Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

9/11

32
reakcií
3381
prečítaní
Tému 9. marca 2008, 21:35 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
11. 09. 2011
6
15. 09. 2016
152
16. 12. 2008
54
12. 09. 2013
3
04. 02. 2009
6

1.
označiť príspevok

Boris muž
   9. 3. 2008, 21:35 avatar
Tento datum sa zapisal do nasich pameti ako symbol utrpenia, nasilia, teroru, zla a zmenil zmyslanie celeho sveta.
Ta udalost bola taka silna, ze si asi kazdy jeden clovek do dnes den zapamatal co prave robil, s kym bol ked sa o utokoch dozvedel. Mnoho sa toho popisalo, odvisielalo, diskutovalo, ale zaver je stale neisty.

Byvaly taliansky prezident otvorene prehlasil, ze to bola praca CIA..
Japonsky parlament diskutuje o doverihodnosti oficialnej verzie udalosti..
Je stale viac zdruzeni bojujucich za nove presetrenie ako v samotnej amerike, tak aj vsade po celom svete...

Aky je vas nazor na 9/11 DNES ?

2.
označiť príspevok

Mojka žena
   9. 3. 2008, 22:07 avatar
Je stále vela otázok, nielen pre mňa, ale aj pre ostatných logicky uvažujucich ludí, na ktoré sme do dnes odpoved nedostali. Zbytočná je námaha združení bojujúcich za nové prešetrenie, na tieto logické otázky aj tak pravdivú odpoved nedostaneme.

3.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 3. 2008, 00:06 avatar
Takze vzdy, ked ma clovek pocit, ze sa deje nejake nepravo ma mlcat, lebo prehovorit a dozadovat sa prava nema zmysel ?

4.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 3. 2008, 07:31 avatar
Odpoviem ti múdroťou jedného filozofa, ktorý povedal :
Bohovia, dajte mi silu, aby som sa vedel zmieriť s tým, čo zmeniť NEMOŽEN.
Dajte mi odvahu bojovaťa s tým, čo zmeni MOŽEM.
A dajte mi múdrosť, aby jedno od ruhého vedel rozoznať.

Myslím, že tým som dostatočne odpovedala na tvoju otázky, len si právne vyber.

5.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 3. 2008, 15:07 avatar
Chapal by som, ze clovek nemoze bojovat s erupciou sopky, alebo hurikanom, ale neviem si nijako predstavit, preco je nemozne dozadovat sa zopar vysvetleni. Prave ten tlak vznikajuci z neustalej nespokojnosti ludi s oficialnou verziou dokazal tuto problematiku katapultovat za hranice ameriky. Odstupom casu sa tieto otazky stale viac ukazuju na verejnosti, v mediach, v odbornych diskusiach a to prave kvoli skutocnosti, ze si clovek uvedomil, ZE MOZE.

Momentalne je to uz hodnych 35 percent americanov co veria, ze v ten den sa nestalo to, co im ich vlada vmasirovala do hlav. V roku 2001-2002 to mohli byt 2 percenta az nie menej. Samotni NewYorcania uz davno prekrocili 60 percent a to ma byt nic ??? Co ak za dalsie 2 roky to bude 60 percent vsetkych americanov a myslim, ze to by uz americka vlada nemala ziadnu sancu zastavit (tu sancu nema uz dnes).

Prave teraz v informacnom veku to mozne je a je to len otazka casu pripadne otazka podpory ostatnych krajin. Ak by sa ludia mali spoliehat na tu filozofovu "mudrost" napr. za druhej svetovej vojny ako by to dopadlo !!!

So vsetkou uctou k veriacim.. dovolim si ignorovat veskeru vedu (aj filozofiu) ktora sa snazi kde kolvek a v com kolvek zapajat ci spajat BOHA.

Mojka skus este popremyslat. Nemyslis, ze prave demokraticky zivot nas uci, ze si mame ist za svojim cielom aj ked sa cesta zda byt neprechodna ? Ze cas zastrasovania skoncil ? Ze ak bude clovek neustale ustupovat bude na konci zadlaveny (zotroceny..znova..).

Vazim si nazor druhych, ale dovolim si oponovat, ak sa mi z nejakeho dovodu zda malo opodstatneny.

