Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

2000 rokov klamstiev a vrážd - Čierna kniha zločinov cirkvi ...

16
reakcií
963
prečítaní
Tému 23. januára 2016, 18:24 založil fajer.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

fajer
   23. 1. 2016, 18:24 avatar
Čierna kniha zločinov cirkví (1. Časť)
315 - Konštantínska donácia (Donatio Constantini) - údajne darovacia listina, ktorá určovala pápežovi právo na mesto Rím. Tento prvý testament je od čias 15. stor. dokázaný falzifikát.
380 - kresťanstvo sa stalo ustáleným náboženstvom Rímskej ríše. Pápeži, ktorí v tom čase nastupujú na pápežský stolec požadujú, aby kresťanstvo bolo nariadené všetkým poddaným pod hrozbou trestu smrti.
388 - cisár Teodosius vydáva zákon, ktorý zakazuje diskutovať o náboženských otázkach.
391 - Vypálenie Alexandrijskej knižnice, ktorá obsahovala 700 tisíc zvitkov písomností.
391 - cisár Teodosius zakázal pod hrozbou trestu smrti šíriť pohanské náboženstvo.
po roku 391 - cisár Teodosius nechal popraviť deti, len preto, že sa hrali s úlomkami zničených sôch pohanských bohov.
398 - IV. ekumenický koncil v Kartágu zakázal biskupom čítať knihy, ktoré napísali inoverci.
415 - slávna grécka Hypathia bola zavraždená fanatickými mníchmi, ktorí z nej strhali šaty, odvliekli do kresťanského chrámu, kde ju umučili.
435 - vyšiel zákon, podľa ktorého mal byť popravený každý ("kacír“) v Rímskej ríši.
600 - laici mali zakázané čítať Bibliu, aby si ju nemohli vysvetľovať po svojom.
680 - koncil v Konštantínopole sa uzniesol, že cirkev môže dať do kliatby kacírov, živých, alebo mŕtvych.
782 - Karol Veľký nechal stať 4 500 Sasov, ktorí neboli ochotní prijať kresťanstvo.
800 - pápež Lev III. korunoval Karola Veľkého na cisára rímskeho, čím si nárokoval moc nad svetským vladárom.
896 - pápež Štefan VII. vykopal 9 mesiacov pochované telo pápeža Formosa a posmrtne ho vypočúval, išlo o takzvaný posmrtný synód.
904 - pápež Sergius III. nechal zavraždiť Leva V. a kardinála Krištofa, ktorí mu stáli v ceste na trón. Opäť súdil mŕtve telo pápeža Formosa, pričom jeho telo nechal hodiť do rieky Tibery.
906 - začiatok krutého prenasledovania žien. V cirkevnom nariadení CANON EPISCOPI sa tvrdí, že existujú zlé ženy, ktoré v noci osedlávajú zvieratá, na ktorých potom odlietavajú za bohyňou Dianou.
920 - približne 960 - vznešená Rimanka Feodora a jej dcéry (Marozia a Feodora mladšia) dosadzovali na pápežský prestol svojich milencov, pričom vraždili pápežov, ktorí sa im stali nepohodlní.
928 - Marozia nechala zavraždiť pápeža Jána X., pričom na pápežský stolec sa v krátkom období vystriedalo niekoľko pápežov podporovaných touto prostitútkou (Lev VI, Štefan VIII.)
931 - dosadený pápež Ján XI., ktorý bol synom Marozie. Vo všetkom poslúchal matku, ktorá faktický spravovala záležitosti Pápežského štátu.
955 - pápež Ján XII. bol na tie časy taký krutý, že aj Rimania bažili po jeho krvi. Z pápežského paláca urobil hniezdo nerestí, pričom sa dopustil aj incestu s vlastnou matkou. . Na orgiách, ktoré usporadúval sa pilo na zdravie diabla a za biskupa nechal vysvätiť desaťročného chlapca. Na omši v bazilike sv. Petra znásilňoval ženy a svojim milenkám dával pozlatené kalichy z rímskych kostolov. Rozhnevaní Rimania ho vyhnali z mesta, avšak Ján XII. sa onedlho vrátil a všetkých odporcov nechal popraviť.
964 - pápež Ján XII. bol zavraždený manželom svojej milenky, ktorý ich pristihol in flagranti.
970 - podľa Liutprandovej kroniky dal pápež Ján XIII. svojim nepriateľom vyškriabať oči a polovicu ich poslal na popravisko.
Súhlasí Wolfe, Peťo

