hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  zdravie  /  téma

7 najväčších diétnych chýb

príspevkov
24
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 20.1.2014 10:34
posledná zmena 22.1.2014 17:37
1
20.01.2014, 10:34
Zaujímavé

Tu je 7 diétnych chýb, ktoré vám bránia v tom, aby ste dosiahli skvelé výsledky.

1. Neraňajkujete
Stará pravda, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, stále platí. Chýbajúce raňajky zapríčinia v tele pokles hladiny cukru, telo túži po živinách a spomaľuje svoju funkciu. Akonáhle sa teda nenaraňajkujete, vlastne bránite svojmu telu, aby spaľovalo kalórie a vôbec začalo správne fungovať. Štúdie preukázali, že ak si ráno dávate kvalitné a vyvážené raňajky, nemáte cez deň taký pocit hladu a nehrozí vám riziko, že budete tuční.

2. Víkendová žranica
Držíte sa celý týždeň na uzde, ale cez víkend si dávate do nosa? Z diétneho hľadiska sú dni pôstu striedané s dňami hrešenia jednou z najväčších diétnych chýb. Vaše telo si totiž zvykne na to, že cez víkend si má urobiť zásoby, aby prežilo" diétny týždeň a vám sa začne oveľa viac ukladať tuk.

3. Light potraviny
Vyberáte si v obchodoch light potraviny a predpokladáte, že vďaka tomu jete diétne a zdravo? To ste na omyle! Diétne potraviny majú často buď menej tuku, alebo menej cukru, ale toho druhého je v nich obsiahnutého viac, aby sa dosiahla lepšia chuť. Rovnako tak často obsahujú zahusťovadlá a ďalšie zložky , ktoré zvyšujú ich energetickú hodnotu . Rozhodne tak neplatí , že namiesto jedného klasického jogurtu si môžete dať dva light . Rovnako tak sú na tom tiež diétne nápoje . Niekoľko štúdií dokázalo , že ľudia , ktorí pijú light nápoje , sú vlastne častejšie obézni než tí , ktorí ich nepijú . Ako je to možné ? V nápojoch sú namiesto cukru používané umelé sladidlá , ktoré v tele vyvolávajú väčšiu chuť na sladké , než klasické sladidlo .

4. Vyhýbate sa všetkým tukom
Nie je tuk ako tuk. Mnoho ľudí si myslí, že najlepšia diéta je jesť výhradne potraviny bez tuku. Lenže nízkotučné potraviny často obsahujú ďalšie ingrediencie, ktoré zvyšujú ich energetickú hodnotu, a teda vďaka ich konzumácii neschudnete. Navyše telo niektoré zdravé tuky potrebuje, napríklad pre správne fungovanie mozgu. Medzi tuky, ktoré by nemali chýbať v našej strave, patria omega-3 a omega-9 mastné kyseliny, ktoré regulujú činnosť srdca a ciev, imunitný a nervový systém alebo činnosť pohlavných orgánov. Tie sú obsiahnuté napríklad v rybom mäse, orieškoch alebo olivovom oleji. Čo by sa naopak na našom tanieri vyskytovať nemalo, to sú tzv. trans-tuky. Tie nájdete vo vyprážaných jedlách, nátierkach alebo v sladkostiach.

5. Obmedzujete prísun potravy
Jednou z ďalších základných chýb, ktoré robia nielen dietári, je zmenšenie množstva jedla, ktoré počas dňa zjeme. Pritom ale telo oslabujeme a nútime ho, aby si ukladalo energiu na horšie časy. Väčšina žien začne vynechávať niektoré z troch hlavných jedál a večer ich prepadne nezvládnuteľný hlad. Preto je dôležité dodržiavať kvalitný jedálniček, ktorý bude obsahovať bohaté raňajky, zdravú desiatu, kvalitný obed, olovrant a malú večeru. Len tak bude mať vaše telo dostatok energie. Pamätajte si, že oveľa viac ako na znížení množstva jedla záleží na zvýšení jeho kvality.

6. Nepijete dostatočne
Jete dostatočne a kvalitne, cvičíte a aj tak sa nedostavujú vytúžené výsledky ? Zrejme zabúdate na dostatočný pitný režim. Telo ochudobnené o tekutiny oveľa pomalšie spaľuje kalórie a vôbec aj pomalšie funguje. Neznamená to ale, že máte vypiť naraz čo najviac vody, príliš veľa tekutín naraz zase nadbytočne zaťažuje obličky. Ideálne je popíjať čistú vodu alebo bylinkové čaje v malých dávkach po celý deň.

7. Málo spíte
Stále žiadne výsledky? Zamyslite sa, či napríklad nespíte málo. V čase spánku totiž vaše telo regeneruje a naberá nové sily. Patrí k zdravému spôsobu života a rozhodne by ste jeho dĺžku a kvalitu nemali znižovať. Ak spíte málo, zvyšuje sa vo vašom tele hladina hormónu kortizol, ktorý môže za to, že aj keď sa môžete pretrhnúť v posilňovni, tuku sa len ťažko zbavujete.

zdroj:Casprezeny.sk
none
2

1. 20.01.2014, 10:34

Zaujímavé

Tu je 7 diétnych chýb, ktoré vám bránia v tom, aby ste dosiahli skvelé výsledky.

1. Neraňajkujete
Stará pravda, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, stále platí. Chýbajúce raňajky zapríčinia v tele pokles hladiny cukru, telo túži po živinách a spomaľuje svoju funkciu. Akonáhle sa teda nenaraňajkujete, vlastne bránite svojmu telu, aby spaľovalo kalórie a vôbec začalo správne fungovať. Štúdie preukázali, že ak si ráno dávate kvalitné a vyvážené raňajky, nemáte ...

