hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

2-Záleží na nás

príspevkov
20
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 15.12.2010 21:02
posledná zmena 18.12.2010 17:54
1
15.12.2010, 21:02
Po udalostiach z 11. septembra sa dcéra evanjelizátora Billyho Grahama zúčastnila rozhovoru v programe "Early Show" a moderátorka Jane Claysonová sa jej spýtala: "Ako mohol Boh niečo také dopustiť?" Anna Grahamová jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď.
Povedala: "Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z naších škôl, z našej vlády a z nášho života. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nechal na pokoji?"
Pozrime sa teda na to. Myslím si, že sa to začalo, keď sa Madeline Murrayová-OHarová(bola zavraždená, jej telo sa našlo nedávno) sťažovala že nechce v školách žiadne náboženstvo, a my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, že by bolo lepšie, keby sa Biblia v školách nečítala... Biblia, ktorá hovorí, nezabiješ, nepokradneš, a miluj svojho blížneho, ako seba samého. A my sme povedali OK.
Potom Dr. Benjamin Spock začal tvrdiť, že by sme nemali svoje deti trestať, keď sa zle správajú, lebo by sme tak mohli zraniť ich mladé osobnosti a narušiť ich sebaúctu (syn Dr.Spocka spáchal samovraždu), a my sme súhlasili: "Odborník určite vie, čo hovorí." Tak sme znovu povedali OK.
Potom niekto povedal učiteľom a riaditeľom, aby nevychovávali naše deti, keď sa správajú zle. A riaditelia povedali, aby žiadny člen učiteľského zboru netrestal študentov, keď sa neprístojne správajú, lebo nechcú stratiť dobré meno a určite nechcú, aby ich zažalovali.(Medzi výchovou a mlátením, fackaním, ponižovaním a kopaním je veľký rozdiel.) A my sme povedali OK.
Potom niekto povedal, dovoľme naším dcéram, aby nezáväzne sexuálne žili a aby šli na potrat, keď chcú, a nemusia o tom dokonca povedať ani svojím rodičom. A my sme povedali OK.
Potom nejaký múdry člen školskej rady povedal, že chlapci zostanú chlapcami a aj tak budú robiť čo chcú, takže dajme naším synom toľko kondómov, koľko si len zažiadajú, aby si užili toľko zábavy, koľko len chcú. Nemusíme pritom hovoriť ich rodičom, že ich dostali v škole. A my sme povedali OK.
Potom niekto z vyšších úradníkov povedal, že nezáleží na tom, čo robíme v súkromí, ak poctivo pracujeme. Zase sme súhlasili a povedali, že nám nezáleží na tom, čo človek robí v súkromí, vrátane prezidenta, ak máme prácu a naša ekonomika je v poriadku.
Potom niekto povedal "Vydávajme časopisy s obrázkami nahých žien a nazvime to dobrým, realistickým ocenením krásy ženského tela." A my sme povedali OK.
Potom niekto posunul toto ocenenie ešte o krok ďalej a publikoval obrázky nahých detí. Ďalší krok urobil, keď ich sprístupnil na internete. A my sme povedali OK, odvolali sa predsa na slobodu prejavu.
Potom prišiel zábavný priemysel s tým, aby sme urobili televízne programy a natočili filmy, ktoré propagujú neúctu k ženám, rúhanie, a nezákonný sex. Povedali: "Nahrávajme hudbu, ktorá povzbudzuje ľudí k znásilňovaniu, drogám, vraždám, samovraždám a k preberaniu satanských vzorov." A my sme povedali: "Veď je to len zábava, nemá to žiadne negatívne vplyvy, aj tak to nikto neberie vážne, tak poďme na to." Teraz sa pýtame sami seba, prečo naše deti nemajú svedomie, prečo nerozoznávajú dobré od zlého a prečo pre nich nieje problémom zabiť cudzincov, svojich spolužiakov a samých seba.
Keby sme o tom dlhšie popremýšľali a pozreli sa hlbšie, možno by sme našli odpoveď. Myslím, že to má veľa do činenia s tým, že "ČLOVEK ŽNE, ČO ZASADIL".
"Drahý Bože , prečo si nezachránil to malé dievčatko, ktoré zabili v triede?" S pozdravom, znepokojený študent.
ODPOVEĎ: "Drahý, znepokojený študent, mám zakázané ísť do škôl." S pozdravom, Boh.
Je smiešne, ako ľahko ľudia zavrhnú Boha, a potom sa čudujú, prečo sa rútia do pekla.
Je smiešne, ako veríme všetkému, čo sa píše v novinách, a spochybňujeme všetko, čo hovorí Biblia.
Je smiešne, ako chce ísť každý do neba s tým, že nemusí veriť, myslieť si, hovoriť alebo robiť to, čo prikazuje Biblia.
Je smiešne, že niekto povie "Verím v Boha," ale stále nasleduje satana, ktorý, mimochodom, tiež "verí" v Boha.
Je smiešne, ako rýchlo sme pripravení súdiť, ale sami nechceme byť súdení.
Je smiešne, ako môžeš poslať tisíce "vtipov" emailom, ktoré sa budú rozširovať rýchlo ako oheň, keď však pošleš správy, ktoré hovoria o Bohu, ľudia si dvakrát premyslia, či ich pošlu ďalej.
Je smiešne, ako sa neslušné, nemravné, vulgárne a obscénne správy slobodne šíria kyber-priestorom, ale verejné diskusie o Bohu sú v školách a na pracoviskách potlačované.
Je smiešne, ako môže byť niekto v nedeľu zapálený pre Krista, ale ostatné dni v týždni je neviditeľným kresťanom.
Je smiešne, že keď budeš posielať túto správu ďalej, do okienka KOMU nezadáš veľa mien z tvojho adresára, lebo si si nie istý, čomu vlastne tí ľudia veria alebo čo si o tebe pomyslia, keď im dôjde od teba takýto mail.
Je smiešne, ako sa viacej obávam toho, čo si o mne pomyslia ľudia, než toho, čo si o mne pomyslí Boh.
Premýšľaš?

