hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

19 Bookface

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 1.4.2012 11:00
posledná zmena 1.4.2012 11:00
1
01.04.2012, 11:00
Augustin Sokol.
19 bookface.
Úsek 19 bookface je pokračovaním predchádzajúceho úseku 18 bookface.
Po dobrom milovaní nám obom, Angele aj mne, dobre padne dobrý obed. A je vskutku dobrý.
Wanda, Šárika a Richard sa už naobedovali. Zanechávajú mi u recepčnej odkaz, že ma očakávajú v dennom bare.
Dôjdem do baru aj s Angelou. Všetci sa navzájom pozdravíme. Keď sa Wanda dozvie, že odkiaľ je Angela, tak sa zaraduje. Východné Nemecko je totiž jej srdcová záležitosť. V rokoch 1952 a 1953 tam pripravovala povstanie. Mala už vtedy za sebou bohaté skúsenosti z Prvého varšavského povstania vo varšavskom gete roku 1943. A aj z Druhého varšavského povstania roku 1944: {
povstanie vo varšavskom gete wikipedia

odkaz

odkaz

„Hlavné boje sa začali 19. apríla 1943. Odpor malého počtu židovských bojovníkov zlomili nacistické jednotky 16. mája 1943.“
varšavské povstanie wikipedia

odkaz

odkaz

„Varšavské povstanie bolo ozbrojené povstania zorganizované poľskou povstaleckou organizáciou Armia Krajowa v okupovanej Varšave. Prepuklo 1. augusta 1944.“
východoněmecké povstání wikipedia

odkaz

odkaz

„Povstanie sa začalo v Berlíne 16. júna 1953 štrajkom stavebných robotníkov a rozvinulo sa nasledujúceho dňa do širokých protestov proti východonemeckej vláde. Skoro bolo násilne potlačené sovietskymi okupačnými vojskami a východonemeckou políciou.“
} Wanda pozýva Angelu na náš výlet do Slavkova. A aj na ďalší výlet. Wanda si to môže dovoliť. Veď ona o tom rozhoduje. Je to predsa naša šéfka.
A ja sa tomu zase veľmi teším, že tam budem aj s Angelou.
O tom druhom výlete sa Wanda so Šárikou a Richardom dohodli až dnes ráno. Pýtam sa, že kde to bude. Wanda odpovedá, že v kúpeľoch Brusno: {
kúpele brusno sk

odkaz

odkaz

„Kúpele BRUSNO
Znovuzrodenie tela i duše.“
} Wanda dodáva, že sa tak rozhodli hlavne kvôli mne. Lebo vždy som totiž tvrdil, že sú to najlepšie kúpele na celom svete!
Angela sa najprv poďakuje za pozvane. Potom sa len na chvíľku zamyslí. Hneď na to povie, že na obe naše výlety pôjde. Pýtam sa jej, že ako to zosúladí so svojím zamestnaním. Odpovie mi, že už tu končí. Tento veľtrh sú totiž jej posledné pracovné dni u tohto zamestnávateľa. Dôvod rozviazania jej pracovného pomeru je celkom bežný. Našla si totiž omnoho výhodnejšie zamestnanie. A to len nedávno.
none

najnovšie príspevky :

11 SÚ
Yanko [zobraz vlákno] pred 22 minútami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 89 746 B vygenerované za : 0.088 s unikátne zobrazenia tém : 50 195 unikátne zobrazenia blogov : 886 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Nerastieme, keď to máme jednoduché, rastieme keď čelíme prekážkam.