20.01.2014, 11:00
nedržala som doteraz žiadnu dietu, ale s týmto čo tu píšu, len súhlasím 🙂
none
8

1. 20.01.2014, 10:34

Zaujímavé

Tu je 7 diétnych chýb, ktoré vám bránia v tom, aby ste dosiahli skvelé výsledky.

1. Neraňajkujete
Stará pravda, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, stále platí. Chýbajúce raňajky zapríčinia v tele pokles hladiny cukru, telo túži po živinách a spomaľuje svoju funkciu. Akonáhle sa teda nenaraňajkujete, vlastne bránite svojmu telu, aby spaľovalo kalórie a vôbec začalo správne fungovať. Štúdie preukázali, že ak si ráno dávate kvalitné a vyvážené raňajky, nemáte ...

21.01.2014, 02:16
Ani jedno pravidlo na mňa nesedí, čiže mám byť veľký a pekný. Nikomu nebudem chutiť a nebudem myslieť na mužský zadoček
none
3
20.01.2014, 11:12
Poprípade doplňte niečo užitočné kto ma nejaké vychytávky alebo kto skúsil už niečo účinné.Recept na zdravé chudnutie príklad jedálníček.To sa pýta asi vačšina ľudí čo si dať do úst.Prvý deň a tie ďalšie.Ja osobne som robil veľa chýb a to že som jedol príklad len ryžu naturálnu a k tomu zeleninu.Beh na lačno a podobne.Neviem či správne ale asi nie.Mohol by tu niekto hodiť.
none
9

3. 20.01.2014, 11:12

Poprípade doplňte niečo užitočné kto ma nejaké vychytávky alebo kto skúsil už niečo účinné.Recept na zdravé chudnutie príklad jedálníček.To sa pýta asi vačšina ľudí čo si dať do úst.Prvý deň a tie ďalšie.Ja osobne som robil veľa chýb a to že som jedol príklad len ryžu naturálnu a k tomu zeleninu.Beh na lačno a podobne.Neviem či správne ale asi nie.Mohol by tu niekto hodiť.

21.01.2014, 02:20
Ideálne chudnutie: Jedlo nevariť, respektíve variť a jesť len občas ohriate jedlo, druhý tip vyhýbať sa mäsu, 3 tip jesť veľa zeleniny najmä strukovín (mungo a šošovica)
none
4
20.01.2014, 11:22
Ked clovek neberie nejake hnusne lieky, tak vzdy musi schudnut, ked vydaj energie je vacsi ako prijem...
A druha vec je, aby nemal strach z jedla, lebo mat za nepriatela jedlo je smutne...
A malokto sa mu dokaze zo srdca podakovat, prijimat ho naozaj vdacne pri plnom vedomi...
none
5
20.01.2014, 11:44
co ja viem?mna napada stare, zname-nezer
none
10

5. 20.01.2014, 11:44

co ja viem?mna napada stare, zname-nezer

21.01.2014, 02:24
A keď mi chutí, vieš ako sa hovorí, za otecka za maminku, za sestričku, všetci sú chudí, tak tučko musím byť ja .
none
6
20.01.2014, 11:50
Počul som že zo sacharidov človek priberá najviac a naopak bielkoviny sú na svalstvo.A takisto že večer je dobré papkať len bielkoviny tak neviem.
none
7
20.01.2014, 15:48
Čo by si odporučil Clear na raňajky?Taký všedný deň?
none
11

7. 20.01.2014, 15:48

Čo by si odporučil Clear na raňajky?Taký všedný deň?

21.01.2014, 02:26
Rozcvičku 2 hodinovú a napiť sa teplej vody.
none
12

7. 20.01.2014, 15:48

Čo by si odporučil Clear na raňajky?Taký všedný deň?

21.01.2014, 09:22
Chcel by som schudnúť nejakých 8 kíl,a nestratiť na svaloch.Teda že chcel by som zhodiť len tuky.Posilňovať teraz moc nemôžem lebo mam natiahnuté trieslo a mám málo času na nejaké posilky.A ešte sa spýtam schudne človek aj z tváre dá sa to?Či to je individuálne?
none
13
22.01.2014, 13:53
Ďakujem a neškodí ten proteín?Niekde som čítal že aj áno.Vieš aj odporučiť nejaké v pohodke?
none
14
22.01.2014, 14:55
Ďakujem a to dávkovanie ako to beží na akom princípe.Vieš nemám s tým vôbec skúsenosť.A koľko mi vydrží jedno balenie príklad kilové?Chodím často behávať a hrávam futbal tak preto mám problém aj s tým trieslom.
none
15
22.01.2014, 15:01
Vlastne dávkovanie tam je popísané ale čítam že je to potrebné konzumovať so sacharidmi po tréningu.Príklad aké su najvhodnejšie?Aby človek nepribral.Dik
none
16
22.01.2014, 15:04
Poprípade čo si myslíš o spalovačoch tuku?Taktiež máš niečo vyskúšané,účinné?
none
18
22.01.2014, 16:26
A nemáš nejaký svoj vyhotovený jedálníček?Žeby si sa so mnou podelil?Máš to preštudované a vlastne koľko meriaš a aká je tvoja hmotnosť?
none
20
22.01.2014, 16:58
Pekne vymakaný
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 3 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 116 843 B vygenerované za : 0.105 s unikátne zobrazenia tém : 36 235 unikátne zobrazenia blogov : 538 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!