hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

6.júl -Medzinárodný deň bozkov.

príspevkov
31
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 6.7.2013 11:55
posledná zmena 9.7.2013 21:45
1
06.07.2013, 11:55
Bozkávanie môže byť príjemný zážitok sám o sebe, môže byť vyjadrením lásky a intimity. Cieľom tohto dňa je pripomenutie ľuďom, aby nezabudli na jednoduchú radosť spojenú s bozkávaním.
Priateľské, rodinné, zamilované i vášnivé – bozkávanie môže mať stovky podôb a vďaka svojej všeobecnej obľube si našlo i svoje miesto v kalendári. Medzinárodný deň bozku oslavujeme už od roku 2003 a v kalendári mu patrí stály letný dátum - 6. júl.

Z histórie bozkov

Samotný zvyk bozkávania podľa mytológie pochádza ešte zo starovekého Grécka. Podľa názoru profesora antropológie Vaughna Bryanta sa prvý erotický bozk jazykom neodohral vo Francúzsku, ale v Indii v roku 1500 pred naším letopočtom. Bozkávanie na verejnosti však zaviedli až starí Rimania.

Bozkávanie je zdravé

Bozkávaním sa uvoľňujú hormóny šťastia - serotonín, endorfín a dopamín. Zvyšuje sa hladina testosterónu a oxytocínu. Ľudia, ktorí sa pravidelne bozkávajú sa nielen výborne cítia ale aj vyzerajú. Pri jednom bozku sa totiž do pohybu dostáva až 40 tvárových svalov, čím sa prirodzene vyhladzujú vrásky. Bozky dokážu zdolať vysoký krvný tlak, utíšiť bolesť, znížiť stres a zrýchliť metabolizmus. Bozk rozbúcha vaše srdce, čím sa posilní krvný obeh aj okysličenie tela.

Najdlhší bozk na svete

Historicky najdlhší bozk sveta trval takmer dva dni a zapísal sa i do Guinnessovej knihy rekordov. Postaral sa oň pár z Bangkoku, ktorý sa v rámci osláv dňa sv. Valentína bozkával na pláži v južnom Thajsku presne 46 hodín, 24 minút a 9 sekúnd. Ekkachai a Laksana Tiranaratovci za svoj výkon vyhrali diamantový prsteň v hodnote 50 000 thajských bahtov (asi 1200 eur) a 100 000 bahtov v hotovosti (v prepočte približne 2400 eur). Ich hlavná motivácia vraj nespočívala vo finančnej výhre.


Tak nezabudnite dnes niekoho pobozkať .-)

odkaz
none
2
06.07.2013, 13:20
Trapne a zbytocne.
none
7

2. 06.07.2013, 13:20

Trapne a zbytocne.

06.07.2013, 14:09
tak vdaka za kreatívny a príspevok .-)
Nadhľad, hlope.
none
9

7. 06.07.2013, 14:09

tak vdaka za kreatívny a príspevok .-)
Nadhľad, hlope.

06.07.2013, 14:12
Aky nadhlad? Vyjadril som svoj nazor.
Kludne ma ber ako bezcitneho uboziaka, ale tento svet lasku nepozna..
none
10

9. 06.07.2013, 14:12

Aky nadhlad? Vyjadril som svoj nazor.
Kludne ma ber ako bezcitneho uboziaka, ale tento svet lasku nepozna..

06.07.2013, 14:24
O tom sme sa už bavili nespočetne krát ... skutočná láska je vzácna, ale existuje. A dostáva sa len tomu, kto ju vie dávať.
none
11

10. 06.07.2013, 14:24

O tom sme sa už bavili nespočetne krát ... skutočná láska je vzácna, ale existuje. A dostáva sa len tomu, kto ju vie dávať.

06.07.2013, 14:25
To su take riekanky pre ukludnenie, nieco podobne ako v nabozenstvach a reci o smrti.
none
12

11. 06.07.2013, 14:25

To su take riekanky pre ukludnenie, nieco podobne ako v nabozenstvach a reci o smrti.

