Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

70. vyrocie mucenickej smrti dr. Jozefa Tisa

10
reakcií
839
prečítaní
Tému 19. apríla 2017, 22:01 založil velasquez.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

velasquez
   19. 4. 2017, 22:01 avatar
Mucenik bolsevikov.

2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   19. 4. 2017, 22:21 avatar
Zase to nepreháňaj.
Ja nie som stúpencom popravy Tisa, no je pravdou, že sa dostatočne nevyhranil proti excesom vtedajšieho režimu. Nezabúdaj, že Tiso bol aj najvyšší veliteľ armády a poslal vojakov na ruský front. A čo je horšie, naši vojaci na Rusoch aj Ukrajincoch rovnako ako Nemci u nás páchali vojnové zločiny a vraždili civilistov, nielen vojakov v boji.
Tiso mi v mnohom pripomína dnes Kisku. Ani Kiska nepranieruje excesy EU a liberalizmu - kolaboruje.
Dejiny aj súčasnosť treba vnímať v širokom spektre a nie si idealizovať dejiny, vytvárať si typizované situácie a postavy či rozhodnutia. Dobro a ani zlo v rýdzich podobách v skutočnom živote nenájdeš.

11.
označiť príspevok

velasquez
   21. 4. 2017, 00:13 avatar
Takze ak Kisku dnes konzervativci zabiju bude to spravodlive alebo bude v istom zmysle mucenikom?

3.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 22:26 avatar
2,....kresťan nikdy nemôže byť veliteľ armády,....ledaže duchovnej armády Krista. Ak to Tiso nevedel,tak potom nebol dobrý kresťan?!

4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   19. 4. 2017, 22:42 avatar
Daj si pauzu, Shagi. Stal z Teba táraj. Keby kresťania, komunisti, židia a rôzne národy nepojili sily proti sekulárnemu nacizmu, jehovisti by dnes už neexistovali. Takže dnes si môžete namýšľať, akí ste vzorní pacifisti iba preto, že vám ktosi také zriadenie a spoločenskú klímu vytvoril. A pacifisti to neboli.

5.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 22:52 avatar
4,....to,čo by bolo je irelevantné. S tým sotva by si pochodil u Krista ,alebo Tiso?!
Kresťan vždy musí konať v súlade so svojou vierou a láskou k blížnemu. Ak nie ,tak jeho viera nemá žiadnu cenu.
Aj židia asi s týmto operovali, a mysleli si ,že mesiáš ak príde bude za nich bojovať a oslobodí ich z Rímskej nadvlády.
Ale Kristus poznal len "duchovné zbrane". Meč ducha-Božie slovo.

6.
označiť príspevok

TvojOponent19
   19. 4. 2017, 23:19 avatar
Starý zákon dokazuje, že vojenské ťaženia Biblia nielenže pripoúšťa, ale priam prikazov ich boh.
Za druhé, aj Kristus použilô bič.
Za tretie - nemyslím si, že boh potrebuje Tvoje rady.
Za štvrté - aj narábanie zbraňou má byť ovplyvnené úctou k nepriateľovi. RKC túto dilemu vyriešilo učením o spravodlivej vojne, ktoré je prijímané na celom svete.

7.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 4. 2017, 23:49 avatar
6,...s tým súhlasím, ako to bolo v SZ. Ale nie dnes!
Bičík nie je vojna a zabíjanie blížnych.
Tiež súhlasím,....ale nepotrebuje ani tvoje, ON je sebestačný.
Samozrejme,...Hitler ako roduverný katolík osvedčil prax spravodlivej vojny v teréne.
RKC má svoje učenie,....ale Ježiš hovoril niečo úplne iné. Máme milovať aj svojich nepriateľov, a byť neutrálny a apolitický!
A to ten tvoj satanov svet na celej čiare ignoruje.
Mám veriť ľudským učiteľom viac ako kristovi........V roku 417 n. l. teológ Augustín napísal: .....„Nemyslite si, že ten, kto slúži ako vojak a bojuje zbraňami, nemôže byť prijateľný Bohu... Iní za vás bojujú proti neviditeľným nepriateľom modlitbami, kým vy za nich bojujete proti viditeľným barbarom zbraňami.“ V 13. storočí zas Tomáš Akvinský vysvetlil, že..... „vojny sú dovolené a spravodlivé, ak je ich cieľom ochrániť chudobných i celý národ pred zradným nepriateľom“.
Ale Ježiša prehliadli, a ustanovili si svoju urážajúcu pravdu. Zaujímavé,že iní katolíci píšu na nete,že "vojna je najväčšou urážkou Boha".

