Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

2-Záleží na nás

19
reakcií
1968
prečítaní
Tému 15. decembra 2010, 21:02 založil ruža.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 12. 2010
4
22. 08. 2010
79
10. 10. 2009
21
13. 02. 2012
48
12. 01. 2013
36
 
 


1.
označiť príspevok

ruža
   15. 12. 2010, 21:02 avatar
Po udalostiach z 11. septembra sa dcéra evanjelizátora Billyho Grahama zúčastnila rozhovoru v programe "Early Show" a moderátorka Jane Claysonová sa jej spýtala: "Ako mohol Boh niečo také dopustiť?" Anna Grahamová jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď.
Povedala: "Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z naších škôl, z našej vlády a z nášho života. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nechal na pokoji?"
Pozrime sa teda na to. Myslím si, že sa to začalo, keď sa Madeline Murrayová-OHarová(bola zavraždená, jej telo sa našlo nedávno) sťažovala že nechce v školách žiadne náboženstvo, a my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, že by bolo lepšie, keby sa Biblia v školách nečítala... Biblia, ktorá hovorí, nezabiješ, nepokradneš, a miluj svojho blížneho, ako seba samého. A my sme povedali OK.
Potom Dr. Benjamin Spock začal tvrdiť, že by sme nemali svoje deti trestať, keď sa zle správajú, lebo by sme tak mohli zraniť ich mladé osobnosti a narušiť ich sebaúctu (syn Dr.Spocka spáchal samovraždu), a my sme súhlasili: "Odborník určite vie, čo hovorí." Tak sme znovu povedali OK.
Potom niekto povedal učiteľom a riaditeľom, aby nevychovávali naše deti, keď sa správajú zle. A riaditelia povedali, aby žiadny člen učiteľského zboru netrestal študentov, keď sa neprístojne správajú, lebo nechcú stratiť dobré meno a určite nechcú, aby ich zažalovali.(Medzi výchovou a mlátením, fackaním, ponižovaním a kopaním je veľký rozdiel.) A my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, dovoľme naším dcéram, aby nezáväzne sexuálne žili a aby šli na potrat, keď chcú, a nemusia o tom dokonca povedať ani svojím rodičom. A my sme povedali OK.
Potom nejaký múdry člen školskej rady povedal, že chlapci zostanú chlapcami a aj tak budú robiť čo chcú, takže dajme naším synom toľko kondómov, koľko si len zažiadajú, aby si užili toľko zábavy, koľko len chcú. Nemusíme pritom hovoriť ich rodičom, že ich dostali v škole. A my sme povedali OK.
Potom niekto z vyšších úradníkov povedal, že nezáleží na tom, čo robíme v súkromí, ak poctivo pracujeme. Zase sme súhlasili a povedali, že nám nezáleží na tom, čo človek robí v súkromí, vrátane prezidenta, ak máme prácu a naša ekonomika je v poriadku.
Potom niekto povedal "Vydávajme časopisy s obrázkami nahých žien a nazvime to dobrým, realistickým ocenením krásy ženského tela." A my sme povedali OK.
Potom niekto posunul toto ocenenie ešte o krok ďalej a publikoval obrázky nahých detí. Ďalší krok urobil, keď ich sprístupnil na internete. A my sme povedali OK, odvolali sa predsa na slobodu prejavu.
Potom prišiel zábavný priemysel s tým, aby sme urobili televízne programy a natočili filmy, ktoré propagujú neúctu k ženám, rúhanie, a nezákonný sex. Povedali: "Nahrávajme hudbu, ktorá povzbudzuje ľudí k znásilňovaniu, drogám, vraždám, samovraždám a k preberaniu satanských vzorov." A my sme povedali: "Veď je to len zábava, nemá to žiadne negatívne vplyvy, aj tak to nikto neberie vážne, tak poďme na to." Teraz sa pýtame sami seba, prečo naše deti nemajú svedomie, prečo nerozoznávajú dobré od zlého a prečo pre nich nieje problémom zabiť cudzincov, svojich spolužiakov a samých seba.
Keby sme o tom dlhšie popremýšľali a pozreli sa hlbšie, možno by sme našli odpoveď. Myslím, že to má veľa do činenia s tým, že "ČLOVEK ŽNE, ČO ZASADIL".
"Drahý Bože , prečo si nezachránil to malé dievčatko, ktoré zabili v triede?" S pozdravom, znepokojený študent.
ODPOVEĎ: "Drahý, znepokojený študent, mám zakázané ísť do škôl." S pozdravom, Boh.
Je smiešne, ako ľahko ľudia zavrhnú Boha, a potom sa čudujú, prečo sa rútia do pekla.
Je smiešne, ako veríme všetkému, čo sa píše v novinách, a spochybňujeme všetko, čo hovorí Biblia.
Je smiešne, ako chce ísť každý do neba s tým, že nemusí veriť, myslieť si, hovoriť alebo robiť to, čo prikazuje Biblia.
Je smiešne, že niekto povie "Verím v Boha," ale stále nasleduje satana, ktorý, mimochodom, tiež "verí" v Boha.
Je smiešne, ako rýchlo sme pripravení súdiť, ale sami nechceme byť súdení.
Je smiešne, ako môžeš poslať tisíce "vtipov" emailom, ktoré sa budú rozširovať rýchlo ako oheň, keď však pošleš správy, ktoré hovoria o Bohu, ľudia si dvakrát premyslia, či ich pošlu ďalej.
Je smiešne, ako sa neslušné, nemravné, vulgárne a obscénne správy slobodne šíria kyber-priestorom, ale verejné diskusie o Bohu sú v školách a na pracoviskách potlačované.
Je smiešne, ako môže byť niekto v nedeľu zapálený pre Krista, ale ostatné dni v týždni je neviditeľným kresťanom.
Je smiešne, že keď budeš posielať túto správu ďalej, do okienka KOMU nezadáš veľa mien z tvojho adresára, lebo si si nie istý, čomu vlastne tí ľudia veria alebo čo si o tebe pomyslia, keď im dôjde od teba takýto mail.
Je smiešne, ako sa viacej obávam toho, čo si o mne pomyslia ľudia, než toho, čo si o mne pomyslí Boh.
Premýšľaš?

