hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

365 dní do roka - dní úcty k ženám

príspevkov
28
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 8.3.2013 09:15
posledná zmena 8.3.2013 23:20
1
08.03.2013, 09:15
Pre všetky ženy bez ohľadu na vek, postavenie, majetok a rôzne statusy (napr. matky alebo nematky, ale aj iné). Ja a isto nie som sama vyžadujem a chcem úctu 365 dní a niekedy aj 366 dní do roka. Ženy tvoria polovicu ľudstva na Zemeguli a jeden či dve sviatky, kedy im je prejavená úcta je málo. Pre mňa určite.
none
2

1. 08.03.2013, 09:15

Pre všetky ženy bez ohľadu na vek, postavenie, majetok a rôzne statusy (napr. matky alebo nematky, ale aj iné). Ja a isto nie som sama vyžadujem a chcem úctu 365 dní a niekedy aj 366 dní do roka. Ženy tvoria polovicu ľudstva na Zemeguli a jeden či dve sviatky, kedy im je prejavená úcta je málo. Pre mňa určite.

08.03.2013, 09:19
oprava: dva sviatky
none
5

1. 08.03.2013, 09:15

Pre všetky ženy bez ohľadu na vek, postavenie, majetok a rôzne statusy (napr. matky alebo nematky, ale aj iné). Ja a isto nie som sama vyžadujem a chcem úctu 365 dní a niekedy aj 366 dní do roka. Ženy tvoria polovicu ľudstva na Zemeguli a jeden či dve sviatky, kedy im je prejavená úcta je málo. Pre mňa určite.

08.03.2013, 09:28
Leus a co tak aj zeny k muzom...nech to je vzajomne, nech maju vsetci radost.
none
7

5. 08.03.2013, 09:28

Leus a co tak aj zeny k muzom...nech to je vzajomne, nech maju vsetci radost.

08.03.2013, 09:33
Ja úctu k mužom v reálnom živote mám, ale len keď ich beriem ako kolegov či kamarátov.
none
26

1. 08.03.2013, 09:15

Pre všetky ženy bez ohľadu na vek, postavenie, majetok a rôzne statusy (napr. matky alebo nematky, ale aj iné). Ja a isto nie som sama vyžadujem a chcem úctu 365 dní a niekedy aj 366 dní do roka. Ženy tvoria polovicu ľudstva na Zemeguli a jeden či dve sviatky, kedy im je prejavená úcta je málo. Pre mňa určite.

08.03.2013, 22:33
leus co clovek dava to aj dostane.ked od niekoho uctu chcem,tak ju aj mam.ale inak sa mozme pochvalit toto je tema pre zeny.ja som stastna,ze som zena.aj ked vedela by som si seba predstavit ako chlapa,tiez rada rozkazujem a tiez mam rada posledne slovo
none
3
08.03.2013, 09:23
S takym avatarom pozadujes uctu? mas to pomylene.. Ucta sa musi zasluzit.
none
4

3. 08.03.2013, 09:23

S takym avatarom pozadujes uctu? mas to pomylene.. Ucta sa musi zasluzit.

08.03.2013, 09:26
Co s tym ma avatar. Ach jaj ty admin.
none
6

4. 08.03.2013, 09:26

Co s tym ma avatar. Ach jaj ty admin.

08.03.2013, 09:28
Ucta vznika na zaklade urcitych individualnych predpokladov. Ty si ju mozes ctit kvoli tomu avataru ak chces.
Ja iste nie.. je to hlupe a prizemne.
none
8

6. 08.03.2013, 09:28

Ucta vznika na zaklade urcitych individualnych predpokladov. Ty si ju mozes ctit kvoli tomu avataru ak chces.
Ja iste nie.. je to hlupe a prizemne.

