Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

3 svätí hovoria: Mimo Cirkev niet spásy! "Nikto nemôže nájsť spásu, iba v katolíckej Cirkvi.

21
reakcií
1411
prečítaní
Tému 9. septembra 2012, 20:51 založil brotherrr.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

brotherrr
   9. 9. 2012, 20:51 avatar
Sv. Augustín (zomr. 430):
"Nikto nemôže nájsť spásu, iba v katolíckej Cirkvi. Mimo Cirkev možno mať všetko, okrem spásy. Môžeš požívať úctu, môžeš mať sviatosti, môžeš spievať aleluja, môžeš odpovedať amen, môžeš mať vieru v Otca i Syna i Ducha Svätého, aj hlásať to môžeš, no nikdy nenájdeš spásu, iba v katolíckej Cirkvi" (Sermo ad Caesariensis Ecclesia plebem).

Sv. Cyprián, biskup a mučeník, 3.st.:
"Kto je oddelený od Cirkvi, je zjednotený s neviestkou. ... Kto nezachováva jednotu, nezachováva zákon Boží, nezachováva vieru Otca a Syna, neprináleží životu ani spáse.... Mimo Cirkev niet spásy ..., Nemôže mať Boha za Otca, kto nemá Cirkev za Matku“. (De Cath. Eccl. Unitate)

Sv. Ignác Antiochijský (r. 110) píše:
"Nemýľte sa, ten čo priľne k pôvodcovi schizmy, nezdedí Božie kráľovstvo." (Ign.Philad, III,158)
„Kto patrí Bohu a Ježišovi Kristovi, tí sú s biskupom. Kto sa v kajúcnosti vrátí k jednote cirkvi a bude žiť podľa Ježiša Krista, bude patriť Bohu. Bratia moji, neschádzajte na bludné cesty. Kto poslúcha toho, kto vyvoláva nejednotu, ten nepríde do Božieho kráľovstva.“ (Ign. Philad III)
„Takých ľudí sa chráňte. A to bude vtedy, ak nespyšniete a neodlúčite sa od Boha Ježiša Krista, od biskupa a od apoštolského zriadenia. Kdo je vnútri cirkvi, je čistý, kdo je mimo, nie je čistý. To znamená: Kto koná niečo bez biskupa, kňazov a diakonov, ten nemá čisté svedomie.“ (Ign.Trall VII)

2.
označiť príspevok

Krištof
   9. 9. 2012, 21:02 avatar
ty si čo nejaký katolícky fundamentalista? čo takto si dať zopár dní prestávku?

15.
označiť príspevok

ruwolf muž
   10. 9. 2012, 07:37 avatar
Lidi toho nakecaj... (A většina z toho není pravda...)

20.
označiť príspevok

jarrr muž
   17. 9. 2012, 11:01 avatar
Ahoj. Napíš prosím konkrétne, kde v týchto dielach si nasledujúce pasáže našiel.

3.
označiť príspevok

winry žena
   9. 9. 2012, 21:13 avatar
Laska je nad vsetko...aj ked.. ja som sa musela vratit spat, no este celkom nechapem preco...

18.
označiť príspevok

Lucifero muž
   12. 9. 2012, 23:59 avatar
winry, máš pravdu. Láska je nad všetko, najmä pre mužov s ochorením prostaty. Keď sa jeden z takých chudákov po operácii prostaty u Milosrdných v Bratislave opýtal: "Pán doktor, budem môcť bez prostaty ešte milovať?" Odpoveď znela: "Áno, budete môcť milovať pána boha a jeho milovaného syna, nášho pána Ježiša Krista." Horšie to majú teraz ateisti. Tí po spomínanej operácii mohli ešte milovať Sovietsky zväz. No ako vieme, ten už nejestvuje. Ani láska k alkoholu nie je na zahodenie. Mohol by som ešte uviesť ďalšie lásky, ale toto už stačilo. Máš pravdu winry, Láska je nad všetko.

4.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 9. 2012, 22:08 avatar
Záleži aku cirkev mali na mysli títo svätí, keby po stáročiach vstali a videli tu dnešnu, čo by hovorili teraz...?

5.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 9. 2012, 22:12 avatar
...čítam vás druhý den a jedno som nepochopila ...diskusné forum by nemalo byť o našich názoroch a vlastných argumentoch? ...a rôznymi parafrázami a citáciami by sme ich nemali len dopĺňať? ...či som na zlom mieste? : )
Súhlasí Vlado

6.
označiť príspevok

anakin
   9. 9. 2012, 22:13 avatar
Ak sa chces hadat tak na dobrom :-)

14.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 9. 2012, 22:41 avatar
....konštruktívna hádka? prečo nie ...vulgarizmy a iné silné slová podľa mna používajú osobnostne slabí ľudia, vždy a za každých okolností sa dá debatovať na úrovni ...len nie s každým ; )

7.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2012, 22:15 avatar
Lutujem ta clovek bludiaci. Utopil si sa v cirkvi, jej udel i tvojim bude?

8.
označiť príspevok

brumo muž
   9. 9. 2012, 22:24 avatar
Svätci asi hovorili o cirkvi Ježišovej, cirkvi v duchu evanjelia. Cirkev za tie roky nabalila sa balastom ľudskej nedokonalosti a podľahla nástraham svetských pokušení...

21.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 17:27 avatar
Tridentsky koncil uci, ze Cirkev kristova je Cirkev katolicka.