06.07.2013, 14:28
Na ukľudnenie? Podľa mna je to dosť znepokojujúce, lebo mne z toho vychádza, že málokto pozná tú ozajstnú lásku, pretože málokto ju vie nezištne dávať. Ani ja si sebou nie som istá...
none
13

12. 06.07.2013, 14:28

Na ukľudnenie? Podľa mna je to dosť znepokojujúce, lebo mne z toho vychádza, že málokto pozná tú ozajstnú lásku, pretože málokto ju vie nezištne dávať. Ani ja si sebou nie som istá...

06.07.2013, 14:31
No vidis, vynimky len potvrdzuju pravidlo. Ak nejake vobec su.
A naco sa hrat na nieco, co niesme..
none
14

13. 06.07.2013, 14:31

No vidis, vynimky len potvrdzuju pravidlo. Ak nejake vobec su.
A naco sa hrat na nieco, co niesme..

06.07.2013, 14:34
Práve preto, aby sme nezabudli, že aj tie výnimky existujú ... si predstav, že na nich zabudneme, ku čomu sa potom budeme snažiť priblížiť? ostaneme proste stagnovať, pretože inej cesty niet? Je dobré vedieť pravdu, ako sa obaja zhodneme, ale pravda je tá, že hoci skutočná láska je výnimočná, existuje.
none
15

14. 06.07.2013, 14:34

Práve preto, aby sme nezabudli, že aj tie výnimky existujú ... si predstav, že na nich zabudneme, ku čomu sa potom budeme snažiť priblížiť? ostaneme proste stagnovať, pretože inej cesty niet? Je dobré vedieť pravdu, ako sa obaja zhodneme, ale pravda je tá, že hoci skutočná láska je výnimočná, existuje.

06.07.2013, 15:53
Takuto "strategiu" skusa ludstvo asi od nepamati. Nieje ucinna, kedze ako vieme, tak sa ludstvo historicky opakovane dostavalo a dostava do konfliktu.
Podobne ako rozpravky s moralnym zakladom, su sice pekne, ale ako vieme, tak sa dnes z cestneho a spravodliveho cloveka ludia skor smeju, ako ho uznavaju. Oznacuju ho za hlupaka, pretoze sa takym sposobom nikam nedopracuje, co je zial pravda a samotny dokaz toho, ze to nefunguje. Clovek sa svojim moralnym presvedcenim skor dostane do problemov... Ludia viac ziju tymi iluziami, ako skutocnostou.. strasne je, ze im tie iluzie zvacsa postacuju.
none
17

15. 06.07.2013, 15:53

Takuto "strategiu" skusa ludstvo asi od nepamati. Nieje ucinna, kedze ako vieme, tak sa ludstvo historicky opakovane dostavalo a dostava do konfliktu.
Podobne ako rozpravky s moralnym zakladom, su sice pekne, ale ako vieme, tak sa dnes z cestneho a spravodliveho cloveka ludia skor smeju, ako ho uznavaju. Oznacuju ho za hlupaka, pretoze sa takym sposobom nikam nedopracuje, co je zial pravda a samotny dokaz toho, ze to nefunguje. Clovek sa svojim moralnym presvedcenim skor dostane do problemo...