08.03.2013, 09:34
Ved ty si ju odsudil kvoli avataru.....co ma avatar s tyn aky je clovek? Ten tvoj tiez nevypoveda o tom aky si 🙂
none
9

8. 08.03.2013, 09:34

Ved ty si ju odsudil kvoli avataru.....co ma avatar s tyn aky je clovek? Ten tvoj tiez nevypoveda o tom aky si 🙂

08.03.2013, 09:38
Vypoveda vela.
none
10
08.03.2013, 10:53
Súhlasím, Lea, svet by si mal vážiť ženy, najmä tie, ktoré si to aj skutočne zaslúžia, ale ženy by si tiež mali vážiť vlastnú ženskosť. Asi som mala žiť v inej dobe, pretože mne dosť prekáža akoby v dnešnej dobe ženskosť zanikala, ženy sa nielen snažia mužom vyrovnať, čo je ok, ale akoby ich mali snahu priam predčiť. Lovia, správajú sa občas hrubo a nedôstojne, a pritom podľa mňa nie je nič krajšie ako toho správneho chlapa "dopĺňať"...Ženskosť je jemnosť, neha, pôvab, ale v žiadnom prípade nie slabosť. Skôr naopak, sme vnútorne oveľa silnejšie a stabilnejšie ako muži, tam, kde oni často psychicky zlyhávajú,my odolávame, preto nás aj tak potrebujú :-)
"Si ženská" bolo pre mňa osobne asi najkrajším slovným ocenením, aké som od muža dostala...
Prajem všetkým ženským ženám nehrajúcich sa na mužov krásny deň žien :-)
none
11

10. 08.03.2013, 10:53

Súhlasím, Lea, svet by si mal vážiť ženy, najmä tie, ktoré si to aj skutočne zaslúžia, ale ženy by si tiež mali vážiť vlastnú ženskosť. Asi som mala žiť v inej dobe, pretože mne dosť prekáža akoby v dnešnej dobe ženskosť zanikala, ženy sa nielen snažia mužom vyrovnať, čo je ok, ale akoby ich mali snahu priam predčiť. Lovia, správajú sa občas hrubo a nedôstojne, a pritom podľa mňa nie je nič krajšie ako toho správneho chlapa "dopĺňať"...Ženskosť je jemnosť, neha, pôvab, ale v žiadnom prípade nie ...

08.03.2013, 10:55
Tiez vravim, ze upadok spolocnosti maju viac na svedomi zeny, pretoze oni maju tu moc to s nami muzmi napravit 🙂
none
12

11. 08.03.2013, 10:55

Tiez vravim, ze upadok spolocnosti maju viac na svedomi zeny, pretoze oni maju tu moc to s nami muzmi napravit 🙂

08.03.2013, 11:00
Zbabelec....co sa vyhovaras
none
13

12. 08.03.2013, 11:00

Zbabelec....co sa vyhovaras

08.03.2013, 11:07
To si dokazal uz mnoho krat, ze si zbabelec.
none
16

11. 08.03.2013, 10:55

Tiez vravim, ze upadok spolocnosti maju viac na svedomi zeny, pretoze oni maju tu moc to s nami muzmi napravit 🙂

08.03.2013, 11:44
Žeby platilo staré známe "cherchez la femme"? Neviem :-)
Ale viem, že platí toto ...
odkaz
none
19

16. 08.03.2013, 11:44

Žeby platilo staré známe "cherchez la femme"? Neviem :-)
Ale viem, že platí toto ...
http://www.youtube.com/watch?v=da44IL8KaAw

08.03.2013, 11:57
Nemozem si teraz pozriet video :( hladaj za vsetkym zenu? neviem uplne presne posudit, ale casto je to iste pravda. 🙂
none
20

19. 08.03.2013, 11:57

Nemozem si teraz pozriet video :( hladaj za vsetkym zenu? neviem uplne presne posudit, ale casto je to iste pravda. 🙂

08.03.2013, 13:35
Tak aspoň text:

John Lennon

Žena,

len ťažko môžem vyjadriť
svoje zmiešané pocity a
moju bezmyšlienkovitosť
Po tom všetkom som
navždy tvojím dlžníkom...a

žena,

- pokúsim sa vysvetliť
svoje vnútorné pocity
a moju vďačnosť za to, že
si mi ukázala zmysel úspechu

R:Uuu uu, dobre,
dobre, tu du du dup tuu
Uuu uu dobre, dobre, tu du
du dup duu
(Milujem ťa...)

Žena,

- viem, že rozumieš malému dieťaťu
v mužovi, prosím ťa, pamätaj,
môj život je v tvojich rukách...a

žena,

drž ma v blízkosti svojho srdca,
akákoľvek vzdialenosť nás neudrží
od seba, aj tak je to všetko
vpísané vo hviezdach..