Ak nie, jednoducho ju vymaž... nikto sa nedozvie, že si to urobil.
Ak vymažeš tieto myšlienky, potom sa ľahostajne neopri o operadlo a nesťažuj sa, aký je tento svet zlý
Súhlasí veriaci


4.
označiť príspevok

veriaci muž
   16. 12. 2010, 12:15 avatar
ludia sa stazuju na boha ze dopusta take veci,ktore sa deju.ja sa pytam ,kto je na vine.kde sa berie to vsetko zle,v bohu?
alebo to doniesli martani?
nie za toto vsetko su si na vine ludia sami,pretoze odmietaju boha,odmietaju jeho slovo.som presvedceny tak ako zijem ze toto vsetko by sa nedialo ak by ludia neodmietali boha.vytvaraju si vlastne zakony,mozno aj myslene dobre a tie hotove ,ktore su v bozom slove si nevsimaju.nemaju si na co stazovat,boh nam dava slobodnu volu a my si mozeme vybrat.Len bozie slovo nas moze vytiahnut z toho blazinca,ktory sme si vytvorili.


5.
označiť príspevok

scirocco muž
   16. 12. 2010, 12:26 avatar
Dementní ľudia dávajú dementné otázky. A ešte dementnejší na ne ešte dementnejšie odpovede.


6.
označiť príspevok

veriaci muž
   16. 12. 2010, 12:38 avatar
vypada to tak ze len dementni ludia si vedia uvedomit ze su stvorenim a nie stvoritelia.jedna dementna otazka.Kedy si ludia uvedomia ze sa zamotavaju do vlastnej mudrosti?


20.
označiť príspevok

Poroslav muž
   18. 12. 2010, 17:54 avatar
Ty si to aj cital? Ja som to davnejsie cital, ale uz som mal volako plne zuby nabozenskej demagogie...


2.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   15. 12. 2010, 21:08 avatar
...
"Drahý Bože , prečo si nezachránil to malé dievčatko, ktoré zabili v triede?" S pozdravom, znepokojený študent.
ODPOVEĎ: "Drahý, znepokojený študent, mám zakázané ísť do škôl." S pozdravom, Boh.

...pre d0br0 tejt0 planety,by mal d0stat b0h zakaz sa v0bec priblizit k nej...s p0zdrav0m d.lane...


3.
označiť príspevok

dorota
   16. 12. 2010, 11:19 avatar
nuz na velku dieru velka zaplata...  


7.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 12. 2010, 13:20 avatar
ruža; ... táto téma nie je ukážkou toho, čomu všetkému ľudia dokážu uveriť, keď nepremýšľajú?  Nielenže sa prieči logike, ale je i dokladom toho, ako sa dá "zabiť Boh" veriacimi ...  


