Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

5 logic. klamů, kvůli kt. se pletete víc, než si myslíte

58
reakcií
1713
prečítaní
Tému 17. júla 2013, 16:30 založil ruwolf_4.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 16:30 avatar
Autoři: Kathy Benjamin, Karl Smallwood, redakce CRACKED
Překlad: BorivojFilip.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 5 logických klamů, kvůli kterým se pletete víc, než si myslíte

Našli sta sa?  

2.
označiť príspevok

pua12456 muž
   17. 7. 2013, 16:40 avatar
> "Našli sta sa?"

Ani nie.  

51.
označiť príspevok

Jacobska
   18. 7. 2013, 22:20 avatar
Pua, nepribudlo Ti nejako veľa tých čísel za menom?
Súhlasí pua12456

52.
označiť príspevok

VladoBrr muž
   18. 7. 2013, 22:34 avatar
Co chces,je to cislo;-)

53.
označiť príspevok

Jacobska
   18. 7. 2013, 22:36 avatar
Šak chválabohu. Som zaťažená na beťárov   

54.
označiť príspevok

VladoBrr muž
   18. 7. 2013, 22:37 avatar
Ktora neni,ved mat vedla seba nejaku nemotornu matohu musi byt nuda +++

55.
označiť príspevok

Jacobska
   18. 7. 2013, 22:39 avatar
Mala som síce na mysli iba jazyk, ale súhlasím aj s Tebou. Čo s nejakým drúkom? Leda že má veľké konto, to sa potom dá vydržať   

56.
označiť príspevok

VladoBrr muž
   18. 7. 2013, 22:46 avatar
Kaslat na jeho konto,potrebujes pin na to konto,potom je to v poriadku )))))))))))))))))))))))))

57.
označiť príspevok

Jacobska
   18. 7. 2013, 22:48 avatar
Presne tak som to myslela. A ešte keby mal aj nejaké koníčky, aby netrčal furt doma.

4.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 18:21 avatar
1. "Bohužel jsou naše mozky už od výrobce nastavené tak, že s každou takovou debatou naopak hloupneme a zatvrzujeme se ve své hlouposti."

Nie je potom aj toto "hlúposť"? Alebo existuje aj múdrosť, len je málo tých, ktorí ju hľadajú či nachádzajú?

Poďme k tomuto bodu článku, citujem:
"#5. Nejsme naprogramovaní k hledání „pravdy“, potřebujeme „vyhrát“ za každou cenu"

Otázka je, či súčasťou tohto "logického klamu" je aj citované tvrdenie a jeho "pravdivé" vysvetlenie. V článku sa zrejme predpokladá, že existuje objektívna pravda, ktorú článok podáva. Ale čo ak aj tvrdenie, že "Nejsme naprogramovaní k hledání „pravdy“, potřebujeme „vyhrát“ za každou cenu", nehľadá pravdu, ale snaží sa vyhrať za každú cenu? (Resp. autor toho tvrdenia.)

Ďalej:
"Říká se tomu argumentativní teorie myšlení. Ta tvrdí, že se člověk nenaučil klást otázky a nabízet odpovědi za účelem nalezení universální pravdy, že šlo spíše o nástroj, jak získat nad ostatními převahu."

A toto tvrdenie je objektívne, hľadá pravdu, alebo tiež ide autorovi o to, ako získať nad ostatnými prevahu?

"Podle Huga Merciera, společně s Danem Sperberem spoluautora tohoto vědeckého článku „Úkolem rozumu není pomoci nám dosáhnout lepších stanovisek a lépe se rozhodovat. Šlo čistě o sociální fenomén, jehož účelem je pomoci nám přesvědčovat ostatní a být opatrní, když se ostatní snaží přesvědčit nás. O pravdu nebo přesnost vůbec nešlo.“

Aj tu sa pýtam: Hug Mercier a Dan Sperber tu hovoria objektívne fakty, resp. pravdu, alebo je to tiež len prostriedok, pomocou ktorého sa aj oni snažia presvedčiť ostatných a byť opatrní, keď sa ostatní snažia presvedčiť ich? Ide alebo nejde im tu o pravdu?

5.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 19:04 avatar
Každé tvrdenie tam je podporené výskumom...

6.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 19:18 avatar
Takže predsa existuje objektívna pravda a jej hľadanie aspoň niektorými ľuďmi (napr. tými výskumníkmi), ktorí nepodliehajú len nejakým evolučným klamom, snahám získať prevahu a pod.?

7.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 19:19 avatar
Kde v článku sa píše, že nejestvuje pravda?

