hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

3. urážka Panny Márie ako Matky Ježiša Krista - dôsledky pre tých čo to robia

príspevkov
125
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 28.5.2016 19:35
posledná zmena 31.5.2016 23:37
1
28.05.2016, 19:35
V tejto časti prednášky o. Špánik hovorí v čom spočíva urážka Panny Márie ako Matky národov. Ona je tá, ktorá porodila Ježiša, cez ktorého máme všetky milosti, preto sa stáva Spoluvykupiteľkou. Mnohé teologické teórie sa snažia o odopretie miesta Panne Márii, ktoré jej patrí a na ktoré ju postavila Svätá Trojica.

viac tu:
odkaz
none
22

1. 28.05.2016, 19:35

V tejto časti prednášky o. Špánik hovorí v čom spočíva urážka Panny Márie ako Matky národov. Ona je tá, ktorá porodila Ježiša, cez ktorého máme všetky milosti, preto sa stáva Spoluvykupiteľkou. Mnohé teologické teórie sa snažia o odopretie miesta Panne Márii, ktoré jej patrí a na ktoré ju postavila Svätá Trojica.

viac tu:
http://www.youtube.com/watch?v=AW7VxEo7xOE

29.05.2016, 18:19
Máriu - Matku Ježiša Krista nie je možné uraziť, lebo je v nebi a nevie o tom, čo sa deje na Zemi.

Poznatok: zdevastovaním vašich modiel rímskej Diany (premenovanej na "Máriu") nikto Máriu neurazí. Akurát si človek poštve proti sebe démonov (Madonn je totiž viac, lebo aj démonov ktorí chcú byť uctievaní je veľa) odkaz
none
29

22. 29.05.2016, 18:19

Máriu - Matku Ježiša Krista nie je možné uraziť, lebo je v nebi a nevie o tom, čo sa deje na Zemi.

Poznatok: zdevastovaním vašich modiel rímskej Diany (premenovanej na "Máriu") nikto Máriu neurazí. Akurát si človek poštve proti sebe démonov (Madonn je totiž viac, lebo aj démonov ktorí chcú byť uctievaní je veľa) https://cs.wikipedia.org/wiki/Madona#Typy_madon_nazvan.C3.A9_podle_m.C3.ADst_.28v.C3.BDb.C4.9Br.29

29.05.2016, 18:38
Ty nie si normalny Fotooon...

Maria je Matka Jezisova... Duch Svaty ju nazval milostiplnou a povedal jej ze Pan je uprostred nej... Alzbeta sa citila nehodna ze ju Matka jej Pana prisla navstivit a Duch Svaty ju cez nu nazval Pozehnanou nad vsetky zeny... Maria naplnena Duchom svatym zvolala ze ju budu blahoslavit vsetky pokolenia...

Maria je ziva a nie mrtva pretoze uverila v Krista a vzdy plnilla jeho volu. Alzeta ju nazvala a blahoslavena je ta ktora uverila ze sa splni co jej povedal Pan.
Jezis povedal ze kto bude zachovavat jeho slova ma vecny zivot a nejde na sud ale presiel zo smrti do zivota... Ma vecny zivot!!! Boh Abraham Izaka a Jakuba je Bohom zivych a nie mrtvych. (V biblii sa pise ze Maria zachovavala vsetky slova vo svojom srdci a premyslala o nich...)
Ako sa mohol mrtvy Elias a Mojzis zjavit apostolom na vrchu Tabor... mrtvi co o nicom nevedia sa nemohli zjavit a rozpravat sa s Jezisom...
Ty odmietas tu najzakladnejsiu krestansku pravdu viery ze dusa cloveka je nesmrtelna...

Ucta k nej nema nic spolocne s pohanstvom...
Prvi krestania nesmierne odsuzovali vsetky pozostatky pohanstva a zaroven uctu k Marii nesmierne vyzdvihovali...

Ked Boh do archy zmluvy vstupoval zatienil ju oblak Bozej slavy...
Ked Jezis do Marie vstupoval DUch Svaty zostupil na nu a moc Najvysieho ju zatienila...
Maria je zivym svatostankom Boha, Telo z tela, krv z krvi...

Tak ako zidia nesmierne uctievali archu zmluvy si pravi krestania ctia Mariu....

Ona nie je Bohyna ona je clovek.... Uz v starobylych litaniach sa jasne odlisuje ze slovo zmiluj sa sa pouziva len na Boha a slovo modli sa za nas sa pouziva na ludi....
Napr. Syn Vykupitel sveta Boze - zmiluj sa nad nami
Svata Maria - oroduj za nas (modli sa za nas)....
none
30

29. Klein 29.05.2016, 18:38

Ty nie si normalny Fotooon...

Maria je Matka Jezisova... Duch Svaty ju nazval milostiplnou a povedal jej ze Pan je uprostred nej... Alzbeta sa citila nehodna ze ju Matka jej Pana prisla navstivit a Duch Svaty ju cez nu nazval Pozehnanou nad vsetky zeny... Maria naplnena Duchom svatym zvolala ze ju budu blahoslavit vsetky pokolenia...

Maria je ziva a nie mrtva pretoze uverila v Krista a vzdy plnilla jeho volu. Alzeta ju nazvala a blahoslavena je ta ktora uverila ze sa splni co ...

29.05.2016, 18:46
A mal by si si uvedomit ze v prvom rade urazas Jezisa ked zneuctujes jeho matku, ktoru si on zo vsetkych stvoreni a vsetkych pokoleni vybral.

Keby si bol ty akokolvek moj kamarat ale povedal by si nieco nepekne na moju mamu tak by si schytal par faciek... 🙂
Jezis by v zivote nenechal bez trestu urazat svoju matku...

Ktokolvek povie nieco proti Synovi cloveka odpusti sa mu to...
Pismo nam hovori ze len hriech proti Duchu Svatemu sa neodpusta...
A ja ti hovorim ze mozes urazit ktorehokolvek cloveka, ak urazis Jezisovu mamu je to ovela horsie ako keby si urazil samotneho Krista... Ty keby si mne dal facku odpustim ti to ale keby si dal facku mojej mame tak v zivote....
Urazka Jezisovej mami je asi takou urazkou ako urazit Ducha Svateho...
TOTO nie je biblicke ucenie ale hovorim ti to so svojho srdca a som o tom presvedceny...
none
44

30. Klein 29.05.2016, 18:46

A mal by si si uvedomit ze v prvom rade urazas Jezisa ked zneuctujes jeho matku, ktoru si on zo vsetkych stvoreni a vsetkych pokoleni vybral.

Keby si bol ty akokolvek moj kamarat ale povedal by si nieco nepekne na moju mamu tak by si schytal par faciek... 🙂
Jezis by v zivote nenechal bez trestu urazat svoju matku...

Ktokolvek povie nieco proti Synovi cloveka odpusti sa mu to...
Pismo nam hovori ze len hriech proti Duchu Svatemu sa neodpusta...
A ja ti hovorim ze...

29.05.2016, 21:08
"Keby si bol ty akokolvek moj kamarat ale povedal by si nieco nepekne na moju mamu tak by si schytal par faciek..." >> Co povedal zle na Mariu?
On nehovoril o Marii, ale o ludoch co z Marie robia..
Alebo ze sa klanaju (poviem to vlastnymi slovami zmixovanymi s bibliou) anjelom temnoty, ktori sa vydavaju za anjelov svetla...
none
57

30. Klein 29.05.2016, 18:46

A mal by si si uvedomit ze v prvom rade urazas Jezisa ked zneuctujes jeho matku, ktoru si on zo vsetkych stvoreni a vsetkych pokoleni vybral.

Keby si bol ty akokolvek moj kamarat ale povedal by si nieco nepekne na moju mamu tak by si schytal par faciek... 🙂
Jezis by v zivote nenechal bez trestu urazat svoju matku...

Ktokolvek povie nieco proti Synovi cloveka odpusti sa mu to...
Pismo nam hovori ze len hriech proti Duchu Svatemu sa neodpusta...
A ja ti hovorim ze...

30.05.2016, 06:22
Keby si bol ty akokolvek moj kamarat ale povedal by si nieco nepekne na moju mamu tak by si schytal par faciek..." >>> preto by si mal odomňa schytať pár faciek, lebo mamu Ježiša urážaš, že je hodná úcty, ktorú si zaslúži jedine Boh
none
56

29. Klein 29.05.2016, 18:38

Ty nie si normalny Fotooon...

Maria je Matka Jezisova... Duch Svaty ju nazval milostiplnou a povedal jej ze Pan je uprostred nej... Alzbeta sa citila nehodna ze ju Matka jej Pana prisla navstivit a Duch Svaty ju cez nu nazval Pozehnanou nad vsetky zeny... Maria naplnena Duchom svatym zvolala ze ju budu blahoslavit vsetky pokolenia...

Maria je ziva a nie mrtva pretoze uverila v Krista a vzdy plnilla jeho volu. Alzeta ju nazvala a blahoslavena je ta ktora uverila ze sa splni co ...

30.05.2016, 06:20
Milosti plný človek ja podaný tomu, kto mu tú milosť udelil. Milosť dostávajú od neho aj ďalší ľudia. Teraz je však už v nebi a nie je ničím zapojená do diania na zemi. Práve preto, že je človek nemôže vyslýchať modlitby, odpovedať na ne, a ani nemôže byť predmetom úcty.
none
2
28.05.2016, 20:02
lea_pragmaticka1

Naco sem pises cirkvou neschvalene ucenie a este k tomu taketo problematicke ked 99 percent tu pritomnych ani neveri ze Maria je Bohorodicka...

Titul spoluvykupitelka nikdy cirkev neschvali pretoze toto pomenovanie dava do jednej roviny Krista a Mariu a to je heréza... Radsej pouziva vyraz zena s vykupitelom co-redemptorix... Ako ta ktora bola pri nom od pociatku az po koniec...

Jezis pre nase vykupenie urobil vsetko... Avsak podla jeho prikazu my mame zjednocovat svoje utrpenie s jeho utrpenim a to za cirkev...

Preto apostol Pavol povedal ze na vlastnom tele doplna to, co chyba kristovmu utrpeniu pre jeho telo ktorym je cirkev.

Cirkev sa tymto pomenovanim nesnazi vopchat Mariu do Kristovho diela ale ukazat ju ako vzor pre cirkev, ze ona ho nasledovala od pociatku az po koniec a sam prorok SImeon pripojil Mariu ku Krisovi zvlastnym proroctvom ked povedal ze jej vlastnu dusu prenikne mec aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc...Ked Jezis na krizi zomieral mec bolesti zasiahol aj Mariino materske srdce a trpela spolu s nim... Jej utrpenie samo o sebe nemalo ziadnu hodnotu ale tym ze ona svoje utrpenie zjednotila s Kristovym tak sa stalo spasonosné a presne to iste mame robit aj my....
none
4

2. Klein 28.05.2016, 20:02

lea_pragmaticka1

Naco sem pises cirkvou neschvalene ucenie a este k tomu taketo problematicke ked 99 percent tu pritomnych ani neveri ze Maria je Bohorodicka...

Titul spoluvykupitelka nikdy cirkev neschvali pretoze toto pomenovanie dava do jednej roviny Krista a Mariu a to je heréza... Radsej pouziva vyraz zena s vykupitelom co-redemptorix... Ako ta ktora bola pri nom od pociatku az po koniec...

Jezis pre nase vykupenie urobil vsetko... Avsak podla jeho prikazu my ma...

29.05.2016, 01:07
Konecne triezvejsi nazor... to som ani necakal
none
5

2. Klein 28.05.2016, 20:02

lea_pragmaticka1

Naco sem pises cirkvou neschvalene ucenie a este k tomu taketo problematicke ked 99 percent tu pritomnych ani neveri ze Maria je Bohorodicka...

Titul spoluvykupitelka nikdy cirkev neschvali pretoze toto pomenovanie dava do jednej roviny Krista a Mariu a to je heréza... Radsej pouziva vyraz zena s vykupitelom co-redemptorix... Ako ta ktora bola pri nom od pociatku az po koniec...

Jezis pre nase vykupenie urobil vsetko... Avsak podla jeho prikazu my ma...

29.05.2016, 06:47
Zrejme si nevypočul prednášku do konca. On je kňaz a nie nejaký laik či samoštudent a samovykladateľ Biblie. Druhovu vecou je, že už diskusiou protikatolíckých a protimariánskych veriacich aj neveriacich sa začínaš podobať na nich a im sa zapáčiť. A písať hlúposti, čo urobí alebo neurobí cirkev - prepáč, ale to ty nemôžeš vedieť. Už si taký ako tunajší protestanti a sektári, ktorí sa tvária, že rozumejú Biblií viac ako pôvodca Biblie.Aj keby tu bol len jeden katolík - táto téma je pre neho.
none
10

5. 29.05.2016, 06:47

Zrejme si nevypočul prednášku do konca. On je kňaz a nie nejaký laik či samoštudent a samovykladateľ Biblie. Druhovu vecou je, že už diskusiou protikatolíckých a protimariánskych veriacich aj neveriacich sa začínaš podobať na nich a im sa zapáčiť. A písať hlúposti, čo urobí alebo neurobí cirkev - prepáč, ale to ty nemôžeš vedieť. Už si taký ako tunajší protestanti a sektári, ktorí sa tvária, že rozumejú Biblií viac ako pôvodca Biblie.Aj keby tu bol len jeden katolík - táto téma je pre neho.

29.05.2016, 10:28
Jesitnost nedala

Mila Lea, ty si tu zvykla uz davno lepit kadejake texty, ani si si neoverila, ci ich cirkev schvalila...
Nie ze by som ja, alebo nejaky iny protestant zrovna suhlasil s niektorymi schvalenymi textami, ale ty si to uplne zabila
none
6

2. Klein 28.05.2016, 20:02

lea_pragmaticka1

Naco sem pises cirkvou neschvalene ucenie a este k tomu taketo problematicke ked 99 percent tu pritomnych ani neveri ze Maria je Bohorodicka...

Titul spoluvykupitelka nikdy cirkev neschvali pretoze toto pomenovanie dava do jednej roviny Krista a Mariu a to je heréza... Radsej pouziva vyraz zena s vykupitelom co-redemptorix... Ako ta ktora bola pri nom od pociatku az po koniec...

Jezis pre nase vykupenie urobil vsetko... Avsak podla jeho prikazu my ma...

29.05.2016, 07:12
Inak Klein poriadne si sa tu zamotal v diskusiách so sektármi a protestantmi - neviem načo si sa dal stiahnuť dole a na nesprávnu cestu. Nevyjadrovala by som sa k tebe, ale ty prvý si si dovolil - ku mne zadávaným temam, ktoré sú plne v súlade a pod kontrolu cirkvi. Všimni čo robia protestanti a sektári a aký to ma účinok na teba a celkovo - ich roztrieštenosť, labilita vo výklade a buričstvo(typické pre protestantov ich stoviek denominácií) a sektárov(čo robia guľáš a hlásajú totálne bludy, škoda komentovať).
none
13

6. 29.05.2016, 07:12

Inak Klein poriadne si sa tu zamotal v diskusiách so sektármi a protestantmi - neviem načo si sa dal stiahnuť dole a na nesprávnu cestu. Nevyjadrovala by som sa k tebe, ale ty prvý si si dovolil - ku mne zadávaným temam, ktoré sú plne v súlade a pod kontrolu cirkvi. Všimni čo robia protestanti a sektári a aký to ma účinok na teba a celkovo - ich roztrieštenosť, labilita vo výklade a buričstvo(typické pre protestantov ich stoviek denominácií) a sektárov(čo robia guľáš a hlásajú totálne bludy, ško...

29.05.2016, 16:11
lea_pragmaticka1

Ja som katolik a som o tom presvedceny....
Vyraz spoluvykupitelka nie je cirkvou schvalena dogma a ani nebude...
Knaz ma ucit a kazat o nauke cirkvi...

Ano Maria je prva krestanka, nasledovala Jezisa od pociatku az po koniec. Je vlastnu dusu prenikol mec bolesti aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Nik netrpel pre Krista ako ona... Stala pod krizom a videla umuceneho a zakrvaveneho svojho syna, ktoreho pred par rokmi drzala na rukach v betleheme a pastieri s troma mudrcmi sa mu klanali...
Krestania rozjimaju a maju v nesmiernej ucte bolesti ktore pretrpela Maria.. Ona je dokonaly priklad ako nasledovat Jezisa za kazdych okolnosti, vzdy si vyvolit jeho....
Moja ucta k Panne Marii vo mne prehlbuje uctu a lasku k Jezisovi a vedie ma k nemu... Toto je katolicka ucta, cez Mariu k Jezisovi... Pricom musis mat na pamati ze nik nepride k Otcovi len cez Jezisa...
Ucta k Panne Marii i prosba o modlitbu je plne krestanska, apostolska biblicka a spravna...

Ale vyraz spoluvykupitelka je tak zlozity a problematicky pojem ze by ho 90 percent krestanov nepochopilo....
Pred mnohymi rokmi putovala po svete peticia za schvalenie tejto dogmy a papez ju nikdy neschvalil ani nebral do uvahy...
none
14

13. Klein 29.05.2016, 16:11

lea_pragmaticka1

Ja som katolik a som o tom presvedceny....
Vyraz spoluvykupitelka nie je cirkvou schvalena dogma a ani nebude...
Knaz ma ucit a kazat o nauke cirkvi...

Ano Maria je prva krestanka, nasledovala Jezisa od pociatku az po koniec. Je vlastnu dusu prenikol mec bolesti aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Nik netrpel pre Krista ako ona... Stala pod krizom a videla umuceneho a zakrvaveneho svojho syna, ktoreho pred par rokmi drzala na rukach v betleheme...

29.05.2016, 16:31
Okrem toho oficialne ucenie cirkvi tvrdi ze koncil je nad pápeža...
Ziaden koncil tento titul neschvalil, ani ziaden papez ho ex cathedra nevyhlasil ako zjavenu pravdu viery...
Toto pomenovanie a tato nauka nie je ucenie cirkvi ani ucenie apostolov...
Mariino neposkrnene pocatie aj nanebovzatie je viera prvych krestanov a je pisomne zachovana z prvych storoci ale spoluvykupitelstvo nikdy a vobec nie je spomenute... Je to nova nauka a ja modernizmus v katolickej cirkvi neuznavam...

Katolicki knazi sa utapaju vo vsemoznych naukach, biskupi si neplnia svoje povinnsti a kardinali sa stavaju proti kardinalom....
Radsej sa modli za cirkev a za jej jednotu, toto nasa cirkev potrebuje... Diabol sa ju v kazdom storoci snazil znicit...

