hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

70 ROKOV OD BITKY O STALINGRAD, MILION MRTVYCH

príspevkov
25
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 2.2.2013 07:15
posledná zmena 3.2.2013 16:45
1
02.02.2013, 07:15
Najvaecsia bitka v historii ludstva, takmer milion mrtvych, Paulus sa vzdal, vojna sa obratila proti Nemcom.
Je takmer nepredstavitelne ako trpeli ludia bez jedla, iba krvavu hlinu a vodu z Volgy cedenu cez handry.
Oficialne mesto zvane Tsarytsyn, zmenene na Stalingrad, teraz Volgograd a oficialne bude zase Stalingrad na vyrocia si to zasluzi ako medznik kedy sa karta obratila proti Nemcom.
Vdaka spojeneckej pomoci cez Arkticke Konvoje sa Stalinovi podarilo otocit kartu a zastavil sa az v Berline.
Verim, ze uz nic takeho sa v buducnosti nikdy nestane, aby europske civilizovane narody vyhubili miliony ludi.
Som rad ze na vyrocie 70 rokov od konca bitky o Stalingrad, si Rusi pozvali veteranov z Nemecka, UK, USA na spomienku.
Nikdy viac Napoleonov, Hitlerov, nakoniec ani Stalinov ako dosledok.
none
8

1. 02.02.2013, 07:15

Najvaecsia bitka v historii ludstva, takmer milion mrtvych, Paulus sa vzdal, vojna sa obratila proti Nemcom.
Je takmer nepredstavitelne ako trpeli ludia bez jedla, iba krvavu hlinu a vodu z Volgy cedenu cez handry.
Oficialne mesto zvane Tsarytsyn, zmenene na Stalingrad, teraz Volgograd a oficialne bude zase Stalingrad na vyrocia si to zasluzi ako medznik kedy sa karta obratila proti Nemcom.
Vdaka spojeneckej pomoci cez Arkticke Konvoje sa Stalinovi podarilo otocit kartu a zastavil sa...

02.02.2013, 11:16
RE:1
Dá sa súhlasiť s tým, čo si napísal, až na posledných päť slov (nakoniec ani Stalinov ako dosledok). Pretože som istú dobu žil vo Volgograde, tak ti môžem hodnoverne oponovať. S tvojim antiStalinovským názorom by si tam nepochodil. Volgogradčania majú hlbokú úctu k Stalinovi, nakoniec im roky trvalo, aby sa dopracovali k tomu, aby aspoň počas osláv (VOV) sa mesto znova volalo Stalingrad. Ešte za hlbokého socializmu sa v stánkoch (tak ako u nás PNS) vo veľkom predávali fotky a podobizne Stalina.
A s tým názvom Tsarytsyn si tiež vedľa - nikdy sa takto nepísal, ale takto Caricyn, samozrejme v azbuke.
none
9

8. Romanov 02.02.2013, 11:16

RE:1
Dá sa súhlasiť s tým, čo si napísal, až na posledných päť slov (nakoniec ani Stalinov ako dosledok). Pretože som istú dobu žil vo Volgograde, tak ti môžem hodnoverne oponovať. S tvojim antiStalinovským názorom by si tam nepochodil. Volgogradčania majú hlbokú úctu k Stalinovi, nakoniec im roky trvalo, aby sa dopracovali k tomu, aby aspoň počas osláv (VOV) sa mesto znova volalo Stalingrad. Ešte za hlbokého socializmu sa v stánkoch (tak ako u nás PNS) vo veľkom predávali fotky a podobizne ...

02.02.2013, 18:33
8, ja nemam problem so Stalinom, viem ze bol masovy vrah a robil to, co vedel najlepsie v danej dobe.
Ze ho Rusi uctievaju ako Boha je ich problem.
Jeho dcera asi nieco vedela viac ze utiekla na zapad od neho.
Uplne jedno ako sa to mesto volalo kedysi za cara.
Podstatne je ze ludia trpeli a milion ich umrelo kvoli idiotom ako bol Hitler a Stalin u Stalingradu.
none
10

9. 02.02.2013, 18:33

8, ja nemam problem so Stalinom, viem ze bol masovy vrah a robil to, co vedel najlepsie v danej dobe.
Ze ho Rusi uctievaju ako Boha je ich problem.
Jeho dcera asi nieco vedela viac ze utiekla na zapad od neho.
Uplne jedno ako sa to mesto volalo kedysi za cara.
Podstatne je ze ludia trpeli a milion ich umrelo kvoli idiotom ako bol Hitler a Stalin u Stalingradu.

