Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

2 000 ročné voľby do rajskej Zemi skončili!

20
reakcií
478
prečítaní
Tému 5. novembra 2017, 04:24 založil teolog.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 04:24 avatar
“A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom! A potom príde koniec.” - Matúš 24:14.

Podľa oficiálnej správy z vedúceho výboru, toto proroctvo sa už v podstate splnilo! Len veľmi málo ľudí zo všetkých miliárd, čo žili na Zemi, si volí správne!

2.
označiť príspevok

veriaci-4
   5. 11. 2017, 06:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

3.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 06:36 avatar
Jednoducho! Jehova je jediný pravý Boh...:-)

4.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 11. 2017, 07:06 avatar
Ano, ale poopravim ta, JAHVE....a cas sa krati,cim skor vypadnes z jehovistickej sekty...tym mas vacsiu sancu, ze ta Boh nezatrati!

5.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 07:50 avatar
Áno, čas sa kráti! Ale pre koho?! Pre všetkých, ktorí odporujú Jehovovi, jeho synovi a dnes žijúcim pomazaným bratom Krista!

6.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 11. 2017, 08:01 avatar
Vy ste zradili este aj protestantsku odnoz, jehovisti si plne ponesu zodpovednost na poslednom sude!
Komplet ste Kristovo ucenie prevratili hore nohami....nechcel by som byt v tvojej kozi....

7.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 08:08 avatar
A ty si na to odborník...? Daj príklad, prosím?

8.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 11. 2017, 08:20 avatar
Pozri si diskutujuceho Luthera, ten vam pekne ukazal, ako ste cielene prekrutili Bozie slovo....

10.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 08:39 avatar
Daj nám jeden jeho príklad, prosím.

11.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 11. 2017, 08:42 avatar
Teraz idem do kostola, potom sa ti ozvem...len neviem, ci to ma vyznam s ludmi, ktori si srdce i rozum zatvrdili...

14.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 11. 2017, 10:18 avatar

15.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 11. 2017, 12:08 avatar
1

Mat 9:35A Ježiš chodil po všetkých tých mestách a mestečkách a učil v ich synagógach a kázal evanjelium kráľovstva a uzdravoval každý neduh i každú chorobu medzi ľudom.

Toto je v Biblii: Mat 24:14 A toto evanjelium kráľovstva bude hlásané po celom svete na svedoctvo všetkým národom, a vtedy prijde koniec.

Tak teda SJ pozmenili a namiesto „evanjelium kráľovstva zmenili na evanjelium o kráľovstve. Ale evanjelium kráľovstva má svoj obsah a je to radostná správa o hotom spasení v Kristu vybojovanom samotným Bohom a prijímame toto hotové spasenie vierou v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy – Ježiša Krista. To nie je len o tom že len príde. To nie je strašenie ľudí armagedonom, aby vstúpili do vášho spoločenstva a tak boli vraj takto zachránení pred zničením. Evanjelium Ježiša Krista to nie je evanjelium strachu, ale radosti. No a kráľovstvo Božie je radosť a pokoj vo Svätom Duchu. Takže to nie len že príde, ale aj už prišlo. Mat 12:28 Ale jestli ja Duchom Božím vyháňam démonov, vtedy nečakane prišlo k vám kráľovstvo Božie. Luk17 20A keď sa ho opýtali farizeovia, kedy prijde kráľovstvo Božie, odpovedal im a riekol: Kráľovstvo Božie neprijde s pozorovaním, 21ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami!

A teraz mi povedz, prečo ste pozmenili vo vašej Biblii z "evanjelium kráľovstva"na evanjelium o kráľovstve?

Evanjelium Ježiša Krista je to tá dobrá a radostná zvesť – správa, ktorá nám oznamuje o spasení v Kristu (pozor – nie že možno budeme spasení, ale oznamuje o istote spasenia v Kristu). Oznamuje o diele milosti, ktoré je dokončeným a dokonalým dielom Boha. Oznamuje, čo všetko Boh už urobil pre našu spásu a dokončil to dielo! Istota spásy nie je sebadôvera, ale naopak plná dôvera v Božie Slovo – zasľúbenie Božie, ktoré jasne hovorí o spasení z milosti skrze vieru a to bez zásluh a zdarma – bez nášho pričinenia. Teda toto vylučuje akúkoľvek možnosť prispenia k tomúto dokonalému dielu milosti zo strany človeka, ktoré by bolo vždy poznačené nedokonalosťou.

Milosť Božia je neobmedzené pôsobenie lásky Božej. Boh dokončil dielo milosti na kríži, aby uspokojil svoju spravodlivosť a aby Božia láska mohla neobmedzene pôsobiť v milosti a povedal – dokonané je! Podmienkou na uplatnenie milosti je viera v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy na kríži – Ježiša Krista, ktorý zomrel a bol pochovaný, ktorý vstal z mŕtvych a ukázal sa mnohým, ktorý odišiel k Otcovi na nebesiach aby pripravil nám miesto, aby tam kde je On aj my sme boli, ktorý poslal vo svojom zasľúbení k nám Tešiteľa – toho Ducha Pravdy, aby uvádzal do každej Pravdy. Ján 14:3 pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli.