9.
označiť príspevok

veriaci muž
   16. 12. 2010, 15:07 avatar
otazka pre tull.nerozumiem ako to myslis"zabit Boh"mas to v uvodzovkach mozes to prosim blissie vysvetlit?
ja si uvedomujem co som ,uvedomujem si mieru svojej scitanosti,uvedomujem si tvoju scitanost.ale uvedomujem si ako som bohu vdacny za to ze mozem pit z tej rieky zivota,ktora nikdy nevyschne.


10.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 12. 2010, 16:44 avatar
veriaci; ... hovorí sa, že Nietzsche "zabil Boha", ja si myslím, že v tom majú prsty i samotní veriaci, ktorí "produkujúc" podobné nezmysly, ako je to i v tejto téme, dokonca tvrdiac o nich "jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď"; vykreslujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike, "zdravému rozumu" ...


12.
označiť príspevok

Petrana žena
   16. 12. 2010, 17:01 avatar
...Tulli, už sa preber! Keby veriaci produkovali iba exaktne overené teoanalýzy, nikdy by nepoznali Boha!
Súhlasí J.Tull


13.
označiť príspevok

veriaci muž
   16. 12. 2010, 17:56 avatar
ja v tom clanku nevidim nezmysly,akurat skutocnost opisanu tak ako to je.viera ktora sa prieci logike?to je co vlastne.nevypocitana viera?viera je podstatou toho coho sa nadejam a dovodom toho co nevidim.no a viera v cloveku rastie a silnie ak studuje bozie slovo.


8.
označiť príspevok

Well75 muž
   16. 12. 2010, 13:25 avatar
Najvacsia sranda je ako pred nedavnom arcibiskup povolil homosexualom prezervativ,ale normalnemu vztahu medzi muzom a zenou nie.
To uz je vazne na zamyslenie.
Súhlasí Petrana, Ónya


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   16. 12. 2010, 16:48 avatar
..aby sa do cirkvi nezaniesli pohlavné choroby? 


14.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 12. 2010, 09:10 avatar
veriaci; ... napísal som "vykresľujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike" Nie že sa všeobecne viera prieči logike. Je mnoho kresťanov, ktorí majú dostatok dôvodov prečo veria. Viera im poskytla pevný bod, dala zmysel, kvalitu ich životom, je pre nich dobrom ... je pre nich logicky opodstatnená /osobne poznám takých veriacich/. Ak je Boh všemocný, milosrdný, ktorý káže odpúšťať, nesúdiť, milovať i svojich nepriateľov ... je stelesnením lásky ..., tak okrem toho, že v úvodnom príspevku sú použité klamy: "argumentum ad misericordiam /argument pôsobiaci na city/, "Post hoc ergo propter hoc" /chybná časová následnosť/, používanie poloprávd ..., logicky odporuje viere v takéhoto Boha a ten „vtip“ o študentovi, je doslova jeho urážkou ...
A vôbec, zneužitie tragédie, nech ju už spôsobilo čokoľvek, na „propagáciu“ čohokoľvek, je cynizmus ako vyšitý ...
Súhlasím s tým, že za zlo, spôsobované človekom, je zodpovedný človek a svojou individuálnou mierou, i tí, čo ho práve nepáchajú ... Nie je za tým Boh, ale ani satan /ako sa to naznačuje/ ... Aby bolo takéhoto zla menej, nie je nutné dodržiavať desať Božích prikázaní, veď nakoniec si ich vysvetľujeme po svojom /aj prvý kto ich držal v „origináli“ si ich vysvetlil po svojom/. Možno by stačilo, keby sme sa všetci držali „pravekého“, nerobiť to čo nechceme, aby robili nám a ak by sa k tomu pridalo ešte i konať tak, ako chceme, aby konali všetci ... , ale to je naivita /ale, samozrejme, snahu usilovať sa o „dobro“ za naivné nepovažujem/ ...
 


19.
označiť príspevok

veriaci muž
   18. 12. 2010, 17:25 avatar
J.Tuul. uz som sa zlakol ze patris medzi tych ludi ,ktori sa pozeraju na svet cisto vedecky alebo ako by som to nazval bez citu,bez rozpoznania co je dobre a co zle.to asi tie predsudky ktore su v nas.znova si uvedomujem svoju scitanost,nie preto aby som mal komplexy,ale preto ze je zaujimave citat nazor niekoho scitaneho.V podstate s tebou suhlasim akurat ja za vsetkym zlym vidim satana.co sa tyka toho vtipu,ano ludia takto zosmiesnuju boha a zrejme pisu taketo vtipy po stenach.doslova si robime srandu s boha.
velmi ma zaujal tvoj postoj ku desatoru.mne sa to tazko vysvetluje tieto veci sa daju pochopit ak je clovek znovuzrodeny,ked uz nezije pod zakonom ale pod milostou.zakon je dobry aby sme poznali mantinely ,je lepsie naplnat zakon milovat boha a blizneho tak ako seba sameho.clovek nie je shopny dodrzat zakon,zlyha.ale pomocou bozou moze naplnit zakon.