Najskor prve rozkoly, utoky mohamedanov na Europu, vznik protestantizmu...
Najskor ludia odmietli poslusnot voci autoritam, potom zmenili vseobecnu krestansku vieru, odstranili oltare a rúcha, odmietli tradicie a obrady, duchovnu hudbu v chramoch nahradili svetskou na gitarach, odstranili klakatka v chramoch teda u protestantov si nik pocas modlitby neklakne, potom prislo osvietenstvo z ktoreho vznikli revolucie a ludia povrazdili svojich katolickych panovnikov ktori vladli z milosti Bozej.. dosledok osvietenstva bol vznik ateizmu ktory sposobil v Rusku revoluciu, bol zavrazdeny rusky cas a nastoleny bojovy ateizmus ktory zacal likvidovat cirkev, burat chramy a klastori a podobne.....
Potom prisla sloboda vyznania, v priebehu par rokov vznikli dalsie stovky inych krestanskych cirkvi a dnesny mlady clovek je tak znechuteny a derozientovany ze tu nie je len jedna pravda ktoru moze prijat ale tisice a okrem toho sa tu siri islam a vsemozne vychodne a ezotericke nauky ze sa nato radsej vykasle...
none
15

14. Klein 29.05.2016, 16:31

Okrem toho oficialne ucenie cirkvi tvrdi ze koncil je nad pápeža...
Ziaden koncil tento titul neschvalil, ani ziaden papez ho ex cathedra nevyhlasil ako zjavenu pravdu viery...
Toto pomenovanie a tato nauka nie je ucenie cirkvi ani ucenie apostolov...
Mariino neposkrnene pocatie aj nanebovzatie je viera prvych krestanov a je pisomne zachovana z prvych storoci ale spoluvykupitelstvo nikdy a vobec nie je spomenute... Je to nova nauka a ja modernizmus v katolickej cirkvi neuznavam... ...

29.05.2016, 16:53
Klein: "odstranili klakatka v chramoch teda u protestantov si nik pocas modlitby neklakne" >> protestanti napriklad pri citani zo svateho pisma stoja. Pri prijimani (nazvem to vasim terminom) eucharistie vsetci klacia..
Niekedy aj katolici klacali pri pri prijimani eucharistie a toto bolo tiez odstranene..
none
16

15. 29.05.2016, 16:53

Klein: "odstranili klakatka v chramoch teda u protestantov si nik pocas modlitby neklakne" >> protestanti napriklad pri citani zo svateho pisma stoja. Pri prijimani (nazvem to vasim terminom) eucharistie vsetci klacia..
Niekedy aj katolici klacali pri pri prijimani eucharistie a toto bolo tiez odstranene..

29.05.2016, 17:11
Evanjelici klacia...ano viem...
Ostatne cirkvi si v chrame nepoklaknu, teda ostatne reformovane...

Avsak neviem ci hovorim spravne, evanjelici vraj veria v Kristovu pritomnost v eucharistii len vo chvili prijimania, potom zvysny chlieb a vino co zostane vraj vyhodia lebo si myslia ze uz je to len obycajny chlieb a vino... Je to pravda?
Odkial Luther na nieco take prisiel, prvi krestania v listoch napisali ze ak sa nad chlebom a vinom zvolava Bozie meno, vzyva sa Duch Svaty a knaz opakuje Kristove slova pocas poslednej vecere je tam Pan pritomny... Preto katolici maju svatostanok a kazdy pred vstupom do chramu poklakne ale viem ze evanjelici ho nemaju...
none
17

16. Klein 29.05.2016, 17:11

Evanjelici klacia...ano viem...
Ostatne cirkvi si v chrame nepoklaknu, teda ostatne reformovane...

Avsak neviem ci hovorim spravne, evanjelici vraj veria v Kristovu pritomnost v eucharistii len vo chvili prijimania, potom zvysny chlieb a vino co zostane vraj vyhodia lebo si myslia ze uz je to len obycajny chlieb a vino... Je to pravda?
Odkial Luther na nieco take prisiel, prvi krestania v listoch napisali ze ak sa nad chlebom a vinom zvolava Bozie meno, vzyva sa Duch Svaty a kna...

29.05.2016, 17:27
Taktiez sa mi nepaci tento dosledok modernizmu ze katolici pocas prijimania neklacia, len pocas tridentskej svatej omse...
Cirkev zamiena svoje tradicie za novotiny ktore predosli krestania storocia dozadu odmietali...

To vsetko je kvoli 2 vatikanskemu koncilu ktory bol podla mna velmi zly... Krestan ho moze spochybnit pretoze cirkev je neomylna vo veciach viery a 2. vat. koncil nebol dogmatickym koncilom ale snazil sa prisposobit sucasnemu svetu....
Pricom par desatroci predtym papez PIUS X vyhlasil ex cathedra ze modernizmus v cirkvi je heréza....

Pred 2. vat. koncilom pocas omse bol knaz otoceny ku Kristovi v svatostanku a nie zadkom ku kristovi a čelom k ludom... Kvoli tejto zmene centrom sv. omse uz nie je Jezis ale knaz.

Pred 2. vat. koncilom bola omsa len v latincine, bol to jazyk ktory zjednocoval celu cirkev... AJ zidia hoci bezne rozpravali aramejski ked konali bohosluzby rozpravali vylucne hebrejsky aj ked to bol uz mrtvy jazyk. Tym sa oddelil svetsky zivot od toho duchovneho... A myslim ze to bolo spravne...

Kedysi nadherne obrazy, olejomalby, fresky, duchovna gregorianska hudba atd atd vsetko bolo pekne, toto umenie zuslachtovalo clovka....
Dnes ked vidim abstraktne obrazy, bicie a gitary tak mi je z toho smutno kde sa podela ta krása....
Kedysi ked clovek dosiel do chramu citil bázen a uctu... Dnes sa citi ako v dome kultury....

Mne je velmi blizky arcibiskup Marcel Lefebvre ktory odmietol cely 2. vat. koncil a omsu a vsetko sluzil vylucne podla tridentskeho koncilu...

odkaz

Toto je prava katolicka omsa a nie to co sa deje teraz... Sucasnu modernu poloprotestantsku omsu zostavil kardinal Buggini o ktorom sa neskor cirkev dozvedela ze bol slobodomurar....

Papez Benedikt XVI sa velmi snazil vratit starobyle tradicie do cirkvi preto zacal nosit tie tradicne rúcha, znovu zaviedol tridentsku omsu.. U nas vo vrakuni sa sluzi kazdu nedelu 🙂
none
18

17. Klein 29.05.2016, 17:27

Taktiez sa mi nepaci tento dosledok modernizmu ze katolici pocas prijimania neklacia, len pocas tridentskej svatej omse...
Cirkev zamiena svoje tradicie za novotiny ktore predosli krestania storocia dozadu odmietali...

To vsetko je kvoli 2 vatikanskemu koncilu ktory bol podla mna velmi zly... Krestan ho moze spochybnit pretoze cirkev je neomylna vo veciach viery a 2. vat. koncil nebol dogmatickym koncilom ale snazil sa prisposobit sucasnemu svetu....
Pricom par desatroci predtym...

29.05.2016, 17:46
založ si vlastnú cirkev ako luther a iní odpadlici, keď sa ti nepáči 🙂
none
19

18. Patrick91 29.05.2016, 17:46

založ si vlastnú cirkev ako luther a iní odpadlici, keď sa ti nepáči 🙂

29.05.2016, 18:02
To som nepovedal...
Avsak tridentska svata omsa bola jedinou omsou katolickej cirkvi po dlhe storocia... V tejto omsi vyrastali a zomierali vsetci svati katolickej cirkvi.
Potom prisiel kardinal Buggini ktory presvedcil Papeza Pavla VI aby prijal zmodernizovanu omsu a zahodil starobyle tradicie katolickej cirkvi... Papez prijal tuto modernu omsu pocas ktorej je knaz otoceny zadkom ku kristovi a celom k ludom... A o par rokov sa cirkev dozvedela ze tento kardinal bol slobodomurar... Slobodomurari sa snazia infiltrovat medzi klerus aby znicili cirkev zvnutra...
Papez Benediskt XVI znova zaviedol tuto starobylu omsu a smie ju sluzit hociktory knaz bez ked chce... sam vyzadoval ze ked k nemu niekto ide na prijimanie musi si poklaknut a zeny musia mat pocas sv. omse zahalenu hlavu...

A sucasni knazi tuto papezovu vyzvu uplne ignoruju.... Mnohi kardinali co citali tretie fatimske tajomstvo povedali ze Maria varovala pred zlym koncilom ktory zadusi v cirkvi zboznost a par rokov na to prisiel 2. vat. koncil...

odkaz

Pri sucasnej omsi boli pozmene Kristove slova: On povedal ze jeho krv sa vylieva za vas i za mnohych a bolo to premenovane za vsetkych... To je ciste ruhanie...
none
21

19. Klein 29.05.2016, 18:02

To som nepovedal...
Avsak tridentska svata omsa bola jedinou omsou katolickej cirkvi po dlhe storocia... V tejto omsi vyrastali a zomierali vsetci svati katolickej cirkvi.
Potom prisiel kardinal Buggini ktory presvedcil Papeza Pavla VI aby prijal zmodernizovanu omsu a zahodil starobyle tradicie katolickej cirkvi... Papez prijal tuto modernu omsu pocas ktorej je knaz otoceny zadkom ku kristovi a celom k ludom... A o par rokov sa cirkev dozvedela ze tento kardinal bol slobodomurar... Slob...

29.05.2016, 18:10
Papez Pius XII varoval ze pridu tazke casy ked cirkev oddeli svatostanok od oltara... V celej historii cirkvi bol svatostanok na oltari ozdobeny sviecami a kvetmi aby si ludia uvedomovali Kristovu pritomnost.. Mozes to vidiet vo vsetkych starych kostoloch...
A pozri sa co tam je dnes.. pred tieto krasne a umelecke oltare polozili nejaky moderny stol...
Knazi opustili tieto starobyle oltare na ktorych po storocia bola prednasana najsvatejsia obeta ale presunuli sa na moderne stoly, Kristovi v svatostanku sa otocili zadkom a su otoceni celom k ludom...
V modernych kostoloch je svatostanok v stene alebo dokonca niekde narohu,,, Kristus je vytlaceny na bok a knaz sedi v centre chramu ako nejaky kral....
Toto nebolo dielo Bozie ale dielo diabla...

Tym nespochybnujem cirkev, papeza a ani vieru cirkvi ta je neomylna...
Omylne su činy... A moderne ciny ktore rozvratili svatu omsu su donebavolajuca zvratenost....
none
23

19. Klein 29.05.2016, 18:02

To som nepovedal...
Avsak tridentska svata omsa bola jedinou omsou katolickej cirkvi po dlhe storocia... V tejto omsi vyrastali a zomierali vsetci svati katolickej cirkvi.
Potom prisiel kardinal Buggini ktory presvedcil Papeza Pavla VI aby prijal zmodernizovanu omsu a zahodil starobyle tradicie katolickej cirkvi... Papez prijal tuto modernu omsu pocas ktorej je knaz otoceny zadkom ku kristovi a celom k ludom... A o par rokov sa cirkev dozvedela ze tento kardinal bol slobodomurar... Slob...

29.05.2016, 18:22
Nie vždy to tak bolo. Pôvodne boli kňazi otočení k ľudu a až keď sa začali stavať svätostánky, až potom sa kňazi otočili smerom k nim. Zo spoločenstva s Kristom sa stalo len divadlo - kňaz si volačo recitoval pri bohostánku, ktorému bežný lud nerozumel.
Druhý vatikánsky koncil stanovil, vrátiac sa k podstate bohoslužby, že omša má byť spoločenstvom veriacich a kňaza pri Kristovi/eucharistii. Preto je nezmyselné, aby kňaz bol mimo tohto spoločenstva. Kňaz sa má otočiť smerom k ľudom a nové kostoly sa stavajú do tvaru kruhu, aby sa zvýraznilo spoločenstvo. V nových kostoloch už bohostánok nie je v centre, ale na boku - práve preto, aby k nemu kňaz nebol otočený chrbtom.
Toho Benedikta by som tak neinterpretoval. Nikdy nič nehovoril proti liturgii, ktorú upravil 2VK a o tej starej len povedal, že vo víničmočných pripadoch sa môže služiť táto forma liturgie. Celé jeho stanovisko je dostupné aj tu: odkaz
Benedikt nikdy nedal vízvu, aby sa konala iná liturgia, práve naopak.
none
27

23. Patrick91 29.05.2016, 18:22

Nie vždy to tak bolo. Pôvodne boli kňazi otočení k ľudu a až keď sa začali stavať svätostánky, až potom sa kňazi otočili smerom k nim. Zo spoločenstva s Kristom sa stalo len divadlo - kňaz si volačo recitoval pri bohostánku, ktorému bežný lud nerozumel.
Druhý vatikánsky koncil stanovil, vrátiac sa k podstate bohoslužby, že omša má byť spoločenstvom veriacich a kňaza pri Kristovi/eucharistii. Preto je nezmyselné, aby kňaz bol mimo tohto spoločenstva. Kňaz sa má otočiť smerom k ľudom a nové ko...

29.05.2016, 18:33
citujem takmer celý jeho dokument:

Keďže v niektorých oblastiach ostalo nemálo veriacich, ktorých kultúru a ducha tak hlboko prenikli predchádzajúce liturgické formy, že k nim priľnuli a stále lipnú s takou láskou a citom, že najvyšší veľkňaz Ján Pavol II. pohnutý pastoračnou starostlivosťou o týchto veriacich zvláštnym indultom Quattuor abhinc annos, zostaveným roku 1984 Kongregáciou pre Boží kult, udelil splnomocnenie používať Rímsky misál vydaný Jánom XXIII. v roku 1962. Potom v roku 1988 Ján Pavol II. svojím apoštolským listom motu proprio Ecclesia Dei povzbudil biskupov, aby toto splnomocnenie široko a veľkodušne používali na prospech všetkých veriacich, ktorí o to žiadajú.
Na základe naliehavých žiadostí týchto veriacich, ktoré už dlho zvažoval náš predchodca Ján Pavol II., a potom, čo sme si my sám vypočuli otcov kardinálov na konzistóriu konanom 23. marca 2006, ako aj po zrelom zvážení, vzývaní Ducha Svätého a opierajúc sa o Božiu pomoc, týmto apoštolským listom vydávame nasledovné rozhodnutie:

Čl. 1. Rímsky misál vyhlásený Pavlom VI. je riadnym vyjadrením „lex orandi“ Katolíckej cirkvi latinského obradu. Jednako Rímsky misál vyhlásený sv. Piom V. a znovu vydaný bl. Jánom XXIII. treba považovať za mimoriadne vyjadrenie „lex orandi“ Cirkvi a pre jeho ctihodné a starobylé používanie si zasluhuje povinnú úctu. Tieto dve vyjadrenia „legis orandi“ nevnášajú žiadne rozdelenie do „lex credendi“ Cirkvi; sú to dva spôsoby používania jediného rímskeho obradu.
Preto je dovolené sláviť obetu omše podľa typového vydania Rímskeho misála vyhláseného bl. Jánom XXIII. v roku 1962, ktorý nebol nikdy úplne zrušený, ako mimoriadnu formu liturgie Cirkvi. Avšak podmienky pre používanie tohto misála stanovené predošlými dokumentmi Quattuor abhinc annos a Ecclesia Dei sa nahradzujú nasledujúcimi:

Čl. 2. Ktorýkoľvek katolícky kňaz latinského obradu, či už svetský alebo rehoľný, môže pri omšiach slávených bez účasti ľudu v akýkoľvek deň okrem Veľkonočného trojdnia používať buď Rímsky misál bl. pápeža Jána XXIII. vydaný roku 1962, alebo Rímsky misál vyhlásený najvyšším veľkňazom Pavlom VI. roku 1970. Na takéto slávenie podľa jedného či druhého misála nepotrebuje kňaz žiadne povolenie ani Apoštolskej stolice, ani svojho ordinára.

Čl. 3. Spoločenstvá inštitútov zasväteného života a spoločností apoštolského života, tak pápežského, ako aj diecézneho práva, ktoré si pri konventných sláveniach čiže sláveniach spoločenstva vo vlastných kaplnkách želajú sláviť svätú omšu podľa vydania Rímskeho misála vyhláseného roku 1962, majú na to dovolenie. Pokiaľ jednotlivé spoločenstvo alebo celý inštitút či spoločnosť chcú takéto slávenie konať často, zväčša či natrvalo, musia o tom rozhodnúť podľa normy práva a podľa zákonov i osobitných štatútov vyšší predstavení.

Čl. 4. Na slávenia svätej omše, o ktorej je reč v čl. 2, môžu byť pri zachovaní toho, čo treba zachovať, pripustení aj veriaci, ktorí si to sami od seba želajú.

Čl. 5, § 1. Vo farnostiach, v ktorých nepretržite jestvuje skupina veriacich, ktorá sa pridŕža predošlej liturgickej tradície, má farár ochotne prijať ich žiadosti ohľadne slávenia svätej omše podľa obradu Rímskeho misála vydaného roku 1962. Nech sa postará o to, aby dobro týchto veriacich bolo v súlade s riadnou pastoračnou starostlivosťou o farnosť pod vedením biskupa podľa normy kánonu 392, pričom nech sa vyhýba nezhodám a podporuje jednotu celej Cirkvi.
§ 2. Slávenie podľa misála bl. Jána XXIII. sa môže konať vo všedné dni; avšak v nedele a vo sviatky sa môže konať jedno takéto slávenie.
§ 3. Veriacim a kňazom, ktorí o to požiadajú, nech farár dovolí slávenia touto mimoriadnou formou aj pri osobitných príležitostiach, ako sú uzatváranie manželstva, pohreby, alebo príležitostné slávenia, napr. počas púte.
§ 4. Kňazi, ktorí používajú misál bl. Jána XXIII., musia byť súci a z hľadiska práva nehatení.
§ 5. V kostoloch, ktoré nie sú ani farské, ani konventné, vyššie spomínané povolenie udeľuje rektor kostola.

Čl. 6. Pri omšiach slávených podľa misála bl. Jána XXIII. za účasti ľudu sa môžu čítania prednášať aj v národnom jazyku, použijúc vydania uznané Apoštolskou stolicou.

Čl. 7. Ak niektorá skupina veriacich laikov, o ktorých je reč v čl. 5, § 1, neobdrží vyhovenie žiadosti u farára, upovedomí o tom diecézneho biskupa. Od biskupa sa naliehavo žiada, aby vyhovel ich žiadosti. Ak sa on nemôže postarať o takéto slávenie, záležitosť nech predloží Pápežskej komisii Ecclesia Dei.

Čl. 8. Biskup, ktorý sa chce postarať o takéto žiadosti veriacich laikov, ale rozličné dôvody mu v tom prekážajú, môže záležitosť zveriť Pápežskej komisii Ecclesia Dei, aby mu poskytla radu a pomoc.

Čl. 9, § 1. Farár takisto, po pozornom zvážení všetkého, môže dať dovolenie na používanie starších obradov vysluhovania sviatostí krstu, manželstva, pokánia a pomazania chorých, ak to radí dobro duší.
§ 2. Ordinárom sa udeľuje splnomocnenie sláviť sviatosť birmovania podľa starého Rímskeho pontifikálu, ak to radí dobro duší.
§ 3. Klerici ustanovení „in sacris“ smú používať Rímsky breviár vyhlásený bl. Jánom XXIII. roku 1962.

