Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

20 - ročná perioda na Slovensku funguje - nočník je už plný vďaka gorile

26
reakcií
1076
prečítaní
Tému 27. januára 2012, 19:44 založil havran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 19:44 avatar
To je ono! - ozve sa to znova? Korupcia a špekulácie na Slovensku dosahujú vrchol toho , čo Slováci znesú? Cynizmus politikov nemá hraníc. Keď berú do rúk čierné milióny a ľudia musia žiť z 300 Euro. Tým grázlom je to však jedno - však je tu nedotknuteľnosť súkromného vlastníctva.

19.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2012, 00:40 avatar
Havran,
už sa to stalo - Námestie SNP sa dnes popoludní opäť zaplnilo 4 - 5 tisíckami mládeže i stáreže Slovenska,ktorí už neskandovali "To je ono!", ale Odstúpiť!, Gorily za mreže!, Vlastzrada!, Nevoľme ich!
Podobné demonštrácie majú prebehnúť aj v ďalších mestách - Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.
V Bratislave sa má opakovať každý týždeň v piatok o 15.00 hod. na Námestí SNP - a bude nás podstatne viac!

20.
označiť príspevok

Rachel žena
   28. 1. 2012, 00:42 avatar
ale HOWWWNO !"!"!" bolo ich tam na SNP do cca 200.. ))..never tomu čo sa písalo..možno večer sa ich pridalo viac...)

22.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2012, 00:55 avatar
Rachel,
nedávaj sa zviesť kadeakými zdrojmi informácií, aj keď niektorý môže byť pre Teba neodolateľným... Bol som tam - videl som, nafotil som...

23.
označiť príspevok

Rachel žena
   28. 1. 2012, 01:02 avatar
Kasafran..náhodou som išla okolo 15 oo hod cez SNP a oči videli.

24.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2012, 01:12 avatar
Rachel,
videli a narátali len do dvesto? Viac už nestačili/nevideli/nevedeli?

25.
označiť príspevok

Rachel žena
   28. 1. 2012, 07:24 avatar
Kasafran..ale videli dobre ..že len do 200? odhadom bolo ich v tom čase na SNP ešte menej, na placi pri sochách, .. boli tam asi 3 televízie , píšem že neviem ako večer , neviem na koľkých miestach boli zhromaždenia..možno ich bolo viac ))

26.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 1. 2012, 10:52 avatar
Rachel,
zhromaždenie bolo len jedno, a to na Námestí SNP. Jeho účasrtníci sa potom v sprievode presunuli pred prezidentský palác a následne pred novú budovu NR SR.
Tak, ako som už predtým uviedol, prišiel som tam ešte pred oficiálnym otvorením o 15.00 hod., vyšiel som hneď na pódium za súsoším, z ktorého som mal dobrý pohľad/prehľad pre moje oči i fotoaparát. Môj prvý odhad počtu účastníkov bol okolo 2 000 ľudí s desiatkami transparentov. Po 16.00 hod, keď sa sprievod pohol k prezidentskému palácu už ich tam bolo vyše 4 000.
Neosobujem si právo na neomylnosť, ale ako spoluorganizátor viacerých demonštrácií na tomto námestí poznám dosť dobre mieru "nasýtenia" jeho plochy a takisto úroveň "kvalifikovaných" odhadov o počte účastníkov protivládnych demonštrácií, ktorými nás kŕmia "objektívne" médiá...

2.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 19:53 avatar
Pred chvíľou som sa vrátil z návštevy v domove dôchodcov , kde je cca 120 klientov. Po novom tam bude treba platiť cca 450 Eur. Na túto sumu sa väčšina nezmôže - keď som videl ich smutné tváre , bolo mi ich nesmierne ľúto. Pracovali celý život a len 8 percent z nich môžu bývať v domove , kde je len základné vybavenie - žiaden luxus. Tie smutné a nechápavé oči a na druhej strane rozpredané fabriky za jednú korunu slovenskú! Asi by sme mali začať ako matka Teréza v Indii a voziť im splašky.
Súhlasí Otilia, feex8

3.
označiť príspevok

Otilia
   27. 1. 2012, 19:59 avatar
Havran to je jeden z najsmutnejsich obrazov. Cely zivot pracovali, odvadzali statu dane a odvody do prislusnych poistovni, okrem toho cely zivot dreli doma, v zahradach, na poliach a nakoniec skoncia nedostojne a este aj na starobu chcu z nich vyzmykat take peniaze ze ani clovek vzdelany, v produktivnom veku a na slusnom poste na vychode Slovenske nezarobi tolko. Este mala perlicka, kedze tu problematiku poznam jednak z osobneho zaujmu a jednak aj tak trosku odborne- temer vsetci tito seniori vychovali a maju vzdelane deti, zo 100 obyvatelov domova dochodcov su asi 2-3 slobodni a bezdetni. Aj taky je zivot.
Súhlasí havran

5.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 20:09 avatar
Otilia - niekoško rokov som pracoval v krajskej sociálnej komisii a ver , že som tam videl mnoho smútku a osobných smutných príbehov. Teraz je to už však genocída tej generácie , ktorá tu zanechala hodnoty , ktorý si banda krkavcov sprivatizovala - je to morálne? Fabriky , ktoré vybudovali boli rozpredané po korune a oni umierajú bez pomoci od tejto spoločnosti. Chápem , že dnes ná problém 90 percent ľudí a stávajú sa bezohľadbí cynici. Čo je to vlastne za spoločnosť ?