Teda z viery, aby bolo podľa milosti! Ak to v jednoduchosti zhrniem, tak nám zvestuje, že sme spasení jedine z milosti skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy – Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma – bez nášho pričinenia. Oznamuje, že to jedine Boh to všetko urobil, aby nás spasil a ako vieme, tak dokončil to dokonalé dielo milosti a povedal – dokonané je! Teda aby sme vedeli že máme večný život!: Ján5 11A toto je to svedoctvo, že nám Bôh dal večný život, a ten život je v jeho Synovi. 12Ten, kto má Syna, má život; kto nemá Syna Božieho, nemá života.13To som napísal vám veriacim v meno Syna Božieho nato, aby ste vedeli, že máte večný život a aby ste verili v meno Syna Božieho.

Čo je záslužné na samozrejmosti dobrých skutkov? Dobré skutky - skutky viery a ovocie ducha sú následkom a nie príčinou uverenia v Ježiša. Preto sa aj volajú skutky viery, lebo vychádzajú z viery a nie z bezbožnosti na Božiu chválu a nie našu. Preto sa aj volá ovocie ducha Svätého, lebo toto ovocie donáša Svätý Duch.

16.
označiť príspevok

litiliti muž
   5. 11. 2017, 12:16 avatar
Jehovisti budu plne zodpovedni pred Bohom, zato co urobili s Bibliou....nechcel by som byt v ich kozi :(

18.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 11. 2017, 22:16 avatar

17.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 11. 2017, 22:10 avatar
15,.......vieš koľko krát je zmienka o posolstve/evanjeliu/ o kráľovstve? Rád sa hráš o slovíčkach,....a to len preto,že neviete ani čo je "Božie kráľovstvo"!?
------------------------------------
Evanjelický preklad Mat.24:14,....... "Toto evanjelium o kráľovstve bude sa zvestovať po celom svete na svedectvo všetkým národom, a potom príde koniec."
Ekumenický preklad:......."A toto evanjelium o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete na svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec. "
Botekov,katolícky preklad:....."Táto Dobrá zvesť o kráľovstve sa bude hlásať po celom svete ako svedectvo všetkým národom. A potom príde koniec."

Realita, ty si srandista,.....

19.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 11. 2017, 23:10 avatar
17
Zmysel vám uniká. U vás to evokuje iný význam a ty to vieš. Evanjelium kráľovstva má obsah - zvesť o spasení v Kristu a ten obsah sa zvestuje po celom svete. Evanjelium kráľovstva je predsa evanjelium Ježiša Krista. Teda kto mu uverí, vstupuje do tohoto kráľovstva pokoja a radosti v Duchu Svätom. Teda to evanjelium sa zvestuje a nie o kráľovstve SJ, ktoré podľa vás ešte len príde a strašíte ľudí armagedonoma, aby sa pred zničením zachránili členstvom v spoločenstve SJ. Vidíš ten rozdiel? Vy zvestujete o vašom vlastnom kráľovstve SJ a nie o evanjeliu kráľovstva Božieho - o evanjeliu Ježiša Krista.

Z gréckeho prekladu je evanjelium kráľovstva a tak podobne to vystihuje Roháčkov preklad a aj Český Kralický. Pojem - "evanjelium o kráľovstve" evokuje u SJ iný význam. Pritom neviete nič o skutočnom evanjeliu kráľovstva - evanjeliu Ježiša Krista. Toto evanjelium neprijímate a preto ho ani nemôžete zvestovať hoci tvrdíte, že jedine vy jediní na celom svete ho zvestujete. No vy zvestujete o vlastnom kráľovstve a vaším evanjeliom je evanjelium strachu z armagedonu - zničenia a nezvestujete evanjelium Ježiša Krista vierou v ktoré človek vstupuje srdcom, do kráľovstva Božieho. To je priepastný rozdiel medzi vaším zvestovaním a zvestovaním vykúpených v Kristu.

Teda nezvestujete evanjelium kráľovstva - evanjelium Ježiša Krista, ktoré jasne hovorí o spasení jedine z milosti Božej skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma – teda bez nášho pričinenia. Nezvestujete o istote spasenia v Kristu.
A o tom to všetko je.
Súhlasí litiliti

20.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 11. 2017, 23:36 avatar
19,....stále sa odvolávaš na jeden obrazný význam kráľovstva,ale necituješ desiatky iných textov,kde je jasné,že ide o doslovnú vládu v nebi! prečo?
A väčšina prekladov prekladá dané texty ,tak ako i JS.
Daniel 2:44....."A za dní tých kráľov zriadi nebeský Boh kráľovstvo, ktoré nebude nikdy zničené. A kráľovstvo nebude prenesené na nijaký iný ľud. Rozdrví a ukončí všetky tieto kráľovstvá a ono samo bude stáť až na neurčité časy;"

Rozumieš tomuto textu? O tom je celé Písmo: Božia vláda versus ľudská vláda!