Ak nie, jednoducho ju vymaž... nikto sa nedozvie, že si to urobil.
Ak vymažeš tieto myšlienky, potom sa ľahostajne neopri o operadlo a nesťažuj sa, aký je tento svet zlý
👍: veriaci
none
4

1. 15.12.2010, 21:02

Po udalostiach z 11. septembra sa dcéra evanjelizátora Billyho Grahama zúčastnila rozhovoru v programe "Early Show" a moderátorka Jane Claysonová sa jej spýtala: "Ako mohol Boh niečo také dopustiť?" Anna Grahamová jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď.
Povedala: "Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z naších škôl, z našej vlády a z nášho života. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nec...

16.12.2010, 12:15
ludia sa stazuju na boha ze dopusta take veci,ktore sa deju.ja sa pytam ,kto je na vine.kde sa berie to vsetko zle,v bohu?
alebo to doniesli martani?
nie za toto vsetko su si na vine ludia sami,pretoze odmietaju boha,odmietaju jeho slovo.som presvedceny tak ako zijem ze toto vsetko by sa nedialo ak by ludia neodmietali boha.vytvaraju si vlastne zakony,mozno aj myslene dobre a tie hotove ,ktore su v bozom slove si nevsimaju.nemaju si na co stazovat,boh nam dava slobodnu volu a my si mozeme vybrat.Len bozie slovo nas moze vytiahnut z toho blazinca,ktory sme si vytvorili.
none
5

1. 15.12.2010, 21:02

Po udalostiach z 11. septembra sa dcéra evanjelizátora Billyho Grahama zúčastnila rozhovoru v programe "Early Show" a moderátorka Jane Claysonová sa jej spýtala: "Ako mohol Boh niečo také dopustiť?" Anna Grahamová jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď.
Povedala: "Verím, že Boh je hlboko zarmútený tým, čo sa stalo, tak ako aj my, ale roky sme Bohu hovorili, aby odišiel z naších škôl, z našej vlády a z nášho života. Ako môžeme očakávať, že nás Boh požehná a ochráni, keď ho žiadame, aby nás nec...

16.12.2010, 12:26
Dementní ľudia dávajú dementné otázky. A ešte dementnejší na ne ešte dementnejšie odpovede. 😉
none
6

5. 16.12.2010, 12:26

Dementní ľudia dávajú dementné otázky. A ešte dementnejší na ne ešte dementnejšie odpovede. 😉

16.12.2010, 12:38
vypada to tak ze len dementni ludia si vedia uvedomit ze su stvorenim a nie stvoritelia.jedna dementna otazka.Kedy si ludia uvedomia ze sa zamotavaju do vlastnej mudrosti?
none
20

5. 16.12.2010, 12:26

Dementní ľudia dávajú dementné otázky. A ešte dementnejší na ne ešte dementnejšie odpovede. 😉

18.12.2010, 17:54
Ty si to aj cital? Ja som to davnejsie cital, ale uz som mal volako plne zuby nabozenskej demagogie...
none
2
15.12.2010, 21:08
...
"Drahý Bože , prečo si nezachránil to malé dievčatko, ktoré zabili v triede?" S pozdravom, znepokojený študent.
ODPOVEĎ: "Drahý, znepokojený študent, mám zakázané ísť do škôl." S pozdravom, Boh.