8.
označiť príspevok

TvojOponent19
   20. 4. 2017, 00:14 avatar
7
Citujem: .s tým súhlasím, ako to bolo v SZ. Ale nie dnes!
TO: Už neuznávaš SZ? A čože sa stalo?

Citujem: Bičík nie je vojna a zabíjanie blížnych.
TO: Bič je použitie primeranej sily a násilia

Citujem: Hitler ako roduverný katolík osvedčil prax spravodlivej vojny v teréne.
TO: Hitler viedol spravodlivú vojnu?

Citujem: a byť neutrálny a apolitický!
TO: Kristus nič také netvrdil. Práve naopak, hovoril, že priniesol rozdelenie a nie neutralitu.... Politika je vec verejná. Už tým, že šírite evanjelium od dverí do dverí, robíte politiku. Navyše tie dopisy Hitlerovi a Putinovi sú tiež politikou

Citujem: aujímavé,že iní katolíci píšu na nete,že "vojna je najväčšou urážkou Boha".
TO: Utočná vojna alebo konanie jednotlivcov aj vo vojne obrannej motivované zlými úmyslami. Ak by Tvoju priateľku napadol pes a nedalo by sa inak, nezabil by si ho?

9.
označiť príspevok

darija žena
   20. 4. 2017, 01:07 avatar
mohol Tiso vedieť, že zabíjajú v táboroch ľudí? komu by to napadlo? v dnešnej dobe nevieme kde sú koncetračné tábory, nevieme čo sa deje ako to mohli vedieť vtedy?
Súhlasí velasquez

10.
označiť príspevok

TvojOponent19
   20. 4. 2017, 21:41 avatar
Tisovi túto vinu nedokázali.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:48,  (9) Gabriel pb, prepáč mi, ale moje vedomie nepochopilo Tvoju žiadosť o radu. Môžeš ju...
dnes, 22:46,  Ako chceš, je to tvoja voľba.
dnes, 22:44,  https://www.youtube.com/watch?v=SyQlbAyiTro
dnes, 22:43,  (2) Gabriel pb, neviem, ale ak si myslíš, že je to podstatné, potom mi to napíš. Ak je to...
dnes, 22:41,  Ja len že si zabudol chazarskú onú a NSA.
dnes, 22:39,  (5) Lemmy, nebodaj si neuvedomuješ, že svoje sionfašistické presvedčenie stále viac a viac...
dnes, 22:35,  Alebo je tu ešte jedna šanca, začneš sa správať ako normálny človek a odpovedať...
dnes, 22:34,  Bude to pre teba najlepšie riešenie, ver mi.
dnes, 22:34,  nemáš dôvod
dnes, 22:31,  Zamieta sa !!!!! Pôjdeš do kazajky !!!!
dnes, 22:30,  email prosím ťa, lebo foton spí na vavrínoch
dnes, 22:29,  Pôjdem do bitky, vyber si miesto a čas, ďakujem.
dnes, 22:28,  poskytneš mi ten email, či pôjdeš do pravej strany v ľavotočivej zákrute
dnes, 22:27,  kasafran potrebujem email, môžeš mi poradiť
dnes, 22:27,  Lebo robíš nekalé veci a provokuješ slušných ľudí !!!!!!!
dnes, 22:26,  (7) Gabrtiel pb, k formulácii tejto otázky Ti úprimne blahoželám, pretože si ňou vyzval...
dnes, 22:26,  prečo sa hneváš na mňa
dnes, 22:25,  Chceš kontakt ľavačkou, alebo si vyberáš pravačku ?
dnes, 22:25,  milan poznáš našu rodinu, potrebujem kontakt
dnes, 22:21,  Všetci nie, najhoršie je na tom, že to boli deti, ktoré fajčili cigarety na ktoré si...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(62 938 bytes in 0,440 seconds)