06.07.2013, 15:59
Pozri, v práci učím deti takú násobilku aj na stokrát, stačí, že prídu prázdniny a zabudnú ju, stačí, že dieťa ochorie a dlhšie nie je v škole, zabudne ju ...Ak by som sa na to pozerala ako ty, vysvetlím ju raz a kašlem na to, ved to aj tak nemá zmysel to stále opakovať, ved zase to zabudnú ...a keby to takto robili všetci učitelia, násobilku vy vedelo možno päť detí z triedy ...ale chválabohu, nerobíme to tak, vysvetľujeme, opakujeme, nevedia to aj tak všetci, dokonca len menšina ( píšem o romskych deťoch, pochopiteľne), ale tak to vedia dajme tomu desiati z triedy. Ak by som sa nepokúšala znovu a znovu, bolo by to oveľa horšie .....O tom píšem, je to neúčinné, ale ak sa na to vykašleme úplne všetci, len sa to zhorší ešte viac, pretože VZDY môže byť aj horšie ...
none
18

17. 06.07.2013, 15:59

Pozri, v práci učím deti takú násobilku aj na stokrát, stačí, že prídu prázdniny a zabudnú ju, stačí, že dieťa ochorie a dlhšie nie je v škole, zabudne ju ...Ak by som sa na to pozerala ako ty, vysvetlím ju raz a kašlem na to, ved to aj tak nemá zmysel to stále opakovať, ved zase to zabudnú ...a keby to takto robili všetci učitelia, násobilku vy vedelo možno päť detí z triedy ...ale chválabohu, nerobíme to tak, vysvetľujeme, opakujeme, nevedia to aj tak všetci, dokonca len menšina ( píšem o roms...

06.07.2013, 16:04
..a ešte, ilúzia, že raz ju budú vedieť všetky deti v triede ma poháňa a motivuje. Možno ostane vždy len ilúziou, ale nevzdám sa jej. Potrebujeme do istej miery aj ilúzie a sny.
none
20

17. 06.07.2013, 15:59

Pozri, v práci učím deti takú násobilku aj na stokrát, stačí, že prídu prázdniny a zabudnú ju, stačí, že dieťa ochorie a dlhšie nie je v škole, zabudne ju ...Ak by som sa na to pozerala ako ty, vysvetlím ju raz a kašlem na to, ved to aj tak nemá zmysel to stále opakovať, ved zase to zabudnú ...a keby to takto robili všetci učitelia, násobilku vy vedelo možno päť detí z triedy ...ale chválabohu, nerobíme to tak, vysvetľujeme, opakujeme, nevedia to aj tak všetci, dokonca len menšina ( píšem o roms...

06.07.2013, 16:36
To je ale nieco ine. Je to tvoje zamestnanie a poslanie.
O matematike a jej funkcnosti su presvedceni aj dospeli, ma zmysel ju vzdelavat a aplikujeme ju takmer vsade.
Ovsem my sa vseobecne nespravame podla atributov lasky, sme agresivny druh neznajuci zlutovania, neznajuci rozumnu mieru, aspon sa tak vacsinovo spravame, takze taka je skutocnost o nas a taku by sme sa o sebe aj mali ucit. Ze vrazdime vsetko zive vacsinou uplne nezmyselne a len pre nasu roztopas o tom sme ticho a miesto toho tradujeme reci o laskavosti. To je prasprosta falos a ja to odmietam.
none
21

20. 06.07.2013, 16:36

To je ale nieco ine. Je to tvoje zamestnanie a poslanie.
O matematike a jej funkcnosti su presvedceni aj dospeli, ma zmysel ju vzdelavat a aplikujeme ju takmer vsade.
Ovsem my sa vseobecne nespravame podla atributov lasky, sme agresivny druh neznajuci zlutovania, neznajuci rozumnu mieru, aspon sa tak vacsinovo spravame, takze taka je skutocnost o nas a taku by sme sa o sebe aj mali ucit. Ze vrazdime vsetko zive vacsinou uplne nezmyselne a len pre nasu roztopas o tom sme ticho a miesto ...