6.
označiť príspevok

Mojka žena
   11. 3. 2008, 14:19 avatar
To moje premýšlanie netrvalo tak dlho, ako sa ti zdá. Nepatrím medzi tých, čo Baha ťahajú na zem, aby robil spravodlivosť miesto nás. Len tak, aby reč nestále, nemôžem zato, že ten filozof žil v tom čase,ked Darwin bol ešte opica :-))
Ale vrátme sa k téme.
Pre ilustráciu ti uvediem vraždu prezidenta Kenedyho, tuším, že to bolo v roku 1963. Ani vtedy ani dnes, molokto veril, že jeden šialec v amoku zastrelil prezideta a v zápätí sa objavil z ničo-nič velký milovník Kenedyho, ale s pochybnou povesťou a zo samej lásky zastrelil šialenca.Od toho času sú večné pochybnosti, boli časy, ked ich bolo po celom svete velmi vysoké percento, ale ak si čítal, celá vražda prezidenta aj do dnes je pod rúškou tajomstva. Čas zmije všetké spomienky a perceto, ktorí chceli, aby sa veci pohli dalej a vyšetrovalo sa, stále sa znižovala a ako vieš, teraz je to už o ničom.Možno raz, ked príde čas, tak sa tajné archívy otvoria a niečo pravdy sa ludia dozvedia.
Nie som pesimista, ale tvrdý realista, viem o čom si písal, vrátane výšky percenta neveriacich v priebeh tejto udalosti, ale mám pocit, že sa historia opakuje. Za všetkým podobným takým činom, hladaj žial nie spravodlivosť, ale MOC vládnuť a ovládať. Túžba po moci je žial väčšia, ako spravodlivosť.
Trošku sa zamysli, prečo asi Amerike tak velmi záležalo, aby 2 mil. Kosovo dosiahlo svoju samostatnosť. Je to dominový efekt, ktorý bude nasledovať, ved len čítaj a uvidíš, že opäť je to boj o moc, kto ovládne svet. Amerika, alebo Rusko.
Zatial vedie Amerika a snaží si prvenstvo udržať, lebo nechcu mať rovnocenného partnera pre rovnováhu sveta.
A diskutovať môžme dalej, budem rada :-)

8.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 3. 2008, 10:31 avatar
V podstate s tebou musim suhlasit, ale JFK bol pred 50 rokmi a dnes je opat trochu ina doba, Ine moznosti, ine zmyslanie ludi. Nemozem vylucit ani moznost, ze sa na to casom zabudne ako napr. s JFK.
Celkom zaujimavy scenar by som si predstavoval tak, ze by ina krajina zacala vysetrovanie na vlastnu past ako o tom diskutuju napr. Japonci, pretoze mali vo WTC vlastnych obcanov co znamena, ze ak by sa dopracovali k inemu zaveru ako popisuje oficialna verzia mohli by to Japonci brat ako priamy a nicim neopodstatneny utok na ich obcanov. To by ale mohlo rozputat neprijemnu retazovu reakciu po celom svete. Preto si myslim, ze by bolo najlepie ak by sa americania sami dopracovali k spravedlnosti. Teda cisto hypoteticky ak by sme si pripustili moznost, ze by to jedneho dna mohlo predsa len prasknut. Co ty na to ?

10.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 3. 2008, 11:29 avatar
K tomu Kosovu.
Ano, obavam sa, ze to moze mat este skarede nasledky. Otazka je ci to ostanu dlhodobe tahanice, alebo sa este nasej generacii hystoria zopakuje.

12.
označiť príspevok

Mojka žena
   14. 3. 2008, 23:52 avatar
..nebojim sa, že opäť bude.. Zabili nám Ferdinanda ..
Čítal si to ? Nie je to celkom zbytočné čítanie

13.
označiť príspevok

Boris muž
   15. 3. 2008, 07:17 avatar
Nie, necital. Idem si to aj hned pohladat

14.
označiť príspevok

Boris muž
   15. 3. 2008, 07:20 avatar
..moment, nebolo to vo Svejkovi ?!

15.
označiť príspevok

Mojka žena
   15. 3. 2008, 09:07 avatar
.. prevdaže o Švejkovi :-)))
však jeho bol ten vtipný výrok s podtonom " tak a zabili nám Ferdinanda " Dovod pre I. svetovu vojnu.

