hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

30 minút, ktoré vám môžu zmeniť život.

príspevkov
21
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 19.1.2021 17:26 Patrick91
posledná zmena 19.1.2021 22:01
1
19.01.2021, 17:26
Keď som sa pred vianocami vrátil domov, čakala ma na stole knižka, Keďže som si už nemusel pripravovať kázne a učiť deti cez internet, pustil som sa s radosťou do čítania. Šlo o knižku s názvom Neobyčajný príbeh Marys meals.

Je to knižka o projekte Mariine jedlá - ako začal vznikať, v akých krajinách sa rozvíjal, aké ťažkosti mali atď. Autor knihy je autor projektu. Bol o tom urobený aj dokument. Odporúčam knihu, alebo si pozrieť aspoň dokument. Má len 30 minut. Mňa táto knižka veľmi povzbudila.

Dávam to sem len preto, pretože si myslím, že viacerí z vás ani len netušia, aké požehnanie pre svet je KC a aké dary nám dáva Panna Mária. A toto je len jeden z mnohých projektov. Nemusí vás to presvedčiť o pravosti vierouky, ale môže vám to pomôcť aspoň trošku viac spoznať KC a dôsledkom toho mať k nej úctu za to, čo robí. A ak sa rozhodnete ju naďalej kritizovať, tak skúste najprv dokázať to, čo ona.

odkaz
none
5

1. Patrick91 19.01.2021, 17:26

Keď som sa pred vianocami vrátil domov, čakala ma na stole knižka, Keďže som si už nemusel pripravovať kázne a učiť deti cez internet, pustil som sa s radosťou do čítania. Šlo o knižku s názvom Neobyčajný príbeh Marys meals.

Je to knižka o projekte Mariine jedlá - ako začal vznikať, v akých krajinách sa rozvíjal, aké ťažkosti mali atď. Autor knihy je autor projektu. Bol o tom urobený aj dokument. Odporúčam knihu, alebo si pozrieť aspoň dokument. Má len 30 minut. Mňa táto knižka veľmi po...

19.01.2021, 18:16
1, ..... Patrick, ....... skoro každý človek si váži a ctí Máriu, Ježišovu matku. Ani ateisti nemajú dôvod ju nejako znevažovať a podobne. A ani niet prečo!
Problém je len v tom, že v Písme môžeš nájsť všetko, ale kult Bohyne matky tam nenájdeš!
Teda, nikto nekritizuje Máriu z Biblie, to by bolo nebiblické a nerozumné ....... ale toho, kto sa za ňu vydáva! /"Anjel svetla"/
Ja zas mám materiály, kde "Mária" cez rôzne videnia, slová, výstrahy hovorí úplne nebiblické veci, ktoré si navzájom odporujú. Už napríklad spomínal takzvanú "modrú knihu - mojim najmilším kňazom" od pátra Gobbiho.
A to je extrém nad extrémy! navyše sa ani nenaplnili jej proroctvá, a je písaná úplne v duchu proti Kristovi /vlastnému synovi/. Samozrejme, tomu, kto nemá poznanie Písma, sa to môže zdať prijateľné, .... ale aj na internete sú články, ktoré vnímajú tie posolstvá z tejto knihy ako "extrémne".
Samozrejme, môžem dokladovať videniami schválenými RKC aj tými druhými. Je ich veľmi veľa, a bežní katolíci vôbec nerozlišujú, či to RKC schválila , alebo nie?!
A tak čo vadí mne a protestantom, sú tie nebiblické tituly pre Máriu. Biblická Mária nie je taká, a my si nemôžeme domýšľať nejakou cirkevnou tradíciou. Z toho nemá radosť ani Mária a ani jej syn. A tým ju vlastne znevažujeme, a samozrejme aj jej syna, a aj Boha Otca.
none
2
19.01.2021, 17:48
Tu je zase iný projekt: odkaz

A sú ich stovky, tisíce.. stačí len nebyť zaslepený nenávisťou.
none
4

2. Patrick91 19.01.2021, 17:48

Tu je zase iný projekt: https://www.youtube.com/watch?v=yhZpgKUWWuE&t

A sú ich stovky, tisíce.. stačí len nebyť zaslepený nenávisťou.

19.01.2021, 17:52
daj to video z polska, stačí si len priznat realitu
none
6

2. Patrick91 19.01.2021, 17:48

Tu je zase iný projekt: https://www.youtube.com/watch?v=yhZpgKUWWuE&t

A sú ich stovky, tisíce.. stačí len nebyť zaslepený nenávisťou.

