Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

1700 Vyrocie prijatia kresťanstva, rimskou risou.

2
reakcií
648
prečítaní
Tému 23. decembra 2013, 20:22 založil lahoda.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 12. 2015
75
23. 05. 2015
8
21. 05. 2015
69

1.
označiť príspevok

lahoda muž
   23. 12. 2013, 20:22 avatar
V tomto roku si kresťania a všeobecne západná civilizácia pripomína dôležité výročie. Uplynulo presne 1700 rokov od tzv. milánskeho ediktu, ktorým bolo ustanovené, že každý človek v rímskej ríši, teda v celom vtedajšom civilizovanom svete, môže vyznávať náboženstvo aké on uzná za vhodné. Počas stáročí sa zaužívalo tvrdenie, že cisár Konštantín vydal v Miláne edikt, ktorým ustanovil slobodu vierovyznania. Nebolo to však celkom tak. Ako to vlastne bolo?

Čítajte viac: martinfurmanik.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Trocha z historie zaujmavo napisane tak tu davam.

2.
označiť príspevok

auxiliarius
   23. 12. 2013, 20:26 avatar
vidis, to ma tento rok nenapadlo, ze je 1700. vyrocie
Súhlasí lahoda, Romanov

3.
označiť príspevok

Romanov muž
   23. 12. 2013, 21:00 avatar
RE:1
Akéže dôležité výročie, keď v ňom niet miesta pre neveriacich.
Súhlasí Osvietený
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:52,  Kiska sa dnes priznal k pokusu o štátny prevrat https://youtu.be/MIkg44uzJYg Kto stojí...
dnes, 01:49,  https://youtu.be/MIkg44uzJYg Slova byvalich S.I.S karov sa potvrdili Kto stojí za vraždou...
dnes, 01:46,  stejne si myslím že vlastní odstránia toho despotu Kima.....to je podla mna jedina možnosť...
dnes, 01:37,  mas pravdu, je to tam zapeklité....ja to tak trochu zľahčujem.....a dufam, že sa to tam...
dnes, 01:36,  Ak nemate nic k tomuto tak odchod PREČO TOM NICHOLSON MLČÍ O GORILE II. Konkurzná mafia...
dnes, 01:34,  O tom nebudem s tebou diskutovat a daj si odchod tvoje kralovanie aj vasou liberalnou partickou...
dnes, 01:33,  To by boli fukoty *11 skartovacky by bezali na 3 smeny
dnes, 01:32,  98. jediny kto mi tu chodi za zadkom a vypisuje tu o mne regulerne kokotiny si ty . prestan ma...
dnes, 01:32,  USA nezasahuje, pretože tie prasata maju jadrovu zbraň...a o tom to je....inač Kim už visí...
dnes, 01:30,  Ze zrovna ty to hovoris co dokazete aj vasou partickou lemmy a osvieteny foton zneuctit a ponizit...
dnes, 01:24,  poprosím fotona nech ta vyhodi z jeho fóra , ty si fakt chory človek
dnes, 01:22,  osvieteny, teraz budem trochu drzá. ale zaujímalo by ma prečo USA nezasiahne. tak ako do inych...
dnes, 01:22,  Zanedlho príde a šeckých zachráni pred hordami imigrantov! Len teraz chvíľu nemôže...
dnes, 01:20,  7. vlastni ho nevytahaju za nič. ti uz od školky dostávaju tazky brainwashing, a ked ani to...
dnes, 01:01,  To tazko Lubos pomenuva veci naozaj pravymi menami neverte progresivcom neverte Caputovej ma...
dnes, 00:46,  ale mam dobru spravu....ardzuni a ftaci jarabaci raz vykapu.......
dnes, 00:43,  a ludia este aj na Slovensku budu obhajovať totalitu ........tento svet sa načisto...
dnes, 00:39,  je toto vôbec normálne?.....to neni sila zničiť tie prasatá v Severnej Korei?.......tisice...
dnes, 00:31,  Vravel som ti zlatko, že to nebude ľahké ;)
dnes, 00:27,  Kim je vyžrate prasa...a vedie totalitný režim......nech mu je zem ľahká.....mal fantasticku...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 940 bytes in 0,416 seconds)