18.
označiť príspevok

berty
   1. 4. 2008, 22:47 avatar
Presne taký, aký bol od začiatku. Moja prvá rekcia na túto udalosť, keď mi známy telefonoval čo sa stalo, aby som si rýchlo pustil TV, bola viac-menej ironická, pretože som si myslel, že si robí zo mňa srandu. Povedal som mu, že si to tí američania vyhodili do luftu sami. Potom som zistil, že to nie je sranda, ale reál. Aj to druhé. Doteraz ma nikto nepresvedčil o opaku. Stále viac informácií, ktoré o 911 získavam, ma utvrdzuje, že som trafil klinec po hlavičke.

24.
označiť príspevok

Mojka žena
   3. 4. 2008, 22:53 avatar
Ja už žiadne informácie nehladám, mám svoju hlavu.

7.
označiť príspevok

Mojka žena
   13. 3. 2008, 08:17 avatar
Borisa som určite neprasvedčila. Nebol to ani zámer, len diskusia.

9.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 3. 2008, 10:31 avatar
Prepac niekedy nemam moznost hned odpisat.

11.
označiť príspevok

Mojka žena
   14. 3. 2008, 23:46 avatar
..ani ja :-))

16.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 3. 2008, 14:47 avatar
Takže môžme tému uzavrieť s tým, že bezpečnejšie pre svet je, ked tento dátum ostane ešte dlho utajený ?

17.
označiť príspevok

Boris muž
   1. 4. 2008, 18:09 avatar
Neviem to posudit ci by to bolo bezpecnejsie. Ak sa budu tie individua dalej drzat svojho planu, tak budu nadalej trpiet nevinny ludia no a ak to praskne, tak by to mohlo mat rozne dopady. V kazdom pripade je nebezpecne pre ludi, ak sa bude mocnost s takymito praktikami roztahovat so svojou vojenskou technikou po celom svete.

19.
označiť príspevok

Mojka žena
   1. 4. 2008, 22:57 avatar
Tie individuá sa budú ďalej držať svojho plánu a nevinní ludia budú trpieť ďalej.

20.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 4. 2008, 17:35 avatar
Ach jo. Tvrdy realista si ty Mojka
Inak ak by niekoho zaujimalo

911blog.yweb.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

9/11 sa preberal aj v europskom parlamente. Bolo pozvanych 2000 novinarov... prislo 6...
Su tam aj videa.

23.
označiť príspevok

Mojka žena
   3. 4. 2008, 22:45 avatar
..až 6 ich tam bolo ? :-))))

21.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 4. 2008, 17:41 avatar
Odporucam aj toto.

911blog.yweb.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

22.
označiť príspevok

berty
   3. 4. 2008, 21:01 avatar
niekoľko dobrých článkov je aj v britskelisty.cz (okrem nezmernej hromady iných článkov na aktuálne témy - fakt dobré)

25.
označiť príspevok

Mojka žena
   3. 4. 2008, 23:08 avatar
Neposielaj nás aj s Borisom na všelijaké stránky, daj z toho piva a povedz čo tam bolo.Aj tak je to len pivná debata :-)))

26.
označiť príspevok

berty
   4. 4. 2008, 22:01 avatar
Napríklad, že zhruba rovnaký scenár, ako mali dvojičky, mal aj útok na Pearl Harbor. Tiež Vláda USA niečo veľmi chcela - vstúpiť do vojny s Japonskom (prečo asi ?!, veď na vojenskom konflikte môže zarobiť len hŕstka ľudí), ale prekážkou bola zmluva o neútočení s Japonskom a kupodivu verejná mienka. Aby bola verejná mienka silne ovlpyvnená, muselo sa Japonsko ukázať ako agresor, porušujúci dohody. Preto bol američanmi vyprovokovaný útaok Japonska na PH a neskôr rozšírené polopravdy a zamlčané niektoré fakty - nechce sa mi to tu celé rozpisovať - celkom podobné s postupom pri dvojičkách, napr.: japonci pred útokom zachovávali rádiový kľud, teda že nevysielali medzi sebou jednotlivé lode, lietadlá a pod., čo vraj nebola pravda, pretože existujú záznamy japonských vojenských vysielačiek v inkriminovanej dobe pred útokom, ďalej že útok bol nečakaný - pritom to mali američania vedieť už niekoľko dni vopred, že sa blíži japonské ľoďstvo a aj americký scenár to predpokladal, ďalej že prakticky celá americká flotila z PH bola rozkozom odvelená "niekam" pretože flotile bol daný len kurz plavby bez udania cieľa a dôvodu, ktorý mal byť upresnený neskôr a pod. Samozrejme autori - oponenti boli zosmiešňovaný a označovaný za klamárov - rovnako ako o 60 rokov neskôr pri dvojičkách.