02.02.2013, 20:20
RE:9
"Podstatne je ze ludia trpeli a milion ich umrelo kvoli idiotom ako bol Hitler a Stalin u Stalingradu."
Milión pri Stalingrade umrelo nie kvôli Stalinovi, ale Hitlerovi. Hitler napadol ZSSR a nie naopak. Rusi bránili svoje územie, seba, a nie Hitler Nemecko. To je základná idea.
none
11

10. Romanov 02.02.2013, 20:20

RE:9
"Podstatne je ze ludia trpeli a milion ich umrelo kvoli idiotom ako bol Hitler a Stalin u Stalingradu."
Milión pri Stalingrade umrelo nie kvôli Stalinovi, ale Hitlerovi. Hitler napadol ZSSR a nie naopak. Rusi bránili svoje územie, seba, a nie Hitler Nemecko. To je základná idea.

02.02.2013, 20:40
10, ano, je smutne ze milion ludi zahynulo kvoli takym dvom idiotom len u Stalingradu.
Je smutne, ze dalsich 5 milionov ludi zahynulo v tej istej vojne.
Hitler zacal, Stalin dokoncil.
Ano, Stalin sa akoze branil voci Nemcom, ale nemal zabrany utocit na Polsko a dalsie staty.
Takze suma sumarum obidvaja patria do tej istej celiadky masovych vrahov.
Ja osobne nemam respekt ani pre jedneho z nich, ani ich slovenskym mopslikom.
Tot vsjo tovarisc.
none
12

11. 02.02.2013, 20:40

10, ano, je smutne ze milion ludi zahynulo kvoli takym dvom idiotom len u Stalingradu.
Je smutne, ze dalsich 5 milionov ludi zahynulo v tej istej vojne.
Hitler zacal, Stalin dokoncil.
Ano, Stalin sa akoze branil voci Nemcom, ale nemal zabrany utocit na Polsko a dalsie staty.
Takze suma sumarum obidvaja patria do tej istej celiadky masovych vrahov.
Ja osobne nemam respekt ani pre jedneho z nich, ani ich slovenskym mopslikom.
Tot vsjo tovarisc.

02.02.2013, 21:01
RE:11

BUMBRLICEK, téma je tebou vymyslená: 70 ROKOV OD BITKY O STALINGRAD, MILION MRTVYCH, tak nepleť do toho Poľsko, len za cenu, že chceš mať pravdu.
"Ja osobne nemam respekt ani pre jedneho z nich..." Ale toto je tvoj osobný problém, ktorý z bitkou pri Stalingrade a historickými faktami nemá nič spoločné.
none
13

12. Romanov 02.02.2013, 21:01

RE:11

BUMBRLICEK, téma je tebou vymyslená: 70 ROKOV OD BITKY O STALINGRAD, MILION MRTVYCH, tak nepleť do toho Poľsko, len za cenu, že chceš mať pravdu.
"Ja osobne nemam respekt ani pre jedneho z nich..." Ale toto je tvoj osobný problém, ktorý z bitkou pri Stalingrade a historickými faktami nemá nič spoločné.

02.02.2013, 21:27
12, Nic nie je vymyslene, vsetko podlozene faktami.
Snad mozem mat svoj osobny nazor?
Alebo mam pockat az mi ponuknes ci nanutis svoj?
none
15

12. Romanov 02.02.2013, 21:01

RE:11

BUMBRLICEK, téma je tebou vymyslená: 70 ROKOV OD BITKY O STALINGRAD, MILION MRTVYCH, tak nepleť do toho Poľsko, len za cenu, že chceš mať pravdu.
"Ja osobne nemam respekt ani pre jedneho z nich..." Ale toto je tvoj osobný problém, ktorý z bitkou pri Stalingrade a historickými faktami nemá nič spoločné.

02.02.2013, 21:43
12.

je zvlastne, ze aj napriek tomu, ze je stalin povazovany za jedneho z najvacsich masovych vrahov, stale viac mu prejavuju rusi uctu.. aspon podla mojej osobnej skusenosti..

fakt sa tesim, az otvoria ruske archivy.. myslim, ze pohlad na jeho osobu sa opat zasadnym sposobom zmeni.. uz len z pohladu, ze ho zavrazdili zidia..
👍: Romanov
none
16

15. 02.02.2013, 21:43

12.

je zvlastne, ze aj napriek tomu, ze je stalin povazovany za jedneho z najvacsich masovych vrahov, stale viac mu prejavuju rusi uctu.. aspon podla mojej osobnej skusenosti..

fakt sa tesim, az otvoria ruske archivy.. myslim, ze pohlad na jeho osobu sa opat zasadnym sposobom zmeni.. uz len z pohladu, ze ho zavrazdili zidia..