Čl. 10. Miestny ordinár smie, ak to uzná za vhodné, za účelom slávenia podľa staršej formy rímskeho obradu zriadiť osobnú farnosť podľa normy kán. 518, alebo menovať rektora či duchovného správcu, pri zachovaní toho, čo treba zachovať.

Čl. 11. Pápežská komisia Ecclesia Dei zriadená Jánom Pavlom II. roku 1988 (5) naďalej plní svoju úlohu.
Táto komisia nech má takú formu, úlohy a normy, aké jej chcel udeliť rímsky veľkňaz.

Čl. 12. Táto komisia, okrem splnomocnení, ktoré už má, bude konať s autoritou Svätej stolice, keď bude bdieť nad zachovávaním a uplatňovaním týchto opatrení.

Nariaďujeme, aby všetko, čo sme týmto apoštolským listom motu proprio rozhodli, bolo považované za potvrdené a platné a aby sa to počnúc 14. septembrom tohto roku, sviatkom Povýšenia Svätého kríža zachovávalo, napriek všetkému, čo by s tým mohlo byť v rozpore.

Dané v Ríme pri svätom Petrovi 7. júla roku Pána 2007, v treťom roku nášho pontifikátu.

Benedikt XVI

(odkaz
none
31

27. Patrick91 29.05.2016, 18:33

citujem takmer celý jeho dokument:

Keďže v niektorých oblastiach ostalo nemálo veriacich, ktorých kultúru a ducha tak hlboko prenikli predchádzajúce liturgické formy, že k nim priľnuli a stále lipnú s takou láskou a citom, že najvyšší veľkňaz Ján Pavol II. pohnutý pastoračnou starostlivosťou o týchto veriacich zvláštnym indultom Quattuor abhinc annos, zostaveným roku 1984 Kongregáciou pre Boží kult, udelil splnomocnenie používať Rímsky misál vydaný Jánom XXIII. v roku 1962. Potom v roku...

29.05.2016, 19:01
Patrick ja netvrdim ze nova omsa je neplatna....
Tvrdim ze po druhom vat. koncile ma cirkev stále jeden rímsky rítus ale dve formy jeho slávenia, tridéntsky a novus ordo...
A nepaci sa mi ze tridentsky zapadol v prach a vacsina dnesnych krestanov ani nevie co to je a poznaju len tu modernu omsu v narodnych jazykoch... Dnesni mladi krestania sa uz ani nevedia modlit po latinsky, ocitnu sa na latinskej omsi a su ticho... Aspon tie zaklady: pater noster, Ave Maria a Gloria Patri... by mal kazdy katolik ovladat...

Vies co je typickym znakom katolicizmu??? Písmo a tradície... A nepaci sa mi ze tie tradicie ludia odhadzuju...
Podla ovocia sa pozna ci to co sa stalo bolo spravne alebo nie...
Pozri sa na moderny kostol s abstraktnym obrazom Jezsa.. Ja tam ziadneho Jezisa nevidim ale mroža...
none
32

31. Klein 29.05.2016, 19:01

Patrick ja netvrdim ze nova omsa je neplatna....
Tvrdim ze po druhom vat. koncile ma cirkev stále jeden rímsky rítus ale dve formy jeho slávenia, tridéntsky a novus ordo...
A nepaci sa mi ze tridentsky zapadol v prach a vacsina dnesnych krestanov ani nevie co to je a poznaju len tu modernu omsu v narodnych jazykoch... Dnesni mladi krestania sa uz ani nevedia modlit po latinsky, ocitnu sa na latinskej omsi a su ticho... Aspon tie zaklady: pater noster, Ave Maria a Gloria Patri... by mal ...

29.05.2016, 19:20
Len 4 knazi na celom slovensku sluzia pravidelne tridentske omse...
Knazi o dokumente mottu proprio vobec neupovedomili svojich veriacich vo farnostiach...
Mnohi ani nevedia ze tato omsa sa sluzit moze bez povolenia biskupa...

Ak chces pochopit o com hovorim pozri si toto... Troska upustime od tradicii a taketo veci sa deju v omsi... Vdaka Bohu za papeza Benedikta mal som ho najradsej zo vsetkch papezov, nech mu da pan dlhy zivot, zdravie a pokoj...

odkaz
none
34

32. Klein 29.05.2016, 19:20

Len 4 knazi na celom slovensku sluzia pravidelne tridentske omse...
Knazi o dokumente mottu proprio vobec neupovedomili svojich veriacich vo farnostiach...
Mnohi ani nevedia ze tato omsa sa sluzit moze bez povolenia biskupa...

Ak chces pochopit o com hovorim pozri si toto... Troska upustime od tradicii a taketo veci sa deju v omsi... Vdaka Bohu za papeza Benedikta mal som ho najradsej zo vsetkch papezov, nech mu da pan dlhy zivot, zdravie a pokoj...

https://www.youtub...

29.05.2016, 19:31
Dnes sa sluzia rockove omse, popove omse... miesto Kristovej obety na kalvarii ked ma krestan dakovat Jezisovi za to co pre nas vytrpel a v adoracii sa mu klanat ludia v kostole tancuju, hraju na gitarach a robia z toho koncert...
V spanielsku sa zacali sluzit klaunovske omse aby to male deti zaujalo,,, knaz je pocas omse namalovany ako klaun a ma klaunovsky nos... TOTO ti pride normalne??? Ministranti maju zelene parochne na hlave ako klauni.. Urobme z obety kriza cirkus.... Pocas omse baletky tancuju v kostole balet, vraj na slavu Boziu... Toto je absolutny rozklad katolickej zboznosti a ucty... Keby toto videl papez Pius XII tak by vypadol z balkona z apostolskeho palaca... :/
none
35

34. Klein 29.05.2016, 19:31

Dnes sa sluzia rockove omse, popove omse... miesto Kristovej obety na kalvarii ked ma krestan dakovat Jezisovi za to co pre nas vytrpel a v adoracii sa mu klanat ludia v kostole tancuju, hraju na gitarach a robia z toho koncert...
V spanielsku sa zacali sluzit klaunovske omse aby to male deti zaujalo,,, knaz je pocas omse namalovany ako klaun a ma klaunovsky nos... TOTO ti pride normalne??? Ministranti maju zelene parochne na hlave ako klauni.. Urobme z obety kriza cirkus.... Pocas omse bal...

29.05.2016, 19:37
nemôžeš aplikovať jednu konkrétnu farnosť na celú cirkev. Určite aj pred koncilom sa našli farnosti, v ktorých sa neslužila omša podľa predpisov
none
46

34. Klein 29.05.2016, 19:31

Dnes sa sluzia rockove omse, popove omse... miesto Kristovej obety na kalvarii ked ma krestan dakovat Jezisovi za to co pre nas vytrpel a v adoracii sa mu klanat ludia v kostole tancuju, hraju na gitarach a robia z toho koncert...
V spanielsku sa zacali sluzit klaunovske omse aby to male deti zaujalo,,, knaz je pocas omse namalovany ako klaun a ma klaunovsky nos... TOTO ti pride normalne??? Ministranti maju zelene parochne na hlave ako klauni.. Urobme z obety kriza cirkus.... Pocas omse bal...

29.05.2016, 21:20
Preco mam pocit, ze katolicka cirkev je rozdelena, aj ked je v celku..
Aj ked sa protestantske cirkvi oddelili, niektore ciastky katolickej cirkvi su rozbite ale drzia dokopy len preto ze su "obalene leukoplastom"...

Pretoze ako vidno dost casto , ze aj katolici sa nezhodnu...
none
45

32. Klein 29.05.2016, 19:20

Len 4 knazi na celom slovensku sluzia pravidelne tridentske omse...
Knazi o dokumente mottu proprio vobec neupovedomili svojich veriacich vo farnostiach...
Mnohi ani nevedia ze tato omsa sa sluzit moze bez povolenia biskupa...

Ak chces pochopit o com hovorim pozri si toto... Troska upustime od tradicii a taketo veci sa deju v omsi... Vdaka Bohu za papeza Benedikta mal som ho najradsej zo vsetkch papezov, nech mu da pan dlhy zivot, zdravie a pokoj...

https://www.youtub...

29.05.2016, 21:13
Inak ked hovoris gitary a bubny v kostole, nikdy som nemal rad mladeznicke sluzby bozie.. ani katolicke ani evanjelicke.... vlastne je to prašť nebo uhoď..
Mal som vzdy radsej tu "klasiku" ci to bola katolicka omsa, alebo evanjelicke sluzby bozie...
none
33

31. Klein 29.05.2016, 19:01

Patrick ja netvrdim ze nova omsa je neplatna....
Tvrdim ze po druhom vat. koncile ma cirkev stále jeden rímsky rítus ale dve formy jeho slávenia, tridéntsky a novus ordo...
A nepaci sa mi ze tridentsky zapadol v prach a vacsina dnesnych krestanov ani nevie co to je a poznaju len tu modernu omsu v narodnych jazykoch... Dnesni mladi krestania sa uz ani nevedia modlit po latinsky, ocitnu sa na latinskej omsi a su ticho... Aspon tie zaklady: pater noster, Ave Maria a Gloria Patri... by mal ...

29.05.2016, 19:24
Z tvojich príspevkov je cítiť, že si proti dnešnej liturgii. Nová liturgia je prednejšia, než tá stará - má sa uprednostňovať. Stará je len dovolená v niektorých prípadoch.
Liturgia sa mení v dejinách. Spočiatku neboli žiadne sviečky ani kvety ani bohostánky, ani kostoly ani ornáty.. jediné, čo je nemenné v liturgii je: 1. kňaz (+ spoločenstvo veriacich) 2. chlieb a víno 3. Oltár ...všetko okolo toho je už historicky menné a vždy sa to prispôsobuje dobe, kultúre a mentalite.
Súhlasím s tým, že kresťania by mali ovladať základne modlitby v latinčine. Ale nepovažujem to za nutné. Nemá zmyel slúžiť omšu v jazyku, ktorému ľudia nerozumejú. Jazyk liturgie je aj v slovenčine dosť zložitý a často nerozumieť ani zmyslu slovenských výrazov.

Myslím si, že 2VK prináša svoje ovocie.
To už záleží na farárovi, aký ma kostol 🙂
none
37

33. Patrick91 29.05.2016, 19:24

Z tvojich príspevkov je cítiť, že si proti dnešnej liturgii. Nová liturgia je prednejšia, než tá stará - má sa uprednostňovať. Stará je len dovolená v niektorých prípadoch.
Liturgia sa mení v dejinách. Spočiatku neboli žiadne sviečky ani kvety ani bohostánky, ani kostoly ani ornáty.. jediné, čo je nemenné v liturgii je: 1. kňaz (+ spoločenstvo veriacich) 2. chlieb a víno 3. Oltár ...všetko okolo toho je už historicky menné a vždy sa to prispôsobuje dobe, kultúre a mentalite.
Súhlasím s ...

29.05.2016, 19:52
Ked vidim Benedikta XVI vidim papeza katolickej cirkvi, ktory sa sprava ako katolik a ide z neho prirodzena autorita....

Ked vidim Frantiska s poslusnosti voci Bohu sa pred nim sklonim ale nesuhlasim s nim v mnohom... Nie co sa tyka viery ale v tom co robi...
none
38

37. Klein 29.05.2016, 19:52

Ked vidim Benedikta XVI vidim papeza katolickej cirkvi, ktory sa sprava ako katolik a ide z neho prirodzena autorita....

Ked vidim Frantiska s poslusnosti voci Bohu sa pred nim sklonim ale nesuhlasim s nim v mnohom... Nie co sa tyka viery ale v tom co robi...

29.05.2016, 19:53
none
40

37. Klein 29.05.2016, 19:52

Ked vidim Benedikta XVI vidim papeza katolickej cirkvi, ktory sa sprava ako katolik a ide z neho prirodzena autorita....

Ked vidim Frantiska s poslusnosti voci Bohu sa pred nim sklonim ale nesuhlasim s nim v mnohom... Nie co sa tyka viery ale v tom co robi...

29.05.2016, 20:13
"Nie co sa tyka viery ale v tom co robi." Nikto ťa nenúti so všetkým súhlasiť.
none
26

19. Klein 29.05.2016, 18:02

To som nepovedal...
Avsak tridentska svata omsa bola jedinou omsou katolickej cirkvi po dlhe storocia... V tejto omsi vyrastali a zomierali vsetci svati katolickej cirkvi.
Potom prisiel kardinal Buggini ktory presvedcil Papeza Pavla VI aby prijal zmodernizovanu omsu a zahodil starobyle tradicie katolickej cirkvi... Papez prijal tuto modernu omsu pocas ktorej je knaz otoceny zadkom ku kristovi a celom k ludom... A o par rokov sa cirkev dozvedela ze tento kardinal bol slobodomurar... Slob...

29.05.2016, 18:32
Sorry mimo temu, ale v tom videu, co si dal o 2. vat. koncile - pekne spievanie a pekne farby hlasov...
Len to som chcel...
👍: Klein
none
24

17. Klein 29.05.2016, 17:27

Taktiez sa mi nepaci tento dosledok modernizmu ze katolici pocas prijimania neklacia, len pocas tridentskej svatej omse...
Cirkev zamiena svoje tradicie za novotiny ktore predosli krestania storocia dozadu odmietali...

To vsetko je kvoli 2 vatikanskemu koncilu ktory bol podla mna velmi zly... Krestan ho moze spochybnit pretoze cirkev je neomylna vo veciach viery a 2. vat. koncil nebol dogmatickym koncilom ale snazil sa prisposobit sucasnemu svetu....
Pricom par desatroci predtym...

29.05.2016, 18:23
Ja som si tiez vsimol, ze evanjelicka cirkev (alepson ECAV) sa snazi podovat tej katolickej, pride mi to az smiesne..
Naco sa potom odtrhla?

Originalne nebola v evanjelickych krstoch pouzivana sviecka pri krsteni, teraz vseko typicke oblecenie pre krst, sviecka pre krst.. cele mi to pride take pokatolicstene... az na to, ze evanjelici nemaju prve svate prijimanie (v skutocnosti take nieco je az po konfirmacii.. co sa viac blizi zidovskemu bar/bat mitzvah, alebo teda aj katolicka birmovka, co je sice jazykova skomolenina od slova konfirmacia a spodobnovanie pismena f na b -> firmo > birmo)

Inak evanjelici teda najviac skrtaju katolicke veci, ale zaujimalo by ma ako dostali Aronovske pozehnanie (je mi jasne, ze z biblie, tusim numeri)..
Pokial viem, tak katolici Aronovske pozehnanie nepouzivaju: (knaz zdvihne ruky s otvorenymi dlanami a spieva)
Pán Boh, požehnaj a ochraňuj vás.
Pán Boh, rozjasni svoju tvár nad vami a buď vám milostivý.
Pán Boh, obráť k vám svoju tvár a daj vám svoj časný i večný pokoj.
none
28

24. 29.05.2016, 18:23

Ja som si tiez vsimol, ze evanjelicka cirkev (alepson ECAV) sa snazi podovat tej katolickej, pride mi to az smiesne..
Naco sa potom odtrhla?

Originalne nebola v evanjelickych krstoch pouzivana sviecka pri krsteni, teraz vseko typicke oblecenie pre krst, sviecka pre krst.. cele mi to pride take pokatolicstene... az na to, ze evanjelici nemaju prve svate prijimanie (v skutocnosti take nieco je az po konfirmacii.. co sa viac blizi zidovskemu bar/bat mitzvah, alebo teda aj katolicka bi...

29.05.2016, 18:37
Tak beriem spat, nasiel som dokument kde to je
odkaz

Ale pravda, v kat. kostole som to este nezazil a to som bol bol na kat. omsiach tucty a tucty raz..
none
25

17. Klein 29.05.2016, 17:27

Taktiez sa mi nepaci tento dosledok modernizmu ze katolici pocas prijimania neklacia, len pocas tridentskej svatej omse...
Cirkev zamiena svoje tradicie za novotiny ktore predosli krestania storocia dozadu odmietali...

To vsetko je kvoli 2 vatikanskemu koncilu ktory bol podla mna velmi zly... Krestan ho moze spochybnit pretoze cirkev je neomylna vo veciach viery a 2. vat. koncil nebol dogmatickym koncilom ale snazil sa prisposobit sucasnemu svetu....
Pricom par desatroci predtym...

29.05.2016, 18:28
17 To video co si hodil...
Takto.. na rozsirovanie bozieho slova je najlepsi jazyk taky aby v nom ti ludia rozumeli, co im knaz hovori...

Teraz trochu zaElemirovcim - niekedy sme pozerali filmy na ORF, sice sme nic nerozumeli, ale co to sme pobrali z kontextu, co sme videli na obrazovke, to co sme nepobrali sme si dovysvetlovali sami..

Lenze na omsi si nemas ako brat nieco z kontextu..
Takze fakt ako rozsirovanie slova najlepsia matercina..

Ale ako spiritualny zazitok, rozjimanie, tak to by rozhodne slo...
none
42

25. 29.05.2016, 18:28

17 To video co si hodil...
Takto.. na rozsirovanie bozieho slova je najlepsi jazyk taky aby v nom ti ludia rozumeli, co im knaz hovori...

Teraz trochu zaElemirovcim - niekedy sme pozerali filmy na ORF, sice sme nic nerozumeli, ale co to sme pobrali z kontextu, co sme videli na obrazovke, to co sme nepobrali sme si dovysvetlovali sami..

Lenze na omsi si nemas ako brat nieco z kontextu..
Takze fakt ako rozsirovanie slova najlepsia matercina..

Ale ako spiritualny...

29.05.2016, 20:20
v tridentskej omsi sa samozrejme evanjelium aj kazen cita v narodnom jazyku.. len modlitby a spevy po latinsky...
none
20

16. Klein 29.05.2016, 17:11

Evanjelici klacia...ano viem...
Ostatne cirkvi si v chrame nepoklaknu, teda ostatne reformovane...

Avsak neviem ci hovorim spravne, evanjelici vraj veria v Kristovu pritomnost v eucharistii len vo chvili prijimania, potom zvysny chlieb a vino co zostane vraj vyhodia lebo si myslia ze uz je to len obycajny chlieb a vino... Je to pravda?
Odkial Luther na nieco take prisiel, prvi krestania v listoch napisali ze ak sa nad chlebom a vinom zvolava Bozie meno, vzyva sa Duch Svaty a kna...

29.05.2016, 18:07
Ano poklaknutie som si vsimol, vlastne aj manzelka to ked chodila do kostola robievala..
none
36

13. Klein 29.05.2016, 16:11

lea_pragmaticka1

Ja som katolik a som o tom presvedceny....
Vyraz spoluvykupitelka nie je cirkvou schvalena dogma a ani nebude...
Knaz ma ucit a kazat o nauke cirkvi...