6.
označiť príspevok

Otilia
   27. 1. 2012, 20:13 avatar
Havran rozumiem, tych smutnych pribehov som si vypocula a videla aj ja vela, aj ked nemam tolko rokov ako ty skusennosti, ale stacilo mi to. Sucasne megarozkradanie spolocneho majetku nema obdobu. Osobne si myslim, ze musi dojst k nejakej vzbure, revolucii a neopravnene obohatenie budu musiet vydat spat. Ale zase kto si iniciatori revolucii? Zase len nejaka elita, ktora zbuntuje jednoduchych a uprimnych ludi, ktori vyuziju a majetok sa preleje z od jednej elity k druhej a narod bude tlieskat, ze spravodlivost dostala zadost.

9.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 20:28 avatar
Otilia - vieš to je tak: keď revolúciu spôsobia ľudia zbavení možnosti dôstojne žiť , to je vzbura a porušenie svätého práva na súkromné vlastníctvo. A čo sväté právo na dôstojný život? Kde je tá cirkev , čo a hovorí ? Vari niesme všetci dietky Božíe? . Ako je možné , že sa mrhá na svete takými prostriedkami , ktoré by umožnili každému dôstojný život na Zemi? V súčasnosti najmocnejšie špičky vo svete hľadajú cestu z tohoto marazmu , lebo vedia , že uvedomenie ľudí narastá do tej miery , že ich už nedokážu normálne zvládať.

11.
označiť príspevok

Otilia
   27. 1. 2012, 20:35 avatar
Havran niektori tvrdia, ze je to dosledok globalizacie, a ze hrstka financnych zralokov drzi a riadi tento svet. Ja osobne sa priklanam tiez k tomu nazoru. Kto chce mat najvacsiu moc, ten musi mat najviac penazi a budu mu sluzit aj politici, aj cirkevni hodnostari aj obycajni ludia za podradnu mzdu. Nic sa nezmeli, vzdy to tak bolo,ak neratame prvotnopospolnu spolocnost. Tiez si myslim, ze ked ludom bude priharat pod patami tak sa spamataju a budu hasit jednotlive ohniska - napr. sa zacnu hladat alternativy paliv, kontrolovanie a eliminovanie vypustania emisii do ovzdusia ... a cely rad dalsich.
Súhlasí havran

21.
označiť príspevok

feex8 muž
   28. 1. 2012, 00:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

7.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 20:18 avatar
Otilia - ak narážaš na to , že niektorých dôchodcov by mohla podporiť rodina , to chápem. Ale v skutočnosti socializmus bol nastavený tak , že poisťovňou bol vlastne národný majetok so svojími výrobnými prostriedkami - tie si však rozdali prívženci kapitalistického systému - ktorý však tu nemal žiadne korene , ani sociálne opory - jednoducho sa národ odstrihol od majetku a teraz nastala posledná fáza privatizácie , keď vo vytvorenej chudobe budú ľudia zhltnutí hyenami bez srdca a svedomia.

10.
označiť príspevok

Otilia
   27. 1. 2012, 20:29 avatar
Havran ano, ved vies princip subsidiarity, najprv si musi clovek pomoct sam, potom si vola na pomoc rodinu, potom obec a ine spolocenstva az nakoniec by mal zasahovat stat. Trefne, ze narod bol odstrihnuty od majetku - tak to je. Jasne, ze narod je chudobny. Okrem toho nezamestnanost, s tou sa stretne asi kazdy a uplna ubohost a svinstvo je kategoria "pracujuca chudoba" viac napr. tu www.eurofound.europa.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Skratka clovek ako dieta a student nema prijem, v produktivnom veku robi jak vol, ale nema adekvatnu mzdu a nasledne chudobna a beznadejna staroba...

12.
označiť príspevok

blueevil
   27. 1. 2012, 20:44 avatar
"Jasne, ze narod je chudobny" chudobny na €, či vlohy, ambicie ?

13.
označiť príspevok

Otilia
   27. 1. 2012, 20:46 avatar
Chudobny, ze nema peniaze. Vlohy mame a ambicie co ja viem, to je individualne.

