hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

20 rokov od svätorečenia Faustíny Kowalskej

príspevkov
11
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 1.5.2020 18:21 humanitárny bombardér
posledná zmena 10.5.2020 23:59
1
01.05.2020, 18:21
Modlitba svätého k svätej

Pri príležitosti spomienky prinášame modlitbu sv. Jána Pavla II. k sv. Faustíne Kowalskej:

Dnes zakúšam naozaj veľkú radosť, že celej Cirkvi môžem ukázať život a svedectvo sestry Faustíny Kowalskej ako Boží dar pre dnešnú dobu. Božia prozreteľnosť zariadila, že život tejto pokornej dcéry poľskej zeme bol úzko spojený s dejinami 20. storočia, ktoré sa nedávno skončilo. Kristus jej zveril svoje posolstvo milosrdenstva v rokoch medzi prvou a druhou svetovou vojnou.

Kto si pamätá na udalosti tých rokov, kto bol ich svedkom, zúčastnil sa ich a zakúsil strašné utrpenie spôsobené miliónom ľudí, vie veľmi dobre, ako veľmi sme toto posolstvo potrebovali. Ježiš povedal sestre Faustíne: Ľudstvo nenájde pokoj, kým sa s dôverou neobráti na moje milosrdenstvo (Den. 300). Práve poľská rehoľná sestra sa pričinila o to, že toto posolstvo bude navždy úzko spojené s 20. storočím, ktoré uzatvára druhé tisícročie a je mostom k tretiemu. Nie je to nové posolstvo, ale môžeme ho považovať za dar mimoriadneho osvietenia, ktoré nám umožňuje lepšie prežívať evanjelium Veľkej noci a niesť ho ako lúč svetla našim súčasníkom. Čo nám prinesú nastávajúce roky? Aká bude budúcnosť človeka na zemi? Nie je nám dané vedieť to. Je však isté, že napriek ďalším úspechom nebudú, žiaľ, chýbať ani bolestné skúšky. Ale svetlo Božieho milosrdenstva, ktoré Boh chcel nanovo zveriť svetu skrze charizmu sestry Faustíny, bude osvetľovať ľudské cesty v treťom tisícročí. Svätorečenie sestry Faustíny je mimoriadne presvedčivé. Týmto svätorečením chcem dnes odovzdať posolstvo milosrdenstva novému tisícročiu. Odovzdávam ho všetkým ľuďom, aby sa učili poznávať skutočnú tvár Boha i skutočnú tvár človeka (Rím, 30. apríla 2000)

odkaz
none
8

1. humanitárny bombardér 01.05.2020, 18:21

Modlitba svätého k svätej

Pri príležitosti spomienky prinášame modlitbu sv. Jána Pavla II. k sv. Faustíne Kowalskej:

Dnes zakúšam naozaj veľkú radosť, že celej Cirkvi môžem ukázať život a svedectvo sestry Faustíny Kowalskej ako Boží dar pre dnešnú dobu. Božia prozreteľnosť zariadila, že život tejto pokornej dcéry poľskej zeme bol úzko spojený s dejinami 20. storočia, ktoré sa nedávno skončilo. Kristus jej zveril svoje posolstvo milosrdenstva v rokoch medzi prvou a druhou svetov...

03.05.2020, 23:41
1, .... ak Faustína je naozaj svätá, tak už potom môžme veriť hocičomu. Už jej posolstvo o pekle, ju stavia do pozície šíriteľa nehoráznej lži o Bohu!
A nebol to "Ježiš", kto niečo povedal Faustíne ale iný anjel, démon!
A my nepotrebujeme posolstvo od Faustíny, nakoľko máme celé posolstvo/to, čo potrebujeme vedieť/ v Písme a Ježiš nič nedoplňoval!
Ako môžu ľudia žiť v takej tme, a veriť niečomu, čo odporuje Písmu, a dokonca sa modliť k nedokonalému, hriešnemu človeku?! Odpoveď je len jedna - 2.Kor.4,4
Faustína tiež doplatila na to, že viac ako Božiemu slovu, verila nejakým "posolstvám z neba", aj keď Písmo nás predtým varovalo aby sme ich odmietali!
Galaťanom 1,8 .... "Ale keby sme my alebo aj anjel z neba zvestovali iné evanjelium namiesto toho, ktoré sme vám zvestovali — nech je prekliaty!" Faustína asi nikdy nečítala tieto slová?
A ani tieto: .... " A nie div, veď aj sám satan sa tvári ako anjel svetla. 15 Nie je to nič prekvapujúce, ak sa aj jeho služobníci tvária ako služobníci spravodlivosti. Ich koniec bude primeraný ich skutkom." 2 Kor.11,14-15
none
2
01.05.2020, 18:49
ako dnes na SeX zoznamkách ?? 🙂
👍: Osvietený
none
3