Ano Maria je prva krestanka, nasledovala Jezisa od pociatku az po koniec. Je vlastnu dusu prenikol mec bolesti aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Nik netrpel pre Krista ako ona... Stala pod krizom a videla umuceneho a zakrvaveneho svojho syna, ktoreho pred par rokmi drzala na rukach v betleheme...

29.05.2016, 19:49
Klein veď som sa čudovala, lebo sa zhodneme v názore aj vo viere, načo ten útok, že načo sem dávam také témy. Nie je to také zložité ani nepochopiteľné pre katolíkov a mnoho ich je uvedomelých, že je nevyhnutné schváliť oficiálne aj 5. mariánsku dogmu, je to z vôle Božej a pre dobro všetkých ľudí. Samozrejme, vždy budú takí čo budú popierať alebo protestovať, ale to už je ich vec aj s dôsledkami.
none
47

36. 29.05.2016, 19:49

Klein veď som sa čudovala, lebo sa zhodneme v názore aj vo viere, načo ten útok, že načo sem dávam také témy. Nie je to také zložité ani nepochopiteľné pre katolíkov a mnoho ich je uvedomelých, že je nevyhnutné schváliť oficiálne aj 5. mariánsku dogmu, je to z vôle Božej a pre dobro všetkých ľudí. Samozrejme, vždy budú takí čo budú popierať alebo protestovať, ale to už je ich vec aj s dôsledkami.

29.05.2016, 21:41
Lea:

Nastavila si nazov temy
"3. urážka Panny Márie ako Matky Ježiša Krista - dôsledky pre tých čo to robia"

Ked ta Klein napominal:
"Naco sem pises cirkvou neschvalene ucenie a este k tomu taketo problematicke ked 99 percent tu pritomnych ani neveri ze Maria je Bohorodicka... "

Naco si ty povedala:
".....
Už si taký ako tunajší protestanti a sektári, ktorí sa tvária, že rozumejú Biblií viac ako pôvodca Biblie.Aj keby tu bol len jeden katolík - táto téma je pre neho."
--------------------------------------------------------------
Podciarknute a zhrnute:

Takze inymi slovami, chces praveho katolika, ktory ma uctu k Marii vystrihat pred dosledkami urazky panny Marie ako Matky Jezisa Krista?
none
3
29.05.2016, 00:30
PRESNE TAKýMTO SPôSOBOM BOLI VYROBENé VšETKY DOGMY a presne takýmto spôsobom sa môže vkrádať do cirkvi satan.
To je práve to zdôvodňovanie dogmatiky štatisticky , kto to kedy v historii povedal a toto je práve to prikladanie k evanjeliu a nie iba pridávanie čiarok.
Ja sa tak isto k nej dennodenne modlím ruženec a nedám na ňu v žiadnom prípade dopustiť, naopak, človek, akokolvek by to štatisticky aj milionkrát opakoval, nikdy nedocení to, čo ona pre nás robí. A spoluvykupiteľstvo ? Ja nie som proti tomu a ani proti dogmám, veď to je všetko nádherné, ale je aj všetko pravda, čo je nádherné ?????? A čo sa nám páči a čo nás ohuruje a bičuje našu zbožnosť niekedy až do bezvedomia ????? Ak jej chce niekto dať ďaľšíé titul a kolko že ich už má, nech si poslúži, veď ona zažila všeličo nielen za svojho života, ale musela si veľa vytrpieť práve aj od samotnej cirkvi až po dnes veci, ktoré ona vie, ako sa stali, veci kde ona vie presne, čo má a nemá robiť pri našej spáse, akú úlohu má, či nemá pri našej spáse, to bolo predsa dané dávno pred tým, než sme my zopli prvý krát ruky na ruženec, ale my jej za každú cenu chceme nasáčkovať niečo, čoi sa nám zdá, že by ešte potrebovala ku svojej autorite ?????, ale načo. ?????? Veď každý, kto sa modlí ruženec to nerobí z dlhej chvíle, je to súčasť života týchto ľudí a presne poznáme deň
, aký je zlý, ak nestíham pravidelnú modlitbu, ak som chorý a unava mi nedovolí sa modliť a ani sústrediť na modlitu, každý kto takto cíti odozvu na ruženec, musí veriť, že je tu živá a že nás počuje, že to nie je nejaká významná historická osoba z biblie, ona je súčasťou nášho života, ako keby sedela za stolom, oproti mne, keď sa modlím a ja jej poviem do očí, že ty musíš byť poctivá celý život, lebo tak sa nám to viacej páči, a tak by sa to aj mne páčilo, ale skúsil to niekto povedať vašej vlastnej matke ????? Určite nie a prečo ste to nepovedali, lebo ste si ju vážili tak, že ste sa s vašími rodičmi o týchto veciach nikdy nezhovárali, ale jej to môžeme povedať, ?????? bez ohľadu na to, aký máme zdroj informácii a aký to má vlastne význam. Na internete nájdete stránku, k,de sú vyhodnotené všetci proroci všetky zjavenia, ktoré sú a ktoré nie sú pravdivé.

Dotyčný k sa odvoláva na zjavenie z fatimy, a čo odtial použil? Vo Fatime povedala deťom, aby bola vyznávaná iba pod tromi menami, terz si pamätám iba že Karmelská , ale to ostatné je dobré si nalistovať, aby ste si zároveň všimli, čo urobila cirkev s dialogmi medzi deťmi a ňou samotnou, v prvom rade opravila dialogy podľa dogiem a učení svätých otcov, práve o to, o čo sa opiera toto vyhlásenie.Zase len dogmy a učenia svätých otcov.
Veď ak má nejaké záísluhy a ja verím, že milionkrát väčšie ako spoluvykupiteľka, tak to predsa boh vidí aj so svojím synom, či ich má, alebo aj Ježiša a jeho otca máme za nejaké osobnosti o ktorých sa tiež bavíme ako keby nesedeli s nami za stolom a pri tom ich tam vidíme ???? Veď alebo sa modlím a verím, že ma počuje a potom musím počítať aj s tým, že počuje to, čo o ňom, alebo o nej hovorím.
Prečo celý príhovor hovorí, čo je ona a čo nie, ako by tam s nimi v tom kostole nebola.prečo nehovorí rovno, matka ty si to, alebo ono, a akým právom si osobuje niekto z živých ľudí jej hovoriť, čo je a čo nie je, čo si títo ľudia o nej myslia ?Alebo čo si oni o sebe myslia, keď si dovolia sa baviť s ňou takýmto spôsobom, že kto ona vlastne je ? Za koho ju majú? Rozprávali sa niekedy takýmto spôsobom so svojou matkou ?
Ježiš pri jakubovej studni hovorí samaritánke, že prichádza hodina, , ba už je tu, keď sa praví ctitelia budú klaňať otcovi v duchu a pravde. Lebo sám otec hľadá takých ctiteľov. Boh je duch a tí, čo samu klaňajú, musia ssa mu klaňať v duchu a v pravde.
Ale v akej pravde ????? Nad tým sa zamyslíme.Lebo boh hľadá takých ctiteľov,
My všetci si myslíme, že máme pravdu aj dogmatici a aj antidogmatici, alebo nájde len tých, ktorý majú takú pravdu, ktorá je jeho a jeho syna v evanjeliu. A všetko, čo sa pridalo v dogmach a učení svätých otcov k evanjeliu to je pravda človeka, alebo boha a jehop syna ???? Nediskutujme o tom, či to je, alebo nie je pravda, diskutujme o tom, či máme právo ako ľudia, o ktorých ježiš hovorí, že všetko, čo je od človeka, môže byť aj od satana, lebo on je majster lži a klamu, vôbec si dovoliť hovoriť o takýchto veciach. Ježiš nám jasne povedal, že nevieme všetko, lebo to by bol pre nás tvrdý pokrm a tým pádom jasne potvrdilô, že to, čo máme v evanjeliu nám na spasenie musí stačiť !!!! Že v evanjeliu je dosť pravdy na to, aby nás jeho otec podľa tejto pravdy našiel ako jeho ctiteľov.
V poslednom období je zjavení viacej, ako bývalo a ja nazaznávam ani jedno, ale ani nepotvrdzujem ani nepúotvrdzujem všetky, ale ako sa v tom vyznať, ak napríklad komisia v Dechticiach za 25 rokov nevie rozhodnúť, či zjavenie je pravé, alebo ľavé.
Pre mňa su dve najdôležitejšie zjavenia v Guadalupe a v o Fatime. V guadalupe to je jasné aj pre nevercov, ale Fatima ?
Zoberte si mysšlienky a texty zjavení, väčšinou sa pripusú našej matke, že hovorí veci, ktoré mohol na zemi ktotkolvek vymyslieť , ale Fatima, vo fatime bolo niečo predpovedané, alebo prikázané, čo sa musí stať, čo musí cirkev urobiť a ak neurobí, príde druhé vojna ešte horšia ako bola tá nedokončená v čase zjavenia. Samozrejme vzhľadom na hierarchické a organizačné systémy katolíckej cirkve sa dostali dialogy do ríma v čase, ak už o vojne bolo rozhodnuté.
Kto iný môže povedať a dodržať to, čo bolo vo Fatime, ak nie nebo ? Lenže dialogy nevyhovovali dogmám a učeniam svätých otcov a ktovie v akom stave boli v originále a ako vyzerajú dnes.
Viete teda čo je najväčším mementom fatimy, že cirkev vyvýšila dogmy a učenia svätých otcov nad to, čo nariadilo jasne nebo . Možno stačilo skomoliť iba jednu vetu a ja vám ukážem aj prstom na tú, ktorá to bola, kde bolo jasne nariadené, že sa dogmy musia zrušiť, že to je jediná záchrana katolíckej cirkvi a tým pádom aj záchrana ľudstva.
Okolo roku dvetisíc sa blahorečili deti vizionári a lucia sedela za oltárom, prečo musela sedieť za oltárom, ktorý z prítomných sa cítil dôležitejší a väčší ako ona , čo celý čas komunikovala s máriou a stále hovorila, toto nestačí, dajte si povedať, takto nie . Čo všetko a s kým musel jan Pavol II vybojovať, aby sa vôbec svätorečilo a ona mohla pri tom sedieť aspom za oltárom ????? Možno v tomto nemám pravdu, ak som chybil, a neviem presne, ako to bolo, opravte ma, ale ja mám stále dojem, že zase cirkev posadila pravdu za oltár Mohol by som povedať, že predsa máme televízny záznam a pozrieť sa na tých, čo sa cítili dôležitzejší, ale boh nám všetkým odpusť, prosím ťa otče, musím sa ťa opýtať, prečo robíš všetko tak, že zjavíš pravdu najprv maličkým a nie zodpovedným ?????? ˇŽe by preto, že sú bohatí a ty ich chceš prepustiť nadarmo ????
Vedľa Ježiša boli ukrižovaní dvaja zločinci, a my takmer všetci máme istotu, že ak bolo odpustené zločincovi, bude hádam aj mne, lebo ja som nepáchal zločiny, ale z druhej strany bol ukrižovaný taký istý zločinec a ten sa ježišovi smial a neuveril mu, ako ten prvý a tomu ježiš ani nič nepovedal.
A preto nikto teraz z nás nevie, akú máme v sebe pravdu, o ktorej sme hlboko presvedčení všetci do jedného, že to práve tá naša je správna medzi mnohými rozdielnymi pravdami. Iba boh, ktorý hľadá svojich ctiteľov nás nájde, alebo nie, či budeme mať tú jeho pravdu, ktorú hľadá, alebo nie.
Koľkých ľudí toto zase odradí od katolíckej cirkvi?
Ježiš kristzus a ani jeho otec predsa nie sú slepí, aby nevideli zásluhy, ktoré ona pre nás robí a ja som si istý, že nepríde u nich o svoju slávu a odmenu a nechajme to na nich, nech je to akokolvek, toto nikomu nepomôže, aby sa na ňú nikdy nemho vztianúť : ... už si si svoju odmenu vybral ...... netarajme sa do toho, veď kto už iní ako oni by nevedeli, čo majú robiť a nestavajme sa do úlohy rádcu svätej trojice, to si naozaj niektorí ľudia na svete myslia, že by mohli poradiť Ježišovi, či jeho otcovi niečo čo ich ešte nenapadlo, ale ich to predsa napadlo ?????????
Kde si ty človeče so svojim ani nie storočným životom, že sa hrabeš radiť nebeským mocnostiam, ktoré boli skorej, než bol tento svet ??????
Máme predsa evanjlium a buďme radi, že ho máme také, aké je, že ešte aj to nám satan ne do ...... ,ale berme to ako dôkaz, že to je v prvom rade zásluha neba, že je také aké je a jedine ono je zdrojom pravdy, ktorú vyhľadáva vo svojich ctiteľoch otec ježiša krista, ktorí ho vyznávajú v jeho duchu a v jeho pravde.
none
7
29.05.2016, 08:38
LEA VYTRVALO .........prosím ťa, odpusť si prívlastok pragmatická......veľmi to bolí v kontraste s tým ako sa prejavuješ- si skôr zjavenie -tak si pohovoriť s tebou zoči-v oči-radšej si pozri reklamu ako schudnúť 17 kg
none
11

7. havran 29.05.2016, 08:38

LEA VYTRVALO .........prosím ťa, odpusť si prívlastok pragmatická......veľmi to bolí v kontraste s tým ako sa prejavuješ- si skôr zjavenie -tak si pohovoriť s tebou zoči-v oči-radšej si pozri reklamu ako schudnúť 17 kg

29.05.2016, 10:31
Tak toto som nepochopil 🙂
none
8
29.05.2016, 09:44
Lea 5
To akože ak niekto nie je kňaz, nemá právo sa k tomu vyjadrovať, nehovoriac o tom, aby si si všimla, že práve preto, že je kňaz, ja z jeho vystúpenia mám dojem, že nie je presvedčený o tom, čo hovorí.
Prečo sa aj ty nezamyslíš nad tým, ako já a hocikto iný bez zábranstarých vecí na cirkvi a nad dogmami, ktoré sú nanútené cirkvi z tridentského koncil prekliatím. Kto uvalil toto prekliatie na cirkev, my laici, alebo oni profesionáli.
nechajte kňazov na pokoji a nenúťťe ich robiť takéto veci, lebo cirkev žije len dovtedy,pokiaľ oni budú slúžiť omše a sedieť v spovedelniciach. Tieto veci , o ktorých sa tu bavíme, nemajú žiaden význam, žiadnu logiku, veď už podrobnejšie sa to nedá vysvetliť. Nechajte kňazov na pokoji, lebo ak ich nebude, satan zvíťazil za podpory takých, ako ste vy. Ja nepodceňujem žiadneho biskupa a ani arcibiskupa, naopak, ale ak by sa náhodou stala katastrofa a Vatikán by sa zničil v čase, keď bude František sedieť v autobuse, my ideme ďalej, lebo kňazi slúžia omše a spovedajú.
Lea, zamysli sa v prvom rade nad tým, aký má význam, teraz sa budem opakovať, to, či je Mária spoluvykupiteľka, alebo nie je, či je doživotná panna, alebo nie je ????? Od tohoto by malo závisieť naše spasenie ??????? Naše spasenie nemôže predsa závisieť od tohoto, aký život viedla Matka ježiša, aký život viedol ježiš, Uvedom si konečne a nielen ty, že naše spasenie zavisí od toho, aký je náš život, môj osobný. Ako si perieme košele v spovedelniciach v krvi baránkovej, ako čerpáme Ježišovu živú vodu pri pozdvihovaní, aby potom z nás mohla prúdiť ako spojnica už teraz do života večného, lebo to je ten poklad o ktorom hovorí Ježiš.
Všetky tieto veci predsa vymyslel človek,či biskup, či acibikup a či pápež a le ježiš náím tu zanechal evanjelium a povedal, že síce nevieme všetko, ale toto vám musí stačiť.
Veď toto je podceňovanie ježiša a jeho otca, ak by vedeli, že je to potrebné pre naše spasenie, mylíš že by ich to nenapadlo, že musel prísť nejaký kňaz či biskup, alebo pápež, čo im chce chytro poradiť to, načo ježiš so svojim otcom zabudol ?????? tristo razy som tu písal, čo si môže myslieť o sebe človek, čo sa cíti múdrejší ako svätá trojica a chce im za každú cenu radiť, veď práve oni sa cítili múdrejší ako celé nebo dokopy a dialogy detí Fatimského zjavenia opravili podľa dogiem a učení svätých otcov.
Ja napríklad aj veľmi rád počúvam Zvolenského, ako rozoberá písmo a bližšie ho vysvetľuje, ale nič k tomu nepridáva a toto sú zásadné veci.
Všetci mi tu vypisujú, že nie som kresťan a čo ja viem čo. Ale ja nepíšem toto, že by som bol lepší kresťan, to akí sme, može posúdiť jedine Ježiš a jeho Otec, na takéto posudzovania človek nemá právo, ako ani ani í najvyšší predstavitelia nemali právo súdiť a odsúdiť a vykonať strašný čin prelitia krvi. Ako si mohol byť inkvizítopr istý, že v ňom je duch svätý a v žene, ktorú nazval bosorkou, že je satan, ak apoštol peter, nevedel v živej, ježišovej blízkosti, kedy je v ňom duch otce ježiša a kedy satan, ale ježiš to aj napriek takejto satanovej lsti ne prtehliadol a povedal: choď odo mňa satan,.....
Ja naopak mám pri písaní takýchto vecí strach, čo ak predsa len. Ale stále je vo mne niekto a niečo,čoma donútilo napísať , že ježiš nie je boh, a všetko toto, čo čítate aj dnes.
Ja som niktoš oproti tomu naposlednejšiemu kňazovi v cirkvi, okrem tohoto písania a to tiež nie je nejaký zázrak, som v živote nič nedokázal. Utrpel som dve dopravné nehody a ledva chodím ak nemôžem chodiť, tak priberám,ja nie som žiady suverén, kolko omší som pokazil, že som dostal obrovskú trému a kolko krát som to zanechal, ale vždy, keď som to po .... ndial, prišli za mnou, lebo vedeli, že potom za to viacej nesadnem a povedali mi, aby som radšej hral aj s tými chybami, že oni už dole nejako pomôžu, len aby so hral aspom takto, lebo bez organu je tá omša iná, keď sa podujme niektorá z nich spievať.
Ja nesledujem týmto niekoho uraziť, akože sa aj veľa ľudí urazí, já iba píšem to, ako to zo mňa ide a čo cítim, že by bolo lepšie, odkiaľ to mám, to neviem, to sa možno dozviem až na druhej strane. Ale to nie je podstatné, boh nás chce ako samostané osobnosti, aby sme pochopili jeho pravdu, lebo on je vyhľadávačom jeho ctitelov, čo ho vyznávajú v pravde a v duchu. Aj mne povedal jednu vec ostatné som si musel nájsť ja sám. Povedal mi Ježiš nie je boh, ale nepovedal prečo? A nebol som šťastný, pokial som neprišiel sám na to, prečo nie je boh.
A to isté všetky dogmy a učenia svätých otcov, nikto ich nechce tým znevažovať, ale čo ak oni znevažujú samotného Ježša aj s jeho otcom, ak sa mu snažia nanútiť vecí, o ktorých človek nemôže mať ani tušenia, ako to bolo a pri tom nebo na nás všetkých pozerá a vie ako to všetko je a bolo, ja som sa spolľahol na evanjelium, teda na Ježiša a to mi stačí.
Ježiš predsa nie je príjmačom osôb, aby mu prinášali dary za jeho ústupky, ježiš nestojí o slávu ľudí, Ježišovi ide o nás.
O rok bude sté výročie Fatimy, ako rád by som tam bol, možno aj pár kilometrov odtiaľ, ale bližšie ako od tialto. A práve tam by sa mali hodiť všetky tieto veci mimo evanjelia do pekiel nazad a zachrániť katolícku cirkev a s ňou celý svet.
none
12

8. elemír 29.05.2016, 09:44

Lea 5
To akože ak niekto nie je kňaz, nemá právo sa k tomu vyjadrovať, nehovoriac o tom, aby si si všimla, že práve preto, že je kňaz, ja z jeho vystúpenia mám dojem, že nie je presvedčený o tom, čo hovorí.
Prečo sa aj ty nezamyslíš nad tým, ako já a hocikto iný bez zábranstarých vecí na cirkvi a nad dogmami, ktoré sú nanútené cirkvi z tridentského koncil prekliatím. Kto uvalil toto prekliatie na cirkev, my laici, alebo oni profesionáli.
nechajte kňazov na pokoji a nenúťťe ich robiť...