8.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 19:27 avatar
Článok v tomto bode hovorí asi to, že ľudia sa tvária alebo si myslia, že im ide o pravdu či logiku, ale v skutočnosti je aj to len prostriedok, ako vyhrať, získať prevahu, presvedčiť ostatných v rámci evolučného boja...

9.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 19:34 avatar
Áno, v diskusiách to je na 99 % pravda...
Súhlasí pua12456

10.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 19:48 avatar
V diskusiách medzi priemernými ľuďmi? Čiastočne by som s tým súhlasil, len nie celkom s tým, že je to v rámci evolučného boja. Snaha získať výhodu nemusí súvisieť s evolučným prežitím, ale proste s tým, že výhoda je pre človeka výhodná a tieto veci súvisia s egom

12.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 20:33 avatar
Ego je evolučný výtvor...
Súhlasí pua12456

15.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 20:38 avatar
Naozaj? Dokáž to :-)

Ludia sú rôzni, niektorí hádavejší, temperamentnejší, iní miernejší, niektorí hlúpejší, iní múdrejší, nezrelí i zrelší. Môžu napredovať rozumovo, citovo, prekonávať predsudky... alebo nemusia, prípadne môžu skôr upadať. Každopádne nerobil by som z toho naturalistické závery

20.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 20:50 avatar
Pri selekcii, ktorá časom pri množení na konečnom priestore, akým je Zem, musela nastať, prežili skôr tie organizmy, ktoré sa "snažili" prežiť... teda chránili seba...

18.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 20:46 avatar
A keď to budeš dokazovať, poprosím reálne argumenty, nie také falošné, ktoré v skutočnosti sledujú len tvoju evolučnú výhodu a pod. :-)

23.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 7. 2013, 20:58 avatar
Naozaj, je málo ľudí, ktorí hľadajú čo najobjektívnejšiu pravdu. Nie sú výnimkou ani vedci. Sú známe prípady, keď radšej upravili či zatajili výsledky vedúce k inému záveru, ako k tomu, vďaka ktorému získali uznanie vedeckej obce.

25.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 21:06 avatar
23. Môže byť. Alebo keď chceli dokázať nejaký názor a preto boli schopní falšovať veci
Súhlasí Nadja

27.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 7. 2013, 21:11 avatar

29.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 7. 2013, 21:13 avatar
Ale to nehážu jen na vědce, jen tým chcem dokázať, ako sa dajú k takému správaniu strhnúť aj tí, ktorý to uznávajú z princípu ako naprosto neprípustné...
Súhlasí Krištof

38.
označiť príspevok

Krištof
   18. 7. 2013, 14:20 avatar
Ďalšia vec je svetonázor a momentálne hlavná paradigma. Keď je to naturalizmus, potom sa veci musia prispôsobovať naturalistickým výkladom. Naturalizmus ako názor prevláda na svete asi 100 - 150 rokov. Rôzne ľudské javy sa vykladajú vedcami, ktorí túto "axiómu" prijali, v ramci naturalizmu. Tie javy by sa vo všeobecnosti dali vyložiť aj inak, nenaturalisticky. Samozrejme, nie všetci vedci a filozofi sú naturalisti, ale značná časť je. Objektívnosť takých vedeckých prehlásení stojí a padá na tom, či je naturalizmus pravdivý alebo nie. Keď naturalizmus pravdivý nie je, potom sú tie vedecké tvrdenia na úrovni asi zábavných programov :-) Preto to veľa ľudí ani neberie príliš vážne :-)

39.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   18. 7. 2013, 14:47 avatar
Naturalizmus je najjednoduchšie - a teda najpravdepodobnejšie vysvetlenie...
Nejestvuje žiadny jav, ktorý by odporoval naturalizmu a nejestvuje žiadny jav, ktorý by sa naturalizmom nedal vysvetliť...
Súhlasí RighteousFred

40.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   18. 7. 2013, 14:48 avatar
Veľa ľudí neberie naturalizmus vážne preto, lebo sú nadutí a zbabelí chudáci, čo nedokážu prijať fakt, že Vesmíru na nich nezáleží, sú zraniteľní a smrteľní...
Súhlasí RighteousFred

42.
označiť príspevok

Krištof
   18. 7. 2013, 15:42 avatar
Aj to je len tvoj názor. Alebo ty si pán neomylný, súperobjektívny a všetko vediaci evolučný živočích ? A potom, že kto je nadutý :-P A vieš, na čo ti je všetko to poznanie? Aby si sa mohol biologicky o to viac a ľahšie rozmnožovať a evolučne prežiť :-P Hotový super alfa samec. Hotový boh :-P Kde by aj taký alfa samec vzal pokoru, čo je skôr duchovná vlastnosť :-P