Žena,

prosím, dovoľ mi vysvetliť, že
som nikdy nemienil
spôsobiť ti smútok či bolesť,
tak mi dovoľ hovoriť ti znova a znova:
Milujem ťa teraz a navždy.
none
22

10. 08.03.2013, 10:53

Súhlasím, Lea, svet by si mal vážiť ženy, najmä tie, ktoré si to aj skutočne zaslúžia, ale ženy by si tiež mali vážiť vlastnú ženskosť. Asi som mala žiť v inej dobe, pretože mne dosť prekáža akoby v dnešnej dobe ženskosť zanikala, ženy sa nielen snažia mužom vyrovnať, čo je ok, ale akoby ich mali snahu priam predčiť. Lovia, správajú sa občas hrubo a nedôstojne, a pritom podľa mňa nie je nič krajšie ako toho správneho chlapa "dopĺňať"...Ženskosť je jemnosť, neha, pôvab, ale v žiadnom prípade nie ...

08.03.2013, 19:19
Zoe súhlasím je krásne byť ženou - jemnou, precitlivenou, vyparádenou a nemohúcnou. To si môže dovoliť len malý počet žien. Je mnoho slobodných, rozvedených a vdov a tie nemajú čas na jojkanie a achkanie pred zrkadlom, šurovanie domácnosti a vypekanie buchiet. Musia sa vzdelávať, makať ako šroub a obstať konkurenčne aj s mužmi, hoci takú ženu zamestnávateľ okradne o 30% mzdy oproti tomu, keby zamestnal mužov. Ja by som rada bola ženskou, sedela doma na riti a muž, by mi doniesol prachy, zaplatil slúžku na domácnosť a domácu učiteľku na deti, tak ako to kedysi a aj dnes je v rodinách, kde sú schopní chlapi doniesť toľko, aby rodina mala nadostač. Prípadne nech štát pridelí každej jednej žene muža a ten nech sa stará.
none
14
08.03.2013, 11:37
Ženy potrebujú nehu a lásku.
none
17

14. 08.03.2013, 11:37

Ženy potrebujú nehu a lásku.

08.03.2013, 11:48
Aj muži ;-)
none
15
08.03.2013, 11:41
obzvlášť tie s peknými prsiami
none
18
08.03.2013, 11:56
Ozaj som narýchlo zbúchal vo vlaku, ale nech sa páči žienky:

Po úzkych uličkách San Francisca
V jarnom vánku svetov
Túla sa červená malá líška
A vyhrabáva spomedzi kvetov
Zabudnuté, zaprášené a všakovaké nádeje
Zvierat tmoliacich sa po rozpálenom asfalte
Útrpne a túžobne očakávajúc, čo sa zase udeje
Červené zvieratko stojí a aj na ostatných kričí:
„Tak zastavte!“
Nikto ju nepočúva a ani nechce
V tomto životom zatratenom meste
Divé zvery stále utekajú
A aj kvety už len tupo pozerajú.

Po kľukatých chodníkoch Paríža
V letnej spare Seiny
Smutne chodí líška do kríža
A naozaj sa snaží veľmi
Obmäkčiť a upokojiť šelmy
Zastavuje každú jednu jedinú a šepká:
„Ver mi...“
Nikto tvorčekovi neverí
A to už pomaly jeseň ševelí
Tak si červená čiapočka balí veci
Snáď ju konečne prichýlia kdesi.

Za malými cestičkami Hong Kongu
V ázijskom severnom vetre
Tam, kde už len mnísi mlátia do gongu
Sa líške zdá o pevnej skale petre
Tu niet ani kúska človeka
Čo sám nad sebou narieka
„Ach, ťažká je tá moja životná rieka.“
Tu sa zviera mäkko schúli na skalách Himalájí
Osamote, bez kohokoľvek, kto svoj omyl háji
Vydýchne si a vyčká až bude čas zas v máji
Potom slepo s dúfaním sa opäť vydá putovať po svetovom kraji.

Možno ten budúci rok konečne niekoho nájde
Niekoho, kto sa zastaví a uprie zrak
Niekoho, koho zaujíma všetko o pravde
Niekoho, u koho nebude hádzať na stenu hrach
Niekoho, kto sa skloní a kožuštek pohladí
Niekoho, kto sa zahľadí:
„Bože, to je krása!“
Možno práve tento rok líška skončí
Prikryje ju lístie a potom sneh
Na tomto horskom kolotoči
Líška privrie mihalnice:
„Nech...“.
none
24

18. 08.03.2013, 11:56

Ozaj som narýchlo zbúchal vo vlaku, ale nech sa páči žienky:

Po úzkych uličkách San Francisca
V jarnom vánku svetov
Túla sa červená malá líška
A vyhrabáva spomedzi kvetov
Zabudnuté, zaprášené a všakovaké nádeje
Zvierat tmoliacich sa po rozpálenom asfalte
Útrpne a túžobne očakávajúc, čo sa zase udeje
Červené zvieratko stojí a aj na ostatných kričí:
„Tak zastavte!“
Nikto ju nepočúva a ani nechce
V tomto životom zatratenom meste
Divé zvery stále ...