29.05.2016, 10:34
Ty si taky protestant, ktory sa neoddelil od cirkvi 🙂
Divim sa, ze nie si v starokatolickej cirkvi namiesto rimskokatolickej...
none
39

8. elemír 29.05.2016, 09:44

Lea 5
To akože ak niekto nie je kňaz, nemá právo sa k tomu vyjadrovať, nehovoriac o tom, aby si si všimla, že práve preto, že je kňaz, ja z jeho vystúpenia mám dojem, že nie je presvedčený o tom, čo hovorí.
Prečo sa aj ty nezamyslíš nad tým, ako já a hocikto iný bez zábranstarých vecí na cirkvi a nad dogmami, ktoré sú nanútené cirkvi z tridentského koncil prekliatím. Kto uvalil toto prekliatie na cirkev, my laici, alebo oni profesionáli.
nechajte kňazov na pokoji a nenúťťe ich robiť...

29.05.2016, 19:58
Elemír ubezpečujem ťa, že rozmýšľam a študujem veľmi veľa. Som na strane kňazov, cirkvi, pápeža a ich úloha je nezastupiteľná. Učenie cirkvi je pravé a správne, pretože ju vedie Duch Svätý. Zjavenia (len tie pravé a cirkvou uznané) sú tu preto, lebo si to želá Boh. Tak ako mohol všetko vykonať bez Panny Márie, ale neurobila tak, aj teraz vyžaduje od nás jasné postoje a vieru. A keď si Boh váži, uctieva Bohorodičku a dáva nám to aj nám za podmienku, cestu - je smiešne ta tomu brániť alebo filozofovať proti Panne Márií. Neboj sa ozaj toho čítam veľa a jediná pravda, zmysel je v katolíckej cirkvi. Preto je na ňu toľko útokov od rozorvaných, protestujúcich protestantov aj nepravdy vyučujúcich sektárov. Päť mariánskych dogiem tu nie sú pre Máriu ani pre nás ľudí, ale preto, že si to želá Boh. A to, že to nedáva logiku, zmysel - to je len ľudský logika,zmysel. Božie myslenie je nad ľudské myslenie.
none
41

39. 29.05.2016, 19:58

Elemír ubezpečujem ťa, že rozmýšľam a študujem veľmi veľa. Som na strane kňazov, cirkvi, pápeža a ich úloha je nezastupiteľná. Učenie cirkvi je pravé a správne, pretože ju vedie Duch Svätý. Zjavenia (len tie pravé a cirkvou uznané) sú tu preto, lebo si to želá Boh. Tak ako mohol všetko vykonať bez Panny Márie, ale neurobila tak, aj teraz vyžaduje od nás jasné postoje a vieru. A keď si Boh váži, uctieva Bohorodičku a dáva nám to aj nám za podmienku, cestu - je smiešne ta tomu brániť alebo filoz...

29.05.2016, 20:15
Svätá Cirkev má vo svojom poklade viery štyri dogmy (pravdy viery) o živote Presvätej Bohorodičky Panny Márie a nie päť.

1.Mária je Bohorodička.

"Ak niekto nevyzná, že Emanuel je Boh a preto Svätá Panna je MATKA BOŽIA (Teotokos),
vzhľadom k tomu, že v jej tele niesla Slovo Božie, ktoré sa telom stalo [tak ako je napísané,
'Slovo sa telom stalo': nech je exkomunikovaný."

2. Mária bola Pannou pred pôrodom, po pôrode, pannou navždy!

Svätý Bazil v roku 379 napísal : "Priatelia Kristovi, netolerujte správy, že Matka Božia niekedy prestala byť pannou".

3. Bohorodička Panna Mária bola počatá bez poškvrny dedičného hriechu.

Origenes v roku 244 napísal : "Táto Panenská Matka je jediná pravá manželka Božia, menuje sa Mária, hodná Boha,
nepoškvrnená z nepoškvrneného, jediná z jediného."

Svätý Ambróz v roku 388 napísal: "Mária, Panna, nielen bez poškvrny, ale Panna, ktorú milosť urobila neporušenou, slobodná od každej poškvrny hriechu."

4.Svätá Panna bola po ukončení svojej pozemskej púte s telom i dušou vzatá do nebeskej slávy.

Gregor z Tours napísal: "Apoštoli vzali jej telo na máry a umiestnili ho do hrobky; a strážili ho, očakávajúc príchod Pána.
A hľa, opäť Pán stál pri nich; a toto sväté telo bolo prijaté, On nariadil, že bude vzaté v oblaku do
raja: kde teraz, znovuzjednotená s dušou, [Mária] sa raduje s Pánovými vyvolenými..."

Modestus Jeruzalemský napísal: "Ako najslávnejšia Matka Kristova, náš Spasiteľ a Boh darca života a nesmrteľnosti, ju obdaril životom skrze neho, ona prijala večnú neporušiteľnosť tela spolu s nim, ktorý ju pozdvihol z
hrobu a vzal si ju hore k sebe spôsobom známym len Jemu."
none
43

41. Klein 29.05.2016, 20:15

Svätá Cirkev má vo svojom poklade viery štyri dogmy (pravdy viery) o živote Presvätej Bohorodičky Panny Márie a nie päť.

1.Mária je Bohorodička.

"Ak niekto nevyzná, že Emanuel je Boh a preto Svätá Panna je MATKA BOŽIA (Teotokos),
vzhľadom k tomu, že v jej tele niesla Slovo Božie, ktoré sa telom stalo [tak ako je napísané,
'Slovo sa telom stalo': nech je exkomunikovaný."

2. Mária bola Pannou pred pôrodom, po pôrode, pannou navždy!

Svätý Bazil v roku...

29.05.2016, 20:40
Veď samozrejme, má 4 dogmy, ale bude aj piata dogma(pravdy, ktoré máme veriť) o Spoluvykupiteľke. Mnoho ľudí za to aj modlí aj v cirkvi sa ozývajú hlasy od kňazov za túto dogmu. Ja tomu verím. Ale veď uvidíme.
none
49

43. 29.05.2016, 20:40

Veď samozrejme, má 4 dogmy, ale bude aj piata dogma(pravdy, ktoré máme veriť) o Spoluvykupiteľke. Mnoho ľudí za to aj modlí aj v cirkvi sa ozývajú hlasy od kňazov za túto dogmu. Ja tomu verím. Ale veď uvidíme.

29.05.2016, 21:50
Je aj Anna spoluvykupitelka a jej rodicia a prarodicia?
Pretoze ak rozmyslate sposobom, keby nebolo Marie, nebolo by Jezisa, tak mozeme regresne pokracovat, keby nebolo Anny, nebolo by Marie, keby nebolo Anninnych rodicov, nebolo by Anny atd...
none
50

49. 29.05.2016, 21:50

Je aj Anna spoluvykupitelka a jej rodicia a prarodicia?
Pretoze ak rozmyslate sposobom, keby nebolo Marie, nebolo by Jezisa, tak mozeme regresne pokracovat, keby nebolo Anny, nebolo by Marie, keby nebolo Anninnych rodicov, nebolo by Anny atd...

29.05.2016, 22:41
On je ustanoveny na povstanie a pad pre mnohych v Izraeli a na znamenie, ktoremu budu odporovat. A tvoju vlastnu dusu prenikne mec, aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Kto ma oci nech cita a kto ma srdce nech chape. Maria je velmi zvlastnym sposobom zapojena do diela vykupenia ale trvam na tom ze titul spoluvykupitelka sa da velmi lahko prekrutit a zvelicit az z toho vznikne nova nekatolicka a nekrestanska nauka. Mariino utrpenie nebolo zbytocne a ani vedlajsie Ked ho Duch Svaty cez Simeona vyjavil.. Kristovo telo bolo zmucene a doranane a Mariina dusa bola bolestou roztrhana na kusy, my nemozeme ani rozumom pochopit co musela zazivat a Janova bolest sa s Mariinou neda zrovnavat... Preco trpela Maria? Aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Co to znamena? Na to nech si kazdy sam odpovie...
none
51

50. Klein 29.05.2016, 22:41

On je ustanoveny na povstanie a pad pre mnohych v Izraeli a na znamenie, ktoremu budu odporovat. A tvoju vlastnu dusu prenikne mec, aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Kto ma oci nech cita a kto ma srdce nech chape. Maria je velmi zvlastnym sposobom zapojena do diela vykupenia ale trvam na tom ze titul spoluvykupitelka sa da velmi lahko prekrutit a zvelicit az z toho vznikne nova nekatolicka a nekrestanska nauka. Mariino utrpenie nebolo zbytocne a ani vedlajsie Ked ho Duch Svaty cez Sime...

29.05.2016, 23:11
No ako pravdu povediac, vidiet vlastne dieta ako ho mucia so specialnymi rimskymi bicmi, ako do jeho ruk a noh vrazaju kliny nie je zrovna med lizat, takze v tomto Mariu chapem a "tvoju vlastnu dusu prenikne mec" je retoricky este dost slabe, oproti tomu co prezivala...
👍: Klein
none
52

50. Klein 29.05.2016, 22:41

On je ustanoveny na povstanie a pad pre mnohych v Izraeli a na znamenie, ktoremu budu odporovat. A tvoju vlastnu dusu prenikne mec, aby vyslo najavo zmyslanie mnohych srdc... Kto ma oci nech cita a kto ma srdce nech chape. Maria je velmi zvlastnym sposobom zapojena do diela vykupenia ale trvam na tom ze titul spoluvykupitelka sa da velmi lahko prekrutit a zvelicit az z toho vznikne nova nekatolicka a nekrestanska nauka. Mariino utrpenie nebolo zbytocne a ani vedlajsie Ked ho Duch Svaty cez Sime...

29.05.2016, 23:12
Este prosim mrkni na 48

Respektive kde sa da o Marii docitat viac, o jej smrti atd...
none
60

52. 29.05.2016, 23:12

Este prosim mrkni na 48

Respektive kde sa da o Marii docitat viac, o jej smrti atd...

30.05.2016, 14:22
nedávno som kdesi čítal, že v 19. storočí žila v nemecku jasnovidka, ktorá presne opísala jej posledné chvíle života na zemi. Vyzeralo to síce dosť vierohodne, dokonca tam opisuje aj sv. omšu, ktorú slúžil apoštol Peter, zaujímavé čítanie, ale neviem kde to bolo. Možno Lea by mohla mať na to link.
je veľa flošných jasnovidcov, alebodosť nedokonalých, ale jasnovidka, ktorú opisuje Pavol apoštol mala jasnovideckého duch a chodila za ním, a neustále vykrikovala, že kto pavol je a tan sa raz nahneval a tohoducha janovideckého z nej vyhnal no a potom mešťania pavla srtčili do basy, lebo na tej jsnovidke slušne zarábali.
Jasnovidec, napríklad aj Ján vidí veci, ale nevie ich opísať. Predstavte si napríllad že Ján v apokalypse videl dnešnú stíhačku, pozrite si do apokalypsy, ako ju opísal a ako opísal auto. Svetla zvnútra aj zvonku a päť krídiel. A stíhačku videl, ako štartuje. Dvojité smerovky vzadu a motor opísal, že hlavu mala ako hlavu leva a z papuje jej šľahal oheň a síra. a chvosty mala ako smrtonosnú zbraň, to akože gulomety vpredu, ale on ju videl od zadu.
Skôr by som uveril nejakému takémuto jasnovidcovi, ktorého vízie sa dajú preveveriť aj inak ak to sedí, dobre, ale zas to beriem s rezervou. Američan Ceace., ako napríklad že nejaký vysoký predstaviteľ cirkvi si o tom myslel pred 1 800 rokmi to, alebo ono.
none
61

60. elemír 30.05.2016, 14:22

nedávno som kdesi čítal, že v 19. storočí žila v nemecku jasnovidka, ktorá presne opísala jej posledné chvíle života na zemi. Vyzeralo to síce dosť vierohodne, dokonca tam opisuje aj sv. omšu, ktorú slúžil apoštol Peter, zaujímavé čítanie, ale neviem kde to bolo. Možno Lea by mohla mať na to link.
je veľa flošných jasnovidcov, alebodosť nedokonalých, ale jasnovidka, ktorú opisuje Pavol apoštol mala jasnovideckého duch a chodila za ním, a neustále vykrikovala, že kto pavol je a tan sa raz nah...

30.05.2016, 14:45
Uz sa to nauc... Edgar CAYce 🙂

Mno,... a co videl Ezechiel? Mimozemsku lod a mimozemstanov?
odkaz
none
63

61. 30.05.2016, 14:45

Uz sa to nauc... Edgar CAYce 🙂

Mno,... a co videl Ezechiel? Mimozemsku lod a mimozemstanov?
http://www.svatepismo.sk/listovat.php?kniha=31

30.05.2016, 14:50
Pre niektorych nechapavych (nie pre teba Elemir) nie je to otazka, ale ironia/vtip vo forme (pseudo)recnickej otazky..
none
66

63. 30.05.2016, 14:50

Pre niektorych nechapavych (nie pre teba Elemir) nie je to otazka, ale ironia/vtip vo forme (pseudo)recnickej otazky..

30.05.2016, 15:14
najprv sa nauč diskutovať bez vymýslania a nešaškuj tu roznymi odbornymi vytazmi, ktorým ako to tak vypada nerozumieš.
Tam , kde by si skutočne mohol pochytiť urcitu mudrosť pri debatení, tam stiahneš chvost.....radsej budeš mudrovať a balamutiť ludi, ktorí ti to dovolia.....
Hraš sa na akéhosi úprimného cloveka, a ked zacne s tebou niekto uprimne debatiť, vraziš mu dýku do chrbta.....od takých jesitnych hajzlikov, ktorí maju rozum napadnutý skepticizmom,a je naozaj lepsie držat odstup......
none
67

66. 30.05.2016, 15:14

najprv sa nauč diskutovať bez vymýslania a nešaškuj tu roznymi odbornymi vytazmi, ktorým ako to tak vypada nerozumieš.
Tam , kde by si skutočne mohol pochytiť urcitu mudrosť pri debatení, tam stiahneš chvost.....radsej budeš mudrovať a balamutiť ludi, ktorí ti to dovolia.....
Hraš sa na akéhosi úprimného cloveka, a ked zacne s tebou niekto uprimne debatiť, vraziš mu dýku do chrbta.....od takých jesitnych hajzlikov, ktorí maju rozum napadnutý skepticizmom,a je naozaj lepsie držat odstup...

30.05.2016, 15:39
Nebudem debatovat s kretenom, ktory pouziva projekciu.... sam pouziva logicke klamy ale pritom vidi logicke klamy v kazdej oponentovej teme (pre blbych hyperbola)....

Ja vrazam nejaku dyku do chrbta.. to hovor o tom, co vytvara dalsie a dalsie zosmiesnovacie temy z niekoho nickom, alebo si dokonca zalozi zosmiesnovaci nick (antiruwolf)... ty mi hovor nieco o uprimne debatit...

Uz som pisal, ze som jesitny. Kto nie je jesitny? Fotoon? Ty? Niekto tu z fora?
none
69

67. 30.05.2016, 15:39

Nebudem debatovat s kretenom, ktory pouziva projekciu.... sam pouziva logicke klamy ale pritom vidi logicke klamy v kazdej oponentovej teme (pre blbych hyperbola)....

Ja vrazam nejaku dyku do chrbta.. to hovor o tom, co vytvara dalsie a dalsie zosmiesnovacie temy z niekoho nickom, alebo si dokonca zalozi zosmiesnovaci nick (antiruwolf)... ty mi hovor nieco o uprimne debatit...

Uz som pisal, ze som jesitny. Kto nie je jesitny? Fotoon? Ty? Niekto tu z fora?

30.05.2016, 15:53
to je jediny sposob ,ako to tak vypada, vytvarať taketo "zosmieštnovacie" témy....Som na milion percent presvedčený, že fotonovi ide o to aby si sa naucil debatiť a nie ťa zosmieštnovať.....ak maš pocit že ho naučiš ty ,tak ho to nauč a nestahuj chvost......pretože tym len priznavaš to čo o tebe píše....
none
71

69. 30.05.2016, 15:53

to je jediny sposob ,ako to tak vypada, vytvarať taketo "zosmieštnovacie" témy....Som na milion percent presvedčený, že fotonovi ide o to aby si sa naucil debatiť a nie ťa zosmieštnovať.....ak maš pocit že ho naučiš ty ,tak ho to nauč a nestahuj chvost......pretože tym len priznavaš to čo o tebe píše....

30.05.2016, 16:36
Prosim ta.. ty si tak nezaujaty (chap ironiu = SI ZAUJATY)

Nebudem ho ucit nieco, jasne som mu dokazal unahlene zovseobecnovanie a nereprezentativnu vzorku, ale on si to neprizna aj ked je to na slnko jasne..
Nebudem ucit niekoho, kto ked zisti ze som ho nacapal na hruskach tak to otoci na vtip, alebo este horsie na vysmech, alebo to aj tak zavrti, ako sa mu bude chciet..
Fakt sa mi to nechce hladat (uz v tom bordeli, zial df nepodporuje fulltext hladanie prispevkov, ale len nazvov tem), ale mohol by som ti najst presne kde..

Alebo niekde kde som sa opytal uplne obycajne na nieco, hned ma obvinil, ze budem zosmiesnovat..