16.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 21:03 avatar
tento princíp je zdeformovaný
Súhlasí Otilia

15.
označiť príspevok

trinity
   27. 1. 2012, 21:02 avatar
2. 3.

ale pan minister toto obhajoval tym, ze kto na to nebude mat, tak sa mu prispeje z myslim obce/vuc.. ak teda mu nebude moct pomoct pribuzenstvo.. inac, to bola najzvratenejsia obhajoba, aku som za posledny cas pocula.. nieco v zmysle "supli rodicov do ustavu a predali ich domcek a uzivali si peniazky pribuzni, tak my tomu zabranime, nech ma z toho nieco aj dedko a babka, ved to bol ich domcek" no hanba
Súhlasí Otilia, havran

4.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 20:01 avatar
Keď sa pozriete do očí tých starčekov , ktorí od života už nič nepýtajú a sú vďační za milé slovo , neviem , čo im mam povedať na ich nemú otázku. Sú takí bezmocní a vysvetlite im , že sú už len nepotrebný šrot , ktorý nikto nepotrebuje.
Súhlasí Otilia

14.
označiť príspevok

blueevil
   27. 1. 2012, 20:55 avatar
no niesu pokial nemaju zdravotnu vadu, zvyčajne ide o tiche umieranie, ktore im niekto vštiepil a tomu jednoducho s láskou uverili. čo zmôže vlastne stary človek dnes ? iba riskuje, ked vyde niekedy niekde na svetlo, že ho nieake opite neplnolete psychopatske decko pre dvacku zabije, lebo vraj počulo rodičov rozpravat sa, že berie ten stary človek peniaze za nich. to je dnes taky zaujimavy slovensky preslov, ala romska problematika&slovacko chytry a jasny pristup k veci

17.
označiť príspevok

havran
   27. 1. 2012, 21:08 avatar
to je deformácia spoločnosti v jej saných základoch - biblická Sodoma - To by bolo OK , lem keby potom sa už ľudia nasmerovali na novú humánnu cestu

18.
označiť príspevok

blueevil
   27. 1. 2012, 21:30 avatar
to pride samé, taka odplata: "akcia-reakcia" moderny človek paradoxne to nezvladol, nemame jednoducho na to, chybaju nam nieake bunky, sme odkazani na zánik, to je fakt, tato civilizacia sa nedožije 2020. to sa neda ospravedlnit čo sa tu deje, to je pruser   zdegenerovane opice

8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   27. 1. 2012, 20:19 avatar
Nemas co vysvetlovat, oni to vedia, že pre spolocnost šrotom sú...ale nevedia, že srotom pre spolocnost boli aj vtedy , keď boli produktívni. To im vysvetli- to nechápu.

27.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   29. 1. 2012, 14:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:22,  Viem, bol to asi Salatín, bol som už na ňom. *03*03
dnes, 20:21,  Americký trol má v svojej hlúpej hlave len Rusko :)
dnes, 20:20,  Kosodrevina je zaujímavá. Pri Liptovskej Lužnej si pamätám pred 20 rokmi sme boli s...
dnes, 20:16,  Aj mne by to chýbalo, ale milujem aj borovicu horskú alias kosodrevinu, tam mám krásne...
dnes, 20:14,  84. yebnuty multinick.
dnes, 20:14,  Tak, tak... Hory, kopce, zákutia ihličnatých lesov, trávnaté lúky a skaly, by mi veľmi...
dnes, 20:12,  Ja by som si nevedel predstaviť žiť na rovine, asi by som do troch dní uhynul. *03*03
dnes, 20:09,  Liptov tiež matne poznám, keď sme tam chodili z firmy predošlej. Tak letmo. Je to tam...
dnes, 20:06,  Ok, lenže domov je domov. Tieto kopce mám všetky pochodené a nevedel by som si predstaviť,...
dnes, 20:05,  Pekné, pripomína mi to Liptov. *04
dnes, 20:04,  No my Tatranci sme zocelenejší, taký Kriváň dať raz za týždeň nieje pre nás problém....
dnes, 20:02,  Tady: https://row.sk/cbc8A moj ctený domof :)
dnes, 20:01,  Keby som tam býval, tak by som to skúsil. Mne zatiaľ stačí stupák na Vršatecké Podhradie...
dnes, 20:00,  Autom, ale skús ten stupák na bajku ór pešobusom. *06*06*12
dnes, 19:59,  diky, ale hodnotenie je -13, asi to bude nejaky ofajc
dnes, 19:58,  Hento bolo po tej istej ceste, ktorá ide okolo LM. Popradu, Tatier, atď... Tadiaľ sme chodili....
dnes, 19:53,  Pekné to je, ale ja radšej vrcholy a nielen tie prírodné. *03*03
dnes, 19:52,  Tu je to: https://row.sk/gwdKG
dnes, 19:50,  A to zase nepoznám ja, kde sú tie vodopády ?
dnes, 19:47,  Ozaj Mila, Šútovské vodopády. ...Keď som robil pre firmu ATC a neskôr SELECTA (nápojové...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 916 bytes in 0,367 seconds)