27.
označiť príspevok

Mojka žena
   4. 4. 2008, 22:20 avatar
dakujem ti, že si nás v krátkosti informoval, aj tak si toho dosť popísal. Potom sa nediv, že mám svoj názor na ich tzv. demokraciu.

28.
označiť príspevok

berty
   6. 4. 2008, 19:53 avatar
nemáš za čo. A nedivím sa, zdá sa že názor máme rovnaký

29.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 12. 2008, 16:13 avatar
..Boris posielám tu tú starú tému, kde sme už 911- ku rozoberali. Pardón nebol to Degon, ale berty. Na bertyho som už akosi pozabudla, lebo prestal chodiť na df, čo je veľká škoda  

30.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 12. 2008, 16:22 avatar
Mojka no tak si si ma pomylila   nic sa nedeje.

32.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 12. 2008, 16:26 avatar
..všetko je možne Boris, aj to, že som si ťa pomýlila. Počas jedenia si to potom ja prečítam a prepáč  

31.
označiť príspevok

Mojka žena
   10. 12. 2008, 16:24 avatar
..Boris, ked máš záujem, tak si ju prečítaj celú a necháp to z mojej stránky v zlom. Ja sa idem najesť, som hladná  
Dobrú diskusiu a dopísania večer  

33.
označiť príspevok

cingelova zuzana
   10. 12. 2008, 16:45 avatar
Boris,
páči sa mi Tvoja veta
" Odstupom casu sa tieto otazky stale viac ukazuju na verejnosti, v mediach, v odbornych diskusiach a to prave kvoli skutocnosti, ze si clovek uvedomil, ZE MOZE."

Ale je pravdivá? Môže? A za akú cenu? Dvaja mŕtvy a niekoho zničených životov. To je bilancia toho, že som sa ozvala. Iba domnienku nám nechali páni, že môžeme sa ozvať. Všade je to rovnako. Americká filozofia ," všetko sa dá ,keď máš moc a peniaze," je všade na svete prítomna. A to iba pre to, že ľudia nevedia sa spojiť za dobro väčšiny.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:05,  Indiánska. *13*13
dnes, 04:04,  Huhuhuhéééééééééééééééééééé *39*39*39
dnes, 04:03,  To je cigánska osada? *39
dnes, 04:03,  Ja viem, že to myslí vážne a máme šťastie, že nesedíme pri ňom, ináč by sme boli f...
dnes, 04:01,  *39*39*39haha
dnes, 04:00,  My sa smejeme ale on to myslí smrteľne vážne *40 aj ruské 10 kilove tehly Huawei s anténou...
dnes, 03:59,  A ropa zadara. *13*13
dnes, 03:58,  To je piča, ale také troj kilové chleby a kury z Číny, toto nevymyslíš si myslím...
dnes, 03:57,  Ohňostroj v Austrálii za miliardy *39
dnes, 03:56,  Zahovnené kurčaťa boli TOP *39*39
dnes, 03:55,  nemí = nemá
dnes, 03:55,  Nem kromku, kupuje ho v celku, škoda, že svoj rozum nemí v celku. *13*13*13
dnes, 03:53,  Chlieb za 9 centov a to kde majú taký *39 to si kupuje kromku? *39
dnes, 03:52,  Ako keby si opísal " Vinetua " z obce Rakúsy.
dnes, 03:49,  Ak nechceš pracovať ťažko správ si školu a nevyplakavaj, alebo rob remeslo. Nikto nikomu...
dnes, 03:37,  A gde by sa pásla, na Trubanových kanabisových plantážach a dávala by plnotučné...
dnes, 03:34,  A jeb
dnes, 03:33,  Ale v dennnnnnnnnnnnnnnnníííííííííííííííku en je to isto prepierané že ?...
dnes, 03:30,  Ale Edo kupuje chlieb za deväť centov a tvrdí, že u nás je priemerná mzda 1200 evri...
dnes, 03:26,  Co je takmer polovica minimálnej mzdy. Si zober ze spravíš nákup za 50 eur a vydrží ti par...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(103 901 bytes in 0,484 seconds)