Takze kotrmelce tu robite akurat tak ty a on...
none
73

71. 30.05.2016, 16:36

Prosim ta.. ty si tak nezaujaty (chap ironiu = SI ZAUJATY)

Nebudem ho ucit nieco, jasne som mu dokazal unahlene zovseobecnovanie a nereprezentativnu vzorku, ale on si to neprizna aj ked je to na slnko jasne..
Nebudem ucit niekoho, kto ked zisti ze som ho nacapal na hruskach tak to otoci na vtip, alebo este horsie na vysmech, alebo to aj tak zavrti, ako sa mu bude chciet..
Fakt sa mi to nechce hladat (uz v tom bordeli, zial df nepodporuje fulltext hladanie prispevkov, ale len naz...

30.05.2016, 16:45
a zas tvoje vymysli....klameš sam seba a obhajuješ svoje stiahnutie chvosta.....samozrejme tonami balastov, ktore si navymýslaš....
Je to jednoduche, on ta vyzýva a ty stahujes chvost.....ak by si na neho mal, tak ako ta poznam, chvost nestiahneš....
none
79

73. 30.05.2016, 16:45

a zas tvoje vymysli....klameš sam seba a obhajuješ svoje stiahnutie chvosta.....samozrejme tonami balastov, ktore si navymýslaš....
Je to jednoduche, on ta vyzýva a ty stahujes chvost.....ak by si na neho mal, tak ako ta poznam, chvost nestiahneš....

30.05.2016, 18:02
Hovori ti nieco porekadlo "Mudrejsi ustupi?"
Tak toto je ten pripad!
Ja sa nebudem hadat s niekym, kto nema ani stipku autoreflexie..
Ked mu jasne ukazem kde pochybil a on to zapre.. tak takyto ma nema co ucit .. prosim ta.. si smiesny..
none
82

79. 30.05.2016, 18:02

Hovori ti nieco porekadlo "Mudrejsi ustupi?"
Tak toto je ten pripad!
Ja sa nebudem hadat s niekym, kto nema ani stipku autoreflexie..
Ked mu jasne ukazem kde pochybil a on to zapre.. tak takyto ma nema co ucit .. prosim ta.. si smiesny..

30.05.2016, 18:08
pokakany si z fotona, preto ustupuješ, aby si nedostal dalsie lekcie.....si moc tvrdohlavy aby si ustupil, keby si si myslel ze mas pravdu....ale zacinaš chapať ze je nemaš ,tak sa snažiš z toho vyklznuť ako ten mudrejši.....
none
86

82. 30.05.2016, 18:08

pokakany si z fotona, preto ustupuješ, aby si nedostal dalsie lekcie.....si moc tvrdohlavy aby si ustupil, keby si si myslel ze mas pravdu....ale zacinaš chapať ze je nemaš ,tak sa snažiš z toho vyklznuť ako ten mudrejši.....

30.05.2016, 18:16
Je smiesne ked mi niekto hovori, ako som pokakany z fotona, ked sa sam "schovava za jeho suknu(?)"

Predstav si, ze nejaky blbec zacne hovorit nejakymi cloveku, ze je blbec, a zacne ho zosmiesnovat...
Ked ten clovek, vidi, ze sa s blbcom nedohodne a vykasle sa na neho, tak dostava od blbca lekcie?
none
90

86. 30.05.2016, 18:16

Je smiesne ked mi niekto hovori, ako som pokakany z fotona, ked sa sam "schovava za jeho suknu(?)"

Predstav si, ze nejaky blbec zacne hovorit nejakymi cloveku, ze je blbec, a zacne ho zosmiesnovat...
Ked ten clovek, vidi, ze sa s blbcom nedohodne a vykasle sa na neho, tak dostava od blbca lekcie?

30.05.2016, 18:26
je smiesne tvoje šprtanie sa tam na čo nemaš.....vidim teraz vei inač, ked boli fotonom odhalene tvoje praktiky pri debatení
none
96

86. 30.05.2016, 18:16

Je smiesne ked mi niekto hovori, ako som pokakany z fotona, ked sa sam "schovava za jeho suknu(?)"

Predstav si, ze nejaky blbec zacne hovorit nejakymi cloveku, ze je blbec, a zacne ho zosmiesnovat...
Ked ten clovek, vidi, ze sa s blbcom nedohodne a vykasle sa na neho, tak dostava od blbca lekcie?

30.05.2016, 18:52
Pokiaľ na to uvedie relevantné dôvody, je načase, aby ten čo bol označený za blbca začal nad sebou uvažovať.
none
92

79. 30.05.2016, 18:02

Hovori ti nieco porekadlo "Mudrejsi ustupi?"
Tak toto je ten pripad!
Ja sa nebudem hadat s niekym, kto nema ani stipku autoreflexie..
Ked mu jasne ukazem kde pochybil a on to zapre.. tak takyto ma nema co ucit .. prosim ta.. si smiesny..

30.05.2016, 18:37
Niekedy musí ustúpiť ten, kto používa vadné argumenty a porovnáva kostolnú vežu s raketou.
none
68

66. 30.05.2016, 15:14

najprv sa nauč diskutovať bez vymýslania a nešaškuj tu roznymi odbornymi vytazmi, ktorým ako to tak vypada nerozumieš.
Tam , kde by si skutočne mohol pochytiť urcitu mudrosť pri debatení, tam stiahneš chvost.....radsej budeš mudrovať a balamutiť ludi, ktorí ti to dovolia.....
Hraš sa na akéhosi úprimného cloveka, a ked zacne s tebou niekto uprimne debatiť, vraziš mu dýku do chrbta.....od takých jesitnych hajzlikov, ktorí maju rozum napadnutý skepticizmom,a je naozaj lepsie držat odstup...

30.05.2016, 15:41
Povedal som Fotoonovi aby si pozrel nieco o masovej hysterii, tvrdi ze si pozrel, ale figu borovu...

On dokaze len otvorit wikipediu a vypisovat odtial logicke klamy, teda presnejsie nieco co sa mu mari, ze by to mohol byt logicky klam...
none
70

68. 30.05.2016, 15:41

Povedal som Fotoonovi aby si pozrel nieco o masovej hysterii, tvrdi ze si pozrel, ale figu borovu...

On dokaze len otvorit wikipediu a vypisovat odtial logicke klamy, teda presnejsie nieco co sa mu mari, ze by to mohol byt logicky klam...

30.05.2016, 16:01
nemiešaj nejaku masovu hysteriu s prejavmi ducha.....Absolutne nevieš o co ide, len sa domievas a vytvaras si zle zavery.....
ol si niekedy v zbore, zažil si to?...nie ...tak prečo tvrdiš že sa jedna o hypnozu?........

Aj Simon mag robil divy a ohuroval....(zrejme tam tiež islo aj o nejaku hypnozu)až kym neprisiel niekto s mocou ducha.....a to uz je rozdiel a aj sam Simon to uznal

9 V meste predtým istý muž, menom Šimon, robil čary a ohromoval samárijský ľud, tvrdiac, že on je niekým veľkým. 10 A všetci od najmenších až po najväčších ho pozorne počúvali a hovorili: „On je Božia sila, ktorá sa volá Veľká.“ 11 Počúvali ho preto, že ich už dlhý čas ohromoval čarami. 12 Ale keď uverili Filipovi, ktorý im hlásal evanjelium o Božom kráľovstve a o mene Ježiša Krista, dávali sa krstiť muži i ženy. 13 Vtedy uveril aj sám Šimon, dal sa pokrstiť a pridŕžal sa Filipa. A keď videl, že sa dejú znamenia a veľké divy, tŕpol od úžasu.
none
72

70. 30.05.2016, 16:01

nemiešaj nejaku masovu hysteriu s prejavmi ducha.....Absolutne nevieš o co ide, len sa domievas a vytvaras si zle zavery.....
ol si niekedy v zbore, zažil si to?...nie ...tak prečo tvrdiš že sa jedna o hypnozu?........

Aj Simon mag robil divy a ohuroval....(zrejme tam tiež islo aj o nejaku hypnozu)až kym neprisiel niekto s mocou ducha.....a to uz je rozdiel a aj sam Simon to uznal

9 V meste predtým istý muž, menom Šimon, robil čary a ohromoval samárijský ľud, tvrdiac, že o...

30.05.2016, 16:42
"Prejavy ducha" som nazval hypnozou...
Mal si si pozriet, co som napisal Karole..
Tak som pekne porovnaval hypnozu a padanie na zem v hypnoze do tranzu a padanie pri chvalach...


Ok ale ak mas problem, mas pocit, ze toto su tehly, ktore drzia tvoju vieru, tak to uz viac rozoberat nebudem (lebo ublizit ti nechcem, ale tiez nemam rad, ked sa hrajes na jedneho z vyvolenych, ktori obdrzali ducha svateho), spokojny?

A este nieco... zo zaciatku ked som prisiel na forum, som sa pytal naozaj uprimne (v pripade ze niekto utocil, alebo zacal zosmiesnovat, alebo sa tvaril ze zozral zmysel pre moralku a mudrost tak ano, vtedy som zosmiesnoval, aj ked som pouzival otazky... je to asi moj problem, ze je takze rozlisit, kedy myslim otazku uprimne a kedy ako sarkazmus)... ale ver - never..
none
74

72. 30.05.2016, 16:42

"Prejavy ducha" som nazval hypnozou...
Mal si si pozriet, co som napisal Karole..
Tak som pekne porovnaval hypnozu a padanie na zem v hypnoze do tranzu a padanie pri chvalach...


Ok ale ak mas problem, mas pocit, ze toto su tehly, ktore drzia tvoju vieru, tak to uz viac rozoberat nebudem (lebo ublizit ti nechcem, ale tiez nemam rad, ked sa hrajes na jedneho z vyvolenych, ktori obdrzali ducha svateho), spokojny?

A este nieco... zo zaciatku ked som prisiel na forum, s...

30.05.2016, 16:49
mne ty ubliziť nemôžeš, pretoze viem porovnat carodejnictvo s prejavmi ducha....(prejavy ducha sa este delia na prejavy od D.S,. a na prejavy od zlych síl....)
ano mozes obdrzat ducha aj ty....(ved toto je mojim motívom preco o tom písem)....ak to odmietas je to tvoja vec.....akurát ti vysvetlujem ze to odmietas na zaklade svojich výmyslov a skodíš sam sebe....mne nie
none
81

74. 30.05.2016, 16:49

mne ty ubliziť nemôžeš, pretoze viem porovnat carodejnictvo s prejavmi ducha....(prejavy ducha sa este delia na prejavy od D.S,. a na prejavy od zlych síl....)
ano mozes obdrzat ducha aj ty....(ved toto je mojim motívom preco o tom písem)....ak to odmietas je to tvoja vec.....akurát ti vysvetlujem ze to odmietas na zaklade svojich výmyslov a skodíš sam sebe....mne nie

30.05.2016, 18:04
Hypnoza nemusi byt nutne carodejnictvo, ale prejav psychiky..

Neodmietam to len ja...
Odmieta to skoro vacsina denominacii..
Aj ked aj v niektorych sa najdu nejake pokusy o "charizmaticke chvaly"
none
91

81. 30.05.2016, 18:04

Hypnoza nemusi byt nutne carodejnictvo, ale prejav psychiky..

Neodmietam to len ja...
Odmieta to skoro vacsina denominacii..
Aj ked aj v niektorych sa najdu nejake pokusy o "charizmaticke chvaly"

30.05.2016, 18:36
niektore denominacie to odmietaju, ale nie preto že si myslia ze je to hypnoza, ale preto že v tom vidia duchovne prejavy od zlého...a boja sa toho a nevedia si s tym poradiť, tak sa rozhodli, ziadne prejavy...
none
101

91. 30.05.2016, 18:36

niektore denominacie to odmietaju, ale nie preto že si myslia ze je to hypnoza, ale preto že v tom vidia duchovne prejavy od zlého...a boja sa toho a nevedia si s tym poradiť, tak sa rozhodli, ziadne prejavy...

30.05.2016, 18:56
Existujú aj padania na zem, ktoré ľudia napodobňujú. Videl som také. Ale nazvať to hypnózou môže len blbec.
none
102

101. 30.05.2016, 18:56

Existujú aj padania na zem, ktoré ľudia napodobňujú. Videl som také. Ale nazvať to hypnózou môže len blbec.

30.05.2016, 19:09
lenže naš wolfik to nevidí .......on vidí hypnozu.

Aj ked teoreticky by bolo možne že pastor by bol podvodnik a hypnotizoval by ľudí.....lenže takýto zbor nemôže dlho fungovať....v takomto zbore nemôžu fungovať chvaly v duchu a pravde....není tam v takom pripade prítomnosť Ducha Svätého...
none
106

102. 30.05.2016, 19:09

lenže naš wolfik to nevidí .......on vidí hypnozu.

Aj ked teoreticky by bolo možne že pastor by bol podvodnik a hypnotizoval by ľudí.....lenže takýto zbor nemôže dlho fungovať....v takomto zbore nemôžu fungovať chvaly v duchu a pravde....není tam v takom pripade prítomnosť Ducha Svätého...

30.05.2016, 19:32
Je to možné, ale zatiaľ som taký zbor nenavštívil.

Wolfemu by som odporučil prečítať si "Základy experimentální psychologie" od Břetislava Kafku, pretože o hypnóze (z toho čo tu píše on ale aj Clear1) nemá ani šajnu.
none
107

106. 30.05.2016, 19:32

Je to možné, ale zatiaľ som taký zbor nenavštívil.

Wolfemu by som odporučil prečítať si "Základy experimentální psychologie" od Břetislava Kafku, pretože o hypnóze (z toho čo tu píše on ale aj Clear1) nemá ani šajnu.

30.05.2016, 19:33
(a o Scarlet666 ani nehovorím. Tá okolo tejto témy dokomolí čo len môže)
none
113

102. 30.05.2016, 19:09

lenže naš wolfik to nevidí .......on vidí hypnozu.

Aj ked teoreticky by bolo možne že pastor by bol podvodnik a hypnotizoval by ľudí.....lenže takýto zbor nemôže dlho fungovať....v takomto zbore nemôžu fungovať chvaly v duchu a pravde....není tam v takom pripade prítomnosť Ducha Svätého...

30.05.2016, 19:45
odkaz

Asi bol ozrany, potkol sa, mozno padol na bicykli, ale bicykel nikde nevidim... alebo niee.... pockat.... to bol duch svaty, co ho zlozil k zemi..

odkaz
none
115

113. 30.05.2016, 19:45

https://youtu.be/s_B5JM1bRk4?t=682

Asi bol ozrany, potkol sa, mozno padol na bicykli, ale bicykel nikde nevidim... alebo niee.... pockat.... to bol duch svaty, co ho zlozil k zemi..

https://youtu.be/8ZkQ_VTLi1I?t=173

30.05.2016, 21:09
Pokiaľ by mal niekto skutočne záujem sa dozvedieť, čo je to hypnóza (nie hentá fraška + divadlo v príspevku 114), pozrite si tento dokument:

odkaz
Poprípade tento krátky experiment:

odkaz
...Potom nech to nezaujatý čitateľ porovná napr s priebehom chvál na našom zhromaždení kam chodím,

odkaz

....alebo s kázaním v ňom:
odkaz

Že ďakujem.
none
94

81. 30.05.2016, 18:04

Hypnoza nemusi byt nutne carodejnictvo, ale prejav psychiky..

Neodmietam to len ja...
Odmieta to skoro vacsina denominacii..
Aj ked aj v niektorych sa najdu nejake pokusy o "charizmaticke chvaly"

30.05.2016, 18:48
čítal si niekedy základy experimentálnej psychológie od Břetislava Kafku?
none
75

72. 30.05.2016, 16:42

"Prejavy ducha" som nazval hypnozou...
Mal si si pozriet, co som napisal Karole..
Tak som pekne porovnaval hypnozu a padanie na zem v hypnoze do tranzu a padanie pri chvalach...


Ok ale ak mas problem, mas pocit, ze toto su tehly, ktore drzia tvoju vieru, tak to uz viac rozoberat nebudem (lebo ublizit ti nechcem, ale tiez nemam rad, ked sa hrajes na jedneho z vyvolenych, ktori obdrzali ducha svateho), spokojny?

A este nieco... zo zaciatku ked som prisiel na forum, s...

30.05.2016, 17:33
už len to, čo si napísal.....Nechces mi ubliziť, poukazuje vela....Je vidieť že si si vedomý toho že tymto môžeš ublížiť.....a stejne to robiš...(mne samozrejme neubliziš ani len nahodou, ale skutocne mozes ublížiť zainajucim krestanom....).....uz davno v min. som ti napísal , že ten čo vedome berie vieru druhým je pre mna ludský odpad.......Zacinam mať pochybnosti že to robíš nebvedome....
none
83

75. 30.05.2016, 17:33

už len to, čo si napísal.....Nechces mi ubliziť, poukazuje vela....Je vidieť že si si vedomý toho že tymto môžeš ublížiť.....a stejne to robiš...(mne samozrejme neubliziš ani len nahodou, ale skutocne mozes ublížiť zainajucim krestanom....).....uz davno v min. som ti napísal , že ten čo vedome berie vieru druhým je pre mna ludský odpad.......Zacinam mať pochybnosti že to robíš nebvedome....

30.05.2016, 18:09
Pozri.. snazili sme sa Kleinovi vtlct, ze kult Marie je modlosluzba..
O par dni na to, sa stalo sa to, ze na chvilu stratil uplne vieru v Boha..
Neviem ci to bolo kvoli tomu, alebo kvoli niecomu inemu,... preto som povedal toto, aby sa tebe nestalo nieco co sa stalo Kleinovi...

Ty sa mi tu snazis nahovarat, ako mi TY chces LEN dobre, ale JA ti chcem vzdy LEN zle..

No ja tiez si uz nemyslim, ze si len naivny a hlupy, ale aj zakerny a zly...
none
85

83. 30.05.2016, 18:09

Pozri.. snazili sme sa Kleinovi vtlct, ze kult Marie je modlosluzba..
O par dni na to, sa stalo sa to, ze na chvilu stratil uplne vieru v Boha..
Neviem ci to bolo kvoli tomu, alebo kvoli niecomu inemu,... preto som povedal toto, aby sa tebe nestalo nieco co sa stalo Kleinovi...

Ty sa mi tu snazis nahovarat, ako mi TY chces LEN dobre, ale JA ti chcem vzdy LEN zle..

No ja tiez si uz nemyslim, ze si len naivny a hlupy, ale aj zakerny a zly...

30.05.2016, 18:15
a zas si domyslaš.....Je spravne, ak na zaklade biblie upozornuješ dotycneho že sa myli, pretože tymto ho môžeš zachrániť....
a je ine ak presviedcas niekoho len na zaklade svojich fantázii.....vtedy mu môžeš ublížiť...
none
87

85. 30.05.2016, 18:15

a zas si domyslaš.....Je spravne, ak na zaklade biblie upozornuješ dotycneho že sa myli, pretože tymto ho môžeš zachrániť....
a je ine ak presviedcas niekoho len na zaklade svojich fantázii.....vtedy mu môžeš ublížiť...

30.05.2016, 18:19
Nie je to na zaklade fantazii...
To ti mam zohnat viac videi ako pod hypnozov padaju ludia na zem?