6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 1. 2016, 19:47 avatar
zase si skopíroval blbosti? nikto tomu neverí čo je tu napísané, len hlupáci haha
Súhlasí Patrick91

7.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   23. 1. 2016, 20:05 avatar
veď on to píše pre hlupákov, nie pre teba

8.
označiť príspevok

fajer
   23. 1. 2016, 20:11 avatar
pravdu neumlčíš, tá sa stále prejaví...

9.
označiť príspevok

fajer
   24. 1. 2016, 08:38 avatar
pekná sebranka pápežov vládla cirkvi a že vraj socializmus je zločinný systém....

10.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 1. 2016, 00:06 avatar
6.......Lea, ja už som spomínal historika K.H,Deschnera ktorý vo svojich rozsiahlych „Kriminálnych dejinách kresťanstva“ s 10 zväzkami, opísal podrobne ,ako hlavne RKC prejavovala poznávací znak pravých kresťanov/lásku k blížnemu/ v praxi, v jej dejinách. Kto by si prečítal tieto hrubé zväzky,tak sotva by tvrdil o tomto náboženstve,že to je náboženstvo lásky.
Podotýkam,že Deschner poctivo uvádzal historické dôkazy/aj z podania viacerých strán/ a preto nemohli ani jeho oponenti mu nič vyčítať,že skresľoval isté údaje a podobne.
Teraz je v predaji i jeho kniha o kolaborácií Vatikánu s fašistami. Viac na ....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Podotýkam,....keby len štvrtina bola pravda to,čo sa píše o RKC a čo tvrdia historici,tak by nikdy nemohla RKC tvrdiť ,že je kresťanskou cirkvou. Za predpokladu ,že by mala nejaké svedomie , cit pre zodpovednosť a nutnú dávku sebareflexie.
Ak ateista hreší pre svoju nevedomosť Kristovho zákona,je istým spôsobom ospravedlniteľný/teraz/,.....ale ak "kresťan" pácha neprávosť v mene Boha lásky/a tvrdí ,že má biblické poznanie/,...tak to je zvrátenosť. Pretože tak sa ona aj definuje.
Príklad....ak RKC žehnala Hitlera a jeho agresiu/aj voči komunizmu,atd/ ktorý ma na svedomí milióny obetí,tak tu je hned jeden kolosálny priestupok proti láske k blížnemu,proti Kristovi ......hlavne ked si uvedomíme,že bojovali v tejto vojne/2.svet./ väčšinou "kresťania".
Súhlasí Wolfe

2.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 1. 2016, 18:58 avatar
Ani z daleka nebolo povrazdenych tolko ludi za cele obdobie nadvlady krestanskej cirkve, ako za poslednych 100 rokov vo vojnach vyvolanych anglosaskymi kurvami..

3.
označiť príspevok

fajer
   23. 1. 2016, 19:00 avatar
a to sú ktoré...

4.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 1. 2016, 19:07 avatar
Drviva vacsina a hlavne vratane tych svetovych.

5.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 1. 2016, 19:08 avatar
Nemali by ste napadat nabozenstva, ale veriacich za to, ze nedodrzuju prikazania... resp. ze sa na veriacich len hraju.
Súhlasí gabor

11.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 1. 2016, 08:19 avatar
Ale v nazve nie je nabozenstvo, je tam "cirkvi"

12.
označiť príspevok

Peťo muž
   27. 1. 2016, 08:28 avatar
Veriaci netrepte prázdne vety a dokážte ,prosím ,že ktorý údaj je chybný .
Pretože s prázdnymi vetami typu : Zase si skopíroval blbosti? Nikto tomu neverí čo je tu napísané, len hlupáci haha...." sa nikam nedostaneme !!!
Napríklad, napíšte rok ,ktorý sa vám nezdá a doložte vlastným dôkazom .