Inak neviem o tom, že by ľudia, napr. vedci, ktorí nie sú naturalistami, boli nadutejší a zbabelší a tvrdili, že vesmír na nich záleží. Možno len podľa nich rôzne dôkazy ukazujú smerom k Bohu, ktorý stvoril vesmír s určitým zámerom. Dokonca sa nepovažujú ani za nezraniteľných a nesmrteľných. Akurát podľa nich dôkazy naznačujú to, čo je skôr v súlade s teizmom a nie naturalizmom. Majú sa kvôli ruwolfovi tváriť tak, že v skutočnosti veria naturalizmu? Naturalisti neveria na večný život vraj preto, že by sa mohli dostať do pekla :-P

Ale samozrejme, všetko je v súlade s naturalizmom, jednoduché, samo to vzniklo, a tebe na myslenie stačí miecha, mozog je nadbytočný ;-)

43.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   18. 7. 2013, 15:49 avatar
Straw-man-majster sa nám zase rozohnil - znak toho, že zase bol prichytený pri lži a nemá argumenty.  

Straw-man: nikdy som netvrdil, že som pán neomylný, súperobjektívny a všetko vediaci evolučný živočích...

Veď ja som nepovedal, že veriaci si myslia, že Vesmíru na nich záleží - ja tvrdím, že si vymýšľajú boha kvôli potrebe byť dôležitý - preto si vymyslia Boha, ktorý sa vraj o nich stará...

Daj aspoň 1 dôkaz teizmu...

Ďalší straw- man - nikto netvrdí "samo to vzniklo" a ani ja netvrdím, že mne na myslenie stačí miecha

44.
označiť príspevok

salbea žena
   18. 7. 2013, 16:12 avatar
ruwolf furt sit u v konflikte s teistom
davaj si na to pozor,bo prave konflikt jednej bunky zapricinilo mutaciu dalsich buniek,jedna sa zmenila,zmenili sa uz potom kvoli chybe dalsie
spravi z teba teisticku amebu

45.
označiť príspevok

Krištof
   18. 7. 2013, 17:03 avatar
 "Straw-man: nikdy som netvrdil, že som pán neomylný, súperobjektívny a všetko vediaci..."
Ale prejavuješ sa tak :-P

"ja tvrdím, že si vymýšľajú boha kvôli potrebe byť dôležitý - preto si vymyslia Boha, ktorý sa vraj o nich stará..."
Možno na nich len prenášaš svoje podvedomé motívy. Cítiš sa byť dôležitý znalec toho, ako sa veci majú, myslíš si, že vieš, prečo a ako veci vo vesmíre, na zemi a u ľudí fungujú, že naturalizmus je pravdivý a pod. Si presvedčený, že poznáš pravdu. Naturalista môže mať pocit, že nad ním nie je Boh, že boh je on sám. Veriaci uznávajú aj pokoru ako duchovnú vlastnosť. Ľudská pokora z naturalisticky chápanej evolúcie nevyplýva.

"Daj aspoň 1 dôkaz teizmu..."
Nepoznáš príslovie: nehádžte perly sviniam? Človeka, ktorý je silno presvedčený o pravdivosti naturalizmu, nie je vhodné ani účinné presviedčať o opačnej možnosti. Nechcem ti brať názor.

46.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   18. 7. 2013, 18:59 avatar
Veriaci pokrytecky klamú o pokore, pretože tvrdia, že celý nepredstaviteľne obrovský Vesmír je tu len kvôli nim...

Čiže zase si klamal, že poznáš dôkaz teizmu...

48.
označiť príspevok

Krištof
   18. 7. 2013, 19:27 avatar
Vesmír je tu skôr kvôli Bohu, kvôli jeho stvoreniu, zemi, životu... Avšak ostatné stvorenia si nejaké svetonázorové veci neuvedomujú, nemajú duchovné potreby, nevedia o vesmíre a pod. Boh nemôže mať "vzťah" s chrobáčikom alebo srnkou, pretože tieto živočíchy o ňom nič netušia. V neposlednom rade môžu existovať aj mimozemšťania niekde v inej galaxii, kvôli ktorým možno vesmír jestvuje tiež. Takže nielen kvôli ľuďom

49.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   18. 7. 2013, 19:36 avatar
Tak minimálne celá Slnečná sústava...
(Inak, o Bohu netušíš nič ani Ty...)

A s tým klamstvom bude čo? Ani trochu Ťa to netrkne? Nedostal si od údajné Jahveho prikázanie "Nezaklameš!", tak to môžeš robiť?