Ale jasne Foton hned hodi strawmana a tvari sa, ze to porovnavam s ozranom na zemi...

OK tymto koncim..

Mysli si svojim tvrdohlavym mozockom co chces...
ALe nehovor mi ze utekam od lekcii,, nie ty co sa schovavas za inych ludi..


"Stefan ako je fajn ze je dalsi znovuzrodeny clovek naspat na fore"
"Pocuvaj fotona, da ti lekcie"
Ty si ako male decko co sa schovava za suknu
none
89

87. 30.05.2016, 18:19

Nie je to na zaklade fantazii...
To ti mam zohnat viac videi ako pod hypnozov padaju ludia na zem?

Ale jasne Foton hned hodi strawmana a tvari sa, ze to porovnavam s ozranom na zemi...

OK tymto koncim..

Mysli si svojim tvrdohlavym mozockom co chces...
ALe nehovor mi ze utekam od lekcii,, nie ty co sa schovavas za inych ludi..


"Stefan ako je fajn ze je dalsi znovuzrodeny clovek naspat na fore"
"Pocuvaj fotona, da ti lekcie"
Ty si ako male d...

30.05.2016, 18:24
ja viem wolfiku, slova ako znovuzrodeny su pre teba ako červené sukno.....tvoj rozum zahlteny roznymi bludmi, co si si navytvaral to zatial nevie pochopiť.....Znovuzrodenie je akýsi reštart, ked budes očistený z týchto bludov a vyjasni sa ti myseľ...
none
100

89. 30.05.2016, 18:24

ja viem wolfiku, slova ako znovuzrodeny su pre teba ako červené sukno.....tvoj rozum zahlteny roznymi bludmi, co si si navytvaral to zatial nevie pochopiť.....Znovuzrodenie je akýsi reštart, ked budes očistený z týchto bludov a vyjasni sa ti myseľ...

30.05.2016, 18:54
sci-fi by sa uživil
none
97

87. 30.05.2016, 18:19

Nie je to na zaklade fantazii...
To ti mam zohnat viac videi ako pod hypnozov padaju ludia na zem?

Ale jasne Foton hned hodi strawmana a tvari sa, ze to porovnavam s ozranom na zemi...

OK tymto koncim..

Mysli si svojim tvrdohlavym mozockom co chces...
ALe nehovor mi ze utekam od lekcii,, nie ty co sa schovavas za inych ludi..


"Stefan ako je fajn ze je dalsi znovuzrodeny clovek naspat na fore"
"Pocuvaj fotona, da ti lekcie"
Ty si ako male d...

30.05.2016, 18:53
Včera som padol na zem. Bol som zhypnotizovaný?
none
98

97. 30.05.2016, 18:53

Včera som padol na zem. Bol som zhypnotizovaný?

30.05.2016, 18:53
(...kamarát zase padol na bicykli...)
none
104

97. 30.05.2016, 18:53

Včera som padol na zem. Bol som zhypnotizovaný?

30.05.2016, 19:28
Ty si na zem padol uz velmi velmi davno... a ako mozno pozorovat, najskor na hlavu..
none
109

104. 30.05.2016, 19:28

Ty si na zem padol uz velmi velmi davno... a ako mozno pozorovat, najskor na hlavu..

30.05.2016, 19:38
...a bola to čo? ....no predsa hypnóóóza...
none
84

75. 30.05.2016, 17:33

už len to, čo si napísal.....Nechces mi ubliziť, poukazuje vela....Je vidieť že si si vedomý toho že tymto môžeš ublížiť.....a stejne to robiš...(mne samozrejme neubliziš ani len nahodou, ale skutocne mozes ublížiť zainajucim krestanom....).....uz davno v min. som ti napísal , že ten čo vedome berie vieru druhým je pre mna ludský odpad.......Zacinam mať pochybnosti že to robíš nebvedome....

30.05.2016, 18:12
Aspon tucet ludi ti napisalo, ze robis krestanom a potencionalnym krestano medvediu sluzbu.. Ze ich svojim chovanim skor odradzas ako privolavas k viere..

Samozrejme aj keby ti to povedalo 100 ludi tak si budes mysliet stale svoje..
none
88

84. 30.05.2016, 18:12

Aspon tucet ludi ti napisalo, ze robis krestanom a potencionalnym krestano medvediu sluzbu.. Ze ich svojim chovanim skor odradzas ako privolavas k viere..

Samozrejme aj keby ti to povedalo 100 ludi tak si budes mysliet stale svoje..

30.05.2016, 18:21
takže podla tvojej logiky pravdu maju ti co su vo vätsine?........
none
99

88. 30.05.2016, 18:21

takže podla tvojej logiky pravdu maju ti co su vo vätsine?........

30.05.2016, 18:54
Preto potrat už nie je vražda.
none
105

88. 30.05.2016, 18:21

takže podla tvojej logiky pravdu maju ti co su vo vätsine?........

30.05.2016, 19:29
Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou, ti vo vacsine ktori idu proti tebe pravdu nemaju...
none
110

105. 30.05.2016, 19:29

Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou, ti vo vacsine ktori idu proti tebe pravdu nemaju...

30.05.2016, 19:40
"Vo vacsine" >>> ...no... zdá sa, že školenie začína už zaberať...
none
111

110. 30.05.2016, 19:40

"Vo vacsine" >>> ...no... zdá sa, že školenie začína už zaberať...

30.05.2016, 19:42
ešte niekoľko seansí, a bude to zabrúsené...
none
114

110. 30.05.2016, 19:40

"Vo vacsine" >>> ...no... zdá sa, že školenie začína už zaberať...

30.05.2016, 19:47
Jasne pretoze pravda je pravdou vtedy ked vas je viac proti mensine
ale uz nie je pravdou, ked je vas menej proti vacsine... to je to co somv 105 vyjadroval

Pisal som vo vacsine, nie vacsinou..

Ako som povedal, ty mas problem s komunikacnymi prostriedkami, ako by si mohol este zvladnut aj logiku
none
116

114. 30.05.2016, 19:47

Jasne pretoze pravda je pravdou vtedy ked vas je viac proti mensine
ale uz nie je pravdou, ked je vas menej proti vacsine... to je to co somv 105 vyjadroval

Pisal som vo vacsine, nie vacsinou..

Ako som povedal, ty mas problem s komunikacnymi prostriedkami, ako by si mohol este zvladnut aj logiku

30.05.2016, 21:15
Nepochopil si. Pochválil som tvoje pokroky. Už si totiž nepovedal ako obvykle: "vsetci maju pravdu ktori idu s tebou....", ale "Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou...".

Zaznamenal som pokrok k lepšiemu v tvojom probléme s unáhleným zovšeobecnením.
none
117

116. 30.05.2016, 21:15

Nepochopil si. Pochválil som tvoje pokroky. Už si totiž nepovedal ako obvykle: "vsetci maju pravdu ktori idu s tebou....", ale "Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou...".

Zaznamenal som pokrok k lepšiemu v tvojom probléme s unáhleným zovšeobecnením.

30.05.2016, 23:59
Chapem, mas problem s vyrazovymi prostriedkami
Pouzil som vo vacsine = vacsej skupine ludi .. nie vo vacsine pripadov, ani vacsinou...
Mal by si akosi pochopit aky je rozdiel medzi tymito vyrazmi..
none
118

117. 30.05.2016, 23:59

Chapem, mas problem s vyrazovymi prostriedkami
Pouzil som vo vacsine = vacsej skupine ludi .. nie vo vacsine pripadov, ani vacsinou...
Mal by si akosi pochopit aky je rozdiel medzi tymito vyrazmi..

31.05.2016, 06:20
Koľko výrazov je treba na to aby človek popísal nechápavosť oponenta? Len jeden: nechápavosť. 🙂 🙂
No veď, za to som ťa pochválil. Že už si netrepal "všetci".
Nemôžem za to, že chápeš až na tretí krát čo ti píše oponent.. (..a aj to je u teba výkon...) 🙂 🙂 🙂
none
119

118. 31.05.2016, 06:20

Koľko výrazov je treba na to aby človek popísal nechápavosť oponenta? Len jeden: nechápavosť. 🙂 🙂
No veď, za to som ťa pochválil. Že už si netrepal "všetci".
Nemôžem za to, že chápeš až na tretí krát čo ti píše oponent.. (..a aj to je u teba výkon...) 🙂 🙂 🙂

31.05.2016, 08:55
Hovoril som o dvoch skupinach
"vacsina" a "mensina"

Skusim ti to este raz, pretoze fakt vidim, ze mas problem s chapanim nielen s vyrazovymi prostriedkami, ale aj s chapanim suvislosti. (tam som mal uz podozrenie, ked som len tak sharol aj ja svoj zazitok na oplatku, ze si mi povedal ty tvoj a ty si ho zakomponoval do mojich tvrdeni respektive popreti, ako keby som ho pouzil ako nejaky dokaz na popretie tvojho zazitku )

Hovoril som, ze veriacemu aspon tucet ludi (mimochodom nie raz) povedalo, ze robi medvediu sluzbu (rozumies tomuto slovnemu spojeniu zatial, hej?) (aj zacinajucim) krestanom svojim spravanim.

On ma v podstate v 88 svojim "takže podla tvojej logiky pravdu maju ti co su vo vätsine?" obvinil z argumentum ad numerum..

Ja som mu na to povedal, "Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou, ti vo vacsine ktori idu proti tebe pravdu nemaju..."
Specialne pre teba to refraznem:
"Ak vacsina suhlasi s tebou, tak maju pravdu, ak vacsina s tebou nesuhlasi, tak pravdu nemaju a je to len argumentum ad numerum"

Dufam, ze sa ti uz podarilo pochopit.. Dakujem za pozornost a ako by povedala Janaj: "Dovi, dopo, dopi, ci?"
none
120

119. 31.05.2016, 08:55

Hovoril som o dvoch skupinach
"vacsina" a "mensina"

Skusim ti to este raz, pretoze fakt vidim, ze mas problem s chapanim nielen s vyrazovymi prostriedkami, ale aj s chapanim suvislosti. (tam som mal uz podozrenie, ked som len tak sharol aj ja svoj zazitok na oplatku, ze si mi povedal ty tvoj a ty si ho zakomponoval do mojich tvrdeni respektive popreti, ako keby som ho pouzil ako nejaky dokaz na popretie tvojho zazitku )

Hovoril som, ze veriacemu aspon tucet ludi (mimoch...

31.05.2016, 11:29
Skúsim ťa ešte raz pochváliť: (skúsim viac polopate)

"Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou" >>> Ďakujem Wolfe za tvoje pokroky, že už nepíšeš "vsetci ktori idu s tebou maju pravdu", ale "Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou".

Už je to vidieť lepšie?
none
122

120. 31.05.2016, 11:29

Skúsim ťa ešte raz pochváliť: (skúsim viac polopate)

"Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou" >>> Ďakujem Wolfe za tvoje pokroky, že už nepíšeš "vsetci ktori idu s tebou maju pravdu", ale "Vo vacsine maju pravdu ti, ktori idu s tebou".

Už je to vidieť lepšie?

31.05.2016, 14:50
Ok, s tvojim chapanim to je zle... tak uz sa ti nebudem ani snazit nic vysvetlovat, pretoze to by bolo ako slepemu ukazovat obrazy
none
95

84. 30.05.2016, 18:12

Aspon tucet ludi ti napisalo, ze robis krestanom a potencionalnym krestano medvediu sluzbu.. Ze ich svojim chovanim skor odradzas ako privolavas k viere..

Samozrejme aj keby ti to povedalo 100 ludi tak si budes mysliet stale svoje..

30.05.2016, 18:50
Tucty ľudí tvrdia, že potrat nie je vražda.
none
76

72. 30.05.2016, 16:42

"Prejavy ducha" som nazval hypnozou...
Mal si si pozriet, co som napisal Karole..
Tak som pekne porovnaval hypnozu a padanie na zem v hypnoze do tranzu a padanie pri chvalach...


Ok ale ak mas problem, mas pocit, ze toto su tehly, ktore drzia tvoju vieru, tak to uz viac rozoberat nebudem (lebo ublizit ti nechcem, ale tiez nemam rad, ked sa hrajes na jedneho z vyvolenych, ktori obdrzali ducha svateho), spokojny?

A este nieco... zo zaciatku ked som prisiel na forum, s...

30.05.2016, 17:47
Porovnával si ako obvykle kozu s traktorom. Opilec ležiaci na zemi sa podobá na človeka, ktorý dostal porážku alebo infarkt. Preto štandardne na všetkých voláme záchytku.
---podpísaný Wôlfe----
none
77

76. 30.05.2016, 17:47

Porovnával si ako obvykle kozu s traktorom. Opilec ležiaci na zemi sa podobá na človeka, ktorý dostal porážku alebo infarkt. Preto štandardne na všetkých voláme záchytku.
---podpísaný Wôlfe----

30.05.2016, 17:55
none
80

72. 30.05.2016, 16:42

"Prejavy ducha" som nazval hypnozou...
Mal si si pozriet, co som napisal Karole..
Tak som pekne porovnaval hypnozu a padanie na zem v hypnoze do tranzu a padanie pri chvalach...


Ok ale ak mas problem, mas pocit, ze toto su tehly, ktore drzia tvoju vieru, tak to uz viac rozoberat nebudem (lebo ublizit ti nechcem, ale tiez nemam rad, ked sa hrajes na jedneho z vyvolenych, ktori obdrzali ducha svateho), spokojny?

A este nieco... zo zaciatku ked som prisiel na forum, s...

30.05.2016, 18:03
nevsimaš si podstatné veci, ktoré su v biblii.....máš v hlave svoju pravdu a nechceš sa jej vzdať....Ved ako by to bolo, keby sa wolfik takto mohol myliť?.....
v tomto pribehu jasne vidíš ze diali sa divy za čarodejnika Simona.....dokonca velke divy....
a vidíš jasne že sa diali divy od uplne iného zdroja,, ktorý Simon nemal....
co mysliš , ake divy to museli byť ked kazal Filip?......ludia sedeli, tisko meditovali, nad hlavami mali žlté kolesa?....alebo ake to museli byt divy?......čo presvedčili Simona...
ak by boli divy a zazraky pri Filipovi nejakou davovou hypnózou, alebo nejakym čarovaním, Simon by to poznal, pretoze on musel nejak takto carovanim a hypnotizovanim robiť divadla....(deje sa to aj dnes samozrejme)
lenže Simon to nepoznal a velmi sa divil, a nielen to dal sa pokrstiť a drzal sa filipa....
Ty zatial skutocne duchovne prejavy ake sa diali za Filipa nevidíš, vidíš len prejavy ,ktoré sa diali pri Simonovi....
none
93

80. 30.05.2016, 18:03

nevsimaš si podstatné veci, ktoré su v biblii.....máš v hlave svoju pravdu a nechceš sa jej vzdať....Ved ako by to bolo, keby sa wolfik takto mohol myliť?.....
v tomto pribehu jasne vidíš ze diali sa divy za čarodejnika Simona.....dokonca velke divy....
a vidíš jasne že sa diali divy od uplne iného zdroja,, ktorý Simon nemal....
co mysliš , ake divy to museli byť ked kazal Filip?......ludia sedeli, tisko meditovali, nad hlavami mali žlté kolesa?....alebo ake to museli byt divy?.........

30.05.2016, 18:46
veriaci-4
Prosímťa nevysvetľuj mu to. On má problémy s pochopením na ďaleko základnejšej úrovni. Wolfe používa vadné vzorce na spoznávanie okolitého sveta. Niektorým ľuďom totiž zostala z detstva ich nadmerne rozvinutá fantázia, lebo ju nestihli (alebo nemali príležitosť) zosúladiť so skutočnosťou. Preto poznávajú skutočnosť cez rôzne nápady.
-Ahá, je to takto...
-Nie, takto to je..
(O 5 minút je to zase inak.)

Normálny človek sa najskôr pýta, skúma, vyhodnocuje. Tieto veľmi vlastnosti sa u Wolfeho "zabudli" rozvinúť, preto používa na spoznávanie reality nápady. Podobnosti. Toto sa na tamto podobá, takže to musí byť rovnakého pôvodu, druhu. (Inak túto detinskú vlastnosť zdedili aj evolucionisti. Tuším, že Wolfe bol tiež evolucionista, alebo ešte je. Takže to by to vysvetľovalo.)
none
103

93. 30.05.2016, 18:46

veriaci-4
Prosímťa nevysvetľuj mu to. On má problémy s pochopením na ďaleko základnejšej úrovni. Wolfe používa vadné vzorce na spoznávanie okolitého sveta. Niektorým ľuďom totiž zostala z detstva ich nadmerne rozvinutá fantázia, lebo ju nestihli (alebo nemali príležitosť) zosúladiť so skutočnosťou. Preto poznávajú skutočnosť cez rôzne nápady.
-Ahá, je to takto...
-Nie, takto to je..
(O 5 minút je to zase inak.)

Normálny človek sa najskôr pýta, skúma, vyhodnocuje. Tieto ...

30.05.2016, 19:27
rozvinuta fantazia ako dorastanie koncatin a nahle uplne uzdravenia
none
108

103. 30.05.2016, 19:27

rozvinuta fantazia ako dorastanie koncatin a nahle uplne uzdravenia

30.05.2016, 19:37
Vieš, ono to nie je fantázia. To však z obrázkov a videí pochopiteľne nezistíš.
(a už vôbec nie zo svojej obľúbenej fantazíjnej domýšľavosti)
none
62

60. elemír 30.05.2016, 14:22

nedávno som kdesi čítal, že v 19. storočí žila v nemecku jasnovidka, ktorá presne opísala jej posledné chvíle života na zemi. Vyzeralo to síce dosť vierohodne, dokonca tam opisuje aj sv. omšu, ktorú slúžil apoštol Peter, zaujímavé čítanie, ale neviem kde to bolo. Možno Lea by mohla mať na to link.
je veľa flošných jasnovidcov, alebodosť nedokonalých, ale jasnovidka, ktorú opisuje Pavol apoštol mala jasnovideckého duch a chodila za ním, a neustále vykrikovala, že kto pavol je a tan sa raz nah...

30.05.2016, 14:47
Vyhnal jasnovideckeho ducha???hahaha zase vtipkujes???hahaha Vies co je byt v spojeni s okom prozretelnosti a vies co znamena koruna na hlave krala,vies co znamenaju kridla na asklepiovej palici????Zozeries aj ****o a este sa podakujes...
none
64

62. 30.05.2016, 14:47

Vyhnal jasnovideckeho ducha???hahaha zase vtipkujes???hahaha Vies co je byt v spojeni s okom prozretelnosti a vies co znamena koruna na hlave krala,vies co znamenaju kridla na asklepiovej palici????Zozeries aj ****o a este sa podakujes...

30.05.2016, 15:02
62: "vies co znamenaju kridla na asklepiovej palici????" >> Nic... pretoze na Asklepiova palica (?) nema kridla, ale len jedneho hada obtoceneho okolo palice..