14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 1. 2016, 08:46 avatar
Nepis slovo "Veriaci", skor slovo Lea a Patrick (tzn. adresuj), respektive "katolici"..

Ja som dal fajerovi suhlas (a to sa stava malokedy) a som veriaci
Dokonca (to som este nevedel ani o tejto teme) som napisal v
Svätý Pavol, apoštol, 25. január – Obrátenie sv. Pavla
prispevok 19 treti odstavec odspodu

Taktiez Shagara tiez zrovna v 10 moc nenamietal...  
Súhlasí Peťo

16.
označiť príspevok

Peťo muž
   27. 1. 2016, 11:01 avatar
K 14 .
Wolfe , máš pravdu .
Ospravedlňujem sa .

17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 1. 2016, 14:27 avatar
V pohode.. preto ani neberiem, ze by RKC mala vyhradne pravo na vykladanie biblie..
RKC ma take vyhradne pravo na vykladanie biblie, ako diktator ma pravo na vykladanie zakona..

13.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   27. 1. 2016, 08:32 avatar
zázraky sa stávajú...ale ne niektoré stačí aj Savo protiplesňové...:-)))
zazrak--ktory-sa-stal-v-byte-katolicky--Steny-zacali-ronit-slzy-Panny-Marie-
www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-

15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 1. 2016, 08:48 avatar
To je tak, ked sa z veriacich stavaju povercivi...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:21,  Ja si rovnako ako Diesel zahrám počítačovú hru raz za čas. Teda keď sa smeješ zomňa,...
dnes, 20:21,  Ja som ich nerátal ty asi ano
dnes, 20:20,  ono to podľa slovníka nebolo ťažké poznať ako i podľa nebespečneho vyhrážania sa...
dnes, 20:20,  73. blbečku , ja píšem o Dízlovi. čo ty robíš ja neviem ani ma to nezaujíma .
dnes, 20:19,  Osvietený ti dal súhlas. Teda 40% američanov spolu s Vin Dieselom sa mentálny svet zastavil v...
dnes, 20:19,  havran 5 chujov e na makovicu primálo A to že 4 % opravnených voličov dalo hlas idiotom...
dnes, 20:19,  Je to proste Edo !!!!!!! Ale on veľmi dobre vie, kto sa skrýval za nickmi professor a jemu...
dnes, 20:17,  Osvietený. Nie som žiaden mukel 4. Aspoň vidno aké máš rozlišovacie schopnosti. Vidno že...
dnes, 20:16,  Osvietený Zamyslí sa, prečo ich je ako maku a ty si ťažko zlepil 3+1 muškatierov. Mne je...
dnes, 20:15,  A ty si tiež zaostalá? To že si raz za čas na chvíľu zahrám nejakú počítačovú hru...
dnes, 20:15,  t-e-ó-m-a a ty si hadam nepamätáš na svoj nick ??? ajnovšie príspevky od tohto...
dnes, 20:15,  Zbytočne drastické. / Ak práve to nebolo zmyslom./ Demonštrovať odlišné účinky rôzneho...
dnes, 20:14,  65. aha, pozri hore , letí mrtva lastovička *39
dnes, 20:13,  No vidíš, to je kompromis, ty ideš pozrieť Kotleby v piatok a v sobotu budú osobne u teba,...
dnes, 20:13,  53. jáj deti demokracie sedia pri pc a hrajú hry . a myslím ze Diesel si zahraje , tak ako 40%...
dnes, 20:12,  Pozor pán teóma, nehádž nás s tým kokotom do jedného vreca, dík. *04
dnes, 20:11,  v piatok o 16.00 som v Trnave idem pozrieť Kotleby
dnes, 20:11,  Ako sa hovorí. Opicu z džungle vyženieš, ale džungľu z opice nie. Presne toto platí u teba...
dnes, 20:11,  v sobotu budem dosť potichu som na polovačke *13*13*13 Keď si KKT nebudeš lastovička
dnes, 20:10,  Kto je mukel 4? Čo ti zas jebe v tej lebeni? *21 Iba zaprdený komunista ako ty posudzuje...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

while ( ! $success ) $try ++ ;
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 963 bytes in 0,551 seconds)