15.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 12. 2010, 09:12 avatar
Petrana; k 12 ... súhlasím s "Keby veriaci produkovali iba exaktne overené teoanalýzy, nikdy by nepoznali Boha!" 


16.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 12. 2010, 13:39 avatar
Petrana; ... nestihol som dopísať: súhlasím s 12, len neviem z čoho sa to mám prebrať ...  


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 12. 2010, 13:51 avatar
...včera dávali takú celkom podarenú rozprávku v telke...Hviezdny prach sa volala. Ja netvrdím, že to, o čom tá rozprávka bola, bolo zo života a reálne. Bol to výtvor niekoho fantázie a v spolupráci niekoľkých mozgov vznikol film. Akési kolektívne vedomie je autorom. Jednotlivé postavy toho filmu môžu filozofovať o živote iba zo svojho individuálneho určenia, nie absolútneho. Prezentujú tvorcov. My sme si Boha nevymysleli, a je šuma fuk, čo si o ňom kto myslí a ako na to ide, či vedecky alebo cez empíriu...On si vymyslel nás. 


18.
označiť príspevok

ether muž
   18. 12. 2010, 14:06 avatar
čo to je za blbosť?
kašleme na bibliu v škole, ale nekašleme na "nezabješ" etc. kašleme na náboženstvo a jeho monopól... rozdávamé kondómy, ale nehovoríme sexujte do zblbnutia, hovoríme keď sexujete, buďte zodpovední... časopisy ako reálne ocenenie ženskej krásy, to snáď už ani nemusím komentovať tak ako aj všetko ostatné...
autor si vymýšľa, prispôsobuje a uznáva svoj sexy pohľad a pritom sa ešte tvár ako morálny spasiteľ a učiteľ... mrzí ma, že som to čítal 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:21,  2)Lemmy A odkiaľ sa berú túžby ? Niekto niečo musí predložiť, aby sa po tom túžilo....
dnes, 11:20,  2( Lemmy Podľa teba, je rozpínanie mysle, pokrokom ?
dnes, 11:18,  tomino, vsak to je vasa filozofia, hlasate evanjelium prosperity....kto je chudobny, tak toho Boh...
dnes, 11:02,  nájdi 10 rozdielov....
dnes, 11:01,  Aha Titi, Pozri...
dnes, 11:00,  Aj ten obyčajný kostol na dedine je luxusný a jeho stavba drahá... a to nehovorím o...
dnes, 10:52,  to pocujem prvykrat....asi si nebol v kostol po beznych dedinkach.....a bol si vobec dnes na omsi...
dnes, 10:49,  RKC sa topí v luxuse, takže nemože byť cirkvou kristovou.... to vie každý kto vstúpi do...
dnes, 10:46,  iba truhlik vystupi z RKC a ide k znovuzrodenym......to si kludne mohol ist aj k jehovistom *57
dnes, 10:44,  rozpravka je to len u hlupych ateistov......miliardy ludi nasleduje Jezisa Krista, je to osobny...
dnes, 10:43,  Už rok a pol som protestantom. Kebyže nie si prilepený na stoličke, tiež by si prestal...
dnes, 10:42,  tomas.....tento mesiac si znovuzrodeny, buduci budes co ? rastafarian ? hinduista ??? opat...
dnes, 10:40,  co mu nerozumies ? ze ti povedal, ze ta odviedol satan ????
dnes, 10:38,  Aj keby to neolutoval, aj tak by si mu mal odpustiť.... KAZDEMU ! A nielen kajúcnikom... Ale...
dnes, 08:47,  Ako je možne, ked som mal vyhrady voci katolickemu uceniu a ten kňaz ma aj tak zaradil medzi...
dnes, 08:13,  Boh je fikcia, ale nevravme to nahlas....
dnes, 08:05,  Rozprávka o Kristovi je vhodná len pre dospelé deti. To je pre takých ako si ty. Vek máš...
dnes, 07:59,  Nielen o mne klameš, ale aj ignoruješ 14. Tebe to asi nikdy do konca života neťukne, na čo...
dnes, 07:57,  Nič také predsa netvrdím, neklam o mne. Použil som slovovymýšľať. Vidím, že výmysly o...
dnes, 07:50,  odviedol ta satan *53*53*53*53*53
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Priatelia sú príbuzní, ktorých si ľudia vyberajú sami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 923 bytes in 0,231 seconds)