Asi si to mylis, ako mnoho ludi, dokonca institucii s Hermesovou (po rimsky boh Merkur, po grecky Hermes) palicou (?) s dvoma hadmi a kridlami..
none
65

64. 30.05.2016, 15:02

62: "vies co znamenaju kridla na asklepiovej palici????" >> Nic... pretoze na Asklepiova palica (?) nema kridla, ale len jedneho hada obtoceneho okolo palice..

Asi si to mylis, ako mnoho ludi, dokonca institucii s Hermesovou (po rimsky boh Merkur, po grecky Hermes) palicou (?) s dvoma hadmi a kridlami..

30.05.2016, 15:12
64/ Ano jeden a uzovka zelena!!!!hahahaha este vacsi blbec nez sme dufali...
none
48

41. Klein 29.05.2016, 20:15

Svätá Cirkev má vo svojom poklade viery štyri dogmy (pravdy viery) o živote Presvätej Bohorodičky Panny Márie a nie päť.

1.Mária je Bohorodička.

"Ak niekto nevyzná, že Emanuel je Boh a preto Svätá Panna je MATKA BOŽIA (Teotokos),
vzhľadom k tomu, že v jej tele niesla Slovo Božie, ktoré sa telom stalo [tak ako je napísané,
'Slovo sa telom stalo': nech je exkomunikovaný."

2. Mária bola Pannou pred pôrodom, po pôrode, pannou navždy!

Svätý Bazil v roku...

29.05.2016, 21:47
"Gregor z Tours napísal: "Apoštoli vzali jej telo na máry a umiestnili ho do hrobky; a strážili ho, očakávajúc príchod Pána." >> Da sa niekde o tom najst/docitat viac?
none
53

48. 29.05.2016, 21:47

"Gregor z Tours napísal: "Apoštoli vzali jej telo na máry a umiestnili ho do hrobky; a strážili ho, očakávajúc príchod Pána." >> Da sa niekde o tom najst/docitat viac?

29.05.2016, 23:19
none
54

53. Klein 29.05.2016, 23:19

http://www.maria.sk/sites/default/files/files/Ucenie_tradicie_cirkvi.pdf

29.05.2016, 23:24
Wolfe ak chces precitaj si tieto slova Scotta Hahna, tento clovek a jeho ucenie ma priviedlo do katolickej cirkvi a odpovedalo mi na vsetky otazky ktore som predtym mal... Zvlast problematika ucty k Marii ktoru som nechapal a odmietal... Dopodrobna ju z biblickeho hladiska opisal v knihe Kto si Maria... Cez tohto cloveka sa desiatky protestantskych pastorov a teologov stalo katolikmi

odkaz
none
55

54. Klein 29.05.2016, 23:24

Wolfe ak chces precitaj si tieto slova Scotta Hahna, tento clovek a jeho ucenie ma priviedlo do katolickej cirkvi a odpovedalo mi na vsetky otazky ktore som predtym mal... Zvlast problematika ucty k Marii ktoru som nechapal a odmietal... Dopodrobna ju z biblickeho hladiska opisal v knihe Kto si Maria... Cez tohto cloveka sa desiatky protestantskych pastorov a teologov stalo katolikmi

http://jezismaria1.webnode.sk/navrat-do-katolickej-cirkvi/

30.05.2016, 00:02
Nebol si uz predtym nejak indoktrinovany?
Inak nasiel som nejaku rec od Scotta Hahna (nesledoval som to az tak) na YT a pod videom samozrejme velka hadka... asi je to typicke

odkaz
none
78

54. Klein 29.05.2016, 23:24

Wolfe ak chces precitaj si tieto slova Scotta Hahna, tento clovek a jeho ucenie ma priviedlo do katolickej cirkvi a odpovedalo mi na vsetky otazky ktore som predtym mal... Zvlast problematika ucty k Marii ktoru som nechapal a odmietal... Dopodrobna ju z biblickeho hladiska opisal v knihe Kto si Maria... Cez tohto cloveka sa desiatky protestantskych pastorov a teologov stalo katolikmi

http://jezismaria1.webnode.sk/navrat-do-katolickej-cirkvi/

30.05.2016, 17:57
klein 54 ,
pozrel som si to tak zbežne to webnode a je tam stále to isté, čo ja tvrdím, že je nesprávne, nakoniec, je to môj osobný názor, že všetky dogmy, tvrdeni a večnom panenstve a vôbec dogmy okolo ježiša a jeho matky sa zakladajú iba na tom, čo kdo kedy v historii povedal. A ak teda v evanjeliu nie je písané o tom, nechajme to na pokoji,lebo nevieme, či je to lož, alebo pravda, aby sme potom horlivým vyznávaním hovadín nedošli k hanbe práve od nej samotnej a od Ježiša samotného, ak zomrieme.
Tá horlivosť je tak slepá, ako keby nepredpokladala, že nás počuje, že nás musí vnímať, ako kebysme sa na tuto temu hadli v bulvare, ako keby orlivci vôbec nepredpokladali tiež, že sa môžu po smrti s ňou stretnúť a ako jej to potom budú vysvetlovať, ak im ona dopredu povie, čo ste to za nezmysly na mňa povymýšľali.. Na jednej strane sa modliíme ruženec a predpokladáme, že nás vypočuje a na druhej strane tvrdíme, že bola panna po celý život , ak ježiš mal bratov a sestry podľa evanjelia a akoby nepredpokladali, že raz sa ich na to na druhej strtne osobne opýta, samotná ježišova matka,: Prečo ste zase uprednostnili učenia vaších otcov pred evanjeliom,
Prečo táto cirkevná hierarchia verí viacej sebe ako evanjeliu ? alebo dokonca vo fatime sa jednalo o posolstvo z neba. A nikto nevie, ako vyzerajú dialogy Našej pani s vizionármi. Nikto nevie, ako a či boli opravené podľa dogiem a učení svätých otcov.
Akú to má logiku,vymýšľať si podľa seba, ako sa to všetko malo stať a pri tom nepredpokladať, že všetky tieto výmysly a nezmysly, bude raz každý s ňou osobne predsa konzultovať, každý kto to vymyslel, rozširoval a uveril.
Alebo si všetci myslia, že ona je iba sádrova socha v kostole, ktorá sa nemôže vyjadriť k tomu, čo o nej hovoríme ????? Čo ak sa už vyjadrila vo fatime, ale všetko sa muselo zariadiť aby nevyšli na posmech svätí otcovia, Ale čo sú to za svätí otcovia,ktorí nepredpokladajú, že jej raz všetky tieto veci budú musieť vysvetliť z tváre do tváre, z očí do očí,alebo čo potom vlastne veria, na čom je zložená ich viera. ??????????? A ak z toho nič nie je pravda, akú hanbu pri tom zožnú.
Nechce sa mi veriť, že by sa niekto vrátil do katolíckej cirkvi preto, že uveril dogmy?????????????????
Zoberte si do ruky evanjelium a čítajte a čítajte a potom podľa toho zodpovedne konajte.
Je tu spústa kadejakých sympatických rečníkov, ktorí vôbec nehľadia na o, čo tu píšem, rečnia bez zodpovednosti a ľudioa si myslia, že bez toho nemôžu byť spasení, lenže to by bolo potvrdené , že to je od satana, lebo jeho je úloha odvádzať katolíkov zo správnej cesty predsa. !!!!! a to je velmi nebezpečné pre kolké tisíce a miliony, ktorí kvôli týmto nezmyslom neuverili Ježišovi. Prečo nepočítaju s tým ,že ich nebo môže zobrať za toto na zodpovednosť ??????
none
9
29.05.2016, 09:45
panna maria sa zjavi vzdy nahodena sta z blogu hijab fashion
none
58
30.05.2016, 06:58
lea 39,
Päť mariánskych dogiem tu nie sú pre Máriu ani pre nás ľudí, ale preto, že si to želá Boh. A to, že to nedáva logiku, zmysel - to je len ľudský logika,zmysel. Božie myslenie je nad ľudské myslenie.
V tomto, čo si napísala, to je niečo hrozné. Dogmy si želá Boh. Ako ty môžeš vedieť, a nielen ty, ale každý človek na zemi vrátane najvyššej cirkevnej hierarchie, čo boh chce a čo nechce, čo si želá a čo nie. To, čo boh chce a nechce je v evanjeliu a okrem toho nič viac, lebo práve toto dokazuje, že najvyšším nebezpečenstvom pre cirkev je prehnaná horlivosť a to až tak prehnaná, že ľudia doslova strácajú rozum a stávajú ľahkým nástrojom satana, ktorý cez takýchto ľudí nasáčkoval do cirkvi kopu svinstva.
Dokedy sa ešte budete vrtať v jej lone, to vás na nej nič iné nezaujíma, kedy konečne zdvihnete oči a pozriete sa na ňu ako aspom na normálnu ženu, ako môže niekto hovoriť o jej svätosti, ak je pritom hľadí iba do ......... !!!!!!!
Ty si predsa žena, každá z vás žien sa hanbí za ten kufor na zadku a vy , vy ženy, vy ženy, nič iné len to a to , jnič iné vás na nej nezaujíma ??????????????????????????????????????????????????????????
Však to nemôže byť nič iné len fialový satanský hnus. Neustále vyzdvihuje ten je titul z rozkroku a neviete konečne zdvihnúť oči na jej srdce na jej tvár. Ja už neviem ako to napísať, ja pri tom plačem, jak sa môže človek takto drbnuto nechať zhovadiť satanom !!!!!!!!!!
Vačšina tenisových hráčiek odmieta hrať tenis v arabských krajinách, lebo ich nezaujíma žiadny tenis, ich zaujímajú len ich zadky a citia sa tým strašne ponížené ako sa môže cítiť ona, ak navidíte na nej nič iné, len ten kufor !!!!!!!!!
toto je jeden môj z najhnusnejších dní v poslednej dobe.
V lurdoch nám ponúka na dlani svoje srce ovinuté trňmi a preto na dlani, lebo ak by ho zdvihla vyššie, nik by si ho nevšimol, ale zdá sa , že sila je väčšia a tak si ho aj tak všimlo málo ľudí. Načo sú dogmy, ježiš hovorí, po ovocí ich poznáte. A čo je ovocím dogiem od stredoveku iba štiepenie cirkvi vraždenie kresťanov navzájom a za dogmu, že Ježiš je boh ešte dnes tečú potoky krve a rieky utečencov pred bezduchými vrahmi.
Čo v tých dogmách vidíte, či vám nestačí evanjelium ?????? Sami si musíte vymýšľať niečo mimo evanjelia. načo je to Márii_ zabúdate pri tom na podstatu spásy, ako vám to pomôže pri spasení, to si myslíte, že vaše spasenie záleží od dogiem na Ježišovi a jeho matke ????? Vôbec nie, Ja osobne som presvedčený o opaku, lebo naša spasenie závisí od toho, aký sme my samotní. Ako ovplyvní moje spasenie život ježiša, alebo márie, ja nebudem predsa súdený pre ich život, ale pre môj. A ak si niekto myslí, že mu ježiš pozhovie pri odpustení hriechov, ak z vojaka urobí človek generála, čo to je za logika ???
Ja som osobne presvedčený, ža ak by aj Ježiš mal ten titul, ale ak by vzdaním sa tohoto titulu zachránil čo len jedného jediného, určite to urobí, načo by to jemu aj bolo. Veď čo je aj v rodine dôležitejšie, aký kto má titul, alebo ako sa máme radi ??????
A mária by určite urobila s dogmami to isté. Vo fatime sa nechá oslovovať Naša Pani a skutočne aj Pani v veľkým P je a to bez ohľadu, ako je to tam dole.
Ja som chlap, ale si myslím, že každá žena, ktorá vynosila dieťa, už len pre tie útrapy, čo musí pri tom vytrpieť nechce viac titul panny a cíti to ako urážku, lebo tým sa zakrýva všetka námaha a utrpenie z vynosenia dieťaťa.
Dokedy ešte sa tu bude dehonstovať jej materstvo panenstvom ?????????
jeden pápež povedal pred tristo rokmi,tisíc rokmi či 1 800 rokmi to a to a o toto sa vy opierate.
Modlíš sa ku nej ruženec a do čoho sa modlíš, do jej srdca, alebo do toho je kufra ?!?!?)!?!? Od ktorého neviete zdvihnúť oči.
Kedy ste mali naposledy evanjelium v ruke. Nemyslím pár viet na omši. Viete si ju aspom predstaviť, ako sedí s vami za stolom, radšej sa k nej takto modlíte, ako keby sedela s vami za jedným stolom aj s Ježišom, lebo on hovorí, ja vojdem k nemu a on bude jesť so mnou a ja s ním.

Asi to bude tak najlepšie, stôl nech nás spája, aby sme si videli lepšie z očí do očí a nemuseli uhýbať pohľadom niekde dole.


Stôl poslednej večere.
none
121

58. elemír 30.05.2016, 06:58

lea 39,
Päť mariánskych dogiem tu nie sú pre Máriu ani pre nás ľudí, ale preto, že si to želá Boh. A to, že to nedáva logiku, zmysel - to je len ľudský logika,zmysel. Božie myslenie je nad ľudské myslenie.
V tomto, čo si napísala, to je niečo hrozné. Dogmy si želá Boh. Ako ty môžeš vedieť, a nielen ty, ale každý človek na zemi vrátane najvyššej cirkevnej hierarchie, čo boh chce a čo nechce, čo si želá a čo nie. To, čo boh chce a nechce je v evanjeliu a okrem toho nič viac, lebo práve to...

31.05.2016, 12:13
Elemír buď uznávaš cirkev a je predpisy, učenie omše atď. alebo nie. Jednotlivci v tejto organizácií sa môžu pomýliť, aj padnúť - sú len ľudia, ale organizácia ako celok je garantom aj držiteľom pravdy, pravej viery. Učenie o Panne Márií v katolíckej cirkvi je jasne povedané, vysvetlené a potvrdené - nie je to niečo, že si to niekto pred 300 rokmi vymyslel. A čo si písal o Panne Márií a dal si ju do roviny bežnej ženy, o kufroch resp. zadkoch - to už je trošku prehnané a nevhodné. Pokiaľ vnímať Pannu Máriu ako bežnú ženu z davu, tak potom prepáč, ale nie je to tak.
none
123

121. 31.05.2016, 12:13

Elemír buď uznávaš cirkev a je predpisy, učenie omše atď. alebo nie. Jednotlivci v tejto organizácií sa môžu pomýliť, aj padnúť - sú len ľudia, ale organizácia ako celok je garantom aj držiteľom pravdy, pravej viery. Učenie o Panne Márií v katolíckej cirkvi je jasne povedané, vysvetlené a potvrdené - nie je to niečo, že si to niekto pred 300 rokmi vymyslel. A čo si písal o Panne Márií a dal si ju do roviny bežnej ženy, o kufroch resp. zadkoch - to už je trošku prehnané a nevhodné. Pokiaľ vnímať...

31.05.2016, 14:51
"Elemír buď uznávaš cirkev a je predpisy, učenie omše atď. alebo nie. Jednotlivci v tejto organizácií sa môžu pomýliť, aj padnúť - sú len ľudia, ale organizácia ako celok je garantom aj držiteľom pravdy, pravej viery" >>> V organizacii su co? Roboti?
none
124

123. 31.05.2016, 14:51

"Elemír buď uznávaš cirkev a je predpisy, učenie omše atď. alebo nie. Jednotlivci v tejto organizácií sa môžu pomýliť, aj padnúť - sú len ľudia, ale organizácia ako celok je garantom aj držiteľom pravdy, pravej viery" >>> V organizacii su co? Roboti?

31.05.2016, 15:07
sa divim, ze katolicka oznacuje svoju cirkev pojmom "organizacia".

doteraz som si myslel, ze taketo oznacenie patri len Jehovovym svedkom...

Kristova cirkev nema byt ziadna "organizacia", ale ZIVY ORGANIZMUS ( telo Kristovo )
none
59
30.05.2016, 11:32
fakt sa mi zacina pacit sposob, akym sa oblieka pri zjaveniach krestanom maria
a hlavne zakryva vsetko skarede a nedokonale na zene
odkaz
urcite sa to da prisposobit krestankam, ved naco by sa zjavovala aj tu
odkaz
none
125
31.05.2016, 23:37
lea, zober si do ruky evanjelium drž sa Krista tak doslova a tak vytrvalo, ako to len vládzeš. Jedine kristus je ten, čo ťa môže previesť na druhú stranu, kristus je filter, a je zrkadlo všetkého aj samotnej cirkvi a cirkvi v prvom rade.
ˇAno, za tie kufre sa hanbím a ospravedlňujem,ale ani to vo vás nič nezmenilo, riskoval som zbytočne. Keď stála pod krížom, mala najmenej 50 rokov a vy na jednej strane ju vyzdvihujete, vymýšľate kadejaké dogmy a na druhej strane chcete mať do konca sveta ako 15 ročnú panenku. Ona je až po Jánovi krstiteľovi, ale v modlitbách a v ruženci je nám najbližšie a my to aj využívame. A toto nám aj protestanti vyčítajú, ale väčšina katolíkov robí nie chybu v tom, že akoby vias sa modlí k ježišovej matke, ako k nemu,ale väčšina katolíkov robí chybu, že pred ježišom uprednostnila vlastnú cirkev. Najprv cirkev a pootom Ježiš, to je fatima, to sú dogmy a to sú učenia svätých otcov. Tieto veci sú nadradené nad ježiša a jeho evanjelia a veci, ktoré sú proti evnjeliu, tak sa privre jedno oko, alebo dve,len aby sme neurazili naších svätých otcov. Ježiš sa stáva druhoradý a nie kvôli jeho matke, kvôli jeho cirkvi. To nemôže byť o tom, že Ježiš založí cirkev a keď sa to rozbehne, tak potom mu povieme, už máme lepších rádcov, naších svätých otcov.A nič si z toho nerob, urobíme ťa boho,m a bude to vybavené.
Je to naivita mäsiarkého psa.
Zjavenie v Guadalupe naplnilo cieľ iba zázrakmi, ktoré nevie rozlúšťiťi ani dnešná veda. Zjavenie vo fatime malo toto všetko napraviť. nebolo,podložené materialnymi zázrakmi , ale spolieha na obyčajnú ludskú logiku a bolo podložené tým, že niečo bolo povedaé, nariadené a ak sa nariadené neuposlúchne, príde ešte horšia vojna a prišla. Okolo stomilionov ľudí zahynulo a nikto neuveril, takmer každý pápež tvrdí, že urobil všetko preto a sestra lucia dostala odpoveď z neba, že to nestačí.
A prečo ????
niekde sa asi stala chyba a muche to krídlo stále chýba. Ježiš hovorí, že toto pokolenie už nedostane žiadne znamenie, iba ak Jonášovo. A posledné dni potvrdzuju, že vedel prečo. V cirkvi zvíťzil luský rozouum nad evanjeliom, a teda učenie svätých ocov.:::::::::..zvíťťzilo nad Ježišom.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 482 648 B vygenerované za : 0.135 s unikátne zobrazenia tém : 33 548 unikátne zobrazenia blogov : 459 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?