47.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   18. 7. 2013, 19:00 avatar
Ľudská pokora práve, že z naturalistického pohľadu vyplýva - ľudia sú len atómy, akurát vhodne pospájané...

50.
označiť príspevok

carybdeida
   18. 7. 2013, 21:47 avatar
"Díval jsem se, jak se molekuly spojují, pozoroval jsem ten nemilosrdný nahodilý tanec. Toto jsem - a je naprosto jedno, zda mi to chápání přináší nějakou útěchu nebo ne. Tatáž fyzika, která mě třicetšest let držela při životě, mě klidně mohla a nemusela zničit - ale jestli jsem se nedokázal smířit s touto jednoduchou, jasnou pravdou, nemohl jsem chtít někomu vysvětlovat, jak funguje svět. Do ha*zlu s útěchou a spásou. Kulty ignorance mě pokoušely - a možná jsem nyní zpola chápal, co je pohání - ale co mohly v důsledku nabídnout? Odtržení od reality. Vesmír jako nevyslovitelnou hrůzu, kterou je třeba nekonečně odmítat, halit do umělých sacharinových mysterií; vesmír, ve kterém se každá pravda podrobuje dvounázorovosti a pohádkám."
z knihy Úzkost od G.Egana

11.
označiť príspevok

regulus muž
   17. 7. 2013, 20:15 avatar
Hej. Nasiel som sa hned niekolkokrat.

13.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 20:34 avatar
A čo s tým budeš robiť, poučíš sa? Alebo si pochopil, že si len evolučný živočích a také správanie je prirodzené a "správne"?

14.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 20:36 avatar
Kde je tam napísané, že je to "správne"?

16.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 20:41 avatar
Z článku vyplýva, že je to prirodzené, normálne, determinované, dané evolúciou...

17.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 7. 2013, 20:44 avatar
Nie, je tam, že je to prirodzené.
My ľudia vieme svoju prirodzenosť usmerniť tak, aby sme (napr. ) robili dobré skutky. To je správne.

19.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 20:50 avatar
Je rozdiel medzi tým, čo je evolučne prirodzené a tým, čo je ľudsky prirodzené?

21.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 20:51 avatar
Píše sa, že to kedysi bolo výhodné.
To neznamená, že to je správne dnes, keď sú iné podmienky...
(Podobne ako s náboženstvom...)

24.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 21:02 avatar
Prečo by to malo byť vtedy výhodné a teraz nevýhodné?

Zopár citátov z článku:
"Bohužel jsou naše mozky už od výrobce nastavené tak, že s každou takovou debatou naopak hloupneme a zatvrzujeme se ve své hlouposti...
Naší evoluční potřebou je vítězit, i když to znamená se naprosto nelogicky a přesto s hrdostí mýlit...
Přesně tak, děcka, bejt zmrd je evoluční výhoda (!)...
Tohle děláte taky. Pokud jste lidskými bytostmi, vzešli jste z dlouhého rodu lidí, kteří znovu a znovu slavili triumf jen díky tomu, že ignorovali fakta, která by mohla vyvrátit jejich názor...
Váš mozek je pevně nastavený tak, aby vám nedovolil svá stanoviska přehodnotit... A co je na tom nejděsivější? Tenhle klam nejenže zabraňuje tomu magorovi, který pořád dokola a dokola předpovídá konec světa, konečně si přiznat, že mele hovadiny. Stejný klam pohání všechny politiky a tedy i celou naší zem, celý svět. Spěte sladce, drazí voliči! Evoluce pracuje proti nám…"

26.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 21:09 avatar
Preto, že dnes poznanie je sila, teda vypatlanizmus sa stáva nevýhodou...

28.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 21:12 avatar
24. Len neviem, keď sme takto evolučne determinovaní, kde sa potom vzali také pojmy ako pravda, fakty, klam, správne, nesprávne etc. Plus ako je možné a na čo je dobré hľadanie objektívnej pravdy, snaha o správnosť etc.

30.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 7. 2013, 21:14 avatar
Možno že vedieť niečo a správať sa podľa toho je rozdiel ))

33.
označiť príspevok

Krištof
   17. 7. 2013, 21:21 avatar
30. Možno aj to. Inak ani ja sa nesprávam vždy celkom správne, napr. momentálne sťahujem zdarma film z netu. Ako k tomu prídu majitelia autorských práv? Je pravda, že tie filmy by sa skôr kupovali, keby boli lacnejšie... ale aj tak. A o aký film ide? Kreslený - Doba ledová 2 (dlho som nevidel). A potom, že vraj neuznávam evolúciu :-P

31.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 21:16 avatar
Nie sme vždy tak determinovaný, len to preváži u tých, ktorý to o sebe nevedia a nesnažia sa s tým niečo robiť...