08.03.2013, 19:52
...diki Ether, tebe to básní jedna radosť! Pri poslednej slohe som si spomenula na jedno socíkovské MDŽ, to sa ešte inak oslavovalo, hlavne na pracoviskách sa toho dosť popilo...išla som z takej osalvy domov, ja našťasie v zachovalom nepoškvrnenom stave, a ako som stála na zastávke, prišiel ku mne riadne podgurážený chlapík v rokoch, zahľadel sa svojim odoleným pohľadom..."Bože, ty si krásna!" zaartikuloval...to bola asi najkrajšia gratulácia od neznámeho k MDŽ, aj keď nie celkom svojprávneho práve.
none
21
08.03.2013, 13:54
ja osobne sa nestazujem, mam u muzov respek, takze ;-) ale vseobecne socialne postavenie zien by sa mohlo naozaj zlepsit, a to uz ani nepisem o zenach v moslimskych krajinach a pod, na tie si tiez pomyslela ked si toto pisala? :D
none
23

21. 08.03.2013, 13:54

ja osobne sa nestazujem, mam u muzov respek, takze ;-) ale vseobecne socialne postavenie zien by sa mohlo naozaj zlepsit, a to uz ani nepisem o zenach v moslimskych krajinach a pod, na tie si tiez pomyslela ked si toto pisala? :D

08.03.2013, 19:28
Scarlett sa priznám, že niekedy ma to sralo aj som sa trápila pre malé detiská v Afrike, násiliu dajme tomu v niektorých barbarských moslimských štátov... Ale už teraz to nerieším a nemyslím na to. Skôr ma zaujíma okolie alebo maximálne tak východné Slovensko a jeho problémy a starosti. Ja sa tiež nemôžem sťažovať mužov mám za dobrých kamarátov a ešte žiaden si nedovolil ma ponižiť, zneužiť, zbiť alebo chovať ako k handre - čo sa obvykle deje ženám v konkubinátoch aj v manželstvách. Ide mi doslova hlava kolem, keď vidím ako žena miluje muža a ten ju kope a robí si z nej handru a matrac a ona ešte s vďačnými očkami hľadí ako na Pána sveta. Hnusí sa mi to.
none
25

23. 08.03.2013, 19:28

Scarlett sa priznám, že niekedy ma to sralo aj som sa trápila pre malé detiská v Afrike, násiliu dajme tomu v niektorých barbarských moslimských štátov... Ale už teraz to nerieším a nemyslím na to. Skôr ma zaujíma okolie alebo maximálne tak východné Slovensko a jeho problémy a starosti. Ja sa tiež nemôžem sťažovať mužov mám za dobrých kamarátov a ešte žiaden si nedovolil ma ponižiť, zneužiť, zbiť alebo chovať ako k handre - čo sa obvykle deje ženám v konkubinátoch aj v manželstvách. Ide mi doslo...

08.03.2013, 22:27
nizke sebavedomie alebo samaritanky co si myslia ze sa raz kvoli ich laske zmeni. ale moslimky vecsinou svojich muzov nemiluju, to su rodinou dohodnute manzelstva. aj ked islam paradoxne poklada zenu za rovnocennu.
none
27
08.03.2013, 23:18
none
28

27. 08.03.2013, 23:18

http://www.youtube.com/watch?v=3ZltsUE_GhM
:D

08.03.2013, 23:20
btw, vecsina zien nevie ako nosit kostym, vsimla si si? ;-)
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 144 963 B vygenerované za : 0.083 s unikátne zobrazenia tém : 36 500 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Vytvor si rozpočet 2. Pokús sa míňať len do výšky svojho príjmu 3. Zabaľ si svoj obed (nekupuj v reštaurácii) 4. Nejedz toľko 5. Šetri na elektrine 6. Prestaň fajčiť 7. Choď pešo, bic...

citát dňa :

I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.