1
|
Všeobecne asi platí, že čím sú pravidlá a zákony tvrdšie, tým sa častejšie a bez zodpovednosti porušujú. V poslednej dobe sa akosi častejšie hovorí o tom, že nám ježiš pošle ducha pravdy a ten z jeho zoberie a nám dá. Ale kolkokrát sa už stalo, že nám bolo poslané a pritom si toho nik nevšimol, alebo dokonca ešte aj obrátil na ruby. Bolo to v časoch ježiša, ale ešte aj dnes, Z neba dostávame zajvenia,, ktoré nik , alebo len málo ľudí uverí a ak uverí a preštuduje to s hrôzou zistí, klolko sa muselo zaplatiť za nevypočuté a nevykonané nariadenia z neba. Napríklad Fatima. Kolko by bolo zachránených životov a škôd, ak by .......... Ako to vlastne funguje ??? Čo sme to my za ľudia ? Jeden malý príkladík ako nazvať večeru pánovu. Dnes je to obeta, ale čo sa tu obetuje? Obetu urobil za nás ježíš raz a navždy a teraz je to vlastne pripomínanie tej najcennejšej veci, ktorú nám tu ježiš zanechal. Ak by som chcel zrušiť názov obeta, čím by som ho potom nahradil ? Mňa napadá Premenenie . Ježiš premieňa svoje telo a krv na chlieb a víno. Takže mali by sme lepší názov za premenenie ? Nie, pretože názov na tento obrad je jasne napísaný a nikto ho nepoužíva, dokonca aj samotného ježia už poznali podľa toho, áno je to lámanie, lámanie chleba a takto by sme to mali nazývať aj my.
Z našeho ľudského rozumu ja to obeta, lebo predpokladáme, že obeta ježiša bolo to najdôležitejšie, čo nám tu chcel ježiš znechať, ale ježiš videl niečo oveľa dôležitejšie. V prvý deň stvorenstva stvoril svetlo tým. že ju otvoril, rozložil, teraz neviem presne čo, ale z temnoty hmoty vybral svetlo. A to isté urobil ježiš rozlomením chleba, láme chlieb a z temnoty hmoty vyberá svetlo ako , ako svetlo svojho ducha a rozlieva na tých, ktorí sa zišli k nemu a živia sa jeho duchom. Ono totiž práve preto by sa mala dvíhať už rozlomená hostia.
No a na tomto si sami môžeme skúmať, ako to vlastne funguje, ak pravda z neba príde medzi ľudí a čo je človek schopný s tým urobiť.
Pekný príklad by som videl aj na situácii, keď ježiš uzdravil slepého od narodenia.
Máme tu tri osobnosti a tri názory na vec. Je tu ježiš, ktorý slepého uzdravil, sú tu farizeji, ktorí chcú vyšetriť prípad zázraku je tu aj samotný uzdravený a skúste si všimnúť, na čom je postavená logika každého z nich.
Možno až teraz pochopíte vetu, že blázon je človek, ktorý si myslí. že má rozum.
|
|
|
2
|
"čím sú pravidlá a zákony tvrdšie, tým sa častejšie a bez zodpovednosti porušujú..." ---... ale tak to nie je.
S tým nemá zodpovednosť spoločné nič, úraduje strach, jedna z najsilnejších emocií. Napríklad krádež, odstraší vás skôr odťatie ruky alebo pár mesiacov v kriminále, prípadne pokuta?
Preto aj mnohí volajú po návrate absolútneho trestu... aj Biblia využíva strach z večného zatratenia... hej, strach je mocnejší ako pocit zodpovednosti 🙂
|
|
|
|