32.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 21:17 avatar
Poznanie skutočnosti umožňuje lepšie reagovať a predvídať - čo je výhodné...

35.
označiť príspevok

carybdeida
   17. 7. 2013, 22:26 avatar
"Len neviem, keď sme takto evolučne determinovaní, kde sa potom vzali..."

Učenie, uvažovanie, kultúra. Nemáme len inštinkty.

36.
označiť príspevok

ruwolf_4 muž
   17. 7. 2013, 22:48 avatar
Vplyv nestrácajú, človek si stále musí na ne dávať pozor...

37.
označiť príspevok

regulus muž
   18. 7. 2013, 10:15 avatar
To su fakty, a nie protijed. Buddhizmus je protijed. Tak robim Buddhizmus. To budem robit.  
Skor si uvedomujem niektore emocie v suvislosti so svojim spravanim. Ked si ich dokazem uvedomit, dokazem ich vcas zastavit a opravit sa. Tieto logicke klamy su zname uz z cias Buddhovych. My im hovorime logicke klamy. V skutocnosti je to schizofrenia. Je to v podstate zakladny problem rozpoznania reality. Paranoja je pre cloveka samozrejma vec. Treba sa zobudit.

34.
označiť príspevok

carybdeida
   17. 7. 2013, 22:20 avatar
Už ani nie. Ak sa človek snaží uvedomovať si takéto tendencie, tak strácajú vplyv.
Súhlasí ruwolf_4

3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   17. 7. 2013, 17:11 avatar
Nez som to precital vo svete zomrelo najmenej 10 ludi od hladu a choroby! Realita je trochu o inom a ci som sa nasiel je mi u riti!

22.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 7. 2013, 20:53 avatar
Toto opakuju filozofi aj duchovni uz po tisicrocia.

41.
označiť príspevok

Aranjes žena
   18. 7. 2013, 15:10 avatar
Zbytečne moc kecú o tom ,jak je človjek tvrdohlavý ješita :p

58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 7. 2013, 20:01 avatar
no co k tomu dodat? smutne...

59.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   22. 7. 2013, 13:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:08,  U Osvieteneho je to , ako jesť vyprážané bedle zo zemiakovou kašou a tatarkou. U vás, ako...
dnes, 09:06,  Tak páľ do piče tam.
dnes, 09:05,  Určite lepšie v Osvieteneho družine, ako v neandrtalskej
dnes, 09:03,  Otoč vodovodný kohútik a daj si sliepočku na obedík.
dnes, 09:02,  Trapošina, ako kohútik bez vajca
dnes, 08:52,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67299980_10213748813986902_4487469753136316416_o.jp...
dnes, 08:13,  Predstavme si, že Benelux by sa rozhodol zbrojiť a budovať vesmírny program, ako USA....
dnes, 06:25,  Osvietený je v službe nonstop a to aj s dvoma profilmi. V skutku ukážkový užitočný...
dnes, 05:20,  kamzíku,takže Američania musia okradat ine národy, aby mohli lietať do kozmu?.....ty nie si...
dnes, 00:26,  Vracajú sa komunistické časy do piče, lebo Pohoda bola festivalom politickej piesne, žeby sa...
včera, 23:47,  Mne sa stačí znovuopiť. *13*13
včera, 23:36,  Aby si bol hovädo ako on, tak by si sa asi musel znovuzrodiť :)
včera, 23:26,  Nie, sere ma jedno, že sa vydáva za veriaceho a pritom má slovník ako hovädo, takýto ľudia...
včera, 23:23,  Milanôčko maj s ním súcit, veď je to len znovuzhovadený ondrík :)
včera, 23:22,  Čaputovej konce? Koniec dobrých vzťahov so susedmi, koniec so Slovenskom? 4. júla 2019...
včera, 23:11,  Píčovína jako Ondžejúf píčus voe !!!!!!!
včera, 23:09,  Bol určite nachmelený !!!!!!!!!!
včera, 23:09,  Únik e-mailů demokratů před prezidentskými volbami v USA řídil podle španělské...
včera, 23:09,  Kotleba na hrad a nikdy inak synak !!!!!!!!!!!!!!!!!!
včera, 23:08,  nestačí, keď nejaký blb založí stranu a marketingovo ju označí, že je ľavicová. Tu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Muži sa v láske správajú ako v reštaurácii. Najprv si objednajú podľa jedálneho lístka a potom zízajú na susedov stôl.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(152 400 bytes in 0,766 seconds)