...pre d0br0 tejt0 planety,by mal d0stat b0h zakaz sa v0bec priblizit k nej...s p0zdrav0m d.lane...
none
3
16.12.2010, 11:19
nuz na velku dieru velka zaplata...
none
7
16.12.2010, 13:20
ruža; ... táto téma nie je ukážkou toho, čomu všetkému ľudia dokážu uveriť, keď nepremýšľajú? Nielenže sa prieči logike, ale je i dokladom toho, ako sa dá "zabiť Boh" veriacimi ...
none
9

7. J.Tull 16.12.2010, 13:20

ruža; ... táto téma nie je ukážkou toho, čomu všetkému ľudia dokážu uveriť, keď nepremýšľajú? Nielenže sa prieči logike, ale je i dokladom toho, ako sa dá "zabiť Boh" veriacimi ...

16.12.2010, 15:07
otazka pre tull.nerozumiem ako to myslis"zabit Boh"mas to v uvodzovkach mozes to prosim blissie vysvetlit?
ja si uvedomujem co som ,uvedomujem si mieru svojej scitanosti,uvedomujem si tvoju scitanost.ale uvedomujem si ako som bohu vdacny za to ze mozem pit z tej rieky zivota,ktora nikdy nevyschne.
none
10

9. veriaci 16.12.2010, 15:07

otazka pre tull.nerozumiem ako to myslis"zabit Boh"mas to v uvodzovkach mozes to prosim blissie vysvetlit?
ja si uvedomujem co som ,uvedomujem si mieru svojej scitanosti,uvedomujem si tvoju scitanost.ale uvedomujem si ako som bohu vdacny za to ze mozem pit z tej rieky zivota,ktora nikdy nevyschne.

16.12.2010, 16:44
veriaci; ... hovorí sa, že Nietzsche "zabil Boha", ja si myslím, že v tom majú prsty i samotní veriaci, ktorí "produkujúc" podobné nezmysly, ako je to i v tejto téme, dokonca tvrdiac o nich "jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď"; vykreslujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike, "zdravému rozumu" ...
none
12

10. J.Tull 16.12.2010, 16:44

veriaci; ... hovorí sa, že Nietzsche "zabil Boha", ja si myslím, že v tom majú prsty i samotní veriaci, ktorí "produkujúc" podobné nezmysly, ako je to i v tejto téme, dokonca tvrdiac o nich "jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď"; vykreslujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike, "zdravému rozumu" ...

16.12.2010, 17:01
...Tulli, už sa preber! Keby veriaci produkovali iba exaktne overené teoanalýzy, nikdy by nepoznali Boha!
👍: J.Tull
none
13

10. J.Tull 16.12.2010, 16:44

veriaci; ... hovorí sa, že Nietzsche "zabil Boha", ja si myslím, že v tom majú prsty i samotní veriaci, ktorí "produkujúc" podobné nezmysly, ako je to i v tejto téme, dokonca tvrdiac o nich "jej dala veľmi hlbokú a múdru odpoveď"; vykreslujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike, "zdravému rozumu" ...

16.12.2010, 17:56
ja v tom clanku nevidim nezmysly,akurat skutocnost opisanu tak ako to je.viera ktora sa prieci logike?to je co vlastne.nevypocitana viera?viera je podstatou toho coho sa nadejam a dovodom toho co nevidim.no a viera v cloveku rastie a silnie ak studuje bozie slovo.
none
8
16.12.2010, 13:25
Najvacsia sranda je ako pred nedavnom arcibiskup povolil homosexualom prezervativ,ale normalnemu vztahu medzi muzom a zenou nie.
To uz je vazne na zamyslenie.
none
11

8. 16.12.2010, 13:25

Najvacsia sranda je ako pred nedavnom arcibiskup povolil homosexualom prezervativ,ale normalnemu vztahu medzi muzom a zenou nie.
To uz je vazne na zamyslenie.

16.12.2010, 16:48
..aby sa do cirkvi nezaniesli pohlavné choroby?
none
14
18.12.2010, 09:10
veriaci; ... napísal som "vykresľujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike" Nie že sa všeobecne viera prieči logike. Je mnoho kresťanov, ktorí majú dostatok dôvodov prečo veria. Viera im poskytla pevný bod, dala zmysel, kvalitu ich životom, je pre nich dobrom ... je pre nich logicky opodstatnená /osobne poznám takých veriacich/. Ak je Boh všemocný, milosrdný, ktorý káže odpúšťať, nesúdiť, milovať i svojich nepriateľov ... je stelesnením lásky ..., tak okrem toho, že v úvodnom príspevku sú použité klamy: "argumentum ad misericordiam /argument pôsobiaci na city/, "Post hoc ergo propter hoc" /chybná časová následnosť/, používanie poloprávd ..., logicky odporuje viere v takéhoto Boha a ten „vtip“ o študentovi, je doslova jeho urážkou ...
A vôbec, zneužitie tragédie, nech ju už spôsobilo čokoľvek, na „propagáciu“ čohokoľvek, je cynizmus ako vyšitý ...
Súhlasím s tým, že za zlo, spôsobované človekom, je zodpovedný človek a svojou individuálnou mierou, i tí, čo ho práve nepáchajú ... Nie je za tým Boh, ale ani satan /ako sa to naznačuje/ ... Aby bolo takéhoto zla menej, nie je nutné dodržiavať desať Božích prikázaní, veď nakoniec si ich vysvetľujeme po svojom /aj prvý kto ich držal v „origináli“ si ich vysvetlil po svojom/. Možno by stačilo, keby sme sa všetci držali „pravekého“, nerobiť to čo nechceme, aby robili nám a ak by sa k tomu pridalo ešte i konať tak, ako chceme, aby konali všetci ... , ale to je naivita /ale, samozrejme, snahu usilovať sa o „dobro“ za naivné nepovažujem/ ...
none
19