02.02.2013, 21:53
pohľad na Stalina sa už dávno zmenil, bol vydané skutočné fakta, ..a zabudla si dodať, že Stalin pokračoval len v Leninových šľapajách...v krutej diktatúre. Obaja boli vrahovia, kto sa zdal nepohodlný - bol odpravený - ako aj celé rodiny.., miernejší trest bol doživotne v blázinci, či vyhnanstvo na Sibír.
Aj Lenin je obdivovaný dodnes. nezabúdaj, že rusi boli inak vychovávaní nacionalisti, ...a čo žid Lenin ?
none
14

11. 02.02.2013, 20:40

10, ano, je smutne ze milion ludi zahynulo kvoli takym dvom idiotom len u Stalingradu.
Je smutne, ze dalsich 5 milionov ludi zahynulo v tej istej vojne.
Hitler zacal, Stalin dokoncil.
Ano, Stalin sa akoze branil voci Nemcom, ale nemal zabrany utocit na Polsko a dalsie staty.
Takze suma sumarum obidvaja patria do tej istej celiadky masovych vrahov.
Ja osobne nemam respekt ani pre jedneho z nich, ani ich slovenskym mopslikom.
Tot vsjo tovarisc.

02.02.2013, 21:37
a čo nám chceš tým vlastne povedať Bumbrlíček..dejiny pozná hádam každý..čo teraz ?..myslíš že zmeníme dejiny alebo čo ?
👍: Romanov
none
17

14. 02.02.2013, 21:37

a čo nám chceš tým vlastne povedať Bumbrlíček..dejiny pozná hádam každý..čo teraz ?..myslíš že zmeníme dejiny alebo čo ?

02.02.2013, 22:37
14, Chcel som nieco, ale uz nechcem, presla ma chut.
Cokolvek napisete budem rad.
none
18

17. 02.02.2013, 22:37

14, Chcel som nieco, ale uz nechcem, presla ma chut.
Cokolvek napisete budem rad.

02.02.2013, 22:45
RE:17
BUMBRLICEK, píš aj naďalej.
none
19

18. Romanov 02.02.2013, 22:45

RE:17
BUMBRLICEK, píš aj naďalej.

02.02.2013, 23:19
18, Iba dve poznamky do pozornosti:
1- europske staty ako Nemecko, Taliansko, Madarsko a Japonsko zacli cele svetove vojny
2- nebyt pomoci zo Zapadu, Stalin by nikdy neotocil vojnu pri Stalingrade
none
20

19. 02.02.2013, 23:19

18, Iba dve poznamky do pozornosti:
1- europske staty ako Nemecko, Taliansko, Madarsko a Japonsko zacli cele svetove vojny
2- nebyt pomoci zo Zapadu, Stalin by nikdy neotocil vojnu pri Stalingrade

02.02.2013, 23:23
...v bitke o stalingrag boli rusi odkazany iba na seba...ide o roky 42-43...a iba sami otocili beh dejin...
none
21

20. 02.02.2013, 23:23

...v bitke o stalingrag boli rusi odkazany iba na seba...ide o roky 42-43...a iba sami otocili beh dejin...

02.02.2013, 23:28
20, Aby Rusi boli odkazani sami iba na seba, museli mat velmi dobre zasobenie po kazdej stranke.
Ktovie co tak Arkticke konvoje lifrovali do Ruska?
Zeby drevo do lesa v ruskej tajge?
none
22

21. 02.02.2013, 23:28

20, Aby Rusi boli odkazani sami iba na seba, museli mat velmi dobre zasobenie po kazdej stranke.
Ktovie co tak Arkticke konvoje lifrovali do Ruska?
Zeby drevo do lesa v ruskej tajge?

02.02.2013, 23:35
...rusi mali dokonca vacsie straty,z0 zimy,hladu a vycerpan0sti...nik im fakticky nepomahal.
none
23

21. 02.02.2013, 23:28

20, Aby Rusi boli odkazani sami iba na seba, museli mat velmi dobre zasobenie po kazdej stranke.
Ktovie co tak Arkticke konvoje lifrovali do Ruska?
Zeby drevo do lesa v ruskej tajge?

02.02.2013, 23:39
samozrejme, Rusi boli tak dobre zásobení, že sa tam bežne vyskytoval kanibalizmus, to asi z pasije či čo
none
24

23. Nadja 02.02.2013, 23:39

samozrejme, Rusi boli tak dobre zásobení, že sa tam bežne vyskytoval kanibalizmus, to asi z pasije či čo

02.02.2013, 23:47
23, Aby Rusi mohli jest, pit a mat tanky zasobene naftou, strelivom, niekto im to musel nejako priniest.
Cestna infrastruktura prakticky neexistovala, iba kolajnicami.
Avsak kolajnice potrebuju lokomotivy a vagony aby mohli prepravovat nieco.
Tie vagony musia byt naplnene tovarom dovezenym nakladiakmi.
Otazka by znela, odkial to Rusi mali vziat, ked cela vyroba bola zamerana iba na vyzbroj?
Dalsia otazka by znela co tak mohli asi dostat za takmer 15 miliard $ US od Ameriky, Kanady, UK?
none
2
02.02.2013, 07:36
Ahoj BUMBrlicek, dosť dlho som ťa tu nevidela. No k téme. Dosť depresívna na sobotu ale treba pripomínať. Na túto časť histórie sa nesmie zabudnúť aj keď niekto by rád v EU.

