (im sa zasa zle číta čo píšeme my)
Ale prekvapilo ma, ako objektívne informuje ruská wikipedia o udalostiach: (z prekladača)

Ruská invázia na Ukrajinu (tiež vojna Ruska proti Ukrajine[1][2]; v Rusku oficiálne – „špeciálna vojenská operácia“[3]) – totálny zásah Ozbrojených síl Ruskej federácie na Ukrajine. Rusko zaútočilo na Ukrajinu v skorých ranných hodinách 24. februára 2022. Invázii predchádzala kríza vo vzťahoch medzi Ruskom a Ukrajinou, sťahovanie ruských vojsk k ukrajinským hraniciam, ako aj diplomatické uznanie Ruskom samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) a Luhanskej ľudovej republiky (LĽR). ), ku ktorému došlo 21. februára 2022[2].

Od októbra 2021 sa v médiách objavilo množstvo vyhlásení a správ o blížiacej sa invázii; Ruskí najvyšší predstavitelia ich dôsledne vyvracali[4]. 24. februára o 05:30 moskovského času bola v ruskej televízii odvysielaná výzva ruského prezidenta Vladimira Putina o začatí „špeciálnej vojenskej operácie“[2][5][6]. Ruské jednotky vstúpili na územie Ukrajiny z pevniny Ruska, z Bieloruska a Krymu. Raketové a bombové útoky boli uskutočnené na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru, vojenské letectvo, zariadenia protivzdušnej obrany, vojenské letiská[7]. V tom istom čase začali ozbrojené formácie DĽR a LĽR nepriateľské akcie proti Ozbrojeným silám Ukrajiny (APU) pozdĺž celej frontovej línie v Donbase[8] a na viacerých miestach[9] prešli do ofenzívy.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj povedal, že hlavným cieľom ruských vojenských akcií je eliminácia Ukrajiny ako štátu[10]. Ukrajina oznámila prerušenie diplomatických vzťahov s Ruskom[11]. V súvislosti s vypuknutím nepriateľských akcií vyhlásil Volodymyr Zelenskyj na území Ukrajiny stanné právo[12] a 25. februára všeobecnú mobilizáciu[13].

Invázia vyvolala odsúdenie väčšiny krajín svetového spoločenstva, ako aj niektorých novinárov, vedcov a verejných činiteľov v krajine[?], vrátane protivojnových protestov[?], a viedla k zavedeniu nových sankcií proti Rusku[ ?].


10.
označiť príspevok

Scarlette žena
   26. 2. 2022, 21:08 avatar
vsak tu skape pes ked ich zabanuje   potom za nimi doliezat na lipku
Súhlasí  ×, TvojOponent19


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   26. 2. 2022, 21:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Scarlette žena
   26. 2. 2022, 21:13 avatar
12. no booze tak ma zabunuje , sa tu nedrzim zubami nechtami ako ty . A NEOTRAVUJ
Súhlasí Astax1,  ×, TvojOponent19


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2022, 21:12 avatar
Dlho ani na Lipku, ak nám ju zablokujú komplet...
Súhlasí Čeka


14.
označiť príspevok

Scarlette žena
   26. 2. 2022, 21:14 avatar
13. tebe ?


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 2. 2022, 21:20 avatar
Aj mne, všetkým.
Súhlasí Čeka


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 2. 2022, 00:39 avatar
kntz
Za prvé - nie sme vo vojnovom stave. Toto Tvoje tvrdenie je argumentačným klamom. Ak chceš byť serióznym partnerom v dskusii, nemal by si používať argumentačné klamy.

Za druhé. Deklarácia základných ľudských práv hovorí, že sa cenzúra nepripúšťa.
Za tretie. Najhorší spôsob boja proti tvrdeniam, ktoré napríklad Ty považuješ za ruskú propagandu alebo hoaxy, je blokovanie takých tvrdení. Je to akokeby Ti ochorelo dieťa a Ty namiesto toho, aby si šiel lekárovi, yavrel by si ho do pitvora, aby ho nikto nevidel.
Kedysi som vytvoril apologetickú stránku, kde som vyslovene yverejňoval protikresťanské tvrdenia aj s linkami na stránky, kde odzneli. Poctivou argumentáciou som ich vyvracal. Tak sa to robí.

Neobstojí ani Tvoja argumentácia uplakanými mamičkami na hraniciach. Aj to je totiž argumentačný klam. Citové vydieranie.

Máš právo nesúhlasiť s názorom kohokošvek. Máš právo oponovať. Ale nemáš právo nikomu siahať na slobodu slova.

Putin je agresor. To je fakt. Rovnako ako agresorom bola naša krajina v prípade Iraku. Na tragédii Ukrajiny má leví podiel politika EU a USA. To neospravedlňuje prepadnutie Ukrajiny Ruskom. To je kontext. Musíš si ho pripomínať. Lebo tá vina je aj na Tebe.

Mimochodom žiješ v krajine, ktorú založili rovnako separatisti.