14. J.Tull 18.12.2010, 09:10

veriaci; ... napísal som "vykresľujú Boha tak, že sa potom viera v neho prieči logike" Nie že sa všeobecne viera prieči logike. Je mnoho kresťanov, ktorí majú dostatok dôvodov prečo veria. Viera im poskytla pevný bod, dala zmysel, kvalitu ich životom, je pre nich dobrom ... je pre nich logicky opodstatnená /osobne poznám takých veriacich/. Ak je Boh všemocný, milosrdný, ktorý káže odpúšťať, nesúdiť, milovať i svojich nepriateľov ... je stelesnením lásky ..., tak okrem toho, že v úvodnom prísp...

18.12.2010, 17:25
J.Tuul. uz som sa zlakol ze patris medzi tych ludi ,ktori sa pozeraju na svet cisto vedecky alebo ako by som to nazval bez citu,bez rozpoznania co je dobre a co zle.to asi tie predsudky ktore su v nas.znova si uvedomujem svoju scitanost,nie preto aby som mal komplexy,ale preto ze je zaujimave citat nazor niekoho scitaneho.V podstate s tebou suhlasim akurat ja za vsetkym zlym vidim satana.co sa tyka toho vtipu,ano ludia takto zosmiesnuju boha a zrejme pisu taketo vtipy po stenach.doslova si robime srandu s boha.
velmi ma zaujal tvoj postoj ku desatoru.mne sa to tazko vysvetluje tieto veci sa daju pochopit ak je clovek znovuzrodeny,ked uz nezije pod zakonom ale pod milostou.zakon je dobry aby sme poznali mantinely ,je lepsie naplnat zakon milovat boha a blizneho tak ako seba sameho.clovek nie je shopny dodrzat zakon,zlyha.ale pomocou bozou moze naplnit zakon.
none
15
18.12.2010, 09:12
Petrana; k 12 ... súhlasím s "Keby veriaci produkovali iba exaktne overené teoanalýzy, nikdy by nepoznali Boha!"
none
16

15. J.Tull 18.12.2010, 09:12

Petrana; k 12 ... súhlasím s "Keby veriaci produkovali iba exaktne overené teoanalýzy, nikdy by nepoznali Boha!"

18.12.2010, 13:39
Petrana; ... nestihol som dopísať: súhlasím s 12, len neviem z čoho sa to mám prebrať ...
none
17

16. J.Tull 18.12.2010, 13:39

Petrana; ... nestihol som dopísať: súhlasím s 12, len neviem z čoho sa to mám prebrať ...

18.12.2010, 13:51
...včera dávali takú celkom podarenú rozprávku v telke...Hviezdny prach sa volala. Ja netvrdím, že to, o čom tá rozprávka bola, bolo zo života a reálne. Bol to výtvor niekoho fantázie a v spolupráci niekoľkých mozgov vznikol film. Akési kolektívne vedomie je autorom. Jednotlivé postavy toho filmu môžu filozofovať o živote iba zo svojho individuálneho určenia, nie absolútneho. Prezentujú tvorcov. My sme si Boha nevymysleli, a je šuma fuk, čo si o ňom kto myslí a ako na to ide, či vedecky alebo cez empíriu...On si vymyslel nás.
none
18
18.12.2010, 14:06
čo to je za blbosť?
kašleme na bibliu v škole, ale nekašleme na "nezabješ" etc. kašleme na náboženstvo a jeho monopól... rozdávamé kondómy, ale nehovoríme sexujte do zblbnutia, hovoríme keď sexujete, buďte zodpovední... časopisy ako reálne ocenenie ženskej krásy, to snáď už ani nemusím komentovať tak ako aj všetko ostatné...
autor si vymýšľa, prispôsobuje a uznáva svoj sexy pohľad a pritom sa ešte tvár ako morálny spasiteľ a učiteľ... mrzí ma, že som to čítal
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 139 492 B vygenerované za : 0.157 s unikátne zobrazenia tém : 47 722 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.