06.07.2013, 16:44
už sa učí aj enviromentálna, či etická výchova na školách, je jej veľmi málo, z tej prvej len prvky v rôznych predmetoch, ale je tam. záleží len od nás ako to vezmeme, či odignorujeme, či vezmeme ne vedomie, tak ako aj to, či budem učiť len mechanicky, či zanietene. Poslaním môže byť pre teba aj strihať živé ploty ako záhradník, ak sa tak rozhodneš :-)
čo sa tej láskavosti týka, nenapadlo ti, že možno preto sa tradujú tie reči o láskavosti, pretože si všetko to zlé plne uvedomujeme? čo ak je to následok vedomia toho, že svet je zlý, zjednodušene povedané, a snaha o aspon akú takú zmenu?

Ak vieš, že ti napríklad alkohol robí zle, poznáš všetky následky,budeš len nadávať na seba a na alkohol dookola, či budeš tvrdiť, že sú aj iné možnosti ako byť veselý? (nenapadol mi lepší príklad)
none
22

21. 06.07.2013, 16:44

už sa učí aj enviromentálna, či etická výchova na školách, je jej veľmi málo, z tej prvej len prvky v rôznych predmetoch, ale je tam. záleží len od nás ako to vezmeme, či odignorujeme, či vezmeme ne vedomie, tak ako aj to, či budem učiť len mechanicky, či zanietene. Poslaním môže byť pre teba aj strihať živé ploty ako záhradník, ak sa tak rozhodneš :-)
čo sa tej láskavosti týka, nenapadlo ti, že možno preto sa tradujú tie reči o láskavosti, pretože si všetko to zlé plne uvedomujeme? čo ak ...

06.07.2013, 16:53
Ja ale rozumiem co mi chces povedat, ale nesuhlasim s tym.
O cloveku by sa malo tradovat to, aky je. Mozno by ho prave to primelo premyslat o zmene.
Pretoze ak dnes povies stovke ludi, ze su vrahovia, tak 95 na teba bude pozerat ako tela na vrata a mysliet si, ze ti sibe. Ale oni vrahovia skutocne su, davaju suhlas ba ziadaju nezmyselne vrazdit prilis mnoho ziveho a potrebneho pre tento svet, ale co viac su vrahovia aj inych ludi, dali suhlas s ich zabijanim, dali mandat, aby sa za ich vykonanu hodnotu, za ich peniaze vrazdili ludia, len o tom nevedia, nezaujima ich to, nechcu o tom nic vediet, lebo radsej pocuvaju o tom, akle su oni krasne a laskyplne bytosti.
Preto nie, cloveku treba hovorit opakovane, aka je ohava.
none
23

22. 06.07.2013, 16:53

Ja ale rozumiem co mi chces povedat, ale nesuhlasim s tym.
O cloveku by sa malo tradovat to, aky je. Mozno by ho prave to primelo premyslat o zmene.
Pretoze ak dnes povies stovke ludi, ze su vrahovia, tak 95 na teba bude pozerat ako tela na vrata a mysliet si, ze ti sibe. Ale oni vrahovia skutocne su, davaju suhlas ba ziadaju nezmyselne vrazdit prilis mnoho ziveho a potrebneho pre tento svet, ale co viac su vrahovia aj inych ludi, dali suhlas s ich zabijanim, dali mandat, aby sa za ich...

06.07.2013, 17:02
...aký je a ako by sa mal, mohol zmeniť ...len dodám. Ukázať pravdu a ukázať cestu, cesty ako z toho von, ak sa ešte dá ...
none
31

22. 06.07.2013, 16:53

Ja ale rozumiem co mi chces povedat, ale nesuhlasim s tym.
O cloveku by sa malo tradovat to, aky je. Mozno by ho prave to primelo premyslat o zmene.
Pretoze ak dnes povies stovke ludi, ze su vrahovia, tak 95 na teba bude pozerat ako tela na vrata a mysliet si, ze ti sibe. Ale oni vrahovia skutocne su, davaju suhlas ba ziadaju nezmyselne vrazdit prilis mnoho ziveho a potrebneho pre tento svet, ale co viac su vrahovia aj inych ludi, dali suhlas s ich zabijanim, dali mandat, aby sa za ich...