21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   5. 11. 2017, 23:52 avatar
17

Shagara

Napíšem trošku po lopate, aby aj ostatní videli ten priepastný rozdiel

SJ zvestujú evanjelium o kráľovstve no v skutočnosti myslia na kráľovstvo SJ, ktoré má vraj príjsť. No a vydávajú ho za Božie kráľovstvo. Ako byť v budúcnosti účastný tohoto ich kráľovstva a teda hlavne ako sa vyhnúť zničeniu v armagedone je členstvo v spoločenstve SJ a samozrejme skutky, plnením ktorých sa to podmieňuje. To je podstata toho čo zvestujú.

No a čo je to v skutočnosti podľa Písma zvestovať evanjelium kráľovstva - evanjelium Ježiša Krista?

Zvestovať evanjelium kráľovstva je zvestovať evanjelium Ježiša Krista. No a toto evanjelium Ježiša Krista nám oznamuje o hotovom spasení vybojovanom samotným Bohom a to spasenie je jedine z milosti skrze vieru a to bez zásluh a zdarma. Spasenie je teda darom od Boha. Žiadnym plnením skutkov sa nepodmieňuje, jedine skrz vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista a takto vykúpený v Kristu vstupuje s istotou spasenia a to už teraz a to srdcom do kráľovstva pokoja a radosti v Duchu Svätom a toto kráľovstvo je večným kráľovstvom a vykúpený po vzkriesení do nesmrteľného tela už naveky z nekonečnej vďačnosti oslavuje Boha na novej zemi, kde nieto bolesti, smrti, kde niet nič nečisté čo činí lož. .

9.
označiť príspevok

gabriel pb
   5. 11. 2017, 08:22 avatar
hare rama

12.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 09:00 avatar
Hľadaj koľko chceš, hinduisti nepoznajú ani pravdu, ani zmysel života!

13.
označiť príspevok

teolog
   5. 11. 2017, 09:01 avatar
Prvé spevy véd údajne skomponovali takmer pred 3000 rokmi a zachovávali ústnym podaním. „Táto véda bola zapísaná až v štrnástom storočí nášho letopočtu,“ uvádza P. K. Saratkumar v knihe History of India (Dejiny Indie).
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:16,  Aj mne by to chýbalo, ale milujem aj borovicu horskú alias kosodrevinu, tam mám krásne...
dnes, 20:14,  84. yebnuty multinick.
dnes, 20:14,  Tak, tak... Hory, kopce, zákutia ihličnatých lesov, trávnaté lúky a skaly, by mi veľmi...
dnes, 20:12,  Ja by som si nevedel predstaviť žiť na rovine, asi by som do troch dní uhynul. *03*03
dnes, 20:09,  Liptov tiež matne poznám, keď sme tam chodili z firmy predošlej. Tak letmo. Je to tam...
dnes, 20:06,  Ok, lenže domov je domov. Tieto kopce mám všetky pochodené a nevedel by som si predstaviť,...
dnes, 20:05,  Pekné, pripomína mi to Liptov. *04
dnes, 20:04,  No my Tatranci sme zocelenejší, taký Kriváň dať raz za týždeň nieje pre nás problém....
dnes, 20:02,  Tady: https://row.sk/cbc8A moj ctený domof :)
dnes, 20:01,  Keby som tam býval, tak by som to skúsil. Mne zatiaľ stačí stupák na Vršatecké Podhradie...
dnes, 20:00,  Autom, ale skús ten stupák na bajku ór pešobusom. *06*06*12
dnes, 19:59,  diky, ale hodnotenie je -13, asi to bude nejaky ofajc
dnes, 19:58,  Hento bolo po tej istej ceste, ktorá ide okolo LM. Popradu, Tatier, atď... Tadiaľ sme chodili....
dnes, 19:53,  Pekné to je, ale ja radšej vrcholy a nielen tie prírodné. *03*03
dnes, 19:52,  Tu je to: https://row.sk/gwdKG
dnes, 19:50,  A to zase nepoznám ja, kde sú tie vodopády ?
dnes, 19:47,  Ozaj Mila, Šútovské vodopády. ...Keď som robil pre firmu ATC a neskôr SELECTA (nápojové...
dnes, 19:47,  rotor - čo tam konkrétne vykonával.
dnes, 19:41,  Mal som vtedy 19 rokov, keď sa to stalo. Predtým som bol neveriaci agnostik
dnes, 19:40,  No vidíš ty roku pána 1991 a ja roku pána 1988. *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 274 bytes in 0,537 seconds)