9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 9. 2012, 22:25 avatar
cirkev je nasledok tuzby ludi. Vec.
Súhlasí Vlado

10.
označiť príspevok

Vlado muž
   9. 9. 2012, 22:27 avatar
Cirkev je následok mamonu.

11.
označiť príspevok

anakin
   9. 9. 2012, 22:29 avatar
Cirkev je nasledkom prirodzenosti ktora spociva v tvorbe hierarchii... V prirode tak beznej...
Súhlasí rose.madder

12.
označiť príspevok

falko žena
   9. 9. 2012, 22:35 avatar
www.jitrnizeme.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
prečítaj a potom rob záver. Nie je to prvý príbeh,ale je ich niekoľko.Len treba ich hľadať a .....

13.
označiť príspevok

anakin
   9. 9. 2012, 22:39 avatar
Spaseny som, lebo som lubeny...

16.
označiť príspevok

starec muž
   10. 9. 2012, 16:01 avatar
Kristus povedal,že jediný svätý je Boh. Potom nerozumiem,prečo majú kresťania toľko svätých.Buď nevedia čítať,alebo nechápu textom,alebo neveria Kristovi.

17.
označiť príspevok

pomocnik muž
   10. 9. 2012, 16:15 avatar
Nie kresťnia ako takí, ale len niektorí z nich majú tolko sv - napríklad katolíci. Ale to nie je ťažké pochopiť. Ježiš žil pred 2000 rokmi a ľudia - teda predovšetkým cirkvi - medzitým mnohé z jeho učení pokrivili, všeličo tam pridali, pretože to nesprávne pochopili alebo výklady mimovoľne prispôsobovali svojim mocenským cieľom. A proti tomu, kto sa pokúšal ukázať pokrivenosť ich výkladov - ich údajne tiež "sv." inkvizícia bojovala pod nátlakom a hrozbou smrti - vlastne sa ani neštítili vrážd. Napriek tomu, že Ježiš hlásal skôr nenásilie. Celé dejiny sú poznačené mučením a upaľovaním. Je to veľká skúška bdelosti pre veriacich, ktorí do cirkví vstupujú - prechádzať popri tom bez povšimnutia. Veď falošní proroci sa môžu skrývať aj v radoch cirkví - a nepomôže ani to veľké množstvo argumentov, prečo práve tá či ktorá cirkev je "pravá". Pravda sa nikdy nepotrebuje zahaľovať do zložitých argumentov a dôkazov. Žiari a je spoznateľná taká, aká skutočne je, vo svojej nádhere a jednoduchosti. Žiaľ - mnohí práve pred presvedčením jedinej správnosti ich vlastnej cesty zatvárajú oči pred všetkým ostatným, a tak ju ani nemôžu spoznať, i keď prechádza popri nich.
Súhlasí starec

19.
označiť príspevok

Lucifero muž
   13. 9. 2012, 00:02 avatar
starec, alebo, že by bol Kristus debil?

22.
označiť príspevok

integrista
   10. 4. 2013, 17:28 avatar
to bola Kristova vyzva k pokore- my, katolici, sme synovia Bozi, preto sme ,,svati"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:52,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67299980_10213748813986902_4487469753136316416_o.jp...
dnes, 08:13,  Predstavme si, že Benelux by sa rozhodol zbrojiť a budovať vesmírny program, ako USA....
dnes, 06:25,  Osvietený je v službe nonstop a to aj s dvoma profilmi. V skutku ukážkový užitočný...
dnes, 05:20,  kamzíku,takže Američania musia okradat ine národy, aby mohli lietať do kozmu?.....ty nie si...
dnes, 00:26,  Vracajú sa komunistické časy do piče, lebo Pohoda bola festivalom politickej piesne, žeby sa...
včera, 23:47,  Mne sa stačí znovuopiť. *13*13
včera, 23:36,  Aby si bol hovädo ako on, tak by si sa asi musel znovuzrodiť :)
včera, 23:26,  Nie, sere ma jedno, že sa vydáva za veriaceho a pritom má slovník ako hovädo, takýto ľudia...
včera, 23:23,  Milanôčko maj s ním súcit, veď je to len znovuzhovadený ondrík :)
včera, 23:22,  Čaputovej konce? Koniec dobrých vzťahov so susedmi, koniec so Slovenskom? 4. júla 2019...
včera, 23:11,  Píčovína jako Ondžejúf píčus voe !!!!!!!
včera, 23:09,  Bol určite nachmelený !!!!!!!!!!
včera, 23:09,  Únik e-mailů demokratů před prezidentskými volbami v USA řídil podle španělské...
včera, 23:09,  Kotleba na hrad a nikdy inak synak !!!!!!!!!!!!!!!!!!
včera, 23:08,  nestačí, keď nejaký blb založí stranu a marketingovo ju označí, že je ľavicová. Tu...
včera, 23:07,  Pravda bolí že eštebáku jarabáku !!!!!!!!!!!! *10*10*10
včera, 23:04,  Osvietený- určite je to tak ako hovoríš.Každý vrchol pyramídy má svoju základňu a len...
včera, 23:01,  Pripomeňme si jeho slova !!!...
včera, 23:00,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/66786941_1088662544674828_552973105169956864_n.jp...
včera, 22:57,  Boh sa rozpráva so sv. Františkom Bůh: Franto, ty víš všechno o zahradách a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 254 bytes in 0,708 seconds)