2. Bijoux 01.05.2020, 18:49

ako dnes na SeX zoznamkách ?? 🙂

01.05.2020, 18:53
Potkany to robia tak, že keď majú podozrenie na možnosť nastraženého jedu, starí čakajú, než sa nažerú najprv mladí.
Vždy je lepšie počkať na sexzoznamke, ako dopadnú prvé omše z hľadiska korony, než ísť medzi prvými odvažlivcami.
👍: Osvietený
none
4
01.05.2020, 21:07
Buď zvelebená, ó, Najsvätejšia Trojica, teraz i v každom čase. Buď zvelebená vo všetkých svojich dielach a stvoreniach. Nech je obdivovaná a oslavovaná veľkosť Tvojho milosrdenstva, ó, Bože.
Mám zapísať stretnutia mojej duše s Tebou, ó, Bože, vo chvíľach Tvojho zvláštneho navštívenia. Mám písať o Tebe, ó, nepochopiteľný v milosrdenstve voči mojej biednej duši. Tvoja svätá vôľa je životom mojej duše. Tento príkaz som dostala od toho, ktorý mi tu na zemi zastupuje Teba, Bože, ktorý mi vysvetľuje Tvoju svätú vôľu. Ježišu, vidíš, ako mi je ťažko písať, ako neviem jasne napísať, čo prežívam v duši. Ó, Bože, je možné napísať perom to, na čo neraz nenachádzam slová? Ale kážeš mi písať, ó, Bože, a to mi stačí.
none
5
01.05.2020, 21:13
Dnes som bola v priepastiach pekla. Viedol ma anjel. Je to miesto veľkých múk. Jeho územie je veľké. Druhy múk, ktoré som videla: prvé utrpenie, ktoré vytvára peklo, je strata Boha, druhé - ustavičné výčitky svedomia, tretie - tento osud sa už nikdy nezmení, štvrtá múka je oheň, ktorý bude prenikať dušou, ale ju nezničí. Je to strašná múka. Je to oheň čisto duchovný, zapálený Božím hnevom. Piata múka je ustavičná tma a strašný dusivý zápach. Hoci je tma, satani a zatratené duše sa navzá­jom vidia a vidia všetko zlo iných aj svoje. Šiesta múka je ustavičná prí­tomnosť satana, siedma múka - strašné zúfalstvo, nenávisť voči Bohu, zlorečenia, kliatby, rúhanie. Sú to múky, ktoré všetci odsúdení trpia spo­lu. Ale to nie je koniec trápenia. Sú jednotlivé múky pre duše, a to sú múky zmyslov. Čím ktorá duša hrešila, tým je mučená strašným spôso­bom, ktorý sa nedá opísať. Sú tam strašné jamy, priepasti múk, kde sa jedna múka odlišuje od druhej. Zomrela by som pri pohlade na tie straš­né múky, keby ma nepodopierala Božia všemohúcnosť. Nech hriešnik vie, že akým zmyslom hreší, takým bude mučený po celú večnosť. Píšem o tom na Boží rozkaz, aby sa žiadna duša nevyhovárala, že pekla niet alebo že tam nikto nebol a nevie, ako tam je.
Ja, sestra Faustína, som bola na Boží príkaz v pekelných priepastiach, aby som mohla hovoriť a svedčiť dušiam, že peklo existuje. Teraz nemôžem o tom hovoriť, mám príkaz od Boha, aby som to zanechala napísané. Satani prejavovali voči mne veľkú nenávisť, ale na Boží príkaz ma museli poslúchať. To, čo som napísala, je len slabým tieňom toho, čo som videla. Všimla som si jednu vec: je tam najviac duší, ktoré neverili, že peklo jestvuje. Keď som prišla k sebe, nemohla som sa spamätať zo zdesenia, ako strašne tam duše trpia. Preto sa ešte vrúcnejšie modlím za obrátenie hriešnikov. Ustavične vzývam Božie milosrdenstvo pre nich. Ó, môj Ježišu, radšej budem do konca sveta zomierať v najväčších mukách, než by som Ťa mala uraziť čo i len najmenším hriechom.
none
9

5. humanitárny bombardér 01.05.2020, 21:13

Dnes som bola v priepastiach pekla. Viedol ma anjel. Je to miesto veľkých múk. Jeho územie je veľké. Druhy múk, ktoré som videla: prvé utrpenie, ktoré vytvára peklo, je strata Boha, druhé - ustavičné výčitky svedomia, tretie - tento osud sa už nikdy nezmení, štvrtá múka je oheň, ktorý bude prenikať dušou, ale ju nezničí. Je to strašná múka. Je to oheň čisto duchovný, zapálený Božím hnevom. Piata múka je ustavičná tma a strašný dusivý zápach. Hoci je tma, satani a zatratené duše sa navzá­jom vidi...

03.05.2020, 23:44
5, .... absolútny nonsens! Tomu môže uveriť len bigotný človek , ktorému chýba aj najelementárnejšie poznanie Písma.
PEKLO je BLUD !!!
A všetky jej tvrdenia/Faustínine/ odporujú ako Písmu , tak zdravému rozumu!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
none
10

9. Shagara 03.05.2020, 23:44

5, .... absolútny nonsens! Tomu môže uveriť len bigotný človek , ktorému chýba aj najelementárnejšie poznanie Písma.
PEKLO je BLUD !!!
A všetky jej tvrdenia/Faustínine/ odporujú ako Písmu , tak zdravému rozumu!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

03.05.2020, 23:50
Takže vidí Sahara, čo ťa čaká. Tak dopadnú všetci, ktorí vyškrtávajú z biblie to, čo nevyhovuje ich dogmám.
none
6
01.05.2020, 23:01
Svätec dnes ,máš odhonené ? Pusti sa do vulgarných nadavok to bude ako keby si ruženec prebehol
none
7

6. Osvietený 01.05.2020, 23:01

Svätec dnes ,máš odhonené ? Pusti sa do vulgarných nadavok to bude ako keby si ruženec prebehol

01.05.2020, 23:04
troll.
none
11
10.05.2020, 23:59
odkaz

-----------------------------------------------------------
odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 119 513 B vygenerované za : 0.118 s unikátne zobrazenia tém : 50 024 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Nerastieme, keď to máme jednoduché, rastieme keď čelíme prekážkam.