09.07.2013, 21:45
22. Presne tak. Krutá pravda.
none
16

14. 06.07.2013, 14:34

Práve preto, aby sme nezabudli, že aj tie výnimky existujú ... si predstav, že na nich zabudneme, ku čomu sa potom budeme snažiť priblížiť? ostaneme proste stagnovať, pretože inej cesty niet? Je dobré vedieť pravdu, ako sa obaja zhodneme, ale pravda je tá, že hoci skutočná láska je výnimočná, existuje.

06.07.2013, 15:58
laska nemoze existovat oddelene, tak ako sme teraz. mam taku teoriu
none
19

16. 06.07.2013, 15:58

laska nemoze existovat oddelene, tak ako sme teraz. mam taku teoriu

06.07.2013, 16:05
môžeš to rozvinúť?
none
3
06.07.2013, 13:43
Ste mimo. Dnes je v mode lizat ocne bulvy. Vsak nezite v staroveku.
none
4

3. 06.07.2013, 13:43

Ste mimo. Dnes je v mode lizat ocne bulvy. Vsak nezite v staroveku.

06.07.2013, 13:55
skor ze sk novinarom chyba kreativita
none
8

3. 06.07.2013, 13:43

Ste mimo. Dnes je v mode lizat ocne bulvy. Vsak nezite v staroveku.

06.07.2013, 14:10
To som čítala, čo vieš, možno onedlho budeme mať aj den lízania očných buliev .-))
none
5
06.07.2013, 14:00
apr,
odkaz
sadne ako ritka na serbel
none
6

5. 06.07.2013, 14:00

apr,
http://www.youtube.com/watch?v=ateQQc-AgEM
sadne ako ritka na serbel

06.07.2013, 14:08
..a inak, pekná piesen .-)
none
24
06.07.2013, 17:21
asi zoberiem dnes niekomu ilúziu, ale 6.júl je World Tibet Day - ustanovený predstaviteľmi Tibetu a jeho sympatizantami v roku 1997
none
25

24. 06.07.2013, 17:21

asi zoberiem dnes niekomu ilúziu, ale 6.júl je World Tibet Day - ustanovený predstaviteľmi Tibetu a jeho sympatizantami v roku 1997

06.07.2013, 17:29
nič nevezmeš, tento den, tak ako každý iný, môže byť predsa dňom toho, čoho si sami určíme, čo je pre nás dôležité a podstatné. ja som chcela len (neúspešne) vniesť trochu romantiky do toho dnešného sveta. veľmi ju postrádam, tá téma je aj o mne ...


tak ešte prídavok, kým sa odoberiem neromanticky upratovať kuchynu .-))
odkaz
none
26
06.07.2013, 20:43
ak zostane po dnesnom dni niekto nepobozkany,tak potom uz neviem;-)
*
odkaz
*
Elvis zije!:o)
none
27

26. 06.07.2013, 20:43

ak zostane po dnesnom dni niekto nepobozkany,tak potom uz neviem;-)
*
http://www.youtube.com/watch?v=VPDY8NU3N0o
*
Elvis zije!:o)

06.07.2013, 21:46
Alice, ked niekto spomenie Elvisa, mne sa stále vybaví toto: odkaz .-)))
none
28
06.07.2013, 22:33
Jak to tu tak čítam, tak RighteousFred by mal dostat porádneho cloumáka 🙂))
none
29

28. Aranjes 06.07.2013, 22:33

Jak to tu tak čítam, tak RighteousFred by mal dostat porádneho cloumáka 🙂))

06.07.2013, 22:37
jeden by nestačil, si myslím .-))
none
30
06.07.2013, 23:03
tak od každej zdejší devčice jeden...snád by to neoznačil za ohavné 🙂
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 157 877 B vygenerované za : 0.086 s unikátne zobrazenia tém : 47 462 unikátne zobrazenia blogov : 788 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Snívaš o niečom? Nezačneš - nedokončíš!