19.01.2021, 18:19
3, ....... pomoc druhým, slabým, deťom a podobne je pekná vec. neviem, prečo do toho pletieš nejakú nenávisť?!
none
3
19.01.2021, 17:51
Super! lebo unicef , lekári bez hraníc a mnoho inych humanitárnych organizácií ktoré pomáhajú po celom svete . si chodia do chudobnych krajín kreslit ruzové poníky
none
7
19.01.2021, 18:29
6, ..... ale v satanovom svete nikdy nedosiahneš, v žiadnej oblasti jednotu. To sa môže podariť len jedinému náboženstvu, za ktorým stojí Boh. Tento systém vecí aj preto zanikne, že je tu rozdelenie v každej oblasti, .... náboženskej, ekonomickej, politickej, sociálnej, a podobne.
A to vytvára a bude ešte chvíľu vytvárať problémy! Pochop, že satan pracuje na princípe - "rozdeľuj a panuj"!
Preto tento systém aj tu na zemi musí nahradiť Boží systém, kráľovstvo. A satanov systém musí byť zničený od základov. To je biblické posolstvo!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANIEL 2,44 ...... " V dňoch týchto kráľov vzbudí však Boh nebies kráľovstvo, ktoré sa nikdy nerozpadne a kráľovstvo sa inému ľudu nedostane; rozdrúzga a zruší všetky tie kráľovstvá, ono však bude trvať naveky".

A až potom sa naplní tá modlitba "Otče náš", .... kde sa modlíme "aby sa diala Božia vôla ako v nebi, tak na zemi"!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj ked Ondrej a iní vidia zem spálenú, a iba dočasnú, ..... aj tak sa Božie sľuby naplnia, a spravodlivá zem tu bude naveky!
none
17
19.01.2021, 21:45
RAJ: ...... Zoberme si napríklad takú Izaiášovu básnickú víziu: ........... „Pustatina a bezvodné územie budú jasať a púštna rovina bude mať radosť a rozkvitne ako šafrán. Celkom istotne rozkvitne a skutočne sa bude radovať s radosťou a jasavým volaním.“ (Izaiáš 35,1-2)
Teda, v pozemskom raji už nebudú žiadne znečistené moria, .....žiadna zamorená pôda ani jedovaté ovzdušie.....a podobne!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Naplňte zem a podmaňte si ju.“ ?(1. Mojžišova 1,28)
Teraz neviem, .... píše sa tam "podmaňte si nebo", alebo "podmaňte si zem"?
Djaro, Ondrej, .... ako to tam čítame?



Zmenilo sa niečo na Božom predsavzatí? Čo poviete? Nie, lebo Boh Jehova nás uisťuje: ...... „Také bude moje slovo, vychádzajúce z mojich úst. Nevráti sa ku mne bez výsledkov, ale istotne urobí to, v čom som mal potešenie.“
Izaiáš 55,11
Teda, naozaj je Boh všemohúci a dotiahne do konca to, čo mal v pláne?11)

Bože, ale Djaro hovorí, že keby aj celá Biblia písala o pozemskom raji, .... on aj tak pôjde do neba!
Boh: "Nuž môže, ak trafí"?
none
18
19.01.2021, 21:52
Nové podmienky v pozemskom raji: ...... "Vtedy vlk bude bývať s baránkom, leopard bude líhať vedľa kozľaťa. Teľa, lev i kŕmny vôl sa budú vedno popásať a chlapček ich bude zavracať. 7 Krava a medvedica budú sa spolu pásť, ich mladé spolu polihovať. Lev bude žrať slamu ako vôl. 8 Dojča sa bude pohrávať nad dierou kobry, dieťa bude vŕtať rukou v skrýši vreteníc. 9 Nebude sa páchať zlo ani pustošenie na celom mojom svätom vrchu, lebo poznanie Jahveho naplní zem, ako vody pokrývajú more. " Izaiáš 11,6-9

Ale ktovie, možno aj v nebi budú kravy a krmný vôl a Djaro ich bude dojiť?!
Ale pri tom krmnom volovi by som bol opatrný!
none
19
19.01.2021, 21:55


Známy bádateľ Biblie Isaac Newton napísal: ...... „Na zemi budú ďalej žiť [ľudia] aj po dni súdu, a to nielen 1 000 rokov, ale dokonca navždy.“

none
20

19. Shagara 19.01.2021, 21:55



Známy bádateľ Biblie Isaac Newton napísal: ...... „Na zemi budú ďalej žiť [ľudia] aj po dni súdu, a to nielen 1 000 rokov, ale dokonca navždy.“

19.01.2021, 21:56
a bude to len 144 000 z jehovistov či ako sa tu všetci pomestia? 🙂
none
21

20. humanitárny bombardér 19.01.2021, 21:56

a bude to len 144 000 z jehovistov či ako sa tu všetci pomestia? 🙂

19.01.2021, 22:01
37, .... po armagedone bude tak značne zredukovaný počet obyvateľov, že ja na tvojom mieste by som sa neobával!
Stále platí .... "jeden z tisíca"!

„Smrteľného človeka urobím vzácnejším ako prečistené zlato a pozemského človeka vzácnejším ako zlato z Ofira.“ ?(Izaiáš 13:12)
Chápeš smutnú pointu tohoto textu?
A nepíše sa tam o "nebeskom človeku", .... ale o pozemskom človeku!
Iba "maličké stádo" ide do neba. A neboj sa, ani nebo nie je také malé, aby sa tam nepomestilo 144 000 "kúpených zo zeme"!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 121 105 B vygenerované za : 0.084 s unikátne zobrazenia tém : 47 382 unikátne zobrazenia blogov : 779 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

V jednoduchosti je krása.