V neposlednej rade ešte pár poznámok. Deklarácia garantuje právo skupinám obyvateľstva tzv. právo na sebaurčenie. Toto právo obyvateľom Dombasu neupiera ani riaditeľ IĽP Weisenbacher. Ako Slováci sme mohli Ukrajine ponúknuť spôsob riešenia krízy, ktorou sme národnostné sporz riešili vynikom samostaného štátu. Dombas nepatrí Kievu ani akémusi diskutérovi z DF. Patrí ľuďom z Dombasu. Ukrajina sa mohla rozdeliť tak, ako sme to my urobili s Čechmi. Osem rokov tí ľudia žili vo vojne a EU na nich kašľala. Kiev stratil morálne právo na Doneck aj Luhansk alebo Krym. Viedol vyhladzovaciu vojnu voči svojim občanom. Pozastavil vyplácanie dôchodkov, blokoval im prívod životu potrebnej pitnej vody. Snažil sa ich vyhladovať. To sa nerobí.

Ukrajina sa rozpadne. Doneck a Luhansk a Novorosija pripadnú Rusku. Halič, ak sa nepletiem, by sa maa vrátiť Poľsku. Podkarpatská Rus pripadne Maďarom. Ten zbytok sa bude volať možnoUkrjina alebo Kievská Rus. Možno.

Ani vo vojnovom stav sa nesmú pošliapavať základné ľudské práva.
Súhlasí  ×


20.
označiť príspevok

TvojOponent19
   27. 2. 2022, 00:42 avatar
Za preklepy sa ospravedlňujem.


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 01:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

kntsz muž
   27. 2. 2022, 13:31 avatar
25-
veľmi jednoducho a výstižne si to napísal ondrej.

Prečítal som si 23-ku oponenta pozorne.
Dnes - v čase tvrdej reality medzi životom a smrťou, žiaľ už nie je čas na plané a bezduché polemiky, argumentačné vývrtky, ktoré nesmerujú k hľadaniu pravdy, ale sú len a len presadzovaním svojho videnia či skorej, z môjho pohľadu, akýchsi pochybných úmyslov, ktoré sa stávajú pre poslucháčov irelevantnými a zostávajú len a len na svedomí autorov.
Žiaľ okrem toho, aby sme ponúkali pomoc - ubytovanie utečencom - čo robím, nemáme inú možnosť ako čakať, čakať........
Pravda k nám žiaľ už prichádza sama bez toho, aby sme ju vyhľadávali a bude žalostnejšia a žalostnejšia........
Súhlasí Čeka


22.
označiť príspevok

Starý chren muž
   27. 2. 2022, 05:37 avatar
Tvoj Oponent, niekoľko poznámok k tvojmu príspevku.
Porovnávaš situáciu na Ukrajine k rozdeleniu Československa. Myslím si, že to bola iná situácia. Československo bolo spojenie dvoch národných republík, Českej a Slovenskej. Na Ukrajine to nie je spojenie dvoch národných republík, teda ukrajinskej a ruskej. Postavenie Donbasu a Luhanska by som prirovnal k postaveniu Maďarov na Slovensku. Mala by Maďarská menšina na Slovensku právo sa osamostatniť a keď im to Slovensko neumožní, majú právo si založiť ozbrojené oddiely, ktoré vyhlásia juh Slovenska za samostatnú separátnu republiku, ktorá má tendenciu sa pripojiť k Maďarskej republike.
Československo sa rozdelili na dva Štáty po vzájomnej dohode, to nebolo odtrhnutie v rámci Československa proti vôli federálnej vlády a prezidenta Československa.
S týmto odtrhnutím nesúhlasila vláda Ukrajiny, ani prezident. Ak by sa urobilo referendum na celej Ukrajine a prešlo by kladne, vtedy by mohli samozvaní predstavitelia Donecka a Luhanska oprávnené žiadať o osamostatnenie.
Keď sa naozaj dialo to, čo hovoríš, že ľudia tam boli utláčaní, nevyplácali dôchodky atď. tak to je zlé. S tým naozaj nesúhlasím.
Len by som ťa prosil, ak máš nejaký pravdivý nestranný zdroj, z ktorého čerpáš informácie o prenasledovaní obyvateľov týchto oblastí, daj ho sem. Rád by som si to overil. Ale nie z nejakého zaujateho prokremeľského zdroja. Tak isto nie zo zujateho proukrajinskeho zdroja. Niečo seriózne, nezávislé a hlavne pravdivé.


23.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 11:43 avatar
Slovensko je vo vojnovom stave alebo o com pise autor temy?????
Súhlasí  ×


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 11:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 12:06 avatar
33. pytam sa ci je Slovensko vo vojnovom stave .


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 12:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 12:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 12:13 avatar
35. a odkedy . ten vyhlasuje iba prezident na navrh vlady .


