hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

40 Bookface

príspevkov
2
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 5.11.2012 16:08
posledná zmena 6.11.2012 19:25
1
05.11.2012, 16:08
Augustin Sokol.
40 bookface.
Začiatok 40 bookface.
Znovu chronologický predbieham priestoročas pre môj bookface. Prenášam sa akoby v priestoročasovom stroji svojej predstavivosti do súčasnosti. Teda na koniec augusta roku 2012. Idem na poštu a zasielam svoj príspevok do literárnej súťaže. Názov môjho príspevku je:
Sadko
Volám sa Sadko. Je to môj pseudonym alebo po novšom nickname. Ale vzhľadom na pravidlá tejto literárnej súťaže aj tak tu nemôžem uviesť svoje pravé meno a priezvisko. Ja sa ale pri písaní kvôli inšpiráciám rád stotožňujem s literárnymi hrdinami. Nuž a jedným z nich je Sadko.
Hrdina ako Sadko sa vyznačuje aj tým, že si ho môžem modelovať s pomocou elektromagnetických siločiar:
Siločiary spojito prechádzajú z elektromagnetického pólu hrdinov do elektromagnetického protipólu zbabelcov.
Alebo:
Aj hrdina sa za daných okolností môže správať ako zbabelec.
A naopak:
Aj zbabelec sa za daných okolností môže správať ako hrdina.
Je to jeden z mojich najobľúbenejších modelov. Preto sa k nemu občas znovu vraciam. Podobne sa vraciam aj k starému, dobrému, múdremu a poučnému staroindickému príbehu:
Učiteľ sa pýta svojho žiaka, že akým najistejším spôsobom by sa dal chytiť tiger. A to v intenciách poisťovacieho sloganu, že poistenie je istota. Žiak teda vymýšľa rôzne spôsoby. Učiteľovi sa nepáči ani jeden z nich a nakoniec uvedie svoj vlastný:
„Najistejší spôsob ako chytiť tigra je chytiť dvoch tigrov a jedného z nich pustiť na slobodu.“
To by sa možno páčilo aj ochrancom zvierat. Ja to ale robím z iných dôvodov. Vždy je to však o istote. Napríklad, aj o istote v Aničkinom výstrele. Ale nebudem predbiehať udalosti.
Snažím sa aj o to, aby som to všetko robil v chronologickom poradí, ale nie vždy sa mi to podarí.
1. vkladám teda kľúčové slová: {
tiger rag youtube

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Koniec 40 bookface.
none
2
06.11.2012, 19:25
Ahoj Gugu, no citam si tam jednu vetu uz viackrat..ako najistejsie chytit tigra..ze chytit dvoch tigrov, ale to predsa nie je sposob ale pocet..no bud som blba alebo som blba, ale nechapem..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 82 689 B vygenerované za : 0.061 s unikátne zobrazenia tém : 36 468 unikátne zobrazenia blogov : 544 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.