Tak naozaj stačí:
Nikdy viac Napoleonov, Hitlerov, nakoniec ani Stalinov.
none
3

2. 02.02.2013, 07:36

Ahoj BUMBrlicek, dosť dlho som ťa tu nevidela. No k téme. Dosť depresívna na sobotu ale treba pripomínať. Na túto časť histórie sa nesmie zabudnúť aj keď niekto by rád v EU.

Tak naozaj stačí:
Nikdy viac Napoleonov, Hitlerov, nakoniec ani Stalinov.

02.02.2013, 07:51
Ahoj kraska, ano trosku som sa odmlcal, stravil som hodne casu v Azii, Cina, Malaysia, Indonesia.
Prave som sa vratil zo Singapore a mam totalne otoceny rytmus dna a noci.
Zoberie mi to asi tyzden sa dostat zase do normalneho rytmu.
Takze si citam rozne informacie zo sveta zo Slovenska.
Som rad, ze Amerika sedi v Nemecku takmer 70 rokov a 70 tisic vojakov tam dava pozor na nackov aby bol mier v europe.
Platim to ja z mojich dani a nelutujem toho, miliony uchranenych zivotov.
Ozaj, nackovia tiez oslavuju vyrocie nastupu Hitlera k moci a jeho vazala Tisa.
Nikdy viac tu verbez nacisticko-komunisticku.
none
4

3. 02.02.2013, 07:51

Ahoj kraska, ano trosku som sa odmlcal, stravil som hodne casu v Azii, Cina, Malaysia, Indonesia.
Prave som sa vratil zo Singapore a mam totalne otoceny rytmus dna a noci.
Zoberie mi to asi tyzden sa dostat zase do normalneho rytmu.
Takze si citam rozne informacie zo sveta zo Slovenska.
Som rad, ze Amerika sedi v Nemecku takmer 70 rokov a 70 tisic vojakov tam dava pozor na nackov aby bol mier v europe.
Platim to ja z mojich dani a nelutujem toho, miliony uchranenych zivotov. ...

02.02.2013, 07:58
To si mal pekný vílet. Ja by som tiež najradšej ušla z tejto reality a drala topánky v iných krajinách. Hlavne keď sa blíži toto jarné hektické obdobie. aaaa ďakujem za kompliment takto ráno poteší ako božtek na čelo.
none
5

4. 02.02.2013, 07:58

To si mal pekný vílet. Ja by som tiež najradšej ušla z tejto reality a drala topánky v iných krajinách. Hlavne keď sa blíži toto jarné hektické obdobie. aaaa ďakujem za kompliment takto ráno poteší ako božtek na čelo.

02.02.2013, 08:32
4, Vylet to nebol, skor unavna 3 tyzdnova cesta takmer okolo sveta.
Co Ti brani zbalit fidlatka a ist do sveta?
Prilezitosti je neurekom.
Dokonca som cital na Sme, ze Slovak-American Fundation ponuka zadarmo Slovakom studentom, cerstvym absolventom rocny pobyt v Amerike.
none
6

5. 02.02.2013, 08:32

4, Vylet to nebol, skor unavna 3 tyzdnova cesta takmer okolo sveta.
Co Ti brani zbalit fidlatka a ist do sveta?
Prilezitosti je neurekom.
Dokonca som cital na Sme, ze Slovak-American Fundation ponuka zadarmo Slovakom studentom, cerstvym absolventom rocny pobyt v Amerike.

02.02.2013, 09:19
Záväzky, povinnosti...výhovorky...strach
none
7

6. 02.02.2013, 09:19

Záväzky, povinnosti...výhovorky...strach

02.02.2013, 10:22
6, Nikdy nie je neskoro, ktokolvek je pod 40-ku by mal odist zo Slovenska, takmer povinne.
Ja by som urobil zakon na nutene opustenie Slovenska pre vsetkych.
Ist do sveta na skusy a po case sa vratit ak treba.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 146 749 B vygenerované za : 0.343 s unikátne zobrazenia tém : 50 097 unikátne zobrazenia blogov : 885 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.