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   27. 2. 2022, 12:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 2. 2022, 12:23 avatar
5. POVINNOSTI POUŽÍVATEĽA

Používateľ berie na vedomie, že pri využívaní služieb na serveri sa nesmie správať v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi Slovenskej republiky a/alebo so všeobecnou morálkou, a to nesmie žiadnym spôsobom:
1. propagovať násilie a otvorene alebo skrytou formou podnecovať nenávisť na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine;
2. propagovať vojnu alebo opisovať kruté alebo inak neľudské konanie spôsobom, ktorý je ich nevhodným zľahčovaním, ospravedlňovaním alebo schvaľovaním;

Sú to pravidlá tohto fóra, ktoré porušuje najmä jeho správca, necháva priestor pre jemu podobných a maže príspevky, témy nie pre porušovanie pravidiel, ale s "ideologických" dôvodov ... 
Súhlasí  ×


31.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 12:29 avatar
39. J.tull . naco teraz konkretne narazas ... ?


32.
označiť príspevok

Scarlette žena
   27. 2. 2022, 12:31 avatar
vysvetli uz konecne autor , ohladom tvrdenia v nazve temy . alebo vysvetli to administrator (?)


65.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2022, 16:41 avatar
Niektorí pochopili,
no a intelektuálne poslabší majú zjavne problém...... 
(len som nabehol na tvoj slovník......)
Súhlasí Čeka


67.
označiť príspevok

Scarletta žena
   28. 2. 2022, 16:55 avatar
83. intelektuálne poslabší ma problem chapat ze je vyhlaseny mimoriadny stav . nie vojnovy . tak si nevymyslaj   
Súhlasí  ×


69.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2022, 21:22 avatar
85-
už si otravná a namýšľaš si vysoké IQ.
Ak by v tom bolo troška mravnosti, tak by si cez to červené súkno pred očami videla, že ja som nikde nepísal o VYHLÁSENÍ vojnového stavu.
Ondrej ti to následne (50) rozumne vysvetlil a ja som mu dal súhlas.
Reagovať na tvoje konfliktné sračky som nemal za potrebu.
Ešte niečo panička "iuris utrijusque doktor" ?
Súhlasí Čeka


70.
označiť príspevok

Scarletta žena
   28. 2. 2022, 21:33 avatar
87. esteze ta prisiel tvoj nohsled zachranovat , lebo si zadrel kkt . asi tak   a menej nerviciek
Súhlasí  ×


72.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 3. 2022, 20:35 avatar
stačí, že si prečítam tvoj príspevok na môj (čo je pre mňa veľká česť) a o zábavu postarané
a nervičky v pohode aj bez medovkového čaju na spanie.  


66.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 2. 2022, 16:48 avatar
na ilustráciu www.forum24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk      
Súhlasí  ×


68.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 2. 2022, 17:47 avatar
... tak teraz som asi strelil poriadneho capa. Tú fotografiu som považoval za fotomontáž. Nohavica na nej vyzerá ako nejaká inštalovaná vosková figurína... no čo už stalo sa; spaste moju dušu

http://www.youtube.com/watch?v=_uZOz2LjOWc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:12,  Takže neplatí potom ?----------Levitikus 20:8; Ezechiel 37:28)----------*10*10*10*10 Ćo si...
dnes, 05:51,  Ulohu dravych vlkov teraz vykonava ucenie jehovistov. Tym ucenim si žozratý aj ty Shagara*07*07*07
dnes, 00:30,  2, ..... Lenže ten istý Boh tvrdí vo svojom Slove ( zákone) niečo iné. Boh nepríde sem na...
dnes, 00:16,  Čo by ste urobili, keby k vám do vašeho domu prišiel niekto, a ponúkal by vám váš...
dnes, 00:03,  7, ..... tak prečo si sa nechal nimi zožrať?*39 Slabo si dával pozor. *10 Nuž, čo už,...
včera, 23:59,  6, ..... Lebo ak budem citovať JS, tak to odmietneš. A na tom videu sú rukolapné, aj...
včera, 17:46,  Kľudne vytvor novú verziu a zdieľaj ;)
včera, 17:45,  no nie su tam všetké ale zaujimave ja mam tiež zaujimavý postreh...
včera, 17:40,  Je to možné, nehádam sa ;)
včera, 17:37,  YAHWEH-M'KADDESH: „Pán, ktorý posväcuje, robí svätým" (Levitikus 20:8; Ezechiel...
včera, 17:23,  Hľa, čo SOM objavil na pintereste ;)...
včera, 17:20,  Každý má priority ináč nastavené ;)
včera, 17:20,  BOH je všadeprítomný ;) Ide len o to, či sa ti ozve, keď ho zavoláš ;)
včera, 17:06,  Clovek by si mal položiť otazku, čo je pre neho najdôležitejsie v živote.Podla mňa je pre...
včera, 17:01,  Boh sa neskrýva v človeku, ktorý ho nehlada. On príde až ked človek suhlasí
včera, 16:59,  To už JA neriešim, každý nech si rieši sám ;)
včera, 16:57,  ale treba vysvetlit naliehavosť, nič dôležitejšie nie je pre človeka
včera, 16:54,  Však aj na lipke nediskutuje poriadne, prihlási sa sem tam, šplechne nejakú hovadinu a zas je...
včera, 16:53,  No vypada, že si tu nespokojný akurát ty, ostatným zrejme diskutovanie nechýba
včera, 16:51,  12. Zmyslom života je nájsť BOHA. Toho, ktorý sa skrýva v nás ;)
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